تبلیغات
سولانا آموزش ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال سولانا (Solana) و بررسی آینده آن

  • توسط zahra
  • 19 دقیقه

سولانا (solana) نام یکی از ارز های دیجیتالی است که نماد آن (SOL) بوده و با قیمت 9.7 میلیارد دلاری توانسته است جایگاه هشتم را به نام خود به ثبت برساند. این ارز یکی از ارز های دیجیتالی بدون مجوز و با کارایی زیاد است که بسیار با سرعت بالا و غیر متمرکز فعالیت می کند.

فهرست محتوا

در این جا می خواهیم هر آن چه که به دانستن درباره این ارز دیجیتالی کمک می کند را در اختیار شما قرار داده و اطلاعات جالبی را پیرو این موضوع به شما بدهیم. برای اطلاع از چگونگی این ارز دیجیتالی و نحوه کارایی آن لطفا با ما همراه بوده و تا پایان این پست را مطالعه کنید.

تاریخچه ارز سولانا چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

تاریخچه ارز سولانا چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

سولانا یکی از ارز های دیجیتالی است که توانسته است در زمان امروزه بسیار موفق عمل کند و جایگاه قابل قبولی را در میان ارز های دیجیتالی به دست آورد. این ارز توانسته است با استفاده از تکنولوژی های نوین اولین و بزرگ ترین ارز دیجیتالی در مقیاس وب باشد. همچنین سولانا توانسته است با ایجاد بیش از 50 هزار تراکنش در ثانیه یک رکورد جدید را از خود به ثبت برساند. این اندازه تراکنش در مقایسه با بیت کوین که فقط 5 تراکنش در ثانیه دارد، یک مقدار بسیار زیاد محسوب می شود. همچنین این ارز توانسته است که توانایی توسعه و پشتیبانی اپلیکیشن های غیر متمرکز را بر بستر خود داشته باشد. شرکتی که توانست این ارز دیجیتالی را به وجود آورد، توسط فردی به نام یاکوونکو تاسیس شد.

سولانا نام یکی از ارز های دیجیتالی می باشد که از بهترین و پر کار ترین شبکه ها در بلاک چین محسوب می شود. این ارز تاکنون با 200 نود پخش شده در سر تا سر جهان توانسته است 50 هزار تراکنش را در مدت زمان یک ثانیه داشته باشد.

این توانایی سولانا به علت طراحی ویژه و قابل توجه الگوریتم های آن می باشد. این ارز نیز مانند بلاک چین های کاردانو و ترون از مدل اجماع اثبات سهام ( POS ) استفاده می کند و عرضه اولیه آن از سال 2015 تا 2018 به صورت گسترده و جهانی انجام گرفت.

آینده ارز سولانا در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز سولانا در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

افرادی که به سرمایه گذاری بر روی رمز ارز سولانا علاقه مند هستند، نگرانی و ترس زیادی را بابت آینده این ارز دارا می باشند. با توجه به این که این ارز توانست در سال های گذشته سود زیادی را به سرمایه گذاران خود برساند و به جایگاه بسیار خوبی دسترسی پیدا کند، امکان این که در آینده ای نه چندان دور از این هم بهتر شود وجود دارد.

طبق نظر تیم های تحقیقاتی و اقتصاد دانان احتمال این که جایگاه سولانا در سال 2022 بهتر شود و از مرز 120 دلار نیز عبور کند نیز بسیار بالا می باشد. جالب است بدانید که روند صعودی سولانا روز به روز در حال افزایش بوده و پیش بینی می شود که در روز های آینده نیز قیمت بسیار بالا تری را پیدا نماید. به گفته کارشناسان در زمینه ارز های دیجیتالی احتمال آن که ارزش و بهای این رمز ارز تا پایان سال 2026 به 122 دلار برسد و از آن عبور کند نیز زیاد می باشد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

سولانا در حال حاضر با نرخ قیمتی برابر با 32 دلار و حجم معادلات 489 دلار توانسته است در سال 2021 به جایگاه بسیار خوبی در ارز های دیجیتالی دست پیدا کند. از این رمز ارز تا به حال پیش بینی های بسیار جالبی شده است و طبق گفته اقتصاد دانان تا پایان سال 2021 ارز سولانا می تواند با روند بسیار خوبی که دارد، سود آوری بسیاری را برای سرمایه گذارانش به دنبال داشته باشد.

البته جالب است بدانید که به دلیل تصویب کنترل مواد مخدر در طی یک سال گذشته این ارز توانست به مقدار بسیار بالایی برسد. در ادامه اجازه دهید قیمت این ارز محبوب و سود آور دیجیتالی را طی یک سال گذشته با یک دیگر بررسی کنیم.

  • قیمت سولانا در حال حاضر: 139.48 دلار
  • تغییر قیمت سولانا در طی 1 روز گذشته: 0.09 درصد کاهش یافته است
  • تغییر قیمت سولانا در طی 1 هفته گذشته: 4.72 درصد افزایش یافته است
  • تغییر قیمت سولانا در طی 1 ماه گذشته: 35.49 درصد افزایش یافته است
  • تغییر قیمت سولانا در طی 1 سال گذشته: 4580 درصد افزایش یافته است

برای ماینینگ سولانا چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از افراد هستند که علاقه دارند ارز سولانا را نیز مانند دیگر ارز ها استخراج کنند و سود زیادی را از این راه به دست آورند. جالب است بدانید که سولانا از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی به منظور اجماع استفاده می کند. از سوی دیگر استخراج و دریافت یک رمز ارز جهت حل معادلات پیچیده ریاضی به آن دسته ای مربوط می شود که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند.

مثلا شما می توانید برای استخراج پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین با تهیه دستگاه های ماینر، ماینینگ آن را ممکن کنید اما برای شرکت های وابسته به اثبات سهام نمایندگی و کار مانند ارز سولانا چنین امکانی وجود ندارد. در شبکه ارزی سولانا هیچ استخراج رمز ارزی صورت نگرفته و بیشتر به صورت پاداش هایی از جنس رمز ارز به سرمایه گذاران داده می شود.

ماینر های سولانا کدامند؟

ماینر های سولانا کدامند؟

همان طور که گفته شد برای استخراج رمز ارز سولانا از دستگاه های ماینر نمی توان به هیچ عنوان استفاده کرد چرا که شبکه ارزی سولانا به شرکت های وابسته به اثبات سهام نمایندگی و کار می باشد. استخراج این ارز به وسیله ماینر ها امکان پذیر نبوده و همه سولانا ها به صورت پاداش و جایزه هایی از جنس رمز ارز سولانا به سرمایه گذاران در این زمینه داده می شود.

سولانا کلاهبرداری است؟

در تاریخ 31 مرداد سال 1400 شرکت سولانا با بیانیه ای اعلام کرد که آن ها نخستین کلاهبرداری بزرگ راگ پول را تجربه کرده اند. آن ها این طور عنوان کردند که این کلاهبرداری توسط لونا ییلد، بستری که به تازگی بر شبکه بلاک چین ها راه اندازی شده انجام شده است. شرکت سولانا نیز علاوه بر این که این خبر را تایید کرد، طی بیانیه این این گونه عنوان کرد که تیم توسعه دهندگان لونا ییلد حداقل 10 میلیون دلار ارز دیجیتالی سولانا را از رده خارج کرده اند.

لزوم داشتن کیف پول برای سولانا چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای سولانا چیست؟

حتما تا به حال نام بهترین کیف پول ارز دیجیتال را شنیده اید. جالب است بدانید همان گونه که پول های کاغذی و فیزیکی شما احتیاج به مراقبت و نگهداری دارند، ارز های دیجیتالی نیز نیازمند فرایندی هستند که از آن ها محافظت کند. امن ترین کیف پول های دیجیتالی که برای این کار تهیه شده اند به خوبی می توانند امنیت ارز های سولانای شما را فراهم کنند. این کیف ها موجب می شود که پول های دیجیتالی شما هک نشده و به سرقت نرود. کیف پول های دیجیتالی بسیاری در آنلاین شاپ ها و برنامه هایی مانند اپ استور موجود است که شما می توانید به راحتی آن ها را پیدا کرده و دانلود نمایید.

ارز های زیر مجموعه سولانا کدامند؟

جالب است بدانید که ارز های دیجیتالی نیز دارای زیر مجموعه هایی هستند. بر خلاف دیگر رمز ارز هایی مانند اتریوم و بیت کوین که زیر مجموعه دارند، سولانا هیچ گونه زیر مجموعه ای ندارد.

ارز دیجیتال سولانا قانونی است؟

بیشترین سوالی که افراد فعال در عرصه ارز های دیجیتالی می پرسند این است که آیا خرید و فروش ارز های دیجیتالی قانونی است؟ پاسخ این است که معاملات این ارز ها هیچ گونه موردی نداشته و در کشور ما کاملا قانونی می باشد اما فرایند استخراج آن ها به دلیل مصرف زیاد انرژی غیر قانونی تلقی می گردد.

البته لازم به ذکر است که به صورت کلی ارز سولانا قابل استخراج نبوده و به صورت پاداش و جایزه به سرمایه گذاران داده می شود. بنابراین معاملات این ارز های دیجیتال علی الخصوص سولانا از لحاظ قانونی هیچ موردی ندارد.

دلیل به وجود آمدن ارز های بر پایه سولانا چیست؟

حتما می دانید که دنیای امروزه را کامپیوتر ها و رایانه ها به صورت کامل تسخیر کرده اند بنابراین همه ما احتیاج به ارز های دیجیتالی داریم که بتوان با آن وارد دنیای تجارت شد. به همین علت پروژه های ارز دیجیتال و ارز های بر پایه آن ها به وجود آمده است تا تعداد زیادی از آن ها در بازار موجود بوده و بتوان بر روی آن ها سرمایه گذاری کرد.

حکم شرعی سولانا در ایران چیست؟

بسیاری از افرادی که در عرصه ارز های دیجیتالی فعالیت می کنند این سوال برایشان به وجود آمده است که آیا خرید و فروش ارز های دیجیتالی مانند سولانا حرام است؟ نظر اکثر مراجع تقلید بر این است به دلیل این که معاملات و خرید و فروش ارز های دیجیتالی بر اساس قوانین کشور می باشد، خرید و فروش آن هیچ موردی ندارد. در این میان افرادی مانند آیت الله مکارم شیرازی این عقیده را دارند که به علت ابهامات و سوالات زیاد در این زمینه خرید و فروش آن ها به هیچ عنوان جایز نمی باشد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید سولانا کدام است؟

صرافی های زیادی در جهان وجود دارد که کار های خرید و فروش ارز های دیجیتالی مانند سولانا می پردازند. در این جا می خواهیم نام چند صرافی برتر در دنیا را برای شما مثال بزنیم و درباره آن ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس یکی از صرافی هایی است که در سال 2016 تاسیس شده است و امکان پشتیبانی 24 ساعته را دارا می باشد. علاوه بر این مورد صرافی رمزینکس یک کیف پول اختصاصی و امن محسوب شده و در آن ارز های دیجیتالی مختلفی پشتیبانی می گردد.

صرافی بایننس

بایننس نام یکی از صرافی رمز ارز آنلاین می باشد که در سال 2018 تاسیس شده است. از دیگر مزایای این صرافی کارمز پایین و پشتیبانی از رمز ارز های مختلف می باشد. علاوه بر این ها صرافی بایننس از امنیت بسیار بالایی بهره مند بوده و حجم زیادی از ارز های دیجیتال را در سریع ترین زمان ممکن مبادله می کند.

صرافی کوینکس

صرافی کوینکس یکی از بهترین صرافی هایی است که در دسترس عموم مردم جهان قرار دارد و برای مبادلات ارز های دیجیتالی کارمزد بسیار کمی را دریافت می کند. همچنین صرافی کوینکس امنیت بسیار بالایی داشته و می تواند مانند یک کیف پول نیز عمل کند.

صرافی بیترکس

صرافی بیترکس یکی از بهترین صرافی هایی می باشد که در سال 2017 تاسیس شده است. این صرافی می تواند بیشتر از 2000 رمز ارز را استخراج کرده و از امنیت بسیار بالایی بهره مند می باشد. البته به علت این که ایران جزء لیست کشور های تحریمی می باشد، از استفاده از این برنامه محروم می باشد.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین در حال حاضر یکی از بهترین صرافی های دنیا می باشد که نزدیک به 200 نوع رمز ارز را استخراج می کند. این صرافی در سال 2017 افتتاح شد و در حال حاضر بیشتر از 6 میلیون کاربر دارد. همچنین صرافی کوکوین قابلیت پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته را دارا می باشد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی زیادی هستند که خرید و فروش ارز های دیجیتالی را انجام می دهند. یکی از این سایت ها اکسیر می باشد که در سال 1396 کار خود را آغاز کرده و کارمزد معامله بسیار پایینی را دارا می باشد. از دیگر سایت های ایرانی که ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند می توان به ایزی کوینکس، بیت برگ، نوبیتکس و والکس اشاره کرد که می باشد که امنیت بسیار بالایی را نیز دارا می باشند. همچنین این سایت ها قابلیت معامله بیش از 200 نوع رمز ارز را دارند.

آیا تعداد توکن های سولانا محدود است؟

سوالی که امروزه ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کرده این است که آیا تعداد توکن های سولانا محدودیت دارد؟ طبق گزارشات و اطلاعیه هایی که موسسه کوین میکس داده است، تعداد توکن های ارز سولانا محدود می باشد اما تعداد این ارز آنقدر هم زیاد نیست. به زبان ساده تر باید بگوییم که تا به حال نزدیک به 260 میلیون توکن از این ارز وارد بازار شده است. البته جالب است بدانید که این عدد حدودی می باشد و تعداد دقیق آن ها مشخص نیست.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

عوامل بسیار زیادی هستند که بر قیمت رمز ارز های دیجیتالی تاثیر گذار هستند. یکی از این عوامل تبلیغات و سخنان سلبریتی ها و افراد بزرگ و معروف در رابطه با ارز های دیجیتالی است. به عنوان مثال پس از صحبت های شخصی به نام علی بابا قیمت ارز های دیجیتالی بسیار افزایش پیدا کرد.

از دیگر عوامل تاثیر گزار بر قیمت رمز ارز ها می توان به ویروس کوید 19 اشاره کرد. با ورود کرونا به کشور افراد زیادی خانه نشین شده و از تفریحات بیرون از منزل محروم شدند. آن ها برای سرگرمی و درآمد زایی وارد دنیای ارز دیجیتال شدند. به همین علت قیمت ارز های دیجیتال مانند سولانا به شدت افزایش یافت. البته این امکان وجود دارد که پس از نابود شدن کرونا ارزش و بهای ارز هایی مانند سولانا به زمان قبل خود بازگردد.

منظور از توکن سوزی سولانا چیست؟

افرادی که در زمینه ارز های دیجیتالی فعالیت می کنند، حتما برای یک بار هم که شده اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. توکن سوزی به معنای این است که سکه های توکن سولانا را به منظور افزایش قیمت آن، از رده خارج و به صورت کامل حذف نمایند. جالب است بدانید که تاکنون تعداد زیادی توکن سولانا از دسترس خارج شده است.

جایزه ماین کردن سولانا چیست؟

در دنیای امروزه با فرایند ماین کردن رمز ارز های دیجیتالی، مقداری جایزه و پاداش به فرد سرمایه گذار تعلق می گیرد. نکته مهم ماجرا این است که استخراج ارز سولانا با دستگاه های ماینر و حتی بهترین دستگاه ماینر نیز امکان پذیر نبوده و این ارز، جزء ارز های استخراجی محسوب نمی شود.

مقایسه ارز دیجیتال سولانا با دیگر رمز ارز ها

سولانا یکی از ارز های دیجیتالی محبوب و دوست داشتنی می باشد که با جهش چشم گیر و قابل توجهی که از سال گذشته تاکنون طی کرده توانسته است به جایگاه هشتم دسترسی پیدا کند و در میان مردم بسیار با ارزش محسوب شود.

با افزایش روند صعودی و مشاهده نمودار فاندامنتال و اخبار فاندامنتال متوجه شدیم که قیمت این ارز از سال پیش تا به حال نزدیک به 5000 درصد افزایش پیدا کرده است. در این قسمت می خواهیم سولانا را با سایر ارز های دیجیتالی مقایسه کرده و توضیحاتی را درباره آن ها به شما بدهیم.

مقایسه ارز دیجیتال سولانا با بیت کوین

در حال حاضر قیمت سولانا 134.33 دلار بوده و ارزش و بهای آن در مقایسه با یک سال گذشته افزایش چشم گیر و قابل توجه 4500 درصدی را داشته است. این در حالی است که قیمت بیت کوین 2913.09 دلار بوده و نسبت به سال گذشته 700 درصد افزایش یافته است.

این ارز در مقایسه با بیت کوین که در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد ارز ضعیف تری بوده و در جایگاه هشتم قرار گرفته است اما بیت کوین با قیمت 2913 دلاری در حال حاضر جایگاه اول را به نام خود به ثبت رسانده است.

مقایسه ارز دیجیتال سولانا با اتریوم

با نگاهی به نمودار تکنیکال و تحلیل تکنیکال هفتگی و فاندامنتال متوجه می شویم که ارز سولانا تا به حال افزایش بسیار زیادی را شاهد بوده است. از سوی دیگر اتریوم یکی از ارز هایی است که با سود بسیار زیاد در جایگاه چهارم بوده و بسیار محبوب می باشد.

قیمت این دو ارز از سال گذشته تا به حال افزایش های بسیار زیادی را داشته است. با این که سولانا به مقدار بسیار بیشتری سود آوری داشته است اما به علت این که این ارز قیمت پایین تری دارد، نسبت به اتریوم جایگاه پایین تری را دارا می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال سولانا با دوج کوین

با نگاهی به جدول متوجه می شویم که ارز دوج کوین در مقایسه با سال گذشته نزدیک به 7000 درصد افزایش قیمت داشته است. این عدد در برابر افزایش ارزش و بهای سولانا بسیار بیشتر بوده و دوج کوین توانسته است با نشستن در جایگاه سوم یکی از محبوب ترین ارز ها نامیده شود. این در حالی است که سولانا با نزدیک به 5000 درصد سود آوری جایگاه هشتم جدول را از آن خود کرده است.

مقایسه ارز دیجیتال سولانا با ترون

اگر به آمار نگاهی کنیم متوجه خواهیم شد که ارز ترون تا سال گذشته حتی از 50 ارز برتر نیز محسوب نمی شد اما اخیرا با توجه به سود آوری زیادی که داشته است 0.091200 دلاری از 20 ارز برتر دیجیتالی می باشد. در این میان سولانا توانسته است با رشد 5000 درصدی از ترون سبقت بگیرد و در جایگاه هشتم بماند.

سوالات متداول

ارز سولانا در حال حاضر چه قیمتی دارد و توانسته است در مقایسه با سال گذشته چه مقدار سود دهی داشته باشد؟

ارز سولانا در حال حاضر با 134.38 دلار قیمت از سال پیش تا به امسال نزدیک به چهار هزار و پانصد درصد سود دهی داشته است.

نحوه استخراج و به دست آوردن سولانا چگونه می باشد؟

در حالت کلی سولانا را با دستگاه های ماینر نمی توان استخراج کرد و برای به دست آوردن آن بهتر است به وسیله خرید و فروش و معاملات و یا فعالیت در برنامه های مربوطه جهت دریافت پاداش و جایزه هایی از جنس سولانا اقدام کرد.

آیا خرید و فروش ارز سولانا در کشور جرم محسوب می شود؟

برای پاسخ این سوال باید گفت که به صورت کلی خرید و فروش ارز های دیجیتال در کشور مانعی نداشته و کاملا قانونی می باشد اما استخراج ارز های دیجیتالی غیر قانونی محسوب می گردد.

آیا معاملات در زمینه ارز های دیجیتالی حرام است؟

بر اساس نظرات اکثر مراجع تقلید به علت این که خرید و فروش سولانا و ارز های دیجیتال طبق قانون کشور می باشد، معاملات آن در اسلام نیز بلا مانع است. در این میان آیت الله مکارم شیرازی این طور عنوان می کند به علت این که در این باره هنوز سوالات و ابهامات زیادی وجود دارد، خرید و فروش ارز های دیجیتال جایز نیست.

سایت های ایرانی که سولانا را خرید و فروش می کنند چیست؟

سایت های ایرانی زیادی مانند اکسیر، نوبیتکس، بیت برگ، والکس و ایزی کوینکس وجود دارند که از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها