تبلیغات
مقالات آموزشی

همه چیز درباره زبان سالیدیتی (Solidity) + کاربرد های آن

  • توسط zeinab
  • 15 دقیقه

اگر به تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شده اید و به دنبال جرئیات ارزی نام اتریوم هستید، حتما نام قرار داد های هوشمند به گوشتان خورده است. اتریوم یکی از ارزهای مهم در بازار دیجیتالی می باشد که برخی از قرار داد های هوشمند بر روی بلاک چین آن قرار دارد و بلاک چین اتریوم معروف به مبتنی بودن برای رمز ارزها می باشد. حال این بلاک چین با زبان برنامه نویسی به انجام فناوری های ذکر شده می پردازد و ما در این بخش به یادگیری زبان بلاک چین می پردازیم. به طور کل این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس درباره یکی از زبان ها مخصوص اتریوم به نام سالیدیتی است که داری نحوه یادگیری متفاوتی است.

این زبان در حال حاضر در سایت های زیادی تدریس می شود اما آیا آن چیزی که شما می خواهید را در اختیار شما قرار می دهید؟ آیا می توان این زبان را در منزل فرا گرفت و نیازی به کلاس نباشد؟ آیا این زبان زمان تریدر کردن را تغییر می دهد؟ تمامی سوالات ذکر شده در این مقاله پاسخ داده می شود.

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست؟

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست؟

اتریوم همانند تمامی ارزها و برنامه ها با زبان خاصی نوشته می شود و می توان گفت که زبان اتریوم سالیدیتی نام دارد. تا به امروز زبان های زیادی برای استفاده این ارز به وجود آمده است، اما در حال حاضر بیشتر کارشناسان برای این ارز از این زبان استفاده می کنند. بیشتر کارشناسان در حال حاضر از یک یا چند شاخه زبان برای برنامه نویسی استفاده می کنند.

برخی از کارشناسان از شاخه های زبان C استفاده می کنند و در برخی از موارد از چندین زبان استفاده می کنند. در برخی از موارد از پایتون و جاوا استفاده می شود. به طور کل بهتر است در این امر آگاه باشید که سالیدیتی زبانی ساده برای کارشناسان و دیگر افراد می باشد.

این زبان طوری طراحی شده است که یادگیری آن بسیار راحت باشد. اگر شما در دوران دانشگاهی خود با چند زبان همانند ویژوال بیسیک آشنا شده باشید، یادگیری این زبان کمی برای ما مفهومی می باشد اما اگر تا به امروز با زبان پایتون و C کار کرده باشید سالیدیتی برای ما بسیار راحت می باشد.

این زبان از مفاهیم زیادی استفاده می کند و مانند دیگر زبان های برنامه نویسی عمل می کند. اگر سالیدیتی را بشناسید می دانید که دارای متغییر ها، توابع، کلاس ها، عملیات محاسباتی و رشته ها می باشد. سالیدیتی با عنوان CONTRAVT روندی مشابه به C دارد.

به طور کل این زبان تنها مربوط به بلاک چین اتریوم نمی باشد و در دنیای بیرون ارزها کاربرد های دیگری دارد اما در بلاک چین اتریوم در بین تمامی زبان هایی که وجود دارد، این زبان برای خود لقبی را دست و پا کرده است و به کارشناسان فهمانده است که نقش مهمی در برنامه نویسی بلاک چین ها دارد.

آموزش کامل سالیدیتی را از کجا دنبال کنیم؟

آموزش کامل سالیدیتی را از کجا دنبال کنیم؟

اگر تا به امروز تجربه برنامه نویسی دارید و به دنبال یادگیری این زبان هستید، می توانید از وب سایت کریپتو زامبی به آموزش های لازم بپردازید. به طور کل این پلتفرم شبیه به کد آکادمی می باشد و برخی از مطالب را برای شما گردآوری کرده است. شما می توانید تکالیف بسیار ساده ای را به واسطه این وب سایت دنبال کنید و به صورت مستقیم توسط مرورگر خود این وب سایت را باز کنید و از اطلاعات آن استفاده کنید.

در این وب سایت تمامی اشکالات شما نشان داده می شود. در انتها شما می توانید به استفاده از پروژه سالیدیتی یک بازی بسازید. این بازی با موضوع زامبی نمایش داده می شود. برای یادگیری فصل اول تنها به دو ساعت زمان نیاز دارید و اگر کمی صبوری در راه یادگیری این زبان به خرج دهید، می توانید به راحتی این زبان را یاد بگیرید.

به طور کل توسعه دهندگان این وب سایت به صورت هفتگی تکالیفی را برای کاربران در سایت قرار می دهند و این امر باعث می شود بعد از تمام کردن تکالیف خود به مرحله بعدی تکالیف خود بروید.

شما می توانید مرحله به مرحله برای آموزش ها قدم بردازید و تمامی ویدیو های مربوط به این زبان برنامه نویسی را دنبال کند. بهتر است در هنگام دیدن ویدیو ها نت برداری کنید، تا بتوانید برخی از سوالات خود را به صورت اختصاصی از سایت ها پیدا کنید. یکی از معایب یادگیری های مجازی نداشتن منبعی برای پرسیدن سوالات است.

شما با ساختن این بازی نمی توانید یک برنامه نویس حرفه ای باشید. اما می توانید به واسطه یادگیری های اولیه خود برنامه ای را تولید کنید. اگر در این مسیر با پشتکار راه خود را ادامه دهید، می توانید به راحتی به برخی از موفقیت ها در یادگیری این زبان بپردازید. دانلود آموزش solidity در وب سایت معرفی شده دارای نکات حیاتی زیادی می باشد.

کتاب آموزش سالیدیتی

دانلود سالیدیتی و برنامه این زبان از سایت های زیادی امکان پذیر است. به طور کلی می توان گفت که تمامی کتاب های مربوط به آموزش این زبان در بازار وجود دارد و شما می توانید به صورت حضوری به برخی از فروشگاه ها سر بزنید و به دنبال این کتاب باشید.

اگر قصد دارید در منزل آن را دنبال کنید، می توانید به واسطه برخی از سایت های معتبر کتاب را سفارش دهید و یا با استفاده از فایل های پی دی اف نیز به یادگیری آن بپردازید.

به طور کل راه های زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد که یکی از آن ها یادگیری توسط ویدیو ها می باشد. شما می توانید به واسطه یوتیوب و یا سایت های دیگر مانند آپارات شروع به دوره های آموزشی کنید و سوالات خود را به واسطه برخی از سایت های ایرانی و یا سایت های خارجی پیدا کنید.

شما می توانید به واسطه برخی از آموزش ها دوره زبان سالیدیتی را برای خود بسیار کوتاه کنید و با گذراندن چندین ماه در این کار خبره شوید. در کتاب مورد نظر شما فصل هایی مبنی بر اتریوم چیست، رمز نگاری ها، امن ترین کیف پول ها، توکن ها و قرار داد های هوشمند سالیدیتی وجود دارد. یادگیری سالیدیتی تنها به پشتکار نیاز دارد و شما می توانید با کمی صبوری به این زبان مسلط شوید.

قرار داد هوشمند چیست؟

قرار داد هوشمند چیست؟

قرارداد های هوشمند به عنوان خدمات امانی کار می کنند و این به این معناست که پول و حق مالکیت در سیستم مورد نظر ذخیره می شود. به طور کل زمانی که توافقات بین قرارداد ها و بلاک چین ها انجام می شود برخی از مالکیت ها بر روی بلاک چین می ماند. قرارداد هوشمند باید در حضور افراد زیادی امضا شود و دو طرف به این عنوان امضا را زیر قرار داد بزنند.

این قرارداد مانند دستگاه های خودکار عمل می کند و فروش را به طور خودکار انجام می دهد. به طور کل باید وجه را توافق کنند و این وجه باید ارز دیجیتال باشد و بعد از آن در سیستم تمامی اطلاعات ثبت می شود و طبق قوانین و مقررات معامله انجام می شود.

به طور کلی ارزهای زیادی در بازار دیجیتالی با قرارداد های هوشمند کار می کنند و این امر نشان دهنده این است که زنجیره قرارداد های هوشمند بسیار وسیع و مهم می باشد. اتریوم یکی از ارزهای مهم برای قرارداد های هوشمند است و تا به امروز توکن ها و رمز ارزهای زیادی را به مستاجری قبول کرده است.

جدول اطلاعات

در این بخش چکیده ای از اطلاعات این مقاله به صورت جدول برای شما گردآوری می شود و شما به واسطه جدول اطلاعات به برخی از اطلاعات خلاصه شده دسترسی پیدا می کنید.

موضوعسالیدیتی
شباهت زبان سالیدیتی به کدام زبان ها است؟پیتون، جاوا، ویژوال بیسیک
کتاب سالیدیتی راز کجا تهیه کنیم؟سایت، کتابخانه ها
روش های آموزش زبان برنامه نویسی سالیدیتیویدیو های یوتوب، وب سایت کریپتو زامبی، دوره های آموزشی
لقب زبان برنامه نویسی بلاک چینپادشاه زبان قرار داد های هوشمند

آیا سالیدیتی ارزش یادگیری دارد؟

اگر تنها به دلیل وجود این زبان در کار خود به دنبال یادگیری آن هستید، باید مهارت هایی که برای کار خود لازم دارید را دنبال کنید. به طور کل می توان گفت که شما برای یادگیری این زبان نیاز به برخی از مهارت های مربوط به بلاک چین دارید. این زبان می تواند برای شما بسیار مفید باشد و این امر باعث می شود که در صورت تمایل برای یادگیری برنامه نویسی به دنبال این زبان باشید.

به طور کل این زبان یکی از زبان های مهم اتریوم است. شما می توانید به واسطه محدوده شغلی خود و مواردی که برای شغل خود لازم دارید، به آموزش بپردازید. برای ساخت بلاک چین برنامه نویسی کریپتو را در نظر داشته باشید. برنامه نویسی اسمارت کانترکت برای گرفتن پولی امن در سیستم های این ارز می باشد.

به طور کل تمامی این موارد به یک دیگر متصل می باشند. ریمیکس اتریوم دارای مراحلی همانند انتخاب زبان و دنبال کردن برخی از موارد دیگر است.

به طور کل اگر وقت خود را برای یادگیری این زبان می گذارید، شغلی مناسب به دست خواهید آورد. سالیدیتی یکی از مهم ترین زبان های مربوط به قرار داد های هوشمند می باشد و این امر آن را با لقب پادشاه زبان قرارداد های هوشمند وارد بازار ارزها کرده است. شما بعد از یادگیری این زبان می توانید به راحتی برخی از عوامل را در بر بگیرید و نگران شغل خود نباشید.

کاربرد زبان سالیدیتی چیست؟

کاربرد زبان سالیدیتی چیست؟

از این زبان برای قرارداد های هوشمند و بلاک چین های اتریوم استفاده می شود. همان طور که می دانید قرار داد های هوشمند نوآوری های بسیار مهمی در عرصه ارزها می باشند و می توان گفت که در تراکنش های معتبر بدون دخالت اشخاص ثالت نقش مهمی دارد.

قرارداد های هوشمند با یک زبان ساده کامپیوتری نوشته شده است. در برنامه نویسی این قرار داد ها دستورات خاصی قرار دارد. کامپایلر سالیدیتی در این برنامه هنگام نوشتن وجود دارد و شما می توانید برخی از موارد را ویرایش کنید. گس اتریوم شبیه به هزینه پرداخت تراکنش ها در این امر می باشد.

شما در این بخش تنها با واژه زبان بلاک چین آشنا نمی شوید و با پرداخت هزینه تراکنش ها و حتی نحوه ویرایش نوشته ها نیز آشنا می شوید.

مفاهیم زبان سالیدیتی شبیه به کدام زبان برنامه نویسی است؟

به طور کل اگر شما تا به امروز در زمینه برنامه نویسی هیچ اقدامی نکرده اید و کاملا بی تجربه هستید باید برخی از زبان های مهم را شناسایی کنید. این زبان شباهت زیادی به یکی دیگر از زبان ها دارد و اگر شما به آن زبان مسلط هستید و به راحتی از پس این زبان بر خواهید آمد.

به طور کل می توان گفت که این زبان دارای مفاهیم بسیار ساده ای می باشد که شبیه به ویژوال بیسیک می باشد. به طور کل می توان گفت که این زبان شباهت بسیار زیادی با این زبان دارد. زبان سالیدیتی با زبان ویژوال بیسیک مفاهیم شبیه به هم زیادی دارد.

زبان سالیدیتی شباهت های زیادی به زبان پیتون و جاوا نیز دارد. اگر شما ویژوال بیسیک را به خوبی یاد گرفته اید، می توانید این زبان را به خوبی فرا بگیرید.

آیا دوره های رایگان سالیدیتی هم وجود دارد؟

با توجه با این امر که این زبان یکی از زبان های نو ظهور در این مسیر است و منابع کمی برای آموزش های آن در دسترس می باشد و به طور کلی برخی از سایت های معرفی شده به آموزش های این زبان پرداخته اند و برخی از تکالیف را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

شما می توانید به واسطه انجام برخی از مراحل، از تکالیف و آموزش های سایت ها استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما گرفتن دوره های مجازی و یا شرکت در دور های حضوری این زبان برای برنامه نویسی می باشد. به طور کل به دلیل محبوبیت این زبان افراد زیادی دوره های آموزشی این زبان را برگزار می کنند و بر مضمون کلی آن می پردازند.

شما می توانید به واسطه برخی از سایت ها مانند وب سایت زامبی به برخی از مراحل اولیه این زبان دسترسی پیدا کنید و به صورت رایگان به یادگیری مفاهیم آن بپردازید.

آیا این دانستن این زبان برنامه نویسی برای تریدر ها لازم است؟

تریدر ها در حوزه ای بسیار متفاوت به نسبت این زبان کار می کنند و می توان گفت که یادگیری این زبان برای آن ها ضروری نیست. برای یادگیری زبان باید خودتان به دنبال دانستن مفاهیم آن باشید و در غیر این صورت شاید زبان سالیدیتی برای ترید کردن به درد شما نخورد. زبان های برنامه نویس برای مبحث خاصی می باشد و به کلیت کار شما مربوط نمی شود.

به زبان solidity چه لقبی داده اند؟

این زبان لقب پادشاه زبان ها بلاک چین و قرار داد های هوشمند را از آن خود کرده است و تمامی زبان های دیگر به واسطه این زبان در قرار داد ها هوشمند حضور دارند. به طور کل می توان گفت که علاوه بر این زبان، زبان های دیگری برای بلاک چین ها وجود دارد و این زبان ها عبار اند از PYTHON ،JAVASCRIPT، CPP که در این امر کاربرد دارند.

به طور کل یادگیری این زبان اصلا کار ساده ای نمی باشد و نیاز به تمرکز و صبور بودن زیادی دارد اما به نسبت دیگر زبان های برنامه نویسی بسیار راحت می باشد. این زبان بهترین گزینه برای برنامه نویسی بلاک چین می باشد و افراد زیادی قبل از پرداختن به این زبان از زبان های دیگری وارد برنامه نویسی بلاک چین ها شده اند.

این زبان تمام مفاهیم را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید بعد از کار کردن با زبان های دیگر مانند پایتون یا سی پلاس به درک آسان بودن این زبان برسید.

زیان سرپنت بهتر است یا سالیدیتی؟

به طور کل در کنار این زبان، زبان برنامه نویسی دیگری به نا سرپنت وجود دارد که بر پایه پایتون ساخته شده است. شما می توانید به واسطه این که پایتون زبان ساده ای برای یادگیر می باشد به یادگیری برخی از زبان های قرارداد های هوشمند مانند سرپنت بپردازید. شما می توانید زبان های زیادی را فرا بگیرید و به دنبال یادگیری زبان های مربوط به قرارداد های هوشمند زیادی باشید.

کد های سرپنت و سالیدیتی را برای چه پلتفرم هایی می توان ترجمه کرد؟

به طور کل کد های نگارش شده زبان سرپنت و سالیدیتی بر روی اتریوم کلاسیک، RSK و حتی دیگر پلتفرم ها مربوط به قرارداد های هوشمند ترجمه می شود. تا به امروز زبان های زیادی برای قرارداد های هوشمند به وجود آمده است که می توان گفت شما از تمامی آن ها بهره ای می برید. اگر تنها هدف شما یادگیری زبان های بلاک چین است، پس می توانید زبان های زیادی را برای یادگیری دنبال کنید.

سوالات متداول

آیا می توان به صورت مجازی این زبان را فرا گرفت؟

شما می توانید به واسطه برخی از ویدیو های مربوط به این زبان به یادگیری قدم به قدم آن بپردازید. به طور کلی این زبان دارای مراحل بسیار ساده ای برای یادگیری است. اگر شما در برنامه نویسی سر رشته دارید، این عمل برای شما بسیار راحت می باشد.

آیا این زبان برای قسمت ها دیگر مناسب است؟

این زبان یکی از زبان های برنامه نویسی است و شما می توانید از آن در عوامل دیگر استفاده کنید. به طور کل یادگیری این زبان برای شما ضرری ندارد، اما اگر تنها به دنبال مباحث مربوط به بلاک چین هستید، باید در نظر داشته باشید که این زبان برای امورات بلاک چین عالی است.

آیا می توان با این زبان تریدر کرد؟

سالیدیتی به هیچ عنوان برای ترید کردن به درد شما نمی خورد و تنها شما می توانید به واسطه یادگیری این زبان، به موارد دیگری بپردازید. ترید کردن کاملا مبحث جدایی دارد.

زبان سرپنت چه تفاوتی با این زبان دارد؟

سرپنت یکی دیگر از زبان های قرارداد هوشمند است که در یک راستا با این زبان فعالیت می کند. بیشتر افراد به شما پیشنهاد می دهند که در انتها یکی از زبان های برنامه نویسی برای بلاک چین را انتخاب کنید و دلیل آن یادگیری بهتر زبان ها است.

آیا دوره های آموزشی این زبان رایگان است؟

برخی از سایت ها دوره ها را برای شما رایگان در نظر می گیرند و تنها برخی از مباحث را توضیح می دهند. اگر به دنبال یادگیری دقیق و با جزئیات هستید، بهتر است که به دنبال شرکت در دوره ها باشید. به یاد داشته باشید که دوره های زیادی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی ارائه می شود و یکی از دلایل برگزاری این دوره ها، استقبال افراد زیادی برای یادگیری این زبان است.

از طریق کدام وب سایت می توانیم این زبان را فرا بگیریم؟

شما می توانید این زبان را از طریق وب سایت زامبی کریپتو دنبال کنید و برخی از تکالیف یادگیری را انجام دهید. این سایت در انتها به واسطه این زبان به شما یاد می دهد که چگونه بازی بسازید و این امر به پیشرفت شما در زبان کمک زیادی می کند. به طور کل شما می توانید با استفاده از این زبان برای خود آینده ای روشن را رقم بزنید.

سالیدیتی شبیه به کدام زبان است؟

به طور کلی این زبان از نظر مفاهیمی و برخی از جملات جهت یادگیری مانند ویژوال بیسیک است. هر دو این زبان ها مخصوص بلاک چین می باشند و برای قرارداد های هوشمند استفاده می شوند.

لقب سالیدیتی چیست؟

این زبان برنامه نویسی لقبی به معنای پادشاه زبان قرارداد هوشمند دارد و به این واسطه به همه زبان های متعلق به قرارداد هوشمند ثابت کرده است که هیچ زبانی به اندازه آن برای این عملیات مناسب نمی باشد.

آیا می توان این زبان را در یک ماه فرا گرفت؟

اگر به دنبال یادگیری سریع این زبان هستید، می توانید به واسطه برخی از سایت ها به واسطه ویدیو های مربوطه نیز به یادگیری بپردازید. هیچ کس نمی تواند راه یک سال را یک شبه طی کند، پس بهتر است برای یادگیری خود زمانی را اختصاص دهید و با صبوری به انجام برخی از تکالیف ها بپردازید.

کتاب های سالیدیتی را از کجا دانلود کنیم؟

شما می توانید به واسطه برخی از سایت ها به کتاب ها دسترسی پیدا کنید. بسیاری از افراد در حال حاضر به دنبال یادگیری این مباحث با کتاب هستند. شما می توانید برخی از کتاب ها را به واسطه سایت های مربوط به خرید و فروش کتاب های برنامه نویسی دنبال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها