تبلیغات
کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

راهنمای خرید ارز پیگ + بررسی آینده ارز pig

  • توسط sheida
  • 26 دقیقه

در این مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا به بررسی ارز پیگ و با بهتر بگوییم شت کوین پیگ بپردازیم. Pig Finance که در بازار ارزهای دیجیتال با نماد PIG شناسایی می شود، در حال حاضر یک ارز دیجیتال با ارزش حدود صفر دلار است. این رمزارز با داشتن رتبه 2998 بازار سهم صفر درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. اما اینکه چنین رمزارزی ارزش خرید دارد یا نه چیزی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال پیگ چیست؟

ارز دیجیتال پیگ چیست؟

ارز پیگ یکی از رمزارزهای تازه شکل گرفته و متفاوت در بازار ارزهای دیجیتال است که به تازگی مورد توجه بسیاری از علاقه مندان و معامله گران قرار گرفته است. بالاترین قیمت رمزارز پیگ در تاریخ 21 اردیبهشت 1400(11 May 2021) معادل ۰.۰۰۰۰۰5 دلار بوده است. ارز پیگ را به عنوان یک رمزارز پربازده با عملکرد بالا و بدون اصطکاک معرفی می کنند.

ارز پیگ فاینانس (Pig Finance) یک توکن بر پایه شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) یا زنجیره هوشمند بایننس است. اسمارت چین یک بلاک چین موازی بایننس چین است که در آوریل 2019 صرافی بایننس آن را عرضه کرد. این زنجیره هوشمند با فراهم کردن امکان انجام قرارداد های هوشمند به انقلاب سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای پیوست.

ارز دیجیتال پیگ اولین توکن با طرح سیاه چاله است که مقدار کل عرضه در گردش را به طور تصاعدی به مقدار زیاد کاهش می دهد. پیگ این ویژگی را با ویژگی خلاقانه نقدینگی خودکار (Auto-Liquidity) ترکیب کرده و باعث افزایش سریع نقدینگی توکن می شود.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

گفتیم که ارز پیگ فاینانس یک ارز دیجیتال جدید است و در شمار شت کوین ها قرار داده می شود. اما شت کوین چیست؟ و چرا بعضی رمزارزها همچون پیگ تحت این عنوان شناخته می شوند؟ شت کوین (Shitcoin) اصطلاحی است که طی چند سال اخیر و با افزایش بسیار زیاد تعداد رمزارزها رایج شده است. اصطلاح شت کوین به منظور بی ارزش نشان دادن یک رمزارز به آن اطلاق می شود. اما چنین رمزارزهایی بدون ارزش خاص که براساس حدس و گمان قیمت گذاری می شوند، می توانند سرمایه گذاری معقولی باشند؟

بله گاهی به دلایل زیر همین ارزهای بی ارزش سود و منفعت بسیاری را نصیب ما خواهند کرد:

  1. افزایش ناگهانی قیمت آن ها و سود بسیار زیاد
  2. امکان نگهداری رمزارز در دراز مدت
  3. امکان خرید مقادیر زیاد از انواع این رمزارزها

قیمت ارز پیگ در این لحظه ۰.۰۰۰۰۰1 دلار، معادل 0.001 تومان معامله می شود.

آینده ارز پیگ در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

معمولا افرادی که به دنبال خرید ارز دیجیتال هستند پیگیر اخبار مربوط به این بازار و پیش بینی قیمت رمزارز مورد نظر خود هستند اما نمی توان به طور کامل و صد در صد به این پیش بینی ها اعتماد داشت. البته منابع معتبری نیز وجود دارند که به صورت علمی و با توجه به اخبار موجود قیمت ارزهای دیجیتال را پیش بینی می کنند و عملکرد بدی نیز در این مورد نداشته اند.

پیش بینی قیمت ارز پیگ در دیجیتال کوین پرایس برای سال های پیش رو شامل موارد زیر می شوند:

  • قیمت در پایان سال 2021 معادل 0.00000526 دلار
  • قیمت در پایان سال 2022 معادل 0.00000588 دلار
  • قیمت در پایان سال 2026 معادل 0.00001251 دلار
  • قیمت در پایان سال 2028 معادل 0.00001491 دلار
این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

با بررسی روند تغییر قیمت نماد پیگ در سال 2021 می توان این طور بیان کرد که بالا ترین قیمت رمزارز پیگ در تاریخ 21 اردیبهشت 1400 معادل با 11 May 2021 معادل ۰.۰۰۰۰۰5 دلار بوده است. استقبال روز افزون خرید شت کوین ها در دنیا در میان کاربران ایرانی نیز دیده می شود. رمز ارز پیگ در ایران یکی از این رمزارزهاست که در این مقاله به توضیح مفصل در مورد آن می پردازیم.

برای ماینینگ pig چه کاری باید انجام داد؟

قبل از پرداختن به چگونگی ماینینگ ارز پیگ ابتدا به مفهوم ماینینگ می پردازیم. ماینینگ (Mining) یا استخراج به فرآیند اعتبار بخشیدن به تراکنش سایر افراد توسط کامپیوتر و سپس اضافه کردن آن‌ به لیست عمومی و بلند به نام شبکه بلاک چین است.

حتما شنیده اید که هر کسی با دسترسی به اینترنت و داشتن یک کامپیوتر می‌ تواند ماینینگ انجام دهد. لازم است بدانید عوامل مختلفی مثل سرعت کامپیوتر و هزینه برق در منطقه‌ و همین طور این که کدام ارز را برای ماینینگ انتخاب کنید، در سودآور بودن یا نبودن ماینینگ موثر است.

اگرچه استخراج بیت کوین هنوز هم به عنوان اصلی‌ ترین فعالیت ماینینگ مورد قبول همگان است اما استخراج ارزهای دیجیتال کوچک تر برای کسانی که به آینده آن ارز امیدوار باشند نیز می تواند مناسب باشد. اگر به فکر ماینینگ pig به عنوان رمز ارز آینده دار و مورد علاقه تان هستید باید به شما بگوییم که این رمزارز جزو رمزارزهایی نیست که امکان استخراج یا ماین داشته باشد.

در سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap.com) کلیک بر روی گزینه filters و انتخاب گزینه mineable رمزارزهایی که امکان استخراج دارند را برای شما نشان می دهد.

ماینر های پیگ کدامند؟

در هر صورت اگر شما علاقه مند به ماینینگ یا استخراج رمزارز هستید، پس از کسب آموزش در این زمینه و انتخاب رمزارز مناسب می توانید با تهیه تجهیزات لازم که اساسی ترین آن ها بهترین دستگاه ماینر است، اقدام کنید. کاربرد دستگاه های ماینر فقط استخراج ارزهای دیجیتال است. با توجه به اینکه رمزارز پیگ امکان ماینینگ ندارد پس ماینری برای پیگ وجود ندارد.

استخراج پیگ با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج پیگ با گوشی امکان پذیر است؟

شما می توانید ماینینگ را با گوشی تلفن همراه خود توسط اپلیکیشن MinerGate انجام دهید. در این صورت به یک تلفن هوشمند با حداقل اندروید 4.1 احتیاج دارید و باید در گوشی خود حدود 30 مگابایت فضای خالی داشته باشید. قبل از انتخاب یک رمزارز برای استخراج حتما در رابطه با آن تحقیقات لازم را انجام دهید و سودآوری آن را به طور دقیق با ماشین حساب ماینینگ محاسبه نمایید. ماینینگ یک ارز دیجیتال نامناسب علاوه بر اینکه سودآوری برای شما ندارد، می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

تا اینجا متوجه شدیم که پیگ ارز دیجیتال مورد بررسی در این مقاله قابلیت استخراج یا ماینینگ ندارد، همین طور ماشین حساب پیگ برای محاسبه سودآوری ماینینگ این ارز دیجیتال وجود ندارد. اما با در نظر گرفتن قیمت لحظه ای پیگ و پیش بینی آینده دار بودن این رمزارز می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری در دراز مدت باشد.

لزوم داشتن کیف پول برای pig چیست؟

قبل از اینکه لزوم داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال را برای شما شرح دهیم بهتر است بدانیم کیف پول ارز دیجیتال (Wallet) چیست؟ به طور کلی کیف پول یک نوع برنامه نرم افزاری با قابلیت ذخیره کلید های خصوصی و عمومی در آن است که با اتصال به بلاک چین های متعدد، ارسال یا دریافت ارز دیجیتال را برای شما امکان پذیر می کند. با تشبیه کیف پول به یک حساب بانکی رمز عبور حساب همان کلید خصوصی و شماره حساب همان کلید عمومی محسوب می شود.

در هر صورت شما برای استفاده از بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری مثل ارز پیگ به کیف پول احتیاج دارید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کیف پول های دیجیتال امن هستند؟ امنیت این کیف پول‌ ها به نوع کیف پول انتخابی شما و ارائه‌ دهنده سرویس شما بستگی دارد. در استفاده از امن ترین کیف پول دیجیتال لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که صرف‌نظر از نوع کیف پول مورد استفاده شما در صورت از دست دادن کلید های خصوصی پول خود را از دست داده اید.

اگر مایل به استفاده از تعداد متفاوت از انواع ارزهای دیجیتال هستید بدانید که لازم نیست برای هر ارز یک کیف پول جدا داشته باشید، بلکه تنها باید از کیف پولی استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی چند رمزارز را داشته باشد.

ارز دیجیتال پیگ قانونی است؟

ارز دیجیتال پیگ قانونی است؟

در حال حاضر هر واحد از ارز پیگ با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰1 دلار در این لحظه معامله می شود. قیمت ارز پیگ به تومان 0.001 می باشد و این قیمت باعث ایجاد جذابیت برای معامله و نگهداری آن خواهد شد. اما آیا این ارز دیجیتال قانونی است؟

طبق ماده 2 قانوت مجازات عمومی در ایران به این دلیل که مجازاتی برای خرید و فروش رمزارزها یا نگهداری آن ها وجود ندارد این اعمال جرم محسوب نمی شوند. در تاریخ 9 دی ماه 1396 طبق اطلاعیه بانک مرکزی به کارگیری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تمامی بانک ها و صرافی های زیر نظر بانک مرکزی رسما ممنوع اعلام شد، این حکم به معنای ممنوعیت کامل آن ها نبود. با این وجود در صورت اتفاق افتادن هر گونه کلاهبرداری در این زمینه امکان ارائه شکایت رسمی و پیگیری توسط دادگاه وجود خواهد داشت.

حکم شرعی ارز پیگ در ایران چیست؟

شاید با توجه به پیش بینی هایی که در رابطه با آینده ارز pig به آن ها اشاره شد، با تحلیل نمودار پیگ در سایت های مورد اطمینان به این فکر افتاده باشید که با تهیه یک دستگاه استخراج پیگ و محاسبه سودآوری استخراج در ماشین حساب پیگ به ماینینگ این رمزارز بپردازید.

اما با مطالعه قسمت های پیش متوجه این موضوع شدید که ارز پیگ امکان استخراج یا ماینینگ ندارد. اما شاید گزینه مناسبی برای خرید و نگهداری باشد. شاید برای بعضی از شما این سوال پیش بیاید که حکم شرعی ارز پیگ در ایران چیست؟

نظرات علمای مختلف درباره حکم شرعی ارزهای دیجیتال را می‌ توان در سه دسته کلی بدون نظر، موافق یا مخالف با ذکر دلیل و موافق یا مخالف بدون ذکر دلیل جای داد. آنچه که دارای اهمیت است این است که باید با توجه به نوع و کارکرد رمز ارز‌ها نسبت به ارائه حکم شرعی در مورد آن‌ ها اقدام کرد.

جدول اطلاعات

در این جا اطلاعاتی درباره ارز پیگ را با هم مرور می کنیم.

موضوعارز پیگ
نماد رمز ارز پیگ چیست؟ Pig Finance که در بازار ارزهای دیجیتال با نماد PIG شناسایی می شود.
ویژگی ارز پیک کدام است؟ ارز پیگ فاینانس (Pig Finance) یک توکن بر پایه شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) یا زنجیره هوشمند بایننس است.
قیمت ارز پیگ چقدر است؟ در حال حاضر هر واحد از ارز پیگ با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰1 دلار در این لحظه معامله می شود. قیمت ارز پیگ به تومان 0.001 می باشد.
آینده ارز پیگ چگونه است؟ پیش بینی قیمت ارز پیگ در دیجیتال کوین پرایس برای پایان سال2021 معادل 0.00000526 دلار می باشد.
صرافی های ارائه دهنده ارز پیگ کدامند؟بهترین مراجع خرید در حال حاضر صرافی های MXC.COM ، LBank ، PancakeSwap و Hotbit می باشد.
بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز پیگ کدام است؟

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارز پیگ کدام است؟

اگر تمایل به خرید ارز پیگ دارید، بهترین گزینه ها که در حال حاضر می توانید از طریق آن ها اقدام کنید، شامل موارد زیر است:

پنکیک سواپ (pancakeSwap )

یکی از صرافی های مناسب برای خرید ارز پیگ صرافی پنکیک سواپ است. این صرافی بزرگ ترین صرافی غیر متمرکز است که از مدل بازارساز اتوماتیک (Automated Market Maker) برای تعیین قیمت استفاده می کند. نقدینگی این صرافی که بر بستر شبکه هوشمند بایننس فعال می باشد، از کاربران تامین می شود و صرافی تنها اداره این اموال را به شکل غیرحضانتی بر عهده دارد.

از اهداف پروژه پنکیک سواپ از ابتدا ایجاد موسسه‌ ای مالی برای کاربران و اداره آن بدون نیاز به اعتماد به شخص بوده است. این صرافی در سپتامبر سال ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) در زنجیره هوشمند بایننس شروع به فعالیت کرد.

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ علاوه بر تنوع توکن‌ ها با داشتن کارمزد اندک و طرح‌ های کسب درآمد پرسود و … در میان کاربران شبکه هوشمند بایننس نامی آشنا و قابل اعتماد است.

LBank

صرافی ال بنک یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال 2016 با هدف معرفی راه حل های حرفه ای مدیریت در زمینه ارزهای دیجیتال توسط یک شرکت چینی تشکیل شد. این صرافی بیشترین حجم معاملات را در بین صرافی های ارائه دهنده ارز pig داراست.

تنوع رمزارزها معاملات کم هزینه با کارمزد نسبتا پایین، امکان انجام معاملات مارجین یا اهرمی، امکان انتقال یا واریز پول به طور مستقیم از حساب های بانکی، دارا بودن اپلیکیشن تلفن همراه برای سیستم عامل Android ,IOS از مزایای این صرافی به شمار می روند.

پلتفرم این صرافی با وجود پیشرفته بودن و مناسب بودن برای معامله گران با تجربه، برای معامله‌گران تازه کار نیز به اندازه کافی ساده است. یکی دیگر از مزیت های صرافی ال بنک امنیت آن است که از زمان تشکیل آن تاکنون مواردی مبنی بر هک یا از دست دادن سرمایه گزارش نشده است. همچنین کاربران در این صرافی نیازی به احراز هویت ندارند. از معایب این صرافی پشتیبانی محدود از زبان انگلیسی در برخی موارد موجود در صرافی است.

Hotbit

صرافی هات بیت یکی دیگر از صرافی هایی که ارز پیگ را در بین رمزارزهای خود دارد، دومین صرافی بعد از بایننس با تنوع بسیار زیاد در خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. از ویژگی های این صرافی که در بین 100 صرافی برتر دنیا قرار دارد می توان به نمودار های مناسب، کارمزد کم معاملات، امکان انجام معاملات مارجین یا اهرمی، تعداد زیاد کاربران، دارا بودن اپلیکیشن برای سیستم های اندروید و آی او اس، امنیت، سهولت استفاده و پشتیبانی مناسب مشتری اشاره کرد.

صرافی هات بیت در کشور های استونی و هنک کنگ ثبت شده، در تایپه و شانگهای فعالیت می کند. بیش از 7 میلیون کاربر در این صرافی ثبت نام کرده و در بیش از 170 کشور در دسترس است. 90 % کاربران این صرافی غیر چینی هستند.

اگر به دنبال ثبت نام راحت هستید این صرافی پیشنهاد مناسبی برای شماست چون تنها با استفاده از شماره تلفن و ایمیل می توانید ثبت نام خود را در صرافی هات بیت انجام دهید و به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آن بپردازید. صرافی معتبر هات بیت در بین 100 صرافی برتر دنیا قرار دارد و از پلتفرم های معاملاتی پیشرفته ای برخوردار است.

MXC.COM

صرافی MXC یا MEXC از صرافی‌ های گمنام در سراسر دنیا و محبوب در میان ایرانیان به علت عدم نیاز به احراز هویت، یک صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال است که در سال 2018 در سیشل تاسیس شده است. پلتفرم این صرافی را تیمی از افراد حرفه‌ ای و با سابقه در صنایع مالی و بلاک چین اداره می‌ کنند.

تعداد کاربران آن در حال حاضر حدود 5 میلیون کاربر از بیش از 70 کشور در سراسر دنیا است. در این صرافی خدماتی از جمله معاملات اسپات، معاملات فیوچرز و مارجین یا معاملات اهرمی ارائه می‌شود. صرافی MEXC در وبسایت کوین گکو، نمره اعتماد 8 از 10 و در وبسایت کوین مارکت کپ نیز نمره 4.1 از 10 را به خود اختصاص داده است.  این صرافی نیز در بین صرافی های خارجی مناسب برای خرید ارز پیگ برای کاربران ایرانی است.

BitMart

صرافی بیت مارت یک صرافی متمرکز است که در 15 مارس 2018 با هدف پیشبرد جهان به سمت یک سیستم مالی بهتر راه اندازی شد. این صرافی که دفتر اصلی آن در جزایر کیمن مستقر است نیز از ارائه دهندگان ارز پیگ می باشد. صرافی بیت مارت به دلیل تحریم ها علیه ایران اجازه معامله به کاربران ایرانی را نمی دهد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

با افزایش اشتیاق ایرانیان در استفاده از ارزهای دیجیتال و افزایش سودهی این بازار، روزانه شاهد ایجاد صرافی های زیادی درایران هستیم. اما این افزایش تعداد صرافی ها و سایت‌ های آنلاین معامله ارزهای دیجیتال باعث پیدایش این سوال می شود که به‌ راستی به کدام‌ یک از این صرافی‌ ها می‌ توانیم اعتماد کنیم؟

برای آن که بتوان به یک صرافی چه ایرانی و چه خارجی اعتماد کرد باید دارای ویژگی هایی باشد. تعدادی از این ویژگی های اصلی شامل موارد زیر می باشد: میزان کارمزد، حجم معاملات بالا، امنیت بالا، سادگی در استفاده، میزان مبلغ واریز و برداشت. ارز پیگ در هیچ کدام از سایت های ایرانی ارائه نشده است.

آیا تعداد توکن های پیگ محدود است؟

ارز پیگ یک توکن بر پایه شبکه بایننس اسمارت چین و اولین توکن با طرح سیاه چاله است که مقدار کل عرضه در گردش را به طور تصاعدی به مقدار زیاد کاهش می دهد. پیگ این ویژگی را با ویژگی خلاقانه نقدینگی خودکار (Auto-Liquidity) ترکیب کرده و باعث افزایش سریع نقدینگی توکن می شود.

تعداد توکن های در دسترس پیگ فاینانس 1,000,000,000,000,000 واحد است. با توجه به این مسئله شما می توانید با خرید و نگهداری ارز Pig روز به روز تعداد واحد های خود را بیشتر کنید و پاداش بگیرید.

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

بیشتر شت کوین ها در شروع فعالیت در قیمت های پایینی عرضه می شوند. در نتیجه می توان حجم زیادی از این قبیل رمزارزها را خریداری کرد و با هر Pump سود زیادی کسب کرد. پس مهم ترین عامل موثر بر قیمت شت کوین هایی چون ارز پیگ، استراتژی Pump and Dump است.

همچنین در برخی اوقات با افزایش محبوبیت این نوع رمزارزها در بازار تقاضا برای خرید افزایش پیدا کرده، ارزش شت کوین بر اساس قانون عرضه و تقاضا افزایش می یابد.

Pump and Dump استراتژی در بازار است که مورد مخالفت سرمایه گذاران با وجدان قرار گرفته است. افرادی که در قیمت های پایین روی کالا و یا سهام سرمایه گذاری سنگینی می کنند و با انجام تبلیغات ادعا می کنند که اکنون بهترین موقع برای خرید است، موجب افزایش تقاضا و به دنبال آن افزایش قیمت آن کالا یا رمزارز می شوند.

اما دامپ زمانی رخ دهد که افراد مورد نظر سهام خود را با بالاترین قیمت و سود می فروشند. در نتیجه این فروش ارزش همان رمزارز یا کالا بعد از مدتی پایین می آید.

منظور از توکن سوزی pig چیست؟

توکن سوزی یک عمل رایج در دنیای ارزهای دیجیتال است، این اقدام برای شرکت‌ ها و فعالان بازار فوایدی دارد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که توکن سوزی چیست و چرا انجام می‌شود؟

معمولا شرکت‌ های صادر کننده توکن برای جلوگیری از پایین آمدن ارزش یک توکن و افزایش قیمت آن اقدام به توکن سوزی می کنند. در این فرایند تعدادی از توکن‌ های موجود در بازار به اصطلاح سوزانده می‌شوند. توکن سوزی با کاهش موجودی توکن باعث افزایش قیمت آن می شود.

توکن سوزی درباره پیگ نیز انجام می شود به طوری که با فرآیندی خاص در بستر شبکه انتقال پیگ، بخشی از توکن های فعال پیگ به مرور می سوزد و این امر افزایش قیمت آن را در پی خواهد داشت.

در فرآیند استخراج یا ماینینگ به منظور ایجاد انگیزه در ماینر ها و برای پوشش هزینه های استخراج رمزارز شبکه بلاک چین پاداشی در نظر می گیرد. به طور مثال این پاداش در بیت کوین مقدار بیت کوین تولید شده با ایجاد هر بلاک می باشد که به ماینر متعلق است. در ارزهایی مثل ارز پیگ که امکان ماینینگ یا استخراج ندارند جایزه ماین کردن پیگ وجود ندارد.

مقایسه ارز دیجیتال پیگ با دیگر رمز ارزها

بعد از بررسی ارز پیگ به عنوان یکی از رمزارزهای تازه شکل گرفته و متفاوت در بازار ارزهای دیجیتال که به تازگی مورد توجه بسیاری از علاقه مندان و معامله گران قرار گرفته است، در ادامه به مقایسه این ارز دیجیتال با چند ارز شناخته شده و مطرح در بازار رمزارزها می پردازیم.

مقایسه ارز دیجیتال پیگ با بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC اولین و شناخته شده ترین و پر سود ترین ارز دیجیتال دنیاست. این رمزارز با ارزش بازار حدود 1.04 تریلیون دلار با سهم 39.36 درصدی از کل بازار در رتبه یک بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. حال آن که ارز پیگ با نماد اختصاری ارز pig با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰1 دلار و معادل 0.001 تومان در دسته ارزهای دیجیتال کوچک و به عبارت دیگر شت کوین قرار دارد. بهترین قیمت پیگ در تاریخ 21 اردیبهشت 1400(11 May 2021) معادل ۰.۰۰۰۰۰5 دلار بوده است.

مقایسه ارز دیجیتال پیگ با اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری eth یک ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود 491.474 میلیار دلار در رتبه 2 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. این دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا تنها یک رمزارز نیست بلکه پلتفرمی برای ایجاد نرم‌ افزار های غیرمتمرکز بر بستر شبکه بلاک چین نیز است.

اتریوم به خاطر فناوری خلاقانه و پیشرفت‌ های قابل‌ توجه ارزی مناسب برای خرید و سرمایه‌ گذاری می باشد. اگر تمایل به خرید ارزهای کوچک مثل ارز پیگ را دارید، اگر با توجه به پیش بینی های انجام شده به قیمت پیگ در آینده امیدوار باشید، می توان با دانلود کیف پول پیگ را خریداری کرده و در آن نگهداری کنید.

مقایسه ارز دیجیتال پیگ با دوج کوین

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود 27.4 میلیارد دلار و سهم 1.04 درصدی از کل بازار در رتبه 10 بازار قرار دارد. بالاترین قیمت آن در تاریخ 27 مرداد 1400معادل 1.82 دلار بوده که همینک 88.62% پایین‌ تر از آن زمان قرار دارد. حال آن که رمز ارز پیگ با داشتن رتبه 2998 بازار، سهم صفر درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

مقایسه ارز دیجیتال پیگ با ترون

ترون با نماد اختصاری TRX یک ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود 6.76 میلیارد دلار و سهم 0.25 درصدی از کل بازار در رتبه 32 بازار قرار دارد. بالاترین قیمت ترون در تاریخ 15 دی 1396 معادل 0.22 دلار بوده است. این روز ها ترون به یکی از ارزهای دیجیتال محبوب در بازار تبدیل شده است. با استفاده از ترون همانند اتریوم می‌ توان به تولید توکن، قرارداد هوشمند و برنامه‌ های غیرمتمرکز پرداخت.

متوجه شدیم که چند صرافی پیگ را به عنوان ارز دیجیتال در لیست رمزارزهای خود قرار داده اند، اگر هدف شما خرید و معامله ارز پیگ باشد می توانید در یک صرافی خرید پیگ را انجام دهید. بهترین مراجع خرید در حال حاضر MXC.COM ، LBank ، PancakeSwap و Hotbit می باشد. در پایان این نکته را توجه داشته باشید که اعتبار و آینده اینگونه از ارزهای دیجیتال همواره مورد تردید قرار دارد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال پیگ چیست؟

ارز پیگ فاینانس (Pig Finance) یک توکن بر پایه شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) یا زنجیره هوشمند بایننس است.

شت کوین چیست؟

اصطلاح شت کوین به منظور بی ارزش نشان دادن یک رمزارز به آن اطلاق می شود.

ماینینگ چیست؟

ماینینگ (Mining) یا استخراج به فرآیند اعتبار بخشیدن به تراکنش سایر افراد توسط کامپیوتر و سپس اضافه کردن آن‌ به لیست عمومی و بلند به نام شبکه بلاک چین است.

کیف پول ارز دیجیتال (Wallet) چیست؟

کیف پول یک نوع برنامه نرم افزاری با قابلیت ذخیره کلید های خصوصی و عمومی در آن است که با اتصال به بلاک چین های متعدد، ارسال یا دریافت ارز دیجیتال را برای شما امکان پذیر می کند.

آیا کیف پول های دیجیتال امن هستند؟

امنیت این کیف پول‌ ها به نوع کیف پول انتخابی شما و ارائه‌ دهنده سرویس شما بستگی دارد.

استراتژی Pump and Dump چیست؟

در پامپ افراد در قیمت های پایین روی کالا و یا سهام سرمایه گذاری سنگینی می کنند و با انجام تبلیغات موجب افزایش تقاضا و به دنبال آن افزایش قیمت آن کالا یا رمزارز می شوند. اما دامپ زمانی رخ دهد که افراد مورد نظر سهام خود را با بالاترین قیمت و سود می فروشند.

توکن سوزی چیست؟

معمولا شرکت‌ های صادر کننده توکن برای جلوگیری از پایین آمدن ارزش یک توکن و افزایش قیمت آن اقدام به توکن سوزی می کنند.

ارز پیگ در کدام صرافی هاست است؟

بهترین مراجع خرید در حال حاضر MXC.COM ، LBank ، PancakeSwap و Hotbit می باشد.

ارز پیگ را در کدام صرافی ایرانی می توان خرید؟

ارز پیگ در هیچ کدام از سایت های ایرانی ارائه نشده است.

قیمت ارز پیگ تحت تاثیر چیست؟

استراتژی Pump and Dump و افزایش تقاضا بر اثر افزایش محبوبیت ارز پیگ در بین کاربران.

پیگ چند توکن دارد؟

تعداد توکن های در دسترس پیگ فاینانس 1,000,000,000,000,000 واحد است.

چگونه ارز پیگ بخریم؟

رمزارز پیگ را می توانید از صرافی های MXC.COM ، LBank ، PancakeSwap و Hotbit خریداری کنید.

ارز دیجیتال پیگ قانونی است؟

در حال حاضر ممنوعیتی برای خرید و فروش رمزارزها یا نگهداری آن ها وجود ندارد.

ماینینگ با گوشی چگونه انجام می شود؟

شما می توانید ماینینگ را با گوشی تلفن همراه خود، توسط اپلیکیشن MinerGate انجام دهید.

آیا ارز پیگ ارزش خرید دارد؟

گاهی این گونه رمزارزهای بی ارزش که تحت عنوان شت کوین شناخته می شوند می توانند سود زیادی داشته باشند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اعتبار و آینده این گونه از ارزهای دیجیتال همواره مورد تردید قرار دارد.

امتیاز دهید
sheida

sheida

شیدا حقی فوق لیسانس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ارزهای دیجیتال بیستکس هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها