تبلیغات
ارز دیجیتال دش چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

بررسی نمودار ارز دش برای خرید، فروش و سرمایه گذاری

 • توسط sajjad
 • 21 دقیقه

ارز دیجیتال دش جزو 100 ارز دیجیتال برتر جهان می باشد که بر اساس کد های اصلی بیت کوین ارائه شده است. یکی از اهداف دش بر طرف ساختن برخی از نواقص بیت کوین و افزودن ویژگی های جدید مانند حریم خصوصی مطمعن و تراکنش های ارزان و سریع تر می باشد. در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال Dash پرداخته و به هر سوالی که در مورد این رمز ارز دیجیتال وجود دارد اشاره شده است. اگر به بازار ارزهای دیجیتال و رمز ارزها علاقه مند هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا از هر سوالی در مورد ارز دیجیتال دش بی نیاز شوید.

آینده ارز دش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

ارز دیجیتال دش چیست؟

ارز دیجیتال دش یکی از بهترین و معروف ترین رمز ارزهای جهان می باشد. پس از ارائه و خلق پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین با توجه به این که بیت کوین دارای نواقصی بود از همین رو برخی از افراد به فکر ایجاد رمز ارزهای جدید با نواقص کمتر و ویژگی های بیشتر افتادند.

در سال 2014 میلادی پروژه ایکس کوین به سرپرستی ایوان دوفیلد کلید خورد. پروژه ایکس کوین همان پروژه ارز دش می باشد که در سال 2014 با نام ایکس کوین کلید خورد و پس از مدتی با نام دارک کوین ادامه داد و در نهایت در سال 2014 در هنگام ارائه نام آن به دش تغییر پیدا کرد. ارز دیجیتال دش از کد های اصلی بیت کوین استفاده می کند و هدف از ایجاد آن بر طرف کردن نواقص بیت کوین و افزودن ویژگی های جدید تری مانند تراکنش های سریع و ارزان تر و حریم خصوصی بود.

ارز دیجیتال دش با نماد DASH شناخته می شود که ارزش کل سهام آن در بازار جهانی نزدیک به 2 میلیارد دلار می باشد. این ارز دیجیتال در میان 100 ارز برتر در رده 64 بازار جهانی قرار گرفته است و حجم معاملاتی که در روز با استفاده از آن صورت می گیرد حدود 230 میلیون دلار است.

بالاترین قیمت این رمز ارز در سال 1396 صورت گرفت و قیمت هر واحد از آن به 1550 دلار رسید. در حال حاضر قیمت هر یک واحد از این ارز دیجیتال 188 دلار معامله می شود و در ایران هم قیمت آن حدود 5 میلیون و 130 هزار تومان است. تعداد کل واحد های ارز دیجیتال دش تقریبا 19 میلیون می باشد که تنها 10.38 میلیون از آن در بازار جهانی در حال گردش است.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

ممکن است تا کنون برای شما این موضوع پیش آمده باشد که بخواهید یک ارز دیجیتال مانند دش را خریداری کنید و نسبت به ارزش خرید آن دو دل باشید. این که آیا ارز مد نظر شما ارزش خرید دارد یا خیر یکی از چالش های اساسی افراد می باشد.

به طور کلی ارز دیجیتال دش یک رمز ارز محبوب و با ارزش می باشد اما نمی توان به صورت قاطعانه عنوان کرد که در هر زمانی این ارز ارزش خرید دارد. ممکن است در یک بازه زمانی دش برای خرید بسیار مناسب باشد اما در یک زمان متفاوت ارزش خرید چندان زیادی نداشته باشد و حتی با ضرر مواجه شوید.

برای این که متوجه شوید که آیا ارز دیجیتال دش در بازه زمانی مد نظر شما ارزش خرید دارد یا خیر باید روش های مختلفی را مد نظر قرار دهید. اولین روش استفاده از نمودار عقربه ای تکنیکال دش می باشد و دوم هم می توانید از تحلیلگران کمک بگیرید. با استفاده از نمودار و یا کمک تحلیلگران می توانید متوجه شوید که آیا ارز دش در بازه زمانی مد نظر شما ارزش خرید دارد یا مناسب نیست.

آینده ارز دش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات زیادی همراه هستند و قیمت آن ها دچار تغییرات زیادی می شود. با توجه به اهمیت هر کدام از این ارزها و نوسانات قیمت، پیش بینی آینده آن ها برای سال های بعد هم حائز اهمیت است. ارز دیجیتال دش یکی از رمز ارزهای مهم می باشد که تحلیلگران زیادی هستند که با به کارگیری روش های مختلف می توانند آینده این ارز دیجیتال را در سال های بعد پیش بینی کنند.

در حال حاضر تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده اند که ارز دش سال 2022 میلادی را با قیمتی حدود 340 دلار آغاز خواهد کرد. با توجه به پیش بینی و نظریه تحلیلگران قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال تا پایان سال 2022 ممکن است به 566 دلار هم افزایش پیدا کند.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 میلادی هم نوسانات زیادی داشت. ارز دش سال 2021 میلادی را با قیمت 88 دلار آغاز کرد و کم کم روند صعودی خود را آغاز کرد. این ارز دیجیتال در کمتر از یک هفته از مرز 100 دلار عبور کرد و در طی 24 ساعت از 108 دلار به 135 دلار قیمت آن افزایش یافت اما خیلی زود به 113 دلار کاهش پیدا کرد. این ارز در ابتدای سال 2021 بین 100 تا 140 دلار نوسان داشت.

این ارز پس از نوسانات زیادی که در ابتدای سال 2021 داشت بالاخره وارد یک روند منظم شد و قیمت آن افزایش یافت. در حال حاضر که سال 2021 کم کم رو به انتها می باشد قیمت این ارز 188 دلار می باشد.

برای ماینینگ Dash چه کاری باید انجام داد؟

همان طور که می دانید در ایران افراد زیادی هستند که با سخت افزار های مختلف انواع ارزهای دیجیتال را استخراج می کنند. رمز ارز دیجیتال دش یکی از ارزهایی می باشد که استخراج آن اسان است و افراد زیادی در ایران و خارج از ایران با ماینر ها این ارز دیجیتال را استخراج می کنند. اگر شما هم به دنبال استخراج ارز دیجیتال دش هستید می بایست مراحل مختلفی را طی کنید که این مراحل در قسمت زیر ذکر شده است.

 • خرید و راه اندازی دستگاه ماینر (برای این کار از دستگاه انت ماینر D3 یا دستگاه های ASIC استفاده کنید).
 • تنظیمات دستگاه خریداری شده را انجام دهید.
 • نصب و ایجاد کیف پول دیجیتال دش برای استخراج
 • پیدا کردن یک استخر استخراج و متصل شدن به آن برای ماینینگ
 • شروع فرآیند ماینینگ

استخراج دش با گوشی امکان پذیر است؟

همان طور که آگاه هستید استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ماینر ها گاهی هزینه های زیادی در پی دارند و ممکن است به صرفه نباشند. در همین راستا نرم افزار هایی ارائه شدند که این امکان را به کاربر می دهد تا با گوشی موبایل خود به راحتی برخی از ارزهای دیجیتال را استخراج کند. این ارز دیجیتال هم یکی از همان ارزهای دیجیتالی است که به راحتی می توان آن را با گوشی های موبایل استخراج کرد. ارز دش با نرم افزار های مختلفی استخراج می شود که بهترین نرم افزار آن، اپلیکیشن AA Miner می باشد.

لزوم داشتن کیف پول برای دش چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای دش چیست؟

نام کیف پول های دیجیتال را تا کنون حتما شنیده اید و ممکن است با آن ها تا حدودی آشنا باشید. امن ترین کیف پول های دیجیتال ابزاری برای حفظ و نگهداری ارزهای دیجیتال می باشند که هر کدام از آن ها رمز ارزهای خاصی را پشتیبانی می کنند.

یکی از الزامات استفاده از ارزهای دیجیتال داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال مانند کیف پول متامسک می باشد زیرا بدون آن ها نمی توانید از رمز ارزها نگهداری کنید.

ارز دیجیتال دش قانونی است؟

ارز دیجیتال دش یکی از رمز ارزها و کریپتوکارنسی های معروف بازار ارزهای دیجیتال می باشد. مسئله قانونی بودن رمز ارزهای دیجیتال مسئله بسیار مهمی است که در مورد ارز دیجیتال دش هم زیاد مطرح می شود. ارز دیجیتال دش یک ارز دیجیتال کاملا قانونی بوده و تمام معاملات آن هم به صورت قانونی انجام می شود.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید Dash کدام است؟

رمز ارزها امروزه توسط صرافی های ارز دیجیتال ارائه و معامله می شوند که از این دسته صرافی ها تعداد زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد. هر کدام از صرافی های ارز دیجیتال رمز ارزهای مختلفی را ارائه می دهند که در این قسمت به معرفی بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز دیجیتال Dash خواهیم پرداخت که هر کدام از آن ها ویژگی های خاصی دارند.

صرافی Hitbtc

صرافی هیت بی تی سی یکی از بهترین و بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان می باشد. این صرافی همچنین یکی از صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال دش بوده و روزانه خرید و فروش های زیادی با این ارز در این صرافی صورت می گیرد. این صرافی در حال حاضر از 841 رمز ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.

صرافی Bittrex

از صرافی بیترکس هم می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین و محبوب ترین صرافی های ارز دیجیتال جهان اشاره کرد. این صرافی ارز دیجیتال فعالیت خود را در سال 2014 میلادی در ژاپن آغاز کرد و در حال حاضر تقریبا از تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند که یکی از این ارزها دش می باشد.

صرافی Bitfinex

بیت فینکس یکی از صرافی های ارز دیجیتال محبوب در جهان می باشد. این صرافی محبوب جزو اولین صرافی های ارز دیجیتال می باشد که در سال 2012 میلادی در کشور هنگ کنگ فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر به جز کاربران آمریکایی، کاربران سایر کشور ها اللخصوص ایران می توانند برای خرید ارز دیجیتال دش از این صرافی استفاده کنند.

صرافی Binance

صرافی بایننس بزرگ ترین و بهترین صرافی ارز دیجیتال جهان می باشد. بایننس یک صرافی متمرکز می باشد که در سال 2017 میلادی فعالیت خود را در کشور چین آغاز کرد و خیلی زود با توجه به امکاناتی که داشت به شهرت رسید. این صرافی یکی از صرافی های ارائه دهنده دش می باشد که کاربران ایرانی هم به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

صرافی Kraken

کراکن یکی دیگر از بهترین صرافی ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال دش می باشند. کراکن هم یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال قدیمی می باشد که در سال 2011 میلادی فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرد. این صرافی محبوب بیش از 70 نوع ارز دیجیتال را معامله می کند و در حال حاضر بیش از 6 میلیون کاربر فعال از سرتاسر جهان دارد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین مسائل پیرامون ارز دیجیتال دش اشاره شده است. هر کدام از این موضوعات اهمیت زیادی در رابطه با دش دارند که گاهی افراد را با چالش مواجه می کند.

موضوعدش
بهترین سایت های ایرانی برای خرید دش کدامند؟نوبیتکس، بیت برگ، اکسیر
بهترین صرافی های خارجی برای خرید دش کدامند؟بایننس، کراکن، بیت فینکس، هیت بی تی سی، بیترکس
بهترین ماینر برای استخراج دش کدام است؟انت ماینر D3 و ماینر های ASIC
بهترین نرم افزار برای استخراج دش با موبایل کدام است؟نرم افزار AA Miner
کدام سایت های ایرانی این ارز دیحیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیحیتال را خرید و فروش می کنند؟

در قسمت های قبل به بهترین صرافی های خارجی برای خرید این ارز دیجیتال را اشاره شد. علاوه بر این صرافی های خارجی در ایران هم سایت ها و صرافی های معتبر زیادی در این حوضه فعالیت دارند. سایت ها و صرافی های ایرانی هم از رمز ارزهای مختلفی پشتیبانی می کنند که بهترین منابع برای کاربران داخلی می باشند. در قسمت زیر بهترین سایت های ایرانی برای خرید ارز دیجیتال دش نام برده شده اند که می توانید برای معاملات ارزهای دیجیتال خود از آن ها استفاده کنید.

 • سایت نوبیتکس
 • سایت بیت برگ
 • سایت بیت 24
 • سایت اکسیر
 • سایت اوکی اکسچنج

آیا تعداد توکن های دش محدود است؟

همان طور که ممکن است بدانید بسیاری ارز رمز ارزها مانند بیت کوین دارای توکن های محدود هستند. در کنار این ارزها برخی از آن ها مانند اتریوم توکن محدودی ندارند. در حال حاضر ارز دیجیتال دش هم جزو رمز ارزهایی می باشد که دارای توکن های محدود می باشد. تعداد کل توکن های این ارز دیجیتال تقریبا  19 (18.9) میلیون واحد  می باشد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

ارزهای دیجیتال مانند دش، بیت کوین، اتریوم و … پشتوانه خاص و مشخصی مانند طلا ندارند که بر اساس آن ها قیمت ارز مشخص شود. با توجه به این مورد عوامل دیگری هستند که هر کدام از آن ها تاثیر خاص خود را در صعود و نزول قیمت ارزهای دیجیتال دارند و به نوعی عوامل اصلی تعیین کننده ارزهای دیجیتال می باشند.

عواملی که بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال را دارند در قسمت زیر گفته شده است. عوامل تاثیر گذار در قیمت ارزهای دیجیتال عبارتند از توکن سوزی، حمایت سلبریتی ها، قانونی گزاری ها، تصمیمات دولت فدرال آمریکا، حجم عرضه و تقاضا، کمیاب شدن و پذیرش عمومی که هر کدام از آن ها هم تاثیر خاص خود را بر روی قیمت یک ارز می گذارند.

به طور مثال حمایت یک سلبریتی مانند ایلان ماسک ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال را ده ها برابر کند و از طرفی توکن سوزی ممکن است اثر به مراتب کمتری نسبت به حمایت سلبریتی ها داشته باشد.

منظور از توکن سوزی دش چیست؟

یکی از عمل ها و کار های بسیار رایج میان ارزهای دیجیتال توکن سوزی می باشد. توکن سوزی باعث کمتر شدن توکن ها و همچنین بالا رفتن ارزش هر واحد از یک ارز دیجیتال می شود. توکن سوزی در ارز دیجیتال دش هم زیادی صورت می گیرد. توکن سوزی دش به این صورت است که توکن ها به حساب های غیر فعال و متروکه ارسال شده و باعث از بین رفتن توکن می شود. با کم شدن توکن باعث می شود که قیمت دش افزایش پیدا کند.

مقایسه ارز دیجیتال دش با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال دش با دیگر رمز ارزها

ممکن است تا کنون این موضوع پیش آمده باشد که بخواهید 2 یا چند رمز ارز را با هم مقایسه کنید. حال در این قسمت به مقایسه میان ارز دیجیتال دش با بهترین رمز ارزهای جهان خواهیم پرداخت و شما می توانید از خصوصیات متفاوت میان این ارزها مطلع شوید.

مقایسه ارز دیجیتال دش با بیت کوین

در مقایسه میان ارز دیجیتال دش و بیت کوین، ارز بیت کوین از همه لحاظ ارز دیجیتال برتر است و حتی در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد. بیت کوین به عنوان بهترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود و دش هم برای رفع نواقص بیت کوین ایجاد شد اما در حال حاضر تمام ویژگی های بیت کوین از کش برتر است.

مقایسه ارز دیجیتال دش با اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم به عنوان یکی دیگر از بهترین رمز ارزهای جهان شناخته می شود که در جایگاه دوم است. در حال حاضر ارزش هر واحد از ارز دیجیتال اتریوم 20 برابر ارز دش می باشد و ارزش کل بازار اتریوم هم بسیار بیشتر از ارز دش می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال دش با دوج کوین

دوج کوین یکی از زیر شاخه های بیت کوین به شمار می رود. در قیاس بین دوج کوین و دش، ارز دیجیتال دش بسیار برتر و بهتر از دوج کوین می باشد. امروزه ارزش هر واحد از ارز دیجیتال دش کمتر از 1 دلار است اما ارزش دش حدود 188 دلار می باشد و ارزشی بسیار بیشتر دارد.

مقایسه ارز دیجیتال دش با ترون

ترون هم یکی دیگر از رمز ارزهای شناخته شده جهان می باشد. در حال حاضر ارزش دش بسیار بالاتر و بیشتر از ترون می باشد اما حجم معاملات روزانه ترون حدود 6 برابر دش است. درصد نواسانات این دو ارز دیجیتال تقریبا همانند هم است.

سوالات متداول

ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟

این ارز دیجیتال یکی از انواع کریپتوکارنسی های محبوب و فعال جهان می باشد که از کد های اصلی بیت کوین استفاده می کند.

قیمت ارز دش چقدر است؟

در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز 188 دلار است.

بهترین سایت های ایرانی برای خرید دش کدامند؟

نوبیتکس، بیت برگ، بیت 24، اوکی اکسچنج بهترین سایت های ایرانی برای خرید این ارز هستند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید دش کدامند؟

بایننس، بترکس، کراکن، هیت بی تی سی معروف ترین صرافی های خارجی برای خرید ارز دش به شمار می روند.

حجم معاملات روزانه ارز دش چقدر است؟

230 میلیون دلار حجم معاملات روزانه این ارز می باشد.

بهترین ماینر برای استخراج ارز دش کدام است؟

دستگاه انت ماینر D3 بهترین ماینر برای این ارز می باشد.

تعداد کل توکن های ارز دش چقدر است؟

تعداد کل توکن های این ارز دیجیتال 19 میلیون واحد است.

ارز دیجیتال دش چند توکن در حال گردش دارد؟

از این ارز حدود 10.38 میلیون توکن در حال گردش است.

بهترین نرم افزار برای ماین ارز دش با گوشی کدام است؟

بهترین نرم افزار استخراج دش نرم افزار AA Miner می باشد.

بالاترین قیمت ارز دیجیتال دش تا کنون چقدر بوده است؟

بالاترین قیمت این ارز 513 در سال 1396 بود.

بهترین کیف پول های ارز دش کدامند؟

کیف پول لجر نانو اس ، Ledger Blue و کیف پول ترزور بهترین کیف پول های این ارز هستند.

آیا خرید و فروش ارز دش در ایران مجاز است؟

استفاده از این ارز دیجیتال برای خرید و فروش مجاز است اما برای پرداخت ها غیر قانونی است.

چه عواملی در تعیین قیمت ارز دیجیتال دش نقش دارند؟

توکن سوزی، حمایت سلبریتی ها، عرضه و تقاضا، قانون گذاری ها، کمیاب شدن از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت این ارز دیجیتال هستند.

ارز دیجیتال دش در چه سالی ایجاد شد؟

این ارز دیجیتال در سال 2014 میلادی (1393 شمسی) ایجاد شد.

نماد ارز دیجیتال دش چیست؟

نماد این ارز دیجیتال DASH می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها