تبلیغات
بهترین سایت کریپتو برای دنبال کردن اخبار کدام است؟ آموزش ارزهای دیجیتال

بهترین سایت های کریپتو ایرانی که باید بیشتر آن ها را بشناسید

 • توسط sajjad
 • 23 دقیقه

تا کنون حتما نام کریپتو را شنیده و یا ممکن است با آن ها سر و کار داشته باشید. کریپتو یا کریپتوکارنسی ها نام دیگر ارزهای دیجیتال می باشد که به عنوان یکی از بزرگ ترین بازار های مالی در جهان به شمار می روند. کریپتو ها یا ارزهای دیجیتال انواع بسیار زیادی دارند که هر کدام از آن ها از طریق سایت های مختلف خرید و فروش یا معامله می شوند. در حال حاضر کریپتو ها در حال دگرگون ساختن بازار های مالی و تجاری در جهان می باشند از همین رو اهمیت زیادی داشته و افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار هستند. این کریپتوکارنسی ها از طریق سایت هایی که به عنوان صرافی ارز دیجیتال شناخته می شوند ترید و معامله شده که یکی از چالش های کاربران در مورد بهترین سایت های کریپتو می باشد.

فهرست محتوا

اکثر رمز ارزهای معروف بازار جهانی خود دارای سایت های اختصاصی می باشند و سایر سایت ها هم معاملات آن ها را پوشش می دهند. اگر با بازار مالی و یا بازار ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید و قصد ورود به این حوزه را دارید حتما این مقاله را در صرافی ارز دیجیتال بیستکس تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله به تمام نکات پیرامون بهترین سایت های کریپتو برای موضوعات مختلف اشاره شده است که شما را از هر سوالی در این خصوص بی نیاز می کند.

بهترین سایت های کریپتو چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین سایت های کریپتو چه ویژگی هایی دارند؟

همان طور که اشاره شد کریپتوکارنسی ها با استفاده از سایت ها و صرافی های مختلف خرید و فروش می شوند. در حال حاضر سایت های بسیار زیادی در این حوزه فعالیت دارند اما برخی از آن ها ویژگی ها و اعتبار به مراتب بسیار بالاتری نسبت به سایر سایت ها دارند.

بهترین سایت های کریپتو معمولا دارای ویژگی های خاصی هستند که باعث می شود تا کاربران به سمت آن ها رفته و از طریق آن ها برای خرید ارز دیجیتال و فروش و یا ترید ارزهای دیجیتال استفاده کنند. در این قسمت به مهم ترین ویژگی هایی که بهترین سایت های ارزهای دیجیتال دارند اشاره شده است.

امنیت بالا

امنیت مهم ترین مسئله در حوزه سایت ها و صرافی های ارز دیجیتال می باشد. با توجه به این که از هر صرافی و سایت ارز دیجیتال کاربران بی شماری استفاده می کنند امنیت بالا می تواند مهم ترین ویژگی یک سایت تلقی شود. اگر امنیت مناسب نباشد ممکن است با هجوم هکر ها دسترسی کاربران به این سایت ها قطع شده و بخش زیادی از سرمایه خود را از دست بدهند به همین دلیل امنیت بالا یکی از مهم ترین ویژگی برای یک سایت کریپتو به شمار می رود.

سرعت بالا

سرعت و دقت بالا در انجام معاملات و خرید و فروش هم می تواند یکی دیگر از ویژگی های یک سایت کریپتو به شمار برود. معمولا برخی از سایت ها در هنگام معاملات و ترید سرعت پایینی دارند و زمانی زیادی از دست می دهند و همین مسئله باعث می شود تا کاربران کمتر از آن ها استفاده کنند به همین دلیل سرعت بالا یک سایت کریپتو جزو مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می رود.

پشتیبانی های 24 ساعته

از یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های یک سایت کریپتو می توان به پشتیبانی 24 ساعته اشاره کرد. منظور از پشتیبانی 24 ساعته یعنی کاربر در هر ساعت از شبانه روز می تواند معاملات خود را با استفاده از این سایت ها انجم دهد و در صورت بروز مشکل پشتیبان های آنلاین سایت بتوانند خیلی زود به کاربر کمک کنند که معمولا این سایت ها با توجه به این ویژگی بسیار محبوب هستند.

بهترین سایت های کریپتو کدامند؟

بهترین سایت های کریپتو کدامند؟

در قسمت های قبل اشاره شد که در حال حاضر سایت های زیادی در حوزه ترید و خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. با توجه به اهمیتی که ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی ها دارند نمی توان به هر سایتی برای انجام معاملات و استفاده از آن ها اطمینان کرد زیرا ممکن است یک سایت اعتبار، امنیت و سرعت مناسب را نداشته باشد و همین مسئله استفاده از این سایت ها را پر خطر می کند.

در میان تعداد بی شماری که از این نوع سایت ها یا صرافی ها وجود دارند برخی از آن ها اعتبار خاصی دارند. سایت هایی مانند بایننس که به عنوان بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال جهان شناخته می شود همواره از محبوبیت، اعتبار و امنیت خاصی برخوردار بوده و حجم وسیعی از کاربران معاملات خود را با استفاده از این سایت انجام می دهند. در قسمت های بعد به بهترین سایت ها داخلی و خارجی کریپتو بیشتر اشاره شده است.

بهترین سایت های کریپتو خارجی چه نام دارند؟

بهترین سایت های کریپتو خارجی چه نام دارند؟

همان طور که در قسمت قبل هم اشاره شد در حال حاضر سایت های زیادی وجود دارند که در حوزه ترید ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. در این قسمت به معرفی بهترین سایت های خارجی برای انجام معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال اشاره شده است که هر کدام از آن ها در کنار ویژگی های زیادی که دارند جزو محبوب ترین و پر استفاده ترین سایت های خارجی هم قرار دارند.

سایت بایننس (binance.com)

سایت بایننس بزرگ ترین و بهترین سایت ارز دیجیتال در جهان می باشد. این سایت از سال 2017 میلادی ایجاد شد و دفتر مرکزی آن هم در کشور چین می باشد. بایننس یک صرافی متمرکز بوده که حجم معاملات روزانه ای که با استفاده از آن صورت می گیرد بیش از 65 میلیارد دلار آمریکا می باشد. برای در حال حاضر کاربران ایرانی هم می توانند از این سایت استفاده کنند و برای این کار به آدرس binance.com مراجعه کنید.

سایت هوبی گلوبال (huobi.com)

از سایت و صرافی هوبی گلوبال می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین سایت های خارجی در حوزه ترید ارزهای دیجیتال اشاره کرد. هوبی گلوبال یک صرافی متمرکز می باشد که در سال 2013 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر جزو 5 سایت و صرافی برتر جهان می باشد. حجم معاملات روزانه ای که با استفاده از سایت و صرافی هوبی گلوبال انجام می شود بیش از 18 میلیارد و 290 میلیون دلار آمریکا می باشد.

سایت کوین بیس (coinbase.com)

سایت کوین بیس به عنوان دومین سایت ارز دیجیتال جهان شناخته می شود. کوین بیس هم جزو دسته صرافی های متمرکز می باشد که تقریبا از اواسط سال 2014 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. سایت کوین بیس رمز ارزهای مختلفی را پوشش می دهد که باعث شده حجم معاملات روزانه آن از مرز 2 میلیارد و 600 میلیون دلار فراتر برود. برای ورود به سایت کوین بیس ابتدا فیلتر شکن خود را روشن و سپس از طریق لینک coinbase.com اقدام کنید.

سایت کراکن (kraken.com)

از سایت کراکن هم می توان به عنوان یکی دیگر از برترین سایت های ارز دیجیتال جهان اشاره کرد. سایت کراکن جزو قدیمی ترین سایت های کریپتو می باشد که در اواسط سال 2011 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. کراکن هم مانند سایر سایت های بزرگ کریپتو از رمز ارزهای زیادی پشتیبانی می کند و حجم معاملات روزانه نزدیک به 2 میلیارد دلار می باشد.

سایت بیت هامب (bithumbcorp.com)

سایت بیت هامب هم یکی دیگر از سایت های برتر خارجی در حوزه کریپتو ها می باشد. این سایت در اوایل سال 2014 میلادی ایجاد شد و یکی از صرافی های متمرکز جهان به شمار می رود. از این صرافی هم روزانه برای انجام معاملات بسیار زیادی استفاده می شود که باعث شده میانگین حجم معاملات این سایت به بیش از 1 میلیارد و 800 میلیون دلار برسد.

بهترین سایت های کریپتو ایرانی چه نام دارند؟

بهترین سایت های کریپتو ایرانی چه نام دارند؟

در قسمت گذشته بهترین سایت های خارجی کریپتو ها معرفی شدند. در کنار این سایت های خارجی در ایران هم سایت های زیادی وجود دارند که کاربران ایرانی به سادگی می توانند برای انجام معاملات و خرید و فروش رمز ارزهای دیجیتال از آن ها استفاده کنند. در این قسمت بهترین سایت های ایرانی کریپتو ها معرفی شده اند که در میان کاربران ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

سایت نوبیتکس (nobitex.ir)

سایت نوبیتکس یکی از بهترین و معتبر ترین سایت های کریپتو در ایران می باشد. نوبیتکس اولین سایت ارز دیجیتال ایرانی بود که با تایید معاونت فناوری ایران فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر از 25 رمز ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. نوبیتکس همچنین جزو امن ترین صرافی های ایرانی هم به شمار می رود که برای دسترسی به آن می توانید از طریق لینک nobitex.ir اقدام کنید.

سایت والکس (wallex.ir)

از سایت والکس می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین و معتبر ترین صرافی های ایرانی اشاره کرد. اگر قصد استفاده از صرافی والکس را دارید می توانید از طریق لینک wallex.ir وارد صفحه اصلی این صرافی شوید و معاملات خود را انجام دهید.

سایت اکسیر (exir.io)

سایت اکسیر هم جزو بهترین و قدیمی ترین سایت های ایرانی کریپتوکارنسی ها می باشد. اکسیر از نظر امنیت و سرعت، مطمئن بوده و کاربران ایرانی زیادی از این سایت برای انجام معاملات خود استفاده می کنند.

سایت رمزینکس (ramzinex.com)

از سایت رمزینکس هم می توان به عنوان یکی دیگر از برترین سرافی های ایرانی نام برد. این سایت از 24 ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و میزان کارمزد آن هم بسیار پایین است. برای استفاده از سایت رمزینکس می توانید از طریق لینک ramzinex.com وارد سایت شوید.

سایت رابین کش (rabincash.com)

رابین کش هم یکی دیگر از سایت های برتر و معروف ایرانی در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. این سایت از جدید ترین صرافی های ایرانی می باشد که قابلیت های به مراتب بیشتری از سایر سایت های ایرانی در حوزه ارزهای دیجیتال دارد.

بهترین سایت کریپتو برای انجام محاسبات کدام است؟

در حال حاضر سایت های زیادی هستند که از آن ها به عنوان ماشین حساب ارز دیجیتال استفاده می کنند. سایت بایننس یکی از بهترین سایت های کریپتو برای انجام محاسبات می باشد.

بهترین سایت کریپتو برای تبدیل رمز ارز ها

بهترین سایت کریپتو برای تبدیل رمز ارزها

در قسمت های گذشته سایت های مختلفی معرفی شدند که می توانید برای تبدیل ارزهای دیجیتال از آن ها استفاده کنید. هر کدام از این سایت ها قابلیت ها و ویژگی های خاص و زیادی دارند که باعث می شود در میان کاربران سرتاسر جهان محبوب تر باشند. با توجه به این که سایت بایننس بهترین و بزرگ ترین سایت ارز دیجیتال می باشد تبادل ارز در این سایت به مراتب آسان تر است.

خرید و فروش کریپتو در ایران قانونی است؟

خرید و فروش کریپتو در ایران قانونی است؟

حدودا از سال 2017 میلادی بود که بانک مرکزی ایران استفاده از ارزهای دیجیتال را برای خرید و فروش قانونی اعلام کرد. هر چند که استفاده از ارزهای دیجیتال و کریپتو ها به صورت قانونی در دستور کار دولت قرار نگرفته است اما استفاده از آن ها برای کاربران منعی ندارد. البته ناگفته نماند که استفاده از کریپتو ها برای پرداخت های بانکی ممنوع و غیر قانونی می باشد.

بهترین سایت کریپتو برای ترید کدام است؟

با توجه به این که صرافی بایننس بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال است سایت بایننس هم بهترین سایت برای ترید می باشد. شما با استفاده از سایت بایننس علاوه بر ترید می توانید به عنوان ماشین حساب، تبادل ارز و … هم استفاده کنید.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر به مهم ترین نکات در مورد بهترین سایت های کریپتو اشاره شده است.

موضوعبهترین سایت کریپتو
ترید کریپتو به چه معناست؟ترید کریپتو به معنای معاملات ارزهای دیجیتال می باشد.
بهترین سایت های کریپتو خارجی کدامند؟بایننس، کراکن، هوبی گلوبال، بیت هامب، کوین بیس
بهترین سایت های ایرانی کریپتو کدامند؟اکسیر، نوبیتکس، رمزینکس، رابین کش، والکس
مهم ترین ویژگی سایت های کریتو کدامند؟امنیت، سرعت، پشتیبانی 24 ساعته

معتبرترین سایت خرید و فروش کریپتو چه نام دارد؟

هر کدام از سایت های ارز دیجیتال چه ایرانی و چه خارجی ارزهای مختلفی را خرید و فروش می کنند. معمولا سایت های خارجی ارزهای بسیار بیشتری را معامله می کنند از همین رو حتی کاربران ایرانی هم اغلب از آن ها استفاده می کنند. حال در قسمت زیر نام معتبر ترین سایت ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال گفته شده است که هر کدام هم اعتبار خاصی در بازار جهانی دارند.

 • بایننس
 • هوبی گلوبال
 • کوکوین
 • بیت فینکس
 • کوین بیس

بهترین سایت ها برای ترید چه قوانینی دارند؟

ارزهای دیجیتال دارای قوانین خاصی هستند که این قوانین باید در سایت های ارز دیجیتال هم رعایت شوند. علاوه بر این مورد خود سایت ها هم قوانین مربوط به خود را دارند که در این قسمت به مهم ترین قوانین وضع شده در بهترین سایت ها برای ترید ارزهای دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

 • احراز هویت
 • داشتن امن ترین کیف پول معتبر
 • تبادل ارزهای پشتیبانی شده توسط سایت
 • حساب کاربری فعال

تمامی سایت های ارز دیجیتال به احراز هویت نیاز دارند؟

در حال حاضر در اکثر سایت ها و صرافی های جهان ورود کاربران ملزم به احراز هویت می باشد. احراز هویت به دلیل مسائل امنیتی ایجاد شده است که از ورود افراد متفرقه به حساب کاربری اشخاص جلوگیری کند که باعث بالا رفتن امنیت سایت ها می شود.

البته تمامی سایت ها مسائل احراز هویت را ندارند و کاربران بدون احراز هویت و تنها با رمز خود می توانند وارد حساب کاربری شوند. ناگفته نماند که نبود احراز هویت در این سایت ها به معنای امنیت کم آن ها نسبت بلکه امنیت آن ها از طریق روش های دیگر بر قرار می شوند.

بهترین سایت های کریپتو چه کاربردی دارند؟

هر کدام از سایت ها حوضه ارزهای دیجیتال کارایی متفاوتی دارند. برخی از آن ها برای ترید و خرید و فروش استفاده می شوند و برخی دیگر به عنوان کیف پول مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین سایت کریپتو برای تحلیل چه نام دارد؟

با کلمه تحلیل ارز دیجیتال به احتمال فراوان آشنایی دارید. منظور از تحلیل ارز دیجیتال پیش بینی مسائل مربوط به رمز ارزها می باشد که اهمیت بالایی هم در بازار های مالی دارند. در کنار سایت های ترید و خرید و فروش ارزهای دیجیتال سایت هایی هم وجود دارند که در راستای تحلیل کریپتو ها فعالیت دارند که در این قسمت به بهترین سایت های فعال در این زمینه اشاره شده است.

 • سایت لونار کراش (Lunar Crush)
 • سایت مساری (Messari)
 • سایت گلس‌ نود (Glassnode)
 • سایت اسکیو (Skew)
 • سایت سانتیمنت (Santiment)
 • سایت کوین گیکو (Coingecko)
 • سایت کریپتوپنیک (CryptoPanic)
 • سایت کوین مارکت کَل (CoinMarketCal)
 • سایت کریپتومیسو (CryptoMiso)
 • سایت کوین دنس (CoinDance)
بهترین سایت کریپتو برای دنبال کردن اخبار کدام است؟

بهترین سایت کریپتو برای دنبال کردن اخبار کدام است؟

در قسمت قبلی 10 مورد از بهترین سایت های تحلیل کریپتو ها گفته شد. در کنار سایت های تحلیل و خرید و فروش سایت هایی هم به عنوان سایت های خبری فعالیت دارند که تماما اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را پوشش می دهند. در این قسمت بهترین و معتبر ترین سایت های خبری برای کریپتوکارنسی ها معرفی شده که تمام آن ها جزو سایت های خارجی می باشند و برای استفاده از آن ها باید از مترجم گوگل کمک بگیرید.

 • سایت Coindesk
 • سایت CoinTelegraph
 • سایت bitcoin.com
 • سایت Cryptovest
 • سایت CCN
 • سایت Bitcoinist
 • سایت Blockonomi
 • سایت Cryptoslate
 • سایت NewsBTC
 • سایت Invest In Blockchain

کدام یک از سایت های حوزه کریپتوکارنسی به عنوان صرافی هم فعالیت می کنند؟

همان طور که می دانید در حوزه ارزهای دیجیتال سایت های زیادی فعالیت دارند. فعالیت سایت های حوزه کریپتو ها در راستای پوشش اخبار مانند اخبار فاندامنتال، تحلیل مانند سایت تحلیل فاندامنتال، خرید و فروش و … می باشند که در میان این سایت ها برخی از آن ها به عنوان صرافی ارزهای دیجیتال هم فعالیت دارند. در این قسمت به بهترین سایت هایی که به عنوان صرافی هم فعالیت اشاره شده سات.

بایننس

بایننس بزرگ ترین و بهترین سایت ارز دیجیتال جهان می باشد که به عنوان بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال هم فعالیت دارد. در قسمت های گذشته در مورد بایننس توضیحات زیادی داده شده است.

هوبی گلوبال

هوبی گلوبال هم یکی دیگر از سایت هایی می باشد که به عنوان صرافی هم فعالیت دارد. در حال حاضر به دلیل تحریم ها کاربران ایرانی امکان استفاده از سایت هوبی گلوبال را ندارند.

کراکن

سایت کراکن هم یکی دیگر از سایت های معتبر و بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد که به عنوان صرافی هم فعالیت دارد.

کوکوین

از سایت کوکوین هم می توان به عنوان یکی دیگر از سایت های حوزه ارز دیجیتال که به عنوان صرافی فعالیت دارد اشاره کرد. کوکوین جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال بوده که کاربران ایرانی هم می توانند از آن استفاده کنند.

بیت فنیکس

بیت فنیکس هم جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد. این صرافی در قالب یک سایت بوده که کاربران به صورت آنلاین امکان استفاده از آن را دارند.

سوالات متداول

کریپتو به چه معناست؟

کریپتو به معنای معامله یا مبادله می باشد.

منظور از ترید کریپتو چیست؟

منظور از ترید کریپتو به معنای معاملات ارزهای دیجیتال می باشد.

بهترین سایت های خارجی برای خرید کریپتو ها کدامند؟

بایننس، کراکن، هوبی گلوبال، بیت هامب و کوین بیس بهترین سایت های خارجی برای خرید ارزهای دیجیتال می باشند که در طول مقاله مفصل به آن ها اشاره شده است.

بهترین سایت های ایرانی برای خرید کریپتو ها کدامند؟

نوبیتکس، اکسیر، رمزینکس، رابین کش و والکس از بهترین سایت های ایرانی در حوزه خرید ارزهای دیجیتال هستند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال جهان کدام است؟

صرافی بایننس در حال حاضر به عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان شناخته می شود.

بهترین سایت ها برای تحلیل ارزهای دیجیتال کدامند؟

سایت های Messari، Glassnode، Skew، Santiment و Coingecko بهترین سایت ها برای تحلیل ارزهای دیجیتال هستند.

بهترین سایت های برای دنبال کردن اخبار ارزهای دیجیتال کدام سایت ها هستند؟

از سایت های Coindesk، CoinTelegraph، Cryptovest، CCN و Bitcoinist می توان به عنوان بهترین سایت ها برای پوشش اخبار ارزهای نام برد.

مهم ترین ویژگی سایت های ارز دیجیتال چیست؟

امنیت، سرعت بالا و پشتیبانی 24 ساعته مهم ترین ویژگی های یک سایت ارز دیجیتال می باشند.

آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران قانونی است؟

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران قانونی است اما استفاده به عنوان پرداخت های بانکی غیر مجاز می باشد.

اولین کریپتو در چه سالی ارائه شد و نام آن چه بود؟

اولین ارز دیجیتال جهان بیت کوین بود که در سال 2009 میلادی ارائه شد.

بهترین ارز دیجیتال جهان کدام است؟

در حال حاضر پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین با اختلافی بسیار زیاد به عنوان بهترین و محبوب ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود.

قوانین معامله ارزهای دیجیتال چیست؟

داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال معتبر، حساب کاربری فعال، احراز هویت و تبادل ارزهایی که توسط صرافی مد نظر پوشش داده شده اند.

آیا احزار هویت در تمامی صرافی ها الزامی است؟

احراز هویت در اکثر صرافی ها الزامی است اما برخی از صرافی ها بدون احراز هویت قابل دسترسی هستند.

سایت های رمز ارزها در چه حوزه هایی فعالیت دارند؟

سایت های ارزهای دیجیتال اغلب در حوزه های معاملات، خرید ارز دیجیتال و فروش، پوشش اخبار و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته و هر کدام هم اهمیت خاص خود را دارند که در طول مقاله به صورت مفصل به آن ها پرداخته شده است.

معاملات ارزهای دیجیتال چگونه صورت می گیرد؟

معاملات ارزهای دیجیتال با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال صورت می گیرد که هر صرافی هم رمز ارزهای مختلفی را پوشش می دهد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها