تبلیغات
ماینر های لایت کوین کدامند؟ اخبار آلت کوین ها

لایت کوین (LTC ) بررسی آینده و راهنمای استخراج

  • توسط zahra
  • 21 دقیقه

لایت کوین یکی از قدیمی ترین کوین ها در بازار ارز دیجیتال می باشد که در سال 2011 تاسیس شده است. یکی از اهدافی که باعث به وجود آمدن لایت کوین شده است کاهش زمان تاییدیه هر بلاک از 10 دقیقه به 2.5 دقیقه بوده است. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره Litecoin صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در این باره به شما بدهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیق و کاملی در رابطه با لایت کوین ها بهره مند شوید.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

لایت کوین یکی از قدیمی ترین کوین هایی است که در بازار کریپتوکارنسی ها موجود می باشد. این ارز دیجیتالی در اکتبر سال 2011 توسط شخصی به نام چارلی لی راه اندازی شد. چارلی لی یکی از کارمندان قدیمی در گوگل بود و لایت کوین را با هدف تکمیل کردن بیت کوین و حل مشکلاتی مانند مدت زمان تراکنش و هزینه ها طراحی نمود.

جالب است بدانید که این ارز دیجیتالی نیز همتا به همتا بوده و شباهت های بسیار زیادی به بیت کوین دارد. از لایت کوین ها مقدار زیادی به اندازه 84 میلیون واحد وجود داشته و استخراج آن در حدود 2.5 دقیقه به طول می انجامد. یکی از تفاوت های بزرگی که لایت کوین با بیت کوین دارد، الگوریتم استخراج آن ها می باشد. برای استخراج Litecoin از الگوریتم scrypt scrypt استفاده شده که دارای حجم کار کم تر و محاسبات ساده تر می باشد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

با نگاهی به نمودار تکنیکال و تحلیل تکنیکال هفتگی و اخبار فاندامنتال متوجه می شویم که این ارز دیجیتالی در رتبه 16 قرار داشته و از قیمت خوبی نیز بهره مند می باشد. به شما توصیه می شود که اگر با بازار کار ارز های دیجیتال آشنایی داشته و به خریدن آن ها علاقه مند هستید، لایت کوین را خریداری کنید. چرا که با خرید این ارز سود زیادی به شما خواهد رسید و درآمد زایی بسیاری خواهید داشت.

آینده ارز لایت کوین در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز لایت کوین در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی قیمت های لایت کوین و سایر ارز های دیجیتالی کار بسیار چالشی و بحث برانگیزی می باشد. به گفته بسیاری از کارشناسان قیمت بازار ارز های دیجیتالی روی فلزات گران بهایی مانند طلا و نقره بسیار اثر گذار است. از سوی دیگر لایت کوین نیز از ارز هایی مانند پر سود ترین ارز دیجیتال  یعنی بیت کوین تاثیر می گیرد.

این طور به نظر می رسد که نوسان قیمت های بیت کوین تا پایان سال 2022 نیز ادامه دار بوده و این موضوع نشان می دهد که بازار لایت کوین نیز تا پایان این سال نوسانات زیادی را شاهد خواهد بود. از سوی دیگر یکی از مسائل مهمی که ممکن است روی قیمت بیت کوین و لایت کوین تاثیر داشته باشد، فرایند هاوینگ می باشد.

این اتفاق در سال 2022 رخ نمی دهد و این امکان که بازار Litecoin نوسانات زیادی را داشته باشد، بسیار کم می باشد. به همین دلیل اصلا پیش بینی قیمت لایت کوین در سال های آتی امکان پذیر نیست.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

با نگاهی اجمالی به نمودار های تکنیکال و فاندامنتال متوجه می شویم که لایت کوین در طی 1 سال گذشته تغییر قیمت بسیار زیادی را داشته است. شایان ذکر است که با افزایش تعداد کاربران و سرمایه گزاران این ارز دیجیتالی تا پایان سال جاری به ارزش این ارز دیجیتالی روز به روز افزوده می شود.

با توجه به افزایش قیمت های این ارز دیجیتال در طی ماه های اخیر متوجه می شویم امکان این که تا پایان سال 2021 هنوز هم بیشتر به قیمت Litecoin اضافه شود موجود است. با توجه به این که این ارز دیجیتالی تا به حال خود را با نوسانات و افزایش قیمت های زیادی نشان داده است، این امکان که ارزش و بهای آن تا پایان سال 2021 بیشتر شود نیز بسیار زیاد است. در ادامه می خواهیم تغییر قیمت های این ارز در طی 1 سال گذشته را به شما بگوییم.

  • قیمت لایت کوین در حال حاضر: 166.80 دلار
  • تغییر قیمت لایت کوین در طی 1 روز گذشته: 4.58 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت لایت کوین در طی 1 هفته گذشته: 9.36 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت لایت کوین در طی 1 ماه گذشته: 0 درصد
  • تغییر قیمت لایت کوین در طی 1 سال گذشته: 266.11 درصد افزایش قیمت

برای ماینینگ Litecoin چه کاری باید انجام داد؟

لایت کوین یکی از ارز های قدیمی و محبوب دیجیتالی بوده که به نقره دیجیتال معروف می باشد. برای استخراج کردن و ماینینگ لایت کوین ها به اولین و مهم ترین چیزی که احتیاج داریم بهترین دستگاه ماینر قدرتمند می باشد. در دنیای امروزه برای استخراج کردن ارز های دیجیتالی به دلیل پیشرفت هایی که دستگاه های ماینر داشته اند، دیگر نمی توان با استفاده از کامپیوتر های خانگی این کار را انجام داد.

بنابراین برای استخراج Litecoin به سخت افزار ها و ماینر های قدرتمند احتیاج داریم. از دیگر تجهیزات مهم در این زمینه می توان به کیف پول های دیجیتالی مخصوص لایت کوین، اینترنت قوی و ثابت، تجهیزات و وسایل برقی مناسب و فن های خنک کننده اشاره کرد. دستگاه های مربوطه نیز با استفاده از الگوریتم scrypt scrypt لایت کوین را استخراج می کنند.

ماینر های لایت کوین کدامند؟

برای استخراج ارز های دیجیتالی مانند Litecoin به سخت افزار ها و دستگاه های استخراج قدرتمند احتیاج داریم. یکی از این دستگاه ماینر ها Antminer L3 می باشد که در سال 2017 ساخته شده و دارای نرخ هش 600 مگا هرتز می باشد.

این دستگاه از الگوریتم scrypt scrypt استفاده کرده و توان مصرفی آن 1400 وات می باشد. از دیگر دستگاه های ماینر لایت کوین می توان به دستگاه ماینر بیت مین Antminer L3 Plus Plus اشاره کرد که نرخ هش آن 596 مگا هرتز بوده و توان مصرفی 1040 واتی را دارا می باشد. همچنین دستگاه ++Bitmain Antminer L3، Antminer S9 14 T و Nvidia GeForce GTX 1070 می باشد که به تازگی به بازار عرضه شده اند.

استخراج لایت کوین با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج لایت کوین با گوشی امکان پذیر است؟

سوالی که عده زیادی از مردم می پرسند این است که آیا استخراج Litecoin و یا سایر ارز های دیجیتالی با تلفن های همراه امکان پذیر می باشد؟ در زمان های گذشته که هنوز دستگاه های پیشرفته ای وجود نداشت، مردم به وسیله لپ تاپ های خانگی و تلفن های همراه کار های استخراج را انجام می دادند.

با پیشرفت دستگاه های استخراج بیت کوین و لایت کوین و همچنین قدرتمند شدن آن ها کم کم تلفن های همراه کارایی خود را برای این کار از دست دادند. البته هنوز هم می توان به وسیله لپ تاپ های شخصی و تلفن های همراه استخراج Litecoin را انجام داد اما برای ما نه صرفه اقتصادی زیادی دارد و نه قدرت هش ریت بالایی را دارا می باشد.

لزوم داشتن کیف پول برای لایت کوین چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای لایت کوین چیست؟

حتما از خود می پرسید که امن ترین کیف پول های دیجیتالی چه کاربرد هایی برای ما می تواند داشته باشد. همان طور که می دانید برای محافظت و نگه داری از پول های کاغذی و فیزیکی خود از راه کار هایی مانند کیف پول مناسب و یا نهاد های مالی مانند بانک ها استفاده می کنیم.

ارز های دیجیتالی نیز به دستگاه هایی جهت نگه داری بیشتر احتیاج دارند. به همین علت لایت کوین ها و سایر ارز های دیجیتالی را در کیف پول های دیجیتالی ذخیره می کنیم. با این کار از ارز های دیجیتالی خود در برابر هک شدن و یا سرقت پیشگیری کرده اید. بهترین کیف پول ارز دیجیتال  مانند لجر نانو ایکس و لجر نانو اس، کیف پول ترزور و کوینومی برای ذخیره ارز های دیجیتالی مانند Litecoin بسیار مناسب هستند.

ارز دیجیتال لایت کوین قانونی است؟

افراد بسیار زیادی هستند که به علت ترس از غیر قانونی بودن خرید و فروش ارز های دیجیتالی از انجام این کار امتناع می کنند. باید بدانید که ارز هایی مانند Litecoin در کشور ما هیچ منعی برای خرید و فروش نداشته و این کار کاملا طبق قوانین کشور می باشد.

البته نکته مهم و قابل توجه این است که استخراج این ارز دیجیتالی توسط دستگاه های ماینر به هیچ عنوان قانونی نبوده و مشاهده آن نیز جریمه هایی را در پی خواهد داشت. در حالت کلی هر چه که در کشور برای آن مجازاتی تعیین نشده باشد، جرم تلقی نمی شود و مجازاتی را نیز نخواهد داشت.

حکم شرعی Litecoin در ایران چیست؟

حکم شرعی Litecoin در ایران چیست؟

امروزه بیشترین سوالی که مردم می پرسند این است که آیا استفاده از لایت کوین ها در کشور ما حرام است؟ بر اساس نظری که بیشتر مراجع تقلید دارند، خرید و فروش و معاملات ارز های دیحیتالی مانند Litecoin و بیت کوین به علت این که طبق قوانین کشور بوده هیچ گونه مانعی ندارد.

البته لازم است بدانید که فرایند استخراج و ماینینگ لایت کوین به علت مصرف زیاد برق و انرژی ممنوع می باشد پس طبیعتا استخراج کردن Litecoin به وسیله ماینر ها جایز نمی باشد. از سوی دیگر مراجع تقلیدی مانند آیت الله مکارم شیرازی به دلیل این که در خصوص ارز های دیجیتالی هنوز هم سوالات و ابهامات زیادی وجود دارد، استفاده و خرید و فروش از آن ها را به هیچ عنوان جایز نمی داند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید لایت کوین کدام است؟

صرافی های خارجی زیادی در دنیا وجود دارند که انجام کار های خرید و فروش و معاملات ارز های دیجیتالی را برای ما آسان کرده اند. در این قسمت قصد داریم چند صرافی معروف و بزرگ فعال در حوزه ارز دیجیتال را به شما معرفی کرده و درباره آن ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

بایننس

صرافی بایننس در حال حاضر یکی از بزرگ ترین صرافی هایی می باشد که در سال 2017 و در کشور چین تاسیس شده است. در این صرافی نزدیک به 6 میلیون کاربر فعالیت می کنند و تاکنون معاملات زیادی را انجام داده است. این صرافی از کوین های بسیار زیادی پشتیبانی کرده و کارمزد بسیار پایینی را دریافت می کند. علاوه بر این ها صرافی بایننس امنیت حساب کاربران را به صورت کامل فراهم می کند.

فوالکس

صرافی فوالکس یکی از بزرگ ترین صرافی هایی است که در دنیا تاسیس شده است. این صرافی امکان پاسخ گویی 24 ساعته و همه روزه به کاربران را دارا می باشد. علاوه بر این صرافی فوالکس با امنیت بسیار بالایی که دارد به راحتی ارز های دیجیتالی شما را تبادل می کند. این صرافی کارمزد پایینی را در ازای تراکنش ها دریافت می کند و با ساختار ساده ای که دارد برای کاربران جدید و تازه کار بسیار مناسب خواهد بود.

نوبیتکس

صرافی نوبیتکس یکی از معروف ترین صرافی هایی است که در سال 2017 تاسیس شده است. این صرافی کارمزد بسیار کم و نزدیک به صفری را در خصوص تراکنش ها دریافت نموده و امنیت حساب شما را به صورت کامل فراهم می کند. صرافی نوبیتکس امکان پاسخ گویی 24 ساعته و همه روزه را دارا بوده و تنوع ارز های بسیار زیادی دارد.

رمزینکس

صرافی رمزینکس یکی از صرافی هایی است که امکان خرید و فروش مستقیم و بدون واسطه را بین خریدار و فروشنده فراهم می کند. این صرافی علاوه بر دریافت کارمزد بسیار پایین، پشتیبانی 24 ساعته و قابلیت چت آنلاین به زبان فارسی را دارا می باشد. علاوه بر صرافی رمزینکس یک کیف پول با کیفیت و معتبر نیز محسوب شده و در آن تنوع بالای ارز های دیجیتال را شاهد هستیم.

Gate.io

صرافی Gate.io یکی از بزرگ ترین صرافی هایی است که در چین تاسیس شده است. این صرافی به ازای معاملات کارمزد کمی را دریافت می کند و کاربران فعال بسیاری در این عرصه فعالیت می کنند. از دیگر خصوصیت هایی که این صرافی دارد می توان به محدودیت های برداشت اشاره کرد. این صرافی هیچ محدودیتی برای برداشت ارز های دیجیتالی ندارد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های داخلی ایرانی زیادی وجود دارد که ارز های دیجیتالی مانند Litecoin را خرید و فروش می کنند. یکی از این سایت ها اکسیر نام دارد که کاربران بسیاری در آن فعالیت می کنند. سایت های ایرانی دیگری مانند ارز جو وجود دارد که کارمزد پایینی را دریافت می کنند و Litecoin را معامله و خرید و فروش می کنند. از دیگر سایت های ایرانی خرید و فروش ارز دیجیتال می توان به ایزی کوینکس، بیت برگ و نوبیتکس اشاره کرد.

آیا تعداد توکن های لایت کوین محدود است؟

سوالی که بیشتر مردم دارند این است که آیا تعداد توکن های Litecoin محدودیت دارند؟ اگر پاسخ بله است تعداد آن چقدر می باشد؟ این ارز دیجیتالی توکن های محدودی داشته و تعداد آن 85 میلیون توکن می باشد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

در حالت کلی عوامل بسیاری هستند که روی قیمت ارز های دیجیتالی و لایت کوین ها تاثیر گذار هستند. یکی از این عوامل ورود کرونا به جهان بود که توانست تاثیرات زیادی را بر قیمت بیت کوین بگذارد و به دنبال آن روی قیمت سایر ارز های دیجیتالی تاثیر گذار باشد.

با ورود کرونا افراد زیادی خانه نشین شدند و به دنبال بازار ارز های دیجیتالی و کسب و کار از این راه افتادند. به همین علت به طور ناگهانی قیمت بیت کوین و Litecoin افزایش یافت. یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت لایت کوین عرضه و تقاضا بوده که می تواند بر کاهش و یا افزایش قیمت این رمز ارز تاثیرات زیادی را داشته باشد. البته فرایند هاوینگ نیز تاثیرات زیادی را روی قیمت بیت کوین و پس از آن Litecoin خواهد داشت.

منظور از توکن سوزی لایت کوین چیست؟

حتما تا به حال اصطلاح توکن سوزی را در بازار ارز های دیجیتالی شنیده اید. این اصطلاح به معنی حذف توکن های لایت کوین به صورت کامل و از رده خارج کردن آن ها به منظور افزایش قیمت Litecoin می باشد. البته جالب است بدانید که توکن سوزی فقط برای لایت کوین نبوده و سایر ارز های دیجیتالی را نیز در بر می گیرد.

جایزه ماین کردن لایت کوین چیست؟

با انجام فرایند استخراج کردن لایت کوین ها به وسیله دستگاه های ماینر جایزه هایی از جنس Litecoin به فرد سرمایه گزار تعلق می گیرد. لازم است بدانید که با استخراج هر ارز دیجیتال همان ارز به عنوان جایزه به کاربران داده خواهد شد.

مقایسه ارز دیجیتال لایت کوین با دیگر رمز ارز ها

لایت کوین، یکی از انواع ارز های دیجیتالی می باشد که در سال 2011 طراحی شده و از آن به عنوان نقره ارز های دیجیتالی یاد می شود. این ارز تاکنون جهش ها و نوسانات زیادی را در بازار ارز ها داشته است. در این قسمت می خواهیم ارز دیجیتالی لایت کوین را با سایر ارز های دیجیتالی بررسی کرده و اطلاعات جالب و جامعی از آن ها را به شما ارائه دهیم.

مقایسه ارز دیجیتال لایت کوین با بیت کوین

Litecoin یکی از ارز های دیجیتالی و قدیمی بازار ارز ها می باشد که با روند تصاعدی خود، به جایگاه 16 جدول کوین مارکت دسترسی پیدا کرده است. این ارز شباهت زیادی به بیت کوین دارد و تفاوت آن در زمینه ساختار فنی می باشد. جالب است بدانید که قیمت لایت کوین از بیت کوین تاثیر زیادی می پذیرد. این درحالی است که بیت کوین در رنکینگ شماره 1 جدول کوین مارکت قرار دارد و قیمت بسیار بالاتری را نسبت به سایر ارز های دیجیتال دارا می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال لایت کوین با اتریوم

اتریوم یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتالی و از 10 ارز دیجیتال برتر است که با افزایش 7000 درصدی خود جایگاه دوم جدول کوین مارکت رات به نام خود ثبت کرده است. Litecoin نیز از ارز هایی است که بسیار قدیمی و محبوب بوده و با سود نزدیک به 300 درصدی در جایگاه 16 قرار گرفته است. لایت کوین در مقایسه با اتریوم ارزش و بهای پایین تری دارد.

مقایسه ارز دیجیتال لایت کوین با دوج کوین

دوج کوین یکی از ارز های دیجیتالی است که با جهش بسیار زیاد و چشم گیر خود توانست در جایگاه سوم جدول کوین مارکت بنشیند. از سوی دیگر Litecoin در مقایسه با ارز دیجیتالی دوج کوین ارزش کم تری داشته و در جایگاه 16 قرار دارد.

مقایسه ارز دیجیتال لایت کوین با ترون

ترون یکی از ارز های دیجیتالی است که تا سال گذشته از 50 ارز برتر هم نبود، اما با رشد و جهش زیادی که داشت توانست در 1 سال گذشته در میان 20 ارز برتر دنیا قرار بگیرد. طبق نمودار تکنیکال و فاندامنتال متوجه می شویم که لایت کوین نیز توانسته است در طی 1 سال گذشته جهش زیادی را داشته باشد.

لایت کوین بهتر است یا بیت کوین؟

ممکن است از خود سوال کنید که در بین Litecoin و بیت کوین کدام یک از آن ها بهتر می باشد؟ بیت کوین ارز دیجیتالی است که در رنکینگ شماره 1 قرار داشته و ارزشی بیشتر از لایت کوین را دارا می باشد. البته جالب است بدانید که قیمت این دو ارز از یک دیگر تاثیر می پذیرد و قیمت لایت کوین با توجه به نوسانات بیت کوین تعیین می شود. اگر بخواهیم بگوییم کدام ارز بهتر است بیت کوین را می گوییم. به این دلیل که این ارز از محبوبیت بیشتر و قیمت بالاتری بهره مند می باشد پس طبیعتا سود دهی بیشتری را نیز برای ما خواهد داشت.

سوالات متداول

لایت کوین چه قیمتی داشته و در چه جایگاهی قرار دارد؟

قیمت لایت کوین در حال حاضر 166.80 دلار بوده و با سود 266 درصدی توانسته است در رنکینگ 16 جدول کوین مارکت قرار بگیرد.

ارزش و بهای لایت کوین تحت تاثیر چه عواملی می باشد؟

ارزش لایت کوین با عواملی مانند هاوینگ، عرضه و تقاضا و همچنین سخنرانی افراد بزرگ و اقتصاد دان مانند ایلان ماسک ارتباط مستقیم دارد.

چه کیف پول هایی برای ارز دیجیتالی لایت کوین پیشنهاد می شود؟

کیف پول های لجر نانو ایکس، ترزور و کوینومی، می توانند تاثیرات زیادی روی محافظت از لایت کوین ها داشته باشند.

آیا خرید و فروش لایت کوین در اسلام و ایران جایز است؟

در حالت کلی طبق نظر بیشتر مراجع تقلید، خرید و فروش ارز های دیجیتالی مانند لایت کوین مانعی ندارد اما افرادی مانند آیت اله مکارم شیرازی به علت مبهم بودن درآمد آن ها، خرید و فروش این ارز ها را جایز ندانسته است.

برای ماین کردن لایت کوین از چه دستگاهی استفاده می شود؟

برای استخراج ارز هایی مانند لایت کوین می توان از دستگاه هایی مانند ++Bitmain Antminer L3، Antminer S9 14 T و Nvidia استفاده کرد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها