تبلیغات
ویژگی های یک ماینر لایت کوین خوب چیست؟ استخراج

بهترین ماینر لایت کوین کدام است؟ بررسی قیمت و درآمد ماینر لایت کوین

  • توسط asie
  • 17 دقیقه

لایت کوین بعد از بیت کوین یکی از قدیمی ترین رمز ارز ها و یکی از ده رمز ارز برتر دنیا دیجیتال است. تا سال 2011 استخراج لایت کوین با کارت گرافیک GPU انجام می شد که در نهایت شرکت معتبر بیت مین با تولید ماینر استخراج لایت کوین به اسم Antminer L۳ کار را برای استخراج این رمز ارز راحت کرد.

ماینر لایت کوین چیست؟

ماینر لایت کوین چیست؟

امروزه هر ماینری برای لایت کوین و یا کوین دیگری به طور جداگانه فقط یک کوین را ساپورت نمی کند بلکه یک ماینر قابلیت این را دارد در آن واحد چندین کوین یا توکن را حمایت کند. این که ماینر چه کوینی را استخراج کند بستگی به این دارد که شخص استخراج کننده چه کوینی را استخراج کند. اما بهترین ماینر لایت کوین که در ایران نیز فعالیت مناسبی دارد از نظر ما می تواند ماینر l3++ باشد؛ زیرا نسبت به مقدار استخراج، درآمد دلاری قابل توجهی را در ماه کسب می کند و به شخص استخراج کننده پاداش می دهد‌.

دستگاه ماینر لایت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

فروشگاه های اینترنتی چون: آی تی بازار، بیت مین، ارز دیجیتال، بیت 24 کش، اقتصاد نیوز، دریکتو و … دستگاه ماینر لایت کوین بیت مین antminer l3 plus، ماینر لایت کوین l3 و سایر دستگاه های استخراج ماینر بیت کوین با مدل ها و آپشن های مختلف را موجود دارند.

قیمت ماینر لایت کوین چقدر است؟

قیمت ماینر لایت کوین چقدر است؟

اگر به دنبال خرید دستگاه ماینر لایت کوین هستید اولین نکته ای که باید توجه کنید مقدار مصرفی برق دستگاه می باشد. دومین نکته قدرت هش ریت دستگاه می باشد که به سود آوری شما کمک بسیاری می کند. بهترین نوع دستگاه ماینر لایت کوین ساخت شرکت بیت مین و انت ماینر ال سی پلاس می باشد که قیمت آن حدود 40 میلیون است. این دستگاه میزان برق مصرفی آن حدود 942 وات در ساعت است که کمترین میزان مصرف برق در بین نمونه های مشابه دارد.

انواع ماینر لایت کوین چیست؟

استخراج ماینر و ارز های دیجیتال نیازمند سرمایه زیادی است چرا که هزینه برق در بسیاری از کشور ها بسیار بالا می باشد. قبل از این که بر روی دستگاه های دیجیتال سرمایه گذاری کنید باید این نکته را بدانید که اگر قیمت سکه های استخراج شده پایین بیاید ممکن است شما متضرر شوید. در ادامه مطلب چند مورد از بهترین ماینر های لایت کوین را برای شما به ترتیب لیست بندی کرده ایم.

Antminer L3++ (580Mh)

این دستگاه در ماه می 2018 توسط شرکت بیت مین عرضه بازار شد. این دستگاه بر مبنای الگوریتم Scrypt ساخته شده و می تواند تمام ارز ها از خانواده لایت کوین را استخراج کند. چیپست به کار رفته در دستگاه ماینر Antminer L3 پلاس BM1485 است. اتصال به اینترنت آن بسیار راحت تر از بقیه دستگاه ها می باشد و امنیت بالاتری نسبت به وایرلس دارد.

هر چقدر میزان برق مصرفی دستگاه ماینر کمتر باشد سود دهی آن بیشتر می شود و میزان برق مصرفی انت ماینر L3 حدود 942 وات است. شرکت بیت مین در طراحی دستگاه خود دو فن قدرتمند و پر سرعت به کار برده است که یک فن هوای خنک را به داخل دستگاه می آورد و فن دیگر هوایی که در اثر برخورد با هیت سینک داغ شده را از کاملا از دستگاه خارج می کند.

A6 LTCMaster

اینوسیلیکون تولید کننده دستگاه ماینر A6 LTCMaster ادعا می کند که بهترین دستگاه را با کمترین میزان مصرفی برق تولید کرده است. میزان مصرفی برق این دستگاه 1500 وات و با ولتاژ 12 می باشد. این دستگاه 4 فن دارد که از داغ شدن دستگاه جلوگیری کرده و به خنک شدن فن آن کمک می کند.

همچنین میزان تولید سر و صدا این دستگاه برابر با 82 دسی بل می باشد و از طریق کابل اترنت به اینترنت وصل می شود. این دستگاه وزن 7.5 داشته و مانند دستگاه ماینر Antminer L3 از الگو پردازشی Scrypt برای استخراج ارز ها استفاده می کند.

L21

دستگاه ماینر L21 در ژانویه 2018 به بازار عرضه شد. هش ریت این دستگاه 550 مگاهش بر ثانیه است و میزان برقی مصرفی ان 950 وات در ثانیه می باشد. این دستگاه هم مانند دو مدل قبل از الگو پردازشی Scrypt برای استخراج ارز ها استفاده می کند. این دستگاه دو فن دارد که به خنک کنندگی دستگاه کمک می کند. میزان سر و صدا این دستگاه برابر با 75 دسی بل در ساعت می باشد و با کابل اترنت به اینترنت متصل می شود.

A4 Dominator

دستگاه ماینر A4 Dominator تولید شرکت اینوسیلیکون می باشد که قدرت استخراج این دستگاه 280 مگا هش بر ثانیه و مصرف برق آن 1.50 وات در هر ساعت است و جز کم مصرف ترین دستگاه ها می باشد. این دستگاه هم از الگو پردازشی Scrypt برای استخراج رمز ارز ها استفاده می کند.

این دستگاه دو فن برای خنک کردن دارد. که از بالا رفتن حرارت و داغ شدن دستگاه جلوگیری می کند و میزان سر و صدا این دستگاه هم 75 دسی بل در ساعت می باشد و همانند مدل های قبلی با کابل اترنت به اینترنت وصل می شود.

Mini-DOGE

دستگاه ماینر Mini-DOGE ساخت شرکت گلدشل می باشد که قدرت استخراج این دستگاه 185 مگا هش بر ثانیه و مصرف برق آن در هر ساعت 233 وات است. این دستگاه هم مثل دستگاه های ماینر لایت کوین از الگو پردازشی Scrypt برای استخراج ارز ها استفاده می کند.

میزان مصرف برق ماینر لایت کوین چقدر است؟

میزان مصرف برق دستگاه ماینر شما به شدت در میزان سود دهی شما تاثیر گذار است و شما باید شرایط برق مصرفی خود را در نظر بگیرید. برای مثال در مناطقی که هزینه های برق بسیار بالا است یک دستگاه با قدرت 600 مگاهش و مصرف برق 700 وات نسبت به دستگاه دیگر با قدرت 1200 و مصرف برق 1700 وات می تواند سود آوری بیشتر برای شما داشته باشد. طبق قوانینی که دولت ایران در نظر گرفته است استفاده از برق خانگی برای استخراج ممنوع است و باید بعد از دریافت مجوز ها از وزارت برق و نیرو از برق با تعرفه برق صادراتی ماینینگ کنید.

بهترین نوع ماینر لایت کوین کدام است؟

بهترین نوع ماینر لایت کوین کدام است؟

بهترین نوع ماینر لایت کوین توسط شرکت معتبر بیت مین ساخته شده است. دستگاه Antminer L3 پلاس بهترین نوع ماینر در بین نمونه های مشابه برای استخراج لایت کوین می باشد. میزان مصرف انرژی این دستگاه 850 وات و نرخ هش 800 مگا هش بر ثانیه است.

حتما موقع خرید به این موضوع دقت کنید که منبع تغذیه همراه دستگاه باشد. دستگاه های ماینر که مستقیما از شرکت ها خریداری می شوند معمولا منبع تغذیه ندارند و باید آن را جداگانه تهیه کنید.

دستگاه +Antminer L3

سازنده این دستگاه ماینر لایت کوین شرکت بیت می باشد که توانسته است یکی از بهترین دستگاه های استخراج لایت کوین را بسازد‌. این دستگاه از نظر مصرف انرژی و هش ریت بسیار انتخاب منطقی به نظر می رسد زیرا ۹۴۲ وات با ۵۸۰ مگاهش بر ثانیه مصرف انرژی دارد. قیمت این دستگاه ۴۰۰ دلار می باشد.

دستگاه Bittech L1

این دستگاه یک دستگاه ماینر بسیار پیشرفته برای استخراج لایت کوین می باشد و در ماه آگوست سال ۲۰۲۱ عرضه بازار شد. مصرف این دستگاه 2600 وات و نرخ هش 2600 مگاهش بر ثانیه است. یکی از دستگاه های پرچم دار برای استخراج لایت کوین می باشد و قیمت اولیه آن هزار دلار بوده است.

دستگاه Innosilicon A4

اول از همه باید گفت این شرکت خدمات پس از فروش خوبی ندارد و اگر در حین رسیدن سفارش به دست شما مشکلی برای دستگاه پیش آید هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد. به همین خاطر ‌عده ای از افراد سعی دارند که دیگر دستگاه‌ های استخراج لایت کوین را خریداری کنند. اما گفته شده یکی از دستگاه های بسیار پیشرفته و فوق العاده برای استخراج لایت کوین می باشد.

استخراج سریع لایت کوین

چارلی لی سازنده و مدیر عامل لایت کوین ادعا کرده است که سرعت تراکنش در شبکه لایت کوین 4 برابر سریع تر از بیت کوین و بقیه رمز ارز ها بوده است. به این دلیل که لایت کوین از الگو پردازشی Scrypt برای استخراج رمز ارز ها استفاده می کند. بهترین و سریع ترین راه استخراج لایت کوین استفاده از دستگاه انت‌ماینر ال ۳ پلاس می باشد.

دستگاه های ماینر لایت کوین معمولا پیچیدگی کمتری نسبت به الگوریتم شبکه بیت کوین دارند. دستگاه انت ماینر ال 3 ساخت شرکت معتبر بیت مین است که الگوریتم Scrypt طوری در آن طراحی شده تا انعطاف پذیری کمتری نسبت به سخت افزار های اسیک داشته باشد. به همین دلیل در لایت کوین با مهاجرت به دستگاه اسید از یک رپگ GPU به هش ریت انفجار رخ نمی دهد.

بهترین سایت استخراج لایت کوین چیست؟

بهترین سایت استخراج لایت کوین چیست؟

بهترین سایت برای استخراج و خرید ماینر لایت کوین سایت فری لایت کوین یا free litecoin می باشد که با عضویت در این سایت می توانید هر ساعت لایت کوین رایگان دریافت کنید. به همین دلیل افراد بسیاری در این سایت عضویت دارند و جز معتبر ترین و پر بازدید ترین سایت های استخراج لایت کوین می باشند. برای عضویت در این سایت در ابتدا باید ایمیل خود را وارد کنید و بعد گزینه login را انتخاب کنید تا وارد سایت شوید.

زمانی که وارد سایت شدید می توانید به قسمت Roll سایت مراجعه کنید و هر یک ساعت یک بار می توانید رول کنید که با هر بار اول کردن مقداری لایت کوین رایگان را دریافت می کنید. پیشنهاد می‌ شود در روز بیشتر از ده بار Roll نکنید.

همچنین نکاتی درباره این سایت وجود دارد و سعی کنید در بازی های این سایت شرکت نکنید و بت نزنید. از شرکت در لاتاری ها خودداری کنید زیرا تعداد شرکت کنندگان سایت افزایش پیدا می کند و شانس برنده شدن شما تقریباً صفر درصد می شود. ‌

استخراج ارز لایت کوین با گوشی امکان پذیر است؟

هر ماینر حرفه ای این موضوع را می داند که استخراج ارز لایت کوین با گوشی امکان پذیر است اما نیاز به برق و اینترنت بالایی دارد. پس این موضوع را فراموش کنید که استخراج ارز با گوشی رایگان است. باید نرم افزار خود را در تمام مدت در اختیار بلاک چین بگذارید تا بتواند یک بلوک را کشف کند.

مسلما برای این کار شما باید برق و اینترنت بدون قطعی داشته باشید. از آن جایی که ماینینگ هر ساله سخت تر می شود و سود دهی شما کاملا صفر خواهد بود. پس باید فکر استخراج ارز با گوشی را کاملا کنار بگذارید و به سراغ خرید دستگاه های ماینر قوی بروید.

برای ماینینگ لایت کوین چه کیف پولی نیاز است؟

کیف پول های لایت کوین هم مثل دیگر کیف پول های دیجیتال به سه دسته تقسیم می شوند. کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های نرم افزاری و کیف پول های کاغذی که بین این سه مورد کیف پول های موبایلی از همه بهتر هستند. کیف های پولی موبایلی معمولا دیجیتال هستند که بر روی گوشی شما نصب شده و همیشه همراه شما هستند.

کیف پول جکس یکی از بهترین کیف پول ها برای نگهداری رمز ارز لایت کوین می باشد و بر روی تمام سیستم عامل ها مثل اندروید و آی او اس و همینطور کامپیوتر ها نصب می شود. این کیف پول رابط کاربری بسیار ساده دارد که از داشبورد آن به تمامی امکانات می توانید دسترسی داشته باشید.

این کیف پول دیجیتال بر عکس تمامی کیف پول های دیجیتال دیگر قابلیت ShapeShift داخلی دارد که به راحتی می توانید ارز دیجیتال خود را به ارز های دیگر تبدیل کنید. همچنین با تمامی صرافی های دیجیتال معتبر و شناخته شده سازگاری دارد.

ماینر های تخصصی لایت کوین برای چه فعالیت های مناسب است؟

اگر شما یک ماینر حرفه ای باشید حتما این موضوع را می دانید که هر بلاک چین برای استخراج لایت به شما پاداش می دهد و دستگاه هایی مثل انت ماینر ال سی پلاس با احتساب هزینه برق حدود 50 درصد سود دهی دارند. لایت کوین طبق یک سیاست خاص پاداش بلاک خود را به نصف کاهش داد. با این کار توانست تعداد بیشتر از کاربران را درگیر کند و طبق نتیجه گیری کارشناسان در حال حاضر ماینیگ لایت کوین سود دهی بسیار بالایی خواهد داشت. به این دلیل دوباره لایت کوین گرون خواهد شد.

در خرید ماینر لایت کوین به چه نکاتی باید توجه شود؟

در خرید ماینر لایت کوین به چه نکاتی باید توجه شود؟

در رابطه با این موضوع باید گفت اول از همه باید به یک دستگاه و یا سخت افزار مناسب و فوق العاده برای خرید دستگاه ماینر بیت کوین توجه کرد زیرا این آپشن باعث می‌ شود که بازدهی بسیار بالایی به فرد صاحب دستگاه بدهد و درآمد قابل توجهی را برای او به دست آورد. دستگاه ماینر لایت کوین باید از پردازنده گرافیکی، دستگاه یا کارت FPGA، پردازنده مرکزی (CPU) و دستگاه مخصوص استخراج (ASIC) مناسب برخوردار باشد.

علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد باید برای خرید ماینر لایت کوین به کم صدا بودن دستگاه هم توجه داشت زیرا زمانی که دستگاه شروع به کار و استخراج می کند صدا های بسیار گوش خراشی را تولید می‌ کند که ممکن است این صدا باعث ایجاد مشکلاتی برای صاحب دستگاه شود.

همچنین باید توجه داشت که دستگاه ماینر لایت کوین از میزان برق مصرفی کمی برخوردار باشد زیرا زمانی که دستگاه شما برق کمتری را مصرف کند باعث می شود که درآمد بیشتری را کسب کنید و همچنین می توانید آن دستگاه را در منزل خود نصب کنید اما اگر میزان مصرفی برق دستگاه بالا باشد باید آن را در خارج از منزل راه اندازی کنید.

زمانی که دستگاه ماینر لایت کوین را خریداری می کنید توجه داشته باشید که آن نمایندگی و یا شرکت خدمات پس از فروش داشته باشد زیرا هر دستگاهی بعد از مدتی ممکن است دچار ایراداتی شود و برای رفع آن ایراد باید به نمایندگی و شرکت آن دستگاه ماینر مراجعه کنید در غیر این صورت برای تعمیر دستگاه خود دچار مشکل خواهید شد. پس خدمات پس از فروش نمایندگی یک موضوع مهم می باشد که بسیاری از افراد به آن بی توجه هستند.

همچنین باید گفت برای خرید ماینر لایت کوین سعی کنید که دستگاه آکبند آن را خریداری کنید و یا اگر قصد دارید دستگاه ماینر لایت کوین دست دوم بخرید در زمان خرید توجه خود را ده برابر بیشتر کنید زیرا ممکن است آن دستگاه عیب های زیادی داشته باشد. در نهایت باید گفت به هش ریت، تعداد هش برد، تعداد چیپ روی هر هش برد، تعداد و قدرت فن‌ ها، ابعاد، وزن و حرارت دستگاه توجه داشته باشید.

ویژگی های یک ماینر لایت کوین خوب چیست؟

ویژگی های یک ماینر لایت کوین خوب چیست؟

یکی از اصلی ترین ویژگی های ارز های لایت کوین سرعتش می باشد و این ارز نسبت به دیگر ارز ها سرعت بالا تری دارد‌. به عنوان مثال زمانی که دستگاه ماینر لایت کوین ۴۵ لایت کوین را استخراج می کند، دستگاه ارز دیجیتال بیت کوین در این مقدار زمان می تواند تنها یک بیت کوین را استخراج کند. این شبکه ارز دیجیتال دو الگوریتم به نام های لایتنینگ و Segregated Witness دارد و این موضوع لایت کوین را از دیگر ارز ها مجزا کرده است.

وجود این دو الگوریتم باعث شده است که کاربران بتوانند معاملات بیشتری را در زمان کمتری در این ارز دیجیتال انجام دهند. پس در نهایت می توان گفت این ویژگی سریع بودن باعث شده است که در دستگاه ماینر لایت کوین استخراج های بیشتر و سریع تری صورت گیرد و از این طریق می توان به درآمد بیشتری دست یافت.

آیا ممکن است در روند ماینینگ لایت کوین ضرر کنیم؟

در رابطه با این سوال باید گفت بله ضرر در تمام ارز های دیجیتال چه بیت کوین و یا لایت کن و دیگر ارزهای موجود در بازار طبیعی می باشد. زمانی که در این راه ضرر می‌کنیم هیچ ربطی به استخراج غلط و یا درست ما از دستگاه ماینر لایت کوین ندارد و مقدار ماین در ماه همیشه یکسان می باشد اگر در این راه ضرر کنیم مربوط به قیمت لایت کوین می باشد که در ماه چه مقدار کاهش و یا افزایش پیدا کرده باشد.

پس می توان نتیجه گرفت که نقش استخراج ماینینگ در دستگاه ماینر لایت کوین تاثیری ندارد و مقدار ماین در ماه همیشه یکسان می باشد. مقدار ضرر در این عرصه مربوط به نوسانات قیمت در ارز دیجیتال لایت‌ کوین است.

استخراج ارز لایت کوین در ایران به صرفه است؟

استخراج ارز لایت کوین در ایران به صرفه است؟

اول از همه باید گفت که دستگاه ماینر لایت کوین بعد از ماینر بیت کوین شناخته شده و معروف می‌ باشد و از آن به عنوان نقره دیجیتال یاد می‌ کنند. در رابطه با سود آوری این ارز دیجیتال باید گفت که قطعاً سود آور و پول ساز می باشد زیرا از ارز های معتبر و معروف است.

لایت کوین همانند بیت کوین برای اثبات خودش از تراکنش های موفقش استفاده می کند و تا به امروز کسانی که دستگاه ماینر لایت کوین را داشته‌ اند از این بازار ارز دیجیتال بسیار راضی بودند و توانستند درآمد بسیاری را کسب کنند. در رابطه با به صرفه بودن استخراج لایت کوین باید گفت که قطعاً به صرفه می باشد و هیچ فرق چندانی با ارز بیت کوین ندارد.

پس افرادی که دستگاه ماینر لایت کوین با سخت افزار مناسب و آپشن بالا را برای استخراج لایت کوین انتخاب می کنند می توانند به درآمد های قابل توجهی از استخراج دستگاه ماینر لایت کوین دریافت کنند و استخراج این ارز دیجیتال در ایران و در دیگر کشور های جهان بسیار به صرفه می باشد و فرق چندانی با ارز دیجیتال بیت کوین ندارد.

سوالات متداول

ارزش سرمایه گذاری لایت کوین از بیت کوین بیشتر است؟

تراکنش ها در شبکه لایت کوین 4 برابر بیشتر از بیت کوین است و استخراج آن راحت تر می باشد.

رباط استخراج لایت کوین چیست؟

در مورد این ربات باید گفت که ربات هایی در اپلیکیشن تلگرام برای استخراج ارز لایت کوین موجود می باشند.

سخت افزار و برنامه ماینر لاین کوین L3 چگونه است؟

این دستگاه ماینر لایت کوین از لحاظ سخت افزاری بسیار قابل قبول و معتبر می باشد که توان مصرفی این دستگاه ۱۰۵۰ وات است.

آموزش استخراج لایت کوین با کامپیوتر در کدام سایت ها موجود می باشد؟

در رابطه با این موضوع باید گفت در تمامی سایت هایی که دستگاه ماینر می فروشند هم آموزش استخراج ماینر لایت کوین موجود می باشد البته فیلم‌ های بسیاری از این آموزش ها در آپارات و یوتیوب قابل مشاهده و دانلود هستند.

ارز دیجیتال لایت کوین توسط چه کسی عرضه بازار شد؟

ارز لایت کوین توسط چارلی لی (کارمند سابق گوگل) در اکتبر سال ۲۰۱۱ عرضه بازار شد.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها