ماینر های بایننس یو اس دی کدامند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

بایننس یو اس دی چیست؟ بررسی قیمت و راهنمای خرید

  • توسط sajjad
  • 19 دقیقه

ارزهای دیجیتال مانند بایننس یو اس دی امروزه به یکی از قدرتمند ترین و بزرگ ترین منابع برای انجام معاملات تبدیل شده اند. در حال حاضر روزانه حجم بسیار زیادی از معاملات در جهان با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شوند. ارزهای دیجیتال انواع مختلفی داشته و هر کدام از آن ها ارزش و اعتبار خود را دارند.

فهرست محتوا

با توجه به این که ارزهای دیجیتال هیچ پشتوانه مشخصی ندارند از همین رو به آن ها پول های فیات می گویند. در میان تمامی ارزهای دیجیتال موجود در بازار ارز بایننس یو اس دی یکی از معروف ترین آن ها به شمار می رود.

ارز دیجیتال Binance USD یکی از بزرگ ترین و بهترین ارزهای دیجیتال می باشد. این توکن در میان ارزهای بی شماری که وجود دارد در رتبه هشتم بازار جهانی قرار گرفته است و حدود 1.57 درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

از این ارز روزانه معاملات بسیار زیادی انجام می شود که در طول مقاله هر نکته و اطلاعاتی که درباره Binance USD وجود دارند توضیح داده شده است و شما با خواندن آن ها می توانید از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید.

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی چیست؟

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی چیست؟

امروزه ارزهای دیجیتال مختلفی عرضه شده اند که یکی از معروف ترین این ارزها بایننس یو اس دی می باشد. ارز دیجیتال بایننس یو اس دی یکی از بزرگ ترین ارزهای دیجیتال حال حاضر جهان می باشد که در میان ارزهای بی شماری که در جهان وجود دارند این ارز در رتبه هشتم قرار گرفته است. این ارز در بازار جهانی ارزشی بالغ بر 31.63 میلیارد دلار دارد و سهم 1.57 درصدی از بازار جهانی دارد. روزانه معاملات زیادی با استفاده از این ارز صورت می گیرد که به طور میانگین حجم آن بیش از 2.57 میلیارد دلار می باشد.

نماد بایننس یو اس دی (USDC) می باشد که به یو اس دی کوین هم معروف است. بایننس یو اس دی یکی از استیبل کوین های عرضه شده توسط صرافی بایننس می باشد که ارزهای مختلفی زیر مجموعه این صرافی می باشند. این ارز در سپتامبر سال 2019 میلادی شکل گرفت که بخشی از پروژه ونوس می باشد.

این ارز به رهبری چارلز کاسکاریلا در یک موسسه در نیویورک ایجاد شد. هدف از تشکیل و عرضه این ارز بهبود اکوسیستم مالی بود که از طریق ایجاد یک شبکه جهانی بدون اختلال صورت گرفت تا دارایی های دیجیتال بتوانند با سرعت و دسترسی بیشتر در شبکه حرکت کنند.

تنها پس از 6 ماه از تشکیل و عرضه حجم بازار این ارز به 200 میلیون دلار رسید و معاملات روزانه آن هم از مرز 100 میلیون دلار گذشت. این ارز پس از گذشت دو سال به یکی از بهترین ارزها تبدیل شده است و با روند صعودی خود توانسته به جایگاه هشتم ارز های دیجیتال برسد.

در حال حاضر قیمت هر واحد بایننس یو اس دی به تومان نزدیک 25 هزار تومان می باشد. در ادامه بیشتر به بررسی بایننس یو اس دی خواهیم پرداخت.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

این کریپتو یکی از بهترین و بزرگ ترین ارزهای دیجیتال جهان می باشد که حجم معاملات بسیار زیادی در روز دارد. امروزه یکی از چالش هایی که افراد با آن مواجه هستند ارزش خرید یک ارز می باشد. افراد برای خرید ارزهای دیجیتال وسواس زیادی به خرج می دهند که دلیل آن هم نوسانات زیادی بازار ارز دیجیتال می باشد و قطعا هیچ فردی دوست ندارد با ضرر مالی مواجه شود.

اگر شما قصد خرید ارز بایننس یو اس دی را دارید باید از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال کمک بگیرید و با راهنمایی آن ها تصمیم گیری کنید. شما باید ابتدا مدت زمان خرید و سرمایه گذاری (کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت) خود را مشخص کنید. پس از مشخص شدن مدت زمان سرمایه گذاری با استفاده از نمودار بایننس یو اس دی و تحلیل فاندامنتال و تکنیکال آن گاه متوجه می شوید که آیا این ارز برای شما در مدت زمان مشخص شده ارزش خرید دارد و یا باعث ضرر شما می شود.

آینده ارز بایننس یو اس دی در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

تحلیل بازار ارز امروزه تبدیل به یکی از مهم ترین مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال می شود از همین رو تحلیلگران زیادی درحال حاضر فعالیت دارند. تحلیلگران با استفاده از روش ها و اخبار فاندامنتال و تحلیل تکنیکال هفتگی و بهره گیری از نمودار ارزها می توانند تا حدود زیادی آینده این ارزها را پیش بینی کنند.

اکنون بسیاری از تحلیلگران بر روی آینده این ارز پیش بینی و تحلیل خود را انجام داده اند. تحلیلگران برای این ارز در سال 2022 روند معمولی را پیش بینی کرده اند و این ارز روند صعودی زیادی نخواهد داشت و نهایت ممکن است این ارز تا پایان سال 2022 تنها 15% افزایش قیمت داشته باشد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز در سال 2021 میلادی با نوسانات کمی همراه بود. در سال 2021 میلادی این ارز بالاترین قیمتی که تجربه کرد 1.1 دلار آمریکا بود که پس از آن با کاهش قیمت رو به رو شد و در حال حاضر قیمت آن به زیر 1 دلار رسیده است. این ارز از ابتدای سال 2021 میلادی تا کنون 0.76 درصد کاهش قیمت داشته است.

برای ماینینگ بایننس یو اس دی چه کاری باید انجام داد؟

بحث ماینینگ و استخراج یکی از پر کاربرد ترین مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال می باشد. ارز یو اس دی کوین در عمل یک ارز و توکن غیر قابل استخراج می باشد. این ارز فقط توسط خالق توکن که همان صرافی بایننس می باشد قابل استخراج بوده و پس از استخراج توسط صرافی عرضه می شود.

ماینر های بایننس یو اس دی کدامند؟

ماینر های بایننس یو اس دی کدامند؟

در قسمت قبل گفته شد که ارز بایننس یو اس دی یک ارز غیر قابل استخراج می باشد و به راحتی توسط ماینر ها استخراج نمی شود. در حال حاضر به غیر از صرافی بایننس هیچ فرد و شرکتی نمی توان این ارز را استخراج کند و شما نیز با هیچ ماینری نمی توانید آن را استخراج کنید.

  • ماینر چیست؟ همه چیز در مورد ماینر ها در این لینک پس کلیک کنید.

استخراج بایننس یو اس دی با گوشی امکان پذیر است؟

امروزه با توجه به هزینه های بالای ماینر ها بسیاری از افراد به دنبال ماینینگ با گوشی همراه خود هستند. در حال حاضر نرم افزار های زیادی منتشر شده اند که به کاربران این امکان را می دهند تا بتوانند با گوشی موبایل خود برخی از ارزها را استخراج کنند.

تا کنون هیچ نرم افزاری که به کاربران این امکان را بدهد تا بتوانند ارز بایننس یو اس دی را با گوشی موبایل خود استخراج کنند ساخته نشده است. در قسمت های قبلی هم اشاره شد که این ارز تنها توسط صرافی بایننس استخراج و عرضه می شود و جز این صرافی هیچ نرم افزار و ماینری توانایی استخراج این ارز را ندارد.

لزوم داشتن کیف پول برای USD Coin چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای USD Coin چیست؟

امروزه یکی از ملزومات نگهداری از ارزهای دیجیتال استفاده از امن ترین کیف پول دیجیتال می باشد. کیف پول های دیجیتال با کیف پول های فیزیکی تفاوت دارند اما وظیفه آن ها مشابه است. شما در کیف پول های فیزیکی خود از اسکناس های خود نگهداری می کنید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال هم برنامه هایی برای نگهداری ارزهای دیجیتال مانند بایننس یو اس دی می باشد و بدون استفاده از این برنامه ها شما نمی توانید از ارزهای خود محافظت و نگهداری کنید.

ارز دیجیتال بایننس یو اس دی قانونی است؟

بحث قانونی و غیر قانونی بودن ارزها بسیار مهم است و باید به این مسئله توجه زیادی کرد. ارز دیجیتال بایننس یو اس دی یکی از معتبر ترین و بهترین ارزهای دیجیتال جهان به شمار می رود که معاملات روزمره زیادی با آن صورت می گیرد.

این ارز یک ارز قانونی بوده و تمامی فعالیت ها مانند سرمایه گذاری و خرید و فروش های آن هم قانونی صورت می گیرد. شما از بایننس یو اس دی در ایران هم می توانید به صورت کاملا قانونی از این ارز معروف و محبوب استفاده کنید.

حکم شرعی بایننس یو اس دی در ایران چیست؟

در حال حاضر حکم شرعی تمامی ارزهای دیجیتال در ایران همانند هم می باشد. پس از گسترش ارزهای دیجیتال و ورود این ارزها به ایران حواشی زیادی هم در پی داشت.

پس از ورود ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و بایننس یو اس دی به ایران برخی از علما اعلام کردند که این ارز ها پشتوانه مشخصی ندارند . علاوه بر آن هم اعلام کردند در این ارزها در زمان معاملات طرفین معامله مشخص نیست به همین دلیل استفاده از این ارزها مشکل دار است. البته با توجه به این موضوع در ایران استفاده از این ارزها کاملا قانونی می باشد و مشکلی از نظر قانونی وجود ندارد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید بایننس یو اس دی کدامند؟

در حال حاضر صرافی های زیادی در ایران و خارج از ایران وجود دارند که این ارز را استخراج و عرضه می کنند. صرافی های خارجی به مراتب قابل اعتماد تر و معتبر تر از صرافی های ایرانی می باشند. هر کدام از صرافی های خارجی معایب و مزایای زیادی دارند.

برخی از صرافی های معتبر خارجی امکان دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند اما صرافی هایی هم وجود دارند که کاربرانی ایرانی به راحتی می توانند از آن ها استفاده کنند. در این قسمت نام 5 صرافی بزرگ و معتبر که ارز بایننس یو اس دی را ارائه می دهند گفته شده است.

Sushiswap

سوشی سوآپ یکی از بهترین و بزرگ ترین صرافی های حال حاضر جهان می باشد که جزو فعال ترین صرافی ها جهت ارائه این ارز دیجیتال به شمار می رود. صرافی سوشی سوآپ یک صرافی غیر متمکز و امن می باشد و ارزهای زیادی را ارائه می دهد و کاربران ایرانی هم می توانند برای خرید و فروش ارز های خود از این صرافی معتبر استفاده کنند.

Binance

صرافی بایننس جزو بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی های جهان می باشد. این صرافی ارائه دهنده اصلی ارز بایننس یو اس دی می باشد و به جز این صرافی هیچ صرافی و شخص دیگری نمی تواند این ارز را استخراج کند. یکی از مزایای این صرافی این است که کاربر در هر جای دنیا به راحتی می تواند به این صرافی دسترسی داشته باشد و از آن استفاده کند. این صرافی در کشور چین بوده و ارزهای زیادی هم ارائه می دهد.

Coinbase

کوین بیس هم جزو صرافی های بزرگ و معتبر خارجی می باشد که یکی از بهترین صرافی ها جهت خرید و فروش ارز بایننس یو اس دی یا همان یو اس دی کوین می باشد. این صرافی در ایران هم علاقه مندان زیادی دارد که یکی از دلایل آن این است که کاربران ایرانی بدون هیچ مشکلی و بدون فیلترشکن می توانند وارد این صرافی شده و از آن استفاده کنند. صرافی کوین بیس در حال حاضر 50 ارز دیجیتال را ارائه می دهد.

Huobi Global

از دیگر صرافی های ارائه دهنده یو اس دی کوین می توان به صرافی هوبی گلوبال اشاره کرد. هوبی گلوبال در حال حاضر بیش از 234 رمز ارز را ارائه می دهد اما نکته منفی این صرافی مسدود کردن کاربران ایرانی می باشد. این صرافی جزو صرافی هایی می باشد که با توجه به تحریم های ایران آی پی کاربران ایرانی را هم مسدود کرده است.

Gate.io

صرافی گیت هم جزو صرافی های معتبر خارجی می باشد اما این صرافی هم آی پی کشور های زیادی را مسدود کرده است. به جز کاربران کشور های ایران، کانادا، آمریکا، ژاپن و کره دیگر کاربران می توانند جهت خرید و فروش ارز بایننس یو اس دی از صرافی گیت استفاده کنند.

کدام سایت های ایرانی این ارز را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز را خرید و فروش می کنند؟

اگر شما به دنبال خرید و فروش این ارز از طریق سایت ها و صرافی های ایرانی هستید در همین راستا سایت های زیادی ایجاد شده اند که به شما این امکان را می دهند تا ارز های خود را خرید و فروش کنید. سایت های ایرانی این امکان را به شما می دهند تا در هر ساعت از شبانه روز و به صورت 24 ساعته ارز خود را خریداری و یا به فروش برسانید.

در حال حاضر اکثر سایت ها و صرافی های ایرانی ارز بایننس یو اس دی را عرضه می کنند که می توانید به صورت آنلاین از این سایت ها استفاده کنید. برای این کار تنها کافیست عبارت (خرید ارز بایننس یو اس دی) را در اینترنت سرچ کرده تا سایت های موجود در این زمینه برای شما به نمایش در بیاید. شما همچنین می توانید از طریق این سایت ها از قیمت لحظه ای آن هم آگاه شوید.

آیا تعداد توکن های USD Coin محدود است؟

توکن های این ارز دیجیتال از همان ابتدا به صورت محدود عرضه می شد و امروزه نیز توکن های این ارز محدود است. بر خلاف این یو اس دی کوین ارزهای دیگری هستند که به صورت نامحدود ارائه و عرضه می شوند اما یو اس دی کوین در حال حاضر محدود است.

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

ارزهای دیجیتال به دلیل این که پشتوانه مشخصی مانند طلا ندارند که بر اساس آن بر روی آن ها قیمت گذاری شود از همین رو قیمت آن به عوامل دیگری بستگی دارد. در هر کدام از ارزهای دیجیتال عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند که در برخی ها این تاثیر ها بیشتر و در برخی هم کمتر می باشد و خود این عوامل هم تاثیر های گوناگونی دارند.

این ارز بر خلاف سایر ارزها نوسانات زیادی ندارد اما عواملی همچون عرضه و تقاضای مردم برای خرید، قانون گذاری دولت ها، پذیرش عمومی یک جامعه، کاربردی بودن ارز، حمایت افراد مشهور و سلبریتی ها، حجم معاملات و فورک ها جزو عامل های تعیین قیمت در این ارز به شمار می روند.

منظور از توکن سوزی بایننس یو اس دی چیست؟

ممکن است تا حالا بار ها کلمه توکن سوزی را شنیده باشید. توکن سوزی یک عمل رایج در میان ارزهای دیجیتال می باشد که جهت جلوگیری از کاهش و بالا بردن ارزش ارز از آن استفاده می شود.

حال منظور از توکن سوزی بایننس یو اس دی یعنی فرستادن توکن های این ارز به حساب های غیر فعال که با این کار باعث بی اثر شدن توکن می شود. زمانی که یک توکن غیر قابل استفاده شود تعداد توکن های فعال هم کاهش می یابد و با این عمل قیمت توکن ها افزایش پیدا خواهد کرد.

جایزه ماین کردن USD Coin چیست؟

جایزه ماین کردن USD Coin چیست؟

در قسمت های قبل گفته شد که این ارز فقط توسط صرافی بایننس استخراج و ماین می شود. از آن جایی که این ارز دیجیتال توسط ماینر های موجود در بازار استخراج نمی شود و استخراج و ماین این ارز فقط توسط صرافی بایننس انجام می شود اما میزان جایزه آن مشخص نیست.

معمولا ارزها به ماینر ها به ازای مقدار مشخص ماین کردن جایزه و پاداشی جهت تشویق می دهند که این میزان در ارز یو اس دی کوین مشخص نیست.

مقایسه ارز دیجیتال بایننس یو اس دی با دیگر رمز ارزها

در حال حاضر وجود انواع زیادی از ارزهای دیجیتال باعث شده تا بسیاری از افراد با این چالش رو به رو شوند که کدام ارز بهتر است. مقایسه ارزهای دیجیتال میان کاربران رایج و عادی است و سایت های زیادی هم وجود دارند که ارزها را مقایسه می کنند. با توجه به اهمیت یو اس دی کوین و وجود دیگر ارزهای معتبر در بازار در این قسمت مقایسه ای بین این ارز با 4 ارز معتبر جهانی صورت گرفته است.

مقایسه ارز دیجیتال بایننس یو اس دی با بیت کوین

پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بزرگ ترین و معتبر ترین ارز دیجیتال در جهان می باشد. در مقایسه بین بایننس یو اس دی و بیت کوین، ارز بیت کوین ارزشی بسیار بالا تر دارد و حجم معاملات روزانه بیت کوین هم بسیار بالاتر از این ارز می باشد. در حال حاضر ارزش بیت کوین نزدیک 45 هزار برابر بایننس یو اس دی می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال بایننس یو اس دی با اتریوم

اتریوم هم یکی دیگر از ارز های بزرگ و معروف دیجیتال می باشد. این ارز حدود 3 هزار برابر ارزش بالاتر از بایننس یو اس دی دارد و در جایگاه دوم برترین ارز ها هم قرار گرفته است. اتریوم بر خلاف یو اس دی کوین نوسانات بسیار زیادی هم دارد و قیمت آن همواره دچار تغییرات زیادی می شود.

مقایسه ارز دیجیتال بایننس یو اس دی با دوج کوین

بر خلاف دو مورد قبلی این بار سنگینی کفه ترازو به نفع بایننس یو اس دی می باشد. ارزش بایننس یو اس دی تقریبا 5 برابر دوج کوین می باشد و نوسانات دوج کوین هم فراتر از بایننس یو اس دی است.

مقایسه ارز دیجیتال بایننس یو اس دی با ترون

ترون و یو اس دی کوین تقریبا ارزشی مشابه هم دارند اما بایننس یو اس دی کمی ارزش بیشتری دارد. از نظر نواسانات بازار هم ترون با تغییرات قیمت بیشتری نسبت به بایننس یو اس دی مواجه می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

بایننس یو اس دی چیست؟

بایننس یو اس دی که با نام یو اس دی کوین هم شناخته می شود یکی از معروف ترین و بهترین ارزهای دیجیتال می باشد که توسط صرافی بایننس ارائه شده است که در طول مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

نماد بایننس یو اس دی چیست؟

این ارز دیجیتال با نماد (USDC) شناخته می شود.

ارز بایننس یو اس دی توسط کدام صرافی استخراج می شود؟

این ارز دیجیتال معروف و بزرگ جهانی توسط صرافی بایننس که جزو معتبر ترین صرافی های جهان می باشد استخراج و عرضه می شود.

بایننس یو اس دی در چه سالی ارائه شد؟

این ارز دیجیتال در سپتامبر سال 2019 میلادی در یک موسسه واقع در شهر نیویورک آمریکا ارائه شد.

ارز بایننس یو اس دی را از کدام صرافی ها تهیه کنیم؟

در حال حاضر صرافی های آنلاین ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که شما با استفاده از آن ها می توانید این ارز را خرید و فروش کنید که در طول مقاله بزرگ ترین و معتبر ترین این صرافی ها نام برده شده اند.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها