تبدیل بیت کوین به پول نقد آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش تبدیل بیت کوین به پول نقد به زبان ساده

  • توسط sara
  • 11 دقیقه

امروزه با گسترش بازار ارزهای دیجیتال و سود های قابل توجهی که از سرمایه گذاری در این بازار حاصل می شود بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌ گذاری در این عرصه هستند. عده ای از سرمایه‌گذاران با خرید ارز بیت کوین در آن سرمایه گذاری کرده تا در موقعیت مناسب و سود آور آن را بفروشند. همچنین برخی دیگر برای نقل و انتقالات مالی خود از این ارز دیجیتال استفاده می کنند. بنابراین این افراد در موقع نیاز به دنبال تبدیل بیت کوین به پول نقد هستند. از آنجایی که نقل و انتقال بیت کوین بین افراد زیادی رایج شده است و امکان تبدیل آن به پول رایج کشور ها نیز وجود دارد. در هر کشوری با توجه به دیدگاه و قوانینی که در رابطه با ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین وجود دارد روش های متعددی برای تبدیل ارز بیت کوین به پول نقد وجود دارد که در ادامه به برخی از این روش ها را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

تبدیل بیت کوین به پول نقد با چه روش هایی در ایران ممکن می باشد؟

تبدیل بیت کوین به پول نقد با چه روش هایی در ایران ممکن می باشد؟

یکی از عواملی که سبب شده تا افراد زیادی به خرید ارز دیجیتال بیت کوین اقدام کنند امکان تبدیل آن به پول رایج کشور ها می باشد. بنابراین بیت کوین را مانند هر ارز دیگری در ایران می‌ توان به پول رایج که همان تومان می باشد تبدیل کرد.

روش های مختلفی برای تبدیل بیت کوین به پول نقد در ایران وجود دارد و هر سرمایه گذار با توجه به امکانات و شرایطی که در اختیار دارد می‌تواند با استفاده از این روش ها ارز خود را تبدیل کند. برخی از روش‌ هایی که در ایران می توان با استفاده از آن ارز بیت کوین را به پول نقد تبدیل کرد عبارتند از:

صرافی های آنلاین

صرافی های متعددی در ایران در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. در این صرافی ها اغلب به صورت آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله فروش بیت کوین صورت می گیرد. بنابراین شما علاوه بر اینکه می‌توانید ارز بیت کوین را از این صرافی ها خریداری کنید می توانید آن را به همین صرافی‌ها بفروشید. اغلب معامله‌ گران ارز بیت کوین به واسطه همین صرافی های آنلاین ارز خود را به پول نقد تبدیل می‌کنند.

پلتفرم‌ های واسط یا اصطلاحا P2P

در کشور ایران پلتفرم های وجود دارد که به عنوان واسط میان خریدار و فروشنده ارز بیت کوین فعالیت می کنند. در واقع کار این پلتفرم ها این است که فضایی را برای ارتباط و مبادله خریداران و فروشندگان ارز فراهم کنند اما خودشان خریدار یا فروشنده نیستند و فقط به عنوان واسط کارمزدی را از طرفین دریافت می کنند.

تبدیل بیت‌کوین به دلار مجازی

تبدیل بیت‌کوین به دلار مجازی

در صورتی که یک سرمایه گذار در وب مانی و یا پرفکت مانی حساب فعال داشته باشد یا اینکه بخواهد ارز بیت کوین خود را به تتر تبدیل کند می‌ تواند در برخی از صرافی های آنلاین ایرانی ارز خود را به دلار تبدیل کند. به این صورت که شخص با ارسال بیت کوین خود به این صرافی های آنلاین، صرافی معادل دلاری بیت کوین را به حساب پرفکت مانی یا وب مانی شخص ارسال می کند و پس از آن شخص می تواند به راحتی دلار خود را به تومان که در بسیاری از صرافی ها صورت می گیرد تبدیل کند.

جدول اطلاعات

خلاصه ای از جزئیات مربوط به تبدیل بیت کوین به پول نقد را در جدولی به این شرح خلاصه کرده ایم:

موضوعتبدیل بیت کوین به پول نقد
رایج ترین دلیل خرید و فروش بیت کوینسرمایه گذاری، وسیله نقل و انتقال مالی
آیا ارز بیت کوین را می توان به پول نقد تبدیل کرد؟روش های مختلفی برای تبدیل بیت کوین به پول نقد وجود دارد.
رایج روش تبدیل پول بیت کوین به پول نقد در داخل ایران چیست؟استفاده از صرافی های آنلاین
راحت ترین روش تبدیل بیت کوین به عرضه فیاتاستفاده از دستگاه های atm

تبدیل بیت کوین به پول نقد در کشور های اروپایی

با توجه به اینکه سیاست‌ ها و بازخورد های عمومی در کشور های اروپایی در رابطه با ارز بیت کوین تا حدودی نسبت به ایران در وضعیت ایده آل تری قرار دارد سرمایه گذاران با روش های بیشتری می توانند بیت کوین خود را به پول رایج تبدیل کنند.

در کنار صرافی ها و پلتفرم های آنلاین که در زمینه خرید و فروش بیت کوین فعالیت دارند و به راحتی به واسطه آن ها می توان از بیت کوین را به پول نقد تبدیل کرد. روش های دیگری از جمله استفاده از دستگاه های خودپرداز بیتکوین استفاده از کارت های Debit Card Bitcoin و همچنین تبدیل بیت کوین به پول نقد از طریق سایت های همتا به همتا نیز وجود دارد.

تبدیل بیت کوین به پول نقد در ترکیه

بعد از کشور امارات و شهر دبی کشور ترکیه به عنوان دومین قطب صرافی های ارزهای دیجیتال در آسیا شناخته می شود به همین خاطر صرافی های آنلاین ارز دیجیتال بسیاری در کشور ترکیه در زمینه مبادلات ارز دیجیتال و همچنین تبدیل آن به ارز فیات فعالیت دارند.

علاوه بر این دستگاه های ATM مخصوص بیت کوین در بسیاری از شهر های ترکیه از جمله استانبول ایجاد شده‌اند که به راحتی می توانید با استفاده از آن ها عملیات تبدیل را انجام دهید.

هزینه تبدیل بیت کوین به تومان چقدر است؟

هر شخصی که بخواهد ارز بیت کوین خود را به تومان تبدیل کند باید بابت این انتقال هزینه‌ ای را تحت عنوان کارمزد یا هزینه تراکنش بپردازد. در صرافی هایی که بیت کوین را به تومان تبدیل می کنند مبلغی به عنوان کارمزد از حساب معامله‌گر کسر خواهد شد.

به عنوان مثال در صرافی تبدیل یکی از صرافی های معتبر ایرانی می‌ باشد در ازای تبدیل ارز بیت کوین به تومان ۰.۱۵٪ کارمزد از حساب کسر خواهد شد.

بیت کوین استخراج شده را چگونه نقد کنیم؟

بیت کوین استخراج شده را چگونه نقد کنیم؟

برخی از افراد با انجام عملیات استخراج و ماین کردن بیت کوین جمع آوری می کنند این افراد نیز می توانند با روش‌ های رایج تبدیل بیت کوین به پول نقد بیت کوین استخراج شده را تبدیل کنند. بنابراین چنانچه بخواهند از طریق صرافی اقدام کنند باید بیت کوین خود را از کیف پول به صرافی انتقال داده و برای تبدیل اقدام کنند.

اگر هم با استفاده از خودپرداز یا روش های دیگر به دنبال تبدیل بیت کوین خود هستند می توانند همانند دیگر افراد اقدام کنند.

پاداش بیت کوین چگونه نقد می شود؟

گاهی اوقات برخی از سایت ها و یا نهاد ها پاداشی را که برای افراد در نظر می گیرند به صورت بیت کوین پرداخت می‌کنند. دریافت کنندگان پاداش بیت کوین در صورتی که به دنبال تبدیل آن به پول نقد باشند می‌ توانند به صرافی های آنلاین، سایت های همتا به همتا و یا در صورت دسترسی به دستگاه های atm بیت کوین از طریق آن اقدام کنند.

تبدیل بیت کوین به پول نقد از طریق خودپرداز های بیت کوین

استفاده از دستگاه های خودپرداز بیت کوین یکی از آسان ترین روش ها می باشد. هر کاربری که به دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال دسترسی داشته باشد می‌ تواند به راحتی با مراجعه به آن ارز خود را به پول فیات تبدیل کند و حتی در برخی از این دستگاه ها می‌ توان ارز بیت کوین خریداری کرد.

تا به امروز بیش از 4990 دستگاه ATM رمزنگاری در 76 کشور جهان ایجاد شده اند که روز به روز به تعداد آن ها افزوده می‌شود. نکته قابل توجه این است که کارمزد تراکنش ها برای تبدیل بیت کوین به پول نقد با استفاده از این دستگاه ها بسیار بیشتر از صرافی های آنلاین می باشد و به حدود ۷ تا ۱۲ درصد می رسد.

بنابراین در صورتیکه به صورت فوری به پول نقد احتیاج دارید استفاده از دستگاه های atm بیت کوین در صورت دسترسی راحت ترین گزینه می باشد.

کارمزد تبدیل بیت کوین به پول نقد با استفاده از صرافی های ایرانی

همانطور که گفته شد یکی از روش های تبدیل بیت کوین به پول رایج در ایران استفاده از صرافی های آنلاین می باشد. صرافی های متعددی از جمله آبان تتر، نوبیتکس، تبدیل، بیت ۲۴ و غیره در ایران در زمینه مبادلات ارز دیجیتال فعالیت دارد که کارمزد هر کدام از آن ها برای تبدیل بیت کوین متفاوت است.

بنابراین قبل از مراجعه به صرافی بهتر است از شرایط کارمزد ها و هزینه تراکنش ها در آن به طور کامل مطلع شوید. چرا که بعضی از این صرافی های آنلاین هزینه های بسیار زیادی در قبال خدماتی ارائه می دهند دریافت می کنند. علاوه بر این کارمزد دریافتی در قبال تبدیل بیت کوین به حجم ارزی که می خواهید به تومان تبدیل کنید نیز بستگی دارد.

سوالات متداول

آیا در کشور ایران می‌توان ارز بیت کوین را به پول رایج تبدیل کرد؟

در کشور ایران روش های مختلفی برای تبدیل ارز بیت کوین به تومان وجود دارد.

رایج ترین روشی که برای تبدیل بیت کوین به تومان در ایران مورد استفاده سرمایه گذاران قرار می گیرد چیست؟

تبدیل به واسطه صرافی های آنلاین است.

روش های قابل استفاده برای تبدیل بیت کوین به تومان در ایران چه روش هایی می باشد؟

استفاده از صرافی های آنلاین، پلتفرم های واسط، تبدیل بیت کوین به دلار مجازی.

در کشور های اروپایی به چه روش هایی می توان بیت کوین را به ارز فیات تبدیل کرد؟

صرافی های آنلاین مستر کارت دستگاه های atm و سایت های همت

کارمزد تبدیل بیت کوین به تومان در صرافی‌ های ایرانی چه مقدار می باشد؟

مقدار کارمزد ها در صرافی های مختلف و با توجه به حجم ارز متفاوت می باشد.

مهم ترین ایرادی که در استفاده از دستگاه های atm بیت کوین وجود دارد چه می باشد؟

کارمزد تراکنش ها برای استفاده از دستگاه های atm برای تبدیل بیت کوین بسیار بیشتر از صرافی‌ ها می باشد.

راحت ترین روش برای تبدیل بیتکوین به ارز فیات چیست؟

استفاده از دستگاه های ATM

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها