تبلیغات
تحلیل شت کوین مقالات آموزشی

تحلیل شت کوین های برتر + آموزش تحلیل شت کوین به صورت ساده

  • توسط sara
  • 20 دقیقه

در رابطه با تحلیل شت کوین باید گفت که اغلب افراد که آشنایی کمی با دنیای ارزهای دیجیتال دارند تصور می‌ کنند که مفهوم تمامی ارزهای دیجیتال یکسان است و همه آن ها یک کاربرد را دارند در صورتی در واقعیت ارزهای دیجیتال رایج به چند دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها کوین و برخی دیگر توکن هستند و شت کوین ها و لایت کوین ها نیز دسته ای دیگر از ارزهای دیجیتال هستند. نکته ای که در این رابطه باید بدانید این است که هرکدام از آن ها ویژگی ها، خصوصیات و ساختار مخصوص خود را دارند و قبل از شروع به استراتژی سرمایه گذاری در هر یک از ارزهای دیجیتال باید با آن آشنایی کامل داشته باشید. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

تحلیل شت کوین های برتر

تحلیل شت کوین های برتر

یکی از اصطلاحات رایج در بازار ارزهای دیجیتال اصطلاح شت کوین می باشد شت کوین به ارزهایی گفته می شود که بدون هیچ برنامه و پروژه خاصی طراحی و ارائه می شوند و هیچ کاربری خاصی ندارند. بنابراین در بازار ارز دیجیتال وقتی از اصطلاح شت کوین استفاده می شود به این معنا است که آن ارز دیجیتال هیچ ارزش ذاتی ندارد و معمولاً به خاطر جو سازی های که توسط تیم های تشکیل دهنده آن در بازار صورت می ‌گیرد پامپ ها و دامپ های زیادی را تجربه می کنند.

به همین دلیل گفته می شود که سرمایه گذاری در زمینه ارزهای شت کوین برای معامله گران تازه کار و تازه ورود بسیار پر ریسک و پر خطر می باشد به خصوص افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و یا نمی توانند حرص و طمع خود را در بازار کنترل کند. اصطلاح شت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ و توسط انجمن طرفدار بیت کوین در خطاب به ارزهای بی ارزش عنوان شد. همانطور که گفته شد این شت کوین ها و پامپ ها دامپ های زیادی را تجربه می کنند به این معنا که ممکن است که یک شبه افزایش قیمت شدید داشته باشند و در یک لحظه با کاهش قیمت چند برابری مواجه شود.

بنابراین سرمایه گذاری در این ارزها در کنار سودآوری گسترده می تواند منجر به از بین رفتن کل سرمایه یک فرد شود. البته ناگفته نماند که برخی از این شت کوین ها با مدیریت درست سرمایه و تحلیل دقیق بازار سودآوری بسیاری برای سرمایه گذاران در بازار داشته اند و حتی برخی از آنها به مرور تبدیل به کوین های معتبر و با ارزش شده اند. در ادامه برخی از سود آورترین شت کوین های بازار را برای شما معرفی خواهیم کرد:

دوج کوین

دوج کوین به عنوان بهترین و معتبرترین شت کوین حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده است که در سال ۲۰۱۳ طراحی و ارائه شده است. این شت کوین از همان ابتدا با حمایت افراد معروف توانست جایگاه خود را در میان ارزهای معتبر حفظ کند به خصوص حمایت هایی که از سوی میلیاردر معروف ایلان ماسک از این ارز صورت گرفت و در حال حاضر دوج کوین جزء 10 ارز دیجیتال برتر بازار می باشد. با توجه به ادعاهایی که در رابطه آن صورت گرفته این احتمال وجود دارد که در آینده معامله گران این ارز دوج یک دلاری را تجربه کنند که اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد یکی از ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری در آینده خواهد بود.

شیبا اینو

یکی دیگر از شت کوین هایی که در رابطه با آینده آن امیدواری های بسیاری وجود دارد ارز شیبا اینو می باشد که با هدف رقابت و از میان بردن دوج کوین به وجود آمد و خالق آن شخصی به نام ریوشی می باشد. با توجه به تبلیغاتی که در رابطه با این ارز صورت گرفت خیلی زود توجهات بازار را به خود جلب کرد و در مدت کوتاهی یعنی در کمتر از یک سال ۵/۲ میلیون درصد رشد داشت. بنابراین با توجه به این استقبال و رشد برخی این گونه پیش ‌بینی می ‌کنند که این ارز در آینده رشد های قابل توجه و بیشتری را در بر داشته باشد.

هوگ فایننس

هوگ فایننس یکی دیگر از شت کوین هایی است که به تازگی به بازار ارائه شده است و در مدت زمانی کم رشته انفجاری را تجربه کرده است. این توکن در اصل یک توکن دیفای می باشد معنا که ۱ درصد آن برای همیشه سوزانده می شود و ۱ درصد دیگر بین افرادی که سکه های خود را در بهترین کیف پول ارز دیجیتال نگهداری کرده‌ اند توزیع می شود. بنابراین تعداد آن در گذر زمان با انجام معاملات کاهش می یابد. این شت کوین با ارزش ۸۴/۲۳۴ میلیون دلار در رتبه ۲۵۷ بازار قرار دارد و ۰.۰۰۸ درصد از حجم معاملات بازار را شامل می شود. هوگ فایننس در طول یک ماه حدود ۵۵۳ درصد سود برای سرمایه گذارانش به دنبال داشته است با توجه به همین رشد انفجاری که در آن مشاهده شده بسیاری از سرمایه گذاران به آینده آن امیدوار هستند.

ایلان گیت ‏

دیگر شت کوین بازار که تحلیل گران به آینده آن بسیار امیدوار هستند ارز ایلان گیت می باشد. این ارز به تازگی وارد بازار شده و در بستر بایننس اسمارت چین راه اندازی شده است و یک توکن BEP20 می باشد. ایلان گیت ۱۰ درصد از هزینه تراکنش های روزانه اش را بین سرمایه گذاران تقسیم می کند و تعداد توکن های موجود آن در بازار یک کوادریلیون می باشد. این شت کوین به تازگی در شبکه های اجتماعی به خصوص فیس بوک و توییتر سر و صدای زیادی را به پا کرده و در طول یک ماه حدود ۲۰۹ درصد سود سرمایه گذارانش به همراه داشته است.

سیف مون

سیف مون نام شت کوین دیگری است که پیش بینی می شود آینده رو به رشد داشته باشد. این رمز است در هشتم مارس سال ۲۰۲۱ در بستر بایننس اسمارت به عنوان یک توکن BEP20 معرفی شد. براساس آخرین برآورد ها میزان رشد این ارز دیجیتال دریک‌ ماه ۱۴۹ درصد بوده است. از جمله ویژگی‌های این توکن، توکن سوزی آن می باشد. همچنین سیف مون یک توکن دیفای می باشد و این طور در برنامه هایش اعلام شده که قصد دارد یک توکن NFT ایجاد کند.

وابی

توکن وابی در سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد و دارای یک توکن بومی به اسم تائل می باشد. این ارز با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده و حذف واسطه ها ایجاد شده است. وابی دارای فناوری پیشرفته ای می باشد که کالاهای تقلبی را از کالاهای اصل تشخیص می دهد. این ارز در عرضه اولیه خودش موفق شد هر تو کن تائل را با قیمت ۰.۲۵ دلار به فروش برساند و از زمان ارائه به بازار تا به حال نوسانات زیادی را تجربه کرده است. در حال حاضر قیمت هر وابی حدود ۰.۲۸ دلار ثبت شده است.

کیک پد

کیک پد از جمله شت کوین هایی است که به تازگی به بازار ارائه شده است و در چند وقت گذشته قیمت رو به رشدی را پشت سر گذاشته است. در رابطه با این توکن اینطور پیش بینی می شود که با توجه به پتانسیل های زیادی که در این پروژه وجود دارد که روند رو به رشدی را آینده شاهد باشد.

ونوس

دیگر شت کوین آینده دار در بازار توکن ونوس می باشد که پلتفرمی مشابه اتریوم دارد. این توکن به عنوان یک دارایی پایدار غیر متمرکز روی زنجیره هوشمند بایننس ایجاد شده است. ونوس به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند دارایی‌ های خود را سرمایه گذاری کنند و از آن کسب سود داشته باشند. به علاوه که می توانند از این دارایی ها به عنوان وسیله برای کسب وام استفاده کنند. همین قابلیت ها و مکانیسم جالب سبب شده تا آینده رو به رشد برای آن پیش‌ بینی شود و در آینده جزء ارزهای معتبر قرار گیرند.

بیبی دوج

شت کوین بیبی دوج که در وب سایتش، خودش را فرزند دوج کوین معرفی کرده است. در تاریخ نهم ژوئن سال ۲۰۲۱ ارائه شده است. این ارز دیجیتال با هدف رفع ایرادات دوج کوین به وجود آمد و حتی ایلان ماسک نیز در توییتی از آن حمایت کرده است. این رمز ارز در همان هفته های آغازین عرضه توانست حجم معاملاتش به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد و حدود ۱۶۰ هزار نفر در آن سرمایه گذاری کرده اند. بر اساس آخرین برآوردها میزان رشد این ارز در طول یک ماه حدود ۱۸۱ درصد محاسبه شده است. تحلیلگران با توجه به رشد این ارز به آینده آن بسیار امیدوار هستند.

دوج ایلان مارس

دوج ایلان مارس از رمز ارزهای جدید و نوظهور بازار می باشد که در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است و در واقع فورک دوج کوین محسوب می شود. در چند ماه گذشته به خاطر رشد انفجاری و پامپ های گسترده ای که داشته است توجه بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران بازار را به خود جلب کرده است و به خاطر همین حجم معاملات بالا و افزایش ارزش در بازار جزء ۱۰۰ رمز ارز مطرح در بازار قرار گرفته است.

جدول اطلاعات

هر کدام از ارزهای دیجیتال در بازار خصوصیات و ویژگی های مربوط به خود را دارد و ما در ادامه این مطلب مهم ترین خصوصیات مربوط به شت کوین ها را در جدولی برای شما ارائه کرده ایم:

موضوعتحلیل شت کوین
شت کوین چیست؟به هر ارز بی ارزشی غیر از بیت کوین شت کوین گفته می شود.
معروف ترین شت کوین بازار دوج کوین
اولین بار در چه تاریخی از این واژه استفاده شددر سال ۲۰۱۰ توسط طرفداران بیتکوین
مهمترین خصوصیت شت کوین هابی ثباتی بازار
تحلیل تکنیکال شت کوین

تحلیل تکنیکال شت کوین

با توجه به اینکه شت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی را دارند و مدام در حال پامپ و دامپ می باشند باید با دانش کامل و تحلیل درست در آن سرمایه گذاری کرد. به همین خاطر تحلیل تکنیکال در این زمینه اهمیت زیادی دارد و تحلیلگران با بررسی و دنبال کردن دقیق نمودار باید بتوانند بهترین نقطه ورود به بازار و خروج از آن را تشخیص دهند تا معامله پر سود داشته باشند.

نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان در این بازار نباید از روی هیجان و احساسات تصمیم گرفت چرا که حرص و طمع مهمترین عامل متزلزل شدن تریدرها در بازار می‌شود و در شرایطی که یک ارز در وضعیت سود کلان می باشد ممکن است خیلی زود افت قیمت داشته باشد و موجب متضرر شدن سرمایه گذار شود.

تحلیل فاندامنتال شت کوین ها

در بازار ارزهای دیجیتال در کنار تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و این شیوه تحلیل به خصوص در رابطه با شت کوین ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که اغلب این شت کوین‌ها توسط سرمایه گذاران و افراد برجسته حمایت و پشتیبانی می شود. به خاطر هیجانات و اظهارنظرهایی که در رابطه با این ارزها در بازار صورت می گیرد نوسانات زیادی را در بازار ایجاد می ‌کنند. یکی از این افراد برجسته که برای بسیاری از معامله‌ گران شناخته شده است ایلان ماسک می باشد.


این شخص هر چند وقت یک بار در غالب توییت و یا به شکل های مختلف اظهار نظرهایی در رابطه با رمز ارزهای خاص ارائه می کند و همین اظهار نظرها موجب افزایش قیمت یا کاهش قیمت آنها می شود. طوری که شاهد آن بودیم به خاطر حمایت ها و پیام های مختلفی که در پشتیبانی از ارز دوج ‌کوین توسط ایلان ماسک صورت گرفت افزایش قیمت‌های زیادی را در این شت کوین موجب شد.

بنابراین به خاطر سست بودن و عدم ساختار قوی این ارزها به شدت تحت تاثیر اخبار و اظهار نظر های مثبت و منفی در بازار قرار دارند. پس تحلیل فاندامنتال در کنار تحلیل تکنیکال همواره باید توسط معامله گران این رمز ارزها باید مورد توجه قرار گیرد.

تحلیل شت کوین هایی که بالاترین سود را داده‌ اند

با وجود این که شت کوین ها به عنوان ارزهای بی ارزش و بی پایه تلقی می شوند اما برخی از آن ها به خاطر نوسانات زیادی که دارند بسیار سود آور بوده اند و موجب ثروتمند شدن بسیاری از سرمایه گذاران شده اند. همان طور که در مطالب بالا عنوان شد ارزهایی از جمله دوج کوین، شیبا، سیف مون از جمله شت کوین هایی بودند که در طی یک ماه سود هایی با درصد های بالا را تجربه کردند و در دسته پر سود ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری قرار گرفته اند.

آیا ارز دیجیتال دوج کوین shitcoin است؟

آیا ارز دیجیتال دوج کوین shitcoin است؟

دوج کوین یکی از ارزهایی است که فقط برای خنده و شوخی در سال ۲۰۱۳ ارائه شد. اما پس از مدتی با استقبال گسترده در بازار مواجه شد طوری که در سال ۲۰۱۷ با پامپ قیمتی صعودی مواجه شد. اما خیلی زود این حباب ترکید و قیمت آن کاهش پیدا کرد اما هنوز طرفداران آن به این ارز اعتماد دارند و به آینده آن امیدوار هستند. دوج کوین از جمله شت کوین هایی که با تبلیغات گسترده و حمایت اشخاص برجسته از جمله ایلان ماسک توانست موقعیت خود را در بازار حفظ کند و در حال حاضر جزء ده رمز ارز برتر در بازار ارزهای دیجیتال می باشد.

تحلیل شت کوین با میم کوین ها چه تفاوتی دارد؟

تحلیل شت کوین با میم کوین ها چه تفاوتی دارد؟

در خصوص تفاوت تحلیل شت کوین ها و میم کوین ها باید گفت که همانطور که عرض کردیم شت کوین ها ارزهای هستند که بدون هیچ وایت پیپر، سند و برنامه مشخصی ارائه شده اند. از این رو ارزهای بی ارزش و بی اعتبار در بازار تلقی می شوند. اصطلاح میم کوین ها نیز در واقع در رابطه با همین شت کوین ها به کار برده می شود به این معنی که برخی از شت کوین هایی که در بازار ارائه می‌شود توسط سرمایه گذاران و هلدینگ های معتبر حمایت و پشتیبانی می‌شود. با تبلیغات گسترده توسط این افراد در فضاهای مختلف اجتماعی و رسانه‌ های جمعی صورت می‌ گیرد. همین تبلیغات موجب می شود تا به شت کوین‌ها میم کوین نیز گفته شود. مثل دوج کوین که هم شت کوین محسوب می شود و هم به خاطر تبلیغات گسترده که توسط افراد معروف از آن صورت گرفته است میم کوین تلقی می شود.

تحلیل shitcoin با توکن ها چه تفاوت هایی دارد؟

همانطور که در اصطلاح رمز ارزها تلفظ می شود شت کوین‌ها، کوین های هستند که از نظر اعتبار و ارزش نسبت به دیگر کوین ها در رده های پایین تری قرار دارند. کوین هایی مثل اتریوم، بیت کوین، کاردانو با ساختار و هدفی که از خلق آن وجود دارد پشتوانه و اعتبار زیادی در بازار دارد. در حالی که شت کوین ها بدون هیچ برنامه‌ای به وجود آمده اند. بنابراین تفاوت شت کوین ها با توکن ها در ساختار و شیوه به وجود آمدن آنها وجود دارد.

چرا که توکن ها بر روی شبکه بلاک چین دیگری ایجاد شده‌اند و در صورتی که نتواند جایگاه خود را در بازار تثبیت کند خیلی زود از بازار حذف می شود. در حالی که ما شاهد وجود شت هایی در بازار هستیم که سابقه طولانی دارند و با وجود این که نوسانات زیادی را در بازار تجربه کرده اند. اما هنوز هم به عنوان ارزهایی مطرح در بازار شناخته می شوند.

بهترین تحلیلگر ارز دیجیتال چه کسانی هستند؟

بازار ارزهای دیجیتال از تنوع بسیاری برخوردار است و همه آن ها ارزش خاصی برای معامله ندارند و سرمایه گذاری در آن ها نه تنها سود آور نیست بلکه موجب هدر رفت سرمایه هم می شود. با توجه به این بهترین تحلیل گر ارز دیجیتال کسی است که بیشتر به تحلیل ارزهایی بپردازد که بیشترین سود آوری را به همراه داشته باشد و هیچ تحلیل گر ماهر و عاقلی به تحلیل همه ارزها نمی پردازد.

تحلیل شت کوین در سود کردن تریدر چه تاثیری دارد؟

نوسانات در بازار شت کوین ها بسیار زیاد است و در اصل همین نوسانات است که برای معامله گران سود آور است البته به شرط آن که با تحلیل درست و دقیق بازار صورت گیرد. به این معنی که با بررسی دقیق تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار مربوط به این رمزها معامله گر بتواند بهترین نقطه ورود به بازار را تشخیص دهد و با توجه به میزان سودی که از آن کسب می کند بتواند در بهترین موقعیت از آن خروج کند. بنابراین در ترید روزانه و کوتاه مدت تحلیل اهمیت زیادی دارد.

مزایای ارز دیجیتال شت کوین ها

مزایای ارز دیجیتال شت کوین ها

با وجود این که بازار شت کوین ها پر ریسک و نوسان می باشد و سرمایه گذاری در آن بسیار پر خطر است اما مزایایی هم در رابطه با آن تعریف شده که مهمترین آن عبارت اند از: در شرایط پایین بودن قیمت، قیمت ها به شدت افزایش پیدا می‌کند. این رمز ارزها را می توان در حجم زیادی نگهداری کرد. معامله گران می توانند طیف گسترده از این خریداری کنند.

معایب ارز دیجیتال shitcoin

در رابطه با بازار این رمزارزها در کنار مزایایی که برای آن تعریف شده معایبی هم وجود دارد که به این شرح می باشد:

  • نوسان در این بازار بسیار زیاد است.
  • امکان کلاهبرداری توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال در آن وجود دارد.
  • ممکن است ناگهان صرافی پشتیبانی خود را از آن لغو کند.
  • برای نگهداری طولانی مدت مناسب نمی باشد.

تحلیل کیف پول‌های شت کوین

طبیعتا بعد از خرید هر رمز ارز باید آن را در امن ترین کیف پول مناسب نگهداری کنید. برای نگهداری شت کوین ها هم انواع مختلف کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری طراحی شده است بهترین کیف پول های معرفی شده برای این رمز ارزها تراست، لجر نانو اس، کوینومی، کیف پول ترزور و کیف پول متامسک می باشند.

سوالات متداول

ارزهای دیجیتال به چند دسته تقسیم می شوند؟

همان طور که در مقاله تحلیل شت کوین اشاره شده: کوین، توکن، لایت کوین و شت کوین

شت کوین ها به چه ارزهایی گفته می شود؟

شت کوین به ارزهایی گفته می شود که بدون هیچ برنامه و پروژه خاصی طراحی و ارائه می شوند و هیچ کاربری خاصی ندارند.

دو اصطلاح پامپ و دامپ در بازار به چه معنا است؟

همان طور که در مقاله تحلیل شت کوین گفته شد، پامپ به معنای افزایش قیمت و دامپ به معنای کاهش قیمت.

معروف ترین شت کوین های بازار چه می باشد؟

دوج کوین، شیبا اینو، سیف مون، هوگ فایننس و کیک پد

خالق ارز شیبا اینو چه کسی می باشد؟

شخصی به نام ریوشی

میزان رشد ارز شیبا در طی یک سال چقدر برآورد شده است؟

در کمتر از یک ۲.۵ میلیون درصد رشد داشت.

توکن دیفای به چه معنا می باشد؟

به این معنا که ۱ درصد آن برای همیشه سوزانده می شود و۱ درصد دیگر بین افرادی که سکه های خود را در کیف پول نگهداری کرده‌ اند توزیع می شود.

تعداد توکن های ایلان گیت موجود در بازار چه مقدار می باشد؟

 تعداد توکن های موجود آن در بازار یک کوادریلیون می باشد.

ارز سیف مون در چه تاریخی معرفی شده است؟

این رمز است در هشتم مارس سال ۲۰۲۱ در بستر بایننس اسمارت ارائه شده است.

مهمترین ویژگی سیف مون چیست؟

توکن سوزی آن

ارز توکن وابی چه نام دارد؟

دارای یک توکن بومی به اسم تائل می باشد.

تاثیر تحلیل فاندامنتال در بازار شت کوین؟

این ارزها به شدت به اخبار و پیام های مثبت و منفی افراد مهم وابسته است و تاثیر می پذیرد.

تحلیل تکنیکال در بازار شت کوین ها به چه معنامی باشد؟

به معنای تشخیص بهترین نقطه ورود به بازار و خروج از آن

آیا دوج کوین یک شت کوین است؟

دوج کوین یکی از معروف ترین شت کوین های بازار می باشد.

مهمترین عاملی که سبب کسب سود از این بازار می شود چیست؟

نوسانات زیاد بازار و بهترین استفاده از این نوسان

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها