تبلیغات
کیف پول سامورایی کیف پول

بررسی کیف پول سامورایی و ارزهایی که پشتیبانی می کند

 • توسط sajjad
 • 20 دقیقه

امروزه در حوضه ارزهای دیجیتال، کیف پول ها به یکی از مهم ترین ابزار ها تبدیل شده و کاربر زیادی در این زمینه دارند. تاکنون احتمالا نام کیف پول های ارز دیجیتال را شنیده و ممکن است اطلاعاتی هم در رابطه با آن ها داشته باشید. کیف پول های ارز دیجیتال ابزاری برای ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها می باشند که به 4 دسته نرم افزاری، سخت افزاری، تحت وب و کاغذی تقسیم بندی می شوند و هر کدام از آن ها نیز انواع بسیار زیادی دارند. هر کدام از این کیف پول ها از رمز ارزهای مختلفی پشتیبانی می کنند و هر یک نیز قابلیت های مختلفی دارند. در حال حاضر با توجه به تعداد زیاد ارزهای دیجیتال والت های زیادی هم ارائه شده اند که یکی از بهترین والت های ارز دیجیتال کیف پول سامورایی می باشد.

والت سامورایی در حال حاضر با توجه به ویژگی هایی که دارد به عنوان بهترین والت برای ارز بیت کوین شناخته می شود. همان طور که می دانید بیت کوین بهترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان می باشد که تمامی کیف پول ها از این ارز پشتیبانی می کنند. اما کیف پول سامورایی فقط مختص به ارز بیت کوین می باشد. در طول این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به معرفی این کیف پول بیت کوین پرداخته و به تمام مسائل پیرامون این کیف پول معتبر و محبوب اشاره شده است. 

کیف پول سامورایی مختص کدام شبکه است؟

در قسمت قبل گفته شد که هر کیف پول ارز دیجیتال از ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند. در حال حاضر برخی از کیف پول ها هستند که فقط مختص به یک شبکه بوده و یا تنها از یک ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند و برای سایر رمز ارزها نمی توان از آن ها استفاده کرد.

در حال حاضر کیف پول سامورایی هم تنها از یک ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و فقط متخص به یک شبکه می باشد. این کیف پول در حال حاضر برترین و بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال بیت کوین به شمار می رود و فقط کاربرانی که از ارز دیجیتال بیت کوین برای معاملات و سرمایه گذاری های خود استفاده می کنند امکان استفاده از این کیف پول را دارند.

همان طور که می دانید ارز دیجیتال بیت کوین بهترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان به شمار می رود. در حال حاضر اکثر کاربران فعال در بازار ارزهای دیجیتال از بیت کوین برای معاملات و سرمایه گذاری های خود استفاده می کنند و با توجه به این که والت samourai به عنوان بهترین والت برای این ارز به شمار می رود اکثر کاربران بیت کوین هم از والت سامورایی را برای نگهداری این ارز استفاده می کنند.

کیف پول سامورایی را از کجا دانلود کنیم؟

در قسمت های ابتدایی گفته شد که کیف پول های ارز دیجیتال به 4 دسته نرم افزاری، سخت افزاری، تحت وب و کاغذی تقسیم می شوند. در حال حاضر کیف پول سامورایی هم جزو آن دسته از کیف پول های نرم افزاری می باشد و یکی از مسائل و چالش هایی که همواره در رابطه با این کیف پول وجود دارد منبع دانلود این کیف پول می باشد.

این که از چه منبعی کیف پول ارز دیجیتال را دانلود کنیم بسیار مهم است زیرا نسخه های غیر رسمی زیادی از این والت ها در سایت های غیر معتبر وجود دارد که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و ممکن است برای کاربر مشکلاتی ایجاد کند. برای دانلود کیف پول سامورایی می توانید از گوگل پلی، اپ استور و خود سایت رسمی این کیف پول استفاده کنید.

کیف پول سامورایی چه ویژگی هایی دارد؟

کیف پول سامورایی چه ویژگی هایی دارد؟

همان طور که اشاره شد کیف پول سامورایی با توجه به ویژگی هایی که دارد باعث شده تا امروزه به عنوان بهترین والت بیت کوین شناخته شود. حال ممکن است این سوال برای هر کاربری پیش آید که ویژگی ها و مزایای این کیف پول چیست که باعث شده اعتبار زیادی کسب کند. اگر به دنبال شناخت ویژگی های این کیف پول هستید در این قسمت به مهم ترین این ویژگی ها اشاره شده است.

امنیت بالا

امنیت بدون شک مهم ترین مسئله در رابطه با کیف پول های ارز دیجیتال می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث شده تا این کیف پول به عنوان امن ترین کیف پول بیت کوین شناخته شود امنیت بالای آن می باشد که کاربران بدون هیچ ترسی از هک شدن می توانند از این کیف پول استفاده کنند.

تراکنش های محرمانه

تراکنش های محرمانه هم یکی دیگر از ویژگی های این کیف پول می باشد. زمانی که یک کاربر می خواهد معامله ای انجام دهد تمام تراکنش های این معامله محرمانه بوده و هیچ شخصی به این تراکنش ها دسترسی ندارد.

متن باز بودن

متن باز بودن به معنای آن است که کاربر به کد برنامه دسترسی دارد. با این ویژگی کاربر می تواند با بیان ایده های متنوع قابلیت های جدیدی به این کیف پول ارز دیجیتال اضافه کند.

مشکلات کیف پول سامورایی چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال سامورایی در کنار مزایا و ویژگی هایی که دارد دارای معایبی هم می باشد. در این قسمت به معرفی معایب و ویژگی های منفی این والت اشاره شده است.

پشتیانی از یک ارز

یکی از معایب این والت این است که تنها از یک ارز پشتیبانی می کند. این ارز تنها از بیت کوین پشتیبانی کرده و سایر کاربران نمی توانند از این والت برای سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

نبود نسخه دسکتاپ

نبود نسخه دستکاپ هم یکی دیگر از معایب این کیف پول ارز دیجیتال است. کیف پول ارز دیجیتال سامورایی در حال حاضر تنها قابلیت نصب بر روی گوشی موبایل را دارد و بر روی کامپیوتر قابل اجرا نخواهد بود.

احراز هویت تک مرحله ای

در کیف پول ارز دیجیتال سامورایی احراز هویت دو مرحله ای وجود ندارد و هیچ لایه امنیتی دیگری در آن استفاده نشده است. احراز هویت دو مرحله ای یکی از بهترین موارد برای برقراری امنیت است.

دانلود کیف پول سامورایی برای کامپیوتر

دانلود کیف پول سامورایی برای کامپیوتر

در قسمت قبل در مورد معایب کیف پول سامورایی توضیحاتی ارائه شد. اگر قسمت قبل را خوانده باشید می دانید که در حال حاضر هیچ نسخه ای از نرم افزار این کیف پول که قابلیت اجرا بر روی کامپیوتر و ویندوز را داشته باشد ارائه نشده است و کاربران نمی توانند این کیف پول را برای کامپیوتر خود دانلود و از آن استفاده کنند.

ممکن است در برخی از سایت ها با عبارت دانلود کیف پول samourai برای کامپیوتر مواجه شوید. در صورتی که با این سایت ها مواجه شدید بدون هیچ توجهی از آن ها عبور کنید زیرا همان طور که گفته شد هیچ نسخه رسمی از این نرم افزار برای کامپیوتر وجود ندارد و استفاده از آن ها ممکن در برای شما مشکلات زیادی ایجاد کند.

سایت کیف پول سامورایی

در قسمت های این مقاله گفته شد که کیف پول samourai یک کیف پول نرم افزاری می باشد. در کنار آن کیف پول samourai به عنوان یک کیف پول تحت وب یا آنلاین هم شناخته می شود و این به آن معناست که کاربر با مراجعه به سایت این کیف پول از طریق مرورگر خود با موبایل و یا کامپیوتر می تواند از این کیف پول استفاده کند.

اگر به دنبال سایت این کیف پول هستید می توانید از طریق لینک samouraiwallet.com استفاده کنید. نا گفته نماند در صورتی که قصد استفاده از سایت این کیف پول را دارید بدون استفاده از فیلترشکن و وی پی ان می توانید از آن استفاده کنید.

نحوه کار با کیف پول سامورایی

یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با این کیف پول نحوه کار با آن است. برای استفاده از آن باید اطلاعاتی در خصوص نحوه کار داشته باشید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. در قسمت زیر به نحوه استفاده از این کیف پول اشاره شده است. (روش نصب و راه اندازی کیف پول در قسمت های بعد گفته شده است).

 1. پس از نصب و فعال سازی کیف پول اگر به دنبال انتقال ارز هستید از قسمت + و send می توانید این عملیات را انجام دهید.
 2. اگر به دنبال دریافت ارز به این کیف پول هستید از قسمت + بر روی گزینه Receive کلیک کنید. (در قسمت بعد به صورت کامل به این مورد اشاره شده است).
 3. برای بک آپ گیری از این کیف پول از قسمت Export Wallet Backup این کار را انجام دهید.

نحوه انتقال ارز به کیف پول سامورایی

انتقال ارز شاید مهم ترین کاربرد های این کیف پول باشد. انتقال ارز از طریق کیف پول سامورایی کار چندان پیچیده ای نیست و هر کاربری با داشتن اطلاعات کافی می تواند به راحتی این عملیات را انجام دهد. اگر شما نیز به دنبال انتقال ارز از طریق کیف پول سامورایی هستید حتما این قسمت را با دقت مطالعه و مانند روشی که در قسمت زیر توضیح داده شده است عمل کنید تا بتوانید به راحتی ارز بیت کوین را از طریق این کیف پول انتقال دهید.

برای این کار ابتدا بایستی آدرس کیف پول خود را پیدا کنید. وارد قسمت receive شوید و آدرس کیف پول در آن جا برای شما نمایش داده می شود. کد را کپی و برای شخصی که می خواهد به این کیف پول بیت کوین ارسال کنید بفرستید. اگر از طریق صرافی این عملیات را انجام می دهید آدرس کیف پول را در قسمت ارسال صرافی وارد کرده و سپس مقدار انتقال را مشخص کنید تا ارز به کیف پول ارسال شود.

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعات قسمت زیر به مهم ترین سوالات و نکات پیرامون کیف پول سامورایی اشاره شده است.

موضوعکیف پول سامورایی
کیف پول سامورایی مختص کدام شبکه است؟شبکه بیت کوین
والت سامورایی جزو کدام دسته از کیف پول ها می باشد؟نرم افزاری و تحت وب
آیا نسخه دسکتاپ کیف پول سامورایی وجود دارد؟در حال حاضر نرم افزاری از این کیف پول برای دسکتاپ معرفی نشده است.
ویژگی های کیف پول سامورایی چیست؟امنیت، متن باز بودن، تراکنش های محرمانه

آموزش نصب کیف پول سامورایی

در قسمت های قبل در رابطه با نحوه استفاده از این کیف پول توضیحاتی ارائه شد. حال اگر به دنبال روش نصب و راه اندازی این کیف پول هستید این قسمت را با دقت مطالعه کنید. در این بخش به نحوه نصب و راه اندازی این کیف پول اشاره شده است.

نصب کیف پول

ابتدا کیف پول را از منابعی که گفته شد دانلود کنید و نرم افزار را اجرا کنید. حال نرم افزار از شما یک درخواست برای امکان دسترسی برای پاک کردن نرم افزار پس از گم شدن موبایل می باشد و اگر به آن نیاز ندارید بر روی گزینه cancel و سپس بر روی Srat New Wallet کلیک کنید.

ایجاد حساب کاربری

حال یک رمز عبور معتبر برای خود ایجاد کنید. (توجه داشته باشید که در صورت فراموش کردن رمز امکان بازیابی آن وجود ندارد). حال یک پین کد بین 5 تا 8 رقمی وارد کنید. (در زمان ورود به برنامه باید از این پین کد استفاده کنید). در قسمت بعد یک عبارت 12 کلمه این نشان داده می شود که آن را یادداشت و در یک جای امن نگه دارید زیرا این کد نمونیک به معنای مالکیت کیف پول برای شما خواهد بود.

آیا این والت قابل اعتماد است؟

آیا این والت قابل اعتماد است؟

یکی از موضوعات مهم در رابطه با کیف پول های ارز دیجیتال مسئله اعتماد به آن ها می باشد. در قسمت های قبل گفته شد که بسیاری از افراد سوء استفاده گر با ارائه نرم افزار های غیر رسمی کیف پول ها دست به کلاهبرداری می زنند و همین مسئله باعث می شود برخی از کاربران نسبت به برخی از کیف پول ها اعتماد خود را از دست بدهند.

حال یکی از سوالات رایج کاربران در رابطه با اعتماد به کیف پول سامورایی می باشد. با توجه به این که این کیف پول به عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین شناخته می شود می تواند بسیار قابل اعتماد باشد و کاربران بدون هیچ مشکلی و ترسی از این کیف پول برای ذخیره و ارسال و دریافت ارز دیجیتال بیت کوین استفاده کنند.

چرا باید از این والت برای نگهداری ارزها استفاده کنیم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید از این والت برای ذخیره بیت کوین استفاده کنیم. در قسمت های گذشته برخی از ویژگی های این کیف پول معرفی شدند که این ویژگی ها جزو مهم ترین عواملی هستند که کاربر را برای استفاده از این کیف پول تشویق می کند.

از سوی دیگر با توجه به امنیت بالا و مطمئنی که این کیف پول دارد باعث شده تا اکثر کاربرانی که از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می کنند کیف پول سامورایی را برای ذخیره، ارسال و دریافت ارز دیجیتال بیت کوین انتخاب کنند. علاوه بر این موارد عوامل دیگری هم هستند که دلیلی برای استفاده کاربران از این کیف پول به شمار می روند. در قسمت زیر به مهم ترین دلایل استفاده از کیف پول سامورایی برای ذخیره بیت کوین اشاره شده است.

 • امنیت
 • سرعت
 • تراکنش های محرمانه
 • متن باز بودن
 • پشتیبانی از vpn  و tor
 • پشتیبانی از segwit
 • امکان مخفی نمودن نرم افزار در لیست برنامه ها

بازیابی رمز عبور در کیف پول سامورایی امکان پذیر است؟

بازیابی رمز عبور بدون شک جزو مهم ترین چالش های کاربران در رابطه با استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال است. ممکن است برخی از کاربران به دلایل مختلفی رمز عبور خود را فراموش و یا آن را گم کرده باشند و برای استفاده از کیف پول با یک چالش جدی مواجه شوند. امروزه در برخی از کیف پول ها از طریق روش های مختلف امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد و زمانی که یک کاربر رمز عبور خود را فراموش می کند بدون ترس می تواند رمز عبور خود را بازیابی کند.

در رابطه با کیف پول سامورایی باید بگوییم که متاسفانه این والت امکان بازیابی رمز عبور را ندارد. این مورد جزو مهم ترین معایب این کیف پول به شمار می رود و زمانی که کاربر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کند دیگر هیچ راهی برای بازیابی رمز عبور در والت سامورایی نخواهد داشت و این کار با از دست رفتن سرمایه وی همراه خواهد شد.

کارمزد کیف پول سامورایی چقدر است؟

کارمزد کیف پول سامورایی چقدر است؟

میزان کارمزد در حوزه ارزهای دیجیتال در هر صرافی، کیف پول تفاوت دارد و مقدار آن به مقدار معامله و نوع ارز دیجیتال بستگی دارد. به طور مثال با توجه به اهمیت بالای بیت کوین معمولا کارمز معاملات آن نسبت به سایر رمز ارزها کمی بیشتر است و زمانی که یک کاربر در معامله از 2 واحد بیت کوین استفاده می کند به مراتب کارمزد بیشتری هم به نسبت فردی که از یک بیت کوین استفاده می کند باید پرداخت کند.

در کیف پول سامورایی هم کارمز بر طبق استاندارد ها تعیین می شود و این میزان در هر معامله تفاوت دارد. ناگفته نماند که در کیف پول سامورایی هر چه سرعت انجام یک تراکنش بالا باشد کامزد آن هم بیشتر است.

کیف پول سامورایی برای ایرانیان مناسب است؟

امروزه برخی از کیف پول های ارز دیجیتال با توجه به تحریم های وارده علیه ایران آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. در حال حاضر کیف پول سامورایی امکان دسترسی برای کاربران ایرانی را فراهم کرده است. با توجه به این موضوع کاربران ایرانی خیلی راحت و حتی بدون استفاده از فیلترشکن و وی پی ان هم می توانند از این کیف پول برای ذخیره بیت کوین استفاده کنند.

کیف پول سامورایی از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

کیف پول سامورایی از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

همان طور که می دانید یکی از معایب این والت این است که تنها از یک ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. امروزه بسیاری از کیف پول ها از ارزهای مختلفی پشتیبانی می کنند اما والت سامورایی تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند. با توجه به این موضوع سایر کاربرانی که از دیگر رمز ارزها مانند اتریوم، دوج کوین و … استفاده می کنند امکان ذخیره ارزهای خود را با استفاده از کیف پول سامورایی نداشته و بایستی از سایر کیف پول ها استفاده کنند.

 • اگر به فکر استفاده از سایر ارزهای دیجیتال هستید، کیف پول متامسک یکی از بهترین گزینه هاست.

سوالات متداول

کیف پول سامورایی چیست؟

والت سامورایی یکی از بهترین والت های برای ذخیره ارز بیت کوین می باشد که در طول مقاله به صورت کامل معرفی شده است.

والت سامورایی از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟                     

این والت فقط از ارز بیت کوین پشتیبانی می کند که در طول مقاله مفصل به این مورد اشاره شده است.

معایب والت سامورایی چیست؟

پشتیبانی از یک ارز، نداشتن نسخه دستاپ و نداشتن تایید دو مرحله ای معایب این کیف پول است.

مزایای کیف پول سامورایی چیست؟

امنیت، متن باز بودن و تراکنش های محرمانه مهم ترین ویژگی این کیف پول هستند که باعث شده کاربران زیادی از آن استفاده کنند.

کیف پول سامورایی جزو کدام دسته از کیف پول ها می باشد؟

این کیف پول جزو والت های نرم افزاری و تحت وب به شمار می رود.

آیا نسخه دسکتاپ کیف پول سامورایی وجود دارد؟

در حال حاضر نسخه دسکتاپ این کیف پول ارائه نشده است و امکان استفاده از نرم افزار این والت بر روی کامپیوتر وجود ندارد.

آیا کیف پول سامورایی امن است؟

امنیت بالای این والت یکی از مهم ترین ویژگی های این کیف پول می باشد.

آیا در والت سامورایی امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد؟

متاسفانه امکان بازیابی کلمه عبور در این والت وجود ندارد و در صورتی که کاربر رمز عبور خود را فراموش کند راهی برای بازیابی رمز در این کیف پول وجود ندارد.

چگونه کیف پول سامورایی را نصب و راه اندازی کنیم؟

در طول مقاله به روش نصب و راه اندازی کیف پول سامورایی اشاره شده است.

آیا کیف پول سامورایی آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده است؟

امروزه کاربران ایرانی به راحتی و با استفاده از آی پی ایران می توانند از این کیف پول استفاده کنند.

آیا دانلود والت سامورایی رایگان است؟

در حال حاضر این کیف پول به صورت رایگان عرضه شده است.

نرم افزار والت سامورایی را از کجا دانلود کنیم؟

با استفاده از سایت اصلی این کیف پول و مراجعه به گوگل پلی و اپ استور می توانید این کیف پول را دانلود کنید.

سایت کیف پول سامورایی چیست؟

آدرس سایت این والت محبوب samouraiwallet.com می باشد.

نحوه انتقال ارز به کیف پول samourai چگونه است؟

در طول مقاله به نحوه انتقال ارز به کیف پول سامورایی اشاره شده است.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال کدامند؟

کیف پول های ارز دیجیتال به 4 دسته نرم افزاری، سخت افزاری، تحت وب و کاغذی تقسیم بندی می شوند.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها