تبلیغات
این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟ آموزش ارزهای دیجیتال

بیت تورنت (BitTorrent) پروتکل ارتباطی اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتا

  • توسط asie
  • 20 دقیقه

بیت تورنت ارز دیجیتالی که این روز ها با قیمت بسیار کم اما با حجم بسیار بالا در دنیا کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال در حال معامله می باشد. در واقع ارز دیجیتال BitTorrent قبل از سال ۲۰۱۸ به پایان راه خود نزدیک شده بود تا این که توسط آقای جاستین سان مالک ترون خریداری شد و کارمندان این شرکت به عضویت شرکت ترون در آمد و از آن پس توسط شرکت ترون حمایت می شدند. در واقع باید گفت که شرکت بیت تورنت در حال حاضر به مالکیت کامل ترون در آمده است و برای این شرکت کار می کند. در ادامه باید گفت که در ادامه این مقاله همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید تا به صورت کامل بدین موضوع بپردازیم.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

در واقع باید راجع به فناوری رمز ارز BitTorrent ساعت ها صحبت کرد. اما به صورت خلاصه باید گفت که این فناوری برای توزیع فایل های بزرگ در اینترنت بدون نیاز به پهنای باند زیاد و یا سرور های بزرگ طراحی شده است و در یک اقدام عجیب در بیت تورنت اقتصاد بر مبنای روابط موقتی است که به صورت پایاپا اجرا می شود.

قبل از اینکه بیت تورنت زیر مجموعه ترون شود یک شرکت بوده است که فرهنگ خود را از هرگونه فعالیت برای نقض قانون و حق تکثیر دور نگه داشته است.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

از آن جایی که این ارز دیجیتال توسط شرکت ترون حمایت می‌ شود و توانسته تا کنون رشد های بسیار زیادی را تجربه کند می توان گفت که این رمز ارز آینده‌ ای مناسب داشته باشد. در حال حاضر این ارز در محدوده قیمتی سه صدم یک سنت معامله می‌ شود.

بیشترین قیمت این ارز یک سنت بوده است و می‌ توان گفت که مدت زیادی است از سقف قیمتی خود فاصله گرفته است و در حال حاضر خرید این ارز می‌ تواند در آینده به شما سود فراوانی دهد زیرا تنها با زدن سقف قیمتی شما را به ۳۰۰ درصد سود می‌ رساند.

آینده ارز بیت تورنت در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز بیت تورنت در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

در بازار ارزهای دیجیتال همیشه بسیاری از ارزهای معتبر با وجود فاصله گرفتن از سقف قیمتی خود می‌ توانند آن سقف را بشکنند. اما مدت زمان این شکست می تواند بین ۱ تا ۴ سال خلاصه شود و این که در چه موقعیتی از بازار قرار دارید و چه زمان ارز را خریداری کنید بسیار حائز اهمیت است. زیرا رشد های ارزهای دیجیتال بسیار سریع اتفاق می‌ افتد و می‌ تواند شما را به سود های کلان برساند.

همانگونه که رشد های بسیار سریع در ارزها اتفاق می‌ افتد نزول های بسیار سنگینی را نیز تجربه می کنند و باید گفت که در سال ۲۰۲۲ اگر روند بنا به گفته تحلیل گران پیش رود BitTorrent می تواند گزینه خوبی برای یک استراتژی سرمایه‌ گذاری و سود آوری کلان باشد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

با نگاهی به نمودار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ متوجه می شوید که نمودار های قیمتی ارزهای معتبر تا حد زیادی مانند یکدیگر است و از لحاظ نموداری شباهت بسیار زیادی دارند اما در تفاوت قیمت های آن ها می توان صحبت های بسیاری کرد که در رابطه با ارز دیجیتال بیت تورنت باید گفت که این ارز در سال ۲۰۲۱ یعنی در اوایل ۲۰۲۱ شروع به رشد کرد و بعد از گذشت ۴ ماه توانست ۵ هزار درصد رشد کند اما این رشد زیاد پایدار نبود و شش ماه بعد این ارز دچار سقوط 86 درصدی شد و در حال حاضر در محدوده ۳ صدم یک سنت معامله می‌ شود که با سقف تاریخی خود حدودا ۷۰ درصد فاصله دارد.

برای ماینینگ BitTorrent چه کاری باید انجام داد؟

عواملی که برای استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد در واقع به صورت کلی یکی می باشد. یعنی شما برای استخراج هر ارز دیجیتالی من جمله ارز دیجیتال بیت تورنت باید یک دستگاه ماینر مخصوص این ارز دیجیتال را تهیه کنید همچنین از یک سیستم فنی برای نگهداری ارزهای دیجیتال در والت مخصوص بهره ببرید و یک اینترنت پر سرعت بدون نوسان را بگذارید.

همه این ها را در یک اتاق کاملاً فریز شده از لحاظ صدا و دما جای گذاری کنید تا بتوانید ارز دیجیتال بیت تورنت را استخراج کنید. در رابطه با بیت تورنت باید گفت که استخراج این رمز ارز به مانند ارزهای دیگر زیاد روی برد نیست و زیاد طرفدار ندارد.

استخراج بیت تورنت با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج BitTorrent با گوشی امکان پذیر است ولی صرفه اقتصادی ندارد. در یک جمله می توان این قضیه را خلاصه کرد اما به صورت تخصصی باید گفت که در صنعت استخراج شما باید سیستم فنی خود را در اختیار شبکه قرار دهید تا بتواند به بلوک های جدیدی برسد که در گوشی همچین سیستم فنی تعبیه نشده است که بتواند رمز ارز را استخراج کند.

توانایی این قضیه در گوشی شما به مقدار بسیار ضعیفی وجود دارد. اما به شدت به گوشی شما آسیب می رسد و می تواند گوشی شما را از بین ببرد زیرا ماینر های بسیار بزرگی که توانایی استخراج را دارند بعد از مدت کوتاهی نیز دچار مشکل می شوند و توان این کار را ندارند زیرا فشار کار بسیار بالا است.

لزوم داشتن کیف پول برای بیت تورنت چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای بیت تورنت چیست؟

امروزه لزوم داشتن امن ترین کیف پول برای هر فردی در دنیای ارز دیجیتال به معنا واقعی کلمه یک الزام است اگر شما در این بازار به عنوان یک تریدر و یا یک سرمایه‌ گذار قصد فعالیت را داشته باشید حتما به کیف پول دیجیتال احتیاج پیدا خواهید کرد. همان‌طور که در دنیا واقعی برای انتقال پول های خود به کارت های عابر بانک نیاز دارید در دنیا ارزهای دیجیتال برای انتقال ارزهای خود به بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید.

کیف پول هایی که می توانند به انواع مختلفی تقسیم شوند و شما بنا بر سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در رابطه BitTorrent نیز این قضیه صدق می‌ کند زیرا بیت‌ تورنت یک ارز دیجیتال می باشد که زیر مجموعه ای از بازار است.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا درباره بیت تورنت اطلاعات مفیدی را با هم مرور می کنیم.

موضوع بیت تورنت
آیا تعداد توکن های بیت تورنت محدود است؟ 990 هزار میلیارد
لزوم داشتن کیف پول برای ارز بیت تورنت چیست؟ امنیت و نگهداری از سرمایه
بهترین صرافی های خارجی برای خرید BitTorrent کدام است؟ هوبی و اوککس

ارز دیجیتال بیت تورنت قانونی است؟

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار بسیار پر ریسک می‌ باشد و شما باید سرمایه‌ هایی را وارد این بازار کنید که نیازی به آن ها ندارید. در واقع باید گفت که در رابطه با قانونی بودن این ارزها صحبت های بسیاری وجود دارد در برخی از کشور ها مانند چین کل بازار ارزهای دیجیتال مسدود می باشد و برای عموم فیلتر است و از نظر جامعه و دولت های برخی از کشور ها ارزهای دیجیتال به صورت کلی غیر قانونی می‌ باشد.

اما در برخی از کشور ها بازار رمز ارزها به صورت قانونی در حال ادامه فرآیند خود می باشد که بعضی از این رمز ارزها را در آن ها غیر قانونی اعلام می‌ کنند. اما باید توجه کرد که بسیاری از رمرز ارزها با وجود این که غیر قانونی هستند در حال معامله می باشند و باید بسیار احتیاط کرد ولی ارز بیت تورنت یک ارز بسیار معتبر می باشد که از لحاظ قانونی هیچ عیبی به آن وارد نیست.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید BitTorrent کدام است؟

ارز دیجیتال BitTorrent توسط صرافی های معتبر بسیاری حمایت می‌ شود و در این صرافی‌ ها لیست شده است. بزرگ ترین صرافی دنیا از لحاظ حجم بازار یعنی بایننس این ارز دیجیتال را لیست کرده است و میزان اعتماد مردم در این صرافی به این ارز دیجیتال با جفت ارزهای مختلف بسیار بالا می باشد.

اما از لحاظ حجم کلی باید گفت که بیت تورنت در صرافی هوبی طرفداران بیشتری را نسبت به بایننس دارد. اما صرافی هایی مانند پولنیکس نیز این ارز دیجیتال را حمایت می‌ کنند که در این صرافی حجم بسیار بالایی از این ارز در حال معامله و مبادله می باشد که نسبت به صرافی های معتبر غیره حجم قابل توجهی است.

صرافی بایننس

این واقعیت را باید در نظر داشت که صرافی بایننس شاید روی کاغذ به فکر حمایت از مردم باشد اما در رابطه با لیست کردن ارزها بیشتر به فکر حجم معاملات می باشد نه این که آیا اعتبار دارد و یا این که اعتبار ندارد پس باید دقت کرد که وجود بیت تورنت و یا هر ارز دیگری در بایننس منوط بر قانونی بودن این ارز نیست.

صرافی هوبی

صرافی هوبی از دیگر صرافی هایی می باشد که به صورت تخصصی از این ارز حمایت می‌ کند و آن را در لیست معاملاتی خود دارد و قابل توجه است که نسبت به صرافی بایننس حجم معاملات بیشتری را دارد.

صرافی پولونیکس

این صرافی از جمله صرافی هایی می‌ باشد که در دنیا نسبت به صرافی های بزرگ دیگر از محبوبیت کمتری برخوردار است اما برای ارز BitTorrent حجم معاملات قابل توجهی دارد و در این صرافی حجم بالایی از این ارز معامله می‌ شود که نسبت به صرافی های معتبر دیگر قابل تامل است.

صرافی اوککس

یکی دیگر از صرافی ها برای صرافی خرید بیت تورنت اوککس می باشد. تمامی کاربران می‌ توانند با خیال راحت در این صرافی اقدام به خرید و فروش کنند و همچنین قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در آن موجود می باشد.

صرافی کوینکس

با توجه به این که در این صرافی بیت تورنت موجود می باشد باید گفت که از صرافی های معتبر و مشهور می باشد که اکثر کاربران آن ایرانی می باشند و امنیت بسیاری برخوردار است.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

از آن جایی که ارز دیجیتال BitTorrent از جمله ارزهایی می باشد که در دنیا محبوبیت خاص خود را دارد و همگام با ارز دیجیتال ترون است از لحاظ قیمتی در جایگاه خوبی به سر می برد و همه مردم دنیا قصد خرید این ارز را دارند. همچنین باید گفت که در ایران طرفداران بسیاری از این ارز در حال مبادله‌ و خرید آن می‌ باشند که بسیاری از آن ها در سایت‌ هایی مانند نوبیتکس، والکس و اکسکوینو این ارز را مبادله می‌ کنند.

آیا تعداد توکن های بیت تورنت محدود است؟

از آن جایی که قیمت این ارز دیجیتال در دنیا از لحاظ ارزشی بسیار پایین است بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که خرید این ارز باعث میلیونر شدن آن ها می شود. اما باید در نظر گرفت که قیمت هیچ ارتباطی با حجم ندارد و باید ارز دیجیتال مورد نظر حجم بخورد تا بتواند قیمت آن جا به جا شود و از آن جایی که قیمت بیت تورنت سه صدم یک سنت می‌ باشد و در حال حاضر به پول ملی کشورمان ۱۰۰ تومان است و از جذابیت خاصی برخوردار است و در رتبه ۶۰ بازار می باشد. ارزهای این رمز ارز رقم بسیار بالا 990 هزار میلیارد می‌ باشد که تا به الان 659953000000 مقدار از آن استخراج شده است.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

قیمت بیت تورنت از آن جایی که در سال ۲۰۲۱ نوسانات بسیار شدیدی را تجربه کرد و بسیاری از افراد با خریدن این ارز در سقف قیمتی وارد ضرر های بسیار سنگینی شدند باید گفت که اخبار فاندامنتال و بازار صعودی کلی در سال ۲۰۲۱ تاثیر بسیار زیادی بر قیمت آن گذاشت.

همچنین توانست این رمز ارز را پامپ قیمتی کند و عوامل تکنیکالی که در سال ۲۰۲۱ و در ماه دوم 2021 اتفاق افتاد مقاومت یک‌ ساله ارز دیجیتال BitTorrent را شکست و باعث پامپ قیمتی بیش از حد این ارز شد تحلیل های بنیادی هم تاثیر های بسزایی در این ارز گذاشتند.

منظور از توکن سوزی ارز بیت تورنت چیست؟

از آن جایی که رمز ارز بیت تورنت در سال ۲۰۱۸ به زیر مجموعه ترون اضافه شد و این شرکت بسیار بزرگ که در آستانه ورشکستگی بود توانست خود را احیا کند. اما با تغییر کاربری و ادامه دهنده راه ترون توانست شرکت خود را احیا کند. مدیران شرکت بیت تورنت و همچنین ترون که در واقع یک نفر است و آقا جاستین سان می باشد در مواقعی که به صورت کاملا اتفاقی است اعلام می کنند می خواهیم رمز ارز خود را بسوزانیم.

این امر به صورت کلی در بازار ارزهای دیجیتال باعث رشد قیمت آن رمز ارز می شود در واقع به این شکل است که مقداری از این رمز ارز را می سوزانند تا تقاضا بر عرضه بیشتر شود و قیمت آن بیشتر از قبل بشود.

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با دیگر رمز ارزها

هر فردی که وارد دنیا و بازار ارزهای دیجیتال می شود به صورت منطقی ابتدا اقدام به یاد گرفتن آموزش‌ های کلی بازار می‌ کند. سپس پس از آموزش های کلی باید بداند برای سرمایه‌ گذاری یک رمز ارز ابتدا باید آن را با ارزهای دیگر که هدف آن ها یکی است مقایسه کند تا بتواند به دلایل مخصوص خود برسد که خود را قانع کند در یک ارز سرمایه‌ گذاری کند.

این عمل کاملاً مرسوم است و نتایج آن می تواند بسیار روشن باشد. در واقع برای هر پلتفرمی با هر هدفی چندین کوه وجود دارد که سرمایه گذاری بر روی بهترین آن ها می تواند یک سرمایه گذاری منطقی باشد.

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با بیت کوین

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که به عنوان رمز ارز مادر در بازار معامله می‌ شود. در واقع مقایسه ارز دیجیتالی مانند بیت تورنت با همچین ارزی یک نتیجه کلی دارد. آن هم قدرت بلامنازع بیت کوین نسبت به این ارز است و باید توجه داشت که حجم معاملات روزانه پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بالغ بر ۱۰۰ برابر حجم معاملات روزانه بیت تورنت می باشد که دلیل محکمی بر بهتر بودن آن است.

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با اتریوم

از آن جایی که نقشه راه پروژه اتریوم و همچنین پروژه BitTorrent بسیار متفاوت است باید گفت که مقایسه این دو فقط ختم به حجم معاملات روزانه و رتبه کلی در بازار می‌ شود. اتریوم با حجم معاملات بسیار سنگین در طول یک روز می تواند حجم معاملات یک ماهی بیت تورنت را در خود جای دهد و از لحاظ فنی اتریوم بسیاری از توکن ها را ساپورت می‌ کند که بیت تورنت خود یک توکن بر بستر ارزهای دیگر می باشد و در جایگاه 60 بازار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با دوج کوین

از آن جایی که ارز دیجیتال دوج کوین از لحاظ فنی یک ارز دیجیتال ضعیف می باشد اما از لحاظ حجمی قدرت بسیار فراوانی دارد و در حال حاضر در جایگاه دهم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و توانسته است که پنجاه پله از بیت‌ تورنت بالا تر باشد اما باید قبول کرد که ارز دیجیتال BitTorrent از لحاظ فنی بسیار قوی تر از دوج کوین است.

مقایسه ارز دیجیتال بیت تورنت با ترون

مقایسه بیت تورنت و ترون می تواند بسیار جذاب باشد زیرا خالق ترون توانسته در حال حاضر مالک بیت تورنت نیز باشد. هر دو این ارزها یک هدف را دنبال می کنند. در واقع بیت تورنت برای اهداف ترون کار می کند و از هدف و پروژه ترون را پیروی می‌ کند. هم‌ چنین ترون توانسته است که از لحاظ حجم بازار سی پله از بیت تورنت بالا تر باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

نماد بیت تورنت چیست؟

این ارز با علامت اختصاری BTT معرفی شده است.

ماشین حساب بیت تورنت چیست؟

شما می توانید از طریق ماشین حساب ارز دیجیتال خود را از دلار به ریال و یا تومان محاسبه کنید که البته این عمل از طریق ماشین حساب دستی هم امکان پذیر است.

از طریق کدام سایت باید بهترین قیمت بیت تورنت را رصد کرد؟

در بررسی ارز بیت تورنت باید گفت که این رمز ارز بسیار معروف می باشد و سایت های بسیاری در مورد آن اخباری را منتشر می کنند که بهتر است جدید ترین قیمت آن را از طریق وب سایت اصلی خود ارز دیجیتال دنبال کرد.

دانلود کیف پول بیت تورنت چگونه امکان پذیر است؟

برای دانلود کیف پول ارزهای دیجیتال بهتر است که کیف پول های سرد و کیف پول های گرم را انتخاب کنید و سراغ کیف پول های صرافی ها نروید زیرا امنیت کیف پول های سرد و گرم بیشتر است.

قیمت بیت تورنت در اینده چگونه پیش بینی شده است؟

درباره بیت تورنت پیش بینی های بسیاری صورت گرفته است تحلیل گران بزرگ بازار معتقد اند که آینده بسیار درخشانی در انتظار این ارز دیجیتال می باشد و قیمت آن به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

نمودار بیت تورنت نشان دهنده چیست؟

با مشاهده این نمودار متوجه خواهید شد که رمز ارز مد نظرتان چه مقدار افزایش قیمت و یا کاهش قیمت داشته است.

دستگاه استخراج بیت تورنت چیست؟

شما می توانید با فراهم کردن این دستگاه از سایت بیت مین و همچنین دسترسی به اینترنت قوی، برق، سیستم خانگی و سیستم خنک کننده اقدام به استخراج و یا به اصطلاح ماین کردن ارز دیجیتال کنید‌.

قیمت ارز بیت تورنت به تومان چقدر است؟

این ارز دیجیتال ۱۰۰ هزار تومان ارزش دارد.

بستر شبکه انتقال بیت تورنت بر چه مبنایی است؟

بستر شبکه انتقال آن همانند ارز دیجیتال ترون است.

حساب بیت تورنت چگونه است؟

حساب این ارز دیجیتال شبیه به رمز ارز ترون می باشد.

تعداد توکن های بیت تورنت چقدر است؟

ارزهای این رمز ارز رقم بسیار بالا 990 هزار میلیارد می‌ باشد که تا به الان 659953000000 مقدار از آن استخراج شده است و قیمت بیت تورنت در ایران به ارزش صد و یک هزار تومان می باشد.

ارز دیجیتال بیت کوین با بیت تورنت را مقایسه کنید؟

باید گفت که مقایسه این دو منطقی به نظر نمی رسد زیرا بیت کوین مادر تمامی ارزهای دیجیتال می باشد و ۴۸ درصد از بازار کریپتوکارنسی را سهم خود کرده است.

ارز دیجیتال بیت تورنت از چه جایگاهی برخوردار است؟

این ارز دیجیتال جز ۱۰۰ ارز برتر بازار می باشد و در رتبه ۶۰ ام قرار دارد.

برای استخراج ارز دیجیتال چه اقداماتی باید انجام داد؟

در وهله اول باید یک دستگاه استخراج معاینه تهیه کرد و بعد از آن سراغ اینترنت پر سرعت، برق قوی، یک سیستم خانگی و در آخر یک سیستم خنک کننده تهیه کرد.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها