تبلیغات
منظور از شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟ مقالات آموزشی

شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟ بررسی فاکتور های موثر

  • توسط asie
  • 18 دقیقه

در پاسخ به سوال شاخص ترس و طمع کریپتو و یا بازار های مالی ارز دیجیتال چیست باید گفت که یکی از مهم ترین رکن های بازار ارز دیجیتال همین شاخص توسعه می باشد زیرا بسیاری از افراد برای شاخص ترس و طمع تحلیل‌ های بسیار بزرگی دارند و با استفاده از این تحلیل ها اقدام به معامله گری می کنند و باید گفت که در زمان ریزش ارزهای دیجیتال این نام را بیشتر از گذشته می شنوید. اگر دوست دارید که در رابطه با شاخص ترس و طمع بیشتر آشنا شوید خواندن این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس می تواند برای شما مناسب باشد.

منظور از شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟

منظور از شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟

در واقع بیشتر افرادی که در بازار های ارز دیجیتال مشغول به کار می‌ باشند تا به الان بیش از چندین بار می‌ توانند شاخص ترس و طمع کریپتو را شنیده باشند. این شاخص به عنوان یک اندیکاتور و یا اسیلاتور در بازار های مالی کریپتوکارنسی برای بسیاری از افراد ترس و طمع معامله‌ گران را نمایش می دهد و احساسات مردم را به صورت کمی بیان می‌ کند. در واقع همه افراد را بین عدد های ۰ تا ۱۰۰ نشان می دهد و خود این محدوده نیز به پنج قسمت تقسیم می شود.

در این ۵ قسمت اگر محدوده بین ۰ تا ۲۵ باشد شاخص ترس مطلق است. اگر بین ۲۵ تا ۵۰ باشد شاخص ترس و طمع کریپتو می باشد و اگر در محدوده ۵۰ به صورت عادی عقربه شاخص در حالت عادی باشد بازار به صورت خنثی می باشد. در محدوده ۵۰ تا ۷۵ شاخص به‌ صورت طمع و یا به صورت انگلیسی به معنا گرید می باشد و در محدوده ۷۵ تا ۱۰۰ بازار در طمع مطلق می باشد و در این محدوده افراد به دلیل ایجاد ترس جا ماندن از بازار قیمت‌ ها را در بالا خریداری می‌ کنند.

به همین علت این محدوده می تواند یک محدوده بسیار خطرناک باشد. همچنین باید در رابطه محدوده صفر تا ۲۵ گفت که این محدوده نیز افراد دچار ترس شدید شده‌ اند و می‌ توانند ارزهای خود را در این محدوده با قیمت‌ های بسیار پایین به فروش برسانند که در هر دو حالت معامله‌ گر دچار ضرر های بسیار فراوانی می‌ شود.

شاخص ترس و طمع تریدینگ ویو

در واقع برای پیدا کردن این شاخص شما می توانید به سایت های مختلف مراجعه کنید و در سایت های مختلف این شاخص به نمایش گذاشته می‌ شود. در سایت تریدینگ ویو نیز این شاخص به صورت یک اندیکاتور قابل نمایش است و شما می توانید این شاخص را با انجام دادن چند کلیک بر روی سایت تریدینگ ویو مشاهده کنید که البته نیاز به آموزش‌ های دارد.

همچنین خواندن شاخص ترس و طمع برای افراد مبتدی ممکن نمی باشد و باید در رابطه با این اندیکاتور تحقیقات بسیار فراوانی را داشته باشید. این اندیکاتور یکی از اندیکاتور های بسیار محبوب بازار می باشد و شما برای استفاده از این اندیکاتور باید دانش خواندن این اندیکاتور را داشته باشید و بسیاری از نوسانات را طبق این اندیکاتور در دست بگیرید.

شاخص ترس و طمع ارز های مختلف

شاخص ترس و طمع ارزهای مختلف

در واقع بسیاری از افراد شاخص ترس و طمع بازار های مالی ارز دیجیتال را با نام پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت‌ کوین می‌ شناسند اما جالب است که بدانید شاخص ترس و طمع در بسیاری از ارزهای دیگر نیز وجود دارد ولی باید بدانید که اگر می خواهید به صورت کلی شاخص ترس و طمع کریپتو را در دست بگیرید چک کردن شاخص ترس و طمع بیت کوین به راحتی می تواند شاخص ترس و طمع در عرصه‌ های دیگر را به شما نشان دهد. یک واقعیت بسیار تلخ در بازار های ارز دیجیتال وجود دارد که با ریزش ارز دیجیتال بیت کوین تمامی ارزها به دنبال آن دچار ریزش های سنگین می شوند.

این ریزش ها باعث می شود که شاخص ترس و طمع در عرصه‌ های دیگر نیز به پایین ترین حد خود برسد و مانند بیت کوین در هنگام بالا رفتن به صورت عادی این شاخص دوباره ثبت شود. البته ناگفته نماند که این شاخص در هنگام بالا رفتن شارپی بیت کوین در دیگر ارزها به صورت نچرال یا همان خنثی ها می باشد.

شاخص ترس و طمع دوج کوین

شاخص ترس و طمع دوج کوین

همانطور که گفته شد شاخص ترس و طمع کریپتو در بیشتر ارزها مانند بیت کوین یکی می باشد. اما جالب است که بدانید در بعضی از مواقع بسیاری از ارزها به خاطر اخبار فاندامنتال که در آن ها وجود دارد طبق حرکت بیت کوین حرکت نمی کنند و حرکت خود را انجام می‌ دهند.

مانند ارز دیجیتال دوج کوین که در زمان حرکت بیت کوین به سمت پایین ارز دیجیتال با فاندامنتال های بسیار زیاد در شاخص طمع محض بود و بسیاری از کاربران این ارز دیجیتال را در قیمت‌ های بسیار بالا خریداری کردند که باعث شد سرمایه آن ها تقریباً به نابودی کشیده شود.

شاخص ترس و طمع اتریوم

شاخص ترس و طمع در ارز دیجیتال اتریوم نیز مانند ارزهای دیگر به شکل قابل توجهی حرکت هایش را با بیت کوین هماهنگ می‌ کند و بسیاری از مواقع شاخص این ارز دیجیتال بیت کوین یکی می باشد. جالب است بدانید که ارز دیجیتال اتریوم نیز مانند دوج کوین در بسیاری از مواقع در طمع محدود بوده که بیت کوین در حالت عادی بوده است و باید بدانیم از زمانی که این در حالت عادی است بسیاری از ارزها به شاخص طمع محض می رسند.

شاخص ترس و طمع کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو یکی دیگر از ارزهای بسیار معتبر بازار می باشد که خالق آن آقا هاسکینسون است و از این ارز دیجیتال پشتیبانی های بسیاری را به عمل آورده است. در حال حاضر ارز دیجیتال کاردانو جزو ۱۰ ارز دیجیتال برتر جهان می باشد و از لحاظ شاخص ترس و طمع در بسیاری از موارد مانند بسیاری از ارزهای دیگر که حالت عادی به سر برده است که زمانی که بیت کوین در حالت نچرال بوده روش‌ های خود را داشته است.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا اطلاعات مفیدی درباره شاخص ترس و طمع کریپتو را با هم بررسی می کنیم.

موضوع شاخص ترس و طمع کریپتو
شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین ابزار تحلیلی معامله گران
شاخص ترس و طمع کریپتو چه چیزی را مشخص می سازد؟ اندیکاتور به عنوان سیگنال
شاخص ترس و طمع کریپتو از بررسی چه فاکتور هایی حاصل می شود؟ رسانه، نظر سنجی، نوسانات بازار کریپتو
چگونه از شاخص ترس و طمع کریپتو در معاملات خود استفاده کنیم؟ باتوجه به شاخص ترس و طمع کریپتو
شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین

شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین

همانطور که گفته شد شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین که از ابزار های تحلیلی بسیاری از معامله‌ گران می‌ باشد و بسیاری از معامله‌ گران این شاخص را به عنوان منبع اصلی خود برای نوسان گیری در نظر می گیرند. بسیاری از افراد با کاهش شاخص ترس و طمع و در زمانی که بازار در ترس محسوس اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود می کنند و زمانی که در طمع محض است اقدام به فروش آن ها می‌ کنند.

باید بدانید که این شاخص‌ ها به صورت آنلاین نیز نمایش داده می شوند و شما می توانید در سایت مورد نظر شاخص ترس و طمع کریپتو آن را به صورت آنلاین مشاهده کنید و ببینید که شاخص و معیار ارزهای دیجیتال دیگر به چه صورت است. در حالی که با دیدن شاخص ترس و طمع بیت کوین می توانید به همه آن مسلط شوید و همگی آن ها را به صورت کلی در دست داشته باشید.

شاخص ترس و طمع کریپتو چه چیزی را مشخص می سازد؟

در واقع شاخص ترس و طمع کریپتو تنها به عنوان یک اندیکاتور سیگنال هایی به افرادی که با این شاخص کار می کنند می دهد‌. به این گونه که زمانی شاخص ترس و طمع در محدوده قرمز رنگ و یا همان ترس است بازار به شکل قابل توجهی شروع به ریزش می کند و علت آن احساسات تریدر ها و مردم می باشد. زیرا مردم به صورت احساسی اقدام به فروش ارزهای خود مانند فروش بیت کوین می کنند.

این عمل باعث می شود که کسانی که به صورت منطقه ای اقدام به ترید می‌ کنند نتوانند جلوی افراد با احساس را بگیرند اما با گذشت زمان این شاخص به جای خود باز می گردد و دوباره به حالت سبز می‌ چرخد. به صورت کلی باید گفت که زمانی در حالت قرمز شما باید اقدام به خرید کنید و زمانی که در حالت سبز مطلق از شما باید مطلقا اقدام به فروش کنید.

شاخص ترس و طمع کریپتو از بررسی چه فاکتور هایی حاصل می شود؟

در واقع باید ببینیم که شاخص ترس و طمع چه چیزی را محاسبه می کند که در نهایت به ما یک رقم یک آمپر را می‌ دهد که بتوانیم اقدام به معامله گری کنیم. باید بدانید که این شاخص میزان احساسات و رفتار افراد نسبت به بازار را نشان می‌ دهد و ما باید بدانیم که احساسات افراد در آن برهه زمانی به چه شکل است.

به این گونه که آمار هایی که از سایت های مختلف می گیرد باعث می شود که رفتار ها را ببیند. زمانی که بازار در حالت فومو یا همان ترس می باشد بسیاری از افراد اقدام به فروش ارزهای دیجیتال خود می کنند و این نشان می دهد که بازار در ترس مطلق قرار گرفته است‌.

از زمانی که اینگونه اتفاقی در بازار می افتد باید بدانید که وقت خرید است، حتی گاهی دیده شده که شاخص تورم در ریزش گذشته به رقم هشت رسیده است که یک رقم بسیار عجیب در بازار بوده است و بسیاری از افراد فروشنده بودند تا خریداران و در نهایت دوباره این شاخص به محدوده سبز رنگ بازگشت که دچار ریزش نیز شد. در کل باید بدانید که شاخص ترس و طمع کریپتو اطلاعات خود را از رفتار احساسی معامله گران در بازار می گیرد.

نوسانات بازار ارز دیجیتال

نوسانات بازار رمز ارزها همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بوده است و بسیاری از افراد را به سمت خود کشانده است. باید بدانید که این نوسانات بسیار سود های کلانی را در خود دارند و افرادی که توانایی گرفتن این نوسانات را دارند به راحتی می توانند به زندگی رویایی خود برسند. اما باید بدانید که گرفتن این نوسانات کار هر کسی نمی باشد و هر فردی که اقدام به نوسان گیری کند در نهایت نمی تواند موفق باشد و بیش از ۸۰ درصد افراد شکست می خورند.

حجم خرید و فروش

حجم خرید و فروش

در واقع برای حجم خرید و فروش در بازار های مالی و همچنین بازار ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی اندیکاتور ها و اسیلاتور هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها شما می توانید حجم خریدار و فروشنده را در آن مقطع زمانی از بازار ببینید و با توجه به حجم فروش و خریدی که در آن مقطع وجود دارد شما اقدام به معامله گری کنید.

در واقع باید گفت که حجم خرید و فروش یک رکن بسیار اساسی برای معامله گران می باشد. زیرا با حجم ورودی و یا حجم خروجی می توانید تشخیص دهید که بازار در حال حاضر می‌ تواند ریزشی باشد و یا می تواند به صورت صعودی رشد های فراوانی کند یا یک شخص بسیار مهم می باشد که در اندیکاتور های چون مکدی و rsi نیز وجود دارد.

رسانه

بزرگ ترین عاملی که در حال حاضر باعث تغییر قیمت‌ ها در کریپتوکارنسی می‌ شود اخبار فاندامنتال می باشد. این اخبار بیشتر از سوی رسانه‌ ها ایجاد می‌ شود و بسیاری از این اخبار دروغ محض می‌ باشند. باید بدانید که استفاده از این اخبار می‌ تواند شما را به سیگنال های بسیار مناسبی برای خرید و فروش در بازار برساند و استفاده غیر مناسب و تشخیص اشتباه می تواند ضربه های سنگینی به شما بزند. در واقع ضرر هایی که از تشخیص اشتباه اخبار فاندامنتال به شما می رسد می تواند بسیار سنگین باشد و رسانه می‌ تواند یکی از رکن های اساسی این بازار باشد.

نظرسنجی

در بسیاری از سایت ها مشاهده می کنید که اقدام به نظرسنجی می‌ کنند یعنی با ایجاد یک نظر سنجی در رابطه با یک ارز نسبت علاقه مندی به آن ارز را در داخل بازار نشان می‌ دهد. به طور مثال در سایت کوین مارکت کپ شما به راحتی می توانید میزان علاقمندی به ارزهای مختلف را ببینید و با توجه به علاقه‌ ای که به این عرصه وجود دارد آن ها را انتخاب کنید و نسبت به همین نیز اقدام به معامله گری کنید. در واقع سبک معاملاتی افراد با یکدیگر بسیار متفاوت است و شما با این سبک معامله گری می توانید یک نوع سود هایی را به خود برسانید.

دامیننس

دامیننس و یا دامنه بیت کوین یکی از مهم ترین رکن های بازار می باشد. شما با دیدن دامنه بیت کوین در بازار و میزان تسلط بازار آن بر اساس های دیجیتال می توانید تشخیص دهید که آیا ارزهای دیگر به جز بیت کوین می توانند رشد کنند و یا خیر.

در واقع باید گفت که یکی از روش های انجام ترید و معامله گری چک‌ کردن نوسانات و تسلط بازار رمز ارزها می باشد. زمانی که تسلط بیت کوین کم می شود ارزهای دیجیتال دیگر رشد می کنند که به این واقع آلت سیزن و یا آلت پارتی می گویند.

چگونه از شاخص ترس و طمع کریپتو در معاملات خود استفاده کنیم؟

چگونه از شاخص ترس و طمع کریپتو در معاملات خود استفاده کنیم؟

شما به راحتی می توانید از این شاخص در داخل معاملات خود استفاده کنید. به این گونه که منتظر بمانید زمانی که شاخص ترس و طمع کریپتو بر روی قرمز نمایش داده شد شما اقدام به خرید کنید و زمانی که در ناحیه سبز رنگ بود اقدام به فروش کنید.

به این شکل که زمانی که شاخص ترس و طمع کریپتو بر روی محدوده ۰ تا ۲۵ قرمز رنگ وجود دارد و مردم از ترس خود ارزهای خود را می فروشند و زمانی که در محدوده ۷۵ تا ۱۰۰ سبز رنگ وجود دارد مردم با طمع اقدام به خرید ارز می کنند.

شما باید همیشه در بازار های مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال خلاف عمده مردم عمل کنید زیرا عمده مردم در این بازار ضرر ده هستند و با توجه به ضرر هایی که می‌ توانند بزنند شما می توانید کسب سود کنید. باید بدانید که این یک حقیقت تلخ است بسیاری از مردمی که وارد بازار های مالی می‌ شوند به امید کسب سود های کلان وارد این بازار می‌ شوند و در نهایت دچار ضرر های بسیار سنگینی می‌ شوند.

باید شما بدانید که بازار های مالی هیچگونه شوخی با هیچ فردی ندارد و کوچک ترین اشتباه می تواند سرمایه شما را نابود کند و اساسی می شود. برای ورود به بازار های مالی حتما آموزش‌ های لازم را ببینید و در صورت توانایی و یا قدرت ریسک پذیری بالا وارد این بازار ها شوید.

زیرا این بازار ها به سختی هر چه تمام تر می توانند پول های شما را نابود کنند و یا بهتر بگویم این بازار ها در اکثر مواقع برای افراد می‌ توانند سوده باشند و در ۸۰ درصد مواقع افرادی که وارد بازار ها می‌ شوند ضرر کرده باشد.

سوالات متداول

شاخص ترس و طمع کریپتو تو امروز چه معنایی دارد؟

در رابطه با شاخص ترس و طمع کریپتو و یا بازار ارزهای دیجیتال باید گفت که یکی از مهم ترین رکن های بازار ارز دیجیتال همین شاخص توسعه می باشد. بسیاری از افراد از طریق این شاخص اقدام به معامله و خرید و فروش می‌ کنند و اگر در موقع خوبی اقدام به خرید و فروش کنند در این بازار با توجه به این شاخص بسیار موفق خواهند بود.

نمودار حرص و طمع چیست؟

نمودار و یا همان شاخص حرص و طمع کریپتو بستگی به احساسات مردم دارد و ممکن است در یک روز افراد اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کنند و یک روز دیگر تصمیم بگیرند ارزهای دیجیتال خود را بفروشند که در این موقع شاخص حرص و طمع این عوامل را به شما نشان می دهد و با توجه و بررسی دقیق به این شاخص و نمودار می‌ توانید متحمل سود شوید.

شاخص ترس و طمع آنلاین چیست؟

شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین که از ابزار های تحلیلی بسیاری از معامله‌ گران می‌ باشد و بسیاری از معامله‌ گران این شاخص را به عنوان منبع اصلی خود برای نوسان گیری در نظر می گیرند و بسیاری از افراد با کاهش شاخص ترس و طمع و در زمانی که بازار در ترس محسوس اقدام به خرید ارزهای مورد نظر خود می کنند و زمانی که در طمع محض است اقدام به فروش آن ها می‌ کنند.

ارز دیجیتال fear چیست؟

در واقع fear یک شاخص در بازار کریپتوکارنسی می باشد که احساس مردم را نمایش می دهد و به معنی ترس است، البته این شاخص در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان شاخص ترس و طمع کریپتو شناخته می شود و تا حدود کمی احساسات عموم مردم بازار رمز ها را نشان می دهد.

شاخص ترس و طمع کریپتو آنلاین چگونه نمایش داده می شود؟

این شاخص‌ ها به صورت آنلاین نیز نمایش داده می شوند و شما می توانید در سایت مورد نظر شاخص ترس و طمع کریپتو آن را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

شاخص npl ارز دیجیتال چیست؟

از شاخص های خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد که اخبار این شاخص ها را می توانید از طریق سایت های موجود در گوگل مشاهده و رصد کنید.

دامیننس بیت کوین‌ چیست؟

دامیننس و یا دامنه بیت کوین یکی از مهم ترین رکن های بازار می باشد که شما با دیدن دامنه بیت کوین در بازار و میزان تسلط بازار آن بر اساس های دیجیتال می توانید تشخیص دهید که آیا ارزهای دیگر به جز بیت کوین می توانند رشد کنند و یا خیر.

شاخص ترس و طمع کریپتو از بررسی چه فاکتور هایی حاصل می شود؟

رسانه، خرید و فروش، نظرسنجی، نوسانات بازار ارز دیجیتال و دامیننس.

رسانه ها چه تاثیری بر شاخص ترس و طمع کریپتو دارند؟

خبر های مثبت و منفی رسانه ها باعث سبز و قرمز شدن این شاخص می شود.

fear چیست؟

معنی لغوی این کلمه ترس می باشد.

شاخص ارز دیجیتال چیست؟

مهم ترین آن فاندامنتال است.

شاخص ترس و طمع کریپتو چه چیزی را مشخص می سازد؟

اندیکاتو رهایی را به عنوان سیگنال.

خالق ارز کاردانو کیست؟

آقا هاسکینسون کاردانو را به بازار عرضه کرد.

شاخص ترس و طمع اتریوم حرکت‌ هایش شبیه کدام ارز است؟

شبیه به ارز بیت کوین می باشد. ‌

یکی از مهم ترین رکن های بازار ارز دیجیتال کدام است؟

شاخص ترس و طمع کریپتو از مهم ترین رکن های بازار ارز دیجیتال است.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها