تبلیغات
کلیتن آموزش ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال کلیتن چیست؟ + آموزش ماین کردن این ارز

  • توسط zeinab
  • 25 دقیقه

کلیتن چیست؟ بازار های ارز دیجیتال که تا به حال بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری های خود از آن استفاده می کنند فضای بزرگی است که این امکان را فراهم کرده که هر فردی با هر میزان سرمایه ای که دارد بتواند در این بازار معاملات خود را انجام دهد. این بازار دارای ارزهای دیجیتالی مختلفی است و تنوع بسیار زیادی در این زمینه دارد.

فهرست محتوا

همچنین موسسان و شرکت هایی هستند که برای توسعه بیشتر و از بین بردن مشکلات قبلی سعی دارند ارزهای بدون مشکل و با توانایی های بیشتر ارائه دهند. ارز دیجیتال کلیتن نمونه ای از همین ارزها می باشد که امروزه در دسترس افراد است و بر روی آن معاملات بسیاری انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره این ارز تا انتهای این مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

ارز دیجیتال کلیتن چیست؟

ارز دیجیتال کلیتن یک پلتفرم بلاک چین عمومی می باشد که یک تجربه کاربری در دسترس و محیط توسعه را با هدف انتقال ارزش فناوری بلاک چین ارائه می دهد. این نمونه از پلتفرم برترین ویژگی های بلاک چین های عمومی مانند داده ها و کنترل غیر متمرکز و هم چنین بلاک چین های خصوصی مانند قیاس پذیری بالا و تاخیر کم را از طریق یک نمونه طراحی هیبرید کارآمد به صورت پیشرفته تری ترکیب می کند.

این ارز هدفی دارد و آن هدف این است که قصد دارد فناوری بلاک چین را برای تمامی کاربران از استارت آپ های کوچک گرفته تا بخش های بزرگ سازمانی بیاورد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

این پروژه مورد توجه انواعی از برند های بسیار معتبر در تمامی جهان قرار گرفته است و این پروژه سعی بر این دارد که با چندین شرکت در حال توسعه همکاری کند و می تواند با این عمل جایگاه خوبی را به دست بیاورد. این رمز ارز مانند دیگر رمز ارزهای معتبر قصد دارد ارزش بلاک چین و تکنولوژی آن را در تمام دنیا اجرا کند که می شود گفت هدف بسیار بزرگی برای این پروژه در این زمینه می باشد.

این ارز تا به حال رشد خوب و روند افزایشی مناسبی داشته است هر چند که گاهی ریزش ها و یا نوساناتی را هم داشته است. با تمام این موضوع ها این رمز ارز یکی از رمز ارزهای معتبر است و می شود گفت ارزش بسیاری دارد و برای معاملات می تواند مناسب باشد.

قیمت ارز کلیتن چقدر است؟

کلیتن ارز دیجیتال تقریبا شناخته شده ای می باشد که در حال حاضر بسیاری از کاربران و حتی تریدر های حرفه ای بر روی آن معاملات خود را انجام می دهند. قیمت زنده قیمت ارز KLAY البته در زمان نگارش این مقاله 1.33 دلار آمریکا می باشد.

هم چنین حجم بازار مالی این ارز در این لحظه 38،065،982 است. ارز دیجیتال کلیتن در طول بیست و چهار ساعت گذشته 2.64 درصد رشد را داشته است و ارزش بازار واقعی این ارز 3،555،998،126 می باشد.

آینده ارز کلیتن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز کلیتن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی کردن ارزهایی مانند ارز کلیتن کار بسیار پیچیده ای می باشد. این کار معمولا توسط تریدر های حرفه ای با استفاده از تحلیل های تکنیکالی که بر روی نمودار کلیتن انجام می دهند مشخص می شود. تریدر های حرفه ای می توانند با بررسی نمودار قیمتی این ارز از گذشته تا به الان تا حدودی تشخیص دهند که در آینده چه اتفاقی برای این ارز خواهد افتاد.

افرادی معتقدند که این ارز بسیار رشد خوبی خواهد کرد و افرادی برخلاف آن ها می گویند که ثابت می ماند و حتی کمتر هم می شود. البته لازم به ذکر است که آینده این ارز بیشتر بستگی به این دارد که پروژه سازنده آن چقدر از اهداف خود را به عمل برساند.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

نماد کلیتن به صورت اختصاری KLAY می باشد که در بازار های جهانی با این نماد شناخته می شود. این ارز که در ماه ژوئن سال 2019 معرفی و وارد بازار شد به این دلیل که نظر بسیاری از سرمایه گذاران قوی را به خود جلب کرد در سال 2021 یکی از آلت کوین های محبوب در بین مردم شد و صعود بسیار خوب آن تعداد علاقه مندان به این ارز را بیشتر و بیشتر کرد.

برای ماین کردن کلیتن چه کاری باید انجام داد؟

برای ماین کردن کلیتن چه کاری باید انجام داد؟

در حال حاضر این ارز در ازای هر توکن بلاک استخراج می شود. برای ماینینگ کلیتن باید اول به آن بپردازیم که در چه بستری قرار دارد و با چه روشی باید آن را استخراج کرد. دستگاه استخراج کلیتن به صورت اختصاصی وجود ندارد. به نظر می رسد که این ارز با توجه به روش asic ماین می شود که در ادامه مقاله در رابطه با این مباحث بیشتر صحبت می کنیم. استخراج ارز کلیتن در ایران می تواند بسیار محدود تر از کشور های دیگر باشد.

ماینر های کلیتن کدامند؟

این نمونه از ارز دیجیتال که بسیار محبوب نیز واقع شده است توسط استیک ها و روش های مختلفی استخراج می شود که معمولا برای استخراج این ارز به دستگاه های ماینر نیازی نمی باشد چون با روش های استخراج ارزهای دیگر متفاوت است. با توجه به این موضوع که این ارز ماینر مربوط به خود را ندارد، اما در ادامه ما چند نمونه از ماینر ها را برای آشنایی شما با آن ها معرفی خواهیم کرد.

ماینر+Innosilicon T3

این دستگاه نمونه ای از دستگاه های ماینر می باشد. این دستگاه ماینر از الگوریتم 256_SHA پشتیبانی می کند. رمز ارزهایی که از این الگوریتم پیروی می کنند را می توان با استفاده از این نمونه از دستگاه ها استخراج کرد.

ماینر یو اس بی Antrouter R1 wifi solo

این ماینر ها که در دسته اولین ماینر های ای سیک که وارد بازار شده اند می باشند به اندازه بسیار کوچکی و به صورت USB ساخته شده اند. در هر کدام از این دستگاه ها که بسیار کوچک هستند معمولا یک عدد و یا دو عدد تراشه استخراج وجود دارد که از طریق آن ها ارز مورد نظر را استخراج می کنند.

انت ماینر S9

این ماینر پس از این که وارد بازار شد به یکی از کارآمد ترین و پر استفاده ترین دستگاه ها در بین دستگاه های ای سیک دیگر قرار گرفت. بسیاری از افرادی که ارزهای دیجیتال را استخراج می کردند بر روی این دستگاه نام استاندارد طلایی صنعت را گذاشته بودند و از این دستگاه برای عمل استخراج کردن که بسیار مناسب هم بود استفاده می کردند. این دستگاه توانایی محاسبات را در قدرت 180 ترا هش را دارد.

انت ماینر S17

این سری از ماینر ها را که ماینر های سری 17 هستند می توان به عنوان سود آور ترین و بهترین دستگاه ماینر نام برد. یک ویژگی منحصر به فردی که این دستگاه دارد این است که قابلیت تغییر تنظیمات و استخراج را در چندین مدل مختلف دارد. توان این دستگاه در حالت توربو با حالت معمولی آن تفاوت دارد. در این نمونه از دستگاه ها نسل دوم از تراشه های هفت نانومتری قرار گرفته شده است.

استخراج Klaytn با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج Klaytn با گوشی امکان پذیر است؟

می توان گفت این ارز را که با روش ای سیک استخراج می شود و معمولا نیاز به دستگاه های پر هزینه ماینر ندارد نیز می توان از طریق گوشی موبایل با استفاده از فراهم کردن شرایط و آموختن مهارت این موضوع، استخراج کرد. اما لازم به ذکر است که انجام عمل استخراج با گوشی موبایل به دلیل حجم سنگین و سختی که دارد ممکن است اگر گوشی موبایل شما توانایی انجام این کار را نداشته باشد و آسیب های جدی ببیند و حتی ممکن است که بسوزد و بهتر است برای استخراج زیاد از گوشی استفاده نشود.

قیمت لحظه ای کلیتن

قیمت این ارز به دلیل معاملات و عوامل تاثیر گذار بر روی این ارز نوسانات زیادی دارد و همیشه قیمت آن ثابت نیست. قیمت این ارز در این زمان که این مقاله نوشته می شود در لحظه 1.33 دلار آمریکا می باشد. ارز کلیتن به تومان در حال حاضر معادل 40.004 تومان می باشد که با توجه به تغیراتی که در قیمت دلار اتفاق می افتد، حساب کلیتن و ارزش ارز کلیتن به تومان نیز تغییر می کند.

ماشین حساب کلیتن

ماشین حساب این ارز برای راحت شدن انجام برخی از کارها بر روی این ارز طراحی شده است. ماشین حساب ارز دیجیتال به این گونه عمل می کند که برای استفاده جهت تبدیل ارزها به پول ملی و مشاهده قیمت آن ها و هم چنین برای تبدیل یک ارز به ارزی دیگر مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

یک ویژگی که این ماشین حساب ها دارند این است که در این ماشین حساب ها قیمت رمز ارزها به صورت لحظه ای به نمایش گذاشته می شود و برای مشاهده به روز ترین قیمت ها می توانید به ماشین حساب های ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

آیا کلیتن کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

کیف پول ها ابزاری هستند که امکان نگهداری ارزهای خود در آن ها را به شما می دهند و می شود در این کیف پول ها ارزهای خود را انتقال داد و یا ذخیره کرد. کیف پول های مختلفی امروزه در دسترس هستند که تمام آن ها معمولا از همه ارزها از جمله ارز دیجیتال کلیتن پشتیبانی می کنند.

می توان گفت که برای نگهداری این ارز تقریبا می شود از تمام کیف پول های معتبر موجود بدون وجود هیچ گونه مشکلی استفاده کرد. چند نمونه از کیف پول های مناسب برای این ارز عبارت از کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس، کیف پول ترزور، کیف پول سخت افزاری کیپ کی، کیف پول نرم افزاری کوینومی است.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید کلیتن کدام است؟

صرافی ها فضایی هستند که گاهی در قالب سایت و گاهی به صورت اپلیکیشن ها وجود دارند و فعالیت می کنند. صرافی ها شبکه هایی پیشرفته هستند که فضایی ایده آل برای کسب درآمد خود از بازار های ارز دیجیتال به این روش ایجاد کرده اند.

هم چنین صرافی ها فضای مناسبی برای معاملات و تبدیل ارزهای دیجیتالی شما به پول ملی و یا بر عکس هستند که بسیار تا الان کارآمد و مفید بوده اند. در ادامه چند نمونه از صرافی های خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد تا در صورت نیاز از این صرافی ها برای معاملات خود با داشتن اطلاعاتی از آن ها استفاده کنید.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین به دلیل ویژگی های مثبت و میزان کارمزد مناسبی که دارد یکی از صرافی های محبوب کاربرانی است که در این زمینه فعالیت می کنند. این صرافی امکان این را دارد که بتوانید به صورت مستقیم ارزهای دیجیتال مختلف را خریداری کنید. هم چنین رابط کاربری بسیار ساده و آسانی دارد.

صرافی بیت رکس

این صرافی که یکی دیگر از صرافی های شناخته شده و معتبر می باشد که برای استفاده ایرانیان بسیار دشوار است. کاربرانی که در ایران هستند و می خواهند از این صرافی استفاده کنند می توانند از وی پی ان برای این که این سیستم به هویت آن ها دست پیدا نکند استفاده کنند.

این صرافی امنیت بسیار بالایی دارد و از ارزهای دیجیتالی متنوعی پشتیبانی می کند و از ارزهای فیات و یا همان واقعی پشتیبانی نمی کند و فقط در راستای تبدیل ارزهای دیجیتال فعالیت می کند.

صرافی بایننس

روش کار این صرافی بازار معاملاتی می باشد و به عنوان واسطه بین طرفین معامله عمل می کند. این صرافی مقدار کارمزد خود را کم تعیین کرده است تا تمام کاربران بتوانند بدون پرداخت کارمزد زیاد در آن فعالیت کنند. هم چنین این صرافی خدمات پشتیبانی بسیار قوی را دارد و دارای اپلیکیشن موبایل برای سیستم عامل های ios و اندروید می باشد.

کدام صرافی های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

درباره کلیتن و انواع کلیتن می توان گفت که برای خرید و فروش و حتی تبدیل آن ها به ارزهای واقعی و یا ارزهای دیجیتال دیگر از صرافی ها استفاده کرد. امروزه صرافی های بسیاری در ایران موجود هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. گفته می شود که بهترین صرافی های شناخته شده برای این ارز صرافی های OKEx، Gate.io و بیت ترکس می باشند. در ادامه چند نمونه از صرافی های ایرانی را برای آشنایی بیشتر به شما معرفی می کنیم.

صرافی تبدیل

این صرافی نمونه ای از صرافی های ایرانی جدید است که از امکانات به روز تری نسبت به صرافی های دیگر برخوردار است. این صرافی دارای پکیج آموزشی گام به گام برای افراد مبتدی در سایت خود می باشد و پشتیبانی کامل 24 ساعته به صورت پاسخگویی در همه صورت را دارا است.

صرافی اکسیر

این صرافی نمونه ای دیگر از صرافی های ایرانی می باشد که در رده چهارم صرافی ها قرار می گیرد. این صرافی مدعی این است که از کیف پول های بسیار امنی استفاده می کند و امنیت در این صرافی به صورت کامل وجود دارد.

صرافی اوکی اکسچنج

این صرافی یک نمونه از صرافی های ایرانی است و به دلیل خدمات حرفه ای مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی قرار گرفته است. این صرافی که از سال 1396 در ایران شروع به فعالیت در این زمینه کرده است از تقریبا 15 نوع از ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می کند.

آیا تعداد توکن های Klaytn محدود است؟

معمولا تمامی ارزهای دیجیتالی که وجود دارند دارای تعدادی توکن هستند که مورد معامله قرار می گیرند. در برخی از ارزها تعداد این توکن ها مشخص شده است و در برخی مشخص نمی شود. ارز دیجیتال کلیتن از ارزهایی است که تعداد توکن های آن مشخص نشده است ولی تا به امروز 2،556،042،504 تعداد از توکن های آن در معاملات استفاده شده است.

پاداش استخراج کلیتن چیست؟

پاداش های اسخراج این ارز و یا همان جایزه ماین کردن که به معنی سود هایی است که از عمل استخراج آن به دست می آید و به افرادی که این عمل را انجام می دهند تعلق می گیرد به صورت توکن هایی از همان ارز و یا توکن هایی از ارزهای دیگر می باشد.

 چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

اتفاقات و یا عواملی هستند که بر روی این رمز ارز و تعیین قیمت آن و حتی رمز ارزهای دیگر تاثیر فراوانی دارند. این عوامل به عنوان مثال می تواند حجم بازار، مارکت کپ و میزان خرید و فروشی که توسط کار بران بر روی این ارز انجام می شود باشد.

منظور از توکن سوزی کلیتن چیست؟

زمانی که اتفاقاتی بر روی این ارز تاثیر ناگهانی می گذارد و باعث کاهش قیمت این ارز می شود، موسسین و یا شرکت های سازنده این توکن، توکن هایی از آن را برای عملکرد بهتر این ارز می سوزانند و از بین می برند که به این عمل توکن سوزی گفته می شود.

جایزه ماین کردن کلیتن چیست؟

جایزه ماین کردن همان پاداش استخراج این ارز می باشد که کمی قبل درباره آن توضیحاتی دادیم. افرادی که عمل استخراج این ارز را انجام می دهند در پایان آن مقداری توکن از ارزهای دیگر و حتی از خود همان ارز به دست می آورند که به آن جایزه ماین کردن گفته می شود.

جدول اطلاعات

در این بخش از جدول اطلاعات چکیده ای از توضیحات مقاله را به صورت کوتاه برای شما قرار می دهیم.

موضوعکلیتن
عوامل تاثیر گذار بر این ارزمارکت کپ، خرید و فروش
صرافی های ایرانیاکی اکسچنج، اکسیر و تبدیل
صرافی های خارجیصرافی کوکوین، بایننس
تعداد توکنتعداد توکن نا محدود

بستر شبکه انتقال کلیتن

شبکه بلاک چین انتقال ارز کلیتن در انواع مختلفی طراحی شده است. این شبکه ها به سه دسته شبکه سلولی مرکزی، شبکه نود نهایی و شبکه زنجیره ای خدمات تقسیم می شوند که هر کدام در بستر انتقال این ارز نقش های مخصوص به خود را دارند.

مقایسه ارز دیجیتال کلیتن با دیگر ارزهای دیجیتال

مقایسه ارز دیجیتال کلیتن با دیگر ارزهای دیجیتال

همان طور که می دانید ارز دیجیتال klay با دیگر ارزهای دیجیتال موجود در این زمینه تفاوت هایی دارند و نحوه عملکرد و پشتوانه آن ها با یک دیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به مقایسه این ارز با چند ارز دیگر می پردازیم.

مقایسه با مونرو

ارز دیجیتال مونرو می توان گفت که یک نمونه از فورکی در بایت کوین ها است. در این بلاک چینی که وجود دارد و جدید است هر دو دقیقه یک بلاک ذخیره می شود در صورتی که سرعت ارز کلیتن در این زمینه از این ارز بیشتر است.

مقایسه با اتریوم

اتریوم یک پلتفرم آزاد در فناوری بلاک چین می باشد که بعد از بیت کوین محبوب ترین و شناخته شده ترین ارز موجود در بازار های ارز دیجیتال می باشد و جایگاه ارز کلیتن با اتریوم بسیار متفاوت است.

مقایسه با دوج کوین

دوج کوین ها در واقع می توان گفت که شبکه هایی برای انتقال ارزش پول می باشند. این ارز در ابتدا برای شوخی ارائه شده بود که بعد به جایگاه ویژه ای دست یافت. بر خلاف این ارز، ارز کلیتن یک نمونه از آلت کوین ها می باشد.

مقایسه با آی سی پی

ارز دیجیتال آی سی پی نمونه ای از ارزهای دیجیتالی است که گفته می شود در زمان عرضه بازار در مدت 4 روز رتبه چهارم کریپتو کارنسی را به دست آورد اما ارز کلیتن دارای رتبه 50 در بازار می باشد.

تحلیل تکنیکال کلیتن

تعدادی از افراد که به صورت حرفه ای در این بازار فعالیت می کنند و به آن ها تریدر گفته می شود، بررسی هایی بر روی نمودار این ارز انجام می دهند که به پیش بینی کوتاه مدت و بلند مدت این ارز کمک می کنند. به این عمل تریدر ها تحلیل تکنیکال این ارز می گویند.

تحلیل فاندامنتال کلیتن

تحلیل فاندامنتال این ارز وابسته به پشتیبانی و اهداف این پروژه می باشد و براساس این مسائل ارزیابی می شود. در واقع تحلیل فاندامنتال تحلیل هایی است که از آینده دور ارزهای دیجیتال با توجه به اهداف آن ارز خبر می دهد.

بالاترین و پایین ترین قیمت کلیتن

در سایت هایی که به روز قیمت ارزها به صورت بروز رسانی هر روزه وجود دارد می توانید قیمت های به روز شده را مشاهده کنید. اما بالا ترین قیمت این ارز 1.32 دلار و پایین ترین قیمت این ارز 1.28 دلار در زمان نگارش این متن می باشد.

موسس این ارز دیجیتال کیست؟

شرکتی که که در پشت بلاک چین کلیتن قرار دارد شرکت GroundX می باشد که بنیان گذار این شرکت شخصی به نام jaesun Han می باشد که این ارز دیجیتال را در سال 2019 ارائه کرده است.

این ارز دیجیتال از چه پروژه هایی حمایت می کند؟

این ارز دیجیتال که به عنوان اکوسیستمی از طیف بزرگی از برنامه های غیر متمرکز است از حوزه های متعددی مانند مدیریت دارایی های دیجیتال، جمع آوری و تجارت هنر، توسعه بازی و مبادلات غیر متمرکز حمایت می کند.

سوالات متداول

استخر مالی کلیتن چیست؟

استخر مالی کریتن فضایی است که درصدی از توکن های سوخته شده در این فضا قرار می گیرند و تقسیم می شوند.

وایت پیپر کلیتن چیست؟

وایت پیپر در واقع همان وعده ها و اهدافی است که قرار است بر روی این ارز انجام شود و توسط موسسین آن اعلام می شود.

خرید ارز Kaly و فروش ارز Klay چگونه انجام می شود؟

صرافی هایی وجود دارند که این ارز در آن ها خرید و فروش می شود که می توان از این صرافی ها استفاده کرد.

بهترین صرافی ها برای معامله این ارز کدام اند؟

نمونه ای از برترین صرافی ها برای معامله این ارز صرافی OKEx، Bybit و بایننس و کوکوین معرفی شده است.

چگونه از این ارز باید نگهداری کنیم؟

کیف پول هایی که برای نگهداری این ارز تولید شده اند بهترین گزینه برای نگهداری این ارز دیجیتال می باشند.

چه کسانی می توانند بر این ارز معامله کنند؟

تمامی افراد و کاربرانی که در این زمینه فعالیت دارند می توانند برای معامله از این ارز استفاده کنند.

ویژگی های ارز Klay چیست؟

نمونه ای از ویژگی های این ارز این است که سرمایه گذاران بزرگی بر روی این ارز سرمایه گذاری می کنند.

عکس های klay موجود می باشند؟

اگر قصد مشاهده عکس های این ارز را دارید می توانید به سایت ها و پلتفرم هایی که عکس آن موجود است مراجعه کنید.

Klay چیست؟

klay همان نماد اختصاری ارز دیجیتال کلیتون است که پلتفرمی در شبکه بلاک چین می باشد.

آیا در صرافی های ایرانی هم این ارز معامله می شود؟

ارز دیجیتال کلیتون در برخی از صرافی های ایرانی نیز قابل معامله می باشد و به راحتی می شود آن را خرید و فروش کرد.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها