تبلیغات
برای خرید دستگاه بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟ استخراج

دستگاه بیت کوین چیست؟ + بررسی میزان درآمد دستگاه و کاربرد آن

  • توسط asie
  • 19 دقیقه

امروزه بسیاری از مردم به دنبال راهی برای کسب درآمد از طریق اینترنت می باشد و این راه یکی از راه های پر خطر بازار می باشد. هر فردی که به صورت آگاه به این بازار ورود کند می‌ تواند این را تشخیص بدهد که خرید دستگاه بیت کوین یک راه بسیار کم ریسک در دنیا بازار رمز ارزها می باشد. اما اگر به صورت سوخته و نیم سوخته از دست شخصی کلاهبردار خریداری شود باعث می شود که پس از وصل شدن ماینر به سیستم برقی دستگاه بسوزد.

همچنین ممکن است ماینر پس از دو روز کار از کار بیفتد و سی پی یو و یا کارت گرافیک آن به صورت کامل از بین برود. در خرید دستگاه بیت کوین باید بسیار دقت کرد و هر دستگاه بیت کوین را از هر فردی خریداری نکرد. دستگاه های بیت کوین به صورت دست دوم نیز خرید و فروش می‌ شود که باید گفت برای خرید و فروش این نوع دستگاه ها باید تخصص بسیار بالایی داشته باشید.

دستگاه بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع نام های بسیاری برای ماینر بیت کوین به کار می‌ رود. البته ماینر های بیت کوین فقط مختص به خود بیت کوین می باشد و چندین نوع ارز دیگر را نیز استخراج می‌کند اما به آن ها دستگاه بیت کوین استخراج کننده بیت کوین و هزاران اسم دیگر نیز می گویند. هر فردی با توجه به راحتی خود می‌ تواند نام آن ها را تعیین کند.

دستگاه بیت کوین در واقع با وصل شدن به سیستم شبکه و از طریق اینترنت شبکه های بلوکی اضافه تری به بلاک ۲۰ گانه خواهد داد که در ازای آن شما می توانید پاداشی را از آن دریافت کنید. پاداشی که خود بیت کوین می باشد و هر روز ارزش آن بالا تر می رود و می توانید با وارد کردن مقدار استخراج شده بیت کوین های خود در بلند مدت به سود بسیار بالایی رسید.

قیمت دستگاه بیت کوین چقدر است؟

قیمت دستگاه بیت کوین چقدر است؟

قیمت دستگاه های بیت کوین به صورت واحد وجود ندارد بلکه هر دستگاهی با کارایی متفاوت با قیمت های متفاوت نیز وجود دارد. دستگاه هایی با چیپست های پایین تر و یا کارت گرافیکی ارزان تر وجود دارند که با توجه به استخراج ماهیانه آن ها باید گفت که مقدار کمتری بیت کوین استخراج می کند. اما دستگاه‌ هایی وجود دارند که با ماین کردن بیشتر در ماه مقدار بیشتری به شما می دهند.

البته به ازای این مقدار بیشتر در معامله اول شما باید پول بیشتری نیز پرداخت کنید. در واقع باید گفت که هر چه مقدار بیت کوین استخراج شده توسط دستگاه بالا تر رود مقدار قیمت آن در خرید اول بالا تر نیز می رود و استفاده از برق آن نیز به همین شکل بالا تر می رود.

برای خرید دستگاه بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟

برای خرید دستگاه بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟

در کشور هایی که خرید و فروش دستگاه های بیت کوین ممنوع نمی باشد شما می توانید به راحتی با خرید این دستگاه و اخذ مجوز مربوطه از اداره مربوطه شروع به ماین کردن‌ دستگاه کنید. اما در کشور ایران حتماً باید برای خرید و فروش دستگاه بیت کوین از قبل آماده دریافت اخذ مجوز برای توان‌ مصرف برق ماینر شده باشید.

زیرا خرید و فروش به صورت قانونی امکان پذیر است اما وصل کردن آن به صورت غیر قانونی یک امر بسیار خطرناک می باشد و طرز تهیه این نوع دستگاه از سایت های معتبر داخلی می باشد و یا سایت های معتبر خارجی که به صورت پست به منزل شما ارسال خواهد شد.

دستگاه بیت کوین چه کاری انجام می دهد؟

در واقع کار اصلی دستگاه های ماینر و یا همان دستگاه های استخراج رمز ارز بیت کوین این می باشد که شما با در اختیار قرار دادن سیستم ماینر خود به شبکه بلوکی بیت کوین با افزایش بلوک های بیت‌ کوین کمک بسیار شایانی به این رمز در توسعه اهداف خودش کرده اید. در واقع شما می توانید با اضافه کردن هر بلوک به این سیستم آن را به هدفش نزدیک‌ تر کنید.

در ازای این کار به شما مقدار قابل توجهی دقیق به اندازه کمکی که به شبکه کرده‌ اید بیت کوین می دهد. مقدار آن در دستگاه های مختلف متفاوت می‌ باشد و هر فردی می تواند مقدار آن را با انتخاب درست نام دستگاه به صورت شخصی تعیین کند.

دستگاه بیت کوین چند وات برق مصرف می کند؟

دستگاه های مختلفی در زمینه استخراج رمز ارز در بازار ها اقدام به فعالیت می‌ کنند. شرکت های مختلفی نیز وجود دارند که دستگاه های متنوعی را در اختیار خریداران قرار داده‌ اند. دستگاه های بیت کوین با مصرف برق مختلفی وجود دارند. دستگاه هایی با حجم کم و مقدار بیت کوین تولید شده کمتر به دستگاهی با حجم بسیار بالا با مقدار بیت کوین جمع آوری شده بیشتر از مقدار مصرفی برق هر دستگاه بیت کوین بسته به نوع آن متفاوت می باشد.

اما کسانی که از مزارع یا فارم های بیت کوین استفاده می‌ کنند در واقع از برق بسیار زیادی استفاده می‌ کنند که با یک آمار بسیار قابل توجه در ایران در سال گذشته متوجه شده اند، که چهار درصد از کل مصرف برق در کل کشور به استخراج رمز ارزها تخصیص داده شده است.

عکس دستگاه بیت کوین

عکس دستگاه بیت کوین

شما در حال حاضر با وصل شدن به اینترنت و با سرچ عبارت استخراج رمز ارزها می توانید در قسمت ایمیج ها به راحتی عکس دستگاه‌ های مختلف ماینر بیت کوین را ببینید. از دستگاه های بسیار بزرگ یا دستگاهی بسیار کوچک که هر کدام می‌ توانند با توجه به مقدار تخصصی که در آن ها به کار رفته است بیت کوین استخراج کنند و این مقدار کاملاً متفاوت می باشد.

در حال حاضر عکس های بسیار زیادی در اپلیکیشن‌های مختلف وجود دارد که می توانید آن ها را ببینید. عکس هایی از مزارع بسیار بزرگ و یا عکس هایی از مزارع خانگی بسیار کوچک و یا تک دستگاه های بیت کوین که همگی آن ها با سرچ ساده ای در گوگل نمایان می شود.

صدای دستگاه بیت کوین چقدر است؟

باز هم باید آن جمله همیشگی را بگوییم که هر دستگاه بیت کوین به صورت جداگانه چه در تعداد بیت کوین های استخراج شده و چه در پاداش متفاوت می باشد. از نظر صدا نیز دستگاه‌ ها بسیار متفاوت می باشند اما به صورت کلی باید دانست که دستگاه‌ های مختلف بیت کوین صدا مشابه جارو برقی را می‌ دهند. دستگاه های قوی تر با صدا بیشتر و دستگاه‌ های ضعیف تر با صدا کمتر.

در واقع باید گفت که یک جا جمع کردن این دستگاه های bitcoin می تواند تولید صدا بسیار بزرگی را داشته باشد که برای از بین بردن این تولید صدا راه های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها به صورت مختلف می‌ تواند مورد بررسی قرار گیرد.

جدول اطلاعات

دستگاه بیت کوین فاکتور های مختلفی را داراست که در این جا به ارائه آن ها می پردازیم.

موضوع دستگاه بیت کوین
کاهش صدا دستگاه بیت کوین صدا گیر حلزونی
مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان تولید صدا گوش خراش
کابرد دستگاه بیت کوین استخراج بیت کوین و سرمایه گذاری
میزان صدا دستگاه بیت کوین به اندازه صدا جارو برقی پر صدا
برای کاهش صدای دستگاه بیت کوین چه اقداماتی می توان انجام داد؟

برای کاهش صدای دستگاه بیت کوین چه اقداماتی می توان انجام داد؟

همانطور که گفته شد برای کاهش صدا ماینر های بیت کوین و یا همان استخراج کننده های رمز ارز بیت کوین می توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از این راه ها می تواند استفاده از اتاقک های بسیار قوی از عایق صدا باشد که در آن ها هیچ صدایی خروج نکند.

اما باید دقت داشت که دستگاه‌ های ماینر حتی بهترین دستگاه ماینر نیز نیاز به سیستم خنک کننده و هوا مطبوع دارند که در این گزینه شما باید بسیار محتاط باشید و از هر اتاقی که استفاده می کنید از هوا مطبوع نیز استفاده شود. راه دیگر استفاده از اتاق های زیر زمینی در زیر زمین می باشد که صدا را تا روی زمین به صورت کامل از بین ببرد.

اما باید به سیستم تهویه و سیستم خنک کننده آن بسیار دقت کرد. در واقع باید گفت که برای از بین بردن صدا آن شما می توانید از یک فضا بسته با یک کولر گازی استفاده کنید. این کار می‌ تواند بسیار به شما کمک کند که البته استفاده از کولر های گازی هم نیز مصرف برق اضافی را مازاد بر برقی که خود دستگاه مصرف می کند دارا می باشد. باید برای همگی آن ها حسابرسی های جدایی داشته باشید.

مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان

امروزه بسیاری از کشور های مخالف بیت‌ کوین اعتقاد دارند که استفاده از ماینر ها و دستگاه های استخراج رمز ارز باعث تولید آلودگی در محیط زیست می‌شود که البته این یک بهانه بسیار بزرگ می باشد. زیرا بسیاری از کشور ها نمی توانند قبول کنند که از پول واحد مرکزی خود بگذرند و از این رمز استفاده کنند. هر چند که آینده متعلق به این رمز ارز می باشد اما باید گفت که چنین بهانه‌ هایی با استفاده از انرژی های زمین گرمایی، انرژی های خورشیدی، انرژی های بادی و … کاملاً برطرف می‌ شود.

در واقع باید گفت که تنها آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین و ضرر بیت کوین این می باشد که این رمز ارز برای تولید خود باید صدا بسیار زیادی تولید کند که البته در دنیا امروز از بین بردن صدا و عایق کردن آن یک کار بسیار ساده می باشد. در واقع باید گفت که به صورت کلی این رمز ارز با کمی ارفاق هیچ گونه ضرری به انسان و محیط زیست اطراف آن می رساند که البته اگر به صورت درست و بهینه استخراج شود.

دستگاه بیت کوین قانونی است؟

نحوه برخورد با بیت کوین در کشور های مختلف متفاوت می باشد. این که آیا بیت کوین قانونی است و یا غیر قانونی یک سوالی است که در هر کشوری می‌ تواند جواب متفاوتی داشته باشد. در کشور ما ایران خرید و فروش دستگاه های آن و همچنین معاملات آن قانونی می باشد. اما استفاده بدون مجوز از این دستگاه ها غیر قانونی است و می‌ تواند آن ها را معدوم کند.

در کشور هایی مانند چین و حتی استفاده آن در گوگل نیز فیلتر شده است و در کشور هایی مانند السالوادور نه تنها استفاده از این رمز ارز قانونی باشد بلکه این رمز ارز به صورت پول مرکزی و واحد این کشور انتخاب شده است. بیت کوین در این کشور نیز بسیار خوب جواب داده است هرچند که منتقدان بسیاری نیز در این کشور برای این اقدام وجود دارند. اما چیزی که بدیهی است کشور هایی که از بیت کوین استفاده می‌ کنند روز به روز بیشتر خواهند شد.

خرید اینترنتی دستگاه استخراج بیت کوین

خرید اینترنتی دستگاه استخراج بیت کوین

در کشور های مختلف نحوه خرید دستگاه های بیت کوین متفاوت می باشد. در کشور ما ایران خرید آن هم به صورت اینترنتی و هم به صورت قاچاق نیز انجام می‌ شود. اما باید گفت که خرید و فروش آن از شرکت های معتبر به صورت پستی راه بسیار درستی می باشد که هر فردی برای دستگاه های نو باید این راه انتخاب کند‌. شرکت‌ های مختلف در سامانه اینترنتی خود و در سایت های خود بخش خرید و فروش نیز دارند که شما می توانید با خرید از این شرکت‌ها و استفاده از پست های پیشتاز سریع ماینر را دریافت کنید.

اما باید کشوری که در آن زندگی می کنید و پست های بین المللی هماهنگ باشد که از این نظر ایران دچار مشکل های فراوانی است. اما سایت ها و شرکت های داخلی نیز وجود دارند که می توانند به راحتی خرید این دستگاه از شرکت‌ های مختلف را به افراد داخلی نیز انتقال دهند و به خریدار با مقدار کارمزد های مختلفی که تعیین می کنند بفروشند.

درآمد دستگاه استخراج بیت کوین

درآمد خالص دستگاه بیت کوین از گذشته تا به الان متفاوت بوده است. زیرا هر چه جلو تر می رویم شاهد آن هستیم که سختی شبکه استخراج بیت کوین بالاتر می‌ رود و افرادی که خواهان استخراج این رمز ارز می‌ باشند در دنیا بیشتر است. در واقع باید دانست که این رمز ارز در هر ثانیه و در هر دقیقه و در هر دستگاهی به صورت مختلف مقدار ارز متفاوتی را بیرون می‌ دهد.

همچنین نباید انتظار این را داشت که این رمز ارز در هر ماه به صورت خالص درآمد به شما بدهد و این درآمد می تواند کم یا زیاد بشود. ولی در کل هر کسی که از سال اول پیدایش این رمز ارز اقدام به خرید و فروش و یا استخراج آن کرده است توانسته است در سال های بلند و با حل کردن این رمز ارز به سود های کلان و بزرگی برسد.

آیا این دستگاه فقط برای ارز btc قابل استفاده است؟

پس از گذشت سال ها از پیدایش بیت کوین ارزهای دیگری نیز عرض اندام کردند. اما به دلیل عدم توانایی ساخت شبکه های خود با استفاده از شبکه های بلاکی بیت کوین با هارد فورک های مختلف و نوع کار کردن ارزهایی مانند بیت کوین کش، لایت کوین، بیت کوین اس وی و همگی این ارزها از شبکه اصلی بیت کوین استفاده کردند و می کنند. پس از ورود بیت کوین به عرصه بازار مدیر عامل ها و شرکت های مختلف خود را آماده کردند که هر کدام ارزی را بخرند و از اهداف خاصی پیروی می کردند.

در واقع شما با خرید دستگاه بیت کوین می توانید از نحوه های مختلفی از وجود این ارز استفاده نمایید. همچنین ارزهایی را می توانید استخراج کنید که به غیر بیت باشند و استخراج هر رمز ارزی بسته به فرد مورد نظر می‌ تواند در مقاطع زمانی مختلف متفاوت باشد.

آیا این دستگاه در ایران یافت می شود؟

به صورت کلی و در یک کلام باید گفت که بله این دستگاه در ایران یافت می شود. فقط مشکل در ایران این می باشد که شما برای اخذ مجوز باید مالیات‌ ها و پول‌ های کلانی را خرج کنید. البته این که چه مقدار پول خرج می کنیم بسته به نوع دستگاه شما و تعداد دستگاه ها می باشد اما در ایران یافت می شود و شما می توانید این دستگاه را به راحتی راه بیندازید و از آن کسب درآمد کنید.

فقط به دو صورت می توانید در ایران این کار را انجام بدهید که البته در تمام کشور های دنیا این روش نیز حاکم است یکی به صورت غیر قانونی و دیگری به صورت کاملا قانونی. البته به صورت غیر قانونی اگر شما بتوانید این کار را انجام بدهید به راحتی می توانید میلیون ها دلار پول را به جیب بزنید که البته باز هم باید تاکید کرد که این مقدار پول بسته به نوع دستگاه و تعداد دستگاه ها می باشد.

کانفیگ این دستگاه به چه صورت است؟

راه اندازی دستگاه های بیت کوین و دیگر آلت کوین ها کار بسیار سختی می باشد. اما از آن جایی که مردم ایران و یا حتی مردم کشور های پیشرفته نیز با این کار آشنا نیستند آن ها را به اشخاصی که در این زمینه بسیار فعال می باشند و تخصص دارند می سپارد و آن ها را وصل می کنند. اما شما فقط با وصل کردن این دستگاه به اینترنت و وصل کردن به یک کیف پول متامسک می توانید به راحتی از مزایا آن بهره مند شوید.

البته هر فردی امروزه می تواند با مراجعه به یوتیوب آموزش های مربوط به هر چیزی را دریافت کند و آن را ببیند و به راحتی دستگاه خود را راه‌اندازی کند. در واقع در دنیا امروز هر فردی با یک ذهنیت بسیار نرمال هر کاری را می تواند انجام دهد که آموزش های بسیاری در سایت‌ هایی مانند یوتیوب بسیار فراوان می‌ باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

دستگاه بیت کوین ساز چیست؟

منظور از آن دستگاه های ماینر برای استخراج بیت کوین می باشند که علاوه بر بیت کوین می‌ توان ارزهای دیجیتال دیگری را هم استخراج کرد.

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین را کدام شرکت ساخته است؟

تا به امروز بهترین و کم مصرف ترین دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال بیت کوین از شرکت بیت مین بوده است.

شکل دستگاه بیت کوین شبیه به چیست؟

اگر بخواهیم به صورت دقیق و ساده شکل این دستگاه را تشبیه کنیم باید گفت که شبیه به یک کیس کامپیوتر می باشد که البته اندازه ها و سایز این دستگاه ها با یکدیگر نسبتا متفاوت می باشد.

در خرید دستگاه های ماینر ارز دیجیتال باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اول از همه باید سعی کنید دستگاهی را خریداری کنید که میزان برق مصرفی کمی داشته باشد و همچنین اگر دستگاه دسته دومی را خریداری می کنید از سالم بودنش مطمئن باشید.

دستگاه بیت کوین چگونه کار می کند؟

برای کار کردن نیاز به یک اینترنت پر سرعت، دستگاه ماینر، برق قوی و یک سیستم خانگی دارد که با داشتن این موارد می تواند روزانه تعداد بسیاری بیت کوین استخراج کند.

بهترین راه حل برای کاهش صدا دستگاه های ماینر بیت کوین چیست؟

استفاده از صدا گیر حلزونی بهترین گزینه می باشد.

صدا دستگاه های ماینر چقد است؟

صدای این دستگاه ها شبیه به جارو برقی های پر صدا می باشد.

دستگاه بیت کوین چقدر برق مصرف می کند؟

در رابطه با میزان برق مصرفی این دستگاه ها باید گفت که نیاز به برق بسیار قوی دارند و همچنین از برق زیادی استفاده می کنند به عنوان مثال دستگاه ماینر BitMain AntMiner S۷ که در سال 2015 توسط بیت مین عرضه شد، مصرف برقش پایین می باشد و منبع برق برای این دستگاه مدل ۱۶۰۰ واتی APW۳ پیشنهاد می شود.

قیمت دستگاه های ماینر چقدر است؟

قیمت این دستگاه ها متغیر می باشد و از پنج میلیون تومان به بالا است.

دستگاه ماینر BitMain AntMiner S۷ برای استخراج چه ارزی طراحی شده است؟

این دستگاه در سال ۲۰۱۵ برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین طراحی شد.

ماینر بیت کوین در ایران یافت می شود؟

در رابطه با این سوال باید گفت بله، خرید و فروش این دستگاه در ایران کاملاً قانونی می باشد اما برای راه اندازی و استخراج ارز دیجیتال توسط این دستگاه ها نیازمند مجوز از دولت هستیم.

مقدار میزان برق مصرفی دستگاه های ماینر در مقدار استخراج ارز دیجیتال تاثیر دارد؟

هر چه مقدار میزان برق مصرفی بیشتر باشد استخراج هم بیشتر است.

کلیپ های آموزشی نحوه راه اندازی دستگاه بیت کوین آپارات تا چه حد کارآمد است؟

باید گفت برای کسانی که در این حوزه تخصصی ندارند بسیار مفید و کارآمد می باشد.

می توان با دستگاه های ماینر بیت کوین ارز دیگری را هم استخراج کرد؟

باید گفت بله و علاوه بر بیت کوین می توان ارزهای دیگری را هم استخراج کرد.

اطلاعات دستگاه ماینر BitMain AntMiner S۹ چیست؟

جز بهترین دستگاه های ماینر خطاب می شود که در ثانیه ۱۴ تراهش دارد‌، همچنین این ماینر با ۱۸۹ چیپ و ۳ برد به قدرت رسیده است.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها