تبلیغات
آینده ارز استلار در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟ آموزش ارزهای دیجیتال

استلار چیست؟ | پیش بینی قیمت استلار در سال 2023

  • توسط zahra
  • 19 دقیقه

استلار (Stellar) یکی از هزاران ارز دیجیتال می باشد و جزو ارزهایی محسوب می شود که می توان روی آن سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت انجام داد. قیمت ارز استلار، استلار در ایران، نماد استلار، بهترین قیمت استلار و در کل بررسی ارز استلار از مواردی می باشد که قصد داریم در مورد آن در این نوشته بحث کنیم.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال استلار چیست؟

ارز دیجیتال استلار چیست؟

در مورد استلار باید بگوییم که یکی از شبکه هایی همتا به همتا می باشد و یک شبکه غیر متمرکز همانند بیت کوین می باشد. این ارز نیز همانند دیگر ارزهای دیجیتالی از فناوری بلاک چین پیروی می کند. در مورد این ارز باید بگوییم که هیچ نهاد یا مرکزی و هیچ تصمیم گیرنده ای در خصوص این ارز وجود ندارد. در این شبکه باید بگوییم که اطلاعات موجود تراکنش ها به جای اینکه در یک بخش مرکزی همانند یک بانک جمع شوند، در سرور هایی منتشر شده و تصمیم گیری هایی که برای این شبکه انجام می شود، به وسیله یک پروتکل اجماع صورت می گیرد. هم چنین باید بگوییم که این ارز بر روی یک بلاک که به عنوان یک دفتر مرکزی و کل شناخته می شود جمع می شود و هر شخصی می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

استلار از یک تاریخچه جالب برخوردار می باشد که در ادامه به بیان تاریخچه آن خواهیم پرداخت. باید بگوییم که در سال 2014 شخصی به نام مک کالب که یکی از افراد بنیان گذار در خصوص ارز دیجیتال ریپل می باشد از این تیم جدا شد و تصمیم گرفت این ارز دیجیتال یعنی استلار را گسترش بدهد.

بعد از آن در یک سال بعد یعنی در سال 2015 اولین کد نویسی به عرصه رونمایی رسید. در نوع و اولین ورژن این ارز دیجیتالی به دلیل اینکه این شخص از قبل در تیم ریپل حضور پیدا کرده بود و هنوز مواردی از ارز ریپل در سر او بود، بین ارز استلار و ریپل می شد شباهت هایی را پیدا کرد. این مورد باعث شد که بین افرادی که در ریپل کار می کنند و کسانی که در مسیر استلار فعالیت می کنند یک چالش بسیار بزرگ به وجود بیاید.

بعد از این موضوع و بعد از نوشتن کد های مختلف یک الگوی جدید برای این ارز معرفی شد و مجدد این را باز نویسی کردند. در واقع باید بگوییم که در پشت این کد نویسی ها و بالا و پایین ها و تلاش برای توسعه استلار هدفی قرار داشت که به نفع سرمایه گذاران بود.

هدف از توسعه این ارز ایجاد محیطی امن و تبادلات مالی مقرون به صرفه بود. هم چنین باید بگوییم که بلاک چین این ارز توانایی این را دارد که در چند ثانیه کوتاه هزاران تراکنش را انجام بدهد. باید بگوییم که این ویژگی آخر دلیل اصلی محبوبیت این ارز می باشد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

در مورد خرید این ارز باید بگوییم که اگر در مورد ارزهای دیجیتالی در اینترنت جست و جو کنیم در بین لیست ارزهایی که برای سرمایه گذاری مناسب می باشند، نام ارز استلار را خواهیم دید و متوجه خواهیم شد که این ارز از پشتوانه خوبی برای خرید برخوردار می باشد و می تواند درصد سودی خوبی را برای خریدار و سرمایه گذار خود به ارمغان بیاورد. هم چنین باید بگوییم که این ارز جزو ارزهای اصلی می باشد و از رنکینگ بالایی برخوردار می باشد که ای موضوع یعنی می توان روی خرید این ارز و سود خوب این ارز حساب نمود.

آینده ارز استلار در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز استلار در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

در مورد پیش بینی قیمت این ارز و به طور کلی آینده این ارز در سال های پیش رو باید بگوییم که این ارز از اوایل سال 2020 شروع به رشد و افزایش کرد. بعد از آن در یک پنجشنبه که به پنجشنبه سیاه معروف می باشد این ارز که نماد آن XLM می باشد، متاسفانه به پایین ترین قیمت خود رسید و قیمت آن به 0.03 دلار رسیده بود. بعد از آن نیز روند افزایشی داشت که این یعنی آینده خوبی در پیش روی این ارز می باشد و طوری می باشد که او را در رده بیت کوین و اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی قرار می دهند. با این تفاسیر قیمت این ارز هنوز به یک دلار کامل نرسیده است و با این که این ارز یک روند افزایشی را در پیش دارد اما هنوز هیچ صحبتی از این مورد نشده است که آیا این ارز و قیمت آن به یک دلار کامل می رسد و یا این طور نمی شود.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

در مورد پیش بینی که درباره ارز استلار انجام شده بود، این طور عنوان کرده بودند که قیمت این ارز به 0.46 دلار می رسد و این پیش بینی با توجه به عملکرد استلار شده بود. بعد از آن نیز گفته شد که قیمت این ارز به 0.75 دلار خواهد رسید اما تاکنون قیمت این ارز به یک دلار نرسیده است ولی در سال 2021 برای سرمایه گزاران خود سود زیادی را به ارمغان آورده است. بررسی ارز استلار و قیمت ارز استلار در آینده از مواردی می باشد که افراد برای خرید این ارز و قبل از انجام آن باید این کار را انجام بدهند.

برای ماینینگ استلار چه کاری باید انجام داد؟

در مورد ماینیگ استلار باید بگوییم که در ابتدا باید شرایط ماین کردن آن را فراهم کنیم. شرایط ماین کردن این ارز نیز به این طریق می باشد که در ابتدا باید ماینر مورد نظر را تهیه کرد و از  همه نظر این ماینر را بررسی کرد. به عنوان مثال یکی از مواردی که در مورد ماینر این ارز باید آن را بررسی کرد مصرف برق ماینر می باشد، هرچه مصرف برق آن کمتر باشد استلار بیشتری را می توان ماین نمود و هم چنین می توان از آن سود بیشتری را به دست آورد.

مورد بعدی مکان مناسب می باشد و اینکه تمام جوانب قانونی و مجوز های آن را فراهم کنیم و بتوانیم که این ارز را در یک مکان کاملا بهینه استخراج کنیم. از دیگر موارد داشتن یک ماینر با توان سختی بالا می باشد که در برابر سختی شبکه دچار اختلال نشود. موارد ذکر شده از شرایط ماینینگ ارز استلار می باشد.

ماینر های استلار کدامند؟

ماینر های استلار کدامند؟

برای استخراج استلار می توان از ماینر هایی استفاده کرد که از آن ها برای استخراج بیت کوین استفاده می شود که تحت عنوان ماینر بیت کوین نیز معروفند. مثلا یکی از ماینر هایی که برای استخراج استلار از آن استفاده می شود ماینری با نام Bitmain Antminer S۱۹ Pro از ماینر هایی می باشد که می توان از آن برای استخراج و ماین کردن استلار از آن استفاده کرد. از دیگر ماینر هایی که می توان از آن ها برای ماین کردن استلار از آن استفاده کرد دستگاه Antminer S۱۹ Pro می باشد. این دستگاه از تراهش بر ثانیه بالایی برخوردار می باشد و بر سود آوری نیز بسیار زیاد تاثیر گذار می باشد.

استخراج استلار با گوشی امکان پذیر است؟

 استخراج استلار و یا به صورت کلی استخراج ارزهای دیجیتالی به کارت گرافیک های بالایی احتیاج دارند و بدین منظور باید از یک گوشی پر قدرت برای این کار استفاده کرد. هم چنین باید بگوییم که ماین کردن با گوشی همراه می تواند به دستگاه تلفن آسیب بسیار زیادی برساند. زیرا این کار به برق بسیار بالایی احتیاج دارد. این کار می تواند به باتری آسیب برسد چرا که باید مدام به برق متصل باشد و شاید بتواند گوشی همراه را به مرز انفجار برساند.

لزوم داشتن کیف پول برای Stellar چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای Stellar چیست؟

همانطور که همه می دانند پول های کلاسیک و یا پول های فیزیکی و یا کاغذی نیاز به مراقبت دارند چرا که سرمایه محسوب می شود و آسیب رسیدن به آن ها یعنی اسیب رسیدن به تمام اموال و دارایی و موردی که اینجا مد نظر است این است که پول های دیجیتالی و یا ارزهای دیجیتالی همانند پول های فیزیکی نیاز به مراقبت دارند. بنابراین برای این ارز کیف پول هایی تعبیه شده است که موجب می شود از این ارز بتوان به صورت ایمن نگهداری کرد.

البته باید از بهترین کیف پول ارز دیجیتال همانند کوینومی و یا ترست والت استفاده کرد تا از ایمن بودن آن مطلع بود. دیگر کیف پول های ناشناخته اگر چه از امنیت بالایی برخوردار باشند اما امکان دارد که هک بشود و تمام دارایی افراد مورد سرقت قرار گیرد و فرد را با یک چالش بسیار سخت در این خصوص رو به رو کند. برای دانلود امن ترین کیف پول استلار می توان به سایت های مختلف مراجعه کرد و یا دانلود آن را از طریق اپ هایی که بر روی گوشی های هوشمند وجود دارد انجام داد.

ارز دیجیتال استلار قانونی است؟

استلار یک ارز برتر می باشد که رتبه آن در سایت کوین مارکت بیست و پنج می باشد. این یعنی به ثبت جهانی رسیده است و در بازار ارزهای دیجیتالی جزو ارزهایی محسوب می شود که می توان روی آن و پشتوانه قانونی آن حساب نمود. هم چنین این ارز به دفعات متعدد کد نویسی شده است و باید بگوییم که استلار از تراکنش های بالایی برخوردار می باشد و می توانیم با خیالی آسوده به خرید و فروش این ارز بپردازیم.

حکم شرعی Stellar در ایران چیست؟

گاهی اوقات برخی از افراد از این که این ارز دیجیتالی و خرید و فروش آن از لحاظ شرعی ایرادی داشته باشد دچار شک می شوند اما باید بگوییم که در این مورد جای هیچگونه نگرانی ندارد. خرید و فروش ارز همانند خرید و فروش سکه و طلا در دنیای واقعی می باشد که می توان با خرید طلا و سکه و سرمایه گذاری روی آن، به سود خوبی دست پیدا کرد. البته برخی از ارزهای دیجیتال را در سایت های شرط بندی و بخت آزمایی به افراد ارائه می کنند که این مورد از نظر شرعی مشکل دارد و نوعی قمار محسوب می شود. همچنین گفته می شود که در زمان استخراج ارز استلار و ایجاد بلاک جدید به فرد استخراج کننده پاداش داده می شود و این را نیز جزو دسته قمار قرار می دهند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید استلار کدام است؟

صرافی های متعددی وجود دارد که این ارز را درون خود دارند. در این صرافی ها می توان به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی پرداخت. هم چنین می توان گفت که در این صرافی های خارجی می توان با زدن اهرم از سود چند برابر برخوردار شد. در ادامه به بررسی چند مورد از این صرافی ها خواهیم پرداخت.

صرافی بایننس

یکی از صرافی هایی که ایرانی های بسیاری به آن علاقه مند می باشند صرافی بایننس است. صرافی بایننس از امکانات بسیار زیادی برخوردار می باشد که یکی از آن ها اهرم زدن می باشد. با خرید ارز استلار و زدن اهرم می توان که سود خود را در این صرافی چند برابر کرد و البته باید گفت که با این کار نیز ممکن است متحمل ضرر زیادی نیز شد.

صرافی کوینکس

صرافی کوینکس یکی دیگر از صرافی های خارجی می باشد که ارز دیجیتال استلار را درون خود دارد و امکان خرید و فروش آن را فراهم کرده است. مدتی پیش شایعه شده بود که این صرافی پول های کاربران ایرانی را بلوکه کرده است و این موضوع باعث نگرانی افراد بسیار زیادی شد اما بعد ها مشخص شد که این خبر تنها یک شایعه بوده است.

صرافی کراکن

از دیگر صرافی هایی که می توان در آن به خرید و فروش استلار پرداخت صرافی کراکن می باشد. با این که این صرافی زیاد شناخته شده نیست اما کاربران زیادی در آن فعالیت می کنند.

صرافی لیکویید

عده بسیاری از افراد باور ندارند که لیکویید یک صرافی خارجی باشد چرا که امکانی لیکوییدی در صرافی های خارجی وجود دارد و افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند. باید بگوییم که این گونه نیست و لیکویید نوعی صرافی خارجی می باشد که در آن به خرید و فروش ارز استلار مشغول می باشند.

صرافی جمینی

جمینی از دیگر صرافی های خارجی می باشد که می توان در آن ارز دیجیتال استلار را پیدا نمود. این صرافی یک کیف پول امن محسوب شده و در آن کاربران فعال زیادی وجود دارند. در این صرافی به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از جمله استلار خواهیم پرداخت و هم چنین سود بسیار زیادی را به دست خواهیم آورد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های مختلفی وجود دارد که به خرید و فروش ارز دیجیتال استلار می پردازند. البته برخی از این سایت های ایرانی ایمن نبوه و ممکن است قصد کلاهبرداری داشته باشند. ییک از امن ترین راه ها برای خرید استلار می توان به سایت های صرافی های ایرانی مراجعه کرد. از این سایت های امن می توان به آبان تتر و یا نوبیتکس اشاره کرد. این سایت ها از سایت های معتبر داخلی می باشند که در ایران وجود دارد و امکان خرید و فروش ارز دیجیتال استلار در آن ها وجود دارد. می توان گفت که سایتی ایمن برای معاملات می باشند.

آیا تعداد توکن های Stellar محدود است؟

در مورد توکن های استلار باید گفت که تعداد آن ها محدود می باشد و در واقع در حال استخراج هستند. با این وجود باید گفت که تعداد محدودی از توکن های این ارز توزیع شده اند. البته تا کنون هیچ ارزی دیده نشده است که تعداد توکن های آن نامحدود باشد و بالاخره با استخراج آن ها این ارز به اتمام می رسد و سپس وارد بازار عرضه و تقاضا می شود.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

باید بگوییم که عوامل بسیار زیادی بر بازار این رمز ارز تاثیر می گذارد. یکی از این عوامل بالا و پایین شدن قیمت پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین می باشد. هم چنین از دیگر عوامل قیمت تتر می باشد که هرچه قیمت آن بالا تر برود این ارز از سود دهی بیشتری برخوردار می شود. از دیگر عواملی که بر روی این ارز تاثیر گذار می باشد ماینر هایی می باشند که با استفاده از آن این ارز را استخراج می کنند.

هم چنین باید بگوییم که از دیگر عوامل تاثیر گذار شخصی به نام ایلان ماسک می باشد. او فردی بسیار تاثیر گذار بر بازار ارزهای دیجیتالی است و می تواند با سخنرانی های خود بر روی این ارز تاثیر به سزایی داشته باشد. در صرافی استلار می توان که بهترین قیمت آن را مشاهده نمود و در آن عوامل تاثیر گذار روی این ارز را مشاهده نمود.

منظور از توکن سوزی استلار چیست؟

منظور از توکن سوزی این است که توکن و کد توکن استلار برای همیشه از دنیای ارزهای دیجیتالی پاک بشود و دیگر هیچ گونه اثری از توکن های این ارز باقی نمانده باشد. لازم به ذکر است که فرایند توکن سوزی برای همه ارزهای دیجیتالی وجود دارد و این کار به منظور افزایش قیمت رمز ارز استلار انجام می گیرد.

جایزه ماین کردن استلار چیست؟

در مورد پاداش ماین کردن باید گفت که همان سودی می باشد که از استخراج ارزهای دیجیتال به دست می آید. یعنی با ایجاد بلاک جدید از این کار سودی به دست می آورند که همان پاداش استخراج می باشد. این همان جایزه ماین کردن استلار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال استلار با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال استلار با دیگر رمز ارزها

درباره مقایسه استلار با دیگر ارزهای دیجیتال باید بگوییم که این ارز در ابتدا جزو 10 ارز دیجیتال برتر بود که با کاهش شدیدی مواجه شد. بعد از آن نیز جایگاه خود را در جدول کوین مارکت از دست  داد و به رنکینگ 27 سقوط کرد. در ادامه به مقایسه این ارز با دیگر ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت.

مقایسه ارز دیجیتال استلار با بیت کوین

بیت کوین ارز اصلی در دنیای ارزهای دیجیتال می باشد. بیشتر افراد هرچند که با بازار ارزهای دیجیتال آشنایی نداشته باشند، این ارز را قطعا می شناسند. بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ دنیا بر روی رمز ارز استلار سرمایه گذاری می کنند و می دانند که این ارز از سود دهی بسیار خوبی برخوردار می باشد. در مورد استلار باید بگوییم که در رتبه پایین تری از این ارز قرار دارد و نمی توان این دو را با یکدیگر مقایسه کرد.

مقایسه ارز دیجیتال استلار با اتریوم

در مورد مقایسه ارز دیجیتال استلار با اتریوم باید گفت این دو ارز اصلا قابل مقایسه نمی باشند. چرا که اتریوم یکی از ارزهایی می باشد که در بین افراد بسیار محبوب است. این ارز از نظر سود دهی بسیار مطمئن بوده و بنابراین نمی توان که آن ها را در مقایسه در کنار یک دیگر قرار داد.

مقایسه ارز دیجیتال استلار با دوج کوین

دوج کوین در سایت کوین مارکت تقریبا هم رده استلار می باشد با این تفاوت که این ارز قیمتی بیشتر از استلار دارد. البته می توان گفت که دوج کوین اندکی بیشتر از ویژگی های استلار برخوردار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال استلار با ترون

ترون یکی از ارزهایی می باشد که افراد بسیار زیادی روی آن سرمایه گذاری می کنند با این که استلار، جزء ارزهایی می باشد که از سود دهی بسیار پایینی برخوردار می باشد. این ارز برای سود دهی های کوتاه مدت و در مقدار کم قابل استفاده است. شاید از این نظر این ارز مورد مقایسه قرار گرفته است که از سود دهی پایینی برخوردار می باشد. در مورد رتبه ترون نیز باید بگوییم که رتبه بالایی دارد و جزو ارزهای برتر به شمار می رود.

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز استلار در سال 2022 چگونه می باشد؟

با پیش بینی های انجام شده گفته می شود که این ارز از آینده و سود دهی بسیار خوبی در سال 2022 برخوردار می باشد.

این ارز در کدام یک از صرافی های خارجی قابل خرید و فروش می باشد؟

این ارز در صرافی هایی از جمله بایننس و کوینکس قابل خرید و فروش می باشد.

نماد ارز استلار چه چیزی می باشد؟

استلار را می توان با نماد XLM در صرافی های مختلف مشاهده نمود.

کیف پول استلار را از کجا و چگونه می توان تهیه نمود؟

در مورد کیف پول استلار باید بگوییم که از سایت های معتبر و یا از طریق اپ های مختلف گوشی قابل دانلود می باشند.

استلار از کدام فناوری استفاده می کند؟

استلار نیز همانند دیگر ارزهای دیجیتال از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها