تبلیغات
آیا در ایران قانونی برای استخراج بیت کوین وجود دارد؟ آموزش ارزهای دیجیتال

بیت کوین چه ربطی به برق دارد؟ بررسی دقیق این دو

  • توسط zahra
  • 23 دقیقه

بیشترین سوالی که امروزه سرمایه گذاران و کاربران رمز ارزهای دیجیتالی به خصوص کاربران ارز بیت کوین دارند این است که بیت کوین چه ربطی به برق می تواند داشته باشد؟ عوامل بسیاری هستند که می توانند به این ارز دیجیتالی مرتبط باشند و ما متوجه آن ها نباشیم. در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس می خواهیم به صورت دقیق بررسی کنیم که پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین چه ربطی برق دارد و همه اطلاعات مربوط به این موضوع را به صورت کامل به شما توضیح دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات مهمی پیرو این مسئله بهره مند شوید.

بیت کوین چه ربطی به مصرف برق دارد؟

بیت کوین چه ربطی به مصرف برق دارد؟

بیشترین سوالی که امروزه فعالان در عرصه ارزهای دیجیتالی دارند این است که رمز ارز دیجیتالی بیت کوین چه ربطی به مصرف های برق و انرژی می تواند داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که شما برای ماین کردن و استخراج رمز ارزهای دیجیتالی به خصوص بیت کوین ها احتیاج به دستگاه های ماینری دارید که برای این کار طراحی شده اند.

این ماینر ها نیز به علت ساز و کار هایی که دارند و کار های سنگینی که انجام می دهند، مصرف برق ماینر و انرژی بسیار بالایی را دارا می باشند. البته برخی از این دستگاه های ماینر دارای مصرف انرژی پایین تر و قدرت هش ریت کم تری می باشند.

به همین دلیل نیز می توان گفت که بیت کوین ها مصرف زیاد برق را در کشور ما به دنبال دارند. مهم است بدانید که استفاده از این دستگاه های ماینر به همین علت در کشور ما و همچنین کشور چین ممنوع اعلام شده است و دیدن آن جرایمی را برای فرد مصرف کننده به دنبال خواهد داشت.

چرا مصرف برق بیت کوین بالاست؟

چرا مصرف برق بیت کوین بالاست؟

همان طور که می دانید ماینر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی می خواهند که معادلات و مسائل پیچیده ریاضی که بر سطح بلاک چین قرار گرفته است را حل کنند. برای انجام این کار شما باید از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای قدرت بسیار بالا باشند و از الگوریتم POW پشتیبانی نمایند.

همچنین شما باید دستگاه ماینری داشته باشید که به وسیله آزمون و خطا، مسائل ریاضی بر سطح بلاک چین را حل نماید. پس به طور طبیعی می توان به این نتیجه رسید که شما به ماینری نیازمند می باشید که دارای توان پردازشی بالایی باشد و از پس حل کردن این معادلات سخت بر آید.

به همین دلیل نیز این کامپیوتر ها به علت داشتن توان پردازشی بالا و اجبار به ماندن در حالت اجرا به صورت شبانه روزی و 7 روز هفته، مصرف زیاد برق و انرژی را به دنبال دارند.

قطعی برق چه ربطی به ماینینگ دارد؟

برای این که کار های استخراج ارزهای دیجیتالی را انجام دهید، در ابتدا شما باید ماینری را با توجه به شرایط خود تهیه کنید. فرایند ماینینگ نیز به علت این که دستگاه های ماینر باید به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته در حال انجام کار باشند و از الگوریتم POW استفاده نمایند احتیاج به برق های زیادی دارند. به همین علت نیز میزان برق مصرفی بسیار بالا و قطعی های برق را در پی دارد.

آیا ترید بیت کوین ربطی به برق دارد؟

افرادی که در عرصه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند، حتما تا به حال نام ترید کردن رمز ارزهای دیجیتالی را شنیده اند. در ابتدا بگذارید که به شما معنا و مفهوم ترید کردن را یاد آوری نماییم. در واقع ترید به معنای خرید و فروش و یا معامله با پرداخت هزینه از خریدار به فروشنده می باشد.

ترید کردن را شما می توانید به شیوه ها و روش های مختلف کوتاه مدت و یا بلند مدت انجام دهید. در پاسخ به این سوال که آیا ترید رمز ارز دیجیتالی بیت کوین ربطی به برق دارد یا خیر می توان گفت که برای این کار نیاز چندانی به مصرف برق نداریم.

البته برای خریداری این ارز دیجیتالی و یا معامله و ترید کردن آن شما به یک دستگاه رایانه نیازمند هستید اما این مصرف برق آن قدر زیاد نیست که هزینه های سنگینی را برای شما به دنبال داشته باشد.

بیت کوین چه ربطی به قطع شدن برق دارد؟

حتما در روز های اخیر که قطعی های مداوم برق را در شهر های مختلف ایران دیده ایم، این سوال ذهنتان را درگیر کرده که استخراج رمز ارز دیجیتالی بیت کوین چه ارتباطی به این قطعی های برق می تواند داشته باشد؟ برای ماین کردن این رمز ارز دیجیتالی شما در ابتدا باید دستگاه ماینری را تهیه کنید که بتواند با استفاده از الگوریتم های قوی ارزهای رمزنگاری شده را استخراج نماید.

این دستگاه ها به طور معمول از الگوریتم POW برای کار های خود استفاده می کنند و به صورت شبانه روزی و 7 روز هفته مشغول به فعالیت می باشند. به همین دلیل میزان مصرف برق و انرژی هر دستگاه ماینر بسیار زیاد می باشد و مجبور می شود که از برق منازل مسکونی برای ادامه کار خود استفاده نماید.

البته به علت قطعی های متوالی برق در سراسر کشور همه مزارع بیت کوینی و فارم های ارزهای دیجیتالی کشف و تعطیل شدند. به همین دلیل نیز دولت چین استخراج و ماین کردن این رمز ارز پر طرفدار را در کشورش ممنوع اعلام کرده است.

میزان مصرف برق دستگاه بیت کوین چقدر است؟

میزان مصرف برق دستگاه بیت کوین چقدر است؟

همان طور که می دانید مصرف دستگاه های ماینری که کار های استخراج بیت کوین را انجام می دهند بسیار بالا می باشد. البته این میزان مصرف برق بسته به نوع ماینر ها می تواند کم یا زیاد باشد. به عنوان مثال دستگاه انت ماینر مصرفی برابر با 1050 وات را دارا می باشد.

برخی دیگر از ماینر ها نیز میزان مصرف برقشان از این مقدار کم تر و یا بیشتر می باشد. برخی از آن ها مصرفی معادل با 3000 وات و برخی دیگر مصرفی معادل 900 وات را بر عهده دارند. البته هرچه میزان مصرف برق دستگاه ماینر شما کم تر باشد، ارزش و بهای آن نیز بیشتر می باشد.

مزرعه های بیت کوین چقدر برق مصرف می کنند؟

مزرعه های بیت کوین چقدر برق مصرف می کنند؟

اگر بخواهیم میزان مصرف برق مزرعه های بیت کوینی را برای شما شرح دهیم، نمی توان مقدار مشخص و دقیقی را برای آن مثال زد. این مقدار مصرف برق فارم ها و مزارع بیت کوینی بستگی به تعداد ماینر ها و نوع آن ها داشته و نمی توان مقدار دقیق و مشخصی را برای آن مثال زد.

به عنوان مثال مزرعه ای که 30 عدد ماینر کم مصرف در آن مشغول به فعالیت می باشند مصرفی برابر با سی تا نود هزار وات و یا بیشتر را در پی خواهند داشت. دیگر فارم های بیت کوینی که تعداد بیشتری ماینر در آن مشغول به استخراج می باشند، مصرف های بیشتری را به دنبال دارند. پس می توانیم به این نتیجه برسیم که به صورت دقیق مشخص نمی باشد که این فارم ها چقدر برق را مصرف می کنند.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

یکی از بزرگ ترین معضل هایی که امروزه وجود دارد قطعی های مکرر برق های مناطق مسکونی به علت استفاده از دستگاه های ماینر و استخراج رمز ارز دیجیتالی بیت کوین می باشد. در ماه های اخیر نیز شاهد قطعی های مداوم برق ها بودیم که صدای اعتراض مردم زیادی را در شهر های مختلف کشور به دنبال داشت.

البته لازم به ذکر است که با تلاش های شبانه روزی مکان نگه داری اکثر این دستگاه ها کشف شد و ماینر های بسیاری توقیف شد. در این قسمت از مقاله می خواهیم همه اطلاعات موجود در این زمینه را در یک جدول جمع بندی کرده و اطلاعات لازم را به شما ارائه دهیم.

موضوعبیت کوین چه ربطی به برق دارد؟
آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟در کشور ما انجام این کار غیر قانونی محسوب می شود.
میزان برق مصرفی ماینر هابستگی به تعداد و نوع آن ها دارد.
ماینر های انجام این کاربیت مین انت ماینر s9، آوالون ماینر
میزان مصرف برق فارم بیت کوینبه صورت دقیق مشخص نمی باشد.
آیا در ایران قانونی برای استخراج بیت کوین وجود دارد؟

آیا در ایران قانونی برای استخراج بیت کوین وجود دارد؟

افرادی که به دنبال کسب سود بیشتر در دنیای ارزهای دیجیتالی می باشند، دوست دارند که به وسیله ماین کردن نیز درآمد بیشتری را برای خود کسب کنند. جالب است بدانید که استفاده از این دستگاه های ماینر در کشور ما به هیچ عنوان قانونی نبوده و مشاهده آن ها نیز جرایمی را در پی خواهد داشت.

نکته مهم این است که هیچ قانونی برای استخراج این رمز ارز دیجیتالی وجود نداشته و به هیچ عنوان استفاده از آن ها قانونی نمی باشد. دلیل این ممنوعیت استخراج نیز همان طور که در قسمت بالا تر اشاره کردیم، مصرف زیاد برق و انرژی می باشد که باعث قطعی های مکرر برق می شود.

مصرف برق بیت کوین در جهان چگونه است؟

اگر می خواهید بدانید که مصرف برق ماینر های استخراج کننده رمز ارز دیجیتالی بیت کوین در جهان چقدر می باشد، باید در ابتدا به نوع و تعداد ماینر ها نگاه کنید. اگر ماینری که شما در دست دارید از ماینر های کم مصرف باشد، مقدار بیت کوین کم تری را استخراج می کند و همچنین برق کم تری را نیز مصرف می کند. به علت این که تعداد دقیق ماینر ها و نوع آن ها در سطح جهان و بین المللی مشخص نمی باشد، مصرف برق آن نیز در جهان مشخص نیست.

مصرف برق ماینر های استخراج کننده چقدر است؟

برای برآورد میزان مصرف ماینر های استخراج کننده بیت کوین ها در ابتدا باید به نوع و تعداد آن ها دقت کنید. بسته به نوع آن ها ممکن است که مصرف آن ها کم تر و یا بیشتر باشد. همان طور که در قسمت بالاتر نیز عنوان کردیم مقدار مصرف برق این ماینر ها به صورت دقیق مشخص نبوده و نمی توان مقدار دقیق مصرف آن ها را محاسبه کرد. ممکن است که مصرف برق این دستگاه های ماینر 1000 وات و یا بیشتر باشد.

کدام ماینر ها کمترین میزان برق را برای استخراج بیت کوین مصرف می کند؟

کدام ماینر ها کمترین میزان برق را برای استخراج بیت کوین مصرف می کند؟

در دنیای ارزهای دیجیتالی ماینر های بسیاری هستند که بیت کوین ها را استخراج می کنند و بسته به نوع آن ها مصرفشان نیز متفاوت می باشد. برخی از این ماینر ها مصرف برق کم تر و برخی دیگر مصرف برق بیشتری را دارند. در این قسمت می خواهیم به شما برخی از این ماینر های کم مصرف را معرفی کرده و توضیحاتی درباره آن ها به شما ارائه دهیم.

بیت مین انت ماینر Ant miner S9

یکی از مناسب ترین و بهترین دستگاه ماینر هایی که در زمینه استخراج ارزهای دیجیتالی فعالیت می کند دستگاه بیت مین انت ماینر Ant miner S9 می باشد که مصرف برق و انرژی نسبتا خوبی را دارا می باشد. این دستگاه یکی از معروف ترین ماینر های ارزهای دیجیتالی می باشد که توانسته است در طی چند سال گذشته بسیار موفق عمل کند.

دستگاه بیت مین انت ماینر Ant miner S9 علاوه بر این که دارای مصرف برق بسیار پایینی می باشد، قدرت هش بالایی داشته و بیت کوین ها را با سرعت بالایی استخراج می کند. این دستگاه توان مصرفی برابر با 1130 وات داشته و نرخ هشی معادل با 14 ترا هش را دارا می باشد.

بیت مین انت ماینر s11

یکی از جدید ترین دستگاه هایی که در سال 2018 تولید شده بیت مین انت ماینر s11 می باشد که دارای قدرت بسیار زیادی است. این دستگاه دارای قدرت هشی برابر با 20 ترا هرتز بوده و مصرف بسیار پایینی را دارا می باشد. میزان مصرف برق و انرژی دستگاه بیت مین انت ماینر s11 معادل با 1530 وات می باشد و می تواند جزء ماینر های خانگی به حساب آید.

AVALON آوالون ماینر

AVALON ماینر یکی از بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین می باشد که دارای مصرف بسیار پایین و قدرت هش بالایی می باشد. این دستگاه از طرفداران زیادی در زمینه ارزهای دیجیتالی بهره مند بوده و نزدیک به 15 ترا هش قدرت را دارا می باشد.

آوالون ماینر دارای میزان مصرف برقی برابر با 850 وات بوده که در مقایسه با سایر ماینر ها یک مقدار بسیار کم به حساب می آید. علاوه بر این ها دستگاه آوالون ماینر، صدا و گرمای کمی را تولید می کند که یکی از بزرگ ترین مزیت ها برای این دستگاه به شمار می رود.

 ایبنگ Ebang ماینر

یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین دستگاه های استخراج ایبنگ ماینر می باشد که مصرف کم برق و انرژی را به دنبال دارد. این دستگاه در سال 2018 تولید شده و نرخ هشی برابر با 17 ترا هش را دارا می باشد. دستگاه ایبنگ ماینر بدون شک یکی از بهترین دستگاه هایی می باشد که مصرف برق آن برابر با 1760 وات بوده و صدای کمی را تولید می کند. البته بهتر است که این ماینر در محلی دور از مناطق مسکونی نگه داری شود.

 اینوسیلیکون ماینر innosilicon

اینوسیلیکون ماینر یکی از پر قدرت ترین ماینر های موجود در عرصه ارزهای دیجیتالی است که دارای 36 ترا هرتز قدرت هش می باشد. این دستگاه با توجه به نرخ هش بالایی که دارد، مصرف پایینی داشته و می تواند یکی از کم مصرف ترین دستگاه ها در زمینه ارزهای دیجیتالی محسوب شود.

از بزرگ ترین مزایایی که این دستگاه دارد، تولید صدا و گرمای کم می باشد. شما می توانید برای تهیه این دستگاه ماینر آن را از سایت های مختلف اینترنتی سفارش داده و خریداری کنید.

نحوه محاسبه میزان مصرف بیت کوین

در حالت کلی برای محاسبه میزان مصرف بر بیت کوین ها هیچ فرمول و شیوه خاصی موجود نمی باشد. شما برای این که بدانید یک ماینر چه مقدار برقی را مصرف می کند می توانید مشخصاتی که روی آن نوشته شده است را مطالعه کرده و از مقدار برق مصرفی آن با خبر شوید.

البته شما می تواند برای نحوه محاسبه دقیق بیت کوین ها به سایت های مختلفی مانند آپارات مراجعه کرده و همه آموزش های لازم را فرا بگیرید. همچنین شما می توانید با یک جست و جوی ساده در برنامه ای مانند یوتیوب نیز همه فیلم ها و کلیپ های موجود را پیدا کرده و تماشا کنید.

استخراج بیت کوین با برق خانگی امکان پذیر است؟

بیشترین سوالی که افراد فعال در زمینه ارزهای دیجیتالی دارند این است که آیا می توان به وسیله برق های خانگی نیز کار های استخراج بیت کوین را انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دستگاه های ماینر برای انجام این کار احتیاج به برق بسیار زیادی را دارند که هیچ گونه قطعی را به دنبال نداشته باشد.

این دستگاه ها باید به صورت شبانه روزی و مداوم کار کنند و برق و انرژی بسیار زیادی را مصرف می کنند. به همین دلیل نیز می توان به این نتیجه رسید که به هیچ عنوان برق های خانگی برای انجام ماین کردن مناسب نیستند و نمی توان به وسیله برق های منازل مسکونی استخراج رمز ارز دیجیتالی بیت کوین را انجام داد.

علاوه بر این موضوع باید هزینه های سر سام آور برق این دستگاه را نیز در نظر گرفت که بسیار زیاد می باشد.

نحوه شناسایی مکان های دارای دستگاه استخراج بیت کوین از روی میزان مصرف برق

بیشتر افرادی که دارای دستگاه های ماینر می باشند از راه ها و روش هایی استفاده می کنند که این دستگاه را مخفی نگه دارند اما نکته قابل توجه این است که ماموران اداره برق می توانند به وسیله برق بسیار زیادی که این دستگاه ها مصرف می کنند، محل نگه داری آن ها را پیدا کرده و ماینر ها را توقیف نمایند.

مکان هایی که در آن ها دستگاه های ماینر نگه داری می شود، سر و صدای بسیاری در آن وجود داشته و می توانند ماموران به راحتی آن ها را کشف و یا پیدا نمایند. علاوه بر این ها با مصرف برق بسیار بالا و قطعی های برقی که در آن منطقه وجود دارد نیز پیدا کردن مکان های نگه داری این دستگاه ها کار بسیار آسانی می باشد.

در پایان باید گفت که بسیار در مورد استخراج بیت کوین صحبت شد و حال این سوال مطرح می شود که آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین چقدر است؟ و یا این که بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین کدام است؟ جهت کسب جواب از لینک ها کمک بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

استخراج بیت کوین چه ربطی به برق دارد؟

شما برای استخراج و ماین کردن رمز ارز دیجیتالی بیت کوین به دستگاه هایی نیاز دارید که این کار را انجام دهد. ماینر ها نیز به علت این که به صورت شبانه روزی و با الگوریتم های قوی مشغول به فعالیت می باشند، مصرف زیادی را بر عهده دارند.

میزان مصرف برق فارم های بیت کوین چقدر می باشد؟

میزان مصرف برق و انرژی مزرعه های بیت کوینی به تعداد و نوع دستگاه های ماینر بستگی داشته و به صورت دقیق مشخص نیست.

آیا می توان به وسیله برق های خانگی نیز ماین کردن بیت کوین را انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برق های خانگی به تنهایی جوابگوی مصرف ماینر ها نیستند و نمی توانند برای این کار مناسب باشند.

مصرف برق رمز ارز دیجیتالی بیت کوین در کشور ایران به چه صورت می باشد؟

در حالت کلی میزان مصرف برق و انرژی ماینر های بیت کوین در کشور ما بسیار زیاد می باشد و باعث قطعی های مداوم برق می شود.

علت مصرف برق بیت کوین چه می باشد؟

به علت این که ماینر های استخراج بیت کوین ها به صورت شبانه روزی و 7 روز هفته مشغول به فعالیت می باشند و احتیاج به یک فناوری خاص و الگوریتم استخراجی قوی دارند، مصرف برق آن ها زیاد است.

هزینه مصرف برق بیت کوین چقدر است؟

در حالت کلی هزینه مصرف برق این ارز دیجیتالی به صورت دقیق مشخص نمی باشد و به نوع و تعداد دستگاه های ماینر بستگی دارد.

مصرف اینترنت بیت کوین به چه صورت می باشد؟

بر خلاف تصوری که بیشتر مردم دارند میزان مصرف اینترنت رمز ارز دیجیتالی بیت کوین کاملا استاندارد می باشد و هزینه های زیادی را ندارد.

قبض برق بیت کوین به چه صورت می باشد؟

قبض برق این رمز ارز دیجیتالی قیمت بسیار بالایی دارد و هزینه های آن زیاد می باشد.

چگونه می توانیم بفهمیم که در چه جاهایی ماینر نگه داری می شود؟

ماینر ها صدا و گرمای زیادی را تولید می کنند و همچنین مصرف برق زیادی دارند. با همین نکات کوچک می توان به راحتی محل نگه داری آن ها را پیدا کرد.

آیا ترید بیت کوین نیز برق مصرف می کند؟

برای ترید و یا معامله بیت کوین برق مصرفی شما کاملا استاندارد می باشد و هزینه های اضافی به دنبال نخواهد داشت.

آیا استخراج بیت کوین در کشور ما قانونی می باشد؟

در ایران به علت قطعی های مکرر برق استفاده از ماینر ها غیر قانونی محسوب می شود.

آیا مصرف برق ماینر های استخراج کننده مشخص می باشد؟

مصرف برق این ماینر ها به نوع آن دستگاه بستگی دارد.

مصرف برق این ارز در جهان چگونه می باشد؟

مصرف برق بیت کوین در جهان بسیار بالا می باشد و به صورت دقیق مشخص نمی باشد.

چه ماینری برق کم تری را مصرف می کند؟

آوالون ماینر یکی از ماینر هایی می باشد که برق کم تری را مصرف می کند.

کدام یک از ماینر ها دارای قدرت هش بالا و مصرف پایین می باشد؟

دستگاه ایبنگ ماینر یکی از بهترین دستگاه هایی می باشد که دارای قدرت هش بالا و مصرف پایین است.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها