کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال ایاس چیست؟ بررسی وایت پیپر و آینده این ارز

 • توسط sajjad
 • 21 دقیقه

ایاس یکی از بزرگ ترین پروژه ها در میان سایر ارزهای دیجیتال می باشد که اکثر اوقات در صدر اخبار ارزهای دیجیتال می باشد. این ارز دیجیتال در بین 50 ارز برتر جهان قرار دارد و تا کنون رکورد های مختلفی را جا به جا کرده است. در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال ایاس پرداخته و به تمام نکات مهم و حائز اهمیت این ارز دیجیتال اشاره شده است. اگر شما با بازار ارزهای دیجیتال سر و کار دارید با خواندن این مقاله می توانید از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید.

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

ارز دیجیتال ایاس که با نماد EOS مشخص می شود یکی از بهترین و معروف ترین رمز ارزهای بازار جهانی به شمار می رود. اولین عرضه این رمز ارز به تاریخ 31 ژانویه سال 2018 میلادی باز می گردد. ایاس یکی از قدرتمند ترین پروژه های ارز دیجیتال می باشد که هدف از ساخت آن انتقال ارزش، ایجاد قرارداد های هوشمند، ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز و … می باشد که بلاک چین این ارز هم به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که یکی از راهکار ها برای مقیاس پذیری به شمار می رود. تنها 1 سال پس از عرضه اولین سکه این ارز دیجیتال بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه برای این ارز جمع شد که رکورد بزرگ ترین پیش فروش تاریخ ارزهای دیجیتال را به نام خود کرد.

در حال حاضر ارزش کل ایاس در بازار ارزهای دیجیتال در جهان بیش از 4 میلیارد و 340 میلیون دلار می باشد و در جایگاه 42 جهانی قرار دارد. ایاس 0.16 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن هم 724 میلیون دلار است. با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر قیمت هر واحد از ارز دیجیتال ایاس حدود 4.5 دلار معامله می شود که در ایران حدود 123.5 تومان می باشد.

تعداد کل توکن های این ارز دیجیتال 1.04 میلیارد واحد می باشد که حدود 961.15 میلیون واحد از آن در حال گردش است. بالا ترین قیمت این ارز دیجیتال به اردیبهشت ماه سال 1397 باز می گردد که قیمت آن به 21 دلار هم رسید اما پس از آن سقوط کرد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

ارزش خرید یک ارز دیجیتال همواره جزو رایج ترین موضوعات پیرامون رمز ارزها می باشد. زمانی که شما می خواهید یک ارز دیجیتال را خریداری کنید به احتمال فراوان با این چالش رو به رو خواهید شد که آیا این ارز دیجیتال ارزش خرید دارد یا مناسب نیست.

این موضوع در رابطه با ارز دیجیتال ایاس هم صدق می کند و اهمیت زیادی هم دارد.  ارز دیجیتال ایاس جزو بهترین و معروف ترین رمز ارزهای جهان می باشد که از اعتبار خاصی برخوردار است. نوسانات ارز ایاس یکی از مسائلی است که ممکن است ارزش خرید این ارز را در یک مقطع کم یا زیاد کند.

با توجه به این که ارز دیجیتال ایاس و سایر رمز ارزهای دیجیتال همواره دارای نوسانات زیادی هستند نمی توان قاطعانه گفت که این ارز در هر زمان ارزش خرید دارد. با توجه به این نوسانات ممکن است ایاس در یک مقطع بسیار مناسب و گاهی هم اصلا مناسب خرید نباشد به همین دلیل برای آن که متوجه شوید این ارز ارزش خرید دارد یا خیر باید از نمودار عقربه ای تکنیکال ایاس کمک بگیرید. همچنین با کمک تحلیلگران هم می توانید متوجه ارزش خرید این ارز دیجیتال در بازه زمانی مد نظر خود شوید.

آینده ارز ایاس در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز ایاس در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

با توجه به گسترش ارزهای دیجیتال در حال حاضر افراد زیادی هستند که در بخش های مختلف مربوط به رمز ارزها فعالیت دارند. یکی از صنف هایی که  در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد مربوط به بخش تحلیل ها و پیش بینی ارزها می باشد.

امروزه افراد زیادی وجود دارند که به عنوان تحلیلگر ارزهای دیجیتال فعالیت دارند و نقش زیادی هم در حوضه ارزهای دیجیتال دارند. تحلیلگران با استفاده از روش های گوناگون می توانند آینده ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنند.

تحلیلگران برای ارز دیجیتال ایاس هم پیش بینی کرده اند که این ارز در ابتدای سال 2022 با قیمتی حدود 5.91 دلار معامله خواهد شد. پس از آن تا پایان سال با توجه به نوسانات و عوامل تاثیر گذار در قیمت این ارز ممکن است قیمت آن به 7 دلار هم افزایش پیدا کند.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 میلادی هم دارای نوسانات زیادی بود. این ارز دیجیتال سال 2021 میلادی را با قیمتی حدود 2.5 دلار آغاز کرد و در کمتر از 10 روز قیمت آن به 6 دلار رسید اما در طی 24 ساعت دوباره به 3 دلار کاهش پیدا کرد. این ارز در ابتدای سال 2021 بین 3 تا 6.4 دلار مدام در حال نوسان بود. بالاترین قیمت این ارز در سال 2021 حدود 8.5 دلار و کمترین قیمت آن هم حدود 1.8 دلار بود.

در حال حاضر که حدود 2 ماه به پایان سال 2021 مانده است قیمت هر واحد از این ارز حدود 4.5 دلار می باشد. به گفته تحلیلگران قیمت این ارز تا پایان سال 2021 هم افزایش پیدا می کند.

برای ماینینگ EOS چه کاریی باید انجام داد؟

روش ماین یا استخراج ارز EOS با سایر رمز ارزها کمی تفاوت دارد. شما به صورت مستقیم نمی توانید این ارز دیجیتال را استخراج کنید و برای ماین این ارز باید ابتدا اتریوم استخراج کرده و از طریق سایت eos.io آن را به ایاس تبدیل کنید.

برای این کار ماینر خود را بر روی استخر های اتریوم تنظیم کنید و فعالیت ماینینگ را آغاز کنید. پس از استخراج به سایت eos.io مراجعه کنید و مقدار ارز استخراج شده را از طریق این سایت به ارز ایاس تبدیل کنید.

استخراج ایاس با گوشی امکان پذیر است؟

امروزه با توجه به هزینه های ماینر های سخت افزاری و هزینه های برق گاهی استفاده از آن ها به صرافه نیست. از همین رو نرم افزار های مختلفی برای استخراج برخی از ارزهای دیجیتال ساخته شده اند که می توان با موبایل این ارزها را استخراج کرد. همان طور که در قسمت قبل گفته شد ارز دیجیتال ایاس به صورت مستقیم استخراج نمی شود. شما برای استخراج این ارز باید اتریوم را استخراج کرده و سپس به ایاس تبدیل کنید.

اکنون شما با نرم افزار هایی همچون MinerGate Mobile Miner و Pocket Miner می توانید با موبایل ارز اتریوم را استخراج کنید.

لزوم داشتن کیف پول برای ایاس چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای ایاس چیست؟

امن ترین کیف پول های دیجیتال یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال هستند. شما بدون استفاده از کیف پول های دیجیتال نمی توانید از رمز ارزهای خود نگهداری کنید به همین دلیل برای خرید ارزهای دیجیتال مانند ایاس حتما باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید.

در حال حاضر کیف پول های زیادی هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند که معروف ترین و بهترین کیف پول ارز دیجیتال در قسمت زیر ذکر شده است:

 • Ledger Nano X
 • Exodus
 • Edge

ارز دیجیتال EOS قانونی است؟

قانونی بودن یک ارز دیجیتال و مسائل قانونی آن یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. در حال حاضر قانونی بودن ارز دیجیتال را می توان به 2 شاخه تقسیم کرد. اول مسئله قانونی بودن ارز در یک کشور است و دومین مورد هم قانونی بودن خود ارز دیجیتال می باشد.

در حال حاضر ارز دیجیتال EOS یک ارز کاملا قانونی می باشد و تمام فعالیت های آن مانند معاملات و خرید فروش هم قانونی است. این ارز دیجیتال در اکثر کشور های جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران هم استفاده از ارز دیجیتال ایاس برای انجام معاملات و خرید و فروش قانونی است اما استفاده از ارز دیجیتال ایاس برای انجام پرداخت ها در ایران غیر قانونی می باشد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ایاس کدام است؟

صرافی های ارز دیجیتال منابعی برای انجام معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشند. امروزه حدود 405 صرافی ارز دیجیتال رسمی وجود دارد و هر کدام از آن ها هم از رمز ارزهای مختلفی پشتیبانی می کنند. هر صرافی ویژگی ها و قوانین خاص خود را دارد که باعث می شود نسبت به سایر صرافی ها برتر یا پایین تر باشد. در این قسمت به بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز ایاس اشاره خواهیم کرد.

صرافی WBF Exchange

صرافی دبلیو بی اف اکسچنج یکی از بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز دیجیتال ایاس می باشد. این صرافی فعالیت خود را از سال 2013 میلادی در کشور چین آغاز کرد و امروزه جزو قدیمی ترین صرافی های ارز دیجیتال به شمار می رود. در حال حاضر حدود 99 درصد معاملات ارز دیجیتال ایاس در این صرافی صورت می گیرد.

صرافی Coinbase

از صرافی کوین بیس هم می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین و بزرگ ترین صرافی های خارجی اشاره کرد. این صرافی در سال 2012 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و امروزه بیش از 13 میلیون کاربر فعال دارد. این صرافی جزو بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال جهان می باشد که در تمامی کشور ها در دسترس نیست اما در ایران قابل استفاده است.

صرافی Binance

صرافی بایننس بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان می باشد. بایننس یک صرافی متمرکز چینی می باشد که در سال 2017 میلادی شروع به کار کرد و کاربران ایرانی برای خرید ایاس به راحتی می توانند از طریق این صرافی اقدام کنند.

صرافی crypto.com

صرافی کریپتو دات کام یکی دیگر از صرافی های بزرگ جهانی برای خرید ارزهای دیجیتال مانند ایاس می باشد. این صرافی در اواخر سال 2019 میلادی در انگلیس شروع به کار کرد. امروزه با توجه به تحریم ها کاربران ایرانی امکان استفاده از این صرافی را ندارند.

صرافی Kraken

کراکن یکی دیگر از صرافی های محبوب جهان است. این صرافی جزو صرافی های متمرکز می باشد که فعالیت خود را در سال 2011 میلادی آغاز کرد. اگر قصد خرید ارز دیجیتال ایاس را دارید این صرافی یکی از بهترین منابع برای خرید این ارز دیجیتال می باشد.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در جدول قسمت زیر به مهم ترین نکات پیرامون ارز ایاس اشاره شده است. هر کدام از موارد ذکر شده در جدول زیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

موضوعایاس
بهترین کیف پول های ایاس کدامند؟Edge، Exodus، Ledger Nano X
بهترین سایت های ایرانی برای خرید ایاس کدامند؟اوکی اکسچنج، نوبیتکس، اکسیر
بهترین صرافی ها برای خرید ایاس کدام صرافی ها هستند؟کراکن، بایننس، کریپتو، دبلیو بی اف، کوین بیس
برای استخراج ایاس کدام ارز را باید استخراج و تبدیل کنیم؟ارز دیجیتال اتریوم
کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

در کنار صرافی های بی شمار و معتبر خارجی در ایران هم سایت هایی وجود دارند که انواع ارزهای دیجیتال را معامله می کنند. معمولا سایت های ایرانی برای خرید ارزهای دیجیتال میان کاربران ایرانی محبوب تر هستند. اگر قصد استفاده از سایت های ایرانی برای خرید ایاس و سایر ارزهای دیجیتال را دارید می توانید از سایت هایی که در قسمت زیر ذکر شده اند استفاده کنید.

 • سایت اکسیر
 • سایت اوکی اکسچنج
 • سایت نوبیتکس
 • سایت بیت برگ
 • سایت بیت 24

آیا تعداد توکن های ایاس محدود است؟

ارز ایاس در زمان عرضه بیش از 85 درصد توکن های خود را عرضه کرد. از طرف دیگر استخر های استخراج ارز دیجیتال ایاس هم بسیار کم می باشد و این دو مورد باعث شده اند که توکن های این ارز دیجیتال محدود باشند. امروزه نه تنها ایاس بلکه اکثر رمز ارزهای معروف جهان هم مانند پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین دارای توکن های محدود می باشند.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

همان طور که می دانید تمامی ارزهای دیجیتال دارای نوسانات زیادی هستند. ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که این نوسانات چگونه شکل می گیرد و یا چه عواملی باعث می شود که قیمت این رمز ارزها دچار تغییر شود.

در واقع ارزهای دیجیتال پشتوانه شاخصی ندارند که قیمت ارزها با استفاده از آن مشخص شود به همین دلیل عوامل دیگری در تعیین قیمت این ارز دیجیتال اثر گذار هستند. در قسمت زیر به مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت ارز ایاس اشاره شده است.

 • نوسانات بیت کوین
 • قانون گذاری ها
 • توکن سوزی
 • حمایت سلبریتی ها
 • عرضه و تقاضا
 • سختی استخراج حجم معاملات روزانه

هر کدام از مواردی که گفته شد نقش خاصی در تعیین قیمت ارز دیجیتال ایاس ایفا می کنند.

منظور از توکن سوزی ارز ایاس چیست؟

ممکن است با عبارت توکن سوزی آشنایی داشته باشید. توکن سوزی جزو رایج ترین کار ها برای افزایش ارزش یک ارز دیجیتال می باشد که در ارز ایاس هم زیاد صورت می گیرد. توکن سوزی به معنای ارسال توکن های یک ارز مانند ایاس به حساب های غیر فعال می باشد. با این کار توکن ها به نوعی از بین می روند که به آن توکن سوزی می گویند. با از بین رفتن توکن ها تعداد آن ها کمتر شده و در نتیجه قیمت آن افزایش پیدا می کند.

مقایسه ارز دیجیتال EOS با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال EOS با دیگر رمز ارزها

امروزه حدود 1600 ارز دیجیتال فعالی در بازار وجود دارد و هر کدام از آن ها هم ویژگی های خاص خود را دارند. در این قسمت به مقایسه بین ارزش و ویژگی های ارز ایاس با 4 ارز دیجیتال دیگر پرداخته ایم که این 4 ارز جزو بزرگ ترین و بهترین رمز ارزهای بازار می باشند.

مقایسه ارز دیجیتال ایاس با بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال جهان به شمار می رود. بیت کوین از نظر ویژگی و ارزش بسیار بهتر از ایاس می باشد و ارزش هر واحد از بیت کوین حدود 13 هزار برابر ایاس می باشد. در حال حاضر حتی معاملات روزانه بیت کوین چند برابر کل ارزش ارز ایاس می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال ایاس با اتریوم

اتریوم دومین رمز ارز برتر جهان می باشد. در قسمت های قبلی گفته شد که برای استخراج ایاس باید ابتدا اتریوم را استخراج و سپس به ایاس تبدیل کنید. امروزه اتریوم از هر نظر بهتر از ارز دیجیتال ایاس می باشد و میان افراد هم بسیار محبوب تر است.

مقایسه ارز دیجیتال ایاس با دوج کوین

دوج کوین یکی از زیر مجموعه های بیت کوین و جزو برترین رمز ارزهای جهان می باشد. دوج کوین از نظر ارزش واحد کمتر از ایاس می باشد اما از نظر حجم معاملات روزانه، محبوبیت و ارزش کل برتر از ایاس بوده و کارایی بیشتری هم دارد. در حال حاضر ارزش هر واحد از دوج کوین کمتر از 1 دلار بوده اما ارزش ایاس حدود 4.5 دلار است.

مقایسه ارز دیجیتال ایاس با ترون

ترون هم یکی دیگر از رمز ارزهای معروف بازار می باشد. در حال حاضر ارزش هر واحد از ترون کمتر از 1 دلار می باشد اما از نظر حجم معاملات و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال، ارز ترون برتر از EOS می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

ایاس یکی از معروف ترین رمز ارزهای جهان می باشد که در میان 50 ارز برتر قرار گرفته است و هدف از ایجاد آن مقیاس پذیری در شبکه بلاک چین بود. در طول مقاله به طور کلی به تمام نکات پیرامون ارز دیجیتال ایاس اشاره شده است.

برای استخراج ارز ایاس چه کاری باید انجام دهیم؟

برای استخراج این ارز دیجیتال ابتدا باید اتریوم استخراج کرده و سپس با استفاده از سایت EOS.IO آن را به ایاس تبدیل کنید.

بهترین کیف پول های ارز ایاس کدامند؟

بهترین کیف پول های این ارز عبارتند از Edge، Exodus، Ledger Nano X.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز ایاس کدام صرافی ها هستند؟

از بهترین صرافی های خارجی برای خرید ایاس می توان به بایننس، کوین بیس، کراکن، دبلیو بی اف و کریپتو اشاره کرد.

بهترین صرافی های ایرانی برای خرید ایاس کدامند؟

اکسیر، بیت برگ، بیت 24، اوکی اکسچنج، نوبیتکس بهترین سایت ها و صرافی های ایرانی برای خرید ایاس می باشند.

تعداد کل توکن های ارز ایاس چقدر است؟

تعداد کل توکن های این ارز 1.04 میلیارد واحد می باشد.

ارز ایاس چند توکن در حال گردش دارد؟

تعداد توکن های در حال گردش این ارز 961.15 میلیون واحد می باشد.

قیمت ارز ایاس چقدر است؟

در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 4.5 دلار می باشد.

ارز ایاس در ایران چه قیمتی دارد؟

قیمت این ارز در ایران حدود 123 دلار می باشد که با توجه به نوسانات ارز و همچنین نوسانات قیمت دلار، قیمت آن در ایران هم دچار تغییرات زیادی می شود.

حجم معاملات روازنه کریپتوکارنسی ایاس چقدر است؟

حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال حدود 724 میلیون دلار می باشد.

نماد ارز ایاس چیست؟

نماد این ارز دیجیتال EOS می باشد و لگوی آن هم برگرفته از نقش الماس است.

آیا خرید و فروش ارز ایاس در ایران مشکل دارد؟

خرید و فروش این ارز در ایران مشکل قانونی ندارد اما استفاده به عنوان پرداخت ها غیر مجاز می باشد.

بالاترین قیمت ارز ایاس چه قیمتی بود؟

بالاترین قیمت این ارز دیجیتال مربوط به شهریور ماه سال 1397 بود که قیمت آن به 21 دلار هم رسید اما پس از آن کاهش پیدا کرد.

ارز ایاس در چه سالی عرضه شد؟

این ارز دیجیتال در تاریخ 31 ژانویه سال 2018 میلادی عرضه شد.

آیا بیت کوین در قیمت ایاس اثر دارد؟

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ارز دیجیتال ایاس ارز بیت کوین می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها