تبلیغات
هورایزن آموزش ارزهای دیجیتال

آینده ارز دیجیتال هورایزن + راهنمای خرید و فروش آن

  • توسط zeinab
  • 21 دقیقه

ابتدا برای آشنایی با ارز دیجیتال هورایزن بهتر است با اطلاعاتی درباره بازار هایی که این ارزها در آن وجود دارند آشنا شویم. بازار های ارز دیجیتال یک بازار تقریبا جدید است که توانسته توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند زیرا این بازار ها این امکان را برای همه افراد قرار داده است تا بتوانند بدون هیچ گونه سابقه و مدرک تحصیلی و در هر سن و سالی از این بازار استفاده کنند و برای سرمایه گذاری و کسب درآمد به این فضای دیجیتالی مراجعه کنند. این بازار با فراهم کردن تنوع بسیاری از ارزها امکان انتخاب را برای افراد بیشتر کرده است و در هر زمینه ای فعالیت می کند که روز به روز در حال پیشرفت قرار بگیرد. در ادامه قصد داریم در صرافی ارز دیجیتال بیستکس درباره ارز هورایزن که یک نمونه از ارزهای موجود در این بازار می باشد بپردازیم.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال هورایزن چیست؟

ارز دیجیتال هورایزن چیست؟

ارز دیجیتال هورایزن یک نمونه از ارزهای دیجیتالی می باشد که دارای یک شبکه و توکن های غیر متمرکز است. هدف پروژه این ارز دیجیتال از بین بردن مشکلات امنیتی و مقیاس پذیری که در بلاک چین وجود دارد است. این ارز با ایجاد کردن حریم خصوصی برای افراد و به کار گرفتن زنجیره های جانبی نود هایی با وظایف مختلف یک بستر امن و مقیاس پذیر برای افراد فراهم کرده است.

قیمت ارز هورایزن با واحد ۹ دلار در صرافی ها لیست شد و پس از مدت کوتاهی پامپی به قیمت ۱۹ دلار داشت و با این قیمت تا مدت زمانی در صرافی ها مورد معامله قرار گرفته بود.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد و پس از آن به رشد خوبی رسید یک ارز محبوب در بین کاربران قرار گرفت و بسیاری از افراد بر روی این ارز سرمایه گذاری هایی را انجام دادند که بتوانند از این ارز سود های خوبی دریافت کنند.

پروژه این ارز همواره بر این امر تلاش می کند که بیشتر این ارز را توسعه دهد و جایگاه بهتری برای آن فراهم کند. با توجه به اهداف و تلاش تیم این پروژه آینده خوبی برای این ارز ممکن است وجود داشته باشد و با در نظر گرفتن حجم بازار و رشد خوب آن می توان گفت که ارز دیجیتال ارزشمندی است ولی در بازار های ارزهای دیجیتال هرگز ثبات و قطعیتی وجود ندارد.

آینده ارز هورایزن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

این ارز با توجه به رشد های قیمتی و حمایت هایی که شده است و هم چنین اهدافی که تیم پشتیبانی آن در راستای توسعه این ارز دارند آینده خوبی برای آن پیش بینی شده است. تاکنون اخبار دقیقی درباره هورایزن و قیمت دقیقی از آن تا سال ۲۰۲۲ در دسترس نیست اما بنا بر گفته هایی از سوی تحلیل گران این ارز قرار است دوباره در آینده سقف قبلی قیمت خود را بشکند. البته این پیش بینی ها دقیق نیست و در صورت هماهنگی بازار و رشد بازار عملی خواهد شد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۱ دچار نوسانات بسیاری شده است و صعود ها و سقوط های ناگهانی زیادی را تجربه کرده است. این ارز در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ دارای قیمت ۸۵.۳۸ دلار بوده است و پس از آن در ماه نوامبر توانست به قیمت ۱۱۶.۲۵ دلار برسد. پس از گذشت این اتفاقات قیمت ارز هورایزن به صورت نوسانی محدودی کاهش یافت و تا ۲۶ ماه دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۷۰.۲۷ دلار رسید.

برای ماین کردن هورایزن چه کاری باید انجام داد؟

برای ماین کردن هورایزن چه کاری باید انجام داد؟

برای ماینینگ هورایزن که نمونه ای از ارزهای دیجیتالی است و عمل استخراج آن بر اساس الگوریتم Equihash است می توان از دستگاه های استخراج کننده asic استفاده کرد. در این عمل که در بستر شبکه انتقال هورایزن صورت می گیرد، میزان سود استخراج این ارز در بین برخی افراد و پروژه ها با درصد های متفاوتی تقسیم می شود.

تقسیم این سود ها اینگونه است که ۶۰ درصد از آن به فردی که این عمل استخراج را انجام می دهد می رسد، ۲۰ درصد از آن برای توسعه بیشتر در نظر گرفته شده است و ۱۰ درصد از آن برای سوپر نود ها و نود های امن کننده مصرف می شود.

ماینر های هورایزن کدامند؟

نماد هورایزن که با نام اختصاری zen در بازار های جهانی شناخته می شود در کنار این ارز مشخص می شود. همان طور که در قسمت قبل گفته شد برای استخراج انواع هورایزن و یا همان انواع توکن های این ارز می توان از دستگاه های asic موجود در بازار استفاده کرد.

در حال حاضر دستگاه استخراج هورایزن به صورت اختصاصی ارائه نشده است. در ادامه چند نوع از این دستگاه ها که برای استخراج این ارز موجود می باشد را به شما معرفی می کنیم. لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که اگر قصد خریداری این دستگاه ها را دارید بیشتر به تحقیق درباره آن بپردازید.

MicroBT Whatsminer M3X

این دستگاه ماینر متعلق به شرکت Shenzhen Bit Microelectronics Technology می باشد که در سال ۲۰۱۸ تولید و به بازار ارائه شده است. این فناوری با استفاده از الگوریتم SHA-256 عمل ماین و یا همان استخراج را انجام می دهد.

در این دستگاه چیپ های ۲۸ نانومتری وجود دارد و دارای دو فن برای تهویه هوا می باشد. تمامی ارزهایی که از این الگوریتم استفاده می کنند را می توان با استفاده از این دستگاه ماینر استخراج کرد. توانی که این دستگاه دارد از دیگر دستگاه های ماینر هم رده خود بیشتر است که توان آن ۲۰۵۰ وات می باشد.

Antminer S9j 14.5Th

این نمونه دستگاه که بر اساس الگوریتم SHA-256 عمل خود را انجام می دهد دارای نرخ هش ریت حدودا ۱۴.۵TH/s می باشد. این دستگاه توان ۱۳۵۰ وات دارد و با توجه به این ویژگی ها توانایی این موضوع را دارد که ارزهای متنوعی را استخراج نماید.

این دستگاه صدا و نویز آزار دهنده ای دارد که میزان آن برابر با ۷۶ دی سی بل است و تقریبا غیر قابل تحمل است و باید در جای مناسبی از آن استفاده شود.

انت ماینر Bitmain Antminer S11

این دستگاه نیز همانند دیگر دستگاه ها از نوع خود از الگوریتم SHA-256 برای عمل استخراج پیروی می کند. توان این دستگاه ماینر ۱۵۳۰ وات است و دارای نرخ هش ۲۰.۵th/s می باشد. یک ویژگی که این فناوری دارد این است که دارای نرخ هش های متفاوتی می باشد و می توان آن را بر روی حالت کم مصرف نیز تنظیم کرد.

استخراج horizon با گوشی امکان پذیر است؟

با در نظر گرفتن ویژگی های این ارز و پیروی آن از الگوریتم مورد نظر برای استخراج آن می توان به این موضوع پی برد که استخراج آن با هرگونه cpu و کارت گرافیکی ممکن می شود. لازم به ذکر است با وجود این موضوع که استخراج با گوشی موبایل هم امکان پذیر می باشد اما انجام دادن این عمل غیر منطقی است و بهتر است که با دستگاه هایی که برای انجام این عمل ساخته شده است انجام شود.

استخراج با گوشی موبایل بسیار ضعیف عمل می کند و به دلیل حجم بالا و سنگینی که دارد باعث سوختن گوشی موبایل می شود بنابراین استخراج با گوشی موبایل عمل عاقلانه ای نمی باشد.

قیمت لحظه ای هورایزن

این ارز با احتساب نرخ ارز تتر 30.70 هزار تومانی در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله 66.33 دلار می باشد. برای تبدیل قیمت این ارز و حساب کردن دقیق آن می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال هورایزن استفاده نمایید. قیمت ارز هورایزن به تومان نیز در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله 1.982.186 تومان می باشد اما این قیمت ها ثابت نیست و در هر لحظه تغییر می کند که برای دیدن قیمت دقیق آن در لحظه می توانید به سایت های به روز رسانی شده قیمت ارزهای دیجیتالی و یا صرافی ها مراجعه کنید.

هورایزن ارز دیجیتال

ارز دیجیتال هورایزن که در بازار های جهانی با نام zen شناخته می شود یک نمونه از دارایی های دیجیتالی می باشد که توانسته سهمی به مقدار 0.03 درصد از کل بازار را به دست آورد. هم چنین ارزش بازاری که این ارز دارا است 871.76 میلیون دلار است و در بازار رتبه 110 را به خود اختصاص داده است.

این ارز دیجیتال در حال حاضر تقریبا در پایین ترین قیمت خود در طول تاریخچه قیمتی اش قرار دارد زیرا در گذشته رشد بسیار چشم گیری داشته است و پس از آن قیمت این ارز تا این مقدار کاهش یافته است.

آیا هورایزن کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

کیف پول ها شبکه هایی هستند که می توان در آن ها از حساب ارزهای خود نگهداری کرد. در حال حاضر کیف پولی اختصاصی برای این ارز طراحی نشده است اما برای نگهداری حساب هورایزن خود می توانید از کیف پول هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

نمونه ای از کیف پول هایی که می توان در آن ها این ارز را نگهداری کرد و انتقال داد کیف پول رسمی myzen wallet، کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس و کیف پول نرم افزاری کوینومی می باشند که بسیار کیف پول های ایمن و مناسبی برای نگهداری این ارز هستند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید هورایزن کدام است؟

انواعی از صرافی های مختلف خارجی در حال حاضر هستند که این ارز دیجیتال را در خود لیست کرده اند. اگر می خواهید بدانید که صرافی ها چگونه شبکه هایی هستند باید بگوییم که این شبکه ها فضایی هستند که در قالب سایت و یا نرم افزار طراحی شده اند و فضایی را با امکانات مختلف برای معاملات رمز ارزها در اختیار کاربران قرار داده اند و راهی برای کسب درآمد ایجاد کرده اند. در ادامه سه نمونه از این صرافی های خارجی را معرفی خواهیم کرد.

صرافی بایننس

این صرافی لیست گسترده ای از رمز ارزها را درون خود دارد که با وجود این تنوع بسیار مورد توجه کاربران فعال قرار گرفته است. این شبکه با توجه به این که حجم معاملات در آن زیاد است یکی از صرافی های معروفی است که در این زمینه فعالیت می کند و هر کسی ممکن است نام آن را شنیده باشد حتی کسانی که در این بازار فعالیتی ندارند. درست است که صرافی بایننس محدودیت هایی در برخی از کشور ها دارد اما نمونه ای از بهترین صرافی های این زمینه می باشد.

صرافی هوبی گلوبال

نمونه ای دیگر از صرافی های خارجی فعال در این زمینه صرافی هوبی گلوبال می باشد و کاربرانی که می خواهند ارز دیجیتال هورایزن را خریداری کنند می توانند با کمک ارزهایی مانند بیت کوین و تتر این ارز را در این صرافی معامله کنند. هزینه خرید این ارز با کمک ارز دیجیتال بیت کوین با خرید این ارز با کمک ارز تتر در این صرافی کمی متفاوت است.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین یک صرافی بین المللی معتبر و فعال در این زمینه است که دارای ویژگی های بسیار زیادی است و به همین دلیل نظر کاربران بسیاری را برای معاملات رمز ارزها به خود جلب کرده است. این صرافی انجام معاملات را به تمامی کاربران خود بدون نیاز احراز هویت انجام می دهد که بسیار از این موضوع استقبال شده است. برای خرید ارز هورایزن در این صرافی نیاز به استیبل کوین تتر می باشد تا بتوانید این ارز را معامله کنید.

کدام صرافی های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

همان طور که در قسمت قبل توضیح داده شد صرافی ها فضا هایی برای معاملات رمز ارزها می باشند که در ایران هم از این دسته صرافی ها وجود دارد. با توجه به این که معامله ارز هورایزن در ایران با وجود تحریم هایی که ایران درگیر آن می باشد می تواند مشکلاتی به وجود آورد، برخی از صرافی ها این امکان را در اختیار کاربران قرار داده اند که بتوانند با کمک رمز ارزهای دیگر این ارز را معامله کنند. چند نمونه از صرافی های ایرانی که در این زمینه فعالیت می کنند را معرفی خواهیم کرد.

صرافی اوکی اکسچنج

این صرافی نمونه ای از صرافی های برتر ایرانی می باشد که کاربران فعال بسیاری را در خود دارد. به این دلیل این صرافی مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته است که فضایی امن و با کیفیت بالا برای معاملات آن ها فراهم کرده است و کارمزد مناسبی دریافت می کند.

صرافی اکسیر

صرافی اکسیر که یک صرافی دیگر از صرافی های ایرانی می باشد در بین کاربران ایرانی تا حدودی شناخته شده است. به دلیل این که ظاهر سایت آن زیبا و مشخص شده نیست استفاده از آن برای کاربران مبتدی کمی دشوار است اما این صرافی دارای اپلیکیشن موبایل می باشد.

صرافی والکس

این صرافی هنوز دارای اپلیکیشن موبایل نمی باشد اما در راستای اقدام آن تلاش می کند، هم چنین پشتیبانی مناسب و به موقعی دارد اما کارمزدی که این صرافی دریافت می کند از دیگر صرافی ها کمی بالاتر و به میزان 0.02 تا 0.04 می باشد.

آیا تعداد توکن های horizon محدود است؟

این ارز دیجیتال دارای توکن های مشخص شده و حدودی به تعداد 21,000,000 می باشد که در بازار عرضه شده است. هم اکنون از این تعداد توکن موجود تنها 11,893,500 مقدار در گردش است و این تعداد از توکن در بین کاربران فعال در این زمینه معامله می شود.

این تعداد توکن در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله اعلام شده است و ممکن است با توجه به توکن سوزی هایی که انجام می شود در آینده تعداد آن کاهش یابد.

جدول اطلاعات

در این قسمت چکیده ای از اطلاعات مربوط به هورایزن را در قالب جدول در اختیار شما قرار داده ایم.

موضوعهورایزن
تعداد توکن موجود 21,000,000
تعداد توکن در گردش 11,893,500
اوج قیمت دلاری 166.19 دلار
رتبه در بازاررتبه 110

پاداش استخراج هورایزن چیست؟

پاداش استخراج این ارز دیجیتال و یا جایزه ماین کردن هورایزن معمولا پس از انجام عمل استخراج در قالب برخی سکه ها، توکن های همان ارز و یا توکن هایی از ارزهای دیگر به فردی که عمل استخراج را انجام می دهد تعلق می گیرد که در واقع همان سودی است که افراد بر اساس انجام این عملیات دریافت می کنند.

این توکن ها و یا همان سکه ها قابل نگهداری و انتقال می باشند و می توان حتی آن ها را به ارزهای دیگر برای استفاده های مختلف تبدیل کرد.

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

تمامی ارزهایی که در بازار ارز دیجیتال موجود هستند در برابر برخی از اتفاقاتی که در بازار می افتد تاثیر پذیر هستند و این عوامل معمولا تاثیراتی بر روی قیمت این ارزها می گذارند. ارز هورایزن نیز نمونه ای از همین ارزها می باشد که عوامل مختلفی بر قیمت آن تاثیر می گذارند.

عواملی هم چون رشد و سقوط بازار، حجم معاملات کلی و روزانه این ارز، پشتیبانی و اهدافی که دارد و هم چنین سرمایه گذارانی که بر این ارز سرمایه گذاری می کنند عواملی هستند که بر این ارز تاثیرات فراوانی می گذارند.

منظور از توکن سوزی هورایزن چیست؟

منظور از توکن سوزی ارز دیجیتالی هورایزن در واقع از بین بردن یک و یا چندین توکن از توکن های موجود از این ارز می باشد. این عمل وابسته به شرایطی است که گاهی به وجود می آید و توسط تیم تشکیل دهنده این ارز و یا همان موسسین آن انجام می شود و این گونه است که این افراد تصمیم می گیرند برای پیشرفت این ارز و بهبودی آن مقداری از توکن های آن را بسوزانند و از بین ببرند. با کم کردن تعداد توکن های این ارز می توان به رشد قیمت این ارز کمک کرد.

مقایسه ارز دیجیتال هورایزن با دیگر ارزهای دیجیتال

این ارز دیجیتال که با اهداف و ویژگی های متفاوتی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است و توانسته سهم و جایگاهی تقریبا مناسب برای خود به دست آورد. این ارز تفاوت هایی با دیگر ارزهای مطرح در این بازار دارد که به چند نمونه از این تفاوت ها با برخی از ارزها در ادامه می پردازیم و آن ها را مقایسه می کنیم.

مقایسه با بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین برترین ارز دیجیتال و با رتبه یک در بازار های جهانی وجود دارد اما ارز دیجیتال هورایزن تا اکنون توانسته رتبه 110 را در بازار جهانی کسب کند.

مقایسه با اتریوم

ارز اتریوم که دومین ارز برتر در این بازار می باشد دارای سهمی به میزان 19.06 درصد از کل بازار می باشد اما ارز دیجیتال هورایزن تنها 0.03 درصد از کل بازار را به دست آورده است.

مقایسه با دوج کوین

این ارز دیجیتال که هدف ساخت آن شوخی ای بیش نبود هم اکنون دارای ارزش بازاری حدودا 24.09 میلیارد دلار می باشد اما ارز دیجیتال هورایزن دارای ارزش بازار 871.76 میلیون دلار است.

مقایسه با ترون

اوج قیمت دلاری که ارز دیجیتالی ترون به آن دست یافته است 11.84 دلار بوده است در صورتی که ارز دیجیتال هورایزن توانسته به قیمت 166.19 دلار دست پیدا کند.

تحلیل تکنیکال هورایزن

تحلیل تکنیکال این ارز بر اساس بررسی ها و تحلیل هایی بر روی نمودار هورایزن انجام می شود. این عمل توسط تحلیل گران و کسانی که آموزش این کار را دیده اند صورت می گیرد. تریدر ها با استفاده از روش ها و اصولی که وجود دارد بر روی نمودار قیمتی این ارز تحقیقاتی انجام می دهند و پیش بینی هایی احتمالی درباره این ارز به دست می آوردن که نشان دهنده این است که قرار است در آینده ای کوتاه این ارز چه واکنشی نشان دهد که به این عمل انجام شده تحلیل تکنیکال گفته می شود.

تحلیل فاندامنتال هورایزن

تحلیل فاندامنتال این ارز درواقع اخباری است که با توجه به عوامل تاثیر گذار بر بازار از این ارز اعلام می شود. می توان گفت که این اخبار نشان می دهد که با در نظر گرفتن نرخ بهره دلار و عواملی مانند آن چه آینده ای در چند ماه بعد و یا حتی در چند سال آینده در انتظار این ارز می باشد و این ارز در آینده چه واکنش هایی قرار است از خود نشان دهد.

موسس این ارز دیجیتال کیست؟

بنیان گذاران این ارز دیجیتال افرادی با نام های رابرت ویگلیون و رولف لوئیس می باشند. وی پس از فورک زد در جهت توسعه و پیشرفت این ارز فعالیت می کنند و اهداف بسیار زیادی برای این ارز دارند و توانسته اند شبکه ای ایمن و ناشناسی را برای معامله این ارز طراحی کنند که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

این ارز دیجیتال از چه پروژه هایی حمایت می کند؟

این رمز ارز پروژه های مختلفی حمایت می کند. این ارز دیجیتال از پروژه هایی مانند سیکوبا که یک پلتفرم غیر متمرکز در زمینه اسناد تایید بدهی فعالیت دارد و پروژه lto که یک نمونه از شبکه های بلاک چینی می باشد که فعالیت آن در زمینه ثبت زمین است حمایت می کند و به این پروژه ها در راستای عملکرد بهتر برای ارز هورایزن کمک می کند.

سوالات متداول

وایت پیپر هورایزن چیست؟

وایت پیپر این ارز در واقع چشم اندازی از اهدافی می باشد که موسسین این پروژه درباره آینده آن اعلام می کنند.

استخر مالی هورایزن چیست؟

فضایی که درصدی از توکن های سوخته شده این ارز بعد از عمل توکن سوزی در آن قرار می گیرند را استخر مالی هورایزن می گویند.

بالاترین و پایین ترین قیمت هورایزن در 24 ساعت اخیر چگونه بوده است؟

پایین ترین قیمت دلاری این ارز در زمان نگارش این متن 71.28 دلار و بالا ترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 72.64 بوده است.

چه مقدار از توکن های این ارز در گردش است؟

در حال حاضر تعداد 11,893,500 عدد از توکن های موجود این ارز در شبکه در گردش می باشد.

چه مقدار توکن از این ارز موجود است؟

در حال حاضر 21,000,000 تعداد از توکن های ارز دیجیتال هورایزن در بازار موجود می باشد.

اوج قیمت دلاری این ارز چه قیمتی بوده است؟

اوج قیمت دلاری که این ارز تاکنون داشته است 166.19 دلار بوده است که در سال 2018 به آن دست یافته است.

اوج قیمت ریالی این ارز چه قیمتی بوده است؟

اوج قیمت ریالی که این ارز به آن دست پیدا کرده است 3.742.472 تومان می باشد.

حجم معاملات روزانه ارز هورایزن چه مقدار است؟

حجم معاملاتی که در روز بر روی این ارز انجام می شود حدودا 38.339.200.00 می باشد.

چه کسانی می توانند از این ارز برای معاملات خود استفاده کنند؟

تمامی کاربران فعالی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند برای معاملات خود از این ارز استفاده نمایند.

آیا این ارز در صرافی ها لیست شده است؟

این ارز در برخی از صرافی ها چه به صورت هورایزن و چه با کمک رمز ارزهای دیگر قابل معامله می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها