تبلیغات
مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس صرافی

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از معایب تا مزایا

در دنیای ارزهای دیجیتال صرافی های زیادی وجود دارند که گاه کاربران برای انتخاب و استفاده از آن ها دچار تردید می شوند اما مقایسه بهترین روش برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال است. بدین ترتیب در این مقاله از سایت بیستکس قرار است به مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس بپردازیم.

در ابتدا نیاز است این دو صرافی بزرگ در حوضه کریپتو را به طور مجزا تحلیل کنیم و ویژگی های برتر از این صرافی ها را بررسی کنیم. شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در رابطه با صرافی ها و ارزها دیجیتال با پشتیبانی سایت ما در ارتباط باشید.

بررسی کلی صرافی کوکوین

بررسی کلی صرافی کوکوین

در این بخش قرار است به چکیده ای از صرافی کوکوین بپردازیم و نکات ضعف و قوت ان را بشناسیم. صرافی کوکوین یکی از پلتفرم های خرید ارز دیجیتال و فروش ارز دیجیتال به حساب می آید که کاربران می توانند به راحتی و با استفاده از این صرافی به فعالیت در بازار کریپتو ها بپردازند و به کسب درآمد نیز مشغول شوند.

این صرافی در سال2017 شروع به فعالیت کرده است و به دلیل داشتن رابط کاربری ساده توانسته است توجه بسیاری از مردم جهان را به خودش جلب کند به طوری که آمار جذب کاربر جدید در این صرافی به 8 میلیون مشتری رسیده است.

محبوبیت بالا صرافی KUCOIN برگرفته شده از ویژگی های خوب و تیم قدرتمند آن است. از آن جایی که تیم سازنده این پلتفرم خرید و فروش را از سال 2011 انجام و آزمایشات را آغاز کرده بودند و در انتها بعد از 6 سال این پلتفرم توانست شروع به کار کند انتظار می رود تیم کوکوین توانسته باشند در این مدت زمان طولانی نقایض و ضعف های صرافی را به خوبی شناخته و در جهت اصلاح آن ها اقداماتی انجام داده باشند.

صرافی KUCOIN از 400 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و به عنوان یک صرافی پیشرو در پذیرش اولیه ارزهای دیجیتال جدید به حساب می آید. ایجاد محیط امن برای کاربران و صورت گرفتن انتقالات و تبادلات ارزی مهم ترین هدف کوکوین است.

این صرافی محبوب دارنده توکن بومی خودش نیز است که این توکن در همان سال 2017 توانسته است به بازار کریپتو ها ورود کند. توکن بومی کوکوین با نشان KCS شناخته می شود.

بررسی کلی صرافی کوینکس

کوینکس نیز یکی دیگر از صرافی های موجود در حوضه تبادلات ارز دیجیتال است که با کارمزد پایین و طیف پذیرش گسترده ای از ارزهای دیجیتال در بین مردم شناخته می شود. این صرافی در سال 2017 و توسط Yang Haipo تاسیس شده است.

صرافی Coinex علاوه بر تبادل رمز ارزها خدمات دیگری نیز در اختیار مشتریانش قرار داده است که اغلب این خدمات برای خریداری محصولات مبتنی بر بلاک چین بوده اند.

لازم به ذکر است که پشتوانه صرافی Coinex،  استخر ماینینگ ViaBTC  می باشد که یکی از بزرگ‌ ترین استخر های دنیا به حساب می آید. این صرافی دارای پنجمین استخر بزرگ  برای ارز بیت کوین و بزرگ‌ ترین استخر استخراج   بیت کوین کش است. 

صرافی کوینکس به عنوان صرافی متمرکز شناخته می شود که این ویژگی از کوینکس سبب شده است نتواند کاربر زیادی جذب کند چرا که صرافی های متمرکز محل مناسبی برای نگهداری سرمایه به حساب نمی آید علاوه بر این که اطلاعات دقیقی در رابطه با مکان صرافی Coinex در دسترس نیست و دوگانگی هایی در این میان وجود دارد.

کاربران برای ثبت نام و ورود به این پلتفرم خرید و فروش دیجیتالی نیازی به احراز هویت ندارند.

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس برای ایرانیان

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس برای ایرانیان

در حال حاضر بسیاری از صرافی های دیجیتال کشور ایران را تحریم کرده اند و ایرانیان برای استفاده از آن ها دچار مشکلات فراوانی هستند از این رو ایرانیان نمی توانند مانند شهروندان اروپایی در این صرافی ها به احراز هویت بپردازند و ناچار می شوند صرافی هایی را انتخاب کنند که بدون احراز هویت و تایید محل سکونت می توان از آن ها استفاده کرد مانند صرافی کوینکس.

حال در ادامه قرار است این دو صرافی را از نظر حجم معادلات، امنیت و دیگر معیار های مورد نظر کاربران بسنجیم. توجه به این بخش از مقاله دارای اهمیت بالایی است و داشتن اطلاعات در رابطه با صرافی کوکوین و کوینکس برای کسب برتری بین آن ها نیاز است.

حجم معاملات و پشتیبانی از کوین ها

اولین نکته ای که باید بین برای مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس بررسی کرد حجم معاملاتی است که در یک روز صورت می گیرد و توجه داشتن به سطح پوشش دهی و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال موردی است که برای کاربران حرفه این حوضه بسیار مهم می باشد.

در رابطه با پشتیبانی از کوین ها باید گفت هر دو پلتفرم طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را کاور می کنند که کوین های جعلی و تقلبی در بین این ارزها وجود ندارد. به طور دقیق تر باید گفت کوکوین از 400 توکن و کوینکس از 500 توکن دیجیتال پشتیبانی می کنند. کاربر می تواند از حجم بالای توکن ها در این دو صرافی استفاده کند و به کسب درآمد مشغول شود.

حجم معاملات انجام شده در صرافی کوکوین سه برابر بیشتر از صرافی Coinex می باشد. این صرافی نیز از جریان دارایی بالاتری به نسبت کوینکس برخوردار است و این موضوع نشان می دهد سرعت تراکنش و هزینه انجام تبادلات در کوکین کمتر است که این یک ویژگی مثبت می باشد.

کارمزد ها

همان طور که در بخش قبلی گفته شد کوکوین دارای کارمزد کمتری برای صورت دادن تبادلات است و به عنوان انتخاب برتر شناخته می شود اگر چه سطح ابتدایی کمیسیون بین دو صرافی متفاوت است اما هر دو این صرافی ها کاهش کارمزد را برای کاربرانی که مقادیر مشخص شده از هر کوین را خریداری می کنند، در نظر گرفته اند.

کارمزد هر تراکنش در KUCOIN به صورت 0.1 درصد است و در کوینکس 0.2 درصد لازم است کارمزد برای هر تراکنش پرداخت کنید.

در رابطه با کارمزدی که این دو صرافی برای برداشت در نظر گرفته اند باید گفت کوینکس کارمزد بسیار کمتری دارد به طوری که کارمزد برداشت بیت کوین در کوینکس 0.00019 از یک بیت کوین است که آن هزینه کمی به حساب می آید. از آن طرف کوکوین کارمزد 0.0005 از هر بیت کوین را در نظر گرفته است البته باید به این نکته توجه داشت که این رقم برای صرافی های کنترل شده نسبتا معمولی است.

امنیت

در رابطه با امنیت این دو صرافی لازم است بدانید کوکوین از امنیت کم تری برخوردار است چرا که این صرافی در سال 2020 مورد حمله هکر ها قرار گرفت و بخش زیادی از سرمایه اش را از دست داد. این اتفاق ضربه بدی به اعتبار صرافی کوکوین وارد کرد و سبب شد کاربران دیگر اطمینان کافی از این صرافی را نداشته باشند.

در این حمله هکری از کوکوین حدود 280 میلیون دلار بیت کوین و اتریوم دزدیده شد و علت این اتفاق به سرقت رفتن کلید های خصوصی حساب کاربران و مشتریان صرافی KUCOIN اعلام شد اما این صرافی برای برگرداندن نظرات کاربرانش تلاش های زیادی انجام داده است و انتظار می رود دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

دسترسی

دسترسی به هر دو صرافی نام برده شده بسیار آسان است و کاربران از هر کشور و قاره ای می توانند به کوکین و کوینکس دسترسی داشته باشد و از خدمات ارائه دهنده آن ها استفاده کنند. در حال حاضر کشور های زیادی هستند که ایرانیان را برای استفاده از صرافی ها تحریم کرده اند و باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کاربران ایرانی شده اند اما این صرافی ها یکی از بازیگران اصلی بازار دیجیتال در سطح جهانی هستند و با قابلیت دسترسی بالایی که دارند سر زبان ها افتاده اند.

در مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس کدام را انتخاب کنیم؟

در مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس کدام را انتخاب کنیم؟

سایت بیستکس در این مقاله به جمع آوری نکات ضعف و قوت دو صرافی کوکوین و کوینکس پرداخته است که با مطالعه این ویژگی ها به شناخت هرچه بهتر از صرافی ها رسیده اید و کاربران فعال در حوضه ارزهای دیجیتال می توانند یکی از این دو صرافی را برای نگه داری دارایی های دریافتی انتخاب کند.

توجه و دقت بالا و همچنین در نظر گرفتن تمامی معایب و مزایای دو صرافی کوکین و کوینکس سبب می شود تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید با اطمینان کافی سرمایه دیجیتال تان را در اختیار یک صرافی قرار دهید. به طور کلی هر یک از این صرافی ها دارای ضعف ها و مزایایی هستند که هر کدام از آن ها به طور جداگانه بهترین نسخه از خود را ارائه کرده اند و وجود نقض در آن ها طبیعی می باشد.

سوالات متداول مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس

در کدام یک از صرافی های کوکوین و کوینکس حجم معاملات بیشتر است؟

حجم معاملات انجام شده در صرافی کوکوین سه برابر بیشتر از صرافی Coinex می باشد. این صرافی نیز از جریان دارایی بالاتری به نسبت کوینکس برخوردار است.

امنیت صرافی کوکوین بهتر است یا کوینکس؟

کوینکس در رابطه با امنیت این دو صرافی لازم است بدانید کوکوین از امنیت کم تری برخوردار است چرا که این صرافی در سال 2020 مورد حمله هکر ها قرار گرفت و بخش زیادی از سرمایه اش را از دست داد.

امتیاز دهید
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فاطمه دهباشی دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد هستم و از سال ۱۴۰۱ در بخش اخبار ارزهای دیجیتال بیستکس فعالیت خودم را آغاز کرده ام.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها