تبلیغات
ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

اتریوم کلاسیک بخریم یا نه؟ فرق اتریوم با اتریوم کلاسیک

  • توسط zahra
  • 25 دقیقه

یکی از پلتفرم های غیر متمرکز که بر شبکه بلاک چین فعالیت می کند و بر اساس کد اصلی اتریوم ساخته شده اتریوم کلاسیک می باشد. جالب است بدانید که این رمز ارز دیجیتالی به هیچ مجوزی احتیاج نداشته و طبق قرارداد های هوشمند عمل می کند. در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم که به طور دقیق شما را با این ارز آشنا کرده و درباره آن اطلاعات مفید و هیجان انگیزی را به شما ارائه دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیقی پیرامون این ارز بهره مند شوید.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چیست؟

حتما تا به حال نام ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک را شنیده اید. این رمز ارز دیجیتالی در سال نود و پنج (2016) در جریان جنجال ها و درگیری های dao و هارد فورک اتریوم به وجود آمده است. نام دیگری که این رمز ارز دارد اتر کلاسیک بوده که با نماد اختصاری ETC فعالیت می کند.

بنیان گذارانی که این ارز را به وجود آورده اند در واقع همان پدید آورندگان اتریوم می باشند و نام آن ها ویتالیک بوترین و گوین وود است. آن ها با هدف حفظ اصالت اتریوم بر پایه بلاک چین این رمز ارز دیجیتالی را ایجاد کردند. یکی از مزایای بزرگی که این ارز دیجیتالی دارد انجام تراکنش با سرعت بسیار بالا و مقرون به صرفه بودن آن می باشد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

اتر یا اتریوم کلاسیک یکی از رمز ارزهای دیجیتالی می باشد که توانسته است در طی یک سال گذشته ارزش و بهای قابل توجهی را پیدا کند و افزایش قیمت بسیار زیادی را داشته باشد. اگر نگاهی به تحلیل های کارشناسان و اقتصاد دانان بورس و ارزهای دیجیتالی نگاهی کنیم متوجه می شویم که آن ها عقیده دارند که در حال حاضر ارزش و بهای بیت کوین و همچنین این ارز روزانه کم تر می شود.

آن ها معتقد هستند که در پی ممنوعیت کشور چین برای استخراج ارزهای دیجیتالی قیمت این ارز مرتبا در حال ریزش می باشد. با این وضع موجود می توانیم به این نتیجه برسیم که بهتر است که برای خریدن رمز ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک کمی صبر کنید تا اوضاع مجددا به روال سابق خود بازگردد.

آینده ارز اتریوم کلاسیک در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز اتریوم کلاسیک در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

اگر به سایت های مختلف ارزهای دیجیتالی و همچنین کانال های تلگرامی مخصوص این ارزها مراجعه کنید می توانیم به این نتیجه برسیم که تحلیل گران فعال در این عرصه نظرات مختلفی را درباره آینده ارزهای دیجیتالی در سال 2022 ارائه کرده اند.

برخی از کارشناسان قدرتمند در زمینه ارزهای دیجیتالی می گویند که این احتمال بسیار زیاد است که ارزش و بهای این ارز روز به روز کم تر شود و ریزش قابل توجهی از آن را شاهد باشیم. در مقابل آن برخی دیگر عقیده ای برعکس داشته و می گویند اوضاع به روال سابق بر می گردد.

آن ها می گویند در سال 2022 شاهد اوضاع بسیار بهتری از این رمز ارز دیجیتالی خواهیم بود و امکان این که حتی ارزش و بهای آن از زمان حال نیز بیشتر شود موجود است. در حالت کلی مسئله ای که بسیار اهمیت دارد این است که پیش بینی درباره رمز ارزهای دیجیتالی کار بسیار سختی بوده و ممکن است که هیچ کدام از آن ها اتفاق هم نیفتد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

بر اساس نمودار های تکنیکال و فاندامنتال می توانیم به این نتیجه برسیم که این ارز در مقایسه با یک سال گذشته توانسته است رشد قابل توجه و بسیار زیادی را داشته باشد. با مراجعه به سایت ارز دیجیتال متوجه شدیم که این ارز دیجیتالی در حال حاضر توانسته است با ارزش 6.82 میلیارد دلاری در رتبه بیست و نه بازار رمز ارزهای دیجیتالی قرار بگیرد. در ادامه می خواهیم ارزش و بهای این رمز ارز در حال حاضر و تغییرات آن در مقایسه با سال گذشته را برای شما بیان کنیم.

  • قیمت Ethereum Classic در حال حاضر: 52.32 دلار
  • تغییر قیمت اتریوم کلاسیک در مقایسه با 1 روز گذشته: 1.44 درصد کاهش قیمت داشته است.
  • تغییر قیمت اتریوم کلاسیک در مقایسه با 1 هفته گذشته: 2.20 درصد کاهش قیمت داشته است.
  • تغییر قیمت اتریوم کلاسیک در مقایسه با 1 ماه گذشته: 7.91 درصد کاهش قیمت داشته است.
  • تغییر قیمت اتریوم کلاسیک در مقایسه با 6 ماه گذشته: 58.12 درصد افزایش قیمت داشته است.
  • تغییر قیمت اتریوم کلاسیک در مقایسه با 1 سال گذشته: 917.76 درصد افزایش قیمت داشته است.

با این تفاسیر می توانیم به این نتیجه برسیم که درست است این ارز در طی 1 سال گذشته افزایش قیمت زیادی را داشته است اما با توجه به ریزش قیمت هایی که طی 1 ماه گذشته از آن شاهد بوده ایم، بهتر است که این رمز ارز فعلا خریداری نشود. چرا که احتمال دارد ارزش و بهای آن از این هم بیشتر ریزش پیدا نماید.

برای ماینینگ اتریوم کلاسیک چه کاری باید انجام داد؟

افرادی که به دنبال استخراج و ماین کردن رمز ارزهای دیجیتالی می باشند، دوست دارند بدانند که چگونه می توان این ارز را استخراج نمود. برای این که این رمز ارز دیجیتالی را استخراج نمایید شما می توانید با تهیه بهترین دستگاه ماینر پیشرفته کار های استخراج این رمز ارز دیجیتالی را انجام دهید.

ماینر ها سعی می کنند با حل معادلات پیچیده و مسائل ریاضی که بر شبکه بلاک چین قرار گرفته است این ارز را استخراج نمایند. شما می توانید با خرید یک دستگاه ماینر قدرتمند که صرفه جویی انرژی زیادی داشته باشد، اتریوم های کلاسیک را استخراج نمایید.

ماینر های اتریوم کلاسیک کدامند؟

افرادی که می خواهند این ارز را استخراج نمایند، می خواهند بدانند کدام یک از دستگاه های ماینر برای استخراج اتریوم کلاسیک مناسب تر می باشند. دستگاهی مانند Bitmain-miner e3 که دارای فن خنک کننده است و صدای کمی را تولید می کند یکی از بهترین گزینه ها برای استخراج اتریوم کلاسیک می باشد.

این دستگاه میزان مصرف برق ماینر و انرژی کمی داشته و مصرف آن برابر با 760 وات می باشد. از دیگر دستگاه هایی که برای استخراج رمز ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک مناسب می باشد bitmain antminer g2 است که مصرف برق و انرژی آن بسیار پایین می باشد.

این دستگاه مصرفی برابر با 1000 وات داشته و ابعاد و حجم پایینی دارد. علاوه بر این که این دستگاه مصرف کمی دارد ارزش و بهای آن نیز در مقایسه با سایر دستگاه ماینر ها کم تر می باشد.

استخراج Ethereum Classic با گوشی امکان پذیر است؟

برخی از افراد می خواهند بدانند که آیا به وسیله تلفن های همراه نیز می توان این ارز را استخراج نمود یا استخراج ارزهای دیجیتالی و اتریوم کلاسیک فقط به وسیله ماینر ها امکان پذیر می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در حالت کلی همه رمز ارزهای دیجیتالی را به وسیله تلفن همراه می توان استخراج کرد اما مسئله مهم این است که باتری های تلفن همراه و لپ تاپ های خانگی آن قدر قوی و قدرتمند نیستند که بتوان با آن ها با سرعت بالا فرایند استخراج را انجام داد. به بیان دیگر می توان گفت که ماین کردن این ارز به وسیله تلفن همراه به زمان بسیار زیادی احتیاج داشته و صرفه اقتصادی زیادی را نیز به همراه نخواهد داشت.

لزوم داشتن کیف پول برای اتریوم کلاسیک چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای اتریوم کلاسیک چیست؟

حتما از خود می پرسید که امن ترین کیف پول های دیجیتالی چه فایده ای می توانند برای ما و ارزهای دیجیتالی داشته باشند؟ همان طور که اسکناس ها و پول های کاغذی ما برای نگه داری و مراقبت به کیف پول احتیاج دارند، ارزهای دیجیتالی نیز به فضایی احتیاج دارند که توسط افراد کلاهبردار هک و یا سرقت نشود.

کیف پول های بسیاری در اپلیکیشن های مختلف موجود می باشد که می تواند از ارزهای دیجیتالی به طور دقیق محافظت نماید. برای مثال کیف پول لجر نانو اس، از کیف پول های سخت افزاری می باشد که به هیچ عنوان قابل هک نبوده و می تواند گزینه مناسبی برای این ارز باشد.

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک قانونی است؟

افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند می خواهند بدانند که رمز ارزهای دیجیتالی و اتریوم کلاسیک در کشور ما قانونی می باشد؟ در حالت کلی خرید و فروش این ارز و سایر رمز ارزهای دیجیتالی در کشور ما هیچ مشکلی نداشته و کاملا طبق قانون می باشد.

البته باید دقت داشته باشید که فرایند ماین کردن این رمز ارز به وسیله ماینر ها به علت این که مصرف زیاد برق و انرژی را با خود به همراه دارد، در کشور ما ممنوع اعلام شده است. مهم است بدانید که به تازگی در پی انتشار خبر تحریم ارزهای دیجیتالی در ایران دیگر خرید و فروش آن نیز امکان پذیر نمی باشد.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

این رمز ارز دیجیتالی نام یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این قسمت می خواهیم در یک جدول اطلاعات مورد نظر را جمع بندی کنیم.

موضوعاتریوم کلاسیک
صرافی های این ارزبایننس، کوین بیس، کراکن
سایت های خرید و فروشاکسیر، کوینومی
جایزه ماین کردنارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک
عوامل تاثیر گذار بر قیمت این ارزکرونا، سخنرانی افراد معروف درباره ارزهای دیجیتالی

بهترین صرافی های خارجی برای خرید Ethereum Classic کدام است؟

صرافی های بسیاری در جهان وجود دارد که از رمز ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک پشتیبانی می کنند. در این قسمت می خواهیم برخی از این صرافی های دیجیتالی را به شما معرفی کرده و توضیحاتی را درباره آن ها به شما ارائه دهیم.

بایننس

یکی از بزرگ ترین صرافی های خارجی که خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را انجام می دهد، بایننس می باشد. در این صرافی بیشتر از 6 میلیون کاربر فعال، فعالیت کرده و از رمز ارزهای بسیار و همچنین اتریوم کلاسیک پشتیبانی می شود. از دیگر قابلیت هایی که این صرافی دارد سیستم ایمنی بسیار بالایی می باشد که قابل هک نبوده و نمی توان اطلاعات آن را سرقت نمود.

کوین بیس

اگر بخواهیم یکی از مطمئن ترین و معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتالی را برای شما مثال بزنیم بدون شک کوین بیس را می گوییم. این صرافی با پشتیبانی از رمز ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک و همچنین ایمنی بسیار بالا توانسته است یکی از امن ترین صرافی های حال حاضر در جهان معرفی شود.

کراکن

کراکن نام یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتالی در جهان می باشد که قابلیت پشتیبانی از رمز ارزهای بسیاری را دارا می باشد. در این صرافی تحلیل های مختلفی از پیش بینی قیمت رمز ارزهای دیجیتالی وجود دارد که می تواند راهنمایی های زیادی به شما کند. اگر به دنبال یک صرافی ایمن و با امکانات هستید، بی شک صرافی دیجیتالی کراکن بهترین گزینه برای شما می باشد.

هوبی گلوبال

هوبی گلوبال نام یکی از صرافی های برتر در جهان می باشد که از اتریوم کلاسیک نیز پشتیبانی می کند. این صرافی با پیش بینی های دقیقی که از قیمت ارزهای دیجیتالی می کند، توانسته است در جهان بسیار معروف شود. در این صرافی کاربران فعال بسیاری وجود داشته و امنیت بالای آن موجب تشویق بیشتر کاربران برای فعالیت در این فضا می شود.

کوکوین

صرافی کوکوین یکی از بزرگ ترین صرافی هایی است که در آن این رمز ارز نیز خرید و فروش می شود. در این صرافی امکاناتی مانند ابزار برای تحلیل نمودار ها و همچنین پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتالی موجود می باشد. اگر به دنبال یک صرافی با میزان تراکنش و سرعت بالا هستید، بهتر است که کوکوین را انتخاب نمایید.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی بسیاری هستند که کار های خرید و فروش رمز ارزهای دیجیتالی و همچنین اتریوم کلاسیک را انجام می دهند. برخی از این سایت ها امنیت و ایمنی بسیار بالایی داشته و از هک و یا سرقت اطلاعات کاربران و سرمایه گذاران جلوگیری می کند.

یکی از این سایت ها بیت برگ می باشد که در آن اتریوم کلاسیک و سایر رمز ارزها معامله و خرید و فروش می گردد. از دیگر سایت های ایرانی که کار های خرید و فروش این رمز ارز را انجام می دهند، اکسیر و کوینومی می باشد که از مقبولیت بالایی نزد سرمایه گذاران بهره مند می باشند.

آیا تعداد توکن های اتریوم کلاسیک محدود است؟

برخی از افراد دوست دارند بدانند که تعداد توکن های ارزهایی مانند اتریوم کلاسیک چقدر می باشد؟ آیا این اندازه نامحدود است یا دارای محدودیت می باشد؟ در حالت کلی تعداد توکن های هیچ کدام از ارزهای دیجیتالی مشخص نمی باشد اما مشخص است که تعداد آن ها نامحدود هم نمی باشد. اتریوم کلاسیک نیز یکی از رمز ارزهای دیجیتالی می باشد که تعداد توکن های آن محدود نبوده اما به طور دقیق هم مشخص نیست که تعداد آن ها چقدر است.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

عوامل بسیار زیادی هستند که بر تعیین ارزش و بهای این رمز ارز دیجیتالی موثر هستند. یکی از این عوامل ورود بیماری کرونا به جهان می باشد که توانست قیمت ارزهای دیجیتالی را در جهان تغییر دهد. این ارز نیز یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که با ورود کرونا به جهان قیمت آن افزایش قابل توجهی را داشت.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت اتریوم کلاسیک، صحبت افراد بزرگ و معروف در رابطه با ارزهای دیجیتالی می باشد که می تواند در کم یا زیاد شدن ارزش آن تاثیر گذار باشد.

منظور از توکن سوزی اتریوم کلاسیک چیست؟

همه افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند حداقل برای یک بار هم که شده اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. این اصطلاح به آن معنا می باشد که همه سکه های توکن اضافه را از رمز ارز دیجیتالی مورد نظر حذف کرده و از رده خارج نمایید.

برخی از افراد گمان می کنند که توکن سوزی منحصر به یک ارز دیجیتالی می باشد و همه ارزها را در بر نمی گیرد. در حالی که این گونه نیست و توکن سوزی برای همه ارزهای دیجیتالی می باشد.

جایزه ماین کردن اتریوم کلاسیک چیست؟

جایزه ماین کردن اتریوم کلاسیک چیست؟

اگر می خواهید بدانید که جایزه ماین کردن رمز ارزهای مختلف چه می باشد کافی است که به ارز دیجیتالی مورد نظر خود نگاه کنید. پاداش و جایزه ماین کردن هر کدام از ارزهای دیجیتالی همان ارز مورد نظر می باشد. به عنوان مثال جایزه ماین کردن و استخراج اتریوم کلاسیک همان اتریوم های کلاسیکی می باشد که بر سطح بلاک چین قرار گرفته است.

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با دیگر رمز ارزها

اتریوم کلاسیک یکی از انواع رمز ارزهای دیجیتالی می باشد که با 6.91 میلیارد دلار قیمت در رده 29 جدول کوین مارکت قرار گرفته است. در این قسمت می خواهیم که این رمز ارز دیجیتالی را با سایر ارزها مقایسه کرده و اطلاعات جالبی از آن ها به شما ارائه دهیم.

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با بیت کوین

اتریوم کلاسیک از ارزهایی می باشد که توانسته است در طی 1 سال گذشته با افزایش قیمتی که داشته در رده 29 جدول کوین مارکت قرار بگیرد. این رتبه در مقایسه با پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بسیار پایین می باشد و اصلا قابل مقایسه نیست. گرچه اتریوم کلاسیک از سال گذشته تا به حال افزایش قیمت زیادی داشته اما باز هم نمی تواند با بیت کوین رقابتی داشته باشد.

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با اتریوم

اتریوم یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتالی می باشد که توانسته است در طی 1 سال گذشته جهش قیمت قابل توجهی داشته باشد. این ارز در حال حاضر در رتبه 2 جدول کوین مارکت قرار داشته که با جایگاه اتریوم کلاسیک اصلا قابل مقایسه نیست. جالب است بدانید که این رمز ارز برای تکامل کارایی اتریوم به وجود آمده است.

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با دوج کوین

یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی دوج کوین می باشد که توانسته است با افزایش قیمت قابل توجهی که داشته است در جایگاه سوم جدول کوین مارکت قرار بگیرد. جالب است بدانید که این ارز دیجیتالی در ابتدا فقط برای یک شوخی ایجاد شده بود و پس از آن با حمایت افرادی مانند ایلان ماسک توانست به جایگاه خوبی دسترسی پیدا کند. با این که اتریوم کلاسیک نیز افزایش قیمت زیادی داشته است، اما این افزایش قیمت آن قدر زیاد نیست که بتواند با دوج کوین مقایسه شود.

مقایسه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با ترون

با تحلیل نمودار تکنیکال و فاندامنتال متوجه می شویم که ترون دارای قیمتی کم تر از 1 دلار بوده و در جایگاه 28 بازار قرار دارد. در مقابل آن اتریوم کلاسیک با قیمتی برابر با 52 دلار و افزایش قیمت 922 درصدی توانسته است در رتبه 29 جدول کوین مارکت باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت ارز اتریوم کلاسیک چقدر می باشد؟

ارزش و بهای این رمز ارز دیجیتالی در حال حاضر 52.68 دلار بوده و در مقایسه با سال گذشته افزایش 922 درصدی داشته است.

نماد اتریوم کلاسیک چه می باشد؟

نماد اتریوم کلاسیک در بازار رمز ارز دیجیتالی جهانی ETC می باشد.

آیا اتریوم کلاسیک در ایران نیز خرید و فروش می شود؟

در حالت کلی در کشور ایران همه ارزهای دیجیتالی به وسیله صرافی ها و سایت های ارزهای دیجیتالی معامله و خرید و فروش می شود.

قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک را از چه جایی می توان مشاهده نمود؟

برای دیدن قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک شما می توانید به سایت کوین مارکت و همچنین ارز دیجیتال مراجعه کرده و قیمت لحظه ای این رمز ارز را مشاهده نمایید.

ماشین حساب اتریوم کلاسیک را در چه جاهایی می توان دانلود کرد؟

برای دانلود ماشین حساب ارز دیجیتال و اتریوم کلاسیک شما می توانید به سایت های مختلف اینترنتی و همچنین برنامه هایی مانند بازار و مایکت مراجعه نمایید.

ارزش و بهای ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک به تومان چقدر می باشد؟

قیمت این رمز ارز دیجیتالی در حال حاضر 52.68 دلار یعنی برابر با یک میلیارد و چهارصد و بیست و پنج میلیون تومان می باشد.

دستگاه استخراج ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک چیست؟

از دستگاه هایی که برای استخراج ارزهای دیجیتالی اتریوم کلاسیک به کار می رود Bitmain-miner e3 و bitmain antminer g2 می باشد که مصرف برق و انرژی کمی دارد.

نمودار های اتریوم کلاسیک را در چه جاهایی می توان مشاهده کرد؟

برای مشاهده نمودار های تکنیکال و فاندامنتال اتریوم کلاسیک شما می توانید به سایت کوین مارکت مراجعه نمایید.

حساب های اتریوم کلاسیک را در کجا می توان مشاهده نمود؟

برای مشاهده حساب های اتریوم کلاسیک شما می توانید از صرافی ها و سایت های مختلف ارز دیجیتالی استفاده نمایید.

در چه جاهایی می توان در رابطه با اتریوم کلاسیک مطالعه کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت های مختلف اینترنتی درباره این ارز دیجیتالی به صورت دقیق مطالعه کنید.

دانلود کیف پول دیجیتالی اتریوم کلاسیک از چه طریقی ممکن می شود؟

برای این که کیف پول های دیجیتالی را دانلود نمایید شما می توانید از طریق سایت های مختلف اینترنتی مانند کوین مارکت و همچنین برنامه هایی مانند اپ استور آن را دانلود نمایید.

قیمت اتریوم کلاسیک در آینده چگونه می باشد؟

این طور به نظر می رسد که این ارز دیجیتالی در آینده دچار ریزش قیمت های بسیاری خواهد بود.

فرق اتریوم با اتریوم کلاسیک چیست؟

یکی از بزرگ ترین تفاوت هایی که این دو رمز ارز با یک دیگر دارند، نوع و سرعت تراکنش آن ها می باشد.

بررسی ارز اتریوم کلاسیک از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

برای این که ارز دیجیتالی اتریوم کلاسیک را بررسی نمایید شما می توانید از طریق سایت های مختلف اینترنتی و همچنین کانال های تلگرامی اقدام نمایید.

بستر شبکه انتقال اتریوم کلاسیک چه می باشد؟

بستر انتقال بیشتر رمز ارزهای دیجیتالی به طور معمول بلاک چین می باشد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها