توکن اسپارک آموزش ارزهای دیجیتال

قیمت توکن اسپارک با بررسی نحوه دریافت آن

  • توسط sara
  • 20 دقیقه

در این مقاله و در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم به معرفی توکن اسپارک که یکی از فورک های بلاک چین ریپل محسوب می شود بپردازیم. همان طور که می‌ دانید از زمان ظهور بیت کوین که ارزهای دیجیتال را در دنیای امروز معرفی کرد تا به امروز که حدود یک دهه از آن می گذرد، ارزهای دیجیتال متعددی در قالب لایت کوین ها و شت کوین به بازار وارد شده که برخی از آن ها با توجه به سیستم، کارایی و هدفی که در اساسنامه آن ها ذکر شده بود توانستند به خوبی جایگاه خود را به عنوان یک ارز دیجیتال معتبر حفظ و تثبیت کنند.

در مقابل ارزهایی بودند که بدون هیچ اساسنامه خاص و فقط به صورت گذرا به وجود آمدند و با وجود این که برخی از آن ها خیلی سریع افزایش قیمت داشتند همان طور هم خیلی سریع افول کرده و بی اعتبار شدند. توکن اسپارک نیز یکی ‌از ارزهایی است که به تازگی توسط شبکه ریپل معرفی و ارائه شده است و هنوز دوره آزمایشی خود را می ‌گذراند در ادامه جزئیات بیشتری از این ‌رمز ارز را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

توکن اسپارک چیست؟

شاید برای بسیاری از افرادی که به تازگی وارد عرصه ارز‌ دیجیتال شده اند این سوال پیش آمده باشد که ارز اسپارک چیست؟ در پاسخ به این سوال باید ابتدا شبکه فلر ( Flare ) را برای شما توضیح دهیم تا درک بهتری از این رمز داشته باشید.

طبق اساسنامه شبکه ریپل هدف اصلی از ارائه این بلاک چین غیر متمرکز سازی فرآیند مالی می باشد و برای این منظور از شبکه فلر استفاده می ‌کند. شبکه فلر در واقع با تکیه بر ماشین مجازی اتریوم به ایجاد قراردادهای هوشمند در شبکه بلاک چین ریپل می ‌پردازد. توکن اسپارک که رمزارز این شبکه می باشد برای پیشگیری از صدور نامعتبر و تأیید مطابقت FXRP در شبکه فلر خلق شده است.

توکن Flare که همان اسپارک می باشد با این هدف خلق شد که قابلیت‌های قرارداد های هوشمند اکوسیستم ریپل را از طریق شبکه غیر متمرکز فلر ایجاد کند و برای رسیدن به این هدف وظایف متعددی از جمله تولید داده های مفید با سیستم اوراکل و همچنین استفاده از آن برای مدیریت شبکه و جلوگیری از اسپم در شبکه فلر را برعهده دارد.

آیا توکن اسپارک معتبر است؟

آیا توکن اسپارک معتبر است؟

بلاک چین ریپل با هدف و کارایی خاصی که طراحی و ارائه شده است یکی از رمز ارزهای شناخته شده و معتبر در بازار ارزهای دیجیتال می باشد و جزء 10 ارز دیجیتال برتر صرافی ها می باشد. توکن اسپارک ریپل که در واقع به عنوان فورک بلاک چین ریپل شناخته می‌شود نیز توسط شبکه ریپل طراحی و ارائه شده است و از سوی این تیم پشتیبانی می شود. با توجه به این پشتوانه قوی که دارد می توان گفت ارز flr یک ارز معتبر است و می توان به این رمز ارز اعتماد کرد.

ویژگی‌ های توکن اسپارک

توکن اسپارک رمز ارزی است که در سال ۲۰۲۰ ارائه شده است و مدت زمان زیادی از ارائه آن نمی گذرد همان طور که گفتیم این توکن به عنوان پلی میان شبکه اتریوم و ریپل احداث شده است و از این نظر برای ریپل بسیار با اهمیت می باشد. اما با توجه به این که این ارز در حال حاضر به صورت ایردراپ ریپل ارائه شده است یک ارز تازه وارد می باشد که هنوز به طور دقیق نمی‌ توان در خصوص ویژگی ها و تاثیری که در بازار کریپتو ها خواهد داشت اظهار نظر کرد.

توکن اسپارک در کدام صرافی ها قابل خرید است؟

توکن اسپارک در کدام صرافی ها قابل خرید است؟

تعداد کوین های تولید شده اسپارک چیزی حدود صد میلیارد می باشد و از آن جایی که در حال حاضر توکن اسپارک محصول شبکه ریپل می باشد به صورت ایردراپ و رایگان به دارندگان ارز ریپل واگذار می‌گردد. به این صورت که همه افرادی که در موجودی کیف پول خود ارز ریپل را دارند به ازای هر یک کوین ریپل، یک ارز اسپارک هم دریافت خواهند کرد و با توجه به این که تعداد ارز در گردش ریپل چیزی حدود ۴۵ میلیارد می باشد ۴۵ ارز اسپارک توزیع شده و باقی آن در مرحله بعد واگذار می شود.

با توجه به آن چه گفته شد این ارز هنوز به مرحله خرید و فروش نرسیده است که در صرافی ها معامله شود. اما در اغلب صرافی هایی که ریپل معامله می شود اسپارک نیز پشتیبانی می شود.

موسس توکل اسپارک کیست؟

شبکه فیلر و توکن آن که همان ارز flr می باشد با مشارکت تیمی از افراد مطرح در زمینه ارزهای دیجیتال طراحی و ارائه شده است. از مطرح ترین این افراد می ‌توان به هیوگو فیلیون اشاره کرد که به عنوان یکی از موسسان شبکه فلر و مدیرعامل آن شناخته شده است.

فیلیون مدرک کارشناسی علوم خود را در رشته مدیریت ریسک مالی از موسسه علوم اقتصادی Cass دریافت کرده است و سابقه فعالیت در زمینه سرمایه ‌گذاری های مختلف را داشته است. او همچنین به عنوان مدیر سبد دارایی مشتقات کالا در چندین صندوق سرمایه گذاری به عنوان مدیر فعالیت داشته است.

شخص دیگری که در این پروژه به ‌عنوان موسس توکن اسپارک حضور داشته است می توان به شان روآن اشاره کرد که به عنوان مدیر ارشد فناوری نیز در این پروژه مشارکت داشته است. ‏او از سال ۲۰۱۵ در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین فعالیت داشته است و از مهمترین فعالیت های او می ‌توان به طراحی پروتکل های ارتباط خودرویی ایمن و همچنین ساختار کلید عمومی بر پایه بلاک چین اشاره کرد.

شان دارای دو مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کامپیوتر و ریاضیات و همچنین کارشناسی ارشد در رشته یادگیری ماشینی از دانشگاه لندن می باشد و در همین کالج بود که با فیلیون آشنا شد و زمینه همکاری این دو نفر با یکدیگر آغاز شد.

جدول اطلاعات

توکن اسپارک محصول شبکه فلر می باشد که مدت زمان زیادی از ارائه و عرضه آن نمی گذرد و هنوز هم به صورت رسمی معاملات آن در صرافی ها انجام نمی شود و به عنوان ایردراپ ریپل به دارندگان این طرز اختصاص یافته است. در ادامه در جدولی اطلاعات مربوط به این رمز ارز را به صورت مختصر و مفید برای شما ارائه کرده‌ایم:

موضوعتوکن اسپارک
توکن اسپارک ارز دیجیتال flr
قیمت ارز اسپارک۰.۰۰۳۳۴۱ دلار
خرید ارز اسپارکبه صورت رایگان عرضه شده است
ارز شبکه فلرتوکن اسپارک

وایت پیپر توکن اسپارک

وایت پیپر در واقع سندی است که براساس آن هدف، کارایی و معرفی بلاک چین به کاربران ارائه می‌ شود. براساس وایت پیپر توکن اسپارک یک شبکه توزیع می باشد که با قابلیت های منحصر به فرد طراحی شده است.‌ این شبکه به عنوان پلی دو طرفه بین ریپل و اتریوم می باشد و این قابلیت امکان استفاده از توکن های XRP را در قرار داد های هوشمند ایجاد کرده است.

چرا که توکن ریپل با چنین هدفی بهینه سازی شد اما از برخی جهات کاربری های محدودی داشت و شبکه فلر و توکن آن با اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند برای توکن ریپل این محدودیت ها را برطرف کرده است.

توکن اسپارک ارز دیجیتال خوبی است؟

با توجه به این که هنوز این رمز ارز به صورت ایردراپ ارائه شده است و قیمت مشخصی برای آن تعیین نشده نمی توان در رابطه با ارزش و نوسان قیمتی آن اظهار نظر کرد. اما با توجه به این که این توکن به عنوان پلی میان اتریوم و ریپل شناخته می شود و این دو بلک چین را به هم متصل می کند به این ارز اهمیت خاصی می بخشد.

علاوه براین هدف اصلی اسپارک گسترش سیستم های مالی غیر متمرکز و یا دیفای می باشد و با توجه به این که این سیستم در سال ۲۰۲۰ به شدت مورد استقبال قرار گرفته و پیشرفت داشته است می توان این طور پیش بینی کرد که این ارز در آینده جزء یکی از ارزهای ارزشمند خواهد بود.

قیمت توکن اسپارک

قیمت توکن اسپارک

براساس برآورد ها آخرین قیمت تعیین شده برای توکن اسپارک ۰.۰۰۳۳۴۱ دلار می باشد اما در حال حاضر هیچ خرید و فروشی برای این ارز در صرافی ها صورت نمی گیرد و فقط به صورت مرحله ای و به شکل ایردراپ به دارندگان ریپل واگذار می شود.

خرید توکن اسپارک

در حال حاضر مقدار توکن اسپارک موجود حدود ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است که به دارندگان توکن ریپل و به ازای هر یک ارز ریپل یک واحد توکن اسپارک به صورت رایگان واگذار می شود. با وجود این که در رابطه با این توکن قیمت بسیار پایینی هم تعیین شده است اما هنوز معاملات آن رواج نیافته و خریدی در رابطه با این رمز ارز صورت نگرفته است.

فروش توکن اسپارک

با وجود این که اکثر صرافی‌های معتبر که ارز ریپل را در لیست رمز ارزهای خود دارند از توکن اسپارک نیز پشتیبانی می کنند و تمامی معامله گرانی که هر مقدار ارز ریپل در موجودی کیف پول خود دارند از این رمز ارز نیز بهره مند شده‌ اند. اما هنوز معاملات این رمز ارز به صورت رسمی در صرافی ها آغاز نشده و از آن جایی که هیچ خریداری برای آن وجود ندارد و فروش آن نیز در صرافی ها صورت نمی گیرد.

چه صرافی هایی از این ارز پشتیبانی می‌ کنند؟

چه صرافی هایی از این ارز پشتیبانی می‌ کنند؟

از زمانی که توکن اسپارک به بازار معرفی شد و با پشتوانه ای که داشت اغلب صرافی های معتبر که ریپل را پشتیبانی کرده‌اند از اسپارک نیز پشتیبانی کرده و حمایت می کنند. در ادامه برخی از مهمترین صرافی هایی که از این رمز است پشتیبانی می کنند را برای شما معرفی خواهیم کرد:

صرافی بایننس

صرافی بایننس به عنوان بزرگترین و معتبرترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان در تاریخ بیست و پنجم نوامبر پشتیبانی خود را از ایردراپ توکن اسپارت اعلام کرد. براساس اعلام این صرافی تراکنش‌های ریپل در هنگام گرفتن عکس از دارایی ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت با این وجود این صرافی اعلام کرده که خدمات سپرده گذاری و برداشت خود را متوقف کنند و کاربرانی که قصد دارند از طریق صرافی برای دریافت رایگان اسپارک اقدام کنند باید حتما از قبل ارزهای ریپل خود را به حساب خود در این صرافی واریز کرده باشند.

صرافی کوین بیس

صرافی کوین بیس یکی دیگر از صرافی های معتبر آمریکایی می باشد که برای مشارکت در پروژه ایردراپ ریپل با وقفه اعلام همکاری کرد. چرا که این صرافی در خصوص مشکلات فنی توکن اسپارک در تردید بود و سرانجام با برطرف شدن این ابهامات اعلام کرد که از این توکن پشتیبانی خواهد کرد و این امر برای معامله گرانی که ارز ریپل را داشتند خبر بسیار خوبی بود چرا که منجر به افزایش قیمت ریپل پس از اعلام این خبر شد.

صرافی اوکی اکس

یکی دیگر از صرافی‌ های معتبر و محبوب که نام آن در میان صرافی های پشتیبان ایردراپ اسپارک مشاهده می‌ شود صرافی اوکی اکس می باشد. این صرافی اعلام کرده است که سپرده ها و برداشت های این رمز ارز از ساعت۰۰.۰۰ روز یازدهم دسامبر تا زمان گرفتن عکس از موجودی ریپل کاربران در ساعت ۰۰.۰۰ دوازدهم دسامبر در این صرافی متوقف خواهد شد.

توکن اسپارک در ایران

تمامی معامله گران ایرانی که مالک ارز دیجیتال ریپل هستند این امکان برای آن ها وجود دارد که در ایردراپ آن شرکت کرده و توکن اسپارک را به صورت رایگان دریافت کنند. نحوه دریافت توکن اسپارک به این صورت است که معامله گران ایرانی باید قبل از دوازدهم دسامبر ۲۰۲۰ میلادی ساعت ۰۰.۰۰ بامداد به وقت ساعت جهانی ارز ریپل خریداری کنند و سپس قبل از تاریخ گفته شده و قبل از آغاز توزیع توکن های اسپارک از موجودی ریپل خود اسکرین شات گرفته وبا توجه به دارایی خود اسپارک دریافت کنند. به علاوه کاربران باید شرایطی که توسط هر صرافی برای رمز ارز تعیین کرده را نیز در نظر داشته باشند.

خصوصیات توکن اسپارک

توکن اسپارک توسط برخی از موسسان ریپل طراحی شد تا نقایص و محدودیت هایی که در آن وجود دارد به واسطه این توکن برطرف شود. بر این اساس مهمترین محدودیتی که در ریپل وجود داشت در زمینه غیر متمرکز سازی قراردادهای هوشمند بود و توکن اسپارک با قابلیت ها و خصوصیاتی که دارد چنین محدودیت هایی را برطرف کرده است.

پشتیبان این ارز چه چیزی است؟

توکن اسپارک توسط برخی از موسسان ریپل طراحی شده است. بنابراین توسط blockchain ریپل پشتیبانی و حمایت می شود و توسط همین شبکه نیز به کاربران معرفی شده است.

توکن اسپارک یک شت کوین است؟

توکن اسپارک یک شت کوین است؟

اگر در خصوص ارزهای دیجیتال مطالعه و اطلاعات داشته باشید به خوبی می دانید که شت کوین ارزهایی هستند که بدون هیچ پشتوانه و اساسنامه معتبری به صورت حبابی وارد بازار شده اند. همان ‌طور که گاهی اوقات شاهد افزایش قیمت این شت کوین ها به صورت نجومی هستیم به سرعت نیز قیمت آنها افول پیدا می کند و موجب متضرر شدن بسیاری از معامله‌ گران می ‌شود.

اما با توجه آنچه که تا کنون برای شما بیان کردیم توکن اسپارک یک توکن کاربردی است که ساختاری مشخص و با زیرساخت‌ های برنامه‌ ریزی شده طراحی و ارائه شده است که طراحان از ارائه آن هدف خاصی را دنبال می کردند. بنابراین نمی ‌توان گفت که اسپارک یک شت کوین است. اما این که در آینده با چه میزان استقبال و پیشرفت مواجه خواهد شد هنوز هم نمی ‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد.

آیا توکن اسپارک کلاهبرداری است؟

آیا توکن اسپارک کلاهبرداری است؟

با وجود پشتوانه قوی که این توکن دارد یعنی همان ارز ریپل که ششمین ارز معتبر جهان است نمی توان گفت که توکن اسپارک نیز کلاهبرداری است. چرا که بسیاری از صرافی های معتبر از این توکن پشتیبانی و حمایت کرده اند و به خوبی می دانید که یک رمز ارز برای این که در این صرافی های معتبر لیست شود باید از نظر تمامی مسائل فنی و کاربردی بدون ابهام باشند. توکن اسپارک نیز با توجه به هدف و کارایی اش توانسته است حمایت و پشتیبانی این صرافی های معتبر را به خود جلب کند.

نکاتی که درباره این ارز باید دانست؟

تا به حال توضیحات کامل و مفصلی در رابطه با این توکن و کارایی آن برای شما عزیزان بیان کرده ایم. بنابراین اگر بخواهیم به صورت خلاصه مهمترین نکات مرتبط با این رمز ارز را ذکر کنیم باید گفت که این رمز ارز توسط تیم ریپل طراحی شده است و هدف آن رفع محدودیت ها و مشکلات ریپل در زمینه قراردادهای هوشمند بوده است.

تعداد توکن های در نظر گرفته شده ۱۰۰ میلیارد می باشد اما هنوز معاملات این توکن از سر گرفته نشده و در چند مرحله به صورت ایردراپ به دارندگان ریپل اختصاص می یابد. مهمترین نکته هم در خصوص این ارز این است که اگر قصد سرمایه گذاری در آن را دارید حتما با صبر و حوصله و بررسی دقیق بازار اقدام کنید و هرگز نباید عجولانه تصمیم گرفت.

ارز spark مجاز است؟

توکن اسپارک توسط صرافی های معتبر و معروف در جهان از جمله بایننس، کوین بیس، کوکوین و بسیاری دیگر از صرافی‌ ها پشتیبانی و حمایت می شود. علاوه بر این، این توکن به عنوان ‏فورک ارز دیجیتال ریپل محسوب می شود بنابراین می توان گفت رمز ارز معتبر می باشد و از نظر این صرافی ها مجاز و قابل اعتماد است.

چرا توکن اسپارک سقوط کرد؟

از آنجایی که این توکن به تازگی طراحی و معرفی شده است فقط تعداد محدودی از آن در بازار وجود دارد. همین مقدار هم فقط به دارندگان ارز ریپل به صورت ایردراپ تعلق می گیرد. بنابراین نمی توان در حال حاضر اعلام کرد که این ارز سقوط کرده یا پیشرفت زیادی داشته است.چرا که هنوز در مرحله آزمایشی و توزیع رایگان قرار دارد تا خودش را بیشتر برای معامله گران در بازار معرفی و مطرح کند.

بنابراین باید منتظر شد تا ببینیم در آینده این رمز ارز با چه پیشرفتی مواجه خواهد شد البته با در نظر گرفتن کارائی و هدف که دارد این طور به نظر می رسد که با استقبال معامله گران مواجه شود و بتواند جایگاه خود را در میان دیگر رمز ارزها تثبیت کند.

Spark را چگونه میشه خرید؟

توکن Spark در حال حاضر به صورت ایرداپ به معامله گران واگذار می شود و معاملات آن به صورت رسمی آغاز نشده است. بنابراین معامله‌ گرانی که تمایل دارند مالک این رمزارز باشند در صورتی که در موجودی کیف پول خود ارز ریپل را داشته باشند کافیست از این موجودی اسکرین شات گرفته و در موعد مقرر برای صرافی ارسال کنند تا واجد شرایط دریافت ارز ایردراپ اسپارک شوند. در صورتی هم که ارز ریپل ندارند باید از صرافی مورد نظر هر مقدار که می خواهند ریپل خریداری کنند و حساب ریپل خود را در صرافی شارژ نگه دارند تا توکن اسپارک به آن ها اختصاص یابد.

سوالات متداول

شبکه فلر چیست؟

شبکه فلر با تکیه بر ماشین مجازی اتریوم به ایجاد قراردادهای هوشمند در شبکه بلاک چین ریپل می ‌پردازد.

شبکه فلر توسط کدام بلاک چین ایجاد شده است؟

بلاک چین ریپل

هدف بلاک چین ریپل از خلق توکن اسپارک چیست؟

 با این هدف خلق شد که قابلیت‌های قرارداد های هوشمند اکوسیستم ریپل را از طریق شبکه غیر متمرکز فلر ایجاد کند.

مهمترین وظایف توکن اسپارک چیست؟

تولید داده های مفید با سیستم اوراکل و همچنین استفاده از آن برای مدیریت شبکه و جلوگیری از اسپم در شبکه فلر

آیا توکن اسپارک معتبر است؟

اعتبار این توکن توسط شیکه ریپل ارائه شده و در صرافی های معتبر پشتیبانی می شود.

مهمترین ویژگی و خصوصیت توکن اسپارک چیست؟

به عنوان پلی میان شبکه اتریوم و ریپل شناخته شده است.

چه تعداد توکن اسپارک خلق شده است؟

در حال حاضر حدود ۱۰۰ میلیارد توکن خلق شده است.

در حال حاضر چه تعداد توکن اسپارک ارائه شده است؟

برابر با تعداد توکن های در حال گردش ریپل یعنی ۴۵میلیارد توکن.

این توکن را از کدام صرافی ها می توان خریداری کرد؟

در حال حاضر برای این توکن معاملاتی صورت نگرفته است.

کدام صرافی ها از ارز اسپارک پشتیبانی کرده اند؟

صرافی های معتبری از جمله بایننس، کوکوین، کوین بیس و بسیاری دیگر از صرافی ها

قیمت ارز اسپارک در حال حاضر چه مقدار می باشد؟

قیمت این توکن ۰.۰۰۳۳۴۱ دلار برآورد شده است.

آیا می توان این ارز را خریداری کرد؟

در حال حاضر این ارز به صورت رایگان و ایردراپ به دارندگان ریپل تعلق می گیرد.

نحوه دریافت ایردراپ اسپارک چگونه است؟

این ارز به صورت خودکار به کیف پول افرادی که ارز ریپل را دارند واریز می شود.

چه مقدار ارز اسپارک به افراد اختصاص می یابد؟

در ازای هر یک ارز ریپل یک ارز اسپارک به افراد اختصاص می یابد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها