تبلیغات
کاربرد های اتریوم آموزش ارزهای دیجیتال

10 مورد از کاربرد های اتریوم که زندگی شما را متحول می کند

  • توسط sheida
  • 21 دقیقه

قبل از پرداختن به کاربرد های اتریوم بهتر است توضیح مختصری درباره رمز ارز اتریوم را به شما ارائه کنیم. اتریوم (Ethereum) یکی از پروژه های جذاب در دنیای ارزهای دیجیتال است که به منظور تولید فضایی در جهت برنامه های بدون واسطه و غیر متمرکز ایجاد شد. برنامه نویس روسی-کانادایی ویتالیک بوترین اتریوم را در اواخر سال 2013 منتشر کرد.

رمزارز اتریوم دومین رمزارز بزرگ بعد از بیت کوین و پر استفاده ترین بلاک چین در دنیاست. اتریوم شبکه محاسباتی غیرمتمرکز است که بر اساس بلاک چین ساخته شده است. واژه بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه بلاک به معنی بلوک و چین به معنی زنجیره ساخته شده است. در مفهوم کلی زنجیره ای از بلوک هاست و آن را می توان به عنوان بایگانی اطلاعات ثبت شده به صورت دائمی و بدون امکان تغییر در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟

در تعریف ساده اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز برای انجام قرارداد های هوشمند است. در این شبکه غیرمتمرکز امکان کنترل اطلاعات و نظارت بر داده های کاربر در جایی بیرون از شبکه امکان پذیر نمی باشد. اتریوم بر حفظ حریم خصوصی تاکید دارد. این ایمنی در حفظ و انتقال اطلاعات به علت رمزگذاری فایل ها با کلید های خصوصی، تقسیم فایل ها به قطعات مختلف و ارسال آن ها به سرور های مختلفی است.

هدف اتریوم چیست؟

هدف اتریوم چیست؟

هدف از ساخت اتریوم به کاربرد های اتریوم بر می گردد که ما در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت. اما به طور مختصر هدف اتریوم هوشمند کردن فرآیند ها و ایجاد فضا برای انجام برنامه های غیرمتمرکز و بدون دخالت دست انسان بود. ویتالیک بوترین از بنیان‌گذاران اتریوم در اواخر سال ۲۰۱۳ اتریوم را با هدف ساخت اپلیکیشن‌ های غیر متمرکز منتشر کرد. به ادعای او بیت کوین و فناوری بلاک چین را می توان به جز کاربرد پولی در سایر اپلیکیشن‌ ها با کاربرد های متفاوت نیز استفاده کرد اما برای این کار نیاز به زبانی اسکریپتی برای توسعه‌ی این اپلیکیشن‌ ها داشت. به گفته خود او هدف اتریوم زندگی در دنیایی غیرمتمرکز و بدون واسطه بود.

کاربرد های اتریوم کدامند؟

کاربرد های اتریوم کدامند؟

اولین فناوری بلاک چین یعنی بیت کوین با وجود امنیت و ارزشمندی در برخی زمینه ها ناتوان بود. اگر بلاک چین بیت کوین سیستم عاملی باشد که فقط یک نرم افزار یعنی بیت کوین روی آن اجرا شود. در عوض، بلاک چین اتریوم سیستم عاملی است که هزاران نرم افزار و سرویس مختلف روی آن قابل اجرا و فعالیت هستند.

با استفاده از بلاک چین اتریوم کار هایی می توان انجام داد که شاید بلاک چین بیت کوین این توانایی را نداشته باشد. شاید اصطلاحاتی چون سایت اتریوم، سایت استخراج اتریوم، سایت فری اتریوم را شنیده باشید و به فکر استخراج آن افتاده باشید.

اما توصیه ما به شما این است که فقط در سایت های معتبر سرمایه گذاری کنید. حال که دانستیم اتریوم چیست در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم که توانایی ها و کاربرد های اتریوم کدامند؟

بهبود خدمات بانکی و مالی از کاربرد های اتریوم

می توان گفت یکی از فراوان ترین کاربرد های اتریوم در زمینه خدمات بانکی و مالی می باشد. فعالیت های مربوط با اوراق قرضه، قرارداد ها، پرداخت و امور بیمه ای از جمله این خدمات است.

برای درک بهتر این موضوع به عنوان نمونه شخصی را در نظر می گیریم که بعد از دریافت وامی از بانکی چندین مورد از اقساط ماهامه خود را پرداخت نکرده است. حال با وجود آنکه بانک موظف است شخص دریافت کنده وام را از تمام حقوق خود محروم کند، می توان کار بهتری انجام داد، یک قرارداد تمام وقت هوشمند که پرداخت نکردن اقساط وام منجر به بروز اتفاقی مشخص خواهد شد.

از دیگر کاربرد های اتریوم در دنیای واقعی پرداخت های غیر متمرکز مالی است که با عنوان دیفای (DeFi) شناخته می شود. دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) مجموعه ای از برنامه های کاربردی است که به منظور کم کردن واسطه های مالی در انجام معاملات مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مشهور ترین این پروژه ها که توسط قرارداد های هوشمند اتریوم موفق به ایجاد یک رمزارز با قیمت ثابت شده، میکردائو (MakerDAO) است. پشتوانه این رمزارز که با نام DAI شناخته می شود اتر (Ether) است. جالب است بدانید قیمت این رمزارز معادل یک دلار می باشد که قیمتی دائمی است.

بازار های پیش‌ بینی از کاربرد های اتریوم

یکی از جالب ترین کاربرد های اتریوم استفاده از قرارداد های هوشمند در بازار های پیش بینی است. همانطور که از نام آن مشخص است بازار هایی را شامل می شود که قابلیت پیش بینی دارند، همچون پیش بینی کردن نتیجه یک بازی یا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، پیش بینی کردن نوسانات قیمتی یک ارز و مواردی دیگر.

این کاربرد اتریوم این امکان را فراهم می کند تا پاداش افراد برنده در این قبیل پیش بینی ها بدون احتیاج به اعتمادسازی از طریق توکن‌ ها و قرارداد های هوشمند اتریوم پرداخت کرد.

از دیگر کاربرد های قرارداد های هوشمند اتریوم، مراکز نظرسنجی یا شرط بندی مرتبط با لزوم ارائه محصولی خاص توسط یک شرکت است. آنچه در قرارداد های هوشمند اتریوم قابل توجه است ارزان بودن روش به کار گیری آن است.

توکن سازی از دارایی‌ های واقعی از کاربرد های اتریوم

پیش از توضیح این کاربرد نیاز است شما را با مفهوم توکن (Token) بیشتر آشنا کنیم. توکن واژه ای مختص فناوری بلاک چین نیست و در زمینه های دیگری چون سرگرمی و رسانه، هنر، کامپیوتر و اقتصاد نیز دارای کاربرد می باشد. اما چیزی که ما در کاربرد های اتریوم با آن سر و کار داریم توکن در بلاک چین است.

توکن به معنی هر دارایی قابل معامله و انتقال به صورت دیجیتالی بین افراد است. با گذاشتن مفهوم رمزارز در کنار توکن به مفهوم یک واحد رمزارز می رسیم که در عین حال متفاوت با مفهوم ارز دیجیتال است. بلاک چین اتریوم میزبان اکثر توکن‌ ها با خصوصیات متنوع و منحصر به‌ فردشان است.

تا مدت ها تعداد توکن های اتریوم سوال بحث برانگیزی در میان فعالان حوزه رمز های دیجیتال بوده است. به دلیل تعداد زیاد بلوک استخراج شده در شبکه اتریوم و تعداد زیاد ارائه دهندگان اطلاعات آن اعداد مختلفی در مورد تعداد واقعی اتریوم موجود داده شده است.

بازار توکن های اوراق بهادار به باور بسیاری می تواند به یک فرصت با ارزش چند تریلیون دلار بدل شود و شبکه بلاک چین اتریوم ثابت کرده که مناسب اجرای این کار است. توکن سازی دارایی های اوراق بهادار که ارزش آن بر پایه یک دارایی خارجی و قابل معامله است، بر روی بلاک چین باعث سهولت در استفاده آن ها برای صادر کنندگان شده، مراحل فیزیکی را حذف خواهد کرد.

مدیریت هویت‌ دیجیتال از کاربرد های اتریوم

استفاده گسترده از تکنولوژی دیجیتال که امروزه به دلیل توسعه اینترنت شاهد آن هستیم، ما را نیازمند به استفاده از یک هویت دیجیتالی برای به رسمیت شناختن ما در این محیط آنلاین کرده است. برای مدیریت این هویت های دیجیتال می توان از قرارداد های هوشمند استفاده کرد.

دارا بودن یک هویت دیجیتال مهم است اما مهم تر محافظت از آن است. قرارداد های هوشمند پروژه هایی نظیر uPort، خدماتی بر پایه مدیریت هوشمند به کاربران ارائه می دهند. بدین صورت که شما اطلاعاتی را در آن ارائه می دهید که هیچ کس نمی تواند آن ها را ببیند و یا از آن استفاده کند.

این اطلاعات بر روی بلاک چین اتریوم ذخیره می شوند. در صورت تمایل شما قادر خواهید بود به وسیله اپلیکیشن uPORT اجازه استفاده از آن را برای هر کسی که می خواهید صادر کنید.

دموکراسی سیاسی از کاربرد های اتریوم

شاید این سوال را از خود بپرسید که چگونه اتریوم می تواند بر دموکراسی سیاسی اثرگذار باشد؟ انتخابات مولفه اصلی دموکراسی محسوب می شود و این کاربرد اتریوم در کنار انتخابات و به منظور جلوگیری از تقلب در انتخابات مطرح می شود.

از آنجا که کسی به طور مستقیم کنترلی بر روی بلاک چین اتریوم ندارد، می تواند از تحریف نتایج انتخابات جلوگیری کند و به مردم سالاری بیشتر بینجامد.

احترام به حریم خصوصی از کاربرد های اتریوم

احتمالا این را می دانید که موتور های جستجوگر اطلاعات شخصی شما را ذخیره می کنند و می توانند با فروش این اطلاعات به شرکت های تبلیغاتی درآمد های میلیاردی به جیب بزنند. بلاکچین اتریوم در مقابله با این معضل به کمک کاربران این موتور های جستجو آمده و تا حدی باعث شده این جستجوگر ها با احتیاط بیشتری عمل کنند تا محبوبیت خود را در میان کاربران را از دست ندهند.

ذخیره امن اطلاعات از کاربرد های اتریوم

ذخیره‌ سازی داده‌ ها به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز انجام می پذیرد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارد. در ذخیره سازی متمرکز بالا بودن دسترس پذیری و سرعت اجرای آن مزیت محسوب می شود. در مقابل رمز گذاری نشدن اطلاعات کاربران و ذخیره آن در یک مکان ثابت این اطلاعات را در مقابل هر گونه دستکاری آسیب پذیر می کند. همینطور احتمال هک شدن سرور های متمرکز زیاد است که ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات خصوصی کاربران شود.

در مقابل روش ذخیره‌ سازی ابری غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین ایمنی بیشتری داشته و بر حفظ حریم خصوصی تاکید دارد. این ایمنی در حفظ و انتقال اطلاعات به علت رمزگذاری فایل ها با کلید های خصوصی، تقسیم فایل ها به قطعات مختلف و ارسال آن ها به سرور های مختلفی است که اصطلاحا نود (Node) نامیده می شوند.

در نتیجه کنترل اطلاعات و نظارت بر داده های کاربر در جایی بیرون از شبکه امکان پذیر نمی باشد. با این وجود باز هم ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز با محدودیت‌ هایی روبرو است.

انقلابی در حوزه سلامت از کاربرد های اتریوم

ذخیره اطلاعاتی چون سوابق بیماران بر روی بلاک چین و دسترسی داشتن به این اطلاعات در هر جای مورد نیاز در دنیا می تواند به تولید واکسن و جلوگیری از شیوع ویروس های کشنده و کمک شایانی کند. با دسترسی به این اطلاعات در هر جای دنیا می توانید اگر در مسافرت خارج از کشور به دکتر مراجعه کردید، نتایج معاینات و آزمایشات خود در آن کشور را در هنگام بازگشت به کشورتان به دکتر خود نشان دهید.

کافی است تصور کنید اطلاعاتی که با ساعت هوشمندتان ثبت شده در اختیار تمام بیمارستان های دنیا قرار گیرد. بدین صورت الگو هایی از شرایط پزشکی چون حملات قلبی قابل ثبت بوده و می توان قبل از وقوع آن ها به افراد هشدار داد.

جدول اطلاعات

در گفته های بالا کاربرد های اتریوم را بیان کردیم. در ادامه همراه ما باشید.

موضوعکاربرد های اتریوم
کاربرد اتریوم در بهبود خدمات بانکی و مالی یکی از فراوان ترین کاربرد های اتریوم در زمینه خدمات بانکی و مالی می باشد. فعالیت های مربوط با اوراق قرضه، قرارداد ها، پرداخت و امور بیمه ای از جمله این خدمات است.
کاربرد اتریوم در بازار های پیش بینی یکی از جالب ترین کاربرد های اتریوم استفاده از قرارداد های هوشمند در بازار های پیش بینی است. بازار هایی که قابلیت پیش بینی دارند.
کاربرد اتریوم در توکن سازی چیزی که ما در کاربرد های اتریوم با آن سر و کار داریم توکن در بلاک چین است. با گذاشتن مفهوم رمزارز در کنار توکن به مفهوم یک واحد رمزارز می رسیم که در عین حال متفاوت با مفهوم ارز دیجیتال است.
کاربرد اتریوم در مدیریت هویت دیجیتال برای مدیریت هویت های دیجیتال می توان از قرارداد های هوشمند استفاده کرد. که به معنی ذخیره اطلاعات هویتی بر روی بلاک چین اتریوم می باشد.
کاربرد اتریوم در دموکراسی سیاسی با ذخیره اطلاعات انتخابات بر بستر بلاک چین اتریوم از آنجا که کسی به طور مستقیم کنترلی بر روی آن ندارد، می توان تا حدی از تحریف نتایج انتخابات جلوگیری کند و به مردم سالاری کمک کرد.
کاربرد اتریوم در احترام به حریم خصوصی بلاک چین اتریوم تا حدی باعث شده این جستجوگر ها با احتیاط بیشتری در ذخیره و حفظ اطلاعات کاربران این جستجوگر ها عمل کنند.
کاربرد اتریوم در ذخیره امن اطلاعات روش ذخیره‌ سازی ابری غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین اتریوم ایمنی بیشتری داشته و بر حفظ حریم خصوصی تاکید دارد.
کاربرد اتریوم در انقلابی در حوزه سلامت ذخیره اطلاعاتی چون سوابق بیماران بر روی بلاک چین اتریوم و دسترسی داشتن به این اطلاعات در هر جای مورد نیاز در دنیا کمک شایانی به حوزه سلامت خواهد بود.
کاربرد های اتریوم در آینده بازار کریپتوکارنسی

کاربرد های اتریوم در آینده بازار کریپتوکارنسی

یکی از کاربرد های اتریوم سازماندهی نهاد های توزیع شده خودگردان که با نام اختصار DAO شناخته می شود است. به این معنی که رهبر واحدی برای این نهاد ها وجود ندارد و تنها راه اداره آن ها اجرای کد روی مجموعه ای از قرارداد های هوشمند است. این قرارداد های هوشمند به کمک بلاک چین اتریوم تحت کنترل قرار می گیرند. در ابتدای مقاله در این مورد که بلاک چین اتریوم چیست، توضیحاتی ارائه شد. بلاک چین اتریوم با وجود مشکلات و نواقص، کاربرد های ویژه ای دارد که از طریق بلاک چین بیت کوین قابل اجرا نیست. این بلاک چین به دنبال آن است تا آینده را متحول کند.

اگر قصد سرمایه گذاری روی اتریوم را دارید، می توانید آن را از صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید. اما احتمالا از بعضی از افراد شنیده اید که اتریوم کلاهبرداری است. در هر ارز دیجیتالی ممکن است شاهد کلاهبرداری هایی با سوء استفاده از نام شبکه باشیم.

در اتریوم نیز گروه های دابل وی و طرح های پانزی با سوء استفاده از نام اتریوم فعالیت می کنند. پس قبل از اقدام به سرمایه گذاری، آگاهی خود را درباره ارزهای دیجیتال افزایش دهید تا در دام کلاهبرداران نیفتید. می توانید قبل از سرمایه گذاری و خریداری اتریوم به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات در وب سایت های معتبر آموزش اتریوم را کسب کنید.

بسیاری از کارشناسان حوزه بلاک چین و کریپتو معتقدند که اتریوم آینده دار ترین ارز دیجیتال است و در آینده نه چندان دور جایگزین بیت کوین خواهد شد.

کاربرد های اتریوم در ایران

کاربرد های اتریوم در ایران

اتریوم به عنوان قابل اعتماد ترین و ارزشمند ترین ارز دیجیتال در دنیا می باشد که در حال رقابت با بیت کوین است. امروزه خرید ارز دیجیتال اتریوم و فروش اتریوم در دنیا چند برابر شده است و ارزش آن نیز در حال افزایش است. از مزایای خرید اتریوم در ایران می توان افزایش قیمت آن و گستره دامنه تبادلاتی آن به سایر ارزها را برشمرد. این مزایا کاربرد های اتریوم را در بین علاقه مندان ارزهای دیجیتال در ایران افزایش داده و خرید و فروش این رمز ارز در ایران نیز رو به گسترش است.

کاربرد های اتریوم در دوران کرونا

پیش تر درباره امکان ذخیره سوابق بیماران بر روی بلاک چین با شما صحبت کردیم. در اپیدمی ویروس کرونا آنچه بیش از همه توصیه می شود، حفظ فاصله و پرهیز از حضور در مکان های عمومی پر خطر بود. مسئله اساسی مراجعه افراد مشکوک به کرونا به مراکز پزشکی است که جزو پرخطر ترین مکان ها محسوب می شوند.

راهکار پیشنهاد شده در این زمینه استفاده از قرارداد های هوشمند و غیرمتمرکز بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم است. در این طرح ها برنامه ای برای به اشتراک گذاری اطلاعات و سوابق پزشکی بیماران، ثبت شرح حال و آزمایشات، نوبت دهی برای انجام آزمایش و عکس برداری ارائه شده است.

پزشکان نیز می توانند به روند تشخیص و بررسی در قرنطینه خانگی که محیطی امن و بهداشتی است، بپردازند.

کاربرد های اتریوم در ارز های زیر مجموعه اش

کاربرد های اتریوم در ارزهای زیر مجموعه اش

بعد از اینکه دانستیم اتریوم چیست و چگونه کار می کند. به بررسی کوتاهی در مورد رمز ارز اتریوم کلاسیک می پردازیم. اتریوم کلاسیک با نماد ETC رمز ارز زیر مجموعه اتریوم است که با هدف کلی حفظ کردن اصالت بلاک چین اتریوم به وجود آمد. اتریوم کلاسیک علاوه بر داشتن تمام مزایای بلاک چین اتریوم دارای ویژگی های خاص خود نیز می باشد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

تغییر ناپذیر بودن، غیر متمرکز بودن، داشتن تراکنش های سریع و مقرون به صرفه، داشتن اطمینان بالا و قابلیت برنامه ریزی داشتن از جمله مزایای اتریوم کلاسیک است. اتریوم کلاسیک یک بلاک چین غیرمتمرکز و قابل برنامه‌ ریزی‌ همانند اتریوم و دارای عملکردی مشابه اتریوم در زمینه قرارداد های هوشمند و برنامه‌ های غیرمتمرکز است.

 آینده قیمت اتریوم چگونه خواهد بود؟

آینده قیمت اتریوم چگونه خواهد بود؟

افراد علاقه مند به اتریوم، معامله گران و ماینر های اتریوم خوش بین هستند که قیمت اتریوم در آینده به روز های خوش خود باز می گردد. اتریوم رمزارزی معتبر و در جایگاه دوم بازار ارزهای دیجیتال ایستاده است. با توجه به کاربرد های اتریوم این رمزارز شاید بتواند روزی جای بیت کوین را در این بازار بگیرد.

حرکت صعودی اتریوم در سال 2020 تحت تاثیر روند کلی بازار نبود بلکه به علت انتشار اخباری مبنی بر ارتقای اتریوم به نسخه 2 در آینده نزدیک بود. در ابتدای سال 2021 و حرکت کلی بازار رو به بالا افزایش قیمت آن تقویت شد. در همین سال با سقوط بازار قیمت اتریوم نیز به روند نزولی گرفت.

همان طور که گفتیم اتریوم در جایگاه دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و از آنجا که بر خلاف بسیاری ارزهای دیجیتال دیگر که از کد های بیت کوین استفاده می کنند، بر بلاک چین اختصاصی خود متکی است و با به نتیجه رسیدن ارتقای اتریوم به نسخه 2، آینده اتریوم امیدوار کننده خواهد بود.

در ادامه به نظرات برخی از صاحب‌‌ نظران در مورد آینده قیمت اتریوم می‌پردازیم:

  • بنیاد کوین سوئیچ: نظر بنیاد کوین سوئیچ در یک جمله خلاصه می‌ شود، روند قیمتی اتریوم تا سال 2025 صعودی خواهد بود.
  • برایان شوستر: با توجه به ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد اتریوم اعتقاد دارد که رسیدن قیمت هر واحد اتر به قیمت 100 هزار دلار غیرممکن نخواهد بود.


سوالات متداول

اتریوم چیست؟

اتریوم شبکه محاسباتی غیرمتمرکز بر اساس بلاک چین برای اجرای قرارداد های هوشمند می باشد.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین زنجیره ای از بلوک هاست و آن را می توان به عنوان بایگانی اطلاعات ثبت شده به صورت دائمی و بدون امکان تغییر در نظر گرفت.

تفاوت بلاک چین بیت کوین و اتریوم چیست؟

اگر بلاک چین بیت کوین سیستم عاملی باشد که فقط یک نرم افزار یعنی بیت کوین روی آن اجرا شود. در عوض بلاک چین اتریوم سیستم عاملی است که هزاران نرم افزار و سرویس مختلف روی آن قابل اجرا و فعالیت هستند.

بنیان گذار اتریوم کیست؟

برنامه نویس روسی-کانادایی ویتالیک بوترین

ایده اولیه پیدایش اتریوم چه بود؟

ایده اولیه ویتالیک بوترین برای ایجاد زبان برنامه‌ نویسی جدید در انجام فعالیت‌ ها بدون نیاز به دخالت بشر بر روی شبکه بلاک چین در سال۲۰۱۳ با استقبال جامعه بیت کوین مواجه نشد در نتیجه او تصمیم گرفت ایده‌ اش را به تنهایی عملی کند و اتریوم را معرفی کرد.

توکن چیست؟

توکن به معنی هر دارایی قابل معامله و انتقال به صورت دیجیتالی بین افراد است.

ذخیره متمرکز به چه معناست؟

دسترس پذیری و سرعت اجرای ذخیره اطلاعات در این روش بالا بوده اما به دلیل عدم رمز گذاری اطلاعات کاربران و ذخیره آن در یک مکان ثابت آن را آسیب پذیر می کند.

ذخیره غیرمتمرکز به چه معناست؟

در روش ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین، ایمنی بیشتر و تاکید بر حفظ حریم خصوصی به علت رمزگذاری فایل ها با کلید های خصوصی، تقسیم فایل ها به قطعات مختلف و ارسال آن ها به سرور های مختلف، ذخیره اطلاعات را ایمن تر می کند.

آیا اتریوم کلاهبرداری است؟

در هر ارز دیجیتالی ممکن است شاهد کلاهبرداری هایی با سوء استفاده از نام شبکه باشیم. در اتریوم نیز گروه های دابل وی و طرح های پانزی با سوء استفاده از نام اتریوم فعالیت می کنند.

بیت کوین برای سرمایه گذاری بهتر است یا اتریوم؟

برای کسانی در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند هر دوی این رمز ارزها می توانند مفید باشند، پس می توانید هر دو را در سبد رمز ارز خود داشته باشید.

استخراج اتریوم بهتر است یا بیت کوین؟

استخراج بیت کوین نسبت به اتریوم انرژی و وقت بیشتری نیاز دارد.

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک با نماد ETC رمز ارز زیر مجموعه اتریوم، یک بلاک چین غیرمتمرکز و قابل برنامه‌ ریزی‌ همانند اتریوم و دارای عملکردی مشابه اتریوم در زمینه قرارداد های هوشمند و برنامه‌ های غیرمتمرکز است.

برای سرمایه گذاری اتریوم بهتر است یا اتریوم کلاسیک؟

از نظر قیمت و حجم معاملات، عرضه هر دو تقریبا یکسان است اما اتریوم کلاسیک در مقابل اتریوم ضعیف تر عمل می کند.

چگونه اتریوم بخریم؟

خرید مستقیم اتر از سایت های ایرانی با استفاده از ریال و یا خرید بیت کوین یا تتر از سایت های ایرانی و تبدیل آن به اتر در صرافی خارجی مورد نظر.

بیت کوین و اتریوم چه تفاوت هایی دارند؟

تفاوت اساسی این دو رمز ارز در اهداف و توانایی هایشان است. در حالی که بیت کوین تنها به عنوان یک وسیله پرداخت شناخته می شود، اتریوم یک شبکه است که هزاران نرم افزار و سرویس مختلف روی آن قابل اجرا و فعالیت هستند.امتیاز دهید
sheida

sheida

شیدا حقی فوق لیسانس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ارزهای دیجیتال بیستکس هستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها