Bitcoin in Iran آموزش ارزهای دیجیتال

بیت کوین کش چیست؟ آموزش خرید و فروش و معرفی ابزار تحلیل

  • توسط zahra
  • 23 دقیقه

بیت کوین کش که نام اختصاری آن Bcash می باشد به عنوان یک شبکه پرداخت و کریپتو کارنسی به کار می رود و توکن آن BCH است. این کریپتو کارنسی از الگوریتم SHA-256 پیروی کرده و در سال 2017 به دلیل رفع مشکلات بیت کوین به وجود آمده است. در اینجا قصد داریم مطالب جالب و هیجان انگیزی را در رابطه با Bitcoin Cash به شما ارائه دهیم. شما می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات جالبی بهره مند شوید.

فهرست محتوا
Bitcoin in Iran

ارز بیت کوین کش چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین کش یکی از بزرگ ترین شبکه های پرداخت و کریپتو کارنسی هایی می باشد که به منظور رفع مشکلات بیت کوین به وجود آمده است. این ارز دیجیتالی در سال 2017 به وجود آمده است و بیشترین تمرکز آن بر میزان و ظرفیت تراکنش ها می باشد.

این ارز دیجیتالی از الگوریتم SHA-256 پیروی می کند و حداکثر میزان عرضه آن 21 میلیون تومان تا به حال بوده است. این شبکه پرداخت بسیار به بیت کوین شباهت دارد اما از نظر فنی تفاوت های بسیاری با یک دیگر دارند. این ارز دیجیتالی نیز مانند بیت کوین یک شبکه همتا به همتا می باشد و می تواند بدون هیچ واسطه ای در سراسر دنیا خرید و فروش شود. البته ارزش بیت کوین نسبت به Bitcoin Cash بسیار بیشتر می باشد.

بیت کوین کش دارای بلاک بزرگ تری در مقایسه با پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بوده و این عامل باعث می شود که هزینه تراکنش آن بسیار کاهش پیدا کند. جالب است بدانید که بلاک های Bitcoin Cash توانایی انجام تراکنش های بیشتری را دارند و نسبت به بیت کوین قیمت کم تری را دارا می باشد.

نکته مهم این است که Bitcoin Cash حداکثر اندازه 8 مگابایتی داشته و دارای بزرگ ترین بلاک می باشد. البته این ارز معایبی را نیز مانند تعداد محدود استخر ها دارا می باشد. یکی دیگر از معایب این ارز دیجیتالی این است که هنوز نتوانسته است تمایز و تفاوت خود را با بیت کوین آشکار نماید. صرافی های زیادی هستند که این ارز دیجیتالی را با کارمز بسیار کم خرید و فروش می کنند.

آینده ارز بیت کوین کش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز بیت کوین کش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

افرادی که به تازگی Bitcoin Cash را خریداری کرده اند از این بابت نگران هستند که این ارز در سال های آینده چه سرنوشتی را خواهد داشت؟ این ارز در سال 1396 روی کار آمده است و توانست در سال 2017 به اوج قیمت خود که 3923 دلار است دست پیدا کند.

این کریپتو از ابتدای به وجود آمدن تا به حال توانسته است به صورت متوالی جهش های زیادی را داشته باشد. اقتصاد دانان و تحلیل گران این طور پیش بینی می کنند که تا پایان سال 2022 به 490 دلار خواهد رسید. به این صورت که قیمت و ارزش و بهای Bitcoin Cash رو به افزایش می باشد این احتمال وجود دارد که قیمت این رمز ارز تا پایان سال 2025 به 1100 دلار نیز برسد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

در حالت کلی صحبت کردن درباره رمز ارز بیت کوین کش و ارزیابی آن در سال 2021 بسیار چالشی و بحث بر انگیز می باشد. در سال 2021 ارزش این رمز ارز به مقدار 5 میلیارد دلار بوده است. به نظر می رسد که تا پایان سال جاری ارزش و بهای Bitcoin Cash به مقدار بسیار زیادی خواهد رسید.

کارشناسان عقیده دارند احتمال این که ارزش و بهای این ارز دیجیتالی تا پایان سال دو برابر شود بسیار زیاد می باشد. سایت دیجیتال کوین پرایس پیش بینی خود از این ارز در سال 2021 را این گونه عنوان می کند که قیمت این ارز روند تصاعدی داشته و ارزش آن نزدیک به 627.3 دلار برای هر واحد آن می باشد.

  • قیمت بیت کوین کش در حال حاضر: 544.78 دلار
  • تغییر قیمت بیت کوین کش در طی 1 روز گذشته: 8.77 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت بیت کوین کش در طی 1 هفته گذشته: 5.28 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت بیت کوین کش در طی 1 ماه گذشته: 16.43 درصد کاهش قیمت
  • تغییر قیمت بیت کوین کش در طی 1 سال گذشته: 131.22 درصد افزایش قیمت

برای ماینینگ بیت کوین کش چه کاری باید انجام داد؟

بیت کوین کش یکی از زنجیره های جدا شده بیت کوین می باشد که در سال 2017 از آن جدا شده است. روند ماین کردن و استخراج Bitcoin Cash نیز دقیقا شبیه به بیت کوین می باشد. الگوریتم ماین کردن بیت کوین کش SHA-256 بوده و نرخ هش آن در مقایسه با بیت کوین کمی پایین تر می باشد.

در ابتدا نیاز است که دستگاه ای سیک مناسب داشته و سپس Bitcoin Cash را استخراج نمایید. سوالی که افراد زیادی دارند، این است که آیا بیت کوین کش را به وسیله تلفن های همراه نیز می توان استخراج نمود؟ مهم است بدانید که در گذشته این امکان وجود داشت اما در حال حاضر به علت این که دستگاه های پیشرفته بسیار زیادی برای این کار به وجود آمده است دیگر قابلیت استخراج با لپ تاپ های خانگی و تلفن های همراه وجود ندارد.

ماینر های بیت کوین کش کدامند؟

ماینر های بیت کوین کش کدامند؟

برای فرایند ماین کردن رمز ارز Bitcoin Cash احتیاج به ماینر ها و دستگاه های پیشرفته می باشد. یکی از این دستگاه ها انت ماینر اس 9 بوده که 14 ترا هرتز نرخ هش داشته و مصرف برقی برابر با 1370 وات را دارا می باشد. از دیگر دستگاه های مناسب برای ماین کردن Bitcoin Cash می توان به انت ماینر اس 15 و تی 15 اشاره کرد که به ترتیب 28 و 23 ترا هرتز نرخ هش داشته و توان مصرفی آن برابر با 1200 و 900 وات را دارا است.

دستگاه های واتس ماینر ام 10، اینوسیلیکون ترمیناتور 3 و هالانگ دراگون مینت تی 1 هستند که برای استخراج کردن بیت کوین کش ها به کار می روند.

بیت کوین کش کلاهبرداری است؟

مسئله ای که عده زیادی را تاکنون به خود درگیر کرده این می باشد که آیا ارز دیجیتالی Bitcoin Cash کلاهبرداری می باشد؟ امروزه ارز های دیجیتالی زیادی را مانند ریپل دیده ایم که کلاهبرداری های کلانی را توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال از سرمایه گزاران آن انجام داده اند. همین مسئله باعث شده است که سرمایه گزاران Bitcoin Cash نیز نگران باشند اما تا به حال خبری مبنی بر این که این ارز دیجیتالی کلاهبرداری کرده باشد وجود نداشته و این ارز هیچ موردی ندارد.

لزوم داشتن کیف پول برای بیت کوین کش چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای بیت کوین کش چیست؟

بسیاری از مردم هستند که نمی دانند چرا امن ترین کیف پول های دیجیتالی را برای ارز های دیجیتالی استفاده می کنند. همان گونه که پول های فیزیکی و کاغذی شما احتیاج به نگه داری دارند، ارز های دیجیتالی نیز نیازمند مراقبت هستند.

برای نگه داری از ارز های Bitcoin Cash کیف پول هایی طراحی شده است که برای حفظ امنیت ارز های دیجیتالی شما به شدت کاربردی هستند. این کیف پول ها می توانند برای جلوگیری از هک و سرقت Bitcoin Cash ها مورد استفاده قراره بگیرند. از انواع کیف پول های مخصوص Bitcoin Cash می توان به لجر نانو ایکس و لجر نانو اس، کیف پول ترزور و کوینومی اشاره کرد که امنیت کیف پول های شما را به صورت کامل فراهم می کنند.

ارز های زیر مجموعه بیت کوین کش کدامند؟

بسیاری از رمز ارز ها هستند که به منظور افزایش قیمت دارای زیر مجموعه هایی می باشند. جالب است بدانید که Bitcoin Cash هیچ رمز ارزی نداشته و خود به تنهایی در بازار ارز ها می باشد.

ارز دیجیتال بیت کوین کش قانونی است؟

افراد زیادی این سوال را می پرسند که آیا ارز دیجیتالی Bitcoin Cash، در کشور ما مبنای قانونی دارد؟ پاسخ این است که در حالت کلی خرید و فروش و معاملات ارز های دیجیتالی در کشور هیچ مانعی نداشته و کاملا قانونی می باشد. البته مهم است بدانید که فرایند ماینینگ در کشور به دلیل این که این دستگاه ها برق زیادی را مصرف می کنند، کاملا غیر قانونی بوده و مشاهده آن جریمه های سنگینی را در پی خواهد داشت.

دلیل به وجود آمدن ارز های بر پایه بیت کوین کش چیست؟

امروزه رسانه ها و کامپیوتر دنیا را در بر گرفته و ارز های زیادی به منظور افزایش قیمت رمز ارز ها به صورت زیر مجموعه می باشند. البته نکته مهم این است که Bitcoin Cash هیچ زیر مجموعه ای نداشته و ارز هایی به عنوان زیر مجموعه برای آن تعریف نشده است.

حکم شرعی بیت کوین کش در ایران چیست؟

حکم شرعی بیت کوین کش در ایران چیست؟

افراد زیادی این سوال را دارند که آیا استفاده از Bitcoin Cash در اسلام و ایران جایز می باشد. بر اساس نظریه مراجع عظام تقلید، خرید و فروش و استفاده از بیت کوین کش، به علت این که طبق قوانین کشور می باشد جایز بوده و هیچ منعی ندارد.

البته جالب است بدانید که فرایند استخراج آن در کشور به هیچ عنوان قانونی نیست و استفاده های برق و انرژی زیادی را به همراه دارد و به همین دلیل مراجع تقلید فرایند ماین کردن آن را جایز ندانسته اند. در این میان برخی از مراجع تقلید مانند آیت الله مکارم شیرازی استفاده از ارز های دیجیتالی حتی خرید و فروش آن را جرم می دانند. به این دلیل که درباره ارز های دیجیتالی هنوز سوالات و ابهامات زیادی وجود دارد و معاملات این رمز ارز ها را جایز نمی داند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید بیت کوین کش کدام است؟

صرافی های زیادی در جهان وجود دارند که ارز های دیجیتالی از جمله Bitcoin Cash را مبادله می کنند. در این قسمت می خواهیم چند صرافی برتر در جهان را به شما معرفی کنیم و درباره آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

بایننس

در حال حاضر صرافی بایننس یکی از بهترین صرافی های جهان می باشد که قابلیت پشتیبانی بیشتر کوین ها از جمله Bitcoin Cash را دارا می باشد. یکی از مزایای این صرافی کارمزد پایین در خرید و فروش ارز ها و پشتیبانی 24 ساعته می باشد. همچنین صرافی بایننس مانند یک کیف پول عمل می کند و کربران ایرانی نیز بدون ترس از تحریم ها می توانند از آن استفاده نمایند.

والکس

صرافی والکس در حال حاضر یکی از 10 صرافی برتر در جهان می باشد که کارمزد بسیار پایین و نزدیک به صفر را دارا می باشد. این صرافی امکان پشتیبانی همه روزه و 24 ساعته را داشته و ساختاری بسیار ساده را دارد. در این صرافی ارز های زیادی برای خرید و فروش وجود دارد و سرعت تراکنش بسیار بالایی را دارا می باشد.

کوکوین

صرافی کوکوین یکی از بزرگ ترین صرافی های جهان است که بیشتر از 200 نوع رمز ارز را برای مبادله دارد. این صرافی بدون نیاز به وی پی ان اجرا شده و با ساختار مناسبی که دارد برای افراد تازه وارد بسیار کاربردی می باشد. صرافی کوکوین در سال 2017 راه اندازی شده است و به سوالات کاربران به صورت 24 ساعته پاسخ می دهد. در این صرافی نزدیک به 6 میلیون و 200 هزار کاربر مشغول به فعالیت و معامله می باشند.

نوبیتکس

صرافی نوبیتکس یک صرافی با ساختار بسیار ساده می باشد و امنیت خرید و فروش را فراهم می کند. در این صرافی امکان تحلیل نمودار وجود داشته و علاوه بر صرافی یک کیف پول امن نیز محسوب می شود. علاوه بر این ها صرافی نوبیتکس امکان پشتیبانی از رمز ارز های زیادی را دارا می باشد. نوبیتکس یکی از صرافی هایی می باشد که با سرعت و تراکنش بسیار بالا، انتقال رمز ارز ها را انجام می دهد.

کراکن

صرافی کراکن در سال 2011 تاسیس شده و قابلیت پشتیبانی از 70 نوع رمز ارز را دارا می باشد. در این صرافی امکان استیکینگ برای کاربر وجود داشته و برای اجرای آن نیازی به وی پی ان نخواهیم داشت. این صرافی قابلیت پشتیبانی 24 ساعته و همه روزه را دارا بوده و امنیت حساب کاربران را به صورت کامل فراهم می کند.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی زیادی وجود دارند که خرید و فروش ارز های دیجیتالی از جمله Bitcoin Cash را انجام می دهند. یکی از این سایت ها اکسیر نام دارد که تبادل و خرید و فروش را با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند. از دیگر سایت های تبادل ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس بوده که از ارز های زیادی پشتیبانی می کند، سرعت تراکنش بالایی داشته و به صورت 24 ساعته به کاربران پاسخ دهی می کنند.

ارز جو، ایزی کوینکس و بیت برگ نیز از دیگر سایت هایی می باشند که ارز های دیجیتال زیادی از جمله Bitcoin Cash در آن ها وجود داشته و تراکنش ها را با سرعت بالا انجام می دهند.

آیا تعداد توکن های بیت کوین کش محدود است؟

سوالی که اکثر سرمایه گزاران دارند این است که تعداد Bitcoin Cash ها محدودیت دارد؟ تعداد توکن های این ارز دیجیتالی 21 میلیون بوده و محدودیت دارد. البته سایر رمز ارز ها نیز تعداد نا محدودی ندارند، اما تعداد توکن های آن ها کم نیز نمی باشد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

عوامل زیادی هستند که بر تعیین رمز ارز ها می توانند تاثیر گزار باشند. یکی از این عوامل ورود کرونا به جهان بود که موجب هجوم عده زیادی به بازار بیت کوین شد. این هجوم حداکثری باعث شد که به صورت ناگهانی قیمت ارز های دیجیتالی افزایش پیدا کند.

البته این امکان وجود دارد که پس از نابود شدن کرونا شرایط به قبل بازگشته و ارز ها به قیمت سابق خود برگردند. از دیگر عواملی که باعث افزایش قیمت بیت کوین ها می شود، سخنرانی افراد بزرگ مانند ایلان ماسک در خصوص ارز های دیجیتالی می باشد. البته عوامل دیگری نیز مانند عرضه و تقاضا، می تواند تاثیرات بسیار زیادی را روی قیمت این ارز ها داشته باشد.

منظور از توکن سوزی بیت کوین کش چیست؟

افراد فعالی که در زمینه ارز های دیجیتالی فعالیت می کنند، برای یک بار هم که شده اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. این اصطلاح به معنی آن است که سکه های توکن را به منظور افزایش قیمت Bitcoin Cash از رده خارج کرده و به صورت کامل حذف نمایند. جالب است بدانید که این فرایند الزاما منحصر به بیت کوین کش نمی باشد و می تواند برای همه رمز ارز ها مورد استفاده قرار بگیرد.

جایزه ماین کردن بیت کوین کش چیست؟

یکی از راه های به دست آوردن بیت کوین کش، ماین کردن آن ها می باشد. در فرایند ماینینگ به ازای استخراج هر رمز ارز بیت کوین کش بر بستر بلاک چین یک جایزه از جنس Bitcoin Cash به فرد سرمایه گزار داده می شود. البته برای سایر رمز ارز ها نیز این موضوع صادق بوده و انجام می شود. جالب است بدانید که جایزه استخراج بیت کوین کش در حال حاضر به بیشترین مقدار خود رسیده است.

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین کش با دیگر رمز ارز ها

Bitcoin Cash در حال حاضر یکی از ارز هایی می باشد که در رنکینگ شماره 18 سایت کوین مارکت قرار گرفته و نسبت به سال گذشته افزایش قیمت 131 درصدی را داشته است. در این قسمت می خواهیم این ارز را با سایر ارز های دیجیتالی مقایسه کرده و درباره آن ها توضیحاتی را ارائه دهیم.

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین کش با بیت کوین

افراد زیادی هستند که تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش را نمی دانند. این دو ارز از نظر فنی تفاوت های زیادی را با یک دیگر داشته اما بیت کوین محبوبیت بیشتری را دارا می باشد. بیت کوین در رده اول و بیت کوین کش در رده 18 سایت کوین مارکت قرار گرفته است.

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین کش با اتریوم

اتریوم یکی از محبوب ترین رمز ارز ها و از 10 ارز دیجیتال برتر 2022 در جهان می باشد که در جایگاه دوم کوین مارکت قرار داشته و نسبت به سال گذشته افزایش 7000 درصدی را داشته است. این در حالی است که Bitcoin Cash در رده 18 جدول رمز ارز ها بوده و در طی 1 سال گذشته فقط 131 درصد افزایش قیمت داشته است.

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین کش با دوج کوین

دوج کوین یکی دیگر از رمز ارز های محبوب دیجیتالی می باشد که با افزایش قیمت قابل توجه توانسته است در رنکینگ شماره 3 سایت کوین مارکت قرار بگیرد. از سوی دیگر بیت کوین کش با قیمت 544.78 دلاری و جهش 131 درصدی در رده 18 جهان قرار داشته باشد.

مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین کش با ترون

ترون یکی از ارز هایی است که تا سال گذشته جزء 50 ارز برتر هم نبود اما امروزه با روند تصاعدی و چشم گیری که داشته است توانسته است جزء 20 ارز برتر محسوب شود. این ارز سود 300 درصدی را دارا بوده است اما Bitcoin Cash صد و سی و یک درصد سود دهی داشته است. طبق نمودار تکنیکال و حتی تحلیل تکنیکال هفتگی و اخبار فاندامنتال متوجه می شویم که ارز دیجیتالی بیت کوین کش توانسته است سود دهی های زیادی را داشته باشد.

هر بیت کوین کش چند ساتوشی می باشد؟

بیت کوین که یکی از معروف ترین رمز ارز های دیجیتالی می باشد، دارای واحدی کوچک تر به نام ساتوشی است. ساتوشی کوچک ترین واحد بیت کوین بوده و از نام ساتوشی ناکوموتو بر گرفته شده است. گفته می شود که هر بیت کوین کش 1 میلیون ساتوشی را دارا می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت بیت کوین کش چقدر است و در چه رده ای از سایت کوین مارکت قرار دارد؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین کش 544.78 دلار بوده و با افزایش 131 درصدی نسبت به سال گذشته توانسته است در جایگاه 18 سایت کوین مارکت قرار بگیرد.

هر بیت کوین کش چند ساتوشی می باشد؟

طبق نظرات و گفته ها قیمت هر بیت کوین کش 1 میلیون ساتوشی می باشد.

برای استخراج بیت کوین کش از چه دستگاهی استفاده می شود؟

یکی از این دستگاه ها انت ماینر اس 9 و دیگری انت ماینر اس 15 و تی 15 می باشد که نرخ هش بسیار بالایی را دارند.

تعداد توکن های بیت کوین کش چقدر است؟

در حالت کلی تعداد توکن های بیت کوین کش 21 میلیون می باشد.

چه عواملی می تواند بر روی افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین کش، تاثیر گذار باشد؟

یکی از عواملی که می تواند روی قیمت بیت کوین کش اثر داشته باشد، عرضه و تقاضا می باشد. از دیگر عوامل افزایش قیمت ارز دیجیتال می توان به سخنرانی اقتصاد دانان بزرگ مانند ایلان ماسک اشاره کرد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها