تبلیغات
دیوید چام معرفی افراد تاثیرگذار

دیوید چام مدیرعامل شرکت Elixxir

  • توسط mozhde
  • 10 دقیقه

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که برای اولین بار بلاک چین و حتی بحث کاربرد بلاک چین و فناوری های رمز نگاری توسط چه کسی مطرح شد؟ شاید پاسخ به این سوال ساتوشی ناکاموتو باشد اما این جواب درست نیست. در این متن می خواهیم با دیوید چام کسی که برای اولین بار بلاک چین را کشف کرد و دنیا را با ارز دیجیتال آشنا کرد، آشنا شویم و درباره وی بیشتر بدانیم پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

دیوید چام کیست؟

شاید تا به حال درباره پول دیجی کش شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که دیوید چام کیست. دیوید لی چام متولد ۱۹۵۵ یک دانشمند در علوم کامپیوتر و رمز نگار است. وی در آمریکا به دنیا آمده است و اولین کسی است که از فناوری رمز نگاری برای حفظ حریم خصوصی استفاده کرد، اما بیشتر از او به عنوان خالق پول دیجیتال یا دیجی کش نام برده می شود. وی در سال ۱۹۸۲ یک پایان نامه را ارائه داد که در آن درباره سیستم های کامپیوتر و چگونگ فناروی رمز نگاری بین این سیستم ها صحبت کرده بود. این ها همه مقدمات بلاکچین را فراهم می کرد. تمام پایان نامه او پیاده سازی شد به غیر از قسمت بلاکچین که این قسمت بعدا در وایت پیپر بیت کوین نوشته شده بود. از دیوید چام به عنوان پدر خوانده ارزهای دیجیتال نیز نام برده می شود.

دارایی خالص دیوید چام چقدر است؟

دیوید چام یکی از افراد ثروتمند در رمز ارز و بلاک چین محسوب می شود و دارایی این فرد بر اساس سایت های معتبر بین ۵ تا ۶ میلیون دلار تخمین زده می شود. او‌ بیشتر این دارایی را از طریق فعالیت هایش در رمز ارز به دست آورده است و هم چنین مدیر شرکت های مهم نیز تا به حال بوده است.

دیوید چام بر روی کدام رمز ارزها فعالیت دارد؟

دیوید چام بر روی کدام رمز ارزها فعالیت دارد؟

دیوید چام اولین رمز ارز را به نام ای کش و اولین پول دیجیتال را به نام دیجی کش تولید کرده است. وی تمام تمرکز خود را روی همین ارزها گذاشته بود و بیشتر زندگی خود را برای ابداع آن گذراند. اما به نظر می رسد او به بیت کوین یکی از 10 ارز دیجیتال برتر جهان نیز علاقه دارد. زیرا این رمز ارز و بلاک چین آن بسیار شبیه به بیت کوین است و چام خیلی قبل تر از بیت کوین آن را کشف کرده بود اما پیاده سازی آن را انجام نداده بود.

دیوید چام از چه زمانی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد؟

در بالا نیز این موضوع را بیان کردیم که دیوید چام پدر خوانده ارزهای دیجیتال است. او خیلی قبل از اینکه رمز ارزهایی مانند بیت کوین معروف شوند و بین مردم شناخته شوند، ایده ساخت آن ها را داده بود و با اطلاعاتی که در شبکه رمز نگاری داشت و برنامه هایی که در این زمینه نوشته بود، موفق به ساخت اولین رمز ارز در دنیا شده بود. این اتفاق در سال ۱۹۹۵ افتاده بود، زمانی که هیچ فردی در دنیا درباره ارزهای دیجیتال هنوز فکری در سر نداشت.

شغل دیوید چام قبل از ورود به این عرصه چه بود؟

دیوید چام قبل از اینکه وارد حوزه رمز ارز بشود در دانشگاه کالیفرنیا رشته علوم کامپیوتر را تدریس می کرد. وی هم چنین پروژه هایی را نیز انجام می داد که این فعالیت ها بسیار مهم بودند و ارزش زیادی را برای علوم کامپیوتر و فناروی دشتند. وی هم چنین پیشنهاد همکاری از طرف مایکروسافت را نیز داشت که آن را رد کرد. زیرا مایکروسافت علاقه داشت تا از دیجی کش او در سیستم های خود استفاده کند، اما دیوید چام این موضوع را بخاطر با ارزش بودن دیجی کش قبول نکرد.

عکس های دیوید چام را در کجا مشاهده کنیم؟

چام یکی از افراد بسیار معروف در زمینه کامپیوتر و رمز ارزها است. وی تا به حال کتاب های بسیاری نیز نوشته است و فعالیت های زیادی را در این زمینه انجام داده است. به همین خاطر مقالات زیادی از وی در اینترنت موجود است که به همراه آن عکس های زیادی نیز وجود دارد. برای دیدن این عکس ها می توانید در موتور جستجوی گوگل نام این فرد را وارد کنید. در قسمت تصاویر و نتایج آن می توانید عکس های او را مشاهده کنید و یا اینکه آن ها را ذخیره کنید.

تحصیلات David Chaum چقدر است؟

تحصیلات David Chaum چقدر است؟

David Chaum یکی از افراد تحصیل کرده و بسیار موفق در حوزه رمز ارز است. او در رشته علوم کامپیوتر مدرک دکترای خود را از دانشگاه برکلی گرفته است. وی هم چنین همان طور که گفتیم در دانشگاه کالیفرنیا و دانشکده بازرگانی نیویورک تدریس کرده است. تمام این ها به اضافه کتاب هایی که در زمینه کامپیوتر نوشته است او را از نظر علمی به یک فرهیخته تبدیل کرده است و این فرد علم خود را بسیار در راه کسب و کار خود استفاده کرده است.

پیج اینستاگرام David Chaum چیست؟

دیوید چام از آن دسته از افرادی است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام حسابی ندارد. بسیاری از افراد در این زمینه و یا افراد ثروتمند در اینستاگرام صفحه ای را برای خود ایجاد نمی کنند و علاقه ای به اشتراک گذاری عکس های خود ندارند. همین طور این افراد زمانی را نیز برای این کار ها ندارند. علاوه بر این سن دیوید چام به گونه ای است که ممکن است علاقه ای به این شبکه ها نداشته باشد.

اخبار مربوط به David Chaum را در کجا مشاهده کنیم؟

برای اینکه به اخبار پیرامون این فرد دسترسی داشته باشید باید به گوگل مراجعه کرده و نام این فرد را وارد کنید. سایت های زیادی وجود دارند که در این زمینه معتبر هستند و اخبار مربوط به این افراد را منتشر می کنند. می توانید وارد این سایت ها شده و آن ها را بخوانید.

دیوید چام مدیر و بنیان گذار چه شرکت هایی است؟

این شخص یکی از افرادی است که در زمینه علم رایانه بسیار معروف است و پروژه های بسیاری را تا با حال مدیریت کرده است. وی انجمن بین المللی تحقیقات رمزنگاری را تاسیس کرده است، هم چنین گروه رمز نگاری را در مرکز ریاضیات و علوم کامپیوتر در آمستردام تشکیل داده است. این فرد شرکت دیجی کش را نیز بنیان کرده است و سیستم های نظام انتخاباتی و صندوق های محرمانه را نیز بوجود آورده است. تمام این ها باعث درخشان شدن کارنامه کاری این فرد شده است.

آیا دیوید چام  به عنوان تحلیلگر ارز دیجیتال هم فعالیت دارد؟

آیا دیوید چام  به عنوان تحلیلگر ارز دیجیتال هم فعالیت دارد؟

این فرد یکی از اشخاص مهم و با علم و دانش بالا در حوزه ار دیجیتال است. همیت امر باعث شده است تا تحلیل های دقیق و صحیحی را برای رمز ارزها داشته باشد. این تحلیل ها را می توان در سایت های معتبر خواند و از آن ها استفاده کرد.

دیوید چام کجا زندگی می کند؟

این شخص همان طور که در بالا نیز بیان کردیم در آمریکا به دنیا آمده است. این فرد در همین کشور بزرگ شده، درس خوانده و کسب و کار راه انداخته است و در زمینه علم پیشرفت کرده است. وی هم اکنون در شرمن اوکس لس آنجلس کالیفرنیا زندگی می کند.

مصاحبه و کنفرانس های دیوید چام را در کجا مشاهده کنیم؟

با دیود چام مصاحبه ها و گفتگو های زیادی انجام شده است. این مصاحبه ها معمولا توسط منابع خبری معتبر در زمینه ارز دیجیتال یا کامپیوتر انجام شده است. این خبرگذاری ها سایت هایی نیز دارند، که شما می توانید با ورود به این سایت ها مصاحبه ها را خوانده و یا اینکه در پلتفرم های ویدئویی مصاحبه ها را به همراه سخنرانی تماشا کنید.

دیوید چام چه تاثیری در حوزه رمز ارزها دارد؟

این فرد در واقع اولین اثر را روی رمز های دیجیتال گذاشته است. این فرد اولین ارز را خود بوجود آورده است و با اطلاعات بالایی که در این زمینه دارد اگر درباره رمز ارزی نظری بدهد یا علاقه به آن نشان دهد، ممکن است در قیمت آن تاثیر داشته باشد و بازار را تغییر دهد. پس این فرد در این حوزه بسیار تاثیر گذار است.

در طول مقاله بسیار به بیت کوین اشاره شد. در پایان پیشنهاد ما این است که برای شناخت بیشتر مقالات امنیت بلاک چین و نرم افزار استخراج بیت کوین را نیز مطالعه کنید.

سوالات متداول

آیا دیوید چام ویکی پدیا دارد؟

دیوید چام در ویکی پدیا صفحه ای اختصاصی به زبان های فارسی و انگلیسی برای خود دارد که می توانید این صفحه ها را جستجو کرده و بخوانید.

آیا دیوید چام ارز دیجیتال را ابداع کرده است؟

این فرد اولین کسی است که ایده رمز ارز را ابداع کرده است و آن را در پایان نامه خود بیان کرده است. قبل از او کسی به این موضوع فکر نکرده بود و بعد از آن بود که افراد در این زمینه پیشرفت کردند.

آیا دیوید چام دیجی کش را سرمایه گذاری کرده است؟

این رمز ارز امروزه ارزش بسیاری کمی دارد و پروژه آن در سال 1999 بخاطر کمبود منابع و پشتیبانی و ناآگاهی افراد دیگر نسبت به آن شکست خورد.

آشنایی با دیوید چام به چه صورت است؟

برای آشنایی بیشتر با دیوید چام می توانید به اینترنت مراجعه کرده و سایت های مربوط به او را بخوانید. هم چنین می توانید کتاب های این شخص را پیدا کرده و آن ها را نیز بخوانید.

همسر دیوید چام کیست؟

اطلاعاتی از همسر دیوید چام موجود نیست و این شخص تا به حال درباره خانواده و یا همسر خود در جایی صحبت نکرده است و گزارشی را ارائه نداده است.

آیا دیوید چام از افراد ثروتمند در دنیا است؟

این فرد یکی از میلیونر های ارز دیجیتال است و از افراد ثروتمند در دنیا نیز حساب می شود.

طرح چام برای پول های دیجیتالی چه بود؟

چام طرحی را ارائه داده بود که در آن پول های به غیر از موارد موجود به صورت دیجیتالی وجود دارند که افراد می توانند آن ها را از بانک ها به دست آورده و بدون اینکه ردیابی شوند آن ها را خرج کنند. یعنی یک حساب سپرده دیجیتالی در بانک داشته باشند.

آدرس توییتر دیوید چام چیست؟

دیوید چام در این پلتفرم حساب دارد و آدرس آن chaumdotcom است که می توانید از این طریق با وی در ارتباط باشید.

آیا دیوید چام کارآفرین است؟

این فرد پروژه های بسیاری را پدید آورده است که در این پروژه ها امکان کار برای افراد بسیاری بوجود آمده است.

آیا دیوید چام هم اکنون نیز در رمز ارز فعالیت دارد؟

این فرد هم اکنون نیز آموزش را ادامه می دهد و سخنرانی های مهمی را نیز انجام می دهد.

امتیاز دهید
mozhde

mozhde

۵ سال است که به صورت تخصصی به نویسندگی محتوا در وب فارسی می پردازم و تا کنون بیش از ۵ هزار مقاله به انتشار رسانده ام. از سال ۱۴۰۱ به عضویت گروه بیستکس درآمدم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها