تبلیغات
میکردائو آموزش ارزهای دیجیتال

میکردائو چیست؟ + بررسی و تحلیل پروژه و ارز makerdao

  • توسط zeinab
  • 22 دقیقه

میکردائو چیست؟ همان طور که می دانید بازار های مالی ارز دیجیتال امروزه بسیار مورد توجه افراد علاقه مند به سرمایه گذاری شده است. امروزه ارزهای دیجیتالی بسیاری در این بازار ها برای معاملات به وجود آمده است و نمونه ای از این ارزها که پیشرفت بسیار زیادی داشته اند، در این لیست هستند که در بازار های مالی بیشتر از بقیه مورد توجه قرار گرفته اند.

فهرست محتوا

میکردائو که نوعی سیستم نوآوری می باشد، پشتیبانی ارز دای که به تازگی نام آن تغییر کرده است و برخی آن را با نام ارز سای می شناسند را بر عهده دارد. در واقع می توان گفت که میکردائو که مبتنی بر اتریوم می باشد، استیبل کوین دای را صادر می کند و وام هایی بدون واسطه در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه مطلب به اطلاعات بیشتری درباره این موضوع می پردازیم پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه شوید.

ارز دیجیتال میکردائو چیست؟

میکردائو تشکیل شده از یک سرویس قراردادی هوشمند که وام ها و یا قرض ها را مدیریت می کند، می باشد. میکردائو از دو نوع ارز دای و MKR برای مدیریت شبکه خود استفاده می کند. استفاده بسیار زیاد و ادغام دیفای آن، این شبکه را تبدیل به نمونه ای از عملیاتی ترین پروتکل ها در اکوسیستم رمز نگاری کرده است.

ارز دای که makerdao از آن برای مدیریت استفاده می کند یک نمونه از استیبل کوین ها به حساب می آید. با توجه به این که قیمت غیر متمرکزی دارد تحولاتی چشمگیر در بازار ارز دیجیتال ایجاد کرده است. می توان گفت که میکردائو یک نمونه از پلتفرم غیر متمرکز می باشد که برای پشتیبانی از کریپتو ها فراهم شده است.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

ارزهای دیجیتالی که میکردائو برای مدیریت خود از آن ها پشتیبانی می کند مانند ارز دیجیتال دای و ارز دیجیتال mkr که نمونه ای از استیبل کوین ها می باشند، با توجه به تحولاتی که ایجاد کرده اند و قیمت ثابتی که دارند می توانند ارزهای با ارزشی برای معامله باشند. البته ارزش تمامی استیبل کوین ها مانند USDT و USDC وابسته به بالا و پایین شدن ارزش دلار می باشند و با دلار همیشه پشتیبانی می شوند.

استیبل کوین ها تقریبا کارایی زیادی ندارند و برای معامله آن ها نیازمند سیستمی که نرخ ثابت و غیر متمرکزی دارد هستیم. میکردائو نمونه ای است که می توان گفت دقیقا و به صورت کامل هم چنین سیستمی می باشد. در ادامه درباره قیمت ارز میکردائو صحبت خواهیم کرد.

آینده ارز میکردائو در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی کردن ارز میکردائو کار بسیار دشواری می باشد. چرا که باید با توجه به نوسانات و قیمت آن از گذشته این ارز تا به امروز با تحلیل و بررسی آن توسط تحلیل گران انجام شود. قیمت این ارز هم چنان صعودی می باشد و تحلیل و انتخاب و هم چنین پیش بینی را برای تریدر ها بسیار سخت کرده است.

هنوز پیش بینی دقیقی که تا سال 2022 چه اتفاقی برای این ارز می افتد در دسترس نمی باشد، اما بسیاری از کارشناسان ارز دیجیتال بر این اعتقاد می باشند که این ارز اگر هدف های مدیریتی آن به انجام برسد می تواند آینده روشنی داشته باشد. آینده ارز DAO بستگی دارد به این که چقدر مدیران آن هدف های خود را در این پروژه به عمل برسانند.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

توکن میکر که نام پروژه این ارز میکردائو می باشد، تحولات چشمگیری تا به الان داشته است. این ارز در سال 2021 و در روز دهم ماه ژانویه با رشد عجیب چهارصد درصدی که داشته است توانست رکود شکنی کند و قیمت آن به 1.976 دلار برسید.

برای ماین کردن میکردائو چه کاری باید انجام داد؟

برای ماین کردن میکردائو چه کاری باید انجام داد؟

نماد میکردائو که پروژه ارز میکر می باشد به صورت اختصاری با نام MKR شناخته می شود. این ارز که یکی از استیبل کوین هایی می باشد که در پلتفرم اتریوم قرار دارد. استخراج و یا ماین کردن آن هم مانند استخراج اتریوم است و در این بستر توسط افرادی که ماینر دارند انجام می شود.

برای استخراج این ارز از دستگاه های ماینر اتریوم استفاده می شود. میکردائو در ایران نیز در برخی از صرافی ها معامله می شود. ماینینگ میکردائو که توسط دستگاه های ماینر صورت می گیرد باعث ایجاد مصرف برق زیاد برای کسی که این عمل را انجام می دهد، می شود.

  • انواع ماینر اتریوم + تحلیل مصرف برق، قیمت و … در این لینک پس کلیک کنید.

ماینر های میکردائو کدامند؟

ماینر ها دستگاه هایی هستند که برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شوند. ارز میکردائو یا همان ارز میکر دستگاه های ماینر مخصوص به خود را ندارند. یعنی در واقع دستگاه استخراج میکردائو اصلا وجود ندارد و با توجه به این که در بستر شبکه ای اتریوم می باشند برای ماین کردن آن از دستگاه های ماینر اتریوم استفاده می شود.

این دستگاه ها بسیار هزینه های سنگینی دارند و باید به صورت مداوم از آن ها مراقبت کرد و صدای این دستگاه ها برای افرادی آزار دهنده می باشد به این دلیل که دارای صدای بلندی هستند. در ادامه چند نمونه از دستگاه های ماینر اتریوم را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با این دستگاه ها آشنا شوید.

ماینر innosilicon A10 pro ETH mi

این ماینر یک نمونه از ماینر های استخراج اتریوم می باشد و وزنی حدود هشت تا هشت و نیم کیلوگرم دارد. این ماینر متعلق به شرکت اینوسیلیکون می باشد که یکی از بهترین شرکت ها در ساخت این دستگاه ها است. این دستگاه هش ریتی برابر با 500MH\s و هم چنین دارای پاوری با قدرت 8 وات می باشد. می توان گفت که این دستگاه به نسبت بقیه آن ها بهتر است.

ماینر bitmain antminer E3 با (180MH\s)

این دستگاه نمونه ای دیگر از دستگاه های ماینر اتریوم می باشد که متعلق به شرکت بیتمین است و توسط این شرکت به بازار عرضه شده است. این دستگاه چهار فن خنک کننده دارد و هم چنین دارای یک پاور 800W است که ولتاژ آن چیزی حدود 12 ولت می باشد. هم چنین وزن این دستگاه 13 کیلو گرم می باشد که به نسبت دستگاه های دیگر سنگین تر است.

ماینر bitmain antminer E3 با (190Mh\s)

می توان گفت که این دستگاه ماینر اتریوم از نظر کیفیتی ما بین دو دستگاه معرفی شده قبلی می باشد. با توجه به توضیحات و ویژگی های این دستگاه ها به راحتی کیفیت آن ها را می توانید تشخیص دهید. این دستگاه از نمونه قبلی هش ریت بالاتری دارد و باتری آن 760W می باشد و معمولا به ولتاژی بین ده تا سیزده ولت نیاز دارد. هم چنین وزن آن تقریبا 10 کیلو گرم است.

استخراج makerdao با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج makerdao با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج و یا ماین کردن ارزهای دیجیتالی معمولا توسط دستگاه های ماینر صورت می گیرد و این ارز هم در بستر اتریوم ماین می شود که نیازمند دستگاه های ماینر اتریوم می باشد. به این دلیل که خرید این دستگاه برای همه افراد مقدور نیست افرادی بر این باور هستند که می توانند با پرداخت هزینه برق کم تر با گوشی موبایل این عمل را انجام دهند. در صورتی که این تفکر اشتباه است. استخراج ارزهای دیجیتالی با گوشی موبایل به خاطر سنگین بودن حجم این عمل آسیب های زیادی به موبایل می زند و هم چنین هزینه برق تغییری نمی کند و در هر دو یکسان است.

قیمت لحظه ای میکردائو

درباره میکردائو می توان گفت که ارز دیجیتال تقریبا معتبری می باشد که نام توکن آن میکر می باشد و با نماد اختصاری MKR شناخته می شود. به دلیل خرید و فروش و نوساناتی که توسط معاملات این ارز اتفاق می افتد، قیمت آن به صورت لحظه ای قابل تغییر است.

می خواهیم قیمت ارز میکر را با توجه به 24 ساعت گذشته در این قسمت بگذاریم که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید. هم چنین در ادامه مقاله قصد داریم درباره ماشین حساب ارز دیجیتال میکردائو در انواع میکردائو نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. اوج قیمت دلاری این ارز 49،121،08 $ بوده است و با توجه به کاهشی که داشته است قیمت لحظه ای این ارز 2،454،23 $ می باشد. قیمت ارز میکردائو به تومان نیز هم اکنون 1،382،562،001 است.

آیا میکردائو کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

کیف پول ها بستری هستند که این امکان را فراهم کردند تا افراد بتوانند ارزهای دیجیتالی خود را در آن نگهداری و یا انتقال دهند. تقریبا تمامی کیف پول ها از این گونه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند و می توان ارز دیجیتالی خود را با خیال راحت و بدون نگرانی در این کیف پول ها نگه داشت.

به طور کلی کیف پولی که مخصوص ارز دیجیتال میکر باشد، وجود ندارد ولی کیف پول هایی در قالب سایت و یا اپلیکیشن ها در تمام نسخه های اندروید، ios و دکستاپ وجود دارند که می شود این ارز را در آن نگهداری کرد و یا از یک کیف پول به هرجایی که در نظر داشتید انتقال داد. برخی از کیف پول ها بستر شبکه انتقال میکردائو را هم فراهم کرده اند.

برای انتخاب یک کیف پول مناسب پیشنهاد می شود که مقالات زیر را حتما بخوانید:

بهترین صرافی های خارجی برای خرید میکردائو کدام است؟

بهترین صرافی های خارجی برای خرید میکردائو کدام است؟

صرافی های خارجی بسیاری در حال حاضر موجود هستند که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می کنند. این صرافی ها عموما به صورت آنلاین فعالیت دارند و در قالب سایت و یا اپلیکیشن هایی هستند که به راحتی در اختیار مردم قرار دارند. هدف صرافی ها آسان کردن تبدیل ارزهای دیجیتالی به پول ملی و پول ملی به ارز دیجیتال است.

صرافی بیستکس

بیستکس معتبرترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که شما می توانید به سادگی تمام ارزها را از آن خریده و البته تبدیل کنید. بی شک این صرافی هیچ رقیبی در ایران از نظر خدمات و بروزرسانی ویژگی های کاربردی مطابق نیاز کاربران ندارند.

صرافی کوین بیس

این صرافی بسیار قانون مند می باشد و دارای مجوز فعالیت در حدود 40 ناحیه از آمریکا است. این صرافی در سال 2012 شکل گرفته و تاسیس شده است. این صرافی ویژگی های مختلفی دارد که نمونه ای از آن ها این است که نقدینگی بسیار بالایی دارد و هم چنین طیف گسترده ای از آلت کوین ها را در خود جای داده است.

صرافی کش آپ

این صرافی هم مانند برخی دیگر یکی از معروف ترین و معتبر ترین صرافی های خارجی موجود می باشد. این صرافی فضای بسیار ساده برای کاربران خود فراهم کرده است و هم چنین قابلیت برداشت بیت کوین را هم دارد. البته در حال حاضر در این صرافی امکان سرمایه گذاری در بیت کوین وجود دارد اما امکان برداشت بیت کوین وجود ندارد.

صرافی بیسکیو

نمونه ای دیگر از صرافی های خارجی، صرافی بیسکیو می باشد نوعی صرافی غیر متمرکز با پلتفرمی بدون KYC است و دارای 26 نوع روش پرداخت مختلف می باشد. از معایب این صرافی می توان گفت که سرعت تراکنش در برخی موارد بسیار آهسته است و این که حجم معاملات در آن می تواند کم تر از بقیه باشد.

کدام صرافی های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

همان طور که صرافی های خارجی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بسیار وجود دارند، ایران هم دارای انواع صرافی های معتبر ارز دیجیتال می باشد که افراد ایرانی می توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند و معمولا کارایی این صرافی ها ساده تر از صرافی های خارجی می باشد. ارز دیجیتال میکر هم ممکن است در برخی از این صرافی ها خرید و فروش و یا معامله شود. در ادامه نمونه هایی از صرافی های ایرانی را معرفی می کنیم که در این زمینه فعالیت می کنند.

بخش فارسی صرافی بیستکس

بیستکس علاوه بر این که یک پلتفرم معتبر برای کاربران خارجی است، تمامی خدمات فارسی را به نحو کامل و با کیفیت چندبرابری دیگر صرافی ها انجام می دهد.

صرافی تبدیل

این صرافی نمونه ای از صرافی های آنلاین در بستری امن می باشد و در طول 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی کاربران خود هستند. در سایت این صرافی آموزش های نحوه استفاده و کارایی آن گذاشته شده است که می توانید به راحتی مشاهده کنید و بدون هیچ گونه مشکلی از این صرافی استفاده کنید و هم چنین مشاورانی هستند به صورت حرفه ای در سایت مشاوره در این زمینه می دهند.

صرافی نوبیتکس

این صرافی بسیار در بین مردم محبوب می باشد. چرا که سیستم احراز هویتی ساده ای دارد و احراز هویت در این صرافی به راحتی انجام می شود. در این صرافی میزان کارمزد با توجه به حجم معاملاتی که شما در آن انجام می دهید محاسبه و انجام می شود.

آیا تعداد توکن های makerdao محدود است؟

معمولا توکن های ارزهای دیجیتالی توسط مدیران پروژه آن ارز تهیه و ارائه می شوند. تعداد توکن ها در ارزهای مختلف با هم تفاوت های بسیاری دارد. در نمودار میکردائو می توانید مشاهده کنید که تعداد موجود از این توکن987،139 عدد می باشد و برای حساب میکردائو می توانید به سایت های ارائه خدمات لحظه ای ارز دیجیتال مراجعه کنید و به طور کامل قیمت و نوسانات روزانه این ارز را مشاهده کنید.

پاداش استخراج میکردائو چیست؟

پاداش استخراج و یا همان جایزه ماین کردن میکردائو در واقع همان سود هایی می باشد که به افرادی که عمل ماین کردن این ارز را توسط دستگاه های ماینر انجام می دهند تعلق می گیرد. این عمل به این گونه است که هنگام ماین کردن تعدادی توکن از همان ارز و یا توکن هایی از ارزهای دیگر به شخصی که ماین می کند داده می شود. پاداش استخراج ارز میکر هم به همین صورت می باشد.

جدول اطلاعات

ما در این بخش برخی از اطلاعات مربوط به مقاله را برای شما گردآوری کرده ایم.

موضوعمیکردائو
صرافی های ایرانینوبیتکس، تبدیل
عوامل موثر بر ارزمارکت کپ، رسانه ها
صرافی های خارجیبیسکیو، کش آپ
تعداد توکن های ارز تعداد توکن987،139

چه عواملی بر تعیین قیمت رمز ارز میکردائو تاثیر گذار است؟

عواملی مختلفی در بازار وجود دارد که بر روی افزایش و یا کاهش این ارز تاثیر دارند. عواملی مانند میزان خرید و فروش و یا همان حجم معاملات، حجم بازار یعنی تعداد افرادی که بر روی این ارز سرمایه گداری کرده اند و هم چنین عواملی دیگر مانند توکن سوزی هایی که انجام می شود و نظیر آن ها می تواند بر تغییر قیمت این ارز تاثیرات زیادی بگذارد.

منظور از توکن سوزی میکردائو چیست؟

منظور از توکن سوزی ارز میکر این است که مدیران پروژه این ارز با شرایطی که به وجود می آید و اتفاقاتی مانند کاهش قیمت صورت می گیرد تصمیم می گیرند تعدادی از توکن های موجود از این ارز را سوزانده و به بهبود روند این ارز و رشد بیشتر آن کمک کنند. این عمل پس از بررسی های دقیق و در صورت لزوم به دست سازنده این ارز صورت می گیرد.

مقایسه ارز دیجیتال میکردائو با دیگر ارزهای دیجیتال

مقایسه ارز دیجیتال میکردائو با دیگر ارزهای دیجیتال

در حال حاضر ارزهای زیادی وارد بازار ارزها می شوند و ما در این بخش برخی از ارزهای قدیمی را با ارز میکردائو مقایسه می کنیم. به طور کل با اطلاعات درج شده شما می توانید برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرید.

مقایسه با بیت کوین کش

بیت کوین کش یکی از ارزهای با پشتوانه قوی می باشد که به واسطه هارد فورک بیت کوین به وجود آمده است. این ارز به نسبت میکردائو دارای پشتوانه و بلاک چین قوی تری است.

مقایسه با اتریوم

میکردائو یکی از ارزهای بر پایه بلاک چین اتریوم می باشد. اتریوم یکی از بهترین ارزها در بازار دیجیتالی است و می توان گفت که ارزهای زیادی همانند میکردائو بر بستر بلاک چین آن کار می کنند. به طور کل اتریوم یکی از خانه های مهم برای مستاجران مانند رمز ارزها است.

مقایسه با ریپل

ریپل یکی از ارزهای دارای والت مخصوص خود است و می توان این امر را با این ارز جدید مقایسه کرد. وجه تشابه این دو ارز در این است که تمامی ترید ها این دو ار را برای ترید های روزانه انتخاب می کنند.

مقایسه با مونرو

مونرو یکی از ارزهای نوپا در بازار است که تا به امروز فروش بیشتری به نسبت میکردائو داشته است. نمودار های این ارزها با یک دیگر مقایسه شده اند و ارزش DAO کم تر از مونرو است.

تحلیل تکنیکال میکردائو

در تحلیل ارز دیجیتال DAO شما پیشرفت های این ارز را به عنوان تایم فریم دنبال می کنید و تمامی اطلاعات مربوط به پیشرفت و یا پست رفت های هفتگی، ماهانه و یا حتی سالانه را به صورت تایم فریم نیز دنبال کنید. وایت پیپر میکردائو یکی از تحلیل های این ارز است. آینده ارز DAO در این نمودار تحلیل می شود.

تحلیل فاندامنتال میکردائو

در تحلیل فاندامنتال شما می توانید قیمت ارز DAO و محاسبه بر نرخ تتر را دنبال کنید و تمامی جزئیات فروش این ارز را تا دو سال اخیر دنبال کنید. تمامی پیشرفت و پست رفت ها به صورت فلش های قرمز و سبز دیده می شود. بالاترین و پایین ترین قیمت میکردائو در این نمودار موجود است.

موسس این ارز دیجیتال کیست؟

به طور کلی این رمز ارز به صورت یک شبکه وارد بازار ارزها شده است و تا به امروز درباره موسس خود صحبتی نکرده است. این اکوسیستم دارای هدف های متفاوتی می باشد.

این ارز دیجیتال از چه پروژه هایی حمایت می کند؟

پشتوانه DAO تنها به شبکه ها و اکوسیستم ها پرداخته است و درباره پروژه های حمایتی صحبتی نکرده است. این رمز ارز تنها از شبکه خود حمایت کرده است و به فکر پیشرفت خود در بازار ارزها است. تحلیل ارز دیجیتال DAO کمکی برای فهمیدن پروژه اصلی است.

سوالات متداول

آینده این ارز تضمین شده است؟

این ارز دارای آینده ای نامعلوم است و دلیل آن نبود پشتوانه های علمی و فناوری است.

تعداد توکن های این ارز چقدر است؟

تعداد توکن987،139 می باشد و شما می توانید به واسطه سایت کوین مارکت کپ این محاسبات را تماشا کنید.

این ارز بر روی کدام بلاک چین سوار است؟

می توان گفت که میکردائو یک نمونه از پلتفرم غیر متمرکز می باشد که برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی فراهم شده است. makerdao بر بستر بلاک چین اتریوم فعال می باشد که فعالیت آن به صورت غیر متمرکز است.

برنامه مدیران این ارز برای آینده چیست؟

مدیران این پروژه هدف های بسیاری برای پیشرفت آن دارند و همواره از سال 2021 تا به الان تلاش بر این داشته اند که با کاهش قیمت و انجام توکن سوزی ها قیمت آن را رو به افزایش ببرند و بتوانند با دیگر ارزها نیز رقابت کنند.

عوامل موثر بر روی میکردائو چیست؟

مارکت کپ، توکن سوزی، رسانه ها بر روی این ارز تاثیر مستقیم دارند.

نمودار تکنیکال چه مواردی را تحلیل می کند؟

نمودار تکنیکال قیمت و ویژگی ها این ارز را بررسی می کند و به صورت تایم فریم در اختیار شما قرار می دهد.

آیا می تواند این ارز را هولد کرد؟

این ارز به تحلیل نیاز دارد و برخی از تریدر ها آن را برای هولد نگه داشته اند.

آیا می توان این ارز را استخراج کرد؟

شما می توانید به واسطه کامپیوتر و اینترنت این ارز را استخراج کنید.

آیا این ارز به واسطه تلفن همراه استخراج می شود؟

شما می توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید. اما گوشی شما قدرت سخت افزاری خوبی برای استخراج ندارد.

آیا می توان این ارز را از صرافی ایرانی خریداری کرد؟

صرافی نوبیتکس و صرافی تبدیل به خرید و فروش این ارز می پردازند.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها