تبلیغات
لزوم داشتن کیف پول برای زی کش چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

معرفی ارز زی کش + راهنمای خرید و فروش و استخراج آن

  • توسط asie
  • 21 دقیقه

ارز دیگری که می تواند مورد بررسی قرار بگیرد و از لحاظ حجم بازار در رتبه بسیار مناسبی قرار دارد ارز دیجیتال زی کش می باشد. بعد بیت کوین به وجود آمده است و از کد های بیت کوین استفاده می کند. در واقع ارز دیجیتال زی کش یک شبکه پرداخت غیر متمرکز همتا به همتا می باشد و بر خلاف بیت کوین تراکنش های آن شفاف هستند‌.

می توان گفت که کاربران آن می‌ توانند تراکنش‌ های خود را در زی کش رهگیری کنند و دارایی های موجود در یک آدرس را مشاهده کنند. اما به گفته تیم توسعه این ارز دیجیتال کسانی که در آن فعالیت می کنند باید بدانند که امکان مخفی شدن همه این ها توسط رئیس آن وجود دارد. صرافی ارز دیجیتال بیستکس این ارز را به صورت کامل برای شما معرفی خواهد کرد پس تا انتها همراه ما باشید.

ارز دیجیتال زی کش چیست؟

ارز دیجیتال زی کش چیست؟

شاید بهتر باشد راجع به رمز ارز زی کش به تاریخچه آن بپردازیم که در سال ۲۰۱۶ توسط آقا زوکو ویلکاس به دنیا رمز ارزها معرفی شد. ابتدا کار خود را بر روی بیت کوین شروع کرد ابتدا نام این ارز دیکشن بوده است بلکه این ارز را به عنوان زیروکوین می شناختند و بعد از آن به زیرو کش و در حال حاضر Zcash شناخته می شود.

در رابطه با این رمز ارز و کارکرد آن باید گفت که مانند پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بلاک چین خود را دارد. اما الگوریتم استخراج بیت کوین متفاوت است و در کل شعار ارز دیجیتال زی کش مخفی ماندن تراکنش ها می باشد و باید گفت که در ارز دیجیتال Zcash بدون افشای آدرس فرستنده و گیرنده شما می توانید مبلغ را انتقال دهید.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

همانطور که همه ما می دانیم در دنیای ارزهای دیجیتال منوط با مهم بودن یک اثر صحبت می‌ شود اما به هیچ دلیلی توصیه خرید نمی شود و ارزش خرید آن از لحاظ فنی می‌ تواند بسیار بالا باشد اما توصیه ای مالی نمی‌ باشد. در واقع ارز دیجیتال Zcash با توجه به اهدافی که دارد و از زمان پیدایش اش تا به الان نسبت به ارزهای همراه خود پیشرفت آن چنانی نداشته است. می توانیم این ارز دیجیتال را برای سال های بسیار دور تر زیر نظر گرفت اما به صورت سریع و آنی به شما سود آنچنانی نمی‌ دهد.

این ارز دیجیتال در محدوده قیمتی ۳۳۵ دلار و یک‌ باره تا محدوده قیمتی هفده دلار ریزش را تجربه کرده است و دوباره توانسته است به محدوده ۳۷۲ دلار و دوباره با یک ریزش و در حال حاضر در محدوده ۱۵۰ دلار معامله می‌ شود و آینده بسیار بزرگی را نمی توان برای این ارز پیش بینی کرد.

آینده ارز زی کش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز زی کش در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال با توجه به نوسانات بسیار سنگینی که بر بستر خود دارد و نمی‌ تواند در برابر ریزش های بزرگ بازار مقاوم باشد. باید گفت که آینده و نقشه راه این ارز دیجیتال می‌ تواند در سال‌ های آینده زدن سقف خود باشد که ۳۷۲ دلار است آن چه که مشهود است آینده این ارزهای دیجیتال قابل پیش بینی نیست و نمی‌ توان به صورت قطع راجع به آن ها نظر داد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ عملکرد بسیار جذابی را داشته است و توانسته است که از محدوده قیمتی ۱۰۰ دلار تا محدوده قیمتی ۳۷۰ دلار پیش برود و سودی بالغ بر دویست و هفتاد درصد را تجربه کند. اما باید گفت که از این مقدار سود در حال حاضر کسانی که از اول 2021 سرمایه گذاری کرده اند و ارز خود را نفروخته اند در ۴۰ درصد سود به سر می برند که نسبت به ارزهای دیگر و رشد های بسیار بزرگ نسبت به ارزهای معتبر در سال ۲۰۲۱ برای ارز دیجیتال زی کش این سال یک سال معمولی بود.

برای ماینینگ زی کش چه کاری باید انجام داد؟

برای استخراج کردن ارزهای دیجیتال از ارز زی کش گرفته است تا ارزهای دیگر و یا رتبه بالا ترین بازار شما نیاز به یک سری قواعد دارید که بتوانید این ارز دیجیتال را استخراج کنید که به صورت کلی برای همگی ارزها یک قانون حاکم است.

به این صورت که شما نیاز به یک ماینر زی کش مخصوص استخراج زی کش، یک اینترنت پر سرعت بدون نوسان، سیستم برق بسیار قدرتمند، سیستم خنک کننده بسیار دقیق و همچنین یک والت برای نگهداری آن ها دارید.

استخراج Zcash با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج ارزهای دیجیتال در گذشته با گوشی یک امر بسیار بدیهی و واضح بود. اما در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال و معتبری مانند Zcash با گوشی به جز آسیب زدن به گوشی شما چیزی را به همراه ندارد. می‌ توان گفت که استخراج ممکن است اما مقدار آن بسیار کم می باشد. به طور مثال از یک واحد زی کش با یک ماه استخراج توسط گوشی شما می توانید تنها یک صدم از یک Zcash را استخراج کنید و باید در نظر داشت که گوشی شما به شدت آسیب می بیند و مقرون به صرفه نیست.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا نحوه پیدایش و مسائل مربوط به ارز زی کش را در اختیارتان قرار می دهیم.

موضوع زی کش
ارز زی کش ارزش خرید دارد؟ سود دهی در بلند مدت
بهترین صرافی های خارجی برای خرید زی کش بایننس، اوککس و هوبی
لزوم داشتن کیف پول برای زی کش چیست؟ امنیت
کدام سایت های ایرانی زی کش را خرید و فروش می کنند؟ اکسیر، ارز جو و رابین کش
لزوم داشتن کیف پول برای زی کش چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای زی کش چیست؟

لزوم داشتن امن ترین کیف پول برای سرمایه‌ گذاران و یا تریدر های بلند مدت و کوتاه مدت برای هر ارز دیجیتالی به معنا واقعی کلمه یک لزوم و یا یک الزام است. به این شکل که شما برای استخراج هر رمز ارزی و یا نگهداری هر رمز ارزی نیاز به بهترین کیف پول ارز دیجیتال دارید.

حال این که پول می‌ تواند به صورت کاغذی و یا به شکل های گرم در صرافی ها و کیف پول های الکترونیکی ارز دیجیتال باشد. شما باید یک کیف پول را حتماً به همراه داشته باشید و در ساخت آن اقدام کنید تا بتوانید ارز دیجیتال خود را از جمله زی کش را در آن نگهداری کنیم.

ارز دیجیتال زی کش قانونی است؟

بسیاری از کشور ها اقدام های بسیار عجیبی را در مقابل ارزهای دیجیتال داشتند و در بعضی از کشور ها به صورت کلی بازار رمز ارزها فیلتر شده است مانند چین. در بعضی از کشور ها یعنی تعدادی از آن ها ارز دیجیتال زی کش را با توجه به اهدافی که دارد و مخفی ماندن تراکنش ها باعث شده است که در بعضی از کشور ها غیر قانونی و در بعضی از کشور ها به صورت قانونی معامله شود.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید Zcash کدام است؟

بسیاری از صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال مطرح و ذکر شده را در لیست خود برای معامله کاربرانی که این ارز دیجیتال علاقه دارند قرار داده اند. صرافی های بزرگی مانند: صرافی‌ بایننس، هوبی، صرافی کوین بیس، صرافی کراکن و … .

صرافی بایننس

آن چه که در این روز ها برای رمز ارزها بسیار حائز اهمیت است صرافی بایننس می باشد. به این گونه که اگر ارزی در ابتدا راه خود باشد و با لیست شدن در صرافی بایننس می تواند رشد قیمتی بسیار عجیبی را تجربه کند. البته اگر قبل از آن توسط مردم به شناخت خوبی رسیده باشد که ارز دیجیتال Zcash در حال حاضر در بایننس معامله می‌ شود.

صرافی کوکوین

این ارز دیجیتال همانگونه که از امنیت و مقادیر امنیتی بسیار شدیدی در مقابل رمز ارزها دارد و هر ارز نامعتبری را لیست نمی کند. می‌توان گفت که مبنا خوبی برای مورد اعتماد بودن رمز ارز می باشد. اما تضمین اعتبار یک رمز ارز با صرافی اصلا کار درستی نمی باشد و فقط باید گفت که به دلیل حجم بالا در این صرافی معامله می شود.

صرافی کوینکس

این صرافی از جمله صرافی هایی می باشد که محبوب ایرانی‌ ها است و بیشتر کاربران این صرافی را ایرانی ها تشکیل می دهند. در واقع این صرافی هم به عنوان یک صرافی معتبر که در بازار قرار دارد خود را از قافله جا نگذاشت و با لیست کردن ارز دیجیتال مختلف امکان معامله این ارز را به کاربران خود داده است.

صرافی اوککس

شاید جالب باشد که حجم معاملات ارز دیجیتال های مختلف باعث شد که صرافی های بسیاری از جمله صرافی اوککس این ارز را در صرافی خود لیست کنند تا بتوانند از کارمزد های آن استفاده کنند. شما می توانید به صورت اهرم دار این ارز را در صرافی اوککس نیز معامله کنید.

صرافی هوبی

صرافی هوبی از دیگر صرافی هایی می باشد که به صورت تخصصی از این ارز حمایت می‌ کند و آن را در لیست معاملاتی خود دارد و قابل توجه است که نسبت به صرافی بایننس حجم معاملات بیشتری را دارد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

با گذشت زمان و شناخته تر شدن ارزهای دیجیتال توسط مردم بسیاری از افراد به فکر افتادند که صرافی ها و سایت های خود را برای خرید و فروش رمز ارزها توسط مردم بسازند و این حجم ارز را در صرافی‌ های خود به گردش در بیاورند.

در ایران نیز صرافی های بسیاری شروع به کار کردند و توانستند تا حد زیادی سرمایه مشخص را از مردم در صرافی خود نگهداری کنند و مورد اعتماد مردم نیز باشد. صرافی ها از ارزهای دیجیتال مختلفی نیز پشتیبانی می کنند که در بسیاری از آن ها به دلیل حجم بالا معاملات ارز دیجیتال زی کش نیز لیست شده است.

آیا تعداد توکن های زی کش محدود است؟

هر فردی که اقدام به سرمایه‌ گذاری در یک ارز کند باید بداند که تعداد توکن های آن ارز محدود می باشد و یا تعداد آن ها به صورت نا محدود است. در رابطه با ارز دیجیتال زی کش این تعداد به مانند بیت کوین به ۲۱ میلیون محدود می باشد. تا به الان ارزی در گردش و یا همان سکه در گردشی که استخراج شده است و در میان مردم در حال معامله می‌ باشد ۱۲ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۹۰۰ عدد می باشد که تقریبا نصفی از این ارز استخراج شده است.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

این ارز دیجیتال با توجه به دو پهلو بودن عوامل فاندامنتالی نوسانات قیمتی بسیار شدیدی را در خود تجربه کرده است و نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر نوساناتی نرم افزار بسیار بالا بوده است و باید گفت که این ارز دیجیتال به صورت ماهانه نوساناتی ۱۰۰ درصدی را نیز تجربه کرده است و اخبار فاندامنتال تاثیر زیادی بر این ارز دارد. همچنین نباید از لحاظ ورود به بازار از شرایط تکنیکالی و پروژه این ارز غافل بود.

منظور از توکن سوزی زی کش چیست؟

از آن جایی که این ارز دیجیتال مانند بیت کوین عملکرد های مشابه آن را دارد و خود را ادامه دهنده راه ارز دیجیتال بیت کوین می‌ داند. این ارز توکن سوزی خاصی نداشته است و تا کنون هیچ توکن سوزی انجام نداده است و اقدامی در این باره نیز صورت نگرفته است. خالقان این ارز دیجیتال را محدود به مقدار ۲۱ میلیون واحد کرده است تا ادامه دهنده راه بیت کوین باشد.

مقایسه ارز دیجیتال Zcash با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال Zcash با دیگر رمز ارزها

این ارز دیجیتال با توجه به قدمت بسیار بالایی که در بازار نسبت به ارزهای دیگر دارد در حال حاضر در ششمین سال حضور خود در رمز ارزها به سر می‌ برد. باید گفت که از لحاظ تیم فنی توانسته است که ۶ سال خود را در صد ارز برتر بازار نگه دارد و رقابت کند. باید گفت که مقایسه این ارز دیجیتال با ارزهای قدیمی تر می تواند ما را به نتایج مطلوبی برساند.

مقایسه ارز دیجیتال زی کش با بیت کوین

آنچه که واضح است در رابطه با ارز دیجیتال زی کش تنها تفاوتی که با بیت کوین دارد این می باشد که صاحب اصلی این شرکت مشخص و همچنین حجم بازار ایران نسبت به بیت کوین بسیار پایین تر است و تفاوت های این ارز تنها در این می باشد زیرا خود را ادامه دهنده راه بیت کوین به شکل فنی دیگر می داند و باید گفت که این ارز دیجیتال با بیت کوین تفاوت چندانی ندارد مگر در حجم.

مقایسه ارز دیجیتال زی کش با اتریوم

آن چه که در مورد نقشه هدف اتریوم و زی کش وجود دارد باید گفت که اهداف این دو پروژه با هم کاملا متفاوت می باشد و فرق فاحش و کلی که همگی باید به آن توجه کنند حجم بازار می باشد که در حال حاضر ارز دیجیتال زی کش 64 رده از اتریوم پایین تر است و حجم کمی نسبت به این ارز می خورد.

مقایسه ارز دیجیتال زی کش با دوج کوین

در بسیاری از مقاله ها به دلیل محبوبیت بالا ارز دیجیتال دوج کوین این ارز دیجیتال را با دیگر ارزها مقایسه می‌ کنیم. ارز دیجیتال دوج کوین فقط به سبب حمایتی که از سوی ایلان‌ ماسک دارد توانسته تا این حد حجم بازار بالایی را بگیرد و محبوبیت دو چندانی را جذب خود کند اما از لحاظ فنی اصلا قابل قیاس با ارز دیجیتال زی کش نمی باشد.

مقایسه ارز دیجیتال زی کش با ترون

از لحاظ فنی باید گفت ارز دیجیتال ترون بسیار قوی تر از ارز دیجیتال Zcash می باشد و اهدافی که در ارز دیجیتال ترون می باشد به قدری قوی و پویا است و در حال تغییر می باشد که ارز دیجیتال زی کش نمی‌ تواند از لحاظ فنی رقابتی با ارز دیجیتال ترون داشته باشد و مشهود است که حجم بازار آن ها حتی با توجه به کاربرد های ترون بسیار با یکدیگر تفاوت دارد.

سوالات متداول

قیمت زی کش در آینده چگونه رقم خورده است؟

در رابطه با این سوال باید گفت که این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در کوتاه‌ مدت گزینه خوبی نمی باشد و افرادی که به دنبال سرمایه‌ گذاری بلند مدت هستند باید این ارز دیجیتال را انتخاب کنند و در آن سرمایه‌ گذاری کنند و پیش‌بینی شده است که این رمز ارز در آینده افزایش قیمت شدیدی خواهد داشت.

برای دانلود کیف پول زی کش کدام صرافی قابل اعتماد می باشد؟

همانطور که می دانید کیف پول های صرافی ها انتخاب مطلوبی برای امنیت ارزهای دیجیتال شما نمی باشند پس بهتر است که سراغ کیف پول های سرد مانند لجر نانو اس بروید زیرا تجربه معامله‌ گران ثابت کرده است که کیف پول های سرد بهترین گزینه برای نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز Zcash کدامند؟

در رابطه با صرافی خرید زی کش باید گفت که صرافی های خارجی بسیاری چون هوبی، بایننس، اوککس و … انتخاب بسیار مناسبی می باشند و علاوه بر خرید و فروش در آن می توان نمودار زی کش و همچنین قیمت ارز زی کش را دنبال کرد.

برای استخراج ارز Zcash چه اقداماتی باید انجام داد؟

برای استخراج و یا به اصطلاح ماین کردن این ارز نیاز به دستگاه استخراج زی کش داریم و با فراهم کردن این دستگاه ماینر و همچنین اینترنت قوی، برق پر سرعت، سیستم خانگی و سیستم خنک کننده می توانیم این ارز دیجیتال را به راحتی استخراج کنیم.

قیمت ارز زی کش به تومان چقدر است؟

قیمت آن ۴,۷۳۵,۶۵۵ تومان است و شما می توانید به دو روش قیمت دلاری ارزهای دیجیتال را به تومان حساب کنید روش اول از طریق ماشین حساب دستی و روش دوم از طریق ماشین حساب ارز دیجیتال زی کش می باشد.

بهترین قیمت زی کش را از چه طریقی می توان دنبال کرد؟

درباره زی کش باید گفت که سایت های بسیار زیادی در مورد آن اطلاعاتی منتشر کرده اند زیرا این رمز ارز ادعا کرده است که همانند ارز دیجیتال بیت کوین می باشد و بهترین قیمت آن را می توان از طریق سایت رسمی آن و همچنین صرافی بایننس رصد کرد.

بهترین صرافی زی کش برای خرید در ایران کدام است؟

سایت هایی ایرانی چون اکسیر، ارزجو، رابین کش، والکس، نوبیتکس و … گزینه های بسیار مطلوب و خوبی برای خرید و فروش و معامله این ارز دیجیتال و دیگر ارزهای دیجیتال بازار کریپتوکانسی می باشند.

دلیل نوسانات قیمت ارز دیجیتال Zcash چیست؟

در بررسی ارز زی کش باید گفت که از زمانی که به بازار عرضه شده است دارای افت و یا افزایش قیمت بوده است که دلیل کاهش و یا افزایش قیمت تحلیل های فاندامنتال، افزایش و یا کاهش عرضه و تقاضا و یا بالعکس و همچنین مردم بوده است.

این ارز دیجیتال چند مرتبه توکن سازی انجام داده است؟

رمز ارز Zcash در این چند سالی که در بازار کریپتوکارنسی مشغول به فعالیت بوده است توکن سوزی انجام نداده است.

ارز دیجیتال زی کش در ایران چه جایگاهی دارد؟

باید گفت که جایگاه ارزهای دیجیتال جهانی می باشد و هیچ ربطی به کشور ها ندارد و تعداد بسیاری از ایرانیان روی به بازار کریپتوکارنسی آورده اند و در این بازار سرمایه گذاری می کنند و خوشبختانه معامله گران بزرگ بازار که به دنبال سرمایه گذاری و سودآ وری در بلندمدت هستند این ارز دیجیتال را خریداری کرده‌ اند.

حساب زی کش چگونه است؟

این حساب بر بستر بیت کوین ایجاد شده است و تمام راهبرد خود را بر این بلاک تعبیه کرده است باید گفت که تمامی راهبرد های این ارز مانند رمز ارز بیت کوین است.

قیمت لحظه ای زی کش مربوط به چه عواملی می باشد؟

در رابطه با قیمت لحظه این ارز دیجیتال باید گفت که عوامل مختلفی چون تحلیل های فاندامنتال، میزان عرضه بر تقاضا و همچنین قیمت بیت کوین تاثیر گذار است که با کاهش و یا افزایش قیمت بیت کوین تمامی ارزهای دیجیتال تحت تاثیر قرار می گیرند.

کاربرد ارز دیجیتال Zcash چیست؟

در رابطه با این رمز ارز و کارکرد آن باید گفت که مانند بیت کوین بلاک چین خود را دارد اما الگوریتم استخراج بیت کوین متفاوت است.

نماد زی کش چیست؟

این ارز دیجیتال با علامت اختصاری ZEC شناخته می‌ شود و بر مبنای ارز دیجیتال بیت کوین فعالیت می‌ کند.

بستر شبکه انتقال زی کش بر چه مبنایی است؟

این شبکه بر بستر اتریوم است و جا به جایی آن بر بستر این شبکه است و باید گفت که می توان این را بر بستر ترون نیز پیاده کرد اما هنوز عملی نشده است.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها