تبلیغات
پاندی ایکس آموزش ارزهای دیجیتال

بررسی آینده پاندی ایکس (NPXS) به همراه راهنمای خرید

  • توسط sara
  • 24 دقیقه

در این مقاله قصد داریم درباره پاندی ایکس یکی از انواع رمز ارزها در بازار ارز دیجیتال اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. پاندی ایکس در واقع نوعی ارز دیجیتال می باشد که دارای پلتفرم باز می باشد و به این معنا که توسعه دهندگان بلاک چین و صاحبان ارزها و دارایی های دیجیتال و همچنین همه مالکین کسب و کار می تواند به صورت آزادانه از این پلتفرم برای انتقال دارایی های سفارشی دیجیتال خود در بستر این شبکه از جمله XPASS ،XPOS و XWallet استفاده کنند.

فهرست محتوا

بنابراین هدف طراحان این پروتکل رفع مشکل پرداخت ارزهای دیجیتال می باشد و برای همین در این شبکه ساز و کار هایی تعبیه شده است که بتوان با کمک ارزهای دیجیتال همانند پول های سنتی خرید کالا و خدمات انجام داد. با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا با این ارز دیجیتال آشنا شوید.

ارز دیجیتال پاندی ایکس چیست؟

پاندی ایکس یکی از رمز ارزهای نوظهور در بازار ارزهای دیجیتال می باشد و توکن اختصاصی آن با نماد NPXS در بازار شناخته می شود. طبق آن چه که در وایت پیپر پاندی ایکس مطرح شده هدف طراحان این پروتکل این است که به واسطه این شبکه امکان انجام خرید های روزمره توسط ارزهای دیجیتال فراهم شود.

برای همین منظور تیم تشکیل دهنده این پروتکل اقدام به توسعه دستگاه‌ های کارت‌ خوان ارز دیجیتال در مراکز خرید و فروشگاه ها در سراسر دنیا به خصوص نواحی جنوب شرقی آسیا که بیش از نیمی از مردم به سیستم های بانکی دسترسی ندارند، کرده است.

در این پایانه های پرداخت هوشمند تمامی پرداخت‌ ها توسط NPXS انجام می شود. به این ترتیب اگر پاندی ایکس همان طور که ادعا کرده است بتواند دستگاه‌های PoS را به صورت رایگان در اختیار خرده فروشی ها در سراسر دنیا قرار دهد و در مقایسه با دیگر روش های پرداخت تراکنش های کمتری را در نظر بگیرد رشد و توسعه قابل توجهی را در این پلتفرم شاهد خواهیم بود.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

پاندی ایکس ارز دیجیتال است که توسط یک تیم قوی و حرفه ای طراحی و ارائه شده است. همان طور که گفته شد هدف این پروژه رفع مشکل پرداخت ها در خریدهای روزمره توسط رمز ارزها بوده است و برای این که بتواند استفاده از ارزهای دیجیتال را در خرید های روزمره در بین مردم و در فروشگاه‌ ها رواج دهد اقدام به فعالیت ها و نوآوری هایی در زمینه کریپتوکارنسی کرده است.

با بررسی سند وایت پیپر این ارز به این نتیجه می رسیم که آن طور که باید نتوانسته است به صورت کامل و درست به آن چه که در این سند قید کرده است دست یابد. بنابراین باید منتظر شد تا در آینده ببینیم که این پروژه چه اندازه می تواند به اهداف خود دست پیدا کند.

در صورت دستیابی به آن نه تنها موجب رونق ارزهای دیجیتال در میان مردم می شود بلکه به رشد و توسعه قابل توجهی در این توکن مواجه خواهیم بود. بنابراین نمی‌توان با قطعیت در رابطه با این که آیا این توکن ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر اظهار نظر کرد. چرا که موفقیت آن در گروی دستیابی به اهداف می باشد.

قیمت ارز پاندی ایکس چقدر است؟

قیمت pundi x از زمان عرضه اولیه آن که حدود 0.01562 ثبت شده تاکنون نوسانات زیادی را در بر داشته است. تعداد کل توکن NPXS ۲۵۰ میلیارد واحد در نظر گرفته شده است و در حال حاضر عرضه کل آن در بازار چیزی حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار می باشد. بالاترین و پایین ترین قیمت pundi x که تا کنون ثبت شده به ترتیب ۶.۹۰ و0.00007886 دلار ثبت شده است.

آینده ارز پاندی ایکس در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی آینده رمز ارزها بسیار مهم است. با توجه به نوسانات قیمت پاندی ایکس در سالی که گذشت یعنی سال ۲۰۲۱ بعد از یک دوره کاهش قیمت در آن شاهد روند صعودی بودیم و این طور پیش بینی شده که این رمز ارز در سال ۲۰۲۲ به بعد این افزایش قیمت را ادامه دهد طوری که در پایان سال ۲۰۲۲ به 4.71485 دلار خواهد رسید.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این توکن بعد از عرضه نسبت به قیمت اولیه اش صعود قابل توجهی داشت اما این سیر صعودی ادامه دار نبود و قیمت آن کاهش پیدا کرد. فقط در سال ۲۰۱۸ کمی صعود را داشت با وجود این روند نزولی برخی از وب سایت ها برای این ارز رشد قیمت را پیش بینی کرده اند و بر این اساس قیمت پاندی ایکس در سال ۲۰۲۱ به حدود ۰.۰۰۰۳۸ دلار می رسد. نکته قابل توجه این است که این پیش بینی ها درست بوده و شاهد قیمت این توکن در سطح قیمت ۱.۷۲ دلار بودیم.

برای ماین کردن پاندی ایکس چه کاری باید انجام داد؟

برای ماین کردن پاندی ایکس چه کاری باید انجام داد؟

هر کدام از ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال به شیوه ای استخراج و تولید می‌ شوند. برخی از آن ها با استفاده از دستگاه های ماینر و برخی دیگر به شیوه اعتبار سنجی استخراج می شوند. معامله گران فعال در بازار ارزهای دیجیتال علاوه بر این که می توانند در زمینه خرید و فروش ارز فعالیت داشته باشند، می توانند با مشارکت در استخراج رمز ارزها از این طریق هم درآمد کسب کنند.

توکن این شبکه که NPXS نام دارد از همان ابتدا توسط طراحان تیم استخراج و تولید شده اند و سپس در عرضه بازار قرار گرفته است. بر این اساس این توکن قابلیت استخراج توسط اشخاص دیگر را ندارد و فقط می توان آن را در بازار معامله کرد.

  • ماینر چیست؟ همه چیز در مورد ماینر ها در این لینک پس کلیک کنید.

ماینر های پاندی ایکس کدامند؟

همان طور که گفته شد امکان استخراج توکن NPXS به روش دستگاه های ماینر وجود ندارد. در بازار چیزی به عنوان دستگاه استخراج پاندی ایکس ساخته و عرضه نشده است و کسانی که علاقه مند به درآمدزایی با این ارز دیجیتال هستند فقط می‌تواند آن را در بازار معامله کند.

استخراج pundi x با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج ارز دیجیتال پاندی ایکس منحصر به خالق این ارز می باشد و به هیچ روش دیگری قابلیت استخراج ندارد. بنابراین قابلیت استخراج با گوشی را هم ندارد. بهتر است بدانید که استخراج ارز دیجیتال توسط گوشی به آن آسیب خواهد زد.

قیمت لحظه ای پاندی ایکس

ارزش pundi x در بازار حدود ۲۹۳.۵۶ میلیون دلار برآورد می شود و سهم آن از کل معاملات بازار ۰.۰۱ درصد می باشد. در حال حاضر یعنی در زمان نگارش این مقاله هر ارز دیجیتال پاندی ایکس حدود ۱.۱۳ دلار در بازار معامله می شود که با احتساب نرخ تتر ۳۰.۱۳۶ تومان معادل ۳۴.۲۲۴ تومان قیمت دارد. حجم معاملات روزانه این توکن در حدود ۱۸.۲۲ میلیون دلار محاسبه شده است.

جدول اطلاعات

گزیده ای از اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال پاندی ایکس را در جدولی به صورت خلاصه به صورت مختصر برای شما عزیزان جمع آوری کرده‌ایم که به این شرح می باشد.

موضوعپاندی ایکس
pundi x چیست؟شکلی از دارایی دیجیتال است.
نماد پاندی ایکستوکن NPXS
مقدار توکن کل در عرضهتعداد کل توکن NPXS ۲۵۰ میلیارد واحد در نظر گرفته شده است.
سال ارائه این داراییسال ۲۰۱۴
آیا پاندی ایکس کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

آیا پاندی ایکس کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

کیف پول های متعدد سخت افزاری و نرم افزاری برای ذخیره سازی توکن های NPXS در بازار وجود دارد که امن ترین کیف پول ها، ولت های سخت افزاری هستند. معروف ترین کیف پول های سخت افزاری کیف پول های لجر نانو اس و کیف پول ترزور می ‌باشند و این کیف پول های الکترونیکی به شکل حافظه های USB می باشند.

با توجه به این که ارز پاندی ایکس از جمله توکن های ERC-20 می باشد و امکان ذخیره سازی توکن های NPXS بر روی کیف پول های MyEtherWallet نیز وجود دارد. از دیگر کیف پول هایی که از ارز پاندی ایکس پشتیبانی می کند می توان به کیف پول های اتمی و تراست والت هم اشاره کرد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید پاندی ایکس کدام است؟

بهترین صرافی های خارجی برای خرید پاندی ایکس کدام است؟

ارز دیجیتال پاندی ایکس مدت کمی بعد از زمان عرضه اولیه خود با توجه به هدف و کاربردی که داشت خیلی زود مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت و قیمت آن به صورت صعودی افزایش پیدا کرد. به همین خاطر در لیست صرافی های معتبر خارجی متعددی قرار گرفت. برخی از این صرافی های خارجی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند عبارتند از:

بایننس

تقریبا بیشتر ارزهای دیجیتالی که در بازار ارائه می شود باید ابتدا در صرافی بایننس لیست شوند و این به منزله اعتبار این ارز خواهد بود. ‌ارز دیجیتال pundi x نیز از همان ابتدا در صرافی بایننس لیست شد و در حال حاضر نیز حجم قابل توجهی از معاملات این رمز ارز در صرافی بایننس صورت می گیرد.

بیترکس

از دیگر صرافی های ارز دیجیتال خارجی که ارز پاندی ایکس در آن معامله می شود صرافی ارز دیجیتال بیترکس می باشد. کاربران این صرافی می‌توانند این ارز دیجیتال را در صرافی بیترکس نیز خرید و فروش کنند.

IDEX

صرافی IDEX، صرافی غیر متمرکز می باشد که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. از جمله رمز ارزهایی که در این صرافی معامله می‌شود ارز دیجیتال پاندی ایکس می باشد و کسانی که بخواهند در این صرافی این رمز ارز را معامله کنند ابتدا باید در این صرافی ثبت نام و احراز هویت انجام دهند.

کدام صرافی های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

در قسمت زیر به بهترین صرافی های ایرانی از این زمینه اشاره شده است. بهتر است تا با این صرافی های ارز دیجیتال برای انجام معاملات خود آشنایی داشته باشید.

ایران بایننس

صرافی ایران بایننس یکی از صرافی های داخلی آنلاین فعال در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد. در این صرافی ارزهای متعددی از جمله ارز پاندی ایکس نیز مورد معامله قرار می گیرد و کاربران ایرانی می توانند با عضویت در این صرافی از خدمات آن بهره‌ مند شوند.

بیت ۲۴

صرافی بیت ۲۴ متشکل از یک تیم قوی و حرفه ای در زمینه بازار ارزهای دیجیتال می باشد که کاربران زیادی به معامله رمز ارزها در این صرافی می پردازند. ارز دیجیتال پاندی ایکس نیز از جمله ارزهایی است که در این صرافی مورد معامله قرار می گیرد.

بیت برگ

از جمله ارزهای دیجیتالی که در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ قرار دارد ارز پاندی ایکس می باشد و بخشی از معاملات این رمز ارز در این صرافی ارز دیجیتال صورت می گیرد.

آیا تعداد توکن های pundi x محدود است؟

تعداد ارزهای در نظر گرفته شده برای ارائه در بازار برای این ارز دیجیتال ۲۵۸.۵۲۶.۶۴۰.۳۰۱ توکن می باشد. از این میزان حدود 235.514.908.115 واحد در بازار عرضه شده است. چیزی حدود ۹۱ درصد از حجم کل آن، توکن های NPXS غیر قابل استخراج هستند اما هر هفته به عنوان پاداش به سرمایه گذاران این توکن پاداش داده می شود.

پاداش استخراج پاندی ایکس چیست؟

همان طور که می دانید استخراج ارزها دارای پاداش می باشد. معمولاً سرمایه گذارانی که در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال حال چه با استفاده از دستگاه های ماینر و چه به روش اعتبارسنجی فعالیت دارند به عنوان پاداش مقدار مشخصی از توکن مورد نظر به آن ها پاداش داده می‌شود. اما از آن جایی که امکان استخراج این ارز دیجیتال به واسطه سرمایه‌گذاران و استخراج گران وجود ندارد، لذا پاداشی هم به عنوان پاداش استخراج این ارز وجود ندارد.

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

در تعیین قیمت این ارز عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. ارز دیجیتال پاندی ایکس با این هدف طراحی شد که استفاده از ارزهای دیجیتال را در معاملات روزمره مردم رواج دهد و به این منظور اقدام به گسترش دستگاه‌های POS در برخی از فروشگاه ها و مراکز خرید کردند. اما بنا به دلایلی هنوز امکان استفاده از این دستگاه ها به صورت عملی وجود ندارد.

در صورتی که در آینده این رمز ارز بتواند به چنین هدف خود به صورت عملی جامعه عمل بپوشد با رشد و توسعه مواجه خواهد شد که صددرصد در میزان قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. چرا که این توسعه در میزان تقاضا برای این ارز تاثیر گذار خواهد بود و این به منزله افزایش قیمت برای پاندی ایکس است.

منظور از توکن سوزی پاندی ایکس چیست؟

فرآیند توکن سوزی که با هدف حفظ ارزش و قیمت یک توکن در بازار صورت می‌گیرد در پروتکل شبکه پاندی ایکس صورت نگرفته است. اما سازندگان این ارز در چندین مرحله اقدام به کاهش ارزهای این شبکه کردند به این صورت که تعداد توکن های موجود در کیف پول ها به نصف کاهش پیدا کرده و متناسب با آن قیمت ارز نیز افزایش پیدا کرده است.

بستر شبکه انتقال پاندی ایکس

پلتفرم پاندی ایکس بر روی شبکه ERC20 اتریوم ایجاد شده است و لذا تمامی تراکنش های این شبکه بر بستر اتریوم صورت می گیرد. در صورت تمایل می توانید به وب سات اصلی آن سر زده و اطلاعات جالبی را کسب کنید.

مقایسه ارز دیجیتال پاندی ایکس با دیگر ارزهای دیجیتال

مقایسه ارز دیجیتال پاندی ایکس با دیگر ارزهای دیجیتال

مقایسه رمز ارزها یک عمل رایج می باشد. در ادامه مطلب برخی از ویژگی‌ های ارز دیجیتال پاندی ایکس را با تعدادی از ارزهای موجود در بازار را مورد مقایسه و ارزیابی قرار می دهیم تا درک بهتری از ویژگی pundi x و جایگاه این است در بازار ارز دیجیتال داشته باشیم.

مقایسه با BTT

BTT نیز همانند پاندی ایکس یک پروژه نوپا می باشد که با هدف پشتیبانی و حمایت از تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است. این ارز نیز همانند pundi x به دنبال گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در میان کاربران و مردم سراسر جهان می باشد اما در زمینه تولید محتوا، بازی ها و سرگرمی و همچنین ارز بیت تورنت نیز بلاک چین اختصاصی خود را ندارد و بر روی شبکه ترون ایجاد شده است.

مقایسه با TRX

نام ارز ترون را حتما شنیده اید. بلاک چین ترون یک شبکه مبتنی بر زنجیره بلوکی می باشد که هدف از طراحی این شبکه حمایت از تولید کنندگان محتوا در تمامی عرصه های رسانه می باشد. بر این اساس اصلی ترین تفاوت ارز ترون و پاندی ایکس در این است که ارز ترون بلاک چین اختصاصی خود را در دارد، در صورتی که پاندی ایکس در بستر اتریوم ایجاد شده است. همچنین کاربرد pundi x کاربرد گسترده تری نسبت به ترون دارد.

مقایسه با SLP

ارز SLP نیز همانند ارز پاندی ایکس بر اساس استاندارد ERC-20 و بر بستر شبکه اتریوم ایجاد شده است. یکی از تفاوت های اساسی این دو ارز کارایی که دارند می باشد. SLP توکنی است که به عنوان پاداش در بازی های کامپیوتری به افراد داده می شود. اما توکن پاندی ایکس برای پرداخت در معاملات روزانه ایجاد شده است.

مقایسه با NFT

ارز پاندی ایکس با کارایی که در رابطه با آن زیاد گفته شد شکلی از دارایی دیجتال بر بستر اتریوم می باشد. در رابطه با ارز NFT هم باید گفت که توکنی است غیر مثلی که برای حمایت و پشتیبانی از آثار هنرمندان طراحی شده است.

تحلیل تکنیکال پاندی ایکس

برای سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال پاندی ایکس یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کرد تحلیل تکنیکال مربوط به آن است. چرا که بازار ارز یک بازار پر نوسان و پر ریسک می باشد که بدون تحلیل و بررسی به هیچ عنوان نباید در آن سرمایه گذاری کرد.

تحلیل pundi x با استفاده از ابزار ها و روش های مختلف از جمله اندیکاتور ها و اسیلاتور ها صورت می‌گیرد، نوسانات قیمت این ارز را مورد بررسی قرار می‌ دهند و بهترین نقاط ورود و خروج بازار بدین وسیله برای سرمایه‌گذاران مشخص می شود.

تحلیل فاندامنتال پاندی ایکس

تحلیل فاندامنتال براساس شاخص‌ های مشخص صورت می گیرد همواره مورد توجه سرمایه گذاران تمامی ارزهای دیجیتال است. چرا که هر گونه خبر فاندامنتالی در میزان عرضه و تقاضا برای یک ارز و به دنبال آن در قیمت آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود لذا باید همواره به آن توجه و نگاه ویژه ای داشت.

موسس این ارز دیجیتال کیست؟

ارز دیجیتال پاندی ایکس در سال ۲۰۱۷ بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد شد. این توکن توسط یک تیم قوی و مجرب به مدیریت Zac Cheah طراحی و ساخته شد. موسس این ارز دیجیتال یعنی Zac Cheah دارای سابقه کار درخشان در زمینه ساخت بازی های اندرویدی می باشد و در زمینه این پروژه ها بسیار موفقیت‌ آمیز عمل کرده است.

استخر مالی پاندی ایکس

عبارت استخر مالی در واقع نوعی نقدینگی گسترده در فناوری های موجود در حوزه دیفای می باشد. به واسطه این استخر های نقدینگی امکاناتی نظیر وام دهی، ترید غیر متمرکز، ییلد فارمینگ و موارد دیگری فراهم شده است. در حال حاضر چنین امکانی در شبکه pundi x ایجاد نشده است.

این ارز دیجیتال از چه پروژه هایی حمایت می کند؟

یکی از پروژه هایی که به واسطه شبکه پاندی ایکس حمایت شد پروژه XPhone می باشد. این پروژه در واقع اولین گوشی همراه مبتنی بر شبکه بلاک چین است که به واسطه آن اینترنت غیر متمرکز فعال می شود. این پروژه دارای سیستم عاملی می‌باشد که بر روی اندروید ۹ ایجاد شده است.

سوالات متداول

براساس وایت پیر پاندی ایکس هدف از ارائه این ارز چیست؟

طبق آن چه که در وایت پیپر پاندی ایکس مطرح شده هدف طراحان این پروتکل این است که به واسطه این شبکه امکان انجام خرید های روزمره توسط ارزهای دیجیتال فراهم شود.

آیا پاندی ایکس در ایران هم معامله می شود؟

در برخی از صرافی های ایرانی این توکن معامله می شود.

ماینینگ پاندی ایکس به چه صورت است؟

در این شبکه ماینینگ فقط توسط خالق آن صورت می گیرد.

ماشین حساب پاندی ایکس چیست؟

یکی از ابزار های مورد استفاده در تحلیل تکنیکال

در حال حاضر ارز پاندی ایکس به تومان چقدر است؟

با احتساب نرخ تتر ۳۰.۱۳۶ تومان معادل ۳۴.۲۲۴ تومان قیمت دارد.

در تحلیل تکنیکال چگونه نوسان قیمت این ارز را بررسی می کنند؟

با استفاده از نمودار پاندی ایکس

راه کار این شبکه برای رواج ارزهای دیجیتال در معاملات روزمره چیست؟

گسترش دستگاه های pos در مراکز خرید.

عمده تمرکز این پروژه برای گسترش دستگاه های pos کدام نواحی می باشد؟

نواحی جنوب شرقی آسیا

بالاترین و پایین ترین قیمت ثبت شده برای پاندی ایکس چیست؟

بالاترین و پایین ترین قیمت پاندی ایکس که تا کنون ثبت شده به ترتیب ۶.۹۰ و 0.00007886  دلار ثبت شده است. 

کیف پول های مناسب برای پاندی ایکس چیست؟

کیف پول های اتمی و تراست والت، ترزور، لجر نانو می باشد.

آیا در این شبکه توکن سوزی هم صورت گرفته است؟

در این شبکه برای کاهش ارزهای در گردش در چندین مرحله اقدام به کاهش ارز کرده اند.

بستر شبکه انتقال پاندی ایکس چیست؟

این شبکه بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد شده است.

یکی از تفاوت های pundi x با ارز nft در چیست؟

 NFT توکنی است غیر مثلی که برای حمایت و پشتیبانی از آثار هنرمندان طراحی شده است.

موسس این ارز دیجیتال چه کسی می باشد؟

این توکن توسط یک تیم قوی و مجرب به مدیریت Zac Cheah طراحی و ساخته شد.

Pundi در چه پروژه هایی مشارکت داشته است؟

یکی از پروژه هایی که به واسطه شبکه پاندی ایکس حمایت شد پروژه XPhone می باشد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها