تبلیغات
نمودار تکنیکال بیت کوین توسط اساتید این حوزه آموزش ارزهای دیجیتال

بررسی نمودار تکنیکال بیت کوین از ابتدا تا سال 2023

 • توسط sajjad
 • 23 دقیقه

یکی از مهم ترین مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال بحث تحلیل و بررسی کریپتوکارنسی ها می باشد. کریپتوکارنسی به معنای ارز دیجیتال می باشد که همواره نوسانات زیادی دارند و این نوسانات به دست تحلیلگران پیش بینی می شوند. ارز دیجیتال بیت کوین به پادشاه ارزهای دیجیتال لقب دارد و از محبوبیت و اعتبار بالایی هم برخوردار می باشد. با توجه به اعتباری که بیت کوین دارند افراد و کارشناسان زیادی در حوزه این ارز فعالیت دارند. تحلیل ها اهمیت بسیار زیادی برای تمامی افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال دارد که به دو روش تکنیکال و فاندامنتال صورت می گیرد. در حال حاضر افراد زیادی هستند که با بررسی نمودار تکنیکال بیت کوین می توانند آینده این ارز و نوسانات احتمالی آن را پیش بینی کنند.

فهرست محتوا

هر کدام از تحلیل های تکنیکال، تحلیل تکنیکال هفتگی و فاندامنتال و حتی اخبار فاندامنتال از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در این مقاله به روش کار، اهمیت، آموزش و دیگر مسائل پیرامون نمودار تکنیکال بیت کوین اشاره خواهیم کرد. اگر با بازار ارزهای دیجیتال سر و کار دارید و همچنین به دنبال آموزش روش تحلیل بیت کوین هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا با این موارد آشنا شوید.

نمودار تکنیکال بیت کوین چه مواردی را برای ما مشخص می کند؟

نمودار تکنیکال بیت کوین چه مواردی را برای ما مشخص می کند؟

به طور کلی نمودار تکنیکال یعنی بررسی قیمت و پیش بینی روند و نوسانات حرکت ارزهای دیجیتال را با استفاده از نمودار های آن ها تحلیل تکنیکال می گویند. تکنیکال یکی از مهم ترین روش های تحلیل بازار ارزهای دیجیتال می باشد که با استفاده از آن می توانید اطلاعات زیادی کسب کنید.

در نمودار تکنیکال شما با بررسی اطلاعات گذشته ارزهای دیجیتال مانند پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین می توانید آینده آن را پیش بینی کنید. هر کدام از روش های تحلیل موارد مختلفی را برای شما مشخص می کند که نمودار تکنیکال بیت کوین هم موارد مهمی را به کاربران نمایش می دهد. در قسمت زیر مهم ترین مواردی که شما با استفاده از نمودار تکنیکال بیت کوین می توانید آن ها را مشاهده کنید ذکر شده است.

 • روند شناسی
 • خطوط مقاومت و حمایت
 • اندیکاتور ها
 • کندل شناسی
 • موج شناسی

نحوه کار نمودار تکنیکال بیت کوین

به صورت کلی نحوه اصلی کار نمودار تکنیکال بیت کوین، بررسی نمودار های قیمت و پیش بینی در مورد روند حرکتی ارزهای دیجیتال می باشد. نمودار تکنیکال بیت کوین با خواندن نمودار های بیت کوین مانند قیمت، حجم معاملات، نوسانات و … می تواند آینده و روند حرکتی بیت کوین را پیش بینی کند. از دیگر مراحل کاری نمودار تکنیکال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحلیل رفتار ارزهای دیجیتال
 • تحلیل حجم معامله های روزانه
 • تحلیل حجم معاملات روزانه
 • پیش بینی روند قیمت بدون در نظر گرفتن عوامل بنیادی
نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین نتیجه یک بازه زمانی مشخص را برای کاربران نمایش می دهد. به طور مثال زمانی که کاربر یک بازه زمانی مشخص را انتخاب می کند ممکن است نمودار نتیجه Buy را نمایش دهد که این به معنای این است که بیت کوین در بازه زمانی مشخص شده روند صعودی داشته است.

برای استفاده از نمودار عقربه ای از بالای نمودار بازه زمانی مد نظر خود را مشخص کنید که به اصطلاح به آن تایم فریم می گویند. پس از مشخص کردن بازه زمانی بلا فاصله  نتیجه برای کاربرا به نمایش در می آید که این نتیجه در قسمت زیر ذکر شده اند:

 • Buy: این نتیجه به معنای پیشنهاد برای خرید می باشد.
 • Sell: این نتیجه به معنای زمان مناسب برای فروش می باشد.
 • Neutral: این به معنای پیشنهاد نگهداری می باشد.
 • Strong Buy: اگر این نتیجه برای شما نمایش داده شد یعنی به شما اکیدا توصیه می شود که ارز را خریداری کنید.
 • Strong Sell: این نتیجه هم به معنای پیشنهاد اکید برای فروش می باشد.
نمودار تکنیکال دامیننس بیت کوین چیست؟

نمودار تکنیکال دامیننس بیت کوین چیست؟

اگر با بازار ارزهای دیجیتال سر و کار داشته باشید نام نمودار دامیننس را ممکن است شنیده باشید. دامیننس بیت کوین به معنای تسلط این ارز دیجیتال به بازار جهانی می باشد به طور مثال شما فرض کنید که کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال 100 میلیارد دلار می باشد و ارزش سهام بیت کوین 60 میلیارد دلار و این یعنی دامیننس بیت کوین 60 درصد بازار می باشد.

با استفاده از نمودار تکنیکال دامیننس بیت کوین می توانید تسلط بیت کوین در بازه زمانی مشخص را مشاهده کنید. شما می توانید بازه زمانی دامیننس را در حال های 24 ساعته، هفتگی، 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و … تنظیم کنید.

تحلیل ارزهای دیجیتال را از کجا مشاهده کنیم؟

اگر قصد مشاهده تحلیل ارزهای دیجیتال را دارید سایت های و نرم افزار هایی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در قسمت های بعد چند سایت معتبر در این زمینه معرفی خواهد شد. اما اگر می خواهید مطالب و تحلیل ها را بسیار بهتر درک کنید بهتر است تا برخی از کتاب های ارز دیجیتال را نیز انتخاب و مطالعه کنید.

چگونه می توان به عنوان یک تحلیلگر فعالیت کرد؟

برای فعالیت به عنوان تحلیلگر نیاز دانش بسیار زیادی می باشد زیرا جمع آوری اطلاعت در این زمینه بسیار مهم است. اگر قصد دارید به عنوان یک تحلیلگر فعالیت کنید باید آموزش های زیادی ببینید و کتاب های زیادی در این زمینه مطالعه کنید تا دانش لازم را داشته باشید.

نمودار تکنیکال ارزهای زیر مجموعه بیت کوین

در قسمت های قبل توضیحاتی پیرامون نمودار تکنیکال بیت کوین گفته شد. بیت کوین که به عنوان برترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود و در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد، زیر مجموعه های مختلفی هم دارد که این تحلیل ها برای زیر شاخه های بیت کوین هم مورد استفاده قرار می گیرند. در قسمت زیر نام مهم ترین زیر مجموعه های بیت کوین گفته شده است و در هر قسمت هم نمودار ارزهای گفته شده توضیح داده شده است.

نمودار تکنیکال بیت کوین گلد

این ارز دیجیتال بهترین و معتبر ترین زیر شاخه بیت کوین می باشد. نمودار تکنیکال هم در این ارز دیجیتال نقش مهمی دارد و استفاده زیادی از آن صورت می گیرد. با استفاده از این نمودار شما می توانید در تایم فریم های مختلف مانند ساعتی، روزانه، هفتگی و … تغییرات این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

نمودار تکنیکال بیت کوین دیاموند

یکی دیگر از زیر مجموعه های مهم این ارز دیجیتال، بیت کوین دیاموند می باشد. این ارز دیجیتال که به عنوان زیر مجموعه bitcoin شناخته می شود جزو ارزهای دیجیتال معروف بازار می باشد و تحلیل تکنیکال نقش مهمی در آن دارد. نمودار تکنیکال این کریپتوکارنسی هم مانند سایر ارزهای دیجیتال می باشد. با استفاده از نمودار تکنیکال این ارز دیجیتال می توانید نوسانات، شرایط خرید و فروش، قدرت و … را مشاهده کنید.

نمودار تکنیکال سوپر بیت کوین

از سوپر بیت کوین می توان به عنوان یکی دیگر از زیر شاخه های بیت کوین اشاره کرد. ویژگی و قابلیت های نمودار این ارز دیجیتال هم مشابه سایر ارزهای دیجیتال می باشد و کارایی آن ها را دارد. البته اکثر تحلیل های این ارز دیجیتال با استفاده از روش فاندامنتال صورت می گیرد و نمودار تکنیکال نقش کمتری در پیش بینی های این ارز دیجیتال دارد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین موضوعات پیرامون نمودار تکنیکال بیت کوین که در این مقاله هم وجود دارند اشاره شده است. این موضوعات جزو مهم ترین سوالاتی است که ممکن است برای هر کاربری پیش آید و وی را با چالش مواجه کند که در این جدول به مهم ترین آن ها اشاره شده است.

موضوعنمودار تکنیکال بیت کوین
بهترین نرم افزار های تحلیل تکنیکال بیت کوین کدامند؟Glassnode، Zignaly، Kryll
بهترین اساتید ایرانی تحلیل تکنیکال بیت کوین کدامند؟محمد هلاکویی، محرابی، رمز علی، نام آور
روش کار تحلیل تکنیکال به چه شکل است؟بررسی نمودار قیمت و پیش بینی روند حرکتی در آینده
نتایج تایم فریم نمودار عقربه ای تکنیکال به چه صورت است؟Sell،Buy ، Neutral، Strong Buy، Strong Sell
نمودار تکنیکال بیت کوین توسط اساتید این حوزه

نمودار تکنیکال بیت کوین توسط اساتید این حوزه

با توجه به اهمیت بالای بیت کوین و نقش مهم نمودار تکنیکال در همین رابطه تحلیلگران یا به اصطلاح اساتید زیادی وجود دارند که در این حوضه فعالیت دارند. در ایران هم از این دسته تحلیلگران وجود دارند که به عنوان مشاور برای کاربران فعالیت می کنند.

تحلیل تکنیکال نیاز به اطلاعات و هوش بالایی دارد که بتوان از آن به درستی استفاده کرد زیرا کوچک ترین اشتباه در تحلیل تکنیکال ممکن است بسیاری از کاربران را به اشتباه بی اندازد و حتی با از دست رفتن سرمایه رو به رو شود. همان طور که اشاره شد در ایران هم از این دسته افراد وجود دارند که در حوزه تحلیل تکنیکال فعالیت دارند که در این قسمت به معروف ترین این اساتید ایرانی اشاره خواهیم کرد.

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن افراد و مشاورانی برای استفاده از نمودار تکنیکال بیت کوین هستید می توانید از مشاوران زیر استفاده کنید.

نمودار تکنیکال بیت کوین علیرضا محرابی

علیرضا محرابی یکی از معروف ترین و با دانش ترین اساتید حوزه نمودار تکنیکال بیت کوین می باشد. وی مدت زمان زیادی است که در این حوزه فعالیت دارد و افراد زیادی به وی مراجعه می کنند. علیرضا محرابی با توجه به دانشی که دارد، دارای یک سایت اختصاصی می باشد که در آن تحلیل تکنیکال بیت کوین را انجام می دهد.

وی نه تنها بیت کوین بلکه سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، بایننس کوین، پولکادات، لیتکوین، استلار، یونی سوآپ، دوج کوین، بیت کوین کش و … را هم تحلیل می کند. شما با مراجعه به سایت علیرضا محرابی می توانید علاوه بر اطلاعات حوزه تحلیل ارزهای دیجیتال از دیگر مسائل پیرامون آن ها هم اطلاعات زیادی کسب کنید. برای استفاده از سایت علیرضا محرابی به سایت alirezamehrabi.com مراجعه کنید.

نمودار تکنیکال بیت کوین هلاکویی

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید نام محمد هلاکوئی را ممکن است زیاد شنیده باشید. محمد هلاکوئی یکی دیگر از اساتید مجرب و معروف در حوضه تحلیل ارزهای دیجیتال می باشد که شهرت زیادی هم دارد. محمد هلاکوئی دارای یک آکادمی به نام آکادمی هلاکوئی می باشد که به صورت روزانه تحلیل های تکنیکال بیت کوین را در سایت اختصاصی خود منتشر می کند.

محمد هلاکوئی علاوه بر فعالیت به عنوان یک تحلیلگر مقالات زیادی هم پیرامون سایر مسائل ارزهای دیجیتال در سایت خودش منتشر کرده است و اگر قصد استفاده از سایت وی را دارید به نشانی halakoei.academy مراجعه کنید. همچنین وی در اینستاگرام هم فعالیت زیادی دارد و با توجه به شهرتی که دارد بیش از 1 میلیون و 400 هزار نفر پیج وی را دنبال می کنند.

نمودار تکنیکال بیت کوین رمزعلی

از امیر رمزعلی هم می توان به عنوان یکی دیگر از اساتید و مشاوران با سابقه در حوضه تحلیل ارزهای دیجیتال اشاره کرد. وی علاوه بر فعالیت در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال به عنوان یک مدرس هم فعالیت دارد که کلاس ها و دوره های آموزشی زیادی برگزار می کند.

اگر قصد دارید تا از تحلیل های امیر رمزعلی استفاده کنید می توانید به سایت وی مراجعه کنید. برای این کار تنها کافیست تا لینک ramzali.com را در مرورگر خود جست و جو کنید تا سایت اختصاصی وی برای شما نمایش داده شود. همچنین این تحلیلگر در شبکه های اجتماعی هم فعالیت دارد.

نمودار تکنیکال بیت کوین امیر حسین نام آور

امیر حسین نام آور یکی دیگر از تحلیلگران و کارشناسان بزرگ ایرانی در حوضه ارزهای دیجیتال می باشد. امیرحسین نام آور فعالیت زیادی در حوزه دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال، بورس و شبکه های اجتماعی دارد و به عنوان یک مدرس فعالیت دارد وی در زمینه ارزهای دیجیتال هم تحلیل های زیادی انجام داده است و جزو برجسته ترین اساتید ایرانی در این زمینه به شمار می رود. اگر قصد دارید تا از تحلیل های امیرحسین نام آور استفاده کنید می توانید به سایت وی به آدرس amirnamaavar.ir مراجعه کنید.

نمودار تکنیکال بیت کوین امیر شاهان فر

از امیر شاهان فر هم می توان به عنوان یکی دیگر از اساتید و تحلیلگران معروف ایرانی اشاره کرد. وی سابقه زیادی در حوزه تحلیل ارزهای دیجیتال دارد و تا کنون تحلیل های زیادی هم از بیت کوین با استفاده از نمودار تکنیکال انجام داده است.

امیرحسین شاهان فر بیشتر در زمینه تحلیل تکنیکال بیت کوین فعالیت دارد و کمتر به دیگر مسائل می پردازد. شما با جست و جوی نام این تحلیلگر می توانید فیلم های بسیار زیادی از او در گوگل و شبکه های اجتماعی در راستای تحلیل های تکنیکال بیت کوین پیدا کنید.

کانال تلگرامی برای تحلیل بیت کوین

تلگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران می باشد و با توجه به اهمیت بیت کوین چنل و کانال های زیادی در رابطه با این ارز دیجیتال ایجاد شده اند. در فضای تلگرام کانال های زیادی وجود دارند که تحلیل های بیت کوین را منتشر می کنند اما با توجه به این که حوزه تحلیل یک فعالیت مهم بوده و نیاز به دانش بالایی دارد نمی توان به همه آن ها اعتماد کرد.

بهترین راه برای تحلیل ارزهای دیجیتال استفاده از سایت های معتبر مانند سایت اساتیدی که در قسمت قبل ذکر شد می باشد. در صورتی که علاقه دارید تا تحلیل های این ارز دیجیتال را در فضای تلگرام دنبال کنید سعی کنید حتما از کانال های معتبر استفاده کنید تا از صحت اخباری که به دست شما می رسد مطمئن باشید. همچنین برخی اساتیدی که در قسمت قبل نام آن ها ذکر شد در تلگرام هم فعالیت دارند و جزو بهترین منابع برای دنبال کردن تحلیل های بیت کوین در تلگرام می باشند.

آیا پیش بینی آینده ارز های دیجیتال دقیق هستند؟

آیا پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال دقیق است؟

در حال حاضر به صورت قاطعانه نمی توان عنوان کرد که تمام این پیش بینی ها درست هستند زیرا ممکن است نوسانات بر خلاف پیش بینی های بازار باشند. البته با توجه به نوسانات زیاد بازار این پیش بینی ها تا حد زیادی درست هستند اما کامل دقیق نیستند.

کتاب برای آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین

کتاب برای آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین

با توجه به گسترش و همه گیری ارزهای دیجیتال در حال حاضر افراد زیادی هستند که می خواهند در حوزه تحلیل این ارزها فعالیت کنند. در قسمت های قبل گفته شد که تحلیل ارزهای دیجیتال نیاز به دانش زیادی دارد زیرا کوچک ترین خطا در تحلیل می تواند کاربران زیادی را به اشتباه بی اندازد و سرمایه آن ها تهدید شود.

با توجه به اهمیت بالای تحلیل ارزهای دیجیتال از همین رو کتاب های زیادی منتشر شده اند که در راستای آموزش تحلیل تکنیکال هستند. در حال حاضر کتاب های زیادی به دست نویسندگان ایرانی و خارجی در راستای آموزش دهی تحلیل تکنیکال منتشر شده است و علاقه مندان به یادگیری تحلیل بازار های ارز دیجیتال می توانند از آن ها استفاده کنند.

در قسمت زیر هم نام 10 کتاب معروف در این زمینه ذکر شده است و اگر شما به این آموزش ها علاقه مند هستید و یا می خواهید به عنوان یک تحلیلگر فعالیت کنید حتما از این کتاب ها استفاده کنید.

 • Technical Analysis of the Financial Markets
 • The Candlestick Course
 • Getting Started in Technical Analysis
 • The Encyclopedia Of Technical Market Indicators
 • Encyclopedia of Chart Patterns
 • A Complete Guide to the Futures Market
 • Technical Analysis Using Multiple Timeframes
 • The Art and Science of Technical Analysis
 • Technical Analysis Explained, Fifth Edition
 • Evidence-Based Technical Analysis

کتاب هایی که ذکر شد همگی جزو معروف ترین و بهترین کتاب های خارجی برای یادگیری و آموزش تحلیل تکنیکال می باشد.

ابزار آنلاین تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال دارای ابزار هایی می باشد که با استفاده از آن ها به صورت آنلاین نمودار ها را بررسی و ارزهای دیجیتال را تحلیل می کند. در قسمت زیر به ابزار آن لاین تحلیل تکنیکال بیت کوین اشاره شده است.

 • شاخص های تکنیکال در تایم فریم های مختلف
 • اندیکاتور های مختلف
 • نوسانگری های مطرحی
 • نقاط پیوت

معرفی نرم افزار های تحلیل تکنیکال بیت کوین

همان طور که گفته شد تحلیل ها اهمیت بالای در حوزه ارزهای دیجیتال دارند و از همین رو تا کنون نرم افزار های زیادی هم برای تحلیل تکنیکال ایجاد شده اند. هر کدام از این نرم افزار ها قابلیت های زیادی دارند و به کاربران این امکان را می دهند تا با استفاده از آن ها بتوانند از تحلیل تکنیکال بیت کوین استفاده کنند. در قسمت زیر نام بهترین نرم افزار ها برای تحلیل تکنیکال بیت کوین ذکر شده است.

 • Crypto Hopper
 • HaasOnline
 • 3Commas
 • Shrimpy
 • Coinigy
 • Zignaly
 • Kryll
 • Coinrule
 • Trade Santa
 • HodlBot
 • Bitcoin Checker
 • zTrader
 • Messari
 • Glassnode

سوالات متداول

بیت کوین با چه روش هایی تحلیل می شود؟

این ارز دیجیتال معروف جهانی با روش های تکنیکال و فاندامنتال تحلیل می شود.

زیر مجموعه های بیت کوین کدامند؟

از زیر مجموعه های این ارز دیجیتال می توان به سوپر بیت کوین، بیت کوین گلد و بیت کوین دیاموند اشاره کرد.

بهترین کتاب ها برای آموزش تحلیل تکنیکال کدامند؟

از بهترین کتاب ها برای آموزی تحلیل تکنیکال می توان به کتاب های Technical Analysis of the Financial Markets، The Candlestick Course و The Encyclopedia Of Technical Market Indicators اشاره کرد.

بهترین نرم افزار های تحلیل تکنیکال کدامند؟

بهترین نرم افزار ها برای تحلیل تکنیکال نرم افزار های Crypto Hopper، HaasOnline، 3Commas، Shrimpy و Coinigy هستند.

بهترین اساتید ایرانی در زمینه تحلیل تکنیکال بیت کوین کدامند؟

از بهترین اساتید و تحلیلگران حرفه ای و با سابقه در حوزه تحلیل ارزهای دیجیتال می توان به محمد هلاکوئی، امیر رمز علی، امیرحسین نام آور و امیر شاهان فر اشاره کرد.

محمد هلاکوئی کیست؟

محمد هلاکوئی یکی از بهترین و معروف ترین مشاوران و تحلیلگران با سابقه در حوزه تحلیل ارزهای دیجیتال می باشد که شهرت زیادی هم دارد.

نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال چیست؟

نمودار عقربه ای تحلیل تکنیکال بیت کوین نتیجه یک بازه زمانی مشخص را برای کاربران نمایش می دهد.

دامیننس به چه معناست؟

دامیننس به معنای تسلط یک ارز دیجیتال به بازار ارزهای دیجیتال می باشد. به طور مثال کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال 100 میلیارد دلار است و ارزش یک ارز دیجیتال در بازار 10 میلیارد دلار و این یعنی دامیننس این ارز 10 درصد بازار ارزهای دیجیتال می باشد.

نتایج تایم فریم نمودار عقربه ای چگونه است؟

این نتایج به  حالت Buy، Sell، Neutral، Strong Buy و Strong Sell می باشند.

روش کار تحلیل تکنیکال چگونه است؟

روش کار نمودار تکنیکال بیت کوین، بررسی نمودار های قیمت و پیش بینی در مورد روند حرکتی ارزهای دیجیتال می باشد.

آیا تحلیل تکنیکال دقیق است؟

در حال حاضر نمی توان قاطعانه اعلام کرد که تحلیل تکنیکال دقیق است زیرا ممکن است برخی از پیش بینی های آن اشتباه باشد.

چگونه به عنوان یک تحلیلگر فعالیت کنیم؟

فعالیت به عنوان تحلیلگر نیاز به دانش بالایی دارد و می بایست آموزش های زیادی ببینید تا به عنوان یک تحلیلگر فعالیت کنید.

قیمت بیت کوین در حال حاضر چقدر است؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین 60 هزار دلار عبور کرده است.

نرم افزار های تحلیل تکنیکال بیت کوین را چگونه دانلود کنیم؟

شما است گوگل پلی و اپ استور می توانید نرم افزار های تکنیکال را دانلود کنید.

نمودار تکنیکال بیت کوین چه مواردی را مشخص می کند؟

تحلیل تکنیکال مواردی همچون روند شناسی، خطوط مقاومت و حمایت، اندیکاتور ها، کندل شناسی و موج شناسی را مشخص می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها