تبلیغات
کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ارز آوالانچه (AVAX) بررسی وایت پیپر و ارزش خرید آن

  • توسط zahra
  • 21 دقیقه

آوالانچه یا AVAX یکی از ارزهای برتر می باشد که از نظر مطرح بودن آن چنان بر سر زبان ها نیوفتاده است. در این مقاله می خواهیم به صورت کامل این ارز دیجیتالی را به شما معرفی کنیم. در ادامه در صرافی ارز دیجیتال بیستکس می توانید با خواندن این پست از اطلاعات دقیقی درباره آوالانچه بهره مند شوید.

فهرست محتوا
معرفی ارز آوالانچه

معرفی ارز آوالانچه

این ارز از سری ارزهای دیجیتالی می باشد که در یک شبکه متن باز بلاک چین و از برنامه خاص و منحصر به فرد پشتیبانی می شود. این ارز دیجیتال در گذشته با نام آوا شناخته می شد و باید گفت که اولین قرار داد هوشمندی می باشد که در آن این قابلیت وجود دارد که تراکنش ها در صدم ثانیه تایید شوند. این شبکه از برنامه ای به نام اتریوم و ابزار توسعه دهنده اتریوم استفاده می کند و ارز دیجیتال آن آوالانچ نام دارد. این شبکه توانست در زمانی که در مرحله تست و آزمایش قرار داشت رکوردی را جا به جا کند که برای تولید کردن حدود هزار بلاک منحصر به فرد از سراسر جهان بود و اتفاقی است که تاکنون در هیچ کجا دیده نشده است.

باید بگوییم که بسیاری از ارزهای دیجیتالی همانند اتریوم دارای تورم هایی هستند که سالیانه برای آن ها رخ می دهد. تعداد حداکثری که برای این ارز وجود دارد حدود هفتصد و بیست میلیون واحد می باشد. هم چنین کارمزد های این ارز از چرخه حذف می شوند و می سوزند.

پروژه این ارز دیجیتالی به تازگی راه اندازی شده است و باید بگوییم کیف پول های مطرحی که وجود دارند، هنوز به برنامه خود این ارز دیجیتالی را اضافه نکرده اند. اگر بخواهیم در مورد ویژگی های این ارز بگوییم باید گفت ارز مورد استفاده آن آواکس می باشد که در شبکه بلاک چین آوالانچه قرار دارد. هم چنین 720میلیون واحد از این ارز وجود دارد که حدود نیم درصد از آن بر روی ماین نت توزیع خواهد شد.

هم چنین ارز آواکس یک واحد اصلی شناخته می شود و قابلیت انجام فعالیت های امنیتی را دارد. هم چنین کارمزد هایی که در قالب این ارز موجود می شود فورا سوزانده شده و این ارز در مرور زمان به یک ارز کمیاب تبدیل شده است. در مورد تکنولوژی این ارز اگر بخواهیم بگوییم  باید گفت که آوالانچه یک تکنولوژی منحصر به فرد دارد. این پلتفرم بسیار قدرتمند می باشد و هم چنین از سرعت تراکنش بسیار بالایی برخوردار می باشد و هم چنین به افراد این امکان را می دهد که زیر شبکه جدید با یک محیط قابل قبول برای خود ایجاد کنند.

آوالانچه در ایران تاکنون زیاد مطرح نشده است و افراد زیادی با او آشنایی ندارند. از دیگر مواردی که می توان در مورد این ارز گفت این می باشد که صرافی پولکادات آوالانچه، از صرافی هایی می باشد که می توان این ارز را در آن پیدا نمود و قیمت لحظه ای آوالانچه را در آن دید. با ماشین حساب ارز دیجیتال آوالانچه می توان در مورد سود دهی آن حساب و کتاب کرد. البته لازم به ذکر است که دانلود کیف پول آوالانچه امکان پذیر نمی باشد زیرا برای او هیچ کیف پولی تعریف نشده است.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

در مورد اینکه آیا این ارز ارزش سرمایه گذاری یا خرید دارد باید بگوییم که آوالانچه جزء ارزهای رنکینگ بالا می باشد و سود دهی های زیادی دارد. همچنین این ارز هم از آینده بسیار خوبی برخوردار می باشد و می توان برای سود دهی های کلان روی این ارز حساب کرد.

آوالانچه یک شبکه بلاک چین منحصر به فرد را دارا می باشد و یک کوین محسوب می شود. این ارز توکن نبوده و بنابراین می توان گفت که می شود  روی خرید این ارز و سود دهی های آن نیز حساب ویژه باز کرد.

آینده ارز آوالانچه در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز آوالانچه در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

اگر سری به سایت کوین مارکت بزنیم خواهیم دید که این ارز از ارزهای رنکینگ بالا می باشد و از سود دهی بسیار خوبی برخوردار می باشد. بر روی این ارز به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن تا کنون معاملات بسیار زیادی انجام شده است. به همین دلیل می توان گفت که آوالانچه یکی از ارزهایی می باشد که جای پیشرفت بسیار زیادی دارد و می توان روی آن سرمایه گذاری های زیادی را انجام داد و اطمینان حاصل کرد که به سود بسیار خوبی دست پیدا می کند. به همین دلیل آوالانچه یکی از ارزهایی می باشد که در پیش بینی ارزهای دیجیتالی گفته شده است. شایان ذکر است که این ارز از آتیه بسیار خوبی برخوردار خواهد بود و در سال 2022 جهش چشم گیر آن را شاهد خواهیم بود.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

آوالانچه در سال 2021 از نوسانات زیادی داشت و نیمی از این نوسانات به دلیل شرایط حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال بود. اگر بخواهیم این ارز را در سال جاری مورد بررسی قرار بدهیم باید بگوییم که آوالانچه در سال 2020 روند صعودی نداشته و تقریبا ثابت مانده است اما در سال 2021 و در آغاز آن سال آوالانچه روند تصاعدی در پیش گرفت و بعد از مدتی رشد بسیار چشم گیری از آن را شاهد بودیم. همین امر موجب شد که در همین سال بسیاری از کارشناسان در مورد این ارز و آینده آن نیز بسیار خوش بین باشند.

برای ماینینگ آوالانچه چه کاری باید انجام داد؟

برای استخراج آوالانچه و یا ماینینگ آن در ابتدا باید بدانیم که کدام دستگاه و یا ماینر مناسب این ارز می باشد. پس از آن نیز باید شرایط و محیطی را فراهم کنیم که بتوان کار ماینینگ را در آن انجام داد. پس از آن نیز باید دنبال ماینری باشیم که از نظر سود آوری نیز بسیار زیاد کاربرد داشته باشد و بتواند با توان محاسباتی بالایی به ماین کردن این ارز دیجیتالی بپردازد.

پس از آن نیز باید تمامی شرایط همانند مقدار مصرف برق ماینر و همچنین توان شبکه و سختی شبکه را نیز در نظر گرفت و بعد از طی کردن تمامی این مراحل شروع به ماین کردن این ارز دیجیتالی کرد. نکته مهم و گفتنی این است که در پی ماینری باشیم که برای استخراج کردن آوالانچه طراحی شده باشد.

ماینر های آوالانچه کدامند؟

ماینر های آوالانچه کدامند؟

از سری ماینر هایی که برای این ارز دیجیتال از آن استفاده می شود می توان به ماینر Ebang Ebit E9.5 11.5Th و هم چنین ماینر Whatsminer M3 اشاره کرد. این دو دستگاه از دستگاه های قدرتمند و حتی بهترین دستگاه ماینر برای استخراج آوالانچه می باشند.

آوالانچه کلاهبرداری است؟

در این مورد باید بگوییم با وجود این که آوالانچه یکی از ارزهای برتر می باشد و از رنکینگ بالایی برخوردار است. بنابراین آوالانچه از امنیت بسیار بالایی نیز بهره مند می باشد و به شکلی طراحی شده است که حتی کارشناسان در حوزه ارزهای دیجیتالی در مورد این ارز بسیار خوش بین می باشند. در این چنین شرایطی برای کلاهبرداری آوالانچه توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال امکان بسیار کمی وجود دارد و از محالات است که این ارز کلاهبرداری باشد.

استخراج آوالانچه با گوشی امکان پذیر است؟

در مورد استخراج آوالانچه و یا دیگر ارزهای دیجیتالی با تلفن همراه باید بگوییم که امکان خرابی گوشی تلفن همراه وجود دارد. لازم به ذکر است که نمی توان به راحتی این کار را انجام داد. برای استخراج آوالانچه نیاز به کارت گرافیک های پر قدرت است که این کارت های گرافیک امکان دارد از سیستم عامل گوشی پشتیبانی نکند و برای گوشی تلفن مشکل ایجاد کند و پس از آن نیز نتوان روند کار را تا انتها طی کرد. همچنین باید بگوییم که این کار نیاز به برق بسیار زیادی دارد و امکان دارد که به باتری تلفن همراه آسیب بسیار زیادی را وارد کند و علاوه بر آن صرفه اقتصادی نیز ندارد.

لزوم داشتن کیف پول برای آوالانچه چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای آوالانچه چیست؟

باید بدانیم با این که عنوان این ارزها دیجیتالی می باشند اما باز هم همانند پول های فیزیکی و کلاسیک نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. بدین منظور می توان امن ترین کیف پول های دیجیتالی برای این گونه ارزها را در نظر گرفت که بسیار امن تر می باشند.

ارزهای زیر مجموعه آوالانچه کدامند؟

در مورد ارزهای زیر مجموعه آوالانچه می توان گفت که ava و آواکس از سری ارزهای دیجیتالی می باشد که می توان گفت که زیر مجموعه ارز دیجیتالی آوالانچه می باشد. هم چنین باید بگوییم که این ارز دیجیتالی یک کوین محسوب می شود و می تواند ارزهایی را به عنوان زیر مجموعه و با عنوان توکن برای خود داشته باشد.

ارز دیجیتال آوالانچ قانونی است؟

باید بگوییم که رنکینگ این ارز دیجیتالی یازده می باشد و در سایت رسمی ارزهای دیجیتالی به عنوان یک ارز رنکینگ بالا و ارزهای برتر شناخته شده است و دارای یک بلاک منحصر به فرد می باشد. از این طریق می توان نتیجه گرفت که آوالانچه یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که بسیار معتبر است و هم چنین قانونی بوده و دارای هیچ گونه مشکلی نمی باشد.

حکم شرعی AVAX در ایران چیست؟

حکم شرعی AVAX در ایران چیست؟

در مورد حکم شرعی این ارز دیجیتال طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی باید گفت که آن را کاری غیر شرعی خوانده و یک معامله حرام می داند. وی دلیل این عقیده را این می داند که در معاملات ارزهای دیجیتالی نوعی پولشویی صورت می گیرد. هم چنین آوالانچه از این طریق مورد انتقاد می باشد که طرفینی که در حال انجام معامله می باشند مشخص نمی باشند و هم چنین این ارز و دیگر ارزهای دیجیتالی از طرف برخی از نهاد های دولتی و قانونی تایید نشده است.

هم چنین مورد دیگری که در مورد این کوین وجود دارد این است که گفته می شود گیرنده و فرستنده قابل ردیابی نمی باشند و یا اگر بخواهیم آنان را ردیابی کنیم به سختی امکان پذیر می باشد. مورد دیگری که بسیار مورد بررسی و بحث قرار دارد این است که از این ارز در برخی از سایت هایی که با عنوان سایت سیاه هستند استفاده می شود و هم چنین برای پولشویی نیز از آن ها استفاده می شود. البته برخی دیگر عقیده دارند که استفاده از ارزهای دیجیتالی بلا مانع بوده و حلال است.

مورد دیگر در اختیار داشتن ماینر های غیر قانونی می باشد که برای ماین کردن و ماینینگ این ارز استفاده می شود. برای همین امر ممکن است که این موضوع نیز از نظر شرعی برای برخی از افراد دچار مشکل بشود. از دیگر مواردی که می توان برای مشکل غیر قانونی بودن آن بیان داشت باید گفت که در برخی از سایت های شرط بندی به برندگان ارزهای دیجیتالی داده می شود که این مورد نیز از نظر شرع مشکل دارد.

هم چنین در مورد ماین کردن باید گفت زمانی که این ارز استخراج می شود برای تعریف یک بلاک جدید پاداشی به استخراج کننده داده می شود که استخراج همین ارز می باشد و این به نوعی قمار محسوب می شود.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید آوالانچه کدام است؟

برخی از صرافی های خارجی این ارز یعنی آوالانچه را جزو لیست ارزهای خود برای معاملات مختلف دارند و تمامی افراد می توانند با مراجعه به این صرافی و خرید این ارز بر روی آن سرمایه گذاری کنند و به معامله و ترید این ارز پرداخته و با سود خوبی مواجه شوند. در ادامه به بررسی چند نوع صرافی که این ارز را درون خود نگه داری می کنند خواهیم پرداخت.

بایننس

یکی از صرافی هایی که بسیاری از ایرانی ها در آن به معاملات خود می پردازند، صرافی بایننس می باشد که دارای امکانات مختلفی همانند اهرم زدن است. این صرافی به علت تحریم های موجود مدتی پیش حساب برخی از ایرانی ها را مسدود کرد و باعث شد پول ایرانی ها در آن بلوکه شود.

کوینکس

از دیگر صرافی های خارجی که ایرانی ها در آن حساب کاربری دارند، کوینکس می باشد که مورد پسند بسیاری از ایرانی ها نیز بوده است. البته مدتی پیش تیتری خبری ایرانی هایی که در این صرافی دارای حساب کاربری بودند را بسیار ناراحت کرد و هم چنین آنان را ترساند. البته این تیتر خبری نیز بر مبنای شایعه بیان شد و موضوع آن نیز این بود که صرافی کوینکس ایرانی ها را تحریم کرده است.

در مورد این خبر شخصی از ایران برای این صرافی ایمیلی را ارسال کرد که متوجه شود که جریان از چه قرار می باشد؟ آیا واقعا این صرافی مانه ترید ایرانی ها شده است؟ یا جریان این گونه نمی باشد؟ این صرافی نیز برای این شخص ایمیلی را ارسال کرد و این طور عنوان کرد که این کوینکس یک محیط برای مبادلات می باشد و می توان از هر گوشه دنیا که هستید در این صرافی حساب کاربری داشته باشید و کار های تجاری خود را انجام دهید.

هم چنین گفته شده بود که هیچ گونه محدودیتی برای افراد وجود ندارد و اگر به یک شبکه اینترنت مناسب دسترسی داشته باشند می توانند در این صرافی به فعالیت بپردازند که این معاملات شامل خرید و فروش ارز آوالانچه نیز می باشد.

کراکن

از دیگر صرافی هایی که می توان این ارز دیجیتالی را در آن پیدا نمود، صرافی کراکن می باشد و از ویژگی های بسیار عالی برخوردار می باشد. این صرافی این امکان را دارد که ارزهایی همانند یو اس دی، دلار کانادایی، یورو و هم چنین جی بی پی را به یک ارز رمزنگاری شده تبدیل کند.

البته باید بگوییم که برعکس این ماجرا نیز وجود دارد و می توان ارزهای رمز نگاری شده را به ارزهای دیگری مبادله کرد. این صرافی در پلتفرم خود قرعه کشی هم داشته و می توان از کوین های ذخیره شده در این قرعه کشی استفاده نمود و این یک امکان بسیار جالب می باشد.

لیکویید

از دیگر صرافی هایی که می توان این ارز بسیار ارزشمند را در آن پیدا نمود صرافی لیکویید می باشد که گفته می شود این صرافی هک شده است. البته لیکویید نوعی امکان هم در صرافی های خارجی می باشد که این دو گاهی با هم اشتباه گرفته می شود. این پلتفرم در سال 2014 تاسیس شده است.

جمینی

از دیگر صرافی های بسیار معتبر خارجی جمینی می باشد که بسیاری از ایرانی ها در این صرافی به معامله می پردازند و هم چنین توانسته اند که در صرافی جمینی از سود بسیار زیادی برخوردار شوند.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

در مورد خرید و فروش سایت های ایرانی باید گفت که سایت هایی که با نام صرافی شناخته می شوند به خرید و فروش این ارز دیجیتالی می پردازند. بسیاری از صرافی ها همانند صرافی آبان تتر و یا نوبینکس این نوع ارز دیجیتال را در بستر خود دارند و به معامله ارزهای دیجیتالی مانند آوالانچه می پردازند.

آیا تعداد توکن های آوالانچ محدود است؟

در مورد توکن های آوالانچ باید بگوییم که جواب این سوال مشخص نمی باشد. زیرا دو نظر متفاوت در مورد این ارز وجود دارد. یکی این است که بله تعداد توکن های آن محدود بوده و دیگری این است که خیر و می توان به اعداد دلخواه و در محیط دلخواه توکن مورد نظر این ارز دیجیتال را ساخت. 

توکن آوالانچ، آواکس نام دارد و این توکن به عنوان یک ارز دیجیتال شناخته می شود که می توان روی آن به سرمایه گذاری و معاملات پر سود مشغول شد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

باید بگوییم که عوامل بسیار زیادی بر روی این توکن تاثیر گذار می باشند و یکی از ان ها قیمت تتر می باشد. این عامل، از موارد بسیار مهم و بسیار تاثیر گذار است که تاثیر آن بر قیمت و سود دهی این ارز می باشد. از دیگر موارد صحبت برخی از سران ثروتمند و افراد تاثیر گذار بر بازار رمز ارزها می باشد که یکی از بولد ترین این افراد ایلان ماسک می باشد. ایلان ماسک یکی از افراد شناخته شده و تاثیر گذار بر ارزهای دیجیتالی می باشد و تاثیرات عمیقی می تواند بر روی آوالانچ داشته باشد.

منظور از توکن سوزی آوالانچه چیست؟

در حالت کلی درباره این مورد باید گفت این کار یعنی این که تعدادی از زیر مجموعه های آوالانچه که به عنوان توکن آن محسوب می شود و از بلاک این ارز پشتیبانی می شود، سوزانده شده و برای همیشه از بین رفته و دیگر در بلاک چین چیزی به نام این توکن ها موجود نمی باشد. هدف از سوزاندن توکن های آوالانچه کاهش واحد های آن می باشد که می توان با اثر های مخربی از آن مقابله کرد.

جایزه ماین کردن AVAX چیست؟

در مورد جایزه و پاداش استخراج کردن آواکس باید بگوییم همانطور که گفته شد، درآمد زایی از طریق ارزهای دیجیتال با یک پاداش همراه است و این پاداش به ایجاد یک بلاک جدید صورت می گیرد که در مورد تمام ارزهای دیجیتالی صدق می کند. این مورد برای آوالانچه هم صادق است و هنگامی که آوالانچه استخراج می شود، به استخراج کننده آن به عنوان سود پاداش هایی از جنس آوالانچه داده می شود.

مقایسه ارز دیجیتال آوالانچه با دیگر رمز ارزها

برای مقایسه این ارز با دیگر رمز ارزهای دیجیتال باید بگوییم بحث بسیار مفصلی می باشد. برای مثال باید بگوییم با این که آوالانچه یک ارز برتر می باشد اما در بین عموم افراد شناخته شده نمی باشد. هم چنین برخلاف برخی از رمز ارزهای دیگر که توکن می باشند و شبکه بلاک چین مستقل ندارند، این رمز ارز دارای بلاکچین منحصر به فرد  خود می باشد. در ادامه به مقایسه این رمز ارز با دیگر ارزهای دیجیتالی می پردازیم.

مقایسه ارز دیجیتال آوالانچه با بیت کوین

در مورد این ارز دیجیتال و مقایسه آن با بیت کوین باید بگوییم که پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین رنکینگ یک می باشد و آوالانچه در رنکینگ یازده قرار گرفته است. در مورد هر دو می توان گفت که هر دو این ارزها دارای بلاک منحصر به فرد می باشند.

مقایسه ارز دیجیتال آوالانچه با اتریوم

اتریوم نیز از دیگر ارزهای دیجیتالی می باشد که او نیز از شبکه بلاک مستقلی برخوردار بوده و رنکینگ آن از آوالانچه بالا تر است و هم چنین شناخته شده تر می باشد و در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد.

مقایسه ارز دیجیتال آوالانچه با دوج کوین

دوج کوین یک پله بالا تر از آوالانچه قرار دارد و در رتبه ده می باشد. این ارز دیجیتالی نیز نسبت به آوالانچه از سود دهی بهتری برخوردار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال آوالانچه با ترون

رنکینگ ترون از آوالانچه پایین تر می باشد اما همانند آوالانچه از یک شبکه بلاک مستقل برخوردار بوده و هم چنین از سود دهی پایینی برخوردار می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

نام توکن این ارز چه می باشد؟

آواکس نام توکن این ارز دیجیتالی می باشد.

این ارز در کدام کیف پول ها تعریف نشده است؟

این ارز در کیف پول های ترست ولت و کوینومی تعریف نشده است.

آوالانچه در رتبه چندم قرار دارد؟

این ارز در سایت کوین مارکت در رتبه یازدهم قرار دارد.

این ارز از کدام بلاک پشتیبانی می شود؟

این ارز از بلاک خاصی پشتیبانی نمی شود و دارای یک شبکه بلاک چین مستقل می باشد.

این ارز نسبت به کدام ارز دیجیتالی در جایگاه بالاتری قرار گرفته است؟

آوالانچه در مقایسه با ارز دیجیتالی ترون در رتبه بالاتری قرار گرفته است.

5/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها