تبلیغات
پاداش استخراج اتریوم استخراج

پاداش استخراج اتریوم چقدر است؟ + راهنمای علت کم شدن پاداش آن

  • توسط danial
  • 17 دقیقه

پاداش استخراج اتریوم چقدر است و چگونه می توانیم به این پاداش دسترسی داشته باشیم؟ اصلا آیا می توان نوع پاداشی که از ماین کردن این ارز بدست می آید را تغییر داد؟ این سوال ها و موارد مشابه برخی از معدود سوالات مرتبط در این راستا هستند که در این متن برای شما مورد بررسی قرار داده ایم. در اینجا شما با ماینر های اتریوم و انواع پاداش هایی که ارائه نموده اند آشنا خواهید شد و می توانید در 15 دقیقه به اطلاعات جامعی برسید.

در ابتدا بد نیست بدانید که شروع استخراج بیت کوین با شروع پلتفرمی نظیر فرانتیر که با frontier نیز دیده می شود آغاز شد. اجرای این فرایند از طریق ایتاش صورت گرفت و در صورتی که فرد استخراج کننده از ماین خود را از طریق pow انجام داده باشد یک بلاک استاتیک معادل 5 ارز دیجیتال اتریوم دریافت می نماید. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

منظور از پاداش استخراج اتریوم چیست؟

منظور از پاداش ماین کردن اتریوم در 2 بخش کلی خلاصه می شود که در زیر در روش های اول و دوم برای شما آورده خواهد شد.

روش اول : مورد اول پاداش و جایزه ای می باشد که به صورت ساده و مستقیم دریافت می نمایید. برای مثال شما ماینر eth را خریداری نموده اید و دستگاه با توجه به قدرت پردازنده و موارد دیگری که در سرعت استخراج ethereum موثر است شروع به استخراج برای شما می کند و در استخر از پیش در نظر گرفته شخصی شما ارز مربوطه را ارسال می کند. نکته جالب توجه اینجاست که علاوه بر استخراج پاداش قابل توجهی وجود دارد که آن را نیز شما می توانید دارا باشید.

برای مثال ماینر های S9J علاوه بر ماین کردن لایت کوین می تواند برای شما پاداش دوج کوین هم به همراه داشته باشد که با توجه به مبلغی که در انتها در خواهد آمد به شدت به صرفه و دوست داشتنی خواهد بود. برای همین منظور شما باید به این نکته در هنگام خرید توجه داشته باشید که دستگاهی که می خرید و ارزی که استخراج می کنید حتما reward قابل توجهی داشته باشد.

مورد فوق که در مورد آن بحث شد برای ارز دیجیتال اتریوم نیز وجود دارد که با خرید ماینر های مرتبط می توانید از پاداش های ETH به برداشت های باور نکردنی برسید.

روش دوم: فردی که اتریوم استخراج می کند پاداش دیگری نیز می تواند به خود اختصاص دهد که 1.3 هر بلاک آنکل ( uncle ) می باشد. این بلاک ها همان بلاک های پایداری هستند که شما به نوبه ای به ارث برده اید. Uncle ها در واقع برای جلوگیری از تاخیر در شبکه به عنوان gift یا جایزه داده می شوند. تعداد آنکل های موجود در بلاک با برابری مقدار 7 الی 8، رقمی معادل 4.3 اتریوم می شود که در معاملات زیاد با توجه به رقم امروز اتر به دلار بسیار دلچسپ و منطقی خواهد بود. البته یادتان نرود که بیش از 2 آنکل در یک بلاک جای نمی گیرند.

نصف شدن پاداش استخراج اتریوم به چه علت است؟

حتما واژه هاوینگ ارزهای دیجیتال را شنیده اید. هرگاه حرف از هاوینگ وجود دارد شما می توانید به نصف شدن فکر کنید زیرا این کلمه مستقیما همچین تعریفی را منعطف می کند. نصف شدن پاداش رمز ارزها در زمان های مشخصی صورت می گیرد که یکی از مهم ترین قسمت های تحلیل های فاندامنتال نیز می باشد و شما تنها کافی است زمان این اتفاق ها را بدانید تا بدون هیچ دردسری از سود این رویداد ها استفاده نمایید.

هاردفورک کنستانتوپول برای اتریوم اوایل امثال صورت گرفت و پاداش استخراج ارز دیجیتال اتریوم از رقم 3 به دو (2) تغییر نمود ولی نکته قشنگ تر قضیه این جا می باشد که کاربران اتریوم و علاقه مندان و هولدر ها تمایل دارند که این رقم 2 به عدد یک تبدیل شود که خارج از ذهن هم نیست و موسسان این رمز ارز وعده هایی در همین راستا داده اند که به محض توییتشان در همین متن به شما اعلام خواهیم نمود.

ویتالیک بوترین موسس اصلی و دولوپر اتریوم در راستای هاوینگ توییتی داشت و در خصوص این که مهم ترین عامل هاوینگ بیت کوین چیست گفت: تنها و تنها کنترل تورم موجود هدف این کار است که خود سبب افزایش طرفداران این شاخه شد و هولدر های این ارز محبوب افزایش قابل توجهی در همین راستا داشت. پس نصف شدن پاداش ها اصلی ترین دلیلش کنترل تورم است که پس از اندکی تامل به نظر شما نیز منطقی و درست خواهد بود. درست است که پاداشی که وجود داشته کم می شود ولی به تعداد یوزر های که روز به روز زیاد می شوند فکر کنید و به بسته شدن پروژه به دلیل اختلالات آنگاه این امر دیدی منطقی خواهد بود.

ویژگی پاداش استخراج اتریوم چیست؟

بهترین ویژگی این پاداش پول است شما به هر طریقی که پاداش این ارز را دریافت نمایید می توانید از طریق سایت های مرتبط بی شماری که وجود دارد پاداشتان را مستقیما به تتر تبدیل نمایید و از آن استفاده نمایید.

زمان تشکیل هر بلاک اتریوم چقدر است؟

زمان تشکیل هر بلاک اتریوم چقدر است؟

بلاک های حاوی تراکنش در ارز اتریوم به صورت حدودی برای هر بلاک یا بلوک 14 ثانیه به طول می انجامد و این در حالی است که برای بیت کوین در شرایط مشابه 10 دقیقه زمان نیاز است که این برتری بی حد اتریوم در این قضیه نسبت به بیت کوین و بیش از 90 درصد ارزهای دیگر را نشان می دهد.

بلاک چین ارز دیجیتال ETH به این صورت طراحی شده است که open source باشد و این ارز به صورت غیر متمرکز می باشد. در ضمن برای تقسیم پاداش های اتریوم نیازی نیست 4 سال مانند بیت کوین صبر نمایید شما می توانید به صورت سالانه این پاداش که در مورد آن پیش تر صحبت کردیم را دریافت نمایید. پس از وارد شدن به سایت اصلی نیز کلمه annual خود نمایی می کند که نشان از اهمیت این قضیه دارد و هولدر ها و کسانی که ماینر های مرتبط دارند همواره از این موضوع بهره بسیاری برده اند.

زمان تشکیل هر بلاک بیت کوین چند برابر اتریوم است؟

پیش تر نیز در خصوص این موضوع برای شما صحبت نمودیم زمان کامل شدن یک block به زمان تایید شدن تراکنش رابطه مستقیم دارد در همین راستا برای ارز اتریوم این زمان در حدود 14 ثانیه می باشد بله باور کردنی نیست فقط 14 ثانیه و این در صورتی است که این بازه زمانی برای BTC یا همان بیت کوین معروف حداقل مینیموم 14 دقیقه زمان خواهد برد.

سختی استخراج اتریوم چقدر است؟

سختی استخراج اتریوم چقدر است؟

یکی از اخبار فاندامنتالی که در چند هفته اخیر جالب توجه بوده است این بود که سختی استخراج اتریوم به ماکسیمم حالت خود در سال های اخیر رسیده است که این خبر به محض آمدن یک حباب عجیبی نیز در بازار ایجاد کرد. حال سوال اینجا می باشد که سختی استخراج اتریوم چقدر می باشد؟

داده های درون شبکه ای ETH نماینگر افزایش سختی این ارز در سال های اخیر بود. پیش از هر چیز باید بدانید که ماین کردن اتریوم با توجه به برخی از صحبت ها بعد از آپدیت بعدی نا ممکن می شود ولی سوال اینجا می باشد که تا چه زمانی قرار است استخراج اتریوم داشته باشیم. اسم آپدیت مد نظر که گفته شد آپدیت london می باشد که به صورت مستقیم پروژه اتریوم 2.0 مربوط می شد.

در زیر برخی از مطرح ترین آپدیت ها این ارز را برای شما توضیح محتصری خواهیم داد:

  1. آپدیت 2021 _ Altair: این آپ تو دیت در واقع آخرین و جدید ترین آپدین می باشد که اولین آپدیت بر روی بیکین پین نیز است. پیش بینی شده است که تا انتهای سال 2021 یا ابتدای سال 2022 این up صورت بگیرد که در مقاله دیگری به صورت تخصصی در این راستا صحبت خواهیم کرد.
  2. آپدیت 14 اکتبر 2020: این update مربوط به آغاز پیاده سازی قرارداد واریز استکینگ برای ارز دیجیتال ETH بود.
  3. آپدیت میور گلیشیر در 2020: برنامه ای جهت زمان بندی ارسال تراکنش ها بود.

پاداش استخراج اتریوم همیشه ثابت است؟

پاداش استخراج اتریوم به دستگاه استخراج یا به اصطلاح ماینر بستگی زیادی دارد و ممکن است با توجه به استخر های مالی ممکن در وسط این پاداش ها مبالغ متفاوتی داشته باشند. شما با دارا بودن یک ماینر با CPU قوی می توانید خروجی بالا ترین هم در ماین کردن ارز مد نظر و هم در دریافت پاداشتان داشته باشید که همین قضیه است که باعث می شود بسیاری در این رستا از ماینر های با سرعت هایی فضایی استفاده نمایند.

قدرت هر کارت گرافیک طبق یک الگو و پترنی می باشد که توسط توسعه دهنده ها در ابتدا از پیش مشخص شده است. شبکه اتریوم بعد از تایید تراکنش هایی که صورت می گیرد در واقع پاداش در نظر گرفته شده را پراخت می نماید. پاداش استخراج هر بلاک هم که از عدد 3 به 2 تغییر نموده است که پاداش برای علاقه مندان به راحتی قابل حساب می شود.

ولی در سوال اینکه آیا این پاداش تا همیشه ثابت است باید به صورت واضح بگوییم خیر و منتظر تغییراتی در این شاخه باشید که به زودی با بررسی توییت های تازه در سایت برای شما قرار داده خواهد شد.

چه زمانی اولین استخراج اتریوم رخ داد؟

چه زمانی اولین استخراج اتریوم رخ داد؟

شایعات و بحث های بسیاری برای اولین واحد اتریوم استخراج شده وجود دارد ولی از اصلی ترین بحث ها در همین راستا می توان به وارد شدن اولین اتریوم که 5 سال پیش وارد بازار کریپتوکارنسی شد اشاره کرد. چند وقتی از 5 ساله شدن سن ارز اتریوم نیز می گذرد که در چند وقت اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته است. شرکت کوین فرم که یک شرکت برای مبارزه با پول شویی نیز محسوب می شود اطلاعاتی در مورد این ارز در سایت رسمی خود منتشر نمود.

آدرس اولین ارز ETH به شرح ( 0x05a56e2d52c817161883f50c441c3228cfe54d9f) می باشد. این آدرس انتقال 5 اتر را نمایان نموده است که 53 بلاک را نیز قرار داده بوده است و از جمله آدرس های صرافی کراکن بوده است و این هزینه بابت ماینینگ اولین لاک در کل برای کاربر در نظر گرفته شده بود.

با همه این حرف ها یک وی اتریوم که همانند ساتوشی بیت کوین می باشد و کوچکترین حالت تبدیل شده ETH می باشد به یک آدرس ولت پیش از اتفاق فوق در 4 نوبت متفاوت به آدرس امن ترین کیف پول های مختلفی انتقال داده شده است.

پاداش استخراج اتریوم با کارمزد اتریوم متفاوت است؟

پاداش و کارمزد رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند ولی آیا این 2 یکی هستند؟ پاسخ مشخص است خیر وجود پاداش و کارمز در تاثیر به سزایی در بلاک چین ها دارد ولی هر دو تعاریفی متفاوت به همراه دارند با این وجود که هر دو مورد بر روی هم تاثیر زیادی دارند باز هم بد نیست بدانید که این 2 تفاوت های به شدت زیادی با یکدیگر دارند.

پاداش استخراج چه ارزی بیشتر از بقیه است؟

پاداش استخراج چه ارزی بیشتر از بقیه است؟

ماین کردن در شبکه های ارزهای دیجیتال به نوبه ای پروسه ای امنیتی می باشد که برای جلوگیری از حمله ها و اتک های سایبری هر کسی که بخواهد شروع به استخراج یا ماین کردن کند و درآمدی از این شاخه داشته باشد می بایست از گرافیک و CPU خود که برای پردازش مد نظر است استفاده نماید و با استفاده از این متد اگر فردی بخواهد به شبکه blockchain اتک بزند می بایست با قدری فرا تر از همه ماینر های موجود عمل کند که همین امر کمی غیر ممکن می شود.

به همین خاطر است که هک شدن ارزهای چون ارز دیجیتال بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم، ارز دیجیتال ترون و غیره عملا یک جوک می باشد و برای این منظور هزینه بالاترین باید فرد بکند تا با ارزش پایین تری در انتهای هک خود برسد. بهترین مثال می تواند عدد 60 میلیون ترا هش باشد که فرد برای قدرت پروسز یا پردازش نیاز دارد تا بتواند اندکی شبکه بلاک چین را دستکاری نماید.

در اینجا برخی از ارزهای دیجیتال را از نظر پاداش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

پاداش استخراج بلاک بیت کوین

پاداش block در شبکه btc را می توان مقدار بیت کوینی که در هر بلاک در زمان 10 تا 14 دقیقه تولید می شود دانست که به دستگاه های استخراج کننده آن رمز ارز یا ماینر می رسد. پاداش بیت کوین هر 4 سال یک بار برای دارندگان ماینر ها واریز می شود و قیمت های متفاوتی در زمان های مختف داشته است. امروز که این متن در حال گردآوری و بررسی است قیمت حدودی 6.2 عدد بیت کوین برای این فرایند در نظر گرفته شده است.

شبکه بلاک چین در واقع به کسانی که ماینر دارند و به استخراج می پردازند بابت قدرت پردازشی که برای شبکه استفاده می کنند پاداش می دهد که این پاداش به نوعی در ازای انتقال تایید شده تراکنش های ارز مربوطه می باشد. پاداش دادن به صورت کلی مزیت های زیادی دارد برای مثال یکی از اصلی ترین این مزیت ها را می توان ایجاد انگیزه برای ماینر ها دانست.

همچنین پاداش دادن سبب چرخش و اضافه شدن بیت کوین های جدید به مارکت نیز می شود که خود امری مهم و قابل تامل می باشد که در پی پاداش دادن به آن پرداخته می شود.

این نکته را فراموش نکنید که تعداد بیت کوین های انتهایی محدود خواهد بود که عدد 21 میلیون واحد می باشد حتما برایتان ممکن است سوال شود که در صورت تمام شدن بیت کوین ها پاداش به چه صورت خواهد بود. بله پاداشی که در این راستا بدست می آید بعد از اتمام استخراج BTC تمام خواهد شد ولی پاداشی وجود دارد که مربوط به تراکنش ها می باشد که به صورت نا متناهی این روند ادامه خواهد داشت و دارندگان ماینر خیلی هم نیازی به نگرانی در همین سو نداشته باشند.

پاداش استخراج بلاک اتریوم

در خصوص پاداش این ارز در تیتر های قبلی مقاله اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار داده شده است ولی به صورت جمع بندی بد نیست بدانید که پاداش پرداختی بابت هر بلاک از اتریوم عددی بالغ بر 2 واحد از ارز اتریوم می باشد که احتمال تغییر به 1 واحد نیز در آینده نزدیک پیش بینی شده است.

برای دریافت پاداشتان تنها نیاز به یک آدرس ولت ساده دارید که این آدرس هم می تواند مربوط به بهترین کیف پول ارز دیجیتال شما باشد و هم می تواند مربوط به صرافی که با آن کار می کنید باشد و نیازی به نگرانی در این راستا نخواهید داشت. برای مثال واریزی ها تا به امروز در حساب هایی چون تراست ولت، ولت کوینمی، ولت صرافی های کوکین، کوینکس و بایننس بدون هیچ مشکلی صورت گرفته است.

تعیین پاداش استخراج اتریوم و سود ماینینگ

تعیین پاداش استخراج اتریوم و سود ماینینگ

hash همانند یک مساله ریاضی می باشد که برای حل آن نیاز به زمان و process داریم در نتیجه پای ماینر ها و حتی بهترین دستگاه ماینر باز می شود. امروز بسیاری ار ارزها ماینر های خاص و متفاوتی دارند که هر کدام شیوه کار نسبتا مشابهی دارند ولی قدرت تحلیل ها با توجه به گرافیک ها و سی پی یو ها متفاوت می شود. باید بدانید که هش ریت یا همان نرخ هش شما به نحوه کارکرد شما بستگی دارد. برای مثال زمانی که دستگاه شما برای حل آن مساله نیاز به زمان دارد را می توان گفت.

برای اندازه گیری میزان هش ها از پتا هش، ترا هش، مگا هش و گیگا هش استفاده می شود. البته این موارد اصلی ترین واحد ها می باشند و به منزله محدودیت رمز ارزها این موضوع را تلقی نکنید. در حال حاضر اصلی ترین مشکل های ماینینگ برای تمامی کاربران را می توان بحث هزینه برق و مصرف برق دانست.

سود ماینینگ شما می تواند به عاملی به نام هزینه استخر نیز بستگی داشته باشد که چیزی در حدود 1.3 تا 2.3 درصد پیش بینی می شود.

بحثی که وجود دارد این است که کسی نمی تواند جلوی ساخته شدن دستگاه های استخراج رمز ارزها یا همان ماینر ها را بگیرد و متاسفانه سختی کار نیز به راحتی برای سیستم های مختلف قابل اندازه گیری نیست. توجه داشته باشید که افت و خیز های قیمت بیت کوین در خروجی پاداش شما نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

مخالفت ماینر ها با کاهش 70 درصدی reward استخراج ETH

طرح EIP-2878 چندی پیش ارائه شد که در پی آن قرار بود که پاداش اتر ها از عدد 2 به 0.5 تغییر یابد که با توجه به اعتراضات گسترده در هاله ای از ابهام قرار گرفت. هدف از این کاهش 75 درصدی پایین آوردن نرخ تورم و به نوبه ای تلاش برای رسیدن به جایگاه بیت کوین دیده می شود.

گرچه مساله مطرح شده امری ویژه و خاص می باشد و به راحتی امکان پذیر نیست ولی صحبت هایی که در این راستا شده است تهدیدی بزرگ برای دارندگان ماینر های ارز اتریوم تلقی می شود. این طرج برای اولین بار در 21 مرداد ماه توسط جان لالیک ارائه شد. این طرح در سایت اتر نیز آمده است و در خبر گذاری های اتریوم مجیشن نیز به این موضوع به صورت جامع پرداخته اند.

تا به امروز این ارز تغییراتی چون تغییر 5 به 3 که در حدود 40 درصد در فاز اول بوده است، سپس 32 درصد افت دیگر شامل پاداش های ETH شد و هم اکنون نیز شایعاتی در خصوص کثری 70 یا 75 درصدی وجود دارد که باید با پیگیری آخرین فاند ها نگران این موضوع باشید. در نهایت پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط گس اتریوم چیست را بخوانید.

سوالات متداول

آیا پاداش این ارز را می توان به ارز دیگری تبدیل کرد؟

بهترین پاداشی که دریافت می کنید پول می باشد اما شما می توانید پاداش خود را از سایت های معتبر زیادی تبدیل به تتر کنید.

پاداش ارز بلاک یت کوین چقدر است؟

بهتر است بدانیدکه پاداش های ماین کردن این ارز هر 4 سال برای دارندگان در نظر گرفته شده است و در حال حاضر 6.2 بیت کوین، پاداش مورد نظر نیز می باشد.

بلاک اتریوم ها در چه تایمی تشکیل می شوند؟

باید در نظر داشته باشید که برای تشکیل هر بلاک اتریوم حدود 14 ثانیه طول می کشد تا این عمل انجام شود.

آیا پاداش ها را به طور مستقیم دریافت می کنیم؟

در این راستا نگرانی برای شما وجود ندارد چرا که شما می توانید پاداش مورد نظر خود را به صورت مستقیم به کیف پول خود و یا حتی به صرافی ها انتقال دهید.

پاداش پرداختی برای هر بلاک اتریوم چه میزان می باشد؟

بهتر است بدانید که پاداش پرداختی برای هر بلاک اتریوم حدود 2 واحد از ارز اتریوم نیز می باشد. این امر و نوع پاداش در ارزهای متفاوتی یکسان می باشد.

هدف پایین آمدن میزان پاداش های اتریوم چیست؟

در این قسمت بهتر است بدانید که هدف این عملیات رساندن این ارز به بیت کوین نیز می باشد و این امر با پایین آوردن نرخ تورم ممکن است.

میزان پاداش استخراج اتریوم بعد از تغییرات به چه میزان رسیده است؟

میزان پاداش استخراج اتریوم بعد از کمی تغییرات از 2 به 0.5 رسیده است و این امر برخی از افرادی که به استخراج این ارز می پرداختند را نگران کرده است.

دلیل پاداش ها به افرادی که ارز اتریوم را استخراج می کنند چیست؟

باید بدانید که این پاداش به دلیل وجود ماینر ها و استفاده از قدرت های شبکه نیز می باشد و این پاداش برای انتقال تایید شده ارزها نیز به افراد داده می شود.

برای بیشترین خروجی از ماینر به چه چیز هایی نیاز داریم؟

شما در ابتدا کار به یک ماینر و یک CPU قوی نیاز دارید و این امر به شما کمک خواهد کرد تا میزان خروجی خود را بالا ببرید.

اگر ماینر ETH را خریداری کنیم میزان پاداش به چه صورت است؟

میزان پاداش ها به واسطه انجام عمل ماینینگ این ماینر بسیار زیاد می باشد و در ادامه کار برداشت های غیر قابل باوری را به دست می آورید.

امتیاز دهید
danial

danial

دانیال کارگر متخصص تولید محتوا حوزه ارزهای دیجیتال هستم. مدت ۵ سال است که در حوزه کریپتو فعالیت کرده و خوش حالم که به گسترش دانش ارزهای دیجیتال در وب فارسی کمک می کنم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها