هودلر ارز دیجیتال مفاهیم پایه

معنی هودلر در ارز دیجیتال چیست؟ چگونه یک هولدر موفق شویم؟

  • توسط behrouz
  • 9 دقیقه

حتما با مفهوم هودلر ارز دیجیتال آشنایی دارید، پس در ادامه ما قصد داریم تا به شما مفاهیم بیشتر و قوانین بیشتری را در خصوص این موضوع به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر تصور می کنید که یک هودلر ارز دیجیتال قدرتمند هستید پس بهتر است تا این مقاله را با دقت مطالعه کنید و در آخر مقاله خود را بسنجید. خب در ادامه کم کم وارد بحث اصلی می شویم. همان طور که شاید بدانید در سال 2013 قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به مقدار 1000 دلار رسید. اما مدتی کوتاهی نگذشت که پس از این صعود، نزول آغاز شده و قیمت بیت کوین دچار کاهش قیمت شد.

همچنین این کاهش قیمت، نگرانی را برای سرمایه گذاران در بر داشت زیرا در اوج برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین اقدام کرده بودند. در همین راستا یکی از انجمن های جامعه ارز دیجیتال بیت کوین در انجمن اینترنتی بیت کوین محتوایی را با تیتر “من هودل می کنم” منتشر نمود. حال جالب است تا داستان پیدایش این اصطلاح را برایتان شرح دهیم. به گفته خود کاربرد GameKyuubi در زمان نوشتن این محتوا بخاطر مصرف مشروبات الکی مست بوده و توسط این اشتباه املایی که به گفته خودش نیز هنوز باورش نمی شود (در عوض نوشتن holding که معنای آن به عبارت دقیق تر نگهداری و نفروختن است)، خالق یکی از اصطلاحات دنیای ارزهای دیجیتال شد و حتی آن را به یک نوع سبک سرمایه گذاری نیز تبدیل نمود.

در ادامه این ماجرا برای این مورد نیز قوانینی در نظر گرفته شد و بر طبق عقده برخی اگر کسی این قوانین را رعایت نکند یک هودلر ارز دیجیتال واقعی نخواهد شد. این قوانین اندکی دشوار و سخت گیرانه است ولی آشنایی با این قوانین می تواند چشم اندازه بلند مدتی به شما برای مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال در بلند مدت هدیه بدهد. در ادامه مقاله به صورت تخصصی به این موارد خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

یک هودلر ارز دیجیتال اصل ارزهای دیجیتال خود را نمی فروشد

در ابتدا مهم ترین و اولین قانون را در خصوص هودلر ارز دیجیتال را بررسی و معرفی می کنیم، بر طبق این قانون شما نباید ارزهای دیجیتال خود را بفروشید، بلکه باید آنان را نگه دارید. جالب است بدانید که یک هودلر ارز دیجیتال می تواند ارزهای خود را خرج نماید که ممکن است کمی تعجب برانگیز باشد ولی آنان را نمی فروشد که در این مورد در قانون پنجم صحبت خواهیم کرد. باید این حقیقت را بدانید که تنها افراد و سرمایه گذاران ضعیف و بی تدبیر نسبت به فروش ارزهای دیجیتال خود اقدام می کنند و نکته جالب تر است است که بلافاصله حس پشیمانی به سراغشان می آید.

یک هودلر ارز دیجیتال اصیل خرید خود را در کف قیمت انجام می دهد

حال در ادامه می رسیم به دومین قانون که تا حدودی از تیتر پیداست که موضوع آن چیست. بهتر است بدانید که اگر یک هودلر رمزارز قیمت و ارزش ارزهای دیجیتالش در مقابل پول ملی افت قیمت پیدا کند، بیشتر از قبل برای خرید اشتیاق نشان داده و خرید می کند. ولی این کار یک شرط دارد و آن نیز این است که از شرایط لازم به جهت این عمل برخوردار باشد.

حتما باید این نکته را به یاد داشته باشید که یک هودلر ارز دیجیتال تحت هیچ شرایطی و هرگز از ترس افت قیمت ها، ارزهای دیجیتال خود را نمی فروشد. اما دلیل این که یک هودلر ارز دیجیتال به طور مرتب و منظم در کیف قیمتی خرید نمی کند چیست؟ دلیل آن نیز این است که قبل از این سرمایه گذاری کار، سرمایه گذاری خود را انجام داده است که حتما باید این عمل را ملکه ذهن خود کنید.

 در مقابل سقوط قیمت ها نترس و ثابت قدم باشید

در مقابل سقوط قیمت ها نترس و ثابت قدم باشید

حال می رسیم به سومین قانون و همان طور که از نام آن پیداست این قانون مربوط به نترس بودن است. شما به عنوان یک هودلر واقعی و اصیل ارز دیجیتال باید تحت هر شرایطی مانند شرایط زیر به هودل خود ادامه دهید که برخی از آنان عبارتند از:

  • انتشار اخباری مبنی بر این که باری دیگر ارز دیجیتال شما را ممنوع کرده باشد.
  • صرافی محبوب و مدنظر شما هک شده باشد.
  • و …

شما به عنوان یک هودلر ارز دیجیتال باید بر هودل خود ادامه دهید، حتی اگر کسی شما را ناامید کند، بلاتکلیف بمانید بترسید و …، تحت هر شرایطی باید به مسیر خود ادامه دهید. در ادامه نباید به اخبار و حتی شایعات توجه کنید و باید بدانید که معمولا افرادی که ترس به جون شما می اندازند و فاز منفی می دهند دقیقا همان هایی هستند که موفقیت شما ترس داشته و از این که سرمایه و ارز دیجیتال شما افزایش قیمت داشته باشد، هراس دارند. پس متوجه شدیم که احساسات هودلر ها مانند احساسات تریدر ها دارای اهمیت بالایی است.

هودلر ارز دیجیتال ارزهایش را در کیف پول یا صرافی ارز دیجیتال نگه نمی دارد

هودلر ارز دیجیتال ارزهایش را در کیف پول یا صرافی ارز دیجیتال نگه نمی دارد

در ادامه می رسیم به بحث جذاب محل نگهداری ارزهای دیجیتال یک هودلر رمزارز. باید دقت کنید که نه کیف پول و نه صرافی ارز دیجیتال، محل مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیستند، زیرا کیف پول های آنلاین ممکن است هک شوند و مشکلات امنیتی در آنان رخ دهد و صرافی های ارز دیجیتال نیز ممکن است که دچار سرکشی کارکنان و یا سهل انگاری آنان شود.

شما به عنوان یک هودلر ارز دیجیتال اصیل و واقعی باید ارزهای خود را در بهترین کیف پول ارز دیجیتال و معتبر مانند کیف پول کاغذی و یا امن ترین کیف پول سخت افزاری مانند لجر نانو اس و کیف پول ترزور نگه داری کنید و همیشه از اعتماد به طرف های ثالث به جهت محافطت و نگهداری ارز دیجیتال خود خودداری کنید. شما به عنوان یک هودلر با تجربه باید خودتان کلید های شخصیتان را کنترل نمایید.

یک هودلر ارز دیجیتال اصیل خریداری کالا یا خدمات را با ارزهای خود انجام می دهد

و در ادامه نیز می رسیم به این قانون و معرفی آن. اگر شما به عنوان یک هودلر ارز دیجیتال تمایل دارید تا ارزهای دیجیتال خود را خرج نمایید، باید در جستجوی فروشنده هایی باشید که در قبال فروش و یا استفاده نمودن از پل های ارتباطی مبتنی بر ارز فیات مثل کارت های پیش پرداخت ویزا، ارزهای دیجیتال شما را به طور مستقیم پذیرا بوده و آنان را قبول کنند.

اما آیا این خرج کردن بدین صورت ویژگی و یا کاربردی دارد؟به شما هودلر با پرداخت بدین صورت به اکوسیستم هودلر های همسان خود کمک می نماید. اما باید دقت کنید که زیاد و بیش از حد خرج نکنید، زیرا ممکن است به زودی ارزهایتان تمام شود و دیگر ارزی برایتان نماند.

گفتن نکات مثبت به دیگران توسط یک هودلر اصیل

گفتن نکات مثبت به دیگران توسط یک هودلر اصیل

شما به عنوان یک هودلر واقعی این وظیفه را بر عهده دارید تا نکات مثبت ارزهای دیجیتالی که دارید را برای اطرافیان خود بازگو کنید. ولی باید دقت کنید که بر دیگران زیاد فشار وارد نکرده و بگذارید اطرافیانتان با توجه به تصمیم خود و بدون هیچ گونه اجبار برای خرید ارزهای دیجیتال اقدام کنند. توجه کنید که دیدگاه سایر افراد ممکن است با شما متفاوت باشد و هرگز نباید از نگاهی بالا به پایین و تحقیر آمیز با آنان سخن بگویید و آنان را آموزش دهید و گول احساساتی مانند ترس از دست رفتن سود در ارزی دیگر را نخورید. شما تنها باید آنان را آموزش داده و منابع خوبی را به آنان معرفی کنید و در ادامه اجازه بدهید که با منطق و تصمیم خود برای هودل کردن اقدام کنند.

دچار نشدن به فومو یک هودلر ارز دیجیتال در زمان اوج گیری یک ارز دیگر

در اما مهم ترین قانون که ممکن است ترس بر اندام شما بیاندازد و آن چیری نیست جز فومو. شما به عنوان یک هودلر رمزارز باید دقت کنید که در زمان اوج گیری یا افزایش قیمت یک ارز دیجیتال دیگر نباید ناامید شوید و یا این که ترس به سراغ شما بیاید و هواستان را پرت کند. دقت کنید آن ارز نیز بعد از یک افزایش قیمت دوباره به قیمت قبلی خود باز خواهد گشت.

یک هودلر ارز دیجیتال اصیل و واقعی فول‌ نود خود را اجرا خواهد کرد

خب در اخر نیز می رسیم به آخرین قانون که بر طبق این قانون یک هودلر ارز دیجیتال به جهت اطمینان از سلامت ارزهای دیجیتال و مشارکت در اجماع، در حالت امکان گره کامل خود را اجرا می نماید. اعداد همیشه دارای حقیقت هستند و شما نیز به عنوان یک هودلر همیشه باید با ارزهای دیجیتال خودتان صداقت داشته باشید. شما در صورت مشارکت در شبکه، کنترلی کامل بر سرنوشت خودتان را دور از استبداد و ظلم و حتی سانسور خواهید داشت. حال با توجه به مطالب گفته شده می توانید بسنجید و ببینید که آیا یک هودلر واقعی و اصیل هستید یا نه؟!

سوالات متداول هودلر رمزارز

آیا فومو در انتظار یک هودلر ارز دیجیتال است؟

بله به طور کلی فومو یک حس از دست دادن است و می تواند به سراغ همه بیاید ولی یک هودلر واقعی باید با آن مقابله کند.

آیا یک هودلر ارز دیجیتال باید در زمان خطر ارزهای دیجیتال خود را بفروشد؟

خیر یک هودلر واقعی باید همواره ارزهای دیجیتال خود را نگهداری و محافظت نماید.

بهترین کیف پول ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال کدام کیف پول ها هستند؟

به طور کلی کیف پول های کاغذی و سخت افزاری بهترین و ایمن ترین کیف پول ها برای ذخیره سازی هستند.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها