تبلیغات
استخر استخراج استخراج

استخر استخراج چیست؟ | بهترین استخر استخراج برای ایرانیان

  • توسط zeinab
  • 19 دقیقه

تا به امروز افراد زیادی سعی بر مایننیگ کردن ارزهای متفاوت داشته اند و مراحل مربوط به آن را یکی یکی طی کرده اند. یکی از مهم ترین مراحل برای استخراج ارزها، استخر استخراج می باشد. در سالیان دور تر افراد در خانه خود به واسطه امکانات بسیار راحت تری به ماین کردن ارزهای متفاوت می پرداختند و در حال حاضر روش ماینینگ ارزها بسیار سخت شده است. استخر استخراج محلی است که قدرت دستگاه ها با یک دیگر ادقام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج چیست؟

به طور کلی استخر استخراج مجازی است. برخی از ماینر ها که دارای قدرت های متفاوت پردازشی هستند، دستگاه های خود را در این استخر با یک دیگر ادغام می کنند، تا شانس بیشتری را برای سودآوری رقم بزنند. یشتر تریدر ها رقابت های خود را برای حل کردن مسائل ریاضی بیت کوین دارند و ماینر ها به همین دلیل با متمرکز کردن قدرت خود در استخر استخراج قدرت پردازش خود را افزایش می دهند.

ماینر ها تمامی تراکنش های خود را در بسته هایی به نام بلاک انجام می دهند. ماینر ها در این قسمت باید هش بلاک را به دست آوردند و این امر به معنای حدس زدن اعداد و حل برخی از معاملات به واسطه ماینر ها می باشد.

برای انجام این کار باید سیستم سخت افزاری قوی داشته باشید و قدرت برق خود را افزایش دهید. هر ماینری که زودتر بتواند این مسائل ریاضی را حل کند، پاداش ماینر ها را دریافت می کند. به این پاداش پاداش بلاک ریوارد (block reward) می گویند، در حال حاضر هر ارز دارای پاداش مربوط به خود است.

یکی از مهم ترین عواملی که یک ماینر به استخر استخراج می پیوندد، بالا رفتن سود دهی است. به طور کل ماینر هایی از نظر قدرتی کمی به نسبت دیگر ماینر ها کوچک هستند، وارد استخر استخراج می شوند و با دیگر ماینر ها به حل مسائل می پردازند بعد از انجام این امر هر ماینر سهم خود را بر می دارد.

آیا تمامی استخر های استخراج یکسانند؟

در حال حاضر درباره این امر تنها مطلبی بر مضمون استخر های متفاوت وجود دارد. دلیل استفاده از دو استخر متفاوت وجود ماینر های زیاد برای حل معاملات می باشد. برخی از افراد از استخر های عمومی استفاده می کنند و اگر شما دارای دستگاه ماینر هستید، می توانید از ایران در استخر های عمومی شرکت کنید و قدرت هش ریت دستگاه خود را وارد استخر های عمومی کنید.

شما باید برخی از قوانین و دستورات را در استخر های عمومی دنبال کنید تا بتوانید به عضویت از آن در آیید. حال در این بین استخر هایی با مضمون استخر های خصوصی نیز وجود دارد که برای ورود به استخر های خصوصی باید واجد شرایط باشید. شما برای شرکت در این استخر ها باید ماینر خود رابه اشتراک بگذارید، البته برخی از استخر ها وجود دارند که هر دستگاهی را نمی پذیرند.

استخر استخراج ارزهای دیجیتال مطرح

به طور کلی استخر های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط خاصی برای ورود می باشد. حال برخی از استخر ها دارای برخی از قدرت های بالا تری هستند که برخی از آن ها در این قسمت برای شما معرفی می شود. یکی از استخر های معروف ant pool می باشد.

این استخر دارای 39/19 قدرت هش ریت در شبکه است و در رتبه اول برای ماین کردن ارزهای اصلی هم چون بیت کوین و اتریوم می باشد. یکی دیگر از استخر هایی که در رتبه دوم برای ارزهای متفاوت قرار دارد binance pool است که دارای قدرت 20/12 هش ریت در شبکه است.

استخر استخراج بیت کوین

برای انتخاب بهترین استخر برای بیت کوین باید برخی از ویژگی ها را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین ویژگی ها اندازه استخر می باشد. اندازه استخر به این است که استخر های بزرگ تر پرداخت های منظم تری دارند و این امر یعنی پاداش میان اعضا با حالت انفرادی کم تر است.

استخر های کوچک تر دارای پرداخت های نامنظمی می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر کارمزد ها است. برخی از استخر های مربوط به بیت کوین کارمزد دریافت می کنند و میزان کارمزد ها بین 0 تا 4 درصد برای استخر های متفاوت می باشد که این امر بستگی به برخی از شرایط مهم دارد.

امنیت و اطمینان یکی از ویژگی های بارز در استخر ها است. اعتماد به استخر، عدم سرقت، هک نشدن استخر های استخراج برای برخی از استخر های قدیمی اتفاق می افتد، در حال حاضر برخی از استخر ها این عوامل را در نظر می گیرند و امنیت را فراهم می کنند. هر استخر باید دارای سیاست پرداخت باشد و پرداخت ها خود را به موقع انجام دهد.

استخر استخراج دوج کوین

دوج کوین برای استخراج از الگوریتم مخصوصی با نام هش اسکریپت استفاده می کند. این الگوریتم ارزهای دیگری مانند لایت کوین را نیز در بر می گیرد. استخراج دوج کوین به نسبت دیگر ارزها مانند بیت کوین اتریوم راحت تر انجام می شود. aika pool و litecoin pool دو استخر معروف برای استخراج این ارز هستند.

استخر استخراج اتریوم

استخر استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم می توانید از استخر های معروف و با امنیت بالا استفاده کنید. یکی از استخر های اتریوم dwarf pool می باشد که دارای ویژگی هایی هم چون شفاف بودن مراحل است. شما می توانید از استخر هایی مانند mining pool hub و ethermine برای استخراج این ارز مهم استفاده کنید.

استخر استخراج بایننس

استخر استخراج بایننس در سال 2020 وارد بازار شده است و در ماه فرودین خبر راه اندازی این استخر وارد ایران شد. بعد از این خبر چانگ پنگ ژائو در توییتر پستی را انتشار داده است و اعلام کرد که این استخر اولین بلاک خود را به خوبی و با موفقیت استخراج کرده است. بایننس در حال حاضر برخی از ارزهای اصلی را برای استخراج انتخاب کرده است.

استخر استخراج لایت کوین

لایت کوین همانند دوج کوین از الگوریتم هش اسکریپت استفاده می کند و این امر نشان داده این است که از استخر های همانند دوج کوین استفاده می کند. یکی از آن دستگاه ها litecoinpool نام دارد. شما می توانید به واسطه این استخر به استخراج این ارز بپردازید.

بررسی برخی از سایت ها و استخر های متفرقه آن ها

در حال حاضر تعداد زیادی استخر در بازار های دیجیتالی وجود دارد. برخی از سایت ها استخر ها را تحلیل می کنند و به واسطه این تحلیل برخی از استخر ها در رتبه های متفاوت قرار گرفته اند. حال در نظر بگیرید که برخی از استخر ها دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند.

در حال حاضر سایت ها مربوط به استخراج این امر وجود دارد. سایت های معتبری هم چون hash flare، bitcoin pool، hashnest وجود دارند.

جدول اطلاعات

ما در این بخش برخی از استخر های استخراج را به واسطه نام های مختصر به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی را برای شما در جدول اطلاعات جمع آوری کرده ایم.

موضوعاستخر استخراج
بهترین استخر مایننیگ برای بیت کوین btc.com
بهترین pool mining برای اتریوم ethermine
بهترین استخرا استراج برای لایت کوین litecoinpool
میزان کارمزد استخر ها از 1.5 تا 3 درصد

استخر استخراج دیجی بایت

برای استخراج این ارز استخر های معتبر زیادی وارد بازار شده است که دارای رتبه های متفاوت هستند. به طور کل برخی از استخر ها دارای قدرت های متفاوتی هستند که یکی از آن ها pro hashing است. این استخر دارای الگوریتم scrypt است و سهم شبکه آن 1.97 است.

استخر استخراج آرمانی

استخر استخراج آرمانی راهکاری برای استخراج بیت کوین در ایران می باشد. بلوک آرمانی محصول خود را بر پایه این امر بنا کرده است. مهدی ناصری مدیر عامل بلوک آرمانی می باشد. سود دهی ماینر ها به نسبت دیگر استخر ها 7 درصد افزایش داده شده است.

استخر استخراج چیا

استخر hpool یکی از معتبر ترین استخر ها برای ماینینگ ارز چیا می باشد. به طور کل این ارز به واسطه استخر های زیادی استخراج نمی شود. در حال حاضر برای ورود به سایت استخر می توانید از آدرس hpool استفاده کنید. مراحل متفاوت را برای استفاده از استخر ها دنبال کنید.

استخر استخراج ایرانی هم داریم؟

درحال حاضر یکی از استخر های استخراج با نام آرمانی در ایران تاسیس شده است و این پروژه توسط مهدی ناصری تاسیس شده است. حال در نظر بگیرید که این استخر با اختیار داشتن 10 سرور که 5 تا از آن ها در ایران وجود دارد کار می کند.

سرور های اختصاصی اتصالی مفید و متداوم برای ماینر ها به وجود می آورد. این استخر تمامی اتصالات بد اینترنتی و تحریم ها را حل می کند و اختلالات شبکه را حفاظت می کند. ماینر های بزرگ تر می توانند در این استخر سرور های اختصاصی بهتر و با امنیت بیشتری داشته باشند.

نحوه برداشت پول از این pool ها به چه صورت است؟

در ابتدا امر بعد از آنلاین شدن ریگ ها می توانید به قسمت asset بروید و موجودی ارزهای خود را ببینید. ارز خود را پیدا کنید و بر روی گزینه withdraw کلیک کنید و بعد از این امر انتخاب کنید که ارزهای شما به والتی انتقال پیدا کند.

در این مرحله شما می توانید برداشت خودکار را فعال کنید. تمامی مراحل به واسطه برخی از ویدیو ها در سایت های معتبر وجود دارد. برای اطلاع بیشتر ویدیو ها را مشاهده کنید.

آیا هر ماینر استخر مخصوص خود را دارد؟

استخر های زیادی وجود دارد که تنها ماینر های مربوط به یک ارز را می پذیرد و به صورت اختصاصی کار می کند. اما ماینر ها به واسطه نام خود دارای استخر جداگانه این نیستند و اگر استخری وجود داشته باشد، مربوط به ارزها می باشد.

در حال حاضر برخی از استخر ها مربوط به ارز بیت کوین هستند و برخی از استخر ها مربوط به ارزهای دیگر اما هیچ استخری مطابقتی با دستگاه ماینر ندارد و به طور اختصاصی برای شرکت ماینر ها کار نمی کند.

بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟

بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟

در حال حاضر استخر های استخراج زیادی برای بیت کوین وجود دارد که ما در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم. یکی از آن ها که در بین دیگر استخر ها در رتبه اول قرار دارد، btc.com می باشد. به طور کل به دلیل مزایا بسیار عالی این استخر جز بهترین ها محسوب می شود.

این استخر دارای 1.5 درصد کارمزد می باشد و برخی از افراد این امر را جز عیب های این استخر می دانند. این استخر بهترین استخر استخراج بیت کوین 2021 در برخی از سایت ها شناخته شده است.

بهترین استخر استخراج اتریوم در سال 2022

بهترین استخر استخراج برای این ارز با نام اسپارک پول وارد بازار شده است و یکی از بهترین ها در بین 10 استخر برتر جهان می باشد. این استخر بهترین و قدرتمند ترین استخر برای استخراج اتریوم است و یک استخر چینی می باشد.

این استخر بستری را برای استخراج اتریوم در سرتاسر جهان فراهم کرده است. یکی از ویژگی های آن دارا بودن کارت گرافیک ای ام دی می باشد. این استخر دارای 1.0 در صد کارمزد است.

بهترین استخر استخراج برای ایرانیان کدام است؟

در حال حاضر برخی از استخر ها در سال 2021 مناسب ترین استخر ها برای ایرانیان شناخته شده است. حال در نظر بگیرید که این استخر ها دارای کارمزد های متفاوت و ویژگی های خوب و بد می باشند و این امر باعث می شود که برخی از ایرانی ها آن ها را انتخاب کنند. در این بخش ما به سه استخر مناسب برای ایرانیان می پردازیم.

استخر antpool

یکی از استخر های مهم و با مزایا ویژه برای ایرانیان می باشد. این استخر در کشور چین تاسیس شده است و در سال 2014 وارد بازار ارزها شده است. شما به واسطه این استخر می توانید ارزهای متفاوتی مانند بیت کوین را استخراج کنید.

استخر slush

این ارز در سال 2010 وارد بازار شده است و توسط شرکت ساتوشی لبز ساخته شده است. این سرکت سازنده کیف پول ترزور یکی از والت ها سخت افزاری برای ارزهای متفاوت می باشد. کارمزد این استخر 2% است و شما بعد از استفاده از این استخر به طور خودکار توسط این پلتفرم درآمد خود را به دست می آورید.

استخر f2 pool

این استخر در سال 2013 راه اندازی شده است و در یکی از شرکت های مهم چین راه اندازی شده است. این استخر از ماینر ارزهایی هم چون بیت کوین، لایت کوین، دیجی بایت، گرین، اتریوم کلاسیک پشتیبانی می کند.

کارمزد استخر استخراج بیت کوین چقدر است؟

کارمزد تمامی استخر ها با یک دیگر متفاوت می باشد و بستگی به استخر آن دارد. در حال حاضر کارمزد های مربوط به ارز بیت کوین از 1.5 درصد شروع می شود و تا 4 درصد ادامه دارد که این امر بستگی به برخی از استخر ها دارد. شما می توانید کارمزد هر استخر را به روش های متفاوت پرداخت کنید که چند مورد از آن روش ها روش solo mine ،pplans ،ppc می باشد.

هر استخر دارای کارمزدی متفاوت به نسبت دیگر استخر ها می باشد. در نظر بگیرید که تمامی استخرها دارای کارمزد می باشند و این امر در بین آن ها مساوی است.

ساخت استخر استخراج بیت کوین چگونه ممکن می شود؟

برای انجام ساخت و اتصال به استخر ها باید مراحل مختلفی را طی کنید. این مراحل شامل ورود به سایت مورد نظر کلیک بر روی گزینه pool و بعد از این امر با استفاده از اطلاعات مربوط به ایمیل خود وارد سایت شوید و گزینه captcha را انتخاب کنید.

بعد از این مراحل کد ارسال شده به ایمیل خود را چک کرده و کلمه رمز عبور خود را وارد کنید و برای رمز عبور بهتر است رمزی معقول انتخاب کنید. بعد از انجام این مرحله حساب شما فعال می شود و می توانید وارد صفحه اصلی حساب خود شوید.

آیا می توان برای همه ارزهای دیجیتال استخر ساخت؟

شما می توانید برای تمامی ارزها استخر بسازید اما برخی از ارزها قابلیت استخراج ندارند و یا دارای سود بسیار پایینی هستند. این اتفاق بیشتر برای ارزهای اصلی است و شما هرگز برای ارزی نوپا که دارای پشتوانه خوبی نیست استخر نمی سازید.

به طور کل برخی از ارزها ارزش استخراج ندارند و بهتر است برای آن ها عملیات استخراج و استفاده از استخر را راه اندازی نکنید.

سوالات متداول

pool چیست؟

استخر های استخراج ملی برای گردهمایی ماینر ها برای به قدرت رسیدن است که به واسطه این استخر ها می توانند قدرت کافی برای استخراج ارزها را به دست آورند.

چند نوع استخر استخراج وجود دارد؟

در حال حاضر تنها دو نوع استخر وجود ارد که با نام های عمومی و خصوصی وارد بازار ارزها شده اند. حال هر کدام از آن ها دارای ویژگی های زیادی می باشند. استخر عمومی این اجازه را به همه ماینر ها می دهد تا برای استخراج وارد استخر شوند اما استخر های خصوصی یا اجازه ورود ماینر های عمومی را نمی دهند و یا تعداد محدودی را می پذیرند.

آیا استخر برای ارز بیت کوین وجود دارد؟

این ارز یکی از مهم ترین ارزهای مهم بازار است و صد در صد استخر استخراجی برای این ارز وجود دارد. با ورود به سایت btc.com می توانید برخی از اطلاعات را درباره pool بگیرید.

آیا pool برای ارز اتریوم وجود دارد؟

ethermine یکی از استخر های معتبر برای ارز اتریوم می باشد که ماینر های زیادی از آن استفاده می کنند. این استخر دارای ویژگی های مثبت زیادی می باشد که یکی از مهم ترین ویژگی های آن شفاف بودن تمامی مراحل ماین کردن ارز و همبستگی بین ماینر ها می باشد.

کارمزد استخر ها به چه صورت است؟

تمامی استخر ها دارای کارمزد هستد و در برخی از وارد شما شاهد این امر هستید که استخر ها کارمزدی دریافت نمی کنند که این امر بسیار کم اتفاق می افتد. حال در نظر بگیرید که برخی از استخر ها کارمزد های بسیار زیادی را در نظر می گیرند و این امر یکی از معایب آن ها محسوب می شود.

مزایا استفاده از استخر ها چیست؟

یکی از مهم ترین مزایا برای پیوستن به استخر ها شانس حل معاملات ارزها می باشد و بعد از این امر شما می توانید پاداش ماین کردن را به دست آورید. اگر به تنهایی وارد پروسه ماین ارزها اصلی مانند بیت کوین شوید باید با ابر ماینر ها دست و پنجه نرم کنید و این امر کمی شانس شما را کاهش می دهد. به طور کلی مزایا دیگری هم چون ثبات در درآمد، کاهش هزینه استخراج را دارا می باشد.

آیا استفاده از استخر برای ماین کردن لازم است؟

در ابتدا امر باید در نظر بگیرید که ما برای ماین کردن از استخر های استخراج استفاده می کنیم و این امر برای حل معاملات مربوط به ارزها است.

برای استخراج به چه مواردی نیاز داریم؟

شما برای استخراج ارزها به ماینر احتیاج دارید تا بتوانید سود هنگفتی را به دست آورید. اگر به دنبال استخراج های کوچک تر هستید می توانید از کامپیوتر و یا تلفن هراه استفاده کنید.

آیا پاداش ماینینگ در استخر ها وجود دارد؟

پاداش ماینینگ در استخر ها وجود دارد و به این صورت می باشد که تعدادی از ماینر ها برای حل معامات ارزها دور هم جمع می شوند و تصمیم به استفاده تمامی قدرت ها با یک دیگر را می گیرند. حال در نظر بگیرید که بعد از این امر اگر شما موفق به حل معاملات شوید، می توانید پاداش دریافت کنید.

کدام استخر برای لایت کوین مناسب است؟

litecoinpool یکی از مهم ترین و معتبر ترین استخر های استخراج لایت کوین می باشد. به یاد داشته باشید که تا به امروز افراد زیادی از این استخر ها استفاده کرده اند و به همین دلیل است که این استخر نام بهترین را یدک می کشد.

معایب استاده از استخر های استخراج چیست؟

یکی از مهم ترین معایب استفاده از استخر ها افزایش تمرکز در شبکه است. هر چه افراد بیشتری به دنبال استخراج ارز باشند توجه شبکه به این امر بیشتر جلب می شود. این امر برای استخراج ارزهای کوچک تر کمی مشکل ساز می شود. شفافیت استخر های استخراج یکی از بزرگ ترین معایب آن ها است. در این بین احتمال این وجود دارد که ارقامی اشتباه برای شما در نظر گرفته شود. بعد از استفاده از استخر استخراج، مشکلات فنی برای شما اتفاق می افتد.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها