تبلیغات
کاربردی ترین اندیکاتور آموزش ارزهای دیجیتال

کاربردی ترین اندیکاتور برای ترید روزانه و پرسود

  • توسط zeinab
  • 9 دقیقه

اندیکاتور ها در بورس بسیار مهم می باشند و در تعداد متفاوتی وجود دارند. همه این اندیکاتور ها قابل استفاده نیستند و فقط چند تا از آن ها کاربرد دارند. ما در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم که در رابطه با کاربردی ترین اندیکاتور صحبت کنیم. بعضی از این اندیکاتور ها مناسب بازار ایران نمی باشد. اگر شما به دنبال کاربردی ترین اندیکاتور در بورس ایران هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

کاربردی ترین اندیکاتور ارزهای دیجیتال

کاربردی ترین اندیکاتور ارزهای دیجیتال

کاربردی ترین اندیکاتور ارز دیجیتال به شما کمک می کند تا با دید بهتر به رمز ارزها و قیمت آن ها نگاه کنید و آن را تحلیل کنید. به واسطه این امر نقاط ورود و خروج یک معامله مشخص می شود و این امر شناسایی اندیکاتور را برای شما راحت تر می کند. ما در این بخش کاربردی ترین اندیکاتور را برای ارزهای دیجیتالی به شما معرفی می کنیم.

اندیکاتور مقاوت نسبی

مقاومت نسبی یک اسیلاتور است که به واسطه آن قدرت خریدار و فروشنده مشخص می شود. شاخص عددی آن بین 0 تا 100 است و میزان معاملات و قیمت را در یک بازه زمانی مشخص می کند. این بازه حدودا 14روز است. این اندیکاتور یک اسیلاتور است که شخص عدد آن بین صفر تا صد است و قدرت خریدار و فروشنده را مشخص می کند.

اندیکاتور مکدی

اندیکاتور مکدی دارای دو خط است که مینگیت متحرک مومنتوم بازار را مشخص می کند به این خطوط خط سیگنال و مکدی می گویند. نمودار هیستوگرام در این اندیکاتور تفاضل بین دو خط را نمایش می دهد.

اندیکاتور شاخص میانگین جهت دار

این اندیکاتور از عدد 0 تا 100 مشخص رشده و کاربردی درباره قدرت در یک روند مشخص دارد. اگر این اندیکاتور کم تر از 20 را نشان دهد، روند ضعیفی را نشان می دهد. این اندیکاتور تنها می توانید قدرت روند را مشخص کند.

کاربردی ترین اندیکاتور فارکس

کاربردی ترین اندیکاتور فارکس

به طور کلی همه این اندیکاتور ها مهم نمی باشند. این اندیکاتور ها فقط برخی از آن ها از سایرین برتر هستند که افراد زیادی چه حرفه و چه مبتدی آن ها را مورد استفاده قرار می دهند. این فرآیند ها به راحتی قابل استفاده می باشند و ما در این بخش کاربردی ترین اندیکاتورها برای ترید در فارکس را برای شما معرفی می کنیم.

میانگین متحرک

به کمک این میانگین می توانید به قیمت نهایی در چند روز اخیر دست یابید و آن ها را بررسی کنید. زمانی که یک قیمت نهایی جدیدی ثبت می شود توسط میانگین متحرک یکی از میانگین های موجود حذف می گردد. لازم به ذکر است که شما در این نمودار نیز می توانید میانگین متحرک را ترسیم کنید اما فقط در بعضی از جایگاه های قیمت رسم می شوند.

مکدی

این نوع از اندیکاتور یکی از مهم ترین ها در مبحث بورس می باشد که نام آن مخفف شده مفهوم واگرایی، همگرایی و میانگین متحرک است. به طور کلی این نوع یکی از بهترین ها محسوب می شود و به این گونه است که اندیکاتور های اسیلان تور و روند با یک دیگر ترکیب شده و فرایند تازه ای را به وجود آورده اند. مکدی تشکیل شده از دو خط به نام هیستوگرام می باشد.

کاربردی ترین اندیکاتور بورس ایران

تا به امروز اندیکاتور های زیادی برای بازار بورس معرفی شده اند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مثبتی هستند. ما در این مقاله مهم ترین اندیکاتور های بورس ایران را نام خواهیم برد و توضیح خواهیم داد. یکی از مهم ترین ابزار تحلیل تکنیکال می باشد.

اندیکاتور cci

این اندیکاتور همان شاخص کانال در دهه ۸۰ است که برای بازار های کالا معرفی شده است. به مرور زمان متوجه استفاده آن در برخی دیگر از بازار ها مانند بورس شده اند. در اصل این اندیکاتور سعی دارد قیمت حال حاضر یک سهم را به نسبت میانگین قیمت آن در دوره ای مشخص اندازه گیری کند.

اندیکاتور باند بولینگر

یکی از مهم ترین اندیکاتور ها در بازار بورس است که میانگین های متحرک انی اندیکاتور را ساخته اند. این اندیکاتور می تواند نوسانات بازار را تشخیص دهد و دارای سه خط به نام های خط میانی، خط بالایی و خط پایینی است که کارایی های خاص خود را دارند.

فیبوناچی

این ارز در تحلیل تکنیکال بورس کاربرد زیادی دارد و به سطوح متفاوت واکنش نشان می دهد. این امر باعث شده است که این ارز را جز بهترین ها بدانند و آن را دنبال کنند.

جدول اطلاعات

برای بدست آوردن اطلاعات در رابطه با کاربردی ترین اندیکاتور به طور خلاصه این جدول را مطالعه کنید.

موضوعکاربردی ترین اندیکاتور
کاربردی ترین اندیکاتو ها در فارکسمکدی، فیبوناچی، میانگین متحرک
اندیکاتور مکدی تشکیل شده از چیست؟دو خط به نام هیستوگرام
اندیکاتور کاربردی برای بورس ایران فیبوناچی، باند بولینگر
اندیکاتور کاربردی برای ارز دیجیتال اندیکاتور مقاوت نسبی، اندیکاتور شاخص میانگین جهت دار

قیمت کاربردی ترین اندیکاتور بورس

به طور کلی در نمودار قیمت داده های زیادی وجود دارد که بسیاری از تحلیل گران به آن ها توجه نمی کنند اما اطلاعات مهمی می باشند. برای این که این داده ها بیشتر درک شود و مورد استفاده قرار بگیرد با فرمول های ریاضی متفاوتی آن ها را محاسبه می کنند. این اطلاعات و داده نموداری شامل بیشترین قیمت، کم ترین قیمت، اولین و آخرین قیمت می باشد.

 آموزش کار با کاربردی ترین اندیکاتور ها

آموزش کار با کاربردی ترین اندیکاتور ها

اندیکاتور ها ابزار های عالی برای استفاده از تحلیل تکنیکال هستند برای آموزش این عمل باید بازار و جهت بازار را تعیین کنید و اطمینان از معامله ها حاصل کنید. اندیکاتور ها به تنهایی کافی نمی باشند و به همین دلیل ترکیب آن ها راهی مطمعن برای اطمینان بیشتر است.

ویژگی های کاربردی ترین اندیکاتور

این پنل دارای کنترل برای انتخاب اندیکاتور، قوانین منطقی و پرامتر های اندیکاتور می باشد. شما می توانید به واسطه قوانین منطقی در اندیکاتور و ویژگی مربوط به اجرا آن به یک مجموعه از پیش تعیین شده مانند قوانین منطقی و یا واژه درست و غلط دسترسی پیدا کنید.

کاربردی ترین اندیکاتور و اسیلاتور چه تفاوت هایی دارند؟

اسیلاتور ها جز از زیر مجموع اندیکاتور ها هستند و به عنوان پنجره ای در پایین نمودار دیده می شود. مانند استوک استیک که در پایین نمودار قرار دارد. یکی دیگر از تفاوت های آن ها درباره محدوده اسیلاتور ها است. اسیلاتور ها دارای اشباع خرید و اشباع فروش است و این امر با اندیکاتور متفاوت است.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها