تبلیغات
ارز دیجیتال کوانتوم چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ارز کوانتوم چیست؟ بررسی وایت پیپر و ارز خرید و فروش آن

  • توسط zahra
  • 22 دقیقه

رمز ارز دیجیتالی کوانتوم یکی از ارزهایی است که ترکیبی از بیت کوین و اتریوم می باشد. این ارز در سال 2016 به وجود آمده و بر پایه بلاک چین اتریوم فعالیت های خود را دنبال می کند. افراد سرمایه گذار در زمینه رمز ارزهای دیجیتالی حتما تا به حال نام ارز کوانتوم را شنیده اند. در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم به صورت کامل و دقیق درباره ارزهای دیجیتالی به شما توضیحاتی را ارائه دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیقی در این باره بهره مند شوید و با این ارز دیجیتالی به خوبی آشنا شوید.

ارز دیجیتال کوانتوم چیست؟

ارز دیجیتال کوانتوم چیست؟

همان طور که در قسمت بالا نیز اشاره کوچکی به آن داشتیم، رمز ارز دیجیتالی کوانتوم یکی از ارزهایی می باشد که ترکیبی از بیت کوین و اتریوم است. این ارز دیجیتالی در طی 90 دقیقه پس از شروع ICO موفق شد که نزدیک به 10 میلیون دلار سرمایه را از آن خود کند.

بنیان گذاران این رمز ارز دیجیتالی شرکت های  Alibba ،Nasdaq ،Tencent و Baidu می باشد که از سال ها پیش به برنامه نویسی مشغول بوده اند. ارز دیجیتالی کوانتوم در صرافی های بسیاری از ایران و جهان وجود دارد که می توان به راحتی آن را معامله و خرید و فروش کرد.

در زمانی که این ارز تازه به وجود آمده بود، در رتبه 76 بازار رمز ارزهای دیجیتالی جهان قرار داشت اما در حال حاضر با پیشرفت های بسیاری که داشته است در رتبه های بالاتری قرار گرفته است. جالب است بدانید که کیف پول های سخت افزاری مانند لجر نانو اس و والت نرم افزاری بسیاری از ارز دیجیتالی کوانتوم حمایت و پشتیبانی می کند.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در عرصه ارزهای دیجیتالی می باشند، می خواهند بدانند که آیا رمز ارز دیجیتالی کوانتوم ارزش سرمایه گذاری دارد؟ اگر نگاهی به نمودار های تکنیکال و فاندامنتال این ارز دیجیتالی کنیم متوجه می شویم که این رمز ارز در طی یک سال گذشته افزایش قیمت 607 درصدی را داشته است.

همچنین این ارز دیجیتالی در ماه های گذشته نیز افزایش قیمت های قابل توجهی را شاهد بوده است. با توجه به این امر این امکان وجود دارد که کوانتوم در ماه های آینده افزایش قیمت های بیشتری را نیز داشته باشد. به این ترتیب بهتر است که در صورت تمایل سرمایه گذاری هایی را روی این ارز انجام دهید تا به سود دهی های بسیار زیادی دسترسی پیدا کنید.

همچنین شما می توانید با مطالعه تحلیل هایی که کارشناسان اقتصادی انجام داده اند به این نتیجه برسید که ارز دیجیتالی کوانتوم می تواند پیشرفت های زیادی کند و ارزش سرمایه گذاری و خرید را دارا می باشد.

آینده ارز کوانتوم در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز کوانتوم در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتالی به خصوص ارز کوانتوم سرمایه گذاری کرده اند، دوست دارند بدانند که در سال آینده یعنی سال 2022 میلادی آینده ارز کوانتوم چگونه خواهد بود. اگر نگاهی به نمودار تکنیکال این ارز دیجیتالی کنید می توانید متوجه شوید که در آینده نیز این ارز می تواند جهش های بسیار زیادی را داشته باشد.

البته مهم است بدانید که پیش بینی درباره ارزهای دیجیتالی یک کار بسیار پر چالش و بحث برانگیز می باشد. به همین علت ممکن است که به علت وقوع اتفاقات پیش بینی نشده، عواملی باعث کاهش و یا افزایش ارزش و بهای این رمز ارز دیجیتالی شود.

در حالت کلی به احتمال خیلی زیاد و بر اساس پیش بینی هایی که کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی داشته اند در سال 2022 میلادی امکان این که این رمز ارز دیجیتالی افزایش قیمت های زیادی را داشته باشد وجود دارد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

اگر می خواهید بدانید که رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در سال 2021 میلادی خود را چگونه نشان داده است می توانید با جستجو در سایت های مختلف و بررسی نمودار تکنیکال و فاندامنتال این ارز دیجیتالی متوجه شوید که کوانتوم خود را چگونه نشان داده است.

البته جالب است بدانید که در طی 6 ماه گذشته کوانتوم دچار ریزش قیمت 0.84 درصدی بود که البته تاثیرات زیادی را در ارزش و بهای آن ارز دیجیتالی نداشت. نکته قابل توجه این است که در طی هفته گذشته این ارز دیجیتالی بالاترین قیمت خود را که 14.7 دلار می باشد تجربه کرده است. در ادامه می توانید روند تغییرات قیمت ارز دیجیتالی کوانتوم را در طی 1 سال گذشته مشاهده کنید.

  • ارزش و بهای رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در حال حاضر: 14.17 دلار
  • تغییرات قیمت رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در طی 1 روز گذشته: 9.11 درصد افزایش قیمت داشته است.
  • تغییرات قیمت رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در طی 1 هفته گذشته: 9.59 درصد افزایش قیمت داشته است.
  • تغییرات قیمت رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در طی 1 ماه گذشته: 21.52 درصد افزایش قیمت داشته است.
  • تغییرات قیمت رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در طی 6 ماه گذشته: 0.84 درصد کاهش قیمت داشته است.
  • تغییرات قیمت رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در طی 1 سال گذشته: 607.03 درصد افزایش قیمت داشته است.

با توجه به روند تغییرات قیمت این ارز که در قسمت بالا مشاهده می کنید، می توان به این نتیجه رسید که کوانتوم در طی 1 سال گذشته افزایش قیمت های بسیار زیادی داشته است و این امکان نیز وجود دارد که از این به بعد هم ارزش و بهای آن بیشتر شود.

برای ماینینگ کوانتوم چه کاری باید انجام داد؟

اکثر افراد فعال در زمینه ارزهای دیجیتالی برای کسب سود آوری های بیشتر می خواهند که از شیوه ماین کردن این ارز دیجیتالی استفاده کنند. ماینر های بسیاری وجود دارند که دارای نرخ هش ریت بالا بوده و مصرف بسیار پایینی دارند. البته بهتر است که برای کاهش دادن هزینه های جانبی ماینری که همه استاندارد ها را دارد تهیه کنید.

دستگاه های ماینر نیز تلاش می کنند که با حل معادله ها و مسائل پیچیده ریاضی که بر سطح شبکه بلاک چین قرار دارند، ارزهای رمز نگاری شده کوانتوم را استخراج نمایند. البته مهم است بدانید که این فرایند به همین آسانی هم قابل انجام نمی باشد و نیاز به طی کردن مراحل و هزینه های زیادی دارد. شما باید برای استخراج کردن این ارز دیجیتالی در ابتدا ماینری را تهیه کنید و سپس در گام بعدی مکان مناسبی را برای نگه داری آن در نظر بگیرید.

استخراج کوانتوم با گوشی امکان پذیر است؟

بیشترین سوالی که امروزه افراد می پرسند این است که آیا می توان به وسیله تلفن های همراه نیز فرایند استخراج ارزهای دیجیتالی به خصوص کوانتوم را انجام داد؟ در حالت کلی همه ارزهای دیجیتالی را می توان به وسیله گوشی ها و تلفن های همراه استخراج کرد اما باید توجه داشته باشید که این کار نمی تواند صرفه اقتصادی زیادی را با خود به همراه داشته باشد.

البته برای این که به وسیله تلفن های همراه کار های استخراج را انجام دهید، شما باید باتری های گوشی خود را قوی کرده تا به هنگام کار کردن با آن باتری دچار مشکل نشود. برخی از مردم این گونه تصور می کنند که به وسیله تلفن های همراه نمی توان کار های ماین کردن کوانتوم را انجام داد، در حالی که این تصور اشتباه بوده و این کار امکان پذیر می باشد اما نمی تواند صرفه اقتصادی زیادی را داشته باشد.

لزوم داشتن کیف پول برای کوانتوم چیست؟

همان طور که می دانید شما برای نگه داری از پول های کاغذی خود باید امکاناتی را مانند بانک و یا کیف پول ها فراهم کرده تا از آن ها حفاظت و نگه داری کنید. شما باید برای نگه داری از ارزهای دیجیتالی و البته رمز ارز کوانتوم نیز امکاناتی مانند امن ترین کیف پول های دیجیتالی را فراهم کرده تا به این شیوه از آن ها محافظت نمایید.

کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری دیجیتالی زیادی مانند کیف پول ترزور و تراست وجود دارد که از ارزهای شما محافظت کرده و از سرقت و یا هک آن ها جلوگیری می کند. البته این ارزها قابل لمس کردن نیستند اما می توان به وسیله کیف پول های دیجیتالی نرم افزاری از آن استفاده کرد.

ارز دیجیتال QTUM قانونی است؟

ممکن است از خود بپرسید که آیا رمز ارز دیجیتالی کوانتوم در کشور ما قانونی می باشد و یا استفاده کردن از آن ها غیر قانونی تلقی می شود؟ در حالت کلی خرید ارز دیجیتال و فروش و معاملات ارزهای دیجیتالی در کشور ما کاملا قانونی می باشد و هیچ منعی را به دنبال ندارد اما نکته مهم این است که به علت مصرف زیاد برق و انرژی و قطعی های مداوم برق در شهر ها استخراج این ارز به وسیله ماینر ها جرم محسوب می شود.

جالب است بدانید که درست به همین علت کشور چین استفاده و استخراج ارزهای دیجیتالی را در کشورش ممنوع کرده و باعث شده است که ارزش و بهای ارزهای دیجیتالی تا حدود زیادی ریزش پیدا کند.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

کوانتوم نام یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که در حال حاضر در رتبه 87 جدول کوین مارکت می باشد. در این قسمت می خواهیم در یک جدول همه اطلاعات موجود را جمع بندی کنیم.

موضوعارز کوانتوم
صرافی های این ارزبایننس، کوین بیس، کراکن
سایت های این ارزاکسیر، کوینومی
نماد اختصاری کوانتومQTUM
تعداد توکن های این ارزمشخص نمی باشد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید کوانتوم کدام است؟

صرافی های خارجی بسیاری هستند که در زمینه معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی به خصوص کوانتوم فعالیت می کنند. این صرافی های دیجیتالی تلاش می کنند که با سرعت بالا تراکنش ها را انجام بدهند و کم ترین کارمزد را به ازای آن از شما دریافت نمایند. در این قسمت می خواهیم برخی از این صرافی ها را که ارز کوانتوم را خرید و فروش می کنند به شما معرفی کرده و درباره آن ها اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

صرافی بایننس

یکی از بزرگ ترین صرافی هایی که در جهان کار های خرید و فروش رمز ارز دیجیتالی کوانتوم را انجام می دهد، صرافی بایننس می باشد که از سرعت بسیار بالای تراکنش ها بهره مند است. این صرافی در سال 2011 فعالیت خود را در زمینه ارزهای دیجیتالی آغاز کرده و در حال حاضر نزدیک به 6 میلیون کاربر فعال در آن فعالیت می کنند. در این صرافی رمز ارزهای دیجیتالی بسیاری برای معاملات وجود داشته و تلاش می کند تا با بالا بردن امکانات خود سرمایه گذاران بیشتری را به خود جذب کند.

صرفی کوین بیس

صرافی کوین بیس نام یکی از معتبر ترین صرافی هایی می باشد که در سطح جهان و به صورت بین المللی مشغول به فعالیت می باشد. این صرافی از رمز ارزهای بسیاری حمایت و پشتیبانی می کند و ارز کوانتوم را نیز در لیست خود برای خرید و فروش و معاملات جای داده است. در صرافی کوین بیس شما می توانید لیست جدید ترین قیمت های به روز شده ارزهای دیجیتالی را مشاهده کرده و همه خبر های جدید درباره آن ها را مطالعه کنید.

صرافی کراکن

کراکن یکی از صرافی های ارز دیجیتالی می باشد که در مقایسه با سایر صرافی های دیجیتالی از معروفیت و محبوبیت کم تری بهره مند می باشد. در این صرافی سرعت انتقال تراکنش ها به صورت متوسط می باشد اما کارمزد دریافتی آن بسیار پایین است.

کراکن از جمله صرافی هایی می باشد که از رمز ارز دیجیتالی کوانتوم حمایت می کند و آن ها را در لیست خرید و فروش خود جای داده است. اگر می خواهید که از صرافی های دیجیتالی برای تبدیل کوانتوم خود استفاده کنید بهتر است که از صرافی کراکن که یکی از معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتالی می باشد استفاده نمایید.

صرافی کوکوین

از دیگر صرافی های ارزهای دیجیتالی کوکوین می باشد که در آن ارزهای دیجیتالی زیادی برای خرید و فروش وجود دارد. در این صرافی شما می توانید لیست قیمت های به روز شده ارزهای دیجیتال را به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کرده و با سرعت بسیار بالا کار های انتقال تراکنش ها را انجام دهید. شما می توانید برای معاملات این ارز دیجیتالی و همچنین تبدیل آن به دیگر ارزهای دیجیتالی از صرافی کوکوین استفاده کرده و با امنیت بسیار بالا این کار را انجام دهید.

صرافی آی او

یکی از صرافی های ارزهای دیجیتالی آی او می باشد که از آن می توان به عنوان یک کیف پول دیجیتالی نیز استفاده کرد. در این صرافی شما می توانید مناسب ترین قیمت ارزهای دیجیتالی را مشاهده کرده و به صورت لحظه ای تغییرات قیمت را ببینید. صرافی آی او تلاش می کند که از اطلاعات حساب های کاربران خود به صورت ویژه نگه داری کند.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی بسیاری وجود دارد که کار های خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را انجام می دهند. شما می توانید با استفاده از این سایت ها با سرعت بالایی تراکنش ها را انجام بدهید و کارمزد کمی را نیز در ازای آن پرداخت نمایید. یکی از این سایت ها اکسیر نام داشته که امنیت حساب همه کاربران را به صورت کامل فراهم می کند و یکی از معتبر ترین سایت های ارزهای دیجیتالی ایرانی می باشد.

از دیگر سایت های ایرانی که خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را انجام می دهد، سایت کوینومی است که لیست قیمت های به روز شده ارزها و همچنین تحلیل نمودار های تکنیکال و فاندامنتال را به صورت دقیق انجام می دهد.

آیا تعداد توکن های QTUM محدود است؟

سوالی که بیشتر افراد دارند این است که آیا تعداد توکن های ارزهای دیجیتالی مانند توکن های کوانتوم دارای محدودیت می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در حالت کلی تعداد هیچ کدام از توکن های ارزهای دیجیتالی نامحدود نمی باشد و همه آن ها دارای محدودیت هستند اما این به معنای آن نیست که بتوان تعداد این توکن ها را به آسانی شمارش کرد. تعداد توکن های ارز کوانتوم به صورت دقیق مشخص نمی باشد اما نامحدود هم نیست.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل زیادی هستند که بر تعیین ارزهای دیجیتالی تاثیرات زیادی را دارند. یکی از این عوامل ورود بیماری کرونا می باشد که فعالیت افراد را در خانه افزایش داد. به همین دلیل به صورت ناگهانی ارزش و بهای این ارزها افزایش ناگهانی پیدا کرد و این امکان نیز وجود دارد که بعد از رفتن کرونا قیمت ها به روال سابق خود بازگردد. از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت ارزهای دیجیتالی سخنرانی های افراد بزرگ و معروف در زمینه ارزها می باشد که می تواند باعث کاهش و یا افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی شود.

منظور از توکن سوزی ارز کوانتوم چیست؟

افراد فعال در حوزه رمز ارزها حتما اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. این اصطلاح به معنای حذف دائم و از رده خارج کردن سکه های توکن به منظور افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی کوانتوم می باشد. برخلاف تصوری که بیشتر مردم دارند، توکن سوزی منحصر به یک ارز دیجیتالی نبوده و همه ارزها را در بر می گیرد.

مقایسه ارز دیجیتال QTUM با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال QTUM با دیگر رمز ارزها

با نگاهی به نمودار تکنیکال رمز ارز کوانتوم می توانیم به این نتیجه برسیم که کوانتوم در مقایسه با سال گذشته توانسته است افزایش قیمت 670 درصدی را تجربه کند. این ارز دیجیتالی اکنون در جایگاه 87 بازار رمز ارزها قرار گرفته و دارای ارزش 1.25 میلیارد دلاری می باشد. در این قسمت می خواهیم این ارز را با سایر ارزهای دیجیتالی مقایسه کنیم.

مقایسه ارز دیجیتال کوانتوم با بیت کوین

نخستین و پر سود ترین ارز دیجیتال در بازار رمز ارزها بیت کوین می باشد که دارای قیمت 67 هزار دلاری می باشد. این ارز در مقایسه با سال گذشته سود آوری بسیاری را داشته است. اگر بخواهیم بیت کوین را با ارز کوانتوم مقایسه کنیم باید بگوییم که کوانتوم دارای ارزش بسیار کمتری نسبت به بیت کوین می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال کوانتوم با اتریوم

محبوب ترین ارز دیجیتالی در بازار رمز ارزها اتریوم می باشد که از طرفداران زیادی بهره مند است. این ارز در حال حاضر در جایگاه دوم بازار رمز ارزهای دیجیتالی قرار گرفته است و دارای ارزشی بسیار بیشتر از کوانتوم می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال کوانتوم با دوج کوین

دوج کوین یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که در ابتدا فقط برای یک شوخی به وجود آمده بود، سپس با حمایت افراد بزرگی مانند ایلان ماسک توانست به موفقیت های بسیاری دسترسی پیدا کند. این ارز دیجیتالی ارزش بسیار بالاتری را در مقایسه با کوانتوم دارا می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال کوانتوم با ترون

از جمله ارزهای دیجیتالی ترون می باشد که دارای ارزشی کم تر از 1 دلار بوده و تا سال گذشته از 20 ارز برتر دیجیتالی هم نبود اما با پیشرفت قیمت هایی که داشته است، توانست در سال جاری از 10 ارز دیجیتال برتر محسوب شود. در حالی که کوانتوم در مقایسه با ترون نتوانسته است موفقیت های زیادی را به دست آورد.

سوالات متداول

قیمت کوانتوم در حال حاضر چقدر می باشد؟

اکنون قیمت ارز دیجیتالی کوانتوم نزدیک به 16.84 دلار بوده و در مقایسه با سال گذشته افزایش 670 درصدی را داشته است.

نماد کوانتوم چیست؟

نماد اختصاری این ارز دیجیتالی QTUM می باشد.

آیا کوانتوم در ایران خرید و فروش می شود؟

در حالت کلی در برخی از سایت ها و صرافی های داخلی و خارجی این ارز خرید و فروش می شود.

قیمت لحظه ای کوانتوم را در کجا می توان مشاهده کرد؟

برای مشاهده قیمت لحظه ای کوانتوم شما می توانید به صرافی های ارز دیجیتالی و همچنین سایت کوین مارکت مراجعه کنید.

ماشین حساب کوانتوم از چه جاهایی قابل دانلود می باشد؟

شما می توانید از سایت های مختلف اینترنتی و همچنین برنامه هایی مانند بازار این ماشین حساب ارز دیجیتال را دانلود کنید.

ارز کوانتوم چند تومان می باشد؟

قیمت این رمز ارز در حال حاضر 16.84 دلار و برابر با 461 تومان می باشد.

دستگاه استخراج کوانتوم باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

این دستگاه باید بالاترین نرخ هش و پایین ترین مصرف انرژی را داشته باشد.

جایزه ماین کردن کوانتوم چیست؟

جایزه استخراج هر ارز دیجیتالی همان ارز می باشد. به عنوان مثال پاداش ماین کردن ارز کوانتوم خود کوانتوم است.

بستر شبکه انتقال کوانتوم در کجا می باشد؟

بستر شبکه انتقال کوانتوم بر سطح شبکه بلاکچین است.

درباره کوانتوم در کجا می توان مطالعه کرد؟

شما می توانید برای مطالعه درباره این ارز دیجیتالی از سایت های مختلف اینترنتی استفاده نمایید.

بهترین قیمت کوانتوم چقدر می باشد؟

در حال حاضر بهترین قیمت کوانتوم این ارز 16.84 دلار بوده که بالاترین قیمت آن در هفته های اخیر می باشد.

صرافی های کوانتوم کدام هستند؟

صرافی های بایننس، کوین بیس و نوبیتکس از صرافی هایی هستند که این ارز را معامله می کنند.

قیمت کوانتوم در آینده چگونه پیش بینی می شود؟

امکان این که قیمت این ارز در آینده افزایش پیدا کند، بسیار زیاد است.

چگونه می توان کیف پول کوانتوم را دانلود کرد؟

شما می توانید از سایت های مختلف و همچنین سایت کوین مارکت این کیف پول ها را دانلود کنید.

چه سایت هایی این ارز را معامله می کنند؟

سایت هایی مانند اکسیر و کوینومی این ارز دیجیتالی را معامله می کنند.

2/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها