تبلیغات
اپلیکیشن های آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن است؟ آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال در صرافی ها

  • توسط asie
  • 18 دقیقه

هر فردی برای فروش بیت کوین یا فروش هر کالا دیگری در وهله اول نیاز به خرید آن دارد. در واقع باید گفت که شما برای فروش بیت کوین باید Bitcoin در حساب خود داشته باشید. این ارزها می توانند در حساب ولت های داغ و یا ولت های سرد شما باشند که با اقدامی بسیار سریع می‌ توانید بیت کوین های خود را در قیمت روز معامله کنید. در حال حاضر و در حین نگارش این مقاله قیمت بیت کوین امروز ۵۷ هزار دلار و پانصد می باشد. اما اگر یک واحد بیت کوین را در اختیار داشته باشید می توانید با این قیمت بیت کوین های خود را به فروش برسانید.

برای فروش بیت کوین شما می توانید از طریق صرافی‌ های متمرکز و صرافی‌ های غیر متمرکز اقدام کنید. در صرافی متمرکز شما حساب خود را در نزد یک صرافی امانت می‌ گذارید و پس از فروش انتقال وجه خود را انجام می دهید. اما در صرافی های نظیر به نظیر و یا همان صرافی های دسک، ارزهای خود را به صورت مستقیم با شخص دیگری معامله کنید و از صرافی به عنوان واسطه استفاده نکنید.

برای فروش بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

برای فروش بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

در حال حاضر شما برای فروش هر واحد بیت کوین و یا مقداری کمتر از آن و یا حتی بیشتر از آن می توانید از صرافی‌ های متمرکزی که در خارج از کشور و یا در داخل کشور وجود دارد استفاده کنید. البته ناگفته نماند کارمزد صرافی های داخلی بسیار بالا می باشد و این که شما بیت کوین های خود را به صورت مستقیم با حجم بالا در صرافی های داخل کشور به فروش برسانید با ضرر زیادی همراه است که این ضرر به عنوان کارمزد صرافی نگه داری می‌ شود. اما در صرافی های خارجی فروش بیت کوین با کمترین کارمزد میسر است.

پس از به فروش رساندن بیت کوین های خود به هر مبلغی آن ها را به عنوان یک استیبل کوین از یک صرافی خارجی به یک صرافی داخلی انتقال دهید و فقط هزینه کارمزد تبدیل دلاری آن به ریالی را بپردازید و از پول آن به صورت مستقیم استفاده کنید. در واقع باید گفت که صرافی های خارجی برای معاملات ارزهای دیجیتال بسیار مناسب می باشند و صرافی‌ های داخلی به دلیل کارمزد های بالا در مقایسه با صرافی های خارجی بسیار نامناسب هستند و استفاده از این نوع صرافی ها اصلا توصیه نمی شود.

فروش بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

سوال بسیاری از دانشجو ها از اساتید ارزهای دیجیتال این می باشد که آیا بدون احراز هویت می توان اقدام به فروش بیت کوین های خود بکنیم. در واقع باید گفت که این اقدام در صرافی های مختلف متفاوت می باشد به طور مثال در صرافی بایننس چندین کشور مورد تحریم قرار گرفته اند و یکی از آن کشور ها، کشور ایران می باشد یعنی کاربران ایرانی نمی توانند از صرافی بایننس به صورت مستقیم استفاده کند. هر چند که با احراز هویت سطح پایین می توان اقدام به معامله کرد اما از لحاظ حجمی باید ملاحظه بسیاری کرد.

صرافی های دیگری وجود دارند که شما می توانید بدون عضویت در این صرافی‌ ها اقدام به فروش و خرید بیت کوین تا سقف مجاز را نیز انجام دهید. با توجه به پایین آمدن رتبه صرافی‌ ها هرچه رتبه صرافی‌ ها پایین‌ تر بیاید احتمال کلاهبرداری در آن ها بالا تر می رود. پس برای فروش بیت کوین در ایران از طریق صرافی های خارجی می توانید با احراز هویت و یا بدون احراز هویت آن ها را معامله کنید و فقط باید نام اکسچنچ خود را تغییر دهید.

راه دیگر آن این است که در صرافی های داخلی اقدام به فروش بیت کوین با ریال بکنید که با توجه به کارمزد های بسیار بالا این عمل غیر ممکن است. باید گفت که در صرافی های داخلی حتما شما باید با احراز هویت اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بکنید.

فروش بیت کوین در کوینکس چگونه است؟

این روز ها هر فردی که در دنیا ارزهای دیجیتال مشغول به کار باشد نام صرافی کوینکس را شنیده است. این نام از یک کشور هنگ کنگی بلند می شود که در حال حاضر این صرافی با توجه به حمایت تریدر های ایرانی به رنگ کینگ ۵۲ بازار ارز ها رسیده است. البته ناگفته نماند که پس از تحریم صرافی بایننس استفاده از این صرافی بسیار بیشتر شد و با توجه به داده‌ های خارج شده از این صرافی حدود ۷۰ درصد کاربران این صرافی ایرانی ها می باشند که این صرافی برای حسن نیت خود به کاربران ایرانی پلتفرم های خود را به زبان فارسی نیز در آورده است.

می توان بدون احراز هویت در کوینکس اقدام به معامله کرد؟

بدون احراز هویت کاربران می‌ توانند در این صرافی به راحتی اقدام به معامله کنند و یا بیت کوین های خود را بخرند و یا این که آن ها را بفروشند. در حال حاضر این صرافی مورد تایید معامله گران با تجربه بازار کریپتوکارنسی نمی باشد و نه صرافی است که بشود به آن اعتماد کرد. در حالت کلی هر فردی که به صورت حرفه‌ ای در دنیا ارزهای دیجیتال اقدام به خرید و فروش می کنند، می دانند که چنین صرافی هایی با رتبه بسیار پایین با توجه به حجم معاملاتی کم و قیمت های بالا و پایین امکان کلاهبرداری توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال در آن ها بسیار بالا می باشد و هر لحظه امکان دزدی مال شما در آن وجود دارد.

برای فروش بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

برای فروش بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

امروزه فردی که در دنیا ارزهای دیجیتال مشغول به ترید کردن باشد این امر را می‌ داند که سیستم غیر متمرکز این بازار باعث شده است که این بازار را تبدیل به یک غول جهانی علیه بانک‌ های متمرکز کند. این که هر کسی در هر کشوری که باشد می تواند با هر صرافی از هر جا دنیا کار کند. البته با وجود تحریم هایی که در برابر کشور هایی مانند ایران و یا سوریه و یمن وجود دارد می توان گفت که این قضیه نقض خواهد شد و صرافی‌ های متمرکز در کل می توانند بسیاری از کشور ها را تحریم کنند.

از آن جایی که کشور ما ایران توسط صرافی‌ های بسیار بزرگی مانند بایننس و صرافی‌ های دیگر مورد تحریم واقع شده‌ اند باز هم باید گفت که هر ایرانی می تواند خارج از کشور ایران از این صرافی و پلتفرم آن ها استفاده کند. با تمام این تفاسیر می‌ توان گفت که صرافی های موجود در ترکیه در ایران و یا در کشور های دیگر فقط به عنوان یک واسطه وجود دارند که از آن ها به عنوان مکانی برای خرید و فروش استفاده می شود.

اما در کل باید گفت که سیستم غیر متمرکز ارزهای دیجیتال سیستمی بسیار بزرگ و جدید در حوزه جهانی می باشد که به زودی پلتفرم های متمرکز را از بین می برد که در این لیست بانک‌ ها نیز وجود دارند. به عبارتی دست دولت و بانک ها از پول ها مردم کوتاه می شود.

نحوه فروش بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

نحوه فروش بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

در کشورمان ایران محدودیت هایی وجود دارد که از بد ترین آن ها می‌ توان به تحریم صرافی‌ ها اشاره کرد. صرافی های خارجی کاربران ایرانی را در داخل ایران تحریم کردند و امکانات زیادی را از ایرانی ها گرفتند. اما صرافی های داخلی وجود دارند که با کارمزد بالا این امکان را فراهم کرده‌ اند ولی بهترین راه استفاده از فیلتر شکن ها و وی پی ان های مناسب است.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا اطلاعات مفیدی درباره فروش بیت کوین با هم مرور می کینم.

موضوع فروش بیت کوین
سایت رسمی خرید و فروش بیت کوین بایننس
معتبر ترین شرکت دستگاه فروش بیت کوین شرکت بیت مین
بهترین اپلیکیشن آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن Bitcoin Checker
امن ترین و سریع ترین راه فروش بیت کوین لجر نانو (کیف پول سرد)

فروش بیت کوین از بایننس آسان است؟

در زمان های گذشته تقریباً یکی یا دو سال گذشته استفاده از صرافی بایننس توسط کاربران داخلی ایران امکان‌ پذیر بود زیرا بدون احراز هویت در این صرافی می توانستید اقدام به خرید و فروش پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین کنید. اما با گذشت چندین ماه از تحریم این صرافی مقابل کشور هایی که در لیست تحریم وجود دارند اضافه کردن احراز هویت حتی برای کوچک ترین معاملات را ایجاد کرد. عملاً استفاده از این صرافی و یا پلتفرم برای ایرانی های داخل ایران غیر ممکن شده است و فقط تنها راه آن احراز هویت می باشد.

سایت رسمی خرید و فروش بیت کوین چه نام دارد؟

سایت رسمی خرید و فروش بیت کوین چه نام دارد؟

برای خرید و فروش بیت کوین سایت های رسمی بسیاری وجود دارند که امروزه و در حال حاضر شناخته شده ترین سایت ها برای خرید و فروش بیت کوین و یا دیگر آن ها در بازار ارزهای دیجیتال پلتفرم‌ می باشند که در آن امکانات بسیاری وجود دارد. نام آن ها صرافی ها و اکسچنج ها می باشند. برترین آن ها بایننس می‌باشد این صرافی ها بهترین پلتفرم برای معاملات و فروش و خرید بیت کوین می باشد و استفاده از آن ها با آموزش‌ های مقدماتی میسر است. در حالی که روش های دیگری وجود دارد که صرافی های دسک و یا کیف پول های سرد هستند.

مراحل فروش بیت کوین شامل چه مواردی می شود؟

شما اگر ساکن داخل ایران می باشید برای خرید و فروش بیت کوین های خود ابتدا در صرافی های ایرانی باید اقدام به احراز هویت کرده باشید. پس از تایید احراز هویت شما در صرافی‌ های ایرانی می توانید مستقیماً از آن جا که اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید. اما با وجود کارمزد های بالا صرافی‌ ها بهتر است که با کار کردن در صرافی های خارجی این امکان را از بین ببرید و کارمزد های پایین تری را پرداخت کنید. از بهترین صرافی های خارجی می‌ توان به کوکوین اشاره کرد که بدون احراز هویت می توان از آن استفاده کرد.

دستگاه فروش بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

دستگاه فروش بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

در حال حاضر خرید و فروش این نوع دستگاه ها در کشور خودمان ایران از طریق فروشگاه های حضوری و اینترنتی مختلف به صورت کاملاً قانونی وجود دارد. اما پس از وصل کردن این دستگاه ها و استفاده از آن ها باید مجوز های مربوطه را از اداره های مختلف تهیه کرده و سپس اقدام به استفاده کنید. ساده ترین روش تهیه این دستگاه ها استفاده از اینترنت و سفارش این کالا به صورت اینترنتی از سایت های داخلی که اقدام به فروش این دستگاه ها می کنند می باشد. بهترین سایت خارجی برای خرید و فروش این دستگاه ها از نظر اکثر افراد با تجربه بازار کریپتوکارنسی شرکت بیت مین می باشد که یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت های موجود برای تهیه و ساخت دستگاه های ماینر می باشد.

خرید والت بیت کوین را چگونه انجام دهیم؟

شما برای خرید بیت‌ کوین باید آن ها را در یک والت نگهداری کنید. هر فردی که بخواهد می‌ تواند کیف پول بیت کوین را از طریق شرکت‌ های مختلف بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ ای راه‌ اندازی کند. به طور مثال اگر فردی بخواهد بیت کوین های خود را در واحد های صرافی نگهداری کند می تواند با ایجاد یک حساب کاربری در درون صرافی یک مولد ایجاد کند و یا این که اگر بخواهد در شرکت های مختص تولید والت‌ های بیت کوین و یا آلت کوین ها سرمایه گذاری کند باید در شرکت های مخصوص اقدام به ایجاد یک حساب کرده و با توجه به ضمانتی که این شرکت ها می دهند کارمزد پول خود را از طریق جابجایی از شما کسب می کنند و در ثانیه اول هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی کنند.

آیا می توان خرید و فروش بیت کوین به مقدار کم را انجام داد؟

سوالی که این روز ها بسیاری از افراد مبتدی در بازار ارزهای دیجیتال را از اساتید و افراد قدیمی تر در این بازار می پرسند این است که بیت کوین را به مقدار کم هم می‌ توان خرید و فروش کرد؟ هر فردی می تواند بیت کوین داشته باشد اما مقدار آن متفاوت است به طور مثال شما با ۱۰ دلار نیز می توانید بیت کوین خریداری کنید، اما مقدار بیت هایی که به شما می رسد با توجه به احتساب قیمت کنونی بیت کوین ۵ هزارم یک بیت کوین است.

امن ترین و سریع ترین راه فروش بیت کوین چیست؟

امن ترین روش خرید و فروش بیت کوین استفاده از صرافی های غیر متمرکز و استفاده از کیف پول های سرد که به اصطلاح لجر نانو اس و … نام دارند می باشد. هر فردی برای امن تر کردن معاملات خود باید امنیت را اولویت اصلی معامله خود قرار دهد. همچنین استفاده از صرافی های معتبر راه مناسبی برای خرید و فروش بیت کوین می باشد که شما با وصل کردن فلشتان نیاز به یک صرافی دارید که با واسطه فردی را که از شما بیت کوین را می خرد را پیدا کنید.

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال را چگونه ببینیم؟

برای بررسی قیمت لحظه ای و بروز ارزهای دیجیتال سایت ها و اپلیکیشن های بسیاری وجود دارند. اما معامله گران با تجربه بازار سایت هایی چون: tradingview.com، coinmarketcap.com، worldcoinindex.com، cryptocompare.com، bitinfocharts.com، bitcointalk.org، coinschedule.com و سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بایننس، کوکوین و … را برای مشاهده نمودار و قیمت های ارزهای دیجیتال و همچنین نوسانات و پیش بینی های بازار کریپتوکارنسی پیشنهاد می کنند.

اپلیکیشن های آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن است؟

اپلیکیشن های آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن است؟

امروزه بازار کریپتوکارنسی بسیار معروف و شناخته شده است و برای ترید و معامله گری می توان علاوه بر سایت ها و صرافی های معتبر از اپلیکیشن های مختلفی نیز استفاده کرد. با جرات می توان گفت اکثر این اپلیکیشن ها قابل نصب در گوشی های اندروید و ios می باشد. به همین منظور این نرم افزار ها بسیار مورد استفاده معامله گران بازار رمز ارز قرار گرفته است. اپلیکیشن Bitcoin Checker جز اپلیکیشن های آنلاین امن معاملات کریپتوکارنسی می باشد که در این اپ می‌ توان قیمت روز تمامی ارزهای دیجیتال موجود در بازار را به راحتی مشاهده کرد. همچنین کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده است.

دومین اپلیکیشن خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای بازار رمز ارز Blockfolio می باشد که یک اپ بسیار کاربردی می باشد و می توانید به تمامی معاملات خود دسترسی پیدا کنید. همچنین تازه ترین و جدید ترین خبر های بلاک چین و کریپتوکارنسی در آن موجود می باشد. سومین اپ برای معامله آسان و امن Coinigy می باشد در این اپلیکیشن فقط در ۳۰ روزه اول می توانید به صورت رایگان از قابلیت های نرم افزار استفاده کنید. بعد از گذشت ۳۰ روز باید ماهانه و یا سالانه هزینه هایی را برای معامله در Coinigy پرداخت. با نصب آن می توانید تمامی ارز های دیجیتال را معامله کنید.

چهارمین اپلیکیشن برای معاملات امن در بازار کریپتوکارنسی Simple Bitcoin Widget نام دارد. علاوه بر ترید و معامله در این اپ می توانید قیمت لحظه ای و روز ارز های دیجیتال مختلف را دنبال کنید. همچنین باید بدانید قیمت های موجود در این نرم افزار بسیار موثق می باشند زیرا قیمت ها از ۸۰ صرافی مختلف جمع آوری می شود. اپ Bitcoin Checker جز بهترین ها می باشد که استفاده از آن برای تمام افراد رایگان است و یکی از پر طرفدار ترین اپلیکیشن های امن در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. پنجمین اپ محبوب ZTrader است که قابلیت چت با دیگر افراد در این اپلیکیشن وجود دارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

کلیپ های آموزش تصویری خرید و فروش بیت کوین در کدام اپلیکیشن هایی موجود می باشد؟

خوشبختانه کلیپ های آموزشی بسیاری در این باره در اپلیکیشن هایی چون یوتیوب و آپارات وجود دارد.

خرید بیت کوین رایگان از چه طریقی امکان پذیر است؟

موضوع خرید بیت کوین رایگان واقعی مربوط به سال های اولی می باشد که ارز های دیجیتال به بازار عرضه شدند اما امروزه برای دستیابی به بیت کوین رایگان باید فعالیت‌ هایی چون مشاهده ویدیو ها و یا بازی در سایت ها و اپلیکیشن های مختلف را انجام داد که اکثر این سایت ها و اپ ها کلاهبرداری می باشند.

خرید و فروش بیت کوین از تراست والت چگونه ممکن است؟

در وهله اول باید کیف پول تراست والت را از گوگل پلی و یا اپ استور دانلود کرد و بعد از آن از طریق گزینه خرید و فروش به معامله در آن پرداخت.

بهترین آموزش فروش بیت کوین مربوط به کدام اپلیکیشن می باشد؟

اپلیکیشن های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند و همچنین ویدیو های آموزشی آن در گوگل و یوتیوب موجود می باشد که بهترین اپلیکیشن Bitcoin Checker است.

در خرید اینترنتی دستگاه استخراج بیت کوین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اول از همه باید سایت و یا شرکتی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش داشته باشند زیرا در حین کار ممکن است که برای دستگاه تان مشکلاتی رخ دهد و برای تعمیر آن دستگاه باید به شرکت و یا نمایندگی آن دستگاه مراجعه کنید پس خدمات پس از فروش نکته بسیار مهمی می باشد.

فروش بیت کوین از صرافی کوینکس امن است؟

در رابطه با این موضوع باید گفت این صرافی از نظر معامله گران با تجربه بازار صرافی بسیار نا مناسب می باشد زیرا کارمزد های بسیار بالا از کاربران می گیرد و جز صرافی های امن نیست.

چه اپلیکیشن هایی برای معامله ای ارز های دیجیتال استفاده می شوند؟

اپ هایی چون: Simple Bitcoin Widget، ZTrader، Blockfolio، Coinigy و … جز بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های بازار کریپتوکارنسی می باشند که از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

اپلیکیشن Bitcoin Checker برای کدام سیستم عامل ها قابل استفاده است؟

این نرم افزار برای گوشی های اندروید و ios قابل دانلود و نصب می باشد و همچنین استفاده از آن کاملاً رایگان است.

معامله بیت کوین با ریال چه مزایایی دارد؟

در رابطه با این موضوع باید گفت که هیچ مزایایی ندارد و علاوه بر نداشتن مزایا، معایبی را نیز به دنبال دارد که هزینه کارمزد آن بسیار بالا است و به عبارتی ممکن نیست.

امکان معامله در صرافی بایننس در ایران وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت مدتی است که این صرافی برای افراد ایران تحریم شده است و این موضوع برای تریدر های ایرانی بسیار ناراحت کننده بود.

صرافی های متمرکز کدام کشور ها برای خرید و فروش بیت کوین و ارز های دیجیتال تحریم کرده‌ اند؟

ایران، سوریه و یمن توسط برخی از صرافی ها تحریم هستند.

بهترین ویدیو ها و دوره های آموزشی در رابطه با ارز های دیجیتال از کدام استاد می باشد؟

از میان اساتید ایرانی استاد هلاکویی جز بهترین ها در این عرصه می باشد.

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین از کدام شرکت می باشد؟

تا به امروز شرکت بیت مین بهترین و جدید ترین دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال و بیت کوین را عرضه کرده است.

در کدام اپلیکیشن خرید و فروش ارز های دیجیتال امکان چت وجود دارد؟

در اپ ZTrader امکان چت با دیگر افراد وجود دارد که این قابلیت آن را از دیگر اپلیکیشن ها متمایز کرده است.

صرافی های معروف خارجی برای خرید و فروش بیت کوین کدامند؟

بایننس، کوکوین، کوین بیس، کش اپ، بیسکیو، اوکی اکسچنج و … .

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها