تبلیغات
بهترین ارز های دیجیتال در سال آینده برای نوسان گیری بازه های زمانی مختلف آموزش ارزهای دیجیتال

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در سال 2023

  • توسط sara
  • 18 دقیقه

نوسان گیری یکی از رایج ترین کار ها در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. در حال حاضر بیش از 1600 رمز ارز در جهان وجود دارد که از برخی از آن ها برای نوسان گیری استفاده می شود. استفاده از هر ارز برای یک بازه زمانی مختلف می باشد به طور مثال ارز بیت کوین برای نوسان گیری کوتاه مدت بسیار مناسب بوده و ارز اتریوم هم برای میان مدت خوب است. نوسان گیری در حوزه ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل افراد زیادی هم هستند که با بهره گیری از روش ها و ارزهای دیجیتال مختلف می توانند نوسان گیری کنند. نوسان گیری نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و به آن گونه نیست که هر کسی بتواند در این حوزه فعالیت کند. در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به مهم ترین نکات پیرامون بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری اشاره شده است.

فهرست محتوا

نوسان یکی از عادی ترین موضوعات در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. امروزه تمامی ارزهای دیجیتال با نوساناتی همراه هستند که در برخی از این ارزها نوسانات زیاد و در برخی هم کمتر می باشند. با توجه به نوسانات زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال رخ می دهد نوسان گیری هم اهمیت زیادی دارد و همان طور که گفته شد افراد زیادی هم هستند که با استفاده از روش های مختلف و به کمک ارزهای دیجیتال عملیات نوسان گیری را انجام می دهند.

برای نوسان گیری اگر دانش بالایی نداشته باشید ممکن است نه تنها فعالیت شما مفید نباشد بلکه ضرر هم وارد کند. به عنوان مثال شما اگاهی لازم را نداشته باشید و ندانید که در تایم فریم کوتاه مدت از چه روش ها و چه ارزهایی برای نوسان گیری باید استفاده کرد، این ممکن است ضرر زیادی به شما وارد کند. اگر شما نیز به دنبال نوسان گیری و اطلاعات مربوط در این زمینه هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در ایران چیست؟

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در ایران چیست؟

در ایران از رمز ارزهای مختلفی برای نوسان گیری ارز دیجیتال استفاده می شود. در ایران معمولا با توجه به تایم فریم مشخص شده برای نوسان گیری از رمز ارزهای مختلفی استفاده می شود. به طور مثال ارز دیجیتال بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری کوتاه مدت می باشد. در ایران افراد زیادی هستند که در حوزه ارزهای دیجیتال و نوسان گیری آن ها فعالیت دارند. هر کدام از این افراد با توجه به تایم فریم مشخص شده از ارزهای مختلفی کمک می گیرند. در قسمت قبل اشاره شد که نوسانات همواره در بازار ارزهای دیجیتال به چشم می خورند و این نوسانات در برخی از ارزها زیاد و در برخی هم کمتر می باشند. نوسان گیری نیاز به دانش زیادی دارد و به این گونه نیست هر فردی خودش را به عنوان یک نوسان گیر فعال در بازار ارزهای دیجیتال معرفی کند.

برای آن که متوجه شوید کدام ارز دیجیتال برای نوسان گیری در ایران مناسب است ابتدا تایم فریم خود را مشخص کنید. به عنوان مثال شما می خواهید در یک تایم فریم میان مدت اقدام به نوسان گیری کنید و حال با کمک گرفتن از نظر تحلیل گران شما می توانید متوجه شوید که کدام ارز دیجیتال در تایم فریم مشخص شده و زمان نوسان گیری برای این کار مناسب می باشد. در حال حاضر برای نوسان گیری در تایم فریم میان مدت از رمز ارز اتریوم، برای کوتاه مدت از بیت کوین و برای بلند مدت هم از ترون و تتر و دوج کوین استفاده می شود.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

بازار پر نوسان رمز ارزها همواره پذیرای معامله‌ گرانی است که قصد استفاده از فرصت‌ های بی ‌شمار آن را دارند. در این بین بعضی از معامله‌ گران با اهداف بلند مدت اقدام به سرمایه‌ گذاری کرده و عده ‌ای دیگر با اهداف کوتاه‌ مدت به دنبال نوسان گیری با استفاده از رمز ارزها هستند. هر یک از این گروه‌ ها استراتژی ‌های گوناگونی را در فرآیند خرید ارز دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می دهند.

در حال حاضر نمی توان فقط به چند نوع رمز ارز را به عنوان بهترین ارزها برای نوسان گیری اشاره کرد. هر شخص برای نوسان گیری از رمز ارزهای مختلفی استفاده می کند اما با توجه به اعتبار و قدرت بیت کوین اکثر نوسان گیری ها با استفاده از این رمز ارز انجام می شود.

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

آینده ارز دیجیتال یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه رمز ارزها می باشد. امروزه هر شخصی که می خواهد بر روی یک رمز ارز سرمایه گذاری کند از قبل آن آینده ارزهای دیجیتال را بررسی می کند. با توجه به نوسانات زیاد بازار ارزهای دیجیتال، تحلیل آینده ارزها اهمیت زیادی دارد که با روش ها فاندامنتال و تکنیکال صورت می گیرد.

برای آن که متوجه شوید کدام ارز آینده بهتری دارد باید از تحلیل گران کمک بگیرید. امروزه تحلیل گران بسیار زیادی وجود دارند که با پیش بینی آینده ارزها می توانند به این سوال شما که کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد کمک کنند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری کدامند؟

همان طور که در قسمت های قبل هم به این موضوع اشاره شد نمی توان از یک ارز عنوان بهترین ارز برای نوسان گیری اشاره کرد. هر فردی که در دنیای ارز دیجیتال در حوزه نوسان گیری فعالیت دارد استراتژی های خاص خود را دارد و بر اساس فاکتور ها و روش های مختلفی اقدام به نوسان گیری می کند به همین دلیل نمی توان تنها به یک ارز اشاره کرد.

هر چند که نمی توان تنها در این زمینه از یک ارز نام برد اما افراد همواره از رمز ارزهای معروف برای نوسان گیری استفاده می کنند. پر استفاده ترین رمز ارزهایی که امروزه در دنیای ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری از آن ها استفاده می شود ارزهایی مانند پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین و اتریوم هستند که دلیل آن هم قدرت بالای این ارزها در بازار جهانی می باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری از نظر تریدر ها

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری از نظر تریدر ها

در ایران تریدر های معروف زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. نظر تریدر های ایرانی در رابطه با این که کدام ارز دیجیتال برای نوسان گیری مناسب و بهتر است تفاوت دارد. معمولا بهترین تریدر های ایرانی که با استفاده از ارزهای دیجیتال اقدام به نوسان گیری می کنند عبارتند از علیرضا محرابی، هلاکویی، رمز علی، امیر حسن نام آور، امیر شاهان فر و امیر حسین بهرامی که به عنوان بهترین تریدر های ایرانی شناخته می شوند.

هر کدام از این تریدر ها هم در زمان های مختلف و با توجه به تایم فریم های گوناگون از رمز ارزهای مختلفی برای نوسان گیری استفاده می کنند. با توجه به نظر و عقیده اکثر این تریدر ها رمز هایی مانند بیت کوین و اتریوم بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری در بازار رمز ارزها به شمار می روند و نوسان گیری با این ارزها به مراتب راحت تر می باشد.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر جدولی وجود دارد که در آن به بهترین سوالات پیرامون بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری اشاره شده است. هر کدام از سوالاتی که در جدول زیر به آن ها اشاره شده است از اهمیت بسیار بالایی در این حوزه برخوردار هستند و می توانند کمک بسیار زیادی به شما بکنند.

موضوعبهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری
تایم فریم های نوسان گیری کدامند؟بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت
روش های نوسان گیری کدامند؟تشخیص محدوده های ثابت، استفاده از میانگین حرکت و …
آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است؟برای آگاهی از آینده رمز ارزها از تحلیل گران کمک بگیرید.
بهترین تریدر های ایرانی برای نوسان گیری کدامند؟محرابی، هلاکویی، رمز علی، بهرامی و نام آور

بهترین ارزهای دیجیتال در سال آینده برای نوسان گیری بازه های زمانی مختلف

همان طور که ممکن است بدانید نوسان گیری در حوزه ارزهای دیجیتال در 3 تایم فریم مختلف صورت می گیرد. تایم فریم های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باز های زمانی برای نوسان گیری می باشند. نوسان گیری با استفاده از رمز ارزها هم در همین 3 بازه زمانی صورت می گیرد که روش های آن ها کمی با هم تفاوت دارد. در این قسمت به بهترین رمز ارزها برای نوسان گیری در سال 2022 میلادی اشاره شده است.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2022 در میان مدت

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2022 در میان مدت

اگر به دنبال نوسان گیری با استفاده از رمز ارزها در تایم فریم کوتاه مدت هستید ارز بیت کوین بهترین گزینه است. ارز دیجیتال بیت کوین با توجه به نوسانات روزانه ای که دارد بهترین ارز برای نوسان گیری در کوتاه مدت به شمار می رود.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2022 در میان مدت

اگر به دنبال نوسان گیری در میان مدت با استفاده از رمز ارزها هستید ارز مانند اتریوم مناسب کار شماست. اتریوم معمولا برای نوسان گیری میان مدت بیشتر از بلند مدت و کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2022 در بلند مدت

نوسان گیری در بلند مدت اهمیت زیادی دارد. افرادی که در راستای نوسان گیری بلند مدت فعالیت دارند معمولا از رمز ارزهایی مانند ترون، دوج کوین و ارزهایی که نوسانات به مراتب پایین تری نسبت به بیت کوین دارند استفاده می کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری بر اساس تحلیل ها

همان طور که اشاره شد امروزه تحلیل گران زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. امروزه گاهی اوقات نوسان گیری از رمز ارزها بر اساس تحلیل ها صورت می گیرد و با این حساب تحلیل ها هم نقش زیادی در نوسان گیری با استفاده از رمز ارزهای دیجیتال دارند.

در حال حاضر هر تحلیل گر تحلیل خاص خود را دارد. برای آن که متوجه شوید کدام ارز دیجیتال بر اساس تحلیل ها برای نوسان گیری مناسب تر است می توانید از تحلیل گران صاحب نظر در این زمینه کمک بگیرید که نام بهترین افراد ایرانی این حوزه در قسمت های قبل گفته شد.

روش های نوسان گیری از ارز های دیجیتال

روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

در حال حاضر روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان از رمز ارزهای مختلف نوسان گیری کرد. در قسمت زیر روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال ذکر شده است.

تشخیص محدوده ‌های ثابت نوسان 

تشخیص محدوده های ثابت نوسان یکی از روش های نوسان گیری است. از این روش در زمانی که بازار در حالت رنج است استفاده می شود. در این هنگام قیمت بین دو سطح حمایت و مقاومت افقی که مثل یک جعبه می باشد به تله افتاده و بین‌ آن دو نوسان ایجاد می شود.

کاری که معامله ‌گر در همچین وضعیتی باید در دستور کار خود قرار دهد قرار دادن سفارش خرید در نزدیکی سطح حمایتی و فروش آن در نزدیکی سطح مقاومت می باشد. البته در این هنگام احتیاط شرط عقل بوده و بهتر است که تریدرها حرص و طمع را در این زمان کنار گذاشته و برای احتیاط کار اهداف فروش خود را ۱ یا ۲ درصد پایین ‌تر از خطوط مقاومت قرار دهند.

برای وارد شدن به معاملات از پولبک‌ ها استفاده کنید

 پولبک ‌ها که در حقیقت آخرین تماس قیمت با خط روند نزولی پیش از شروع روند صعودی می باشند. پولبک ها یکی از بهترین و امن‌ ترین نقاط برای وارد شدن به معاملات به حساب می آیند. شکسته شدن خطوط مقاومت و خط روند‌های نزولی اغلب با بسته شدن کندل‌ ها بر روی آن و حجم بالای معاملات تایید خواهد شد. با این حساب در اکثر زمان ها قیمت باز هم به خط روند باز گشته و فرصتی دوباره را برای ورود خریداران جدید به بازار فراهم می کند.

استفاده از میانگین متحرک

یکی از شاخص ‌هایی که در بازارهای روند دار به کمک معامله‌ گران می ‌آید شاخص میانگین متحرک است. یکی از کاربردهای اصلی این روش نوسان گیری ایفای نقش حمایت و مقاومت متحرک بوده که در روند های صعودی می تواند رو به روی ریزش بایستد و در روند های نزولی در برابر رشد قیمت ایستادگی کنند.

برای استفاده از این روش زمانی که قیمت به نزدیکی خطوط میانگین متحرک می ‌رسد و برای برخاستن از آن باید خرید کرد. نقطه فروش نیز زمانی می باشد که خط میانگین متحرک در جهت رو به پایین شکسته شود.

استفاده از تحلیل بنیادی رمز ارزها 

تحلیل رمز ارزها یکی از مهم ترین روش های نوسان گیری هستند. به عنوان مثال خبر اضافه شدن به صرافی‌ های معتبر، هارد فورک که چند هفته بعد رخ می دهد و یا نصف شدن پاداش استخراج می ‌توانند بر روی قیمت اثر زیادی داشته باشند.

تریدرها با در نظر گرفتن این اتفاقات، اقدام به پیش‌ خرید رمز ارزها کرده و تقاضا را برای خرید آن افزایش می دهند. اغلب اتفاقاتی که زمان آن‌ ها از پیش مشخص است در بازار پیشخور خواهند شد و تاثیر آن ها را پیش از تاریخ رخ دادن یک اتفاق بر روی قیمت می گذارد.

نمودارتان را با اندیکاتور ها شلوغ نکنید

بهترین تریدر های بازار ارز دیجیتال اغلب از اندیکاتور های ثابتی برای تحلیل نمودار های خود مورد استفاده قرار می دهند. برخی از آن ‌ها اندیکاتور مک دی را به همراه RSI استفاده کرده و برخی دیگر تنها از ایچیموکو یا میانگین ‌های متحرک کمک می گیرند.

اندیکاتورها می توانند تایید اضافه ‌ای برای انجام دادن یا ندادن یک معامله باشند ولی نمی توان به تنهایی بر روی آن‌ ها متکی بود.

استفاده از اندیکاتور ها به عنوان یار کمک

استفاده از یک اندیکاتور به عنوان یار کمکی یکی از روش های نوسان گیری می باشد. برخی از اندیکاتورها مثل باند بولینگر محدوده‌ متحرکی را برای نوسان قیمت مشخص می ‌کنند. این شاخص که بیش ترین کارایی خود را در بازار های رنج و بدون روند نشان می‌ دهد و یک سطح حمایتی و یک سطح مقاومتی برای معامله‌ گران با استفاده از فرمول میانگین متحرک ترسیم می ‌کند.

آسان ترین استفاده‌ ای که از این شاخص می ‌توان کرد خریدن در زمان رسیدن قیمت به پایین ترین محدوده و فروختن در زمان رسیدن به بالا ترین سقف آن است. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که در بازارهای روند دار نباید برخلاف روند از موقعیت ‌های شناسایی شده به وسیله این اندیکاتور استفاده کرد زیرا درصد خطای بالایی دارند. استفاده از یک اندیکاتور خطای زیادی دارد و این ابزار را باید در کنار دیگر روش ‌های تحلیل تکنیکال استفاده کرد.

حد ضرر را از یاد نبرید

هر معامله گر امکان اشتباه را دارد و تمام تحلیل ها بر طبق پیش بینی ها درست از آب در نمی آیند. برای همین هم همیشه باید آماده سناریویی باشید که از اتفاق افتادنش خوشحال نمی ‌شوید. حد ضرر این اطمینان را به شما می ‌دهد که معامله‌ هایتان را کنترل شده پیش ببرید و دور پیروزی خود را حفظ کنید.

روند بیت کوین را همیشه رصد کنید

ارز دیجیتال بیت کوین بهترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان می باشد. ارز دیجیتال بیت کوین با توجه به قدرت زیادی که در بازار دارد همواره نقش زیادی در نوسانات ارزها از خود نشان می دهد به همین خاطر رصد کردن روند بیت کوین بسیار مهم است. همبستگی بین بیت‌ کوین و آلت کوین ‌ها افراد و تریدر ها را وادار به دنبال کردن روند قیمت بیت کوین در زمان‌ هایی که اقدام به معامله‌ آلت‌ کوین ‌ها می‌ کنند، کرده است.

به طور مثال زمانی که ارز دیجیتال بیت کوین روند صعودی داشته باشد اکثر آلت کوین ها هم روند صعودی خواهند داشت و در مواقعی که بیت کوین در سرازیری بوده و قیمت آن رو به کاهش می باشد آلت کوین ها هم روند نزولی خواهند داشت.

سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری کدام ارز است؟

هر کدام از افراد در تایم فریم های بر اساس تایم فریم مشخص شده از رمز ارزهای مختلفی برای نوسان گیری استفاده می کنند که در طول مقاله مفصل به آن اشاره شده است.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در کوتاه مدت کدام ارز است؟

بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در کوتاه مدت می باشد.

بهترین ارز برای نوسان گیری در بلند مدت کدام ارز است؟

اگر به دنبال نوسان گیری با استفاده از ارزها در بلند مدت هستید ارزهایی مانند ترون و تتر بهتر هستند.

از کدام از برای نوسان گیری در میان مدت استفاده کنیم؟

اتریوم در حال حاضر بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در میان مدت می باشد.

روش های نوسان گیری ارز دیجیتال چیست؟

برای وارد شدن به معاملات از پولبک‌ ها استفاده کنید، استفاده از میانگین متحرک، استفاده از تحلیل بنیادی رمز ارزها، نمودارتان را با اندیکاتورها شلوغ نکنید، استفاده از اندیکاتورها به عنوان یار کمک، حد ضرر را از یاد نبرید و روند بیت کوین را همیشه رصد کنید.

تایم فریم های نوسان گیری در حوزه ارزهای دیجیتال کدامند؟

بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تایم فریم های نوسان گیری می باشند.

آیا نوسان گیری نیاز به داشتن اطلاعات زیادی دارد؟

با توجه به اهمیت نوسان گیری این موضوع نیاز به داشتن اطلاعات زیادی دارد.

بهترین تریدر های ایرانی برای نوسان گیری کدامند؟

هلاکویی، رمز علی، محرابی، نام آور و بهرامی بهترین تریدر های ایرانی برای نوسان گیری هستند.

آینده کدام ارز دیجیتال برای نوسان گیری بهتر است؟

برای این سوال باید از تحلیل گران فعال در این حوزه کمک بگیرید.

نوسان گیری چیست؟

نوسان گیری یعنی بررسی روند قیمت یک سهام یا ارز در یک تایم فریم مشخص شده.

تحلیل ارزهای دیجیتال با چه روش هایی انجام می شود؟

تحلیل ارزهای دیجیتال با روش های فاندامنتال و تکنیکال انجام می شوند.

عوامل تاثیر گذار در نوسانات ارزهای دیجیتال کدامند؟

بیت کوین، حمایت سلبریتی ها، دولت فدرال، توکن سوزی، عرضه و تقاضا و سختی استخراج عوال تاثیر گذار در نوسان یک ارز هستند.

آیا بیت کوین هم در نوسانات ارزهای دیجیتال اثر دارد؟

با توجه به قدرت و اعتباری که بیت کوین دارد نوسانات این ارز هم باعث ایجاد نوسان در سایر رمز ارزها می شود.

منظور از آلت کوین چیست؟

آلت کوین به تمام ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین معرفی شده اند گفته می شود.

منظور از پولبک چیست؟

پولبک به معنای یافتن نقطه ورود در کنار یک نقطه خروج مناسب می باشد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها