تبلیغات
جدول اطلاعات آموزش ارزهای دیجیتال

بهترین استراتژی کریپتو که شما را به تریدر حرفه ای تبدیل می کند

 • توسط sajjad
 • 20 دقیقه

امروزه هر کدام از صنف ها یا حوزه های کاری استراتژی های خاص خود را دارند. همان طور که می دانید استراتژی به منابعی گفته می شود که از آن ها برای رسیدن به یک هدف خاص استفاده می شود. استراتژی در حوزه ارزهای دیجیتال هم اهمیت بسیار زیادی دارد که در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. استراتژی های کریپتو انواع مختلفی دارند که هر کدام هم برای هدف خاصی توسط افراد به کار گرفته می شوند. استفاده از بهترین استراتژی کریپتو نیاز به داشتن اطلاعات و مهارت بالا می باشد زیرا ممکن است خیلی سریع فرد را به هدف مورد نظر نزدیک کند و یا اگر درست انجام نشود ممکن است ضرر زیادی به کاربر وارد کند.

فهرست محتوا

همان طور که گفته شد استراتژی ها در بازار کریپتو یا ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی دارند. اگر با بازار ارزهای دیجیتال سر و کار دارید و به دنبال بهترین استراتژِی کریپتو هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به مهم ترین و بهترین استراتژی های کریپتو اشاره شده است که با مطالعه دقیق آن ها می توانید از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید و از این استراتژی ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

بهترین استراتژی بازار کریپتو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین استراتژی بازار کریپتو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در قسمت قبل در رابطه با استراتژی توضیحاتی داده شد. با توجه به این که بازار ارزهای دیجیتال یکی از بزرگ ترین بازار های مالی جهان به شمار می رود اهمیت استراتژی های این بازار دو چندان می شود. هر استراتژی باید ویژگی هایی داشته باشد که بر اساس آن افراد بتوانند برای تحقق و رسیدن به اهداف مشخص شده از آن ها استفاده کنند. در قسمت زیر مهم ترین ویژگی هایی که یک استراتژی کریپتو باید داشته باشد گفته شده است.

ریسک پذیری مناسب برای تحقق اهداف

ریسک پذیری یکی از مهم ترین ویژگی های یک استراتژی به شمار می رود. زمانی که شما می خواهید از یک استراتژی برای اهداف خود استفاده کنید باید میزان ریسک این استراتژی را بررسی کنید و سپس فکر کنید که آیا این مقدار ریسک ارزش هدف مشخص شده را دارد یا ممکن است مناسب نباشد. به طور مثال زمانی که به دنبال یک هدف بسیار مهم هستید اگر ریسک یک استراتژی بسیار بالا باشد ممکن است شما را از هدفتان دور کند.

انعطاف پذیری

از انعطاف پذیری هم می توان به عنوان یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های یک استراتژی اشاره کرد. انعطاف پذیری به این معناست که شما یک استراتژی را انتخاب کرده اید حال باید ببینید که آیا این استراتژی شما را بر روی یک هدف خاص قفل می کند و یا با توجه به تغییرات محیطی یا تغییرات منابع شما می توانید شیوه فعالیت خود را تغییر دهید.

سازگاری

سازگاری هم جزو مهم ترین ویژگی های یک استراتژی کریپتو به شمار می رود. منظور از سازگاری این است که استراتژی مد نظر شما با هدف که دارید تطابق داشته باشد و در این صورت شما می توانید از استراتژی مشخص شده بهترین استفاده را داشته باشید.

بهترین استراتژی تریدر های معروف ایرانی بازار کریپتو

بهترین استراتژی تریدر های معروف ایرانی بازار کریپتو

ممکن است تا کنون نام تریدر را شنیده باشید. تریدر به افراد معامله گر گفته می شود که در حوزه ارزهای دیجیتال هم از این دسته افراد بی شمار وجود دارد. هر یک از این تریدر ها استراتژی های خاص خود را دارند و با استفاده از آن ها ترید و معاملات خود را انجام می دهند. در ایران نیز تریدر های شناخته شده زیادی وجود دارند که در این قسمت به بهترین تریدر های ایرانی و استراتژی های آن ها اشاره شده است.

رضا گلشاهیان

رضا گلشاهیان یکی از بهترین و معروف ترین تریدر های ایرانی می باشد. این تریدر معروف ایرانی که در حوزه ارزهای دیجیتال و فارکس فعالیت دارد در هر مقطع از استراتژی های مختلفی استفاده می کند و تنها وابسته به یک استراتژی خاص نیست و در حرفه خود هم بسیار موفق ظاهر شده است.

رضا حبیبی

رضا حبیبی هم یکی دیگر از معروف ترین تریدر های ایرانی می باشد. رضا حبیبی هم برای انجام ترید و معامله های خود از استراتژی های مختلفی استفاده می کند. از پر استفاده ترین ترید هایی که این تریدر از آن ها استفاده می کند می توان به استراتژی تریدینگ محو شونده، آنی و معامله به روش اسکالپ اشاره کرد.

سینا سلیمانی

اگر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارید ممکن است نام سینا سلیمانی را شنیده باشید. وی یکی از معروف ترین و فعال ترین تریدر های ایرانی به شمار می رود که او هم برای هر معامله با توجه به شرایط حاکم در بازار از استراتژی های مختلفی استفاده می کند.

بهترین استراتژی تریدر های معروف خارجی بازار کریپتو

بهترین استراتژی تریدر های معروف خارجی بازار کریپتو

در کنار تریدر های ایرانی در خارج از ایران هم تریدر های بسیار زیادی فعالیت دارند. هر کدام از تریدر های خارجی هم برای انجام معاملات خود با توجه به شرایط حاکم و موجود در بازار از استراتژی های مختلفی بهره می گیرند. در این قسمت هم به معروف ترین تریدر های خارجی و استراتژی های آن ها اشاره شده است.

جورج سوروس (George Soros)

جورج سوروس یکی از بهترین تریدر های خارجی به شمار می رود. وی در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار شناخته شده می باشد و برای هر کدام از معاملات و تریدر های خود از استراتژی های مختلفی استفاده می کند و او نیز مانند اکثر تریدر ها تنها از یک استراتژی استفاده نمی کند.

پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones)

از پائول تودور جونز هم می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین تریدر های ایرانی اشاره کرد. از معروف ترین استراتژی هایی که وی از آن ها استفاده می کند می توان به استراتژی هایی نظیر معامله به روش اسکالپ، ترید معکوس، تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان و … اشاره کرد.

استیو کوهن (Steven Cohen)

استیو کوهن هم جزو بهترین و سرشناس ترین تریدر های خارجی به شمار می رود. استیو کوهن هم از استراتژی های مختلفی استفاده می کند که معروف ترین و پر استفاده ترین استراتژی های وی تریدینگ محو شونده، تریدینگ آنی، تریدینگ معکوس و تریدینگ الگوریتمی می باشند.

بهترین استراتژی های بازار کریپتو کدامند؟ 

در بازار ارزهای دیجیتال استراتژی های مختلفی وجود دارند. هر کدام از این استراتژی ها اهمیت خاص خود را دارند و با توجه به شرایط بازار از آن ها استفاده می شود. افراد معمولا با توجه به میزان ریسک پذیری، انعطاف و دیگر ویژگی های این روش ها و همچنین شرایط و موقعیت بازار استراتژی های مختلفی را انتخاب می کنند که در قسمت زیر انواع این استراتژی ها و کاربرد آن ها ذکر شده است.

معامله به روش اسکالپ

استراتژی اسکالپ یکی از معروف ترین و پر استفاده ترین استراتژی های بازار ارزهای دیجیتال می باشد. منظور از معامله به روش اسکالپ یعنی معامله در تایم فریم های کوتاه مدت با حجم کم که معمولا سود دهی مناسبی هم دارد و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ترید معکوس

ترید یا معامله معکوس هم یکی از استراتژی های رایج در بازار ارزهای دیجیتال است که به آن شنا بر خلاف جهت آب هم می گویند. ترید معکوس یعنی هر آن چه که در بازار های مالی صورت می گیرد را تریدر ها بر عکس آن را انجام می دهند زیرا آن ها بر این باورند که افراد به اطلاعات و اخبار جدید واکنش های زیادی انجام می دهند و این به نوعی واکنش و هیجان زود گذر می باشد.

تریدینگ آنی

تریدینگ آنی با توجه به شرایط حاکم در بازار صورت می گیرد. به طور مثال یک شخص قصد خرید ارز دیجیتال و فروش یک رمز ارز را دارد و با توجه شرایط حاکم در بازار تصمیم خود را برای معامله گرفته که جزو پر استفاده ترین استراتژی های بازار ارز دیجیتال می باشد.

تریدینگ محو شونده

تریدینگ محو شونده پر ریسک ترین استراتژی بازار می باشد. این استراتژی به نوعی شرط بندی و قمار در مقابل روند بازار و نوسانات ارزهای دیجیتال می باشد به همین دلیل ریسک زیادی دارد و حتی ممکن است بخش زیادی از سرمایه تریدر را از بین ببرد اما اگر درست انجام شود سود زیادی به همراه دارد.

تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان

ارزهای دیجیتال و کریپتو ها همواره دارای نوسانات زیادی می باشند. حال تریدینگ رزوانه با استفاده از نوسان هم یکی دیگر از استراتژی های پر کاربرد در حوزه کریپتوکارنسی ها می باشد. به طور مثال شما یک ارز را با قیمت هر واحد 2000 دلار خریداری می کنید و در روز بعد با توجه به نوسانات بازار قیمت آن به 2500 دلار می سد و در این زمان شما با فروش آن می توانید سود زیادی داشته باشید.

خریدن و نگهداشتن

خرید و نگهداشتن هم جزو رایج ترین استراتژی های بازار می باشد. فرض کنید شما یک ارز مانند بیت کوین خریداری می کنید و برای مدتی پیش خود نگه می دارید و پس از مدتی قیمت آن رشد می کند. با توجه به رشد آن شما تصمیم می گیرید که ارز را در آن زمان فروخته و یا منتظر رشد بیشتری از این ارز خواهید بود.

تریدینگ در یک محدوده

معامله در یک محدوده یک استراتژی مستقل می باشد. تریدینگ در یک محدوده یعنی پیش بینی نوسان یک ارز در یک تایم فریم مشخص که با استفاده از پارت های نمودار شمعی مشخص می شود. شما با استفاده از این استراتژی می توانید در یک بازه زمانی و تایم فریم مشخص با توجه به نوسانات بازار معاملات خود را انجام دهید.

تریدینگ متعدد و یا تریدینگ الگوریتمی

تریدینگ متعدد و یا تریدینگ الگوریتمی پیچیده ترین استراتژی و در عین حال پر سود ترین روش برای معاملات می باشد. تریدینگ الگوریتمی یعنی خودکار کردن تمام مراحل معاملات بدون دستکاری اجرا شود.

تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ

این استراتژی هم بسیار پر ریسک و هیجان انگیز می باشد. تقاطع طلایی زمانی می باشد که خط میانگین کوتاه از یک رمز ارز خاص یک خط طولانی را قطع کند و خط مرگ هم دقیقا برعکس این مورد می باشد. این روش حول خرید در تقاطع طلایی و فروش در تقاطع مرگ است.

جدول اطلاعات

در جدول قسمت زیر به مهم ترین نکات در مورد بهترین استراتژی کریپتو اشاره شده است.

موضوعاستراتژی کریپتو
بهترین تریدر های ایرانی کدامند؟رضا حبیبی، رضا گلشاهیان، سینا سلیمانی
بهترین تریدر های خارجی کدامند؟جورج سوروس، پائول جونز، استیو کوهن
استراتژی به چه معناست؟روش هایی برای رسیدن به اهداف خاص
ریسک پذیر ترین استراتژی کریپتو چیست؟تریدینگ محو شونده
بهترین استراتژی کریپتو از نظر معامله گران معروف

بهترین استراتژی کریپتو از نظر معامله گران معروف

در قسمت های قبل در مورد بهترین استراتژی های کریپتو توضیحاتی ارائه شد. هر استراتژی ویژگی های خاص خود را دارد و نحوه سود دهی آن ها هم با یک دیگر متفاوت است. با توجه به کاربرد هر کدام از استراتژی ها نمی توان عنوان کرد که کدام استراتژی نسبت به سایر برتر است اما در این میان برخی از تریدر های معروف برخی از استراتژی ها را برتر از سایر آن ها می دانند.

بر طبق نظر تریدر ها استراتژی های محو شونده، تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان، تریدینگ الگوریتمی و تریدینگ تقاطع طلایی و مرگ بهترین استراتژی ها هستند.

آیا بهترین استراتژی کریپتو برای افراد حرفه با استراتژی افراد تازه کار فرق دارد؟

یکی از نکات مهم در رابطه با استراتژی ها دانش تریدر می باشد. با توجه به نوع استراتژی ها و پیچیدگی آن ها معمولا به دو دسته تقسیم می شود. برای افراد حرفه ای استراتژی هایی نظیر تریدینگ الگوریتمی، تریدینگ محو شونده و تریدینگ تقاطع طلایی و مرگ بسیار مناسب می باشد اما با توجه به ریسک بالایی که دارند افراد مبتدی نمی توانند به درستی از آن ها استفاده کنند.

برای کاربران مبتدی تر هم استراتژی هایی نظیر تریدینگ در یک محدوده، تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان و خرید و نگه داشتن بسیار مناسب است. این استراتژی ها نسبت به سایر روش ها ریسک کمتری دارند به همین دلیل برای تریدر های تازه وارد و مبتدی بسیار مناسب می باشند.

بهترین استراتژی های کریپتو در ایران

بهترین استراتژی های کریپتو در ایران کدامند؟

در ایران تریدر های زیادی وجود دارند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. هر کدام از این تریدر ها در زمان های مختلف از استراتژی های مختلفی استفاده می کنند که نام آن ها در قسمت ها قبلی گفته شد.

با توجه به این که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار مالی بزرگ و جهانی می باشد تمام مسائل مربوط به آن هم در سرتاسر جهان همانند هم است. به طور مثال استراتژی های یک رمز ارز چه در ایران که در سایر کشور ها مانند هم می باشد و به این گونه نیست که استراتژی های کریپتو در ایران با سایر کشور ها متفاوت باشد.

در ایران معمولا استراتژی های تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان، خریدن و نگهداشتن و تریدینگ در یک محدوده نسبت به سایر استراتژی و روش ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین استراتژی های کریپتو با کمک اندیکاتور های مختلف

در حال حاضر استراتژی های مختلفی وجود دارند که می توانید با کمک اندیکاتور های مختلف از آن ها استفاده کنیم. به طور مثال استراتژی تریدینگ در یک محدوده یکی از بهترین روش های ترید به شمار می رود که این استراتژی با کمک اندیکاتور های نمودار شمعی مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این مورد روش های دیگری هم هستند که از اندیکاتور های مختلف کمک می گیرد مانند استراتژی تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان که این روش با کمک اندیکاتور های نمودار تحلیل تکنیکال صورت می گیرد.

یکی دیگر از اندیکاتور های مهم که در برخی از استراتژی های مورد استفاده قرار می گیرد اندیکاتور COT می باشد. این اندیکاتور معمولا در استراتژی معامله به روش اسکالپ از آن استفاده می شود و کار آن خواندن موقعیت فعلی بازار می باشد.

بهترین استراتژی های کریپتو برای بلند مدت

بهترین استراتژی های کریپتو برای بلند مدت

همان طور که در قسمت های قبل اشاره شد از هر استراتژی در زمان های مختلفی استفاده می کنند. هر استراتژی اثر خود را در یک تایم فریم خاص می گذارد به طور مثال از برخی استراتژی های برای تایم فریم های بلند مدت و از برخی دیگر برای تایم فریم های کوتاه مدت استفاده می کنند.

شما زمانی که از یک استراتژی بلند مدت به صورت کوتاه مدت یا بالعکس استفاده کنید نمی توانید به هدف خود برسید و ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید. به همین دلیل شناخت این که کدام استراتژی برای بلند مدت و کدام یک برای کوتاه مدت مناسب هستند بسیار حائز اهمیت می باشد. در این قسمت به بهترین استراتژی های برای تایم فریم های بلند مدت اشاره شده است.

 • ترید معکوس
 • خرید و نگهداشتن
 • تریدینگ در یک محدوده
 • تریدینگ الگوریتمی
 • تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ

بهترین استراتژی های کریپتو برای کوتاه مدت

در قسمت قبل در رابطه با بهترین استراتژی های کریپتو برای بلند مدت توضیحاتی ارائه شد. در این قسمت نیز به بهترین استراتژی کریپتو برای کوتاه مدت هم اشاره شده است که با استفاده از آن ها در تایم فریم های کوتاه مدت می توانید خیلی سریع تر به سود و یا هدف مورد نظر خود برسید. البته نا گفته نماند که برخی از استراتژی ها مانند خرید و نگهداشتن در هر دو بازه زمانی قابل استفاده می باشد و بستگی به تایم فریم ترید دارد.

 • معامله به روش اسکالپ
 • تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان
 • ترید محو شونده
 • خرید و نگهداشتن     

سوالات متداول

منظور از استراتژی چیست؟

استراتژی به معنای استفاده از روش هایی برای رسیدن و تحقق اهداف خاص می باشد که در طول مقاله به آن اشاره شده است.

آیا تریدر ها استراتژی های خاصی دارند؟

هر کدام از تریدر ها از استراتژی های مختلفی استفاده می کنند و برخی از آن ها حتی استراتژی های خاص خود را دارند که سایر تریدر ها نمی توانند از آن استفاده کنند.

بهترین استراتژی کریپتو کدام است؟

معامله به روش اسکالپ، ترید معکوس، تریدینگ آنی، تریدینگ محو شونده، تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان، خریدن و نگه داشتن، تریدینگ در یک محدوده، تریدینگ متعدد یا تریدینگ الگوریتمی و تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ بهترین استراتژی های کریپتو به شمار می روند.

بهترین تریدر های خارجی کدامند؟

جورج سوروس (George Soros)، پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) و استیو کوهن (Steven Cohen) بهترین و معروف ترین تریدر های خارجی می باشند.

بهترین تریدر های ایرانی کدامند؟

از بهترین تریدر های ایرانی می توان به سینا سلیمانی، رضا گلشاهیان و رضا حبیبی اشاره کرد.

کدام استراتژی ها ریسک بالایی دارند؟

تریدینگ محو شونده و تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ پر ریسک ترین استراتژی های کریپتو می باشند که برای افراد مبتدی چندان مناسب نیستند.

بهترین استراتژی های کوتاه مدت کدامند؟

خرید و نگهداشتن، ترید محو شونده، تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان و معامله به روش اسکالپ بهترین روش ها و استراتژی ها برای کوتاه مدت به شمار می روند.

بهترین استراتژی ها برای بلند مدت کدامند؟

از استراتژی های ترید معکوس، خرید و نگهداشتن، تریدینگ در یک محدوده، تریدینگ الگوریتمی و تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ می توان به عنوان بهترین استراتژی های بلند مدت اشاره کرد.

پر سود ترین استراتژی کریپتو کدام است؟

تریدینگ الگوریتمی و ترید محو شونده پر سود ترین استراتژی های کریپتو به شمار می روند.

مهم ترین ویژگی های یک استراتژی خوب چیست؟

هر استراتژی دارای ویژگی های خاصی می باشد که یک استراتژی خوب باید ویژگی هایی نظیر انعطاف پذیری، ریسک پذیری مناسب و سازگاری را داشته باشد.

آیا در هر زمان می توان از یک استراتژی استفاده کرد؟

هر استراتژی در یک زمان مشخص به کار گرفته می شو و نمی توان از هر استراتژی در هر زمان استفاده کرد. در طول مقاله به این موضوع بیشتر اشاره شده است.

بازار کریپتو چیست؟

بازار کریپتو یا ارزهای دیجیتال یکی از بزرگ ترین بازار های مالی در جهان به شمار می رود که در حوزه رمز ارزهای دیجیتال می باشد.

آیا استراتژی افراد حرفه ای با افراد مبتدی متفاوت است؟

معمولا تریدر های تازه کار از استراتژی هایی که ریسک کمتری دارند استفاده می کنند و افراد حرفه ای از تمامی استراتژی ها می توانند استفاده کنند.

منظور از استراتژی معامله به روش اسکالپ چیست؟

استراتژی اسکالپ یعنی معاملات را با حجم کم در بازه زمانی کوتاه مدت انجام دهید.

منظور از استراتژی تریدینگ در یک محدوده چیست؟

تریدینگ در یک محدوده یعنی شما یک بازه زمانی را برای انجام معاملات خود مانند کوتاه مدت و میان مدت مشخص می کنید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها