تبلیغات
کپی تریدینگ آموزش ارزهای دیجیتال

کپی تریدینگ چیست؟ | آموزش کپی تریدینگ رایگان + لینک اپلیکیشن

  • توسط behrouz
  • 8 دقیقه

کپی تریدینگ نیز یکی از روش های معامله بوده که در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل راجب آن صحبت کنیم. اگر شما یکی از تریدر های تازه کار هستید پس باید حتما این مقاله را مطالعه کنید. زیرا قطعا بدرد شما خواهد خورد. در ادامه به صورت کامل راجب این روش از ترید صحبت خواهد شد. پس با سایت تخصصی صرافی ارز دیجیتال بیستکس تا انتها همراه باشید.

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟

همان طور که در مقدمه گفته شد کپی تریدینگ یکی از روش های معامله بوده که در این روش یک تریدر تازه کار یک تریدر حرفه ای و با تجربه را به عنوان الگو انتخاب کرده و تمام کار های او را دقیقا انجام می دهد و به نوعی کپی برداری می کند. شما فرض کنید که یک تریدر تازه کار هستید و هیچ چیز از دنیای تجارت و بازار های مالی نمی دانید. همچنین در ادامه یک تریدر حرفه ای را نیز می شناسید که روز به روز در حال پیشرفت بوده و سودی خوبی را توسط پر سود ترین ارز دیجیتال به جیب می زند.

آیا دوست نداشتید تا دقیقا کار های او را انجام دهید تا شما هم سود عظیمی را کسب کنید؟ جواب شما قطعا یک بله محکم است! این تریدر ماهر از تمام مهارت خود استفاده کرده و تحلیلات لازم را انجام می دهد و از زیان های عظیم دوری کرده و سود های بزرگی را از آن خود می کند. در ادامه شما تنها کافیست تا کار های وی را کپی کرده و هر کاری که او می کند را نیز شما هم انجام دهید.

همان طور که گفته شد این روش یکی از روش های ترید و کسب سود بوده و امکان پذیر است و بسیاری بدین شیوه کسب درآمد می کنند. در دنیای ارزهای دیجیتال و بازار های مالی به کسی که توسط کپی تریدینگ کسب درآمد می کند تریدر پیرو و کسی که خود تحلیلات را انجام می دهد و بقیه از وی کپی برداری می کنند تریدر اصلی نامیده می شود.

سایت هایی مانند سایت بروکر و برخی از صرافی های ارز دیجیتال از کپی تریدینگ پشتیبانی کرده و تریدر های تازه کار یا پیرو قادر هستند تا به تاریخچه معاملات و راهکار های تریدر های اصلی دسترسی پیدا کرده و از آنان برای انجام معاملات خود استفاده کنند. شما بعد از این که اعتبار و تخصص یک تریدر را مورد سنجش قرار داده و از اعتبار و تخصصی وی اطمینان حاصل کردید، این اختیار را دارید تا قسمتی از وجوه خودتان را به حساب کاربری وی پیوند زده تا بدین وسیله با هر معامله وی به صورت کاملا خودکار سیستم برای شما معامله ثبت نماید.

در ادامه جالب است که بدانید بعد از این کار هر زمان که یک موقعیت توسط تریدر اصلی ایجاد شود به صورت خودکار این موقعیت و معامله در حساب کاربری شما نیز که به عنوان یک تریدر پیرو هستید اعمال می شود. بهتر است بدانید که مقدار وجهی که در معامله مشابه سرمایه گذاری می شود به دو عامل زیر بستگی دارد که عبارتند از:

  • مقدار وجهی که تریدر پیرو سرمایه گذاری کرده است.
  • درصدی از آن سرمایه که هر تریدر طبق سیاست گفته شده در پلتفرم قادر است تا در هر ترید به کار ببرد.

این گونه پلتفرم ها در بازار های سهام و forex جای پای خود را باز کرده اند و امروزه استفاده از آنان گسترده شده است. از این پلتفرم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زولو ترید
  • ای تورو
  • داروینکس
  • و …

جالب است بدانید که در پلتفرم زولو ترید چیژی در حدود 800 میلیارد دلار به صورت سالانه، ارزش معاملات برآورد شده است. اما باید گفت که این پلتفرم ها هنوز در ابتدای راه هستند و هنوز در حال رشد هستند. در ادامه مقاله به شرح بقیه مطالب می پردازیم.

انواع copy trading را بشناسید

خب این طور که به نظر می رسد، کپی تریدینگ نیز دارای انواع گوناگون است که با توجه به تحقیقات ما می توان گفت که کپی تریدینگ دارای دو نوع است که عبارتند از:

  • خودکار
  • دستی

شما قادر هستید تا کپی تریدینگ را توسط اخذ سیگنال از تریدر اصلی و یا توسط پلتفرم های کپی تریدینگ انجام دهید. این پلتفرم ها به شما این قابلیت را می دهند تا در حین سرمایه گذاری خودکار، تقلید کنید و دلیل آن نیز این است که معامله به طور خودکار انجام شده و توسط ربات ترید یا تریدر اصلی صورت می گیرند و دیگر شما نیازی نیست تا کار خاصی را انجام دهید و مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال شما به بهترین شکل انجام خواهد شد. بهتر است بدانید که قادر هستید تا تریدر اصلی را خودتان گزینش کرده و همچنین در هر مرحله از سرمایه گذاری که می خواهید آن را متوقف نمایید.

چرا کپی تریدینگ در ارزهای دیجیتال دارای اهمیت ویژه است؟

چرا کپی تریدینگ در ارزهای دیجیتال دارای اهمیت ویژه است؟

بازار های مالی در عصر جدید و در سال های اخیر سروصدای زیادی را به پا کرده اند و تبلیغات گسترده ای نیز در این زمینه صورت گرفته است و جالب است بدانید که بازار ارزهای دیجیتال در بین بازار های مالی عضو تازه ای بوده و محبوبیتش روز به روز دارد به اوج خود می رسد.

ولی همان طور که می دانید بازار ارزهای دیجیتال دارای ریسک بالایی بوده و نوسانات شدیدی دارد و آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها از مهم ترین پیش نیاز های این دنیای بی رحم کریپتو است و با این حال مردم هنوز بیشتر در بازار های سهام و فارکس بیشتر مشغول فعالیت هستند تا بازار ارزهای دیجیتال! البته تریدر ها حق دارند که نگران سرمایه و پول خود باشند و باید در این موضوع به آنان حق داد و این مورد نیز یکی از مشکلات بازار ارزهای دیجیتال است که نوسانات شدید آن باعث شده است تا بدین وسیله هنور مورد پذیرش همگان قرار نگیرد.

در ادامه باید گفت که نهنگ ها و حتی نهنگ های مجرم ارز دیجیتال در بازار ارز دیجیتال از این فرصت استفاده کرده تا بدین وسیله بازار را دستکاری کنند و این دستکاری ها نیز باعث شده است تا کمتر بتوان به تحلیلات تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال اعتماد کرد. شما اگر یک تریدر تازه کار هستید باید از سیستم مدیریت ریسک استفاده و تبعیت کرده تا پول و سرمایه خود را از دست ندهید. البته باید گفت که همیشه افرادی وجود دارند که دارای مهارت های حرفه ای بوده و دانش آنان به قدری است که از موقعیت های بحرانی جون سالم بدر برده و از زیان های سنگین فرار کرده و همچنین سود های عظیمی را هم کسب می کنند.

همین مسائل نیز باعث شده است تا تقاضا برای پلتفرمی که قادر باشد خدمات تخصصی معاملاتی را برای تریدر هایی که قصدی جز نگهداری ارزهای دیجیتال خود دارد، ارائه نماید. طبق صحبت های انجام شده در این زمینه می توان گفت قرار است این پلتفرم ها به گونه ای طراحی و راه اندازی شوند که تنها با فشردن چند دکمه بر روی صفحه و خیلی راحت بتوان از آنان استفاده کرد.

مهم ترین مزایای کپی تریدینگ

مهم ترین مزایای کپی تریدینگ

بهتر است تا در ادامه نگاهی داشته باشیم به مزایای کپی تریدینگ و بدانیم که استفاده از این روش ترید چه مزیت هایی را برای ما به همراه خواهد داشت. این مزایا عبارتند از:

کاهش ریسک برای تریدر های پیرو: همان طور که در اندکی قبل تر گفته شد بازار ارزهای دیجیتال دارای نوسانات بسیاری بوده و همن باعث شده است تا بسیاری از تریدر های تازه کار بترسند و وارد بازار ارزهای دیجیتال نشوند. حال روش کپی تریدینگ به کمک تریدر های تازه کار آمده تا توسط بهره گیری از روش ها و سوابق تریدر های اصلی و حرفه ای به بازار وارد شده و ریسک و زیان خود را کاهش دهند و به جای تصمیمات شخصی و مبتدی، از راهکار های تریدر های اصلی بهره گرفته تا آینده بهتری را برای خود رقم بزنند.

شما برای فهم و درک تکنیکال و تحلیل تکنیکال هفتگی، تحلیل فاندامنتال و مدیریت ریسک به مهارت و دانش بالایی نیاز دارید تا بتوانید مسیر درست را پیدا کنید و گرنه زیان سنگینی منتظر شماست. در نتیجه برای مدیریت ریسک و کاهش ضرر بهتر است تا وجوه خود را تقسیم کنید تا بتوانید دقیق تر آنان را مدیریت کرده تا سود بیشتری را کسب کنید.

افزایش سود و یادگیری ساده تر + مشکلات کمتر: همان طور که گفته شد بازار ارزهای دیجیتال مانند یک دریای خروشان پر از امواج نوسانات شدید است و باید بدانید که معامله در این نوع از بازار ها بسیار سخت و دشوار است. برای این که بتوانید معاملات را به بهترین روش ممکن طراحی کنید و به ثمر برسانید باید زمانی زیادی را صرف آن کنید و شاید شما زمان لازم برای این کار را ندارید. در ادامه باید گفت که این موارد مانع شما نبوده و توسط کپی تریدینگ قادر هستید تا این مشکلات را حذف کرده و به معاملات خود بپردازید.

در ادامه باید گفت که این کار به تریدر های تازه این امکان را می دهد تا اندکی با بازار ارزهای دیجیتال آشنا شده و تنها کاری که شما به عنوان یک تریدر پیرو باید انجام دهید این است که آن مقدار پولی را که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اید را در اختیار تریدر های اصلی گذاشته و بقیه کار را به پلتفرم واگذار کنید تا معاملات شما را انجام دهد. همچنین این روش برای شما مناسب است اگر در صدد آن هستید تا توسط مشاهده معاملات تریدر های اصلی معاملات را به صورت کاربردی تر یاد بگیرید و آموزش های لازم را توسط این روش فرا بگیرید.

ارتباط نزدیک تر با ارزهای دیجیتال: باز هم برمی گردیم به قضیه ریسک بازار ارزهای دیجیتال که به صورت کلی باید گفت که تنها زمانی ارزهای دیجیتال مورد پذیرش گسترده واقع می شود که ریسک کاهش یافته و کسب سود آسان شود. در زمانی که قیمت ارز یجیتال بیت کوین افزایش یافت و اوج گرفت بسیاری ار افرادی که نسبت به بازار ارزهای دیجیتال دارای دانش بیشتری بودند به بقیه در خصوص ریسک ها و نوسانات این بازار هشدار دادند ولی با این وجود تریدر هایی که تشنه سود بودند، در کار خود وارد بودند و تنها کسانی بودند که سود های عظیم را به جیب زدند. علاوه بر کپی تریدینگ مردم شاهد سود های کلان این بازار شده اند و بدون ترس وارد این بازار شده و معامله می کنند.

قابل توجه ترین مشکلات کپی تریدینگ

در انتها بهتر است تا به برخی از مشکلات این گونه پلتفرم ها نیز اشاره کنیم. شما زمانی که معاملات خود را به این گونه پلتفرم ها می سپارید باید هواستان به آن باشد و به اصطلاح ولش نکنید به امان خدا! باید توجه کنید که موقعیت های بسیاری ممکن است باعث شود تا شما ضرر کنید.

توجه کنید که حتی تریدر اصلی نیز ممکن است اشتباهاتی را مرتکب بشود و همچنین منتشر شدن برخی اخبار و رخ دادن برخی رویداد ها ممکن است مثل آب خوردن باعث تغییر روند بازار های ارز دیجیتال بشود. همچنین شما باید تنظیمات پلتفرم را به بهترین شکل ممکن انجام داده و تمام شرایط را برای آن بسنجید، زیرا شده است که گاهی تنظیمات اشتباه باعث شده است تا یک تریدر ضرر بسیار سنگینی را تجربه کند.

پیشنها می شود تا قبل از این که دست به هر اقدامی بزنید در ابتدا با نحوه کار و انجام تنظیمات آشنا شده و همچنین در اول کار بهتر است تا با مبلغی اندک و کمی شروع کرده تا همه موارد دست شما آمده و بتوانید جلو زیان های بیشتر و ضرر های آینده را بگیرید.

سوالات متداول

کپی تریدینگ چیست؟

منظور از کپی تریدینگ این است یک تریدر تازه کار از یک تریدر حرفه ای الگو برداری و کپی برداری کرده و دقیقا همان کاری را انجام می دهد که تریدر حرفه ای انجام می دهد.

در این روش، تریدر تازه کار و تریدر حرفه ای به چه نامی معروفند؟

باید گفت که تریدر تازه کار به نام تریدر پیرو معروف بوده و تریدر حرفه ای نیز به تریدر اصلی معروف است.

3/5 - (2 امتیاز)
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها