تبلیغات
قیمت ارزهای دیجیتال مفاهیم پایه

بررسی قیمت ارزهای دیجیتال و عوامل تاثیر گذار روی آن ها

  • توسط zahra
  • 21 دقیقه

امروزه بیشترین مسئله ای که در ایران و جهان وجود دارد، نزولی و صعودی بودن قیمت ارزهای دیجیتالی می باشد. عوامل بسیاری هستند که می توانند بر تعیین قیمت کریپتو ها تاثیر گذار باشند. در صرافی ارز دیجیتال بیستکس می خواهیم قیمت برخی از کریپتو ها را به شما بگوییم و دلایل افزایش یا کاهش ارزش و بهای آن ها را به صورت دقیق بررسی کنیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیق و مفیدی در رابطه با قیمت کریپتو بهره مند شوید.

فهرست محتوا
لیست قیمت ارزهای دیجیتال را در کجا مشاهده کنیم؟

لیست قیمت ارزهای دیجیتال را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن قیمت لحظه ای و لیست ارزش و بهای ارزهای دیجیتالی راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها مراجعه به سایت کوین مارکت می باشد که قیمت رمز ارزهای دیجیتالی را به صورت لحظه ای و دقیق به شما نشان می دهد. علاوه بر این ها در سایت کوین مارکت امکان دیدن تحلیل های نمودار تکنیکال و فاندامنتال وجود دارد. حتی برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید از تحلیل تکنیکال هفتگی و اخبار فاندامنتال نیز استفاده کنید که توسط لینک های موجود به صفحه مربوطه هدایت خواهید شد.

از دیگر مکان هایی که می توان در آن ها قیمت ارزهای دیجیتالی را مشاهده کرد، کانال رسمی تلگرامی رمز ارزها می باشد. در این کانال به صورت لحظه ای و دقیق امکان دیدن قیمت های ارزهای دیجیتالی می باشد. البته در پیج رسمی رمز ارزهای دیجیتالی نیز اطلاعات بسیاری از قیمت های ارزهای دیجیتالی مشاهده می شود.

قیمت ارزهای دیجیتال محبوب

قیمت ارزهای دیجیتال محبوب

در سایت های مختلف اینترنتی مانند سایت کوین مارکت قیمت کریپتو برتر و محبوب دیده می شود. در این قسمت می خواهیم به برخی از قیمت های ارزهای دیجیتالی اشاره کرده و درباره هر یک به شما توضیحات مختصری را ارائه دهیم.

قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر یکی از بهترین و قدرتمند ترین ارزهای دیجیتالی و حتی پر سود ترین ارز دیجیتال می باشد که به پادشاه ارزها معروف است. این ارز دیجیتالی با قیمت 50162 دلاری توانسته است در رده اول جدول کوین مارکت جای بگیرد و از ارزش بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی بهره مند باشد. این قیمت تقریبا برابر با یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان بوده و در مقایسه با سال گذشته، توانسته است سیصد و شصت و شش درصد، سود آوری داشته باشد.

قیمت دیجیتال اتریوم

دومین و محبوب ترین ارز دیجیتالی در جهان اتریوم می باشد و در دسته 10 ارز دیجیتال برتر قرار دارد که طی 1 سال گذشته، توانسته است به سود دهی بسیار زیادی دسترسی پیدا کند. قیمت این ارز محبوب و دوست داشتنی در حال حاضر 3430.98 دلار بوده و نسبت به بقیه کریپتو ها ارزش و بهای بیشتری را دارا می باشد. اتریوم در مقایسه با سال گذشته تقریبا هشتصد و هفتاد درصد سود برای سرمایه گزاران خود به ارمغان آورده است. قیمت این ارز به صورت تقریبی نهصد و بیست و شش میلیون تومان می باشد.

قیمت دیجیتال تتر

از دیگر ارزهای دیجیتالی برتر در جهان تتر می باشد که توانسته است نسبت به سال قبل پیشرفت قابل توجه و فوق العاده ای را داشته باشد. قیمت این ارز همیشه ثابت بوده و از استیبل کوین ها محسوب می شود. ارزش و بهای این ارز 1 دلار می باشد و با کاهش یا افزایش قیمت دلار قیمت آن نیز صعود یا نزول می کند. این ارز در مقایسه با سال گذشته، 0.17 درصد کاهش قیمت داشته است و به صورت تقریبی بیست و هفت هزار تومان قیمت را دارا می باشد.

قیمت دیجیتال کاردانو

کاردانو یکی از ارزشمند ترین کریپتو ها می باشد که در جایگاه سوم جدول کوین مارکت قرار گرفته است. این ارز نیز مانند اتریوم طرفداران زیادی را در بازار کریپتو ها دارد و قیمت برابر با 2.24 دلار را دارا می باشد. این ارز در مقایسه با سال گذشته نزدیک به دو هزار و صد و هفتاد و یک درصد افزایش قیمت داشته و توانسته است در طول این یک سال از جایگاه یازدهم خود را به جایگاه سوم سایت کوین مارکت برساند. به صورت حدودی قیمت آن نزدیک به شصت هزار تومان برآورد می شود.

قیمت دیجیتال ریپل

طبق تحلیل های نمودار تکنیکال و فاندامنتال ارز دیجیتالی ریپل متوجه شدیم که این ارز دیجیتالی در مقایسه با سال گذشته سود قابل توجهی را به دست آورده است. قیمت این ارز در حال حاضر 1.06 دلار بوده و سیصد و بیست و پنج درصد افزایش قیمت را داشته است. به صورت تقریبی قیمت این ارز بیست و هشت هزار تومان تخمین زده می شود.

قیمت دیجیتال ترون

ترون یکی از ارزهای محبوب دیجیتالی می باشد که تا سال گذشته از 50 ارز برتر هم نبوده است اما امروزه به علت پیشرفت چشم گیری که داشته است توانسته جایگاه قابل توجهی را در میان 20 رمز ارز برتر دیجیتالی به دست آورد. قیمت این ارز در حال حاضر 0.096125 دلار بوده و نسبت به سال گذشته دویست و شصت و پنج درصد افزایش قیمت داشته است. به صورت حدودی قیمت این ارز 2500 تومان تخمین زده می شود.

قیمت دیجیتال نوبیتکس

جالب است بدانید که نوبیتکس نام یک صرافی آنلاین است که در آن ارزهایی مانند دوج کوین، بیت کوین کش، بایننس کوین و استلار وجود دارد. قیمت های این ارزها در صرافی نوبیتکس بدون کارمزد تراکنش ها اعمال شده است. به عنوان مثال ارزش و بهای دوج کوین 0.237 دلار، بیت کوین کش 567.32 دلار، بایننس کوین 437.18 دلار و استلار 0.3719 دلار برآورد می شود.

قیمت شیبا

شیبا یکی از شت کوین های محبوب در بازار کریپتو می باشد. این ارز دیجیتالی نیز از رمز ارزهای برتر محسوب می شود و قیمتی برابر با 0.000013 دلار را دارا بوده و در مقایسه با سال گذشته افزایش قیمت بسیار زیادی را داشته است. این افزایش قیمت برابر با 109206000 درصد می باشد.

قیمت ارز pi

لازم است بدانید که رمز ارز دیجیتالی پای نتورک یکی از ارزهایی است که کلاهبرداری های کلانی را توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال انجام داده و اطلاعات کاربران را نیز سرقت کرده است. برای این رمز ارز تا پیش از راه اندازی و افتتاح فاز سوم پای نتورک هیچ قیمتی تعیین نمی شود و نکته مهم این است که همه قیمت های موجود در سایت های مختلف به صورت حدودی می باشد. به عنوان مثال در سایت arzedijital.com ارزش و بهای این ارز 0.010309 دلار تعیین شده است و نسبت به سال قبل 16درصد افزایش قیمت برای آن در نظر گرفته شده است.

قیمت لایت کوین

یکی از برترین رمز ارزها در عرصه ارزهای دیجیتالی لایت کوین می باشد. این ارز توانسته است در سال 2017 در صدر جدول کوین مارکت بنشیند و عنوان پادشاهی ارزهای دیجیتالی در سال 2017 میلادی را از آن خود نماید. ارزش و بهای لایت کوین در سایت کوین مارکت 172.13 دلار بوده و تقریبا معال با چهار میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد. لایت کوین در مقایسه با سال گذشته سودی نزدیک به دویست و شصت و سه درصد داشته است.

قیمت وینک

ارز دیجیتالی وینک نیز مانند سایر رمز ارزهای دیجیتالی با هدف غیر متمرکز بودن به وجود آمده است. قیمت این ارز دیجیتالی در حال حاضر 0.000533 دلار بوده و به صورت تقریبی 15 هزار تومان می باشد. وینک در مقایسه با سال گذشته توانسته است پانصد و پنجاه و نه درصد افزایش قیمت داشته باشد.

دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال امروز چه بود؟

در طی یک هفته اخیر شاهد ریزش قیمت های بیت کوین ها و سایر ارزهای دیجیتالی بوده ایم اما بسیاری از افراد دلیل این کاهش قیمت ناگهانی را نمی دانند. طبق نظر تحلیل گران و کارشناسان مسائل اقتصادی این طور به نظر می رسد که علت کاهش این ارزهای دیجیتالی، ممنوعیت استخراج رمز ارزها در کشور چین بوده است. چرا که چین یکی از بزرگ ترین استخراج کنندگان رمز ارزهای دیجیتالی می باشد. با ممنوعیت ماین کردن در این کشور تقاضای ارز دیجتالی کم شده و باعث کاهش قیمت ناگهانی و سیر نزولی قیمت های آن ها داشته است.

چه عواملی بر افزایش قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذار است؟

در حالت کلی عوامل زیادی هستند که روی افزایش قیمت رمز ارزهای دیجیتالی تاثیرات زیادی می گذارند. یکی از این عوامل فرایند هاوینگ بیت کوین می باشد که به دنبال آن قیمت کریپتو افزایش می یابد. از دیگر عوامل افزایش ارزش و بهای ارزهای دیجیتالی، توکن سوزی می باشد. این اصطلاح به معنای آن است که سکه های توکن رمز ارزها را به منظور افزایش قیمت آن ها از رده خارج کرده و به صورت کامل حذف نمایند.

از دیگر مواردی که باعث شده است قیمت کریپتو افزایش پیدا کند، کرونا می باشد که در ادامه به صورت مفصل درباره آن بحث خواهیم کرد. البته عوامل دیگری مانند سخنرانی افراد مطرح و معروفی همچون ایلان ماسک در خصوص ارزهای دیجیتالی می تواند تاثیرات زیادی را در افزایش قیمت آن ها داشته باشد.

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

طبق نظراتی که کارشناسان مسائل اقتصادی و تحلیل گران دارند، قیمت کریپتو در هفته اخیر ریزش زیادی را داشته است. در این هفته تعداد بیت کوین های موجود در صرافی ها به حداقل ممکن خود در سال 2021 رسیده است و پروژه کاردانو یکی از پر مخاطب ترین رمز ارزها شده است. این طور به نظر می رسد که قیمت کریپتو با رفتن ویروس کرونا از جهان از این هم کم تر شده و ریزش بیشتری از آن ها را شاهد باشیم.

پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال

کارشناسان و اقتصاد دانان پیش بینی های جالبی را از قیمت ارزهای دیجیتالی انجام داده اند. برخی از آن ها عقیده دارند به علت اینکه در سال آینده هاوینگ بیت کوین انجام نمی گیرد، قیمت ها تغییرات زیادی نخواهند کرد. در مقابل برخی دیگر این عقیده را دارند که به علت نابود شدن ویروس کوئید 19 ریزش قیمت های زیادی را از ارزهای دیجیتالی شاهد خواهیم بود.

ماشین حساب مبدل قیمت ارزهای دیجیتال

ماشین حساب های مبدل قیمتی در سایت های مختلف اینترنتی وجود دارد که قیمت ارزهای دیجیتالی را به یک دیگر تبدیل می کند. این ماشین حساب ارز دیجیتال قیمت بیت کوین را بر اساس واحد های مختلف به ما نشان می دهد. البته اپلیکیشن هایی نیز از این ماشین حساب ها وجود دارد که در برنامه گوگل پلی و بازار می توان آن را دانلود نمود.

جدیدترین ارز دیجیتال

جدیدترین ارز دیجیتال

در سپتامبر سال 2021 ارزهای بسیاری وارد جدول کوین مارکت شد. یکی از این ارزها فلوکینومیک بوده که نزدیک به 6 دلار می باشد. از دیگر ارزهای جدید دیجیتالی فافا بوده که در تاریخ 5 سپتامبر منتشر شد. زافیرا، دینامیکس، لاکی فان و بو فاینانس نیز از جدید ترین کریپتو ها بوده که در سال 2021 میلادی در جدول کوین مارکت به ثبت رسیده اند.

جدول اطلاعات

قیمت ارزهای دیجیتالی یکی از مهم ترین مسائلی می باشد که در دنیای کریپتو ها مطرح می باشد. در این جا می خواهیم در یک جدول اطلاعات مهم را درباره عوامل تاثیر گذار در قیمت ارزهای دیجیتالی محل دیدن قیمت های ارز دیجیتالی جدید ترین ارزهای دیجیتال و اندیکاتور های پیشنهادی را جمع بندی کنیم.

موضوع قیمت کریپتو ها
محل دیدن قیمت های ارز دیجیتال سایت کوین مارکت، پیج اینستاگرام، کانال تلگرام
اندیکاتور های پیشنهادی برای خرید ارز دیجیتالسایک، ال اف و COT
جدید ترین ارزهای دیجیتالیفلوکینومیک، فافا، دینامیکس، زافیرا، لاکی فان و بو فاینانس
عوامل تاثیر گذار در قیمت ارزهای دیجیتالیسخنرانی افراد معروف درباره ارز دیجیتال، کرونا، عرضه و تقاضا، هاوینگ

مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال با هم

ارزهای دیجیتالی بسیاری در جدول کوین مارکت وجود دارد که دارای قیمت های مناسب و مطلوبی هستند. در این قسمت می خواهیم برخی از کریپتو ها را با یک دیگر مقایسه کرده و درباره آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

مقایسه قیمت های بیت کوین با اتریوم

قیمت بیت کوین در حال حاضر 50162 دلار می باشد که تقریبا معادل با یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان می باشد. در مقابل اتریوم 3430.98 دلار قیمت داشته و تقریبا برابر با نهصد و پنجاه میلیون تومان می باشد. این دو ارز از ارزهای محبوب در میان مردم می باشد.

مقایسه قیمت های دوج کوین با ترون

در حال حاضر قیمت هر دوج کوین 0.203847 دلار بوده و رتبه خوبی را در میان سایر ارزها دارد. در مقابل ترون ها از استیبل کوین ها هستند که قیمت ثابت 1 دلاری دارند. ترون در مقایسه با دوج کوین قیمت بالا تری داشته و طبیعتا رتبه بهتری را نیز دارا می باشد.

مقایسه قیمت های بیت کوین با لایت کوین

بیت کوین از ارزهای دیجیتالی می باشد که بالا ترین قیمت را داشته و در حال حاضر پادشاه کریپتو ها می باشد. این ارز قیمت 50162 دلاری دارد و در مقایسه با لایت کوین که قیمت 172.13 دلاری دارد، قیمت بسیار بیشتری را دارا می باشد.

مقایسه قیمت های اتریوم با ریپل

اتریوم یکی از محبوب ترین کریپتو ها می باشد که قیمت 3430 دلاری داشته و در رتبه دوم جدول کوین مارکت قرار گرفته است. در مقابل آن قیمت ریپل 1.06 دلار بوده که در مقایسه با اتریوم قیمت بسیار کم تری را دارا می باشد. امکان این که قیمت اتریوم از این هم بیشتر شود، بسیار زیاد می باشد.

مقایسه قیمت های اتریوم با دوج کوین

اتریوم یکی از پر طرفدار ترین کریپتو ها می باشد که قیمت 3430 دلاری یعنی تقریبا معادل نهصد و پنجاه میلیون تومان داشته و در مقایسه با دوج کوین که قیمتی کم تر از 1 دلار دارد، ارزش و بهای بسیار بیشتری را دارا می باشد. البته احتمال این که قیمت دوج کوین بیشتر شود بسیار وجود دارد.

کدام اندیکاتور ها برای بهترین قیمت خرید ارزهای دیجیتال پیشنهاد می شود؟

در دنیای معاملات ارزهای دیجیتالی، اندیکاتور های بزرگی وجود دارند که در کنار یک طرح تجاری جامع، توانایی این را دارد که تمام تفاوت ها را میان سود آوری پایا یا سقوط آن ثابت کند. یکی از این اندیکاتور ها سایک می باشد که در همه تایم فریم ها استفاده می شود. از دیگر اندیکاتور ها ال اف ایکس می باشد که کمک های بصری منظمی را در نمودار های شما نمایش می دهد. اندیکاتور های COT و پین بار نیز از دیگر اندیکاتور هایی می باشند که بهترین امکانات را دارا هستند.

آیا قیمت در حال حاضر ارزهای دیجیتال حباب است؟

آیا قیمت در حال حاضر ارزهای دیجیتال حباب است؟

طبق نظر کارشناسان مسائل اقتصادی احتمال این که قیمت ارزهای دیجیتالی حباب باشد بسیار زیاد است. این امکان وجود دارد که پس از مدتی قیمت کریپتو ها به خصوص بیت کوین ها به صورت ناگهانی کاهش پیدا کند. این افزایش قیمت ها به علت ورود کرونا به جهان بوده است و پس از آن ارزش و بهای ارزهای دیجیتالی به روال سابق خود باز می گردد.

قیمت ارزهای دیجیتال در دوران کرونا چه تغییری کرد؟

حتما تا به حال شنیده اید که ورود کرونا به جهان توانسته است تا حدود زیادی قیمت های ارز دیجیتالی را تحت تاثیر قرار دهد. با آغاز بیماری کرونا و قرنطینه عده زیادی از مردم جهان آن ها به سمت بازار ارزهای دیجیتالی هجوم بردند و قیمت این ارزها به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرد. این طور به نظر می رسد که پس از نابود شدن ویروس کرونا و پاک شدن جهان قیمت ها به روال سابق خود باز گردد و مجددا کاهش پیدا کند.

سوالات متداول

یکی از مهم ترین عوامل افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی چیست؟

از مهم ترین مواردی که باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی می شود، فرایند هاوینگ و توکن سوزی می باشد.

یکی از مهم ترین عوامل کاهش قیمت کریپتو ها چیست؟

از مهم ترین عوامل کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی در این روز های اخیر ممنوعیت استخراج رمز ارزها توسط ماینر در کشور چین می باشد.

به نظر شما آیا در آینده شاهد افزایش ارزش و بهای کریپتو ها خواهیم بود؟

این طور به نظر می رسد که با از بین رفتن ویروس کرونا و همچنین ممنوعیت های موجود در کشور چین، قیمت های ارز دیجیتالی از این هم بیشتر ریزش خواهد کرد.

بهترین ارز دیجیتالی در ایران چیست؟

یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی موجود در کشور ما بیت کوین می باشد که سود زیادی را در مقایسه با سال قبل داشته است.

آیا در کشور ما نیز ممنوعیت استخراج وجود دارد؟

در ایران نیز به علت مصرف برق زیاد ماینر ها ممنوعیت استخراج وجود دارد.

بالا ترین قیمت کریپتو ها اکنون متعلق به کدام ارز می باشد؟

بالا ترین قیمت کریپتو ها در حال حاضر مربوط به بیت کوین می باشد که پادشاه کریپتو ها است.

چه صرافی هایی برای معامله ارز دیجیتال وجود دارد؟

صرافی بایننس، کراکت، بیت برگ و اکسیر از صرافی هایی هستند که در زمینه کریپتو ها فعالیت می کنند.

چه کیف پول هایی با کارمزد های کم تر کریپتو ها را خرید و فروش می کنند؟

از کیف پول های با کارمزد کم می توان به لجر نانو ایکس و کوینومی اشاره کرد.

در حال حاضر قیمت لایت کوین که در سال 2017 پادشاه ارزها بوده چقدر می باشد؟

قیمت این ارز اکنون 173 دلار می باشد.

کرونا چه تاثیری در روند قیمت های ارز دیجیتالی داشت؟

با آمدن کرونا و آغاز هانه نشینی مردم افراد زیادی به سمت این بازار رفتند و بنابراین تقاضا زیاد و قیمت ارزها بالا رفت.

آیا ماین کردن به وسیله تلفن همراه برای ما صرفه اقتصادی دارد؟

استخراج کردن به وسیله تلفن های همراه امکان پذیر است اما هیچ صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

به نظر تحلیل گران قیمت بیت کوین کاهش می یابد و یا به افزایش خود ادامه می دهد؟

تحلیل گران زیادی اعتقاد دارند که امکان کاهش قیمت بیت کوین زیاد بوده و به دنبال آن قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز کاهش پیدا می کند.

قیمت پادشاه ارزهای دیجیتالی چقدر است؟

قیمت این ارز در حال حاضر 50162 دلار می باشد.

قیمت ارزهای دیجیتالی را در کجا می توان مشاهده کرد؟

قیمت این ارزها را می توان در سایت کوین مارکت و همچنین کانال رسمی تلگرام آن ها مشاهده کرد.

آیا قیمت ارز دیجیتالی پای مشخص شده است؟

قیمت این ارز به صورت حدودی بوده و پس از راه اندازی فاز سوم آن قیمت گذاری می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها