تبلیغات
انواع ترید در بایننس کدامند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش ترید کردن حرفه ای به زبان ساده زیر نظر اساتید برتر

  • توسط sajjad
  • 19 دقیقه

با عبارت ترید و ترید کردن به احتمال زیاد آشنایی دارید. ترید کردن به معنای معامله می باشد که توسط افرادی به نام تریدر یا معامله گر صورت می گیرند. ترید کردن یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مسائل در بازار های مالی، بازار های تجاری و … می باشد که هر کدام از آن ها اهمیت خاصی دارند. ترید کردن معمولا در تمامی صنف ها صورت می گیرد و یکی از صنف هایی که ترید کردن در آن کاربرد بسیار زیادی دارد مربوط به بازار ارزهای دیجیتال می باشد. ترید کردن در حوزه ارزهای دیجیتال می تواند سود بسیار زیادی در پی داشته باشد به همین دلیل تریدر های زیادی پیرامون ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. با توجه به اهمیت بالای ترید کردن نمی توان یک شبه خود را به عنوان تریدر معرفی کرد و برای این کار باید آموزش های ترید کردن را بگذرانید. آموزش ترید کردن به روش های مختلفی صورت می گیرد که در طول مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

در کنار اهمیت ترید کردن آموزش آن هم بسیار مهم است. اگر قصد دارید تا به عنوان یک تریدر در بازار های مختلف فعالیت کنید باید آموزش های زیادی پشت سر بگذارید و حتما پیش اساتید و یا با استفاده از منابع معتبر این آموزش ها را دریافت کنید. در این مقاله به تمامی نکات حائز اهمیت پیرامون آموزش ترید کردن اشاره شده است و اگر قصد دارید به عنوان یک تریدر فعالیت کنید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

چرا باید آموزش ترید کردن را شروع کنیم؟

چرا باید آموزش ترید کردن را شروع کنیم؟

در حال حاضر ترید کردن در سرتاسر جهان به یکی از بهترین و پر سود ترین مشاغل تبدیل شده است. ترید کردن در تمامی صنف ها کاربرد دارد و تریدر های زیادی هم در حوزه های مختلف مشغول به کار هستند. یکی ازحوزه های پر سود که تریدر های زیادی پیرامون آن فعالیت دارند بازار ارزهای دیجیتال می باشد. در حوزه رمز ارزهای دیجیتال اگر ترید کردن به درستی و به موقع انجام شود سود بسیار زیادی دارد و همین مسئله باعث می شود تا افراد بیشتری به ترید کردن ترغیب شوند و وارد این حوزه شوند.

با توجه به این موضوع که ترید کردن به یکی از بهترین مشاغل تبدیل شده است داشتن اطلاعات در این حوزه بسیار مهم است. حتی اگر شما علاقه ای به تریدر شدن و ترید کردن ندارد اگر بخواهید وارد بازار ارزهای دیجیتال و … شوید باید با اصول ترید کردن آشنا باشید به همین دلیل آموزش ترید کردن بسیار مهم است.

شما با آموزش دیدن در رابطه با ترید کردن می توانید به عنوان یک تریدر حرفه ای پس از مدتی فعالیت کنید و از این راه سود زیادی کسب کنید و از طرفی اگر وارد بازار های ارزهای دیجیتال شوید کار شما برای انجام معاملات بسیار آسان خواهد بود.

روش های آموزش ترید کردن

روش های آموزش ترید کردن

آموزش های ترید کردن با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر است. به طور مثال شما اگر قصد و یا علاقه دارید تا آموزش های ترید کردن را دنبال کنید می توانید از فیلم و کلیپ ها، کتاب ها، مقالات و حتی از کلاس های آموزشی برای این کار استفاده کنید.

هر کدام از این منابع اثر های مختلفی دارند به طور مثال یک کاربر ممکن است با فیلم و ویدیو آموزش بهتری داشته باشد و یک کاربر دیگر با کتاب بتواند آموزش مفید تری کسب کند. در حال حاضر معمولا اکثر آموزش های ترید کردن به صورت فیلم و ویدیو منتشر می شوند اما در کنار آن ها کتاب هایی هم وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در کنار کتاب ها مانند کتاب های ارز دیجیتال در برخی از سایت ها به صورت اینترنتی می توانید مقالات زیادی هم در این حوزه پیدا کرده و حتی برخی از اساتید به صورت کلاس های حضوری هم آموزش های ترید کردن را آموزش می دهند. در این قسمت به معرفی مهم ترین روش ها و منابع برای آموزش ترید کردن اشاره کرده شده است.

فیلم و ویدیو آموزشی

فیلم و ویدیو پر استفاده ترین روش برای آموزش های ترید کردن می باشد. در حال حاضر اکثر اساتید مربوطه به صورت ویدیو آموزش های خود را منتشر می کنند که برخی ها رایگان و برخی از این ویدیو ها هم با پرداخت هزینه ای قابل دسترس هستند. فیلم های آموزشی را می توان از سایت های معتبر، یوتیوب، آپارات و فضاهای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام پیدا کرد.

کتاب های آموزشی

کتاب های آموزشی هم یکی از بهترین روش ها و منابع برای آموزش های ترید کردن می باشند. کتاب های آموزشی را در حال حاضر به صورت pdf و می توانید خود کتاب را از سایت های مختلف خریداری کرده و از آن ها جهت آموزش های مربوطه استفاده کنید.

مقالات آموزشی

همان طور که اشاره شد یکی از روش های آموزش ترید کردن استفاده از مقالات می باشد. در حال حاضر سایت های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که مقالات زیادی در این حوزه منتشر کرده اند که شما به صورت آنلاین و یا دریافت pdf این مقالات می توانید از آن ها استفاده کنید.

کلاس های آموزشی

کلاس های آموزشی یکی دیگر از روش ها برای آموزش های این حوزه می باشد که البته کمتر استفاده می شود. در حال حاضر کمتر کسانی هستند که از کلاس های حضوری برای آموزش استفاده می کنند و اکثرا به صورت فیلم و کتاب می باشند.

انواع ترید در بایننس کدامند؟

انواع ترید در بایننس کدامند؟

بایننس بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان می باشد که در سال 2017 میلادی در کشور چین تاسیس شد. در صرافی بایننس روزانه معاملات بسیار زیادی انجام می شود که این ترید ها به دو دسته تقسیم می شوند و هر کدام هم کاربرد مختلفی دارند. در قسمت زیر به انواع ترید یا معاملات در بایننس اشاره شده است.

مارکت اردر

مارکت اردر به معنای ثبت سفارش خرید و فروش با قیمت به روز می باشد. به طور مثال شما قصد خرید ارز دیجیتال مانند بیت کوین را دارید. زمانی که شما می خواهید بیت کوین خریداری کنید اگر قیمت آن 65 هزار دلار باشد شما همان مبلغ را باید پرداخت کنید و اگر قیمت آن افزایش یافت شما نیز ملزم به پرداخت مبلغ اضافه هستید.

سفارش محدود

سفارش محدود به این معناست که تا زمان رسیدن به حد مجاز قیمت برای خرید و فروش باید در صف انتظار منتظر بمانید.

بهترین روش آموزش ترید کردن چیست؟

بهترین روش آموزش ترید کردن چیست؟

در قسمت های قبل انواع روش های ترید کردن گفته شد. همان طور که اشاره شد هر کدام از این روش ها اثر های مختلفی دارند و برخی از این روش ها مفید و بهتر هستند و استفاده از این روش ها به مراتب می توانید اثر بیشتری بر روی کاربران بگذارد.

در میان انواع روش های آموزشی برای ترید کردن استفاده از فیلم های آموزشی و رفتن به کلاس های مربوطه بهترین روش می باشد. شما ممکن است با استفاده از کتاب و مقالات نتوانید اطلاعات زیادی کسب کنید اما استفاده از فیلم های آموزشی قطعا می توانید اطلاعات را بهتر متوجه شوید.

با توجه به این که امروزه کمتر کسی به صورت کلاس حضوری این آموزش ها تدریس می کند بهترین راه در حال حاضر استفاده از فیلم های آموزشی می باشد. برای دسترسی به فیلم های آموزشی می توانید از سایت های زیادی و همچنین آپارات و یوتیوب استفاده کنید.

کانال آموزش ترید ارز دیجیتال

کانال آموزش ترید ارز دیجیتال

همان طور که می دانید تلگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران می باشد و در سرتاسر جهان هم کاربران زیادی دارد. تلگرام یکی از بزرگ ترین منابع پخش اخبار می باشد و کانال های زیادی پیرامون موضوعات مختلف فعالیت دارند. با توجه به اهمیت و گسترش ترید کردن و همچنین پر کاربر بودن تلگرام در این شبکه اجتماعی کانال های زیادی ایجاد شده اند که با استفاده از آن ها می توانید آموزش های ترید کردن را یاد بگیرید.

به طور مثال رضا گلشاهیان که یکی از اساتید برجسته در حوزه ترید کردن می باشد و آموزش های خود را در تلگرام هم منتشر می کند. علاوه بر وی چنل ها و کانال های زیاد دیگری هم هستند که می توانید به آن ها مراجعه و آموزش های مربوطه را دریافت کنید. قبل از استفاده از اموزش ها حتما از معتبر بودن کانال مربوطه اطمینان حاصل کنید.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در جدول قسمت زیر به مهم ترین موضوعات پیرامون آموزش ترید کردن اشاره شده است. هر کدام از این موارد ذکر شده نقش و اهمیت بالایی در حوزه معاملات و ترید کردن دارند.

موضوعآموزش ترید کردن
انواع ترید در بایننس کدامند؟مارکت اردر، سفارش محدود
ترید به چه معناست؟به معنای معامله یا مبادله کردن
روش های اموزش ترید کردن کدامند؟کتاب، مقالات، ویدیو، کلاس آموزشی
فیلم آموزش ترید کردن ارزهای دیجیتال را در کجا ببینیم؟یوتیوب، آپارات، سایت های مربوطه، کانال های تلگرام و اینستاگرام

آموزش ترید ساعتی را از کجا دنبال کنیم؟

معامله گران یا تریدر ها برای معاملات خود زمان مشخصی تعیین می کنند که در قالب کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستند. ترید ساعتی جزو بازه زمانی کوتاه مدت می باشد که تریدر ها در چند ساعت مشخص ترید خود را انجام می دهند.

هر کدام از این بازه های زمانی اهمیت خاصی دارند و برای آن ها به صورت جداگانه باید آموزش های متفاوت تری مشاهده کرد. با توجه به این که ترید ساعتی جزو پر استفاده ترین معاملات می باشد از همین رو آموزش های زیادی هم در این حوزه وجود دارد که شما می توانید آن ها را مشاهده کنید.

اگر به دنبال آموزش های ترید ساعتی هستید با یک سرچ ساده در گوگل می توانید آموزش های زیادی در این زمینه پیدا کنید.

فیلم آموزش ترید کردن ارزهای دیجیتال را در کجا ببینیم؟

اگر به دنبال دریافت فیلم های آموزشی هستید می توانید از منابع زیادی این فیلم ها را پیدا و از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر سایت های زیادی وجود دارند که شما می توانید با یک سرچ ساده انواع مختلفی از فیلم های آموزش ترید کردن را پیدا کنید که برخی از آن ها به صورت رایگان و برخی نیز با پرداخت هزینه ای برای شما در دسترس هستند. از سوی دیگر شما با مراجعه به یوتیوب و آپارات هم می توانید فیلم های زیادی در این زمینه پیدا و از آن ها استفاده کنید.

جدا از فضای گوگل شما در شبکه های اجتماعی هم می توانید فیلم های زیادی پیدا کنید. شما در اینستاگرام و تلگرام با مراجعه پیج ها و کانال هایی که پیرامون آموزش ترید کردن فعالیت دارند می توانید از محتوای آن ها بهره مند شوید. شما در فضای مجازی با سرچ و یا استفاده از هشتگ هایی همچون #تریدکردن، #ترید_کردن و یا #آموزش_ترید می توانید پست ها و پیج های مربوطی را پیدا کنید.

آموزش ترید ارز دیجیتال مبتدی

در حوزه ارزهای دیجیتال تریدر های بسیار زیادی فعالیت دارند و روزانه بر تعداد آن ها نیز افزوده می شود. معمولا آموزش های تریدر های تازه کار و تازه وارد به این حوزه با آموزش های افراد حرفه ای تر متفاوت است. افراد مبتدی باید از ابتدا کم کم با ترید کردن آشنا و سپس دیگر آموزش های مربوطه را دریافت کنند و معمولا آموزش های اولیه بسیار مهم است زیرا با سایر مفاهیم ارتباط مستقیم دارد.

اگر قصد دارید تا به عنوان یک تریدر فعالیت کنید شما به عنوان یک فرد مبتدی شناخته می شوید. امروزه در کنار تمامی آموزش های مربوطه در این زمینه آموزش هایی هم برای افراد مبتدی وجود دارد که با پشت سر گذاشتن این آموزش ها می توانید کم کم فعالیت خود را به عنوان یک تریدر آغاز کنید.

آموزش ترید کردن ارز های دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

آموزش ترید کردن ارزهای دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

همان طور که ممکن است بدانید فارکس بزرگ ترین بازار تجاری در جهان می باشد. در فارکس روزانه ترید های زیادی در زمینه های ارزهای دیجیتال، سهام های آمریکا، نفت، طلا و … صورت می گیرد. آموزش ترید کردن ارز دیجیتال با فارکس تفاوت هایی هم دارند. به طور مثال فارکس یک بازار بزرگ جهانی است که در آن ترید های مختلفی در دیگر زمینه ها صورت می گیرد اما برای ارزهای دیجیتال فقط و فقط ترید ارز دیجیتال انجام می شود.

از دیگر تفاوت های این دو می توان به نوسانات، امنیت و پایداری، کارمزد و مسائل این چنینی اشاره کرد.

آموزش ترید کردن در صرافی های مختلف

در قسمت های قبل اشاره شد که در حوزه ارزهای دیجیتال ترید کردن به یک نوع شغل تبدیل شده است. در بازار ارزهای دیجیتال تریدر های زیادی وجود دارند که از صرافی های مختلف برای معاملات و یا ترید خود استفاده می کنند.

صرافی های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم بندی می شوند و هر کدام هم ویژگی های خود را دارند. هر صرافی رمز ارزهای مختلفی را ترید می کند که در حال حاضر تقریبا تمامی صرافی ها ترید های بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای معروف را انجام می دهند. در این قسمت نام 3 صرافی و نحوه ترید کردن با استفاده از آن ها گفته شده است.

صرافی بایننس

صرافی بایننس یک صرافی متمرکز می باشد که به عنوان بزرگ ترین و بهترین صرافی ارز دیجیتال شناخته می شود. برای صرافی بایننس ابتدا در این صرافی ثبت نام و احزار هویت کنید. پس از آن در صفحه کاربری خود بر روی Funds کلیک کنید.

حال گزینه Deposit را انتخاب و سپس ارز مبدا را انتخاب کنید. میزان ارز معامله و ترید را انتخاب کنید و به آدرس داده شده ارسال کنید. در صفحه کاربری خود بر روی Exchange کلیک کنید و پس از آن basic را انتخاب کنید. در صفحه جدید ارز مبدا، ارز مقصد و میزان ترید را انتخاب کرده و سپس بر روی buy XRP کلیک کنید.

صرافی کوکوین

برای ترید در صرافی کوکوین ابتدا در صرافی ثبت نام کنید. حال وارد قسمت مارکت ها شده و به صفحه معاملات جفت ارزها مراجعه کنید. تریدینگ پسوردی که قبلا انتخاب نموده را وارد کرده تا بتوانید ترید را انجام دهید. حال ارز مبدا و مقصد خود به همراه میزان ترید را انتخاب کنید که با گزینه های 25، 50، 75 و 100 درصد مشخص شده اند و سپس فرآیند ترید را آغاز کنید.

صرافی کراکن

صرافی کراکن جزو برترین و بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان می باشد. ترید در صرافی کراکن بسیار آسان است و پس از ساخت و احراز هویت در این صرافی وارد صفحه حساب کاربری شوید و در این قسمت بر روی Buy Crypto کلیک کنید.

حال از قسمت buy رمز ارز مد نظر خود را انتخاب و از قسمت Amount مقدار آن را مشخص کنید. شما با استفاده از قسمت sell می توانید ارز را فروخته و از قسمت Convert می توانید ارز خود را با یک ارز دیگر تبادل کنید.

چه روش تریدی برای معامله گران تازه وارد بهتر است؟

ترید کردن روش های مختلفی دارد. برخی از این روش ها بسیار پر ریسک بوده و به هیچ عنوان برای تریدر های تازه وارد توصیه نمی شود زیرا از این روش ها تنها تریدر های حرفه ای استفاده می کنند. از سوی دیگر روش هایی هستند که برای تازه وارد ها و تریدر های مبتدی بسیار مناسب هستند که در این قسمت بهترین روش های ترید برای تریدر های مبتدی گفته شده است.

  • روش اسکالپینگ
  • روش مومنتوم
  • روش نوسان گیری روزانه
  • روش محدوده نوسان
  • روش آربیتاژ

مواردی که گفته شد بهترین روش های ترید برای تریدر های مبتدی می باشد. علاوه بر این موارد روش های دیگری هم وجود دارد که تریدر ها با استفاده از دانش خود از آن ها استفاده می کنند که پیچیده تر هستند.

سوالات متداول

ترید کردن یعنی چه؟

ترید کردن به معنای معامله و مبادله می باشد که توسط تریدر ها صورت می گیرد که در طول مقاله مفصل به آن اشاره شده است.

تریدر به چه کسانی گفته می شود؟

تریدر به افراد معامله گر گفته می شود که در حوزه های مختلف مشغول به کار هستند.

چگونه تریدر شویم؟

برای تریدر شدن نیاز به آموزش های زیادی می باشد که در مقاله به تمامی نکات در رابطه با این موضوع اشاره شده است.

تفاوت ترید ارز دیجیتال با فارکس در چیست؟

ترید ارز دیجیتال فقط در راستای ارز دیجیتال بوده اما ترید در فارکس در حوزه های مختلف مانند طلا، نفت، سهام و … صورت می گیرد.

انواع روش های ترید برای تازه وارد ها کدامند؟

اسکالپینگ، آربیتاژ، مومنتوم، نوسان گیری، محدوده نوسان روش های معامله برای افراد مبتدی می باشد.

انواع آموزش های ترید کردن به چه شکلی است؟

استفاده از فیلم و ویدیو های آموزشی، استفاده از کتاب های مربوطه، استفاده از مقالات سایت ها و استفاده از کلاس ها انواع آموزش ها در این حوزه می باشند.

بهترین و پر استفاده ترین روش برای آموزش ترید کردن کدام است؟

بهترین روش برای ترید کردن استفاده از فیلم و کلیپ های آموزشی می باشد که معمولا پر کاربرد ترین روش آموزش می باشد.

از کدام منابع فیلم های آموزش ترید کردن را مشاهده کنیم؟

سایت های معتبر، یوتیوب، آپارات، اینستاگرام و تلگرام منابع مهم برای مشاهده کلیپ های آموزش ترید کردن می باشند.

بازه های زمانی ترید کردن کدامند؟

کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بازه های زمانی برای انجام معاملات می باشند.

آیا ترید کردن سود آور است؟

ترید کردن اگر به موقع و اصولی صورت گیرد می تواند سود زیادی در پی داشته باشد اما اگر بدون آگاهی و غیر اصولی انجام شود ممکن است ضرر های زیادی به تریدر وارد سازد.

انواع ترید در صرافی بایننس کدامند؟

مارکت اردر و سفارش محدود انواع ترید در صرافی بایننس به شمار می روند.

آیا آموزش های ترید کردن هزینه در پی دارند؟

برخی از آموزش های ترید کردن مانند استفاده از کلاس و برخی از فیلم های آموزشی هزینه بر هستند.

آیا ترید کردن قانونی است؟

ترید و معامله در حوزه های مختلف انجام می شود که این بستگی به نوع معامله دارد و گاهی قانونی بوده اما ترید در برخی از حوزه ها ممکن است غیر قانونی باشد.

اکثر تریدر ها در چه حوزه هایی فعالیت دارند؟

اکثر تریدر ها در حال حاضر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند.

ترید کردن ارزهای دیجیتال چگونه انجام می شود؟

با استفاده از صرافی های مختلف مانند بایننس، کوکوین و … که در این روش ترید در مهم ترین صرافی ها ذکر شده است.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها