تبلیغات
آیا دستگاه‌ های خودپرداز بیت کوین در ایران فعال هستند؟ ابزارها

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

  • توسط asie
  • 17 دقیقه

امروزه تعداد کمی از افراد با دنیا ارزهای دیجیتال آشنا شده اند و ماهیت این ارزها را درک کرده اند. اگر شما در حال خواندن چنین مقاله هایی برای بالا بردن دانش عمومی خود می باشید باید به شما تبریک بگوییم زیرا جزو اولین افرادی می باشید که علاقه مند به این بازار شده اید و می خواهید این بازار را فرا بگیرید. بازار ارزهای دیجیتال یک بازار بسیار بزرگ می باشد که هر بخش از آن می تواند دنیایی از سود و پیشرفت را در خود جای دهد. در رابطه با دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال نیز باید گفت که این دستگاه ها به سرعت در حال افزایش می باشند.

همچین در اکثر نقاط دنیا در حال استفاده می باشند با اینکه بسیاری از کشور ها مانند چین اقدام به ممنوعیت این بازار کرده‌ اند اما واقعیت این باشد که آینده روشن برای ارزهای دیجیتال وجود دارد و ارزهای فیات رو به نابودی هستند. زیرا بسیاری از پیشرفت‌ های چشمگیر دنیا در آینده نیازمند این ارزها خواهد بود تا مردم برای انتقال پول های خود به سرعت هر چه بیشتر به چنین سیستمی روی بیاورند. پس در ادامه همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید تا با این دستگاه آشنا شوید.

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چیست؟

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چیست؟

همانطور که گفته شد تمامی موضوعات درباره ارزهای دیجیتال به بخش‌ های بزرگی تقسیم می‌ شوند که دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال در این سیستم یک بخشی بسیار کوچک می باشد. شما همانگونه که برای پول های دیجیتالی خود که در نزد بانک‌ ها نگهداری می کنید یک حساب عابر بانک را برای برداشت وجه پول نقد خود به یک خود پرداز را نیاز دارید.

در سیستم دیجیتالی و ارزهای دیجیتال این صنعت توسعه یافته است و شما می توانید با اطلاعات شخصی خود به دستگاه‌ های خودپرداز و یا هم چنین کارت اعتباری خود به دستگاه و احراز هویت توسط دستگاه‌ ها اقدام به برداشت پول های خود کنید. همچنین در این دستگاه می توانید ارزهای خود را تبدیل کنید.

آینده دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چگونه رقم خواهد خورد؟

در واقع استفاده از دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال زمان بسیار زیادی نیست که وارد بازار های جهانی شده است اما به شدت در حال توسعه می باشد و می تواند آینده را از آن خود کند. بهتر است بگوییم اگر سرمایه خوبی برای شروع در این بازار دارید بهتر است نمایندگی هایی در رابطه با چنین دستگاهی را در شهر های خود راه بیندازید. زیرا در بلند مدت سود های بسیار بزرگی را به شما می رساند البته اگر رفع تحریم شود.

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چه مزیت هایی دارد؟

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چه مزیت هایی دارد؟

همانطور که همه ما می‌ دانیم این دستگاه‌ ها مانند دستگاه های عابر بانک عمل می کنند. به این گونه که شما در بسیاری از مواقع زمانی مختلف در سال نیاز به پول نقد پیدا می‌ کنید و برای رسیدن به وجه نقد خود در کم ترین زمان باید یک دستگاه عابر بانک را پیدا کرده و از آن وجه نقد خود را دریافت کنید تا از حساب شما مقدار پول دریافتی کسر شود. در سیستم ارزهای دیجیتال نیز این وضعیت وجود دارد و شما می توانید بدون انتقال وجه های خود به صرافی ها مستقیماً از طریق این دستگاه ها ارزهای دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کرده و آن را از دستگاه دریافت کنید.

چگونه دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین اطرافمان را پیدا کنیم؟

چگونه دستگاه‌ های خودپرداز بیت کوین اطرافمان را پیدا کنیم؟

در حال حاضر استفاده از دستگاه بیت کوین در کشور ما ایران به صورت کلی اتفاق نیفتاده است و یا بهتر است بگوییم هیچ گونه دستگاهی در ایران راه اندازی نشده است و علت آن تحریم ایران توسط شرکت های مربوطه می باشد. از آن جایی که ایران طبق قوانین بین المللی تحریم شده است شرکت های تولید دستگاه های خود پرداز بیت کوین و ارزهای دیجیتال با توجه به قوانین بین المللی ایران را تحریم کرده و اجازه استفاده این دستگاه ها را در داخل ایران به شهروندان ایرانی و همچنین دولت ایران نمی دهند.

اما اگر شما خارج از کشور زندگی می کنید و ارزهای دیجیتال را در حساب کاربری خود دارید می توانید به سادگی به دستگاه‌ خود پرداز ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنید. استفاده از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال در برخی از کشور هایی چون آمریکا و ترکیه بسیار رایج است و پیدا کردن آن ها بسیار ساده شده است.

در برخی از شرکت‌ های تولید این دستگاه ها اپلیکیشن هایی وجود دارد که شما با نصب آن ها می‌ توانید به سادگی هر چه زود تر به دستگاه‌ های خودپرداز ارز دیجیتال خود برسید.

رونمایی از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال

رونمایی از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال

از آن جایی که جنجال های بسیار زیادی در زمان پیدایش ارزهای دیجیتال به وجود آمد و در مدت زمان بسیار زیادی ارزهای دیجیتال توسط کشور ها تحریم و همچنین دوباره رفع تحریم شدند. پس از گذشت زمان نیاز مردم به ارزهای دیجیتال بالا گرفت و برای رفع نیاز هر چه سریع تر مردم و همچنین سود بیشتر برای صرافی‌ ها به شرکت‌ های مختلف شرکت‌ ها به فکر این افتادند که مانند عابر بانک ها برای ارزهای دیجیتال نیز خود پردازهایی تهیه کنند و از طریق این خودپرداز ها خدماتی را به مردم ارائه دهند.

خدماتی از جمله تبدیل کردن پول ها با کارمزد هایی که توسط شرکت‌ ها و خود پرداز مربوطه تعیین می شود و یا انتقال پول از طریق دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال بدون استفاده از گوشی. به همین ترتیب خود پرداز ها در سال‌های ۲۰۱۳ و ۱۴ به مرحله رونمایی رسید و پس از گذشت چندین سال توانست نام خود را در میان بازار جای دهد. به این گونه که تا سال ۲۰۲۰ و ۲۱ دستگاه های خود پرداز ارز دیجیتال چندان رونق زیادی نداشت.

اما در این سال ها تعداد آن ها بسیار بالا گرفت و آن چیزی که برای آینده پیش بینی می شود بالا تر رفتن تعداد آن ها برای کشور های مختلف می‌ باشد. در بسیاری از کشور ها مردم شناخت بسیار زیادی از بازار ارزهای دیجیتال ندارند و عملاً یک ایده نوآورانه می باشد که می توانید در آینده از آن استفاده کنید و به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده فرزندتان ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید‌.

دستگاه خودپرداز بیت کوین چیست؟

دستگاه خودپرداز بیت کوین چیست؟

چیستی و چگونگی عمل کردن دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال هر نوعش متفاوت می باشد و همان شکلی که در دستگاه‌ های خود پرداز بانک های مختلف داخل کشور را مامور کرد تا متفاوت می باشد. به صورت کلی عملکرد همگی آن ها یکی می باشد اما در موارد کوچک می بینید که در بعضی از دستگاه های خود پرداز شما می توانید با دادن پول اطلاعات را به حساب اضافه کنید و وجه نقد خود را تبدیل به حساب کاربری کنید.

تبدیل در دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چگونه است؟

در دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال نیز شما می توانید با دادن پول در برخی از دستگاه ها آن را تبدیل به بیت کوین کنید و می توانید با انتقال حساب ارزهای دیجیتال خود را به یکدیگر تبدیل کنید. همگی این ها می‌ تواند مزایای استفاده از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال باشد.

البته ناگفته نماند که همگی خود پرداز ها تمامی ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نمی کنند و فقط تعداد کمی از آن ها می باشند که تعداد بسیار بالا را ساپورت می کنند.

دستگاه خودپرداز بیت کوین چگونه کار می‌ کند؟

از آن جایی که تعداد کاربران ارز دیجیتال هر روز بیشتر از دیروز می‌ شود در پی استفاده از ارزهای دیجیتال نیز امروزه بسیاری از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال به وجود آمده اند و شما باید بدانید که این دستگاه چگونه کار می کنند.

برای استفاده از این دستگاه ها و چگونگی عملکرد آن ها شما می توانید آموزش های مورد نظر خود را در برخی از سایت‌ ها و یا حتی سایت سازنده دستگاه ها بیابید و از آن ها استفاده کنید.

اما آن چیزی که بسیار مشهود است چگونگی عملکرد مستقیم دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال می باشد که باید به صورت مستقیم با این دستگاه ها کار کنید و بیت کوین های خود را مانند صرافی ها تبدیل کنید و یا این که پول خود را در دستگاه گذاشته و آن را تبدیل به بیت کوین کنید. همگی این ها می‌ تواند از عملکرد دستگاه‌ های خود پرداز باشد که یک عملکرد بسیار محبوب است.

آیا می‌ توان به دستگاه خودپرداز، بیت کوین فروخت؟

چگونگی عملکرد دستگاه با یکدیگر متفاوت است و باید بدانیم که هر کارخانه چگونگی عملکرد خود را متفاوت با کارخانه دیگر می زند و چگونگی فروش بیت کوین در دستگاه مختلف تفاوت‌ های بسیاری دارد. در برخی از دستگاه شما می توانید با فروش بیت کوین خود که مقدار پایین می باشد که اگر مقدار پایینی باشد دلار و یا همان تتر دریافت کنید.

اما در برخی از دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال شما می توانید بیت کوین خود را بفروشید و تبدیل به دلار کرده و به نزدیک ترین صرافی که آن خود پرداز ها را حمایت می‌ کند مراجعه کنید و پول خود را دریافت کنید و از آن جایی که قیمت بیت کوین بسیار بالا می باشد اگر تعداد بیت کوین های شما بیشتر از حد مجاز باشد دستگاه قادر به دادن وجه نقد به شما نمی باشد.

به همین دلیل شما باید به صرافی ها مراجعه کنید اما در برخی از دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال می توان پول را دریافت کرد و در برخی از دستگاه‌ ها نمی‌ توان. اما کلیت کار این است که بیشتر این دستگاه ها این وجه را پرداخت می کنند.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا اطلاعاتی درباره دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال را با هم مرور می کنیم.

موضوع دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال
دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چه مزیت هایی دارد؟ استفاده راحت و شبیه به عابر بانک
چگونه دستگاه‌ های خود پرداز بیت کوین اطرافمان را پیدا کنیم؟ با نصب اپلیکیشن مخصوص آن
دستگاه خود پرداز بیت کوین چگونه کار می‌ کند؟ اسکنر و کیف پول کاغذی
کدام شرکت‌ ها دستگاه خود پرداز بیت کوین تولید می‌ کنند؟ لاماسو و جنسیس کوین

مزیت دستگاه خودپرداز بیت کوین نسبت به خرید از صرافی آنلاین چیست؟

دستگاه‌ خود پرداز ارز دیجیتال مانند صرافی‌ های غیر متحرک ظهور می کنند و نظیر به نظیر کار شما را انجام می‌ دهند. در حالی که صرافی‌ ها به صورت متمرکز این کار را انجام می دهند. در کل ماهیت ارزهای دیجیتال غیر متمرکز بودن است و صرافی هایی که به صورت متمرکز این کار را انجام می دهند به صورت مستقیم ماهیت آن را هدف قرار داده‌ اند و شکل کار را آغاز کرده اند.

اما می توان پیش بینی کرد در آینده بازار در دست صرافی غیر متمرکز می باشد‌ زیرا صرافی های متمرکز به حساب شما دسترسی دارند در حالیکه کلیت کار این است که هیچ نهادی بر حساب‌ های شما دسترسی نداشته باشد‌‌.

به همین دلیل است که بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است و همینطور باید گفت که دستگاه خود پرداز نیز مانند آن ها کار کرده و اگر شما ارزهای دیجیتالی را دارید که دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال از آن ها حمایت می‌ کند، می توانید آن را فروخته و چنانچه پول خود را به کیف پول انتقال دهید و یا دریافت کنید، کارمزدی به شما تعلق می گیرد.

اما در مورد کارمزدی که در این گونه صرافی‌ ها و دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال گرفته می‌ شود از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است که شما از صرافی غیر متمرکز استفاده کنید. اما از لحاظ ماهیت کار بهتر است که از صرافی‌ های غیر متمرکز و دستگاه‌ های خود پرداز استفاده کنید.

کدام شرکت‌ ها دستگاه خودپرداز بیت کوین تولید می‌ کنند؟

در حال حاضر شرکت‌ های بسیاری وجود دارند که اقدام به تولید دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال می کنند و هر کدام از ارزهای دیجیتال خاصی حمایت می‌ کنند. بهترین شرکت‌ ها به لیست زیر در خواهند آمد و شما می توانید از این شرکت‌ ها ارزهای دیجیتال خود را خرید و فروش کنید و در این دستگاه‌ ها مبادله کنید.

اما باید بدانید که در آینده نیز شرکت‌ های بسیار زیادی به وجود می آیند و توصیه ما به شما این است که پس از، از بین رفتن تحریم‌ های ایران حتماً اقدام به جذب نمایندگی از سوی شرکت ها کنید و از میلیاردر های آینده باشید. زیرا دنیا به سوی اینترنتی شدن پیش می رود و پولدار های آینده از بازار رمز ارزها می باشند.

کارخانه جنرال بیتز (General Bytes)

این کارخانه یکی دیگر از کار خانه‌ هایی می باشد که برای توسعه ارزهای دیجیتال اقدام به تولید دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال کرده است و در دستگاه خود پرداز خود خدماتی را به کاربران ارائه می دهد. در حال حاضر این کارخانه هیچ خدماتی به ایرانی ها ارائه نمی دهد و کاربران ایرانی نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند‌. البته اگر شما در خارج از کشور هستید استفاده از این دستگاه بلامانع است اما در داخل ایران این دستگاه اصلا وجود ندارد که بخواهد از آن استفاده کنید‌.

جنسیس کوین (Gensis Coin Ins)

این کارخانه را یکی از کارخانه های برتر صنعت استخراج و همچنین صنعت تولید خود پرداز ارزهای دیجیتال می باشد که نسبت به کارخانه‌ های رقیب خود توانسته است پیشرفت کند و خدمات بسیار شایانی را به کاربران خود بدهد.

در کل استفاده از خود پرداز های ارز دیجیتال در کارخانه‌ های بسیاری مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از آن ها برای ایجاد یک بستر مناسب و تولید این دستگاه خود پرداز اقداماتی را انجام داده اند که کارخانه هایی مانند جنسیس کوین یکی از آن ها می باشد.

لاماسو (Lamassu)

کارخانه لاماسو یکی از کار خانه های مربوط به دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال می باشد که در بسیاری از کشور ها اقدام به فروش نمایندگی کرده است. اما در ایران به دلیل تحریم هایی که وجود دارد این کارخانه نمایندگی ندارد و شما امکان استفاده از دستگاه را در ایران ندارید.

اما در آینده پس از رفع تحریم ها می توانید به این کارخانه برای ایجاد یک نمایندگی نگاه کنید و دستگاه خود پرداز را برای ایرانیان فراهم کنید و سود بسیار کلانی در آن ها نیز وجود دارد.

آیا دستگاه‌ های خودپرداز بیت کوین در ایران فعال هستند؟

همانطور که در حال حاضر می دانیم که کشور ما ایران توسط بسیاری از منابع و خبرگزاری ها و همچنین بانکداری ها تحریم شده است. این تحریم ها به حوزه ارزهای دیجیتال نیز ورود کرده است و بازار ایران را دچار تحریم‌ های اقتصادی کرده است. به صورتی که صرافی های متمرکز همگی ایرانیان را تحریم کرده اند و استفاده از پلتفرم های خود را برای ایرانیان مسدود کرده و اجازه این کار را به آن ها نمی دهند مگر از راه های خاصی که یکی از مشمول ترین آن ها استفاده از فیلتر شکن ها می باشد.

در واقع این قضیه برای شرکت هایی که اقدام به تولید دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال می‌ کنند نیز وجود دارد و همه آن ها ایران را تحریم کرده اند و استفاده از این دستگاه ها در داخل ایران غیر قانونی می باشد. لذا آوردن این دستگاه به ایران هم دردی دوا نمی کند زیرا غیر قابل استفاده است.

سوالات متداول در مورد دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال

دستگاه خودپرداز بیت کوین چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست در رابطه با خرید ارز دیجیتال و فروش ارز دیجیتال می باشد و این دستگاه خدماتی را به کاربران ارائه می‌ دهد و افراد می‌ توانند از طریق این دستگاه به خرید و فروش بیت کوین بپردازند همچنین می توان گفت که افراد می‌ توانند از طریق پول نقد و یا کارت بیت کوین بخرند.

دستگاه خودپرداز رمز ارز چگونه کار می کند؟

این دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال به دو روش کار می‌ کنند که روش اول: خریداران کد QR کیف پول ارز دیجیتال خود را از طریق اسکنر اسکن می‌ کنند و روش دوم کیف پول های کاغذی می باشد که اگر خریدار تمایل نداشته باشد کیف پولش را به دستگاه وصل کند این روش توصیه می شود.

جریان دیده شدن خودپرداز بیت کوین در برج میلاد حقیقت دارد؟

متاسفانه اطلاعات موثق و دقیقی در این رابطه موجود نمی باشد.

کدام شرکت‌ ها دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال تولید می‌ کنند؟

کارخانه جنرال بیتز (General Bytes)، جنسیس کوین (Gensis Coin Ins) و لاماسو (Lamassu) به تولید چنین دستگاه هایی می پردازند و بسیار مشهور هستند.

دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال در ایران فعال هستند؟

متاسفانه باید گفت خیر و این دستگاه در حال حاضر در ۷۱ کشور جهان فعال و قابل استفاده می باشد و به دلیل تحریم ها هنوز وارد کشور ایران نشده است.

اولین دستگاه خود پرداز بیت کوین در ایران کدام است؟

اولین دستگاه توسط شرکت سی‌ تکس در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تهران عرضه و رونمایی شد اما متاسفانه باید گفت که این دستگاه هنوز موفق به شروع کار نشده است زیرا ایران تحریم می باشد اما امید می‌ رود که در آینده ای نه چندان دور از این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چیست؟

در واقع برای پاسخ به این سوال باید گفت که شبیه به یک صرافی رمز ارز می‌ باشد و هر سرمایه گذار و تردیدی در بازار ارزهای دیجیتال با مراجعه به آن دستگاه می تواند اقدام به خرید و فروش کنند روش های فروش آن در دو روش قابل ارائه و استفاده هستد.

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال در این دستگاه‌ های خود پرداز چگونه دریافت می شود؟

باید بدانید که این دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال به یک صرافی وصل می باشند و از طریق این صرافی‌ ها قیمت لحظه‌ ای را دریافت می کنند.

دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چه خدماتی را ارائه می دهد؟

باید بدانید که برخی از این دستگاه ها فقط به فروش بیت کوین می‌ پردازند اما دستگاه‌ های دیگری از این نوع وجود دارند که علاوه بر فروش، خرید بیت کوین ارز دیجیتال را انجام می‌ دهند که این دستگاه ها بسیار کمیاب هستند.

تبدیل در دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چگونه است؟

شما با دادن پول به این دستگاه می توانید آن را به بیت کوین تبدیل کنید.

آینده دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال چگونه رقم می خورد؟

با توجه به پیش بینی های بازار آینده‌ ای بسیار درخشان و میلیاردری برای این دستگاه پیش بینی شده است.

دستگاه های خود پرداز ارز دیجیتال از چه ارزهایی پشتیبانی می کنند؟

متاسفانه باید گفت که این دستگاه ها از ارزهای کمی پشتیبانی می کنند و تمامی ارزها را در دستگاه خود لیست نمی‌ کنند.

می‌توان به دستگاه‌ های خود پرداز ارز دیجیتال بیت کوین فروخت؟

باید گفت بله و تعداد کمی از دستگاه ها این قابلیت را دارند.

دستگاه خودپرداز بیت کوین در ترکیه وجود دارد؟

بله و ترکیه جز کشور هایی می باشد که از این دستگاه استفاده می کند.

فیلم های خودپرداز بیت کوین فرودگاه امام را در کجا دنبال کنیم؟

با یک سرچ ساده در گوگل می توان فیلم و عکس های آن را مشاهده کرد.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها