تبلیغات
سایت تحلیل فاندامنتال تحلیل برای سرمایه گذاری

10 سایت برتر تحلیل فاندامنتال که مسیر سود را به شما نشان می دهند

 • توسط behrouz
 • 16 دقیقه

دنیای ارزهای دیجیتال پر است از افرادی که به قصد کسب درآمد و ثروت به آن وارد شده اند و اگر شما هم وارد این جهان پر از نوسان شده باشید، حتما قصدتان همین است. در این دنیای تازه باید توجه کنید که همیشه برنده میدان نخواهید بود و روز های تاریک و پر از ضرر نیز به سراغ شما خواهند آمد. اما روز های روشنی نیز برای شما وجود دارد و بدین وسیله روش های بسیاری پدید آمده تا این که احتمال برد و کسب سود را برایتان افزایش دهد. شما برای موفقیت در این بازار باید از ابزار و وسیله های موجود نیز بهره گرفته تا نتیجه ای که می خواهید را برای خودتان رقم بزنید. از این ابزار های موجود می توانید برای تحلیل بازار استفاده کرده و در ادامه نیز قصد داریم تا شما را با تعدادی از ابزار های موجود و وب سایت های کاربردی برای تحلیل فاندامنتال بازار و همچنین با 10 سایت تحلیل فاندامنتال آشنا کنیم تا در دنیای بی رحم ارزهای دیجیتال راه نجاتی داشته باشید و آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها را کسب کرده و دست به اقدامات مناسب بزنید. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

سایت تحلیل فاندامنتال چیست؟

سایت تحلیل فاندامنتال چیست؟

بد نیست تا در ابتدا نگاهی داشته باشیم به سایت تحلیل فاندامنتال و بدانیم که آن چیست؟! به صورت کلی هر بازار چه سنتی و چه ارز دیجیتال و چه …، چند روش برای تحلیل بازار و وضعیت آن دارد که از مهم ترین این تحلیل ها می توان به تحلیل فاندامنتال اشاره کرد. منظور از تحلیل فاندامنتال دانش ارزیابی متغیر های مالی و اقتصادی و … در خصوص یک دارایی یا سرمایه بوده که توسط آن یک تریدر می تواند بر ارزش واقعی فعلی و احتمالی دیدگاهی وسیع تر پیدا کرده و برای اقدامات اینده از آن استفاده نماید.

آشنایی با سایت تحلیل فاندامنتال فارکس

فارکس نیز یکی از بازار های مالی و سرمایه گذاری مشهور در دنیاست که حتما نام آن به گوشتان خورده است. همان طور که گفته شده، تحلیل فاندامنتال نقش مهمی را در بازار های سنتی و ارز دیجیتال ایفا می کند. بازار فارکس نیز از این موارد جدا نبوده و تحلیل های فاندامنتال خاص خود را دارا می باشد. شما می توانید توسط داده ها و اطلاعاتی که سایت تحلیل فاندامنتال فارکس در اختیار شما می گذارد، به بهترین روش تصمیمات را گرفته و برنامه های آینده خود را بچینید.

سایت تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال در کل جهان دارای محبوبیت بالایی بوده و هر روزه افراد بسیاری به سوی آن کشیده می شوند. پس در نتیجه بهتر تا برای اقدمات خود در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال از روش و تحلیل های مناسب استفاده کنیم. مراجعه به سایت تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال می تواند بهترین گزینه برای این اقدامات باشد. زیرا توسط داده ها و اطلاعات کسب شده می توانید بهتر تصمیم گرفته و دست به اقدام بزنید.

تریدر ها بیشتر از سایت تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند یا اپلیکیشن آن؟

تریدر ها بیشتر از سایت تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند یا اپلیکیشن آن؟

حال این سوال پیش می آید در جهانی که هم سایت و هم اپلیکشن به بیشترین میزان استفاده توسط کاربران رسیده اند، از کدام یک بیشترین استفاده را می کنند. در ادامه باید گفت که هر دو در دسته محبوب ترین ها و پر استفاده ترین قرار دارند ولی با توجه به این که سرعت بروزرسانی سایت ها بیشتر از نرم افزار ها بوده، این گونه می توان گفت که میزان استفاده از سایت تحلیل فاندامنتال نسبت به اپلیکیشن آن بیشتر است. ولی این با توجه به سلیقه کاربر متفاوت است و ممکن است هر کاربر با توجه به علاقه خود از هر کدام که می خواهد بیشترین استفاده را بکند.

مزیت های سایت تحلیل فاندامنتال

قطعا هر پدیده ای در بازار های مالی دارای مزیت خاص خود است. در سایت های اخیر و با گسترش امکانات و دانش در خصوص اینترنت، میزان استفاده از آن به بیشترین حد خود رسیده و بازدید شگفت انگیزی را از آن خود کرده است. از مزیت های سایت تحلیل فاندامنتال می توان به این اشاره کرد که دارای بروزرسانی فوق العاده بوده و به راحتی قابل دسترسی است و مانند اپلیکیشن نیاز به نصب نداشته و تنها برای استفاده از آن باید به اینترنت متصل شوید.

سایت تحلیل فاندامنتال ایرانی بهتر است یا خارجی؟

سایت تحلیل فاندامنتال ایرانی بهتر است یا خارجی؟

این سوال ذهن بسیاری از کاربران را مشغول کرده است که برای استفاده از داده ها و تحلیل های فاندامنتال از سایت خارجی استفاده کنند یا ایرانی؟ در ادامه باید گفت که این بستگی به سلیقه خود کاربر دارد که از کدام استفاده نماید. ولی می توان گفت که بیشتر وب سایت های ایرانی نیز از تحلیل های سایت های خارجی استفاده کرده و پس از ترجمکه، آنان را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند. اگر به زبان انگلیسی به صورت کامل تسلط دارید، پیشنهاد ما به شما این است تا از سایت خارجی تحلیل فاندامنتال برای استفاده از داده ها و اطلاعات استفاده کنید.

سایت تحلیل فاندامنتال روزانه

همان طور که گفته شده از مزیت های برتر سایت تحلیل فاندامنتال این است که به صورت روزانه و حتی ثانیه به ثانیه بروزرسانی شده و شما می توانید از داده ها و اطلاعات آن استفاده نمایید. در جهان گسترده اینترنت، سایت تحلیل فاندامنتال روزانه بسیاری وجود دارد که با توجه به آن می توانید آپدیت باشید و اقدامات خود را به بهترین شکل انجام دهید. با جستوجی ساده در اینترنت می توانید به تمام این سایت ها دسترسی پیدا کنید.

معرفی 10 سایت برتر تحلیل فاندامنتال

معرفی 10 سایت برتر تحلیل فاندامنتال

خب تاکنون با سایت تحلیل فاندامنتال و مفهوم آن اشنا شدید و متوجه شدید که دارای گستردگی فراوان است. در ادامه قصد داریم تا به شما 10 تا از بهترین سایت های تحلیل فاندامنتال را معرفی کنیم که توسط داده ها و اطلاعاتی که در اختیار شما می گذارند، بتوانید اقدامات و تصمیمات بهینه ای را گرفته و انجام دهید. این 10 سایت عبارتند از:

لونار کراش یا Lunar Crush

این مورد یک وب سایت بوده و از آن نیز می توان به عنوان یکی از بهترین ابزار ها برای رصد احساسات تریدر ها نام برد. این وب سایت بررسی های خود را توسط شبکه های اجتماعی انجام می دهد. در دنیای امروزی بیشتر مردم و تریدر ها اخبار ارزهای دیجیتال را توسط شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. اما این وب سایت چگونه این حجم از احساسات را جمع آوری و بررسی می کند؟ این وب سایت توسط شیوه های مثل هوش مصنوعی و یادگیری ماشین این حجم از اطلاعات را جمع آوری و بررسی می نماید. این وب سایت یکی از بهترین ابزار ها به جهت صرفه جویی در زمان تریدر ها بوده و شما را از سرچ های زیاد در اینترنت بی نیاز ساخته است.

مساری یا Messari

اگر به دنبال اطلاعات جامعی از دنیای ارزهای دیجیتال هستید سایت تحلیل فاندامنتال مساری را به شما پیشنهاد می کنیم. این مورد به کمک شما خواهد آمد تا کوین های ارزشمند را شناسایی کرده و به سبد مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال خود اضافه کنید. توسط داده ها و اطلاعاتی که توسط این مورد کسب می کنید، می توانید رویکرد بهتری را در پیش گرفته و در تصمیمات معامله گری دقت بیشتری به خرج دهید. سه نسخه از مساری وجود دارد که توسط این سه نسخه قادر هستید تا واچ لیست ها و فهرست های تعیین شده ای از کوین های مدنظر خود را ایجاد کرده و دنبال کنید. همچنین توسط این سه نسخه می توانید از نمودار ها استفاده کرده و همچنین از تحلیل تکنیکال و اسکرینِر نیز بهره ببرید.

گلس‌ نود یا Glassnode

این مورد نیز در خصوص ارائه اطلاعات درون‌ زنجیره‌ ای در مورد اندیکاتور های بازار های ارز دیجیتال، به خصوص ارز دجیتال بیت کوین و ethereum برتری بالایی داشته و از قابل قبول ترین داده های این پلتفرم می توان به اطلاعات مربوط به بازار ابزار های مشتقه، آدرس های فعال، اطلاعات صرافی های ارز دیجیتال، کارمزد تراکنش ها، فعالیت استخراج کننده ها و … را نام برد و اشاره کرد.

برای نمونه خیلی از تریدر ها به جهت معاملات و خرید و فروش ارزها و سرمایه خود در ابتدا آنان را به صرافی ها انتقال داده و باید بدین نکته نیز توجه کنید که آگاه بودن به حجم معاملات و خرید و فروش صرافی های ارز دیجیتال و مقایسه نمودن آنان با یکدیگر با توجه به جریان ورودی به صرافی های ارز دیجیتال در طی 24 ساعت گذشته یا چند روز گذشته می توان برای شما به عنوان یک تریدر بسیار مفید واقع شود.

در ادامه نیز اگر در صدد آن هستید تا یک نمای کلی از آن چیری که در اکوسیستم خرید و فروش ارزهای دیجیتال رخ می دهد را ببینید، این امکان را دارید تا تعداد آدرس های فعال جدید را بر روی شبکه ارز دیجیتال بیت کوین یا پلتفرم اتریوم بررسی نمایید.

اسکیو یا Skew

این مورد مانند موارد قبلی زیاد شهرت نداشته و ممکن است که اسم آن را زیاد نشنیده باشید. ولی در خصوص صندوق‌ های پوشش ریسک و مدیریت دارایی و همچنین معاملات خارج از بازار (OTC) دارای کاربرد بالایی بوده و می تواند ابزار بسیار خوبی برای شما باشد. اگر علاقه بسیاری به ابزار های مورد نیاز ارزهای دیجیتال مانند قرارداد های آتی و قرارداد های اختیار معامله دارید.

همچنین سایت تحلیل فاندامنتال اسکیو دارای داده های گرافیکی بسیار جذابی در خصوص پروژه‌ های مطرح امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و اکوسیستم گسترده‌ تر دیفای بوده که شما به عنوان یک تریدر می توانید برای تحلیل های بازار از آنان استفاده کرده و سود خوبی را کسب کنید. همچنین در اسکیو، نمودار های بسیار خوبی به جهت بازار معاملات و خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال بیت کوین و اتر وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • دفتر سفارشات
 • حجم داده ها
 • تفاوت بین قیمت خرید و فروش برای صرافی های گوناگون
سانتیمنت یا Santiment

سانتیمنت یا Santiment

این مورد نیز ابزار بسیار مناسبی است برای تحلیل وضعیت ارزهای دیجیتال و همچنین فرصت هایی براساس اطلاعات و داده های بازار ارز دیجیتال که در ادامه می توان گفت که سانتیمنت اطلاعات و داده های استخراج شده از شبکه های اجتماعی، اطلاعات و داده های مربوط به توسعه درون زنجیره ای را ترکیب کرده و این کار را برای 900 پروژه انجام می دهد و آن را به نحوی برای شما اماده می کند و تحویل می دهد که درک آن برایتان بسیار راحت و آسان باشد. بهتر است بدانید که داده های این پلتفرم توسط منابع گوناگونی جمع آوری شده و برای شما ارائه می گردد. از نتایجی که سانتیمنت ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارزیابی احساسات کلی بازار
 • وضعیت قانون‌ گذاری پروژه
 • ساختار اقتصادی پروژه
 • و …

جالب است بدانید که برای دسترسی به داده ها و اطلاعات این وب سایت باید هزینه ای را پرداخت کنید سان توکن مخصوص سانتیمنت بوده و از آن می توانید برای دسترسی به اطلاعات استفاده کنید و اگر در جمع آوری اطلاعات و داده های این شبکه کمک کنید، توکن سان را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد.

کوین گیکو یا Coingecko

این ابزار شباهت زیادی به سایت تحلیل فاندامنتال مارکت کپ داشته و نمایانگر قیمت لحظه به لحظه ارزهای دیجیتال به کاربران است. با این وجود این وب سایت به یکی از بهترین و پر استفاده ترین کاربرد های پلتفرم ها برای ارز دیجیتال نسبت به کوین مارکت کپ تبدیل شده است و بسیاری از تریدر های ارز دیجیتال را به سمت خود جذب کرده است. کوین گیکو به شما کمک خواهد کرد تا توسط آن پروژه های پر سود را پیدا کنید و این کار را می توانید توسط ابزار های که در اختیار شما می گذارد انجام دهید.

در کوین گیکو برای طبقه بندی داده های بازار دسته بندی بسیار گسترده و متنوعی وجود دارد و با توحه به موارد موجود می توانید دسته بندی خود را انجام دهید و این دسته بندی را براساس نظارت دقیق بر نحوه گسترش بازار و اطلاعات درون‌ زنجیره‌ ای مختلف، داغ‌ ترین اخبار و اطلاعات را در مورد جدید ترین توکن‌ ها می توانید انجام دهید. از فیلتر هایی که می توانید براساس آن ها فهرست شخصی توکن های مد نظر خود را تنظیم نمایید می توان به موارد ارزش بازار، حجم معاملات، استیبل‌ کوین‌ ها و ابزار های مشتقه اشاره نمود.

برای مشاهده کوین ها نیز می توانید از گزینه و بخش حرکت کنندگان بزرگ یا همان Large Movers استفاده نمایید که برای شما کوین های با بیشترین پامپ و شدید ترین دامپ را نشانه خواهد داد. معنی پامپ و دامپ چیست؟ معنی دامپ کاهش شدید قیمت و پامپ نیز به معنی افزایش شدید قیمت است.

کریپتوپنیک یا CryptoPanic

این مورد یکی از بهترین گزینه ها در جهت پیام رسان های مختلف و اخبار جدید در زمنیه ارزهای دیجیتال بوده و بسیار مفید خواهد بود تا بدین وسیله در زمان خودتان صرفه جویی کنید. این مورد یک وب سایت خبری بوده که دارای محیط کاربری بسیار راحت و آسان بوده که به شما کمک خواهد کرد تا در فضای ارزهای دیجیتال، جدید ترین اخبار را به صورت لحظه ای مشاهده کنید و در دسترس شما قرار بگیرد.

اگر شما در دسته تریدر های روزانه قرار داشته باشید، این وب سایت بسیار به شما کمک خواهد کرد تا توسط اخبار جدید و موثر بر روند قیمت عملکردی مفید داشته باشید. این وب سایت از وب سایت های معتبر دیگر در کل جهان استفاده نموده و اخبار معتبری را برایتان تهیه می کند و دیگر لازم نیست تا در کل اینترنت بگردید، تنها می توانید به این وب سایت مراجعه کرده و اخبار مورد نیاز خود را استخراج کنید.

کوین مارکت کل یا CoinMarketCal

از این سایت تحلیل فاندامنتال می توان تحت عنوان یک تقویم برای رمزارزها یاد کرد که موفق شده است تا از آغاز پیدایش ارزهای دیجیتال و هر آنچه که در این حوزه رخ داده است را ثبت کند. معمولا برخی از این رویداد ها تحت پوشش خبری قرار نمی گیرد که این سایت موفق شده است تا رویداد های مختلفی که رخ داده است را جمع اوری کند. همچنین این وب سایت مواردی را مانند راه اندازه کوین های جدید و پروژه های مبتنی بر بلاک چین را نیز تحت پوشش خود قرار داده است.

این وب سایت تمام داده ها و اطلاعات خود را از جامعه ارزهای دیجیتال جمع آوری و دریافت می کند. زیرا جمع آوری این حجم از داده و اطلاعات کار سختی بوده و از عهده یک نفر و حتی یک تیم بسیار دشوار است. با یک نگاه دقیق تر می توان گفت که کاربران به همان اندازه که از داده های این وب سایت بهره می برند، به همان اندازه نیز در حفظ و بروزرسانی آن نیز سهیم هستند.

کریپتومیسو یا CryptoMiso

پاتفرم سایت تحلیل فاندامنتال کریپتومیسو از بیشتر از 150 ارز دیجیتال پپشتیبانی کرده و در ادامه فعالیت های توسعه دهندگان پروژه ها را در طی 3 ماه، 6 ماه، 9 ماه و1 سال گذشته نیز به کاربران خود نشان می دهد. نکته قابل توجه این است که این پلتفرم به کاربران دنیای ارزهای دیجیتال کمک می کند تا کوین ها و توکن های کلاهبرداری توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال یا پروژه هایی که دارای ارزش زیادی نبوده را شناسایی کرده و برای شما آشکار سازد تا قدم بهتری بردارید.

این پلتفرم به جهت بررسی پروژه های فعلی ارز دیجیتال در سریع ترین زمان به شما کمک کرده و بهترین اقدام در این خصوص این است تا قبل از بررسی یک پروژه، نسبت به وضعیت آن و میزان کار توسعه دهندگان اطلاعات کاملی را بدست بیاورید.

کوین دنس یا CoinDance

در انتهای این بحث نیز می رسیم به معرفی آخرین مورد که در حقیقت در خصوص ارائه آمار و اطلاعات در مورد ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش کاربرد دارد. بد نیست که بدانید این پلتفرم مبتنی بر همکاری اعضای جامعه بوده و همه معیار های مرتبط با ارز دیجیتال بیت کوین، از ماینینگ آن تا حجم معاملاتی بیت کوین را دنبال نموده و همچنین در خصوص بررسی احساسات حاکم بر بازار نیز اقداماتی را انجام داده است. تیم پشتیبان پلتفرم کوین دنس نیز بر برخی موارد معتقد هستند که عبارتند از:

 • مواردی مانند تکامل یافتن و توسعه دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین باید بر عهده جامعه ارز دیجیتال بیت کوین باشد.
 • هر کاربری در جامعه ارز دیجیتال بیت کوین باید بدون توجه به سوابق فنی،موقعیت اجتماعی و یا حتی تعداد کوین هایی که دارد، با اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات به رشد اکوسیستم کوین دنس کمک کند.

سوالات متداول سایت تحلیل فاندامنتال

سایت تحلیل فاندامنتال چیست؟

سایت هایی هستند که داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل را جمع آوری کرده و در اختیار تریدر ها می گذارند.

سایت تحلیل فاندامنتال بیشتر طرفدار دارد یا نرم افزار آن؟

دقیق نمی توان در این مورد نظر دارد و این مورد به سلیقه خود کاربر در استفاده از این دو دارد.

مزیت سایت تحلیل فاندامنتال چیست؟

این وب سایت ها دارای گستردگی بالا و همچنین بروزرسانی لحظه به لحظه بوده پس در نتیجه این دو یکی از مهم ترین مزیت های سایت های تحلیل فاندامنتال است.

از نتایجی که سانتیمنت ارائه می دهد، چه مواردی را می توان نام برد؟

این این موارد و نتایج می توان به ارزیابی احساسات کلی بازار، فعالیت کاربران و تریدر ها در شبکه‌ های بلاک چین گوناگون مثل فعالیت نهنگ‌ ها یا حجم‌ های معاملاتی، تحلیل عرضه اولیه کوین (ICO)، وضعیت قانون‌ گذاری پروژه و ساختار اقتصادی پروژه اشاره نمود.

سایت تحلیل فاندامنتال ایرانی بهتر است یا خارجی؟ از کدام استفاده کنم؟

پیشنهاد می شود اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید از سایت خارجی استفاده کنید. در غیر این صورت وب سایت های ایرانی برای این کار نیز مناسب هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها