نحوه خرید بیت کوین در ایران از سایت اصلی آموزش ارزهای دیجیتال

نحوه خرید بیت کوین در ایران از سایت اصلی

  • توسط asie
  • 16 دقیقه

بیت کوین رمز ارزی است که این روز ها بیش از حد به گوش ما می‌ خورد. این رمز ارز توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ با هدف از بین بردن کارمزد های بالا برای انتقال پول و کوتاه کردن دست دولت ها از میزان پولی که در دست مردم است ایجاد شد. شاید در روز های اول کسی بیت کوین را به مانند امروز نمی‌ شناخت. در روز های اول بیت کوین به طور رایگان به دست مردم داده می‌ شد یا به عبارتی خرید بیت کوین رایگان بود تا شناخته شود.

این رمز ارز با هدف از بین بردن سیستم متمرکز بانک های جهانی به وجود آمده است و در حال حاضر با قدرت هر چه تمام تر به سمت قیمت های بالا تر در حال حرکت است. آن چه که در سرچ های اخیر در گوگل دیده شده این است که رمز ارز به شدت در حال پیشرفت و شناخته شدن است و از این لحاظ دولت ها بسیار ناراحت می باشند.

از همان سال های ابتدایی که پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین رواج پیدا کرد قیمت بسیار ناچیز داشت. امروزه پس از گذشت ۱۳ سال از روزی که معرفی شده است قیمت روز ارز به شکل ناباورانه افزایش پیدا کرده است. به گونه ای که اگر یک فرد با درآمد یک میلیون تومانی در سال ۲۰۰۹ فقط با یک ماه حقوق خود اقدام به خرید بیت کوین می‌ کرد امروزه در کنار بزرگان اقتصادی و ثروتمند جهان قرار داشت.

برای خرید بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید بیت کوین راه های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها خرید بیت کوین از صرافی می باشد و امروزه تعداد این صرافی ها و یا اکسچنج ها به شدت رو به افزایش است. البته نمی توان به هر صرافی اعتماد کرد زیرا این اعتماد می تواند منجر به از دست رفتن پول شما باشد. در کل برای خرید بیت کوین می توان ابتدا در صرافی های ایرانی با تبدیل پول ملی به دلار آمریکا و انتقال آن به یک صرافی خارجی اقدام به خرید بیت کوین کرد.

امروزه صرافی های ایرانی هم نیز این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده اند که بدون انتقال پول اقدام به خرید بیت کوین کرد اما با توجه به کارمزد بسیار بالایی که صرافی های ایرانی انجام داده اند این کار زیاد توصیه نمی شود.

یکی دیگر از راه هایی که می توان بیت کوین را تهیه کرد استفاده از صنعت ماینینگ و حتی نرم افزار استخراج بیت کوین است. به این گونه که فرد متقاضی با فراهم کردن وسایل مورد نیاز استخراج بیت کوین این رمز ارز را استخراج و سپس به کیف پول بیت کوین انتقال داده و می توان آن را به پول تبدیل کرده و استفاده کند.

در نهایت باید گفت همه این راه هایی که گفته شد بخش بسیار کوچکی از آموزش خرید بیت کوین است. بسیاری از سایت ها و نرم افزار های بازی نیز وجود دارند که می‌ توانند به عنوان پاداش این رمز ارز را به شما هدیه دهند.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

خرید بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

احراز هویت کلمه ای است که کاربران ایرانی به شدت با آن آشنایی دارند که البته در اوایل شهریور ماه بود که بزرگ ترین صرافی دنیا یعنی بایننس اطلاعی اعلام کرد که کاربران این صرافی همگی باید احراز هویت شوند. این امر موجب شد که بسیاری از کاربران حاضر در صرافی بایننس که ملیت ایرانی دارند و در داخل ایران زندگی می‌ کنند، دیگر نتوانند از امکانات این سایت استفاده کنند. البته صرافی هایی مانند صرافی کوینکس وجود دارند که کاربران ایرانی می‌ توانند در آن اقدام به خرید بیت کوین کنند.

خرید بیت کوین در کوینکس چگونه است؟

خرید بیت کوین در کوینکس چگونه است؟

این صرافی یک صرافی چینی می باشد که به گفته خود صرافی کوینکس بیشتر از ۶۰ درصد کاربران آن ایرانی می باشند به همین دلیل صرافی امکان نوشتار فارسی را در اپلیکیشن خود ایجاد کرده است تا کاربران ایرانی به راحتی اقدام به استفاده از این صرافی کنند. تا قبل از این ماجرا بیشتر کاربران ایرانی که مقدار پول زیادی را داشتند با توجه به عدم اعتمادی که به این صرافی داشتند پول های خود را در صرافی های معتبر تر نگهداری و در آن جا اقدام به معاملات می کردند.

البته ناگفته نماند بیشتر افرادی که پول های بسیار کلانی را در این بازار جابه جا می کنند به هیچ صرافی اعتماد ندارند و بیشتر از ۸۰ درصد پول خود را در بهترین کیف پول ارز دیجیتال نگهداری می کنند و فقط برای معاملات خود در صرافی ها پول را می گذارند. اما همان گونه که گفته شد صرافی کوینکس نیز به مانند همه صرافی ها امکان معامله بیت کوین را به کاربران خود می دهد و این یک امر بدیهی برای یک صرافی در حوزه ارز دیجیتال است.

برای خرید بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

برای خرید بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

هدف اولیه تولید رمز ارز و آن چیزی که در فکر خالق بیت کوین وجود داشت، نبود زمان و مکان مشخص برای خرید و مبادله پول های مردمی بود. به این گونه که یک فرد در هر زمان و هر مکان مشخصی بتواند پول خود صرف خرید بیت کوین کند و یا در کمترین زمان ممکن این پول را از یک کشور به کشور دیگر با کمترین کارمزد ممکن انتقال دهد. بدین شکل که اگر شما بخواهید در یک کشور تحریم شده مانند ایران پولی را به آمریکا انتقال دهید باید حداقل یک ششم آن را کارمزد دهید و مدت زمان انتقال این پول بسیار طولانی خواهد بود.

اما از طریق رمز ارزها و شبکه بلاک چین شما به راحتی بدون در نظر گرفتن مکان در کسری از ثانیه می توانید اقدام به انتقال و در کمتر از ۲ ساعت فرد متقابل شما اقدام به برداشت کند که البته مدت زمان آن با توجه به شبکه بلاک چین کمتر و یا بیشتر می شود‌‌.

پس در کل این که بگوییم یک فرد در ترکیه می تواند اقدام به خرید بیت‌ کوین کند و یا در کشور ایکس یک حرف اشتباه است چون هر شخصی با داشتن یک اینترنت و آشنایی با پلاک چین به راحتی می تواند در هر کشوری پول خود را انتقال بدهد و یا اقدام به خرید بیت کوین کند.

نحوه خرید بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

نحوه خرید بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

همانطور که می دانید ایران چندین سال است که با تحریم های به شدت سنگینی رو به رو است که نه تنها در حوزه ارزهای دیجیتال بلکه در حوزه نظام های بانکی ایران نیز تحریم های بسیاری را متحمل شده است. حتی برای فروش نفت خود نیز به مشکل برخورده است اما با این تفاسیر همیشه راهی برای دور زدن تحریم‌ ها نیز وجود داشته است. فعلاً در ایران حوزه ارزها دچار تحریم داخلی نشده است ولی آنچه که واضح است مطرح ترین و بزرگ ترین صرافی های دنیا مانند صرافی های بایننس، هوبی و … ایران را تحریم کردند.

با توجه به احراز هویت، ایرانی های ساکن خود ایران نمی توانند اقدام به خرید و فروش در این صرافی ها بکنند اما این ماجرا نیست و ایرانی‌ ها می‌ توانند از صرافی‌ های رنک پایین تر و یا حتی صرافی های داخلی نیز استفاده کنند. صرافی هایی که در داخل ایران با کارمزد های بسیار سنگین باعث شده‌ اند که کاربران ارزهای دیجیتال از این صرافی ها برای معاملات خود استفاده نکنند و به صرافی های قابل اعتماد خارجی برای خرید بیت کوین با کمترین کارمزد روی بیاورند.

در حال حاضر بیشترین استفاده کاربران ایرانی از یک صرافی خارجی مربوط به صرافی های کوینکس و کوکوین خواهد بود اما از لحاظ داخلی محدودیتی برای این صرافی‌ ها وجود ندارد و فعلا در کشور ایران، هیچ قانون مشخصی برای منع رمز ارزها وجود ندارد و به راحتی می توانید این رمز ارزها را ترید کنید.

خرید بیت کوین از بایننس آسان است؟

خرید بیت کوین از بایننس آسان است؟

در حال حاضر در کشورمان ایران خرید بیت کوین از صرافی بایننس بدون احراز هویت امکان ندارد که البته این امکان تا دو ماه پیش وجود داشت. آقای ژائو یا همان سی زد معروف در توییتی احراز هویت را برای تمام کاربران بایننس اجباری کرد. پس از این اقدام آقای ژائو، کاربران داخلی محبورند یا با استفاده از وریفای شخص قابل اعتمادی خارج از ایران از امکانات این صرافی استفاده کنند و یا این که در خارج از ایران با پاسپورت یک کشور دیگر اقدام به عضویت در این صرافی کنند.

در کل تا قبل از این قضایا شما برای خرید بیت کوین در بایننس باید در ابتدا از یک فیلتر شکن مناسب و یا از وی پی اس ها برای ورود به این صرافی استفاده می کردید. به این گونه که شما باید با استفاده از وی پی ان یک کشور مبدا را به عنوان کشور خود انتخاب کرده و در همه حال با وصل شدن به این کشور‌ شما پس از ورود به صرافی اقدام به خرید بیت کوین کنید که این امر در صرافی با مهارت های ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.

سایت رسمی خرید بیت کوین چه نام دارد؟

سایت رسمی خرید بیت کوین چه نام دارد؟

امروزه سایت های زیادی برای خرید و فروش بیت کوین تعبیه شده اند. از جمله سایت هایی که به صورت مستقیم در آن می توان اقدام به خرید فروش بیت کوین کرد و یا به صورت ترکیبی بیت کوین و آلت کوین ها را خرید، سایت لوکال بیت کوین، سایت بایننس، اوککس و … هستند. در ایران نوبیتکس، اکسکوینو، ارزجو و … برای خرید بیت کوین سایت های معروفی می باشند. همچنین شما برای خرید و فروش بیت کوین می‌ توانید به سایت‌ های صرافی ها مراجعه کنید و یا این که به سایت های مخصوص خود بیت کوین بروید.

ناگفته نماند در حال حاضر در سایت ها خرید و فروش بسیاری انجام نمی‌شود، زیرا با ظهور صرافی ها مردم فقط به خرید و فروش بیت کوین اکتفا نکردند و نیاز داشتند که همراه آن آلت کوین ها را نیز خریداری کنند. در حالت کلی شما می توانید امروزه به سادگی در کمتر از یک ساعت به بیت کوین های خود برسید و تنها با یک احراز هویت ساده شروع به خرید و فروش بیت کوین کنید و یا در صورت داشتن بیت کوین آن ها را به بهترین قیمت روز بفروشید.

مراحل خرید بیت کوین شامل چه مواردی می شود؟

مراحل خرید بیت کوین شامل چه مواردی می شود؟

برای خرید بیت کوین ما نیاز به چندین مرحله داریم که این مراحل را به صورت زیر شرح می دهیم. سعی کرده ایم مهم ترین نکات را در قالب متن در زیر برای شما بیان کنیم تا در روند خرید ارز دیحیتال بیت کوین دچار مشکل نشوید.

پیدا کردن صرافی مورد اعتماد

ابتدا باید یک صرافی مورد اطمینان ایرانی را برای خود پیدا کرده و پس از احراز هویت در این صرافی پول ملی کشور یعنی ریال را به دلار تبدیل کنیم. البته ناگفته نماند در برخی از صرافی ها تبدیل مستقیم ریال به بیت کوین را نیز داریم.

انتقال پول دلاری به صرافی

در مرحله دوم شما باید پول تبدیل شده دلاری خود را از طریق یک شبکه هوشمند بلاک چین به یک صرافی مورد اطمینان انتقال دهید و در آنجا اقدام به معامله کنید.

انتقال به کیف پول های مطمئن

حال در مرحله سوم اگر چه پس از تبدیل پول دلاری خود به بیت کوین در صرافی خارجی مورد اعتماد توانستید این پول را از صرافی خارج کرده و به یک والت مطمئن مانند تراست والت و یا اتمیک انتقال دهید‌ که از لحاظ امنیتی کار شما بسیار قابل احترام می باشد. همچنین خرید بیت کوین از تراست والت بهترین خرید ممکن می باشد.

استفاده از والت ها و بازگشت سود

در مرحله چهارم شما پس از انتقال پول به والت های اختصاصی برای تبدیل پول خود هیچگاه نباید در این والت ها ترید کنید زیرا درصد کارمزد های این والت ها بسیار بالا می باشند. در نهایت باید گفت شما برای این که سود خود را از بازار بگیرید باید تمامی این مراحل را به صورت عکس انجام دهید.

دستگاه خرید بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

دستگاه خرید بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

این روز ها اخبار مربوط به دستگاه خرید بیت کوین و یا همان بحث ماینر ها بسیار داغ می باشد و دلیل این امر این است که این ماینر ها می توانند درآمد بسیار بالایی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند. امروزه ماینر ها به یک بحث بسیار بزرگ تبدیل شده اند و جدا از ترید یک دنیا دیگر است و برای کسی که می خواهد ماین کند باید تحقیق بسیاری را انجام دهد‌. رایج ترین نوع ماین کردن ماین از طریق سیستم می باشد.

بسیاری از کاربران ایرانی برای خرید بیت کوین با ریال به صرافی ها می روند اما بسیاری این عمل را برعکس انجام می دهند و با استخراج بیت کوین آن را به ریال تبدیل خواهند کرد‌. اما با سیستم های پیشرفته خانگی با اضافه کردن انواع کارت های گرافیک و هارد و رم های معتبر اقدام به استخراج می کنند. البته خرید و فروش ماینر در ایران ممنوع نمی باشد اما استفاده از آن ممنوع می باشد مگر با مجوز اداره برق و پرداخت مالیات مربوطه که البته امروزه بسیاری از تجار با قاچاق برق از این بدهی فراری هستند.

خرید والت بیت کوین را چگونه انجام دهیم؟

خرید والت بیت کوین امکان پذیر نخواهد بود مگر این که شما بخواهید یک کیف پول داغ بخرید زیرا این گونه کیف ها مجازی می باشند. برای خرید بیت کوین و نگهداری آن در یک والت سرد باید برای خرید لجر اقدام کنید و این جا برای یک تریدر مساله به وجود می آید. اما برای خرید لجر نانو اس شما باید پس از خرید این گونه والت به صورت سخت افزاری وارد بازار شوید. این کیف پول فیزیکی یکی از معتبرترین ها به حساب می آید.

به این گونه که شما پس از خرید یک لجر نانو از هر سایت معتبر و یا یک مغازه سیستم فروشی می توانید با وصل کردن آن به یک سیستم کامپیوتری و انتقال داده های رمز ارز خود به داخل این فلش و ایجاد یک رنج بر روی آن رمز ارزهای خود را در یک جای امن بدون اتصال به اینترنت نگهداری کنید که به این نوع والت ها لجر می گویند.

اما گونه های دیگری وجود دارند که در داخل صرافی ها هستند و نتایج شما به صورت داغ نگهداری می شوند و اما میزان دسترسی هکر ها به این والت ها بسیار بالاست. در رده دوم والت هایی اختصاصی هستند که توسط شرکت‌ ها به وجود آمده اند.

یعنی تراست ولت، کوینومی و اتمیک که توسط یک شرکت خصوصی پشتیبانی و دارایی‌ های شما با ضمانت نگهداری خواهد شد. البته بهترین روش کیف پول های سرد می باشد که به دو بخش لجر و کاغذی تقسیم می‌ شوند که از لحاظ امنیتی هر دو بخش بسیار قوی می باشند. اما لجر های کاغذی به صورت یک بارکد تعبیر می شود که شما با گذاشتن یک دوربین بر روی آن ها می توانید به دارایی های خود دسترسی پیدا کنید.

آیا می توان خرید بیت کوین به مقدار کم را انجام داد؟

سوالی که همه کاربران تازه وارد و یا مبتدی حاشیه کریپتوکارنسی و یا همان ارزهای دیجیتال امروزه از قدیمی‌ تر های بازار می پرسند همین سوال خواهد بود که آیا با مقدار کم می توانیم بیت کوین بخریم و یا نه؟ پاسخ سوال بسیار ساده است! شما می توانید اقدام به خرید بیت کوین با هر مقداری هر چند کم بکنید. امروزه شما با داشتن حتی ده دلار و رعایت کارمزد های مختلف هنگام انتقال پول می توانید اقدام به خرید بیت‌ کوین کنید که البته مقدار آن بسیار ناچیز خواهد بود.

به همین دلیل بسیاری از کاربران حوزه کریپتوکارنسی به جای اقدام برای خرید بیت کوین، به آلت کوین ها روی می آورند که از لحاظ تفکری که یک تفکر غلط می باشد. آن ها عقیده دارند که هر چقدر مقدار ارز کمتر باشد سود آن نیز بیشتر خواهد بود. باید بدانید که این یک تفکر بسیار غلط است و اصلا به قیمت هیچ گونه ربطی نخواهد داشت و فقط به میزان درصد جا به جایی آن رمز ارز بستگی دارد.

امن ترین و سریع ترین راه خرید بیت کوین چیست؟

برای خرید بیت کوین امن ترین روش همان راه هایی است که به صورت مختصر توضیح داده شده است. به این گونه که اگر یک فرد قصد خرید بیت کوین می کند ابتدا باید به امنیت کار خود فکر کرده و بعد کار را انجام بدهد. به طور مثال فردی که می خواهد بیت کوین های خود را در صرافی نگه داری کند باید به بهترین و معتبر ترین صرافی مراجعه کند. بایننس از مقبولیت بسیاری در کشور های مختلف برخوردار است اما از این بهتر نگهداری آن در والت های متمرکز می باشد که فرد می تواند پس از تبدیل آن ها را به والت های خود انتقال دهد.

اما باز هم بهترین این روش ها آن است که فرد باید از طریق اینترنت و یا جاهای مختلف اقدام به خرید لجر نانو کند که پس از وصل کردن آن به سیستم خانگی و یا سیستم لب تاپ بیت کوین های خود را به آن انتقال دهد و آن را جدا کند. با این روش دیگر قابلیت هک شدن وجود ندارد اما امن ترین روش استفاده از کاغذ می باشد و توسط بارکد به آن می تواند وصل شود.

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال را چگونه ببینیم؟

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال را می توان از سایت های مختلفی رصد کرد. در حال حاضر بهترین سایتی که می توان از آن به عنوان یک مرجع مناسب و محلی برای دیدن قیمت های لحظه‌ ای بازار استفاده کرد، سایت تریدینگ ویو می باشد. سایتی که در آن می توان از هر برد و قیمت ارزهای دیجیتال سهام های خارجی استفاده کرد و قیمت ها را لحظه به لحظه چک کرد. این سایت به قسمت های مختلفی تقسیم می شود که در آن قسمت هایی به صورت وی آی پی می باشد و باید به ازای آن ها پول داد.

البته استفاده عادی از این سایت نیز بدون مشکل خواهد بود و تقریبا می توان اکثر کاربرد های مختلف بازار مالی را استفاده و بر روی آن پیاده کرد و با استفاده از آن تحلیل انجام داد. تحلیل هایی که با استفاده از آن ها، فرد می تواند درآمد دلاری داشته باشد و هر لحظه قیمت را در بازار چک کند که البته این امکان در اکثر صرافی های بزرگ دنیا قابل اجرا نیز می باشد.

اپلیکیشن های آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن است؟

در رابطه با اپلیکیشن خرید و فروش بیت کوین بستگی دارد که چگونه به این جمله نگاه کنیم. اگر بخواهیم با دید سرمایه گذاری به این قضیه نگاه کنیم باید گفت که نه، هیچگاه برای سرمایه گذاری بلند مدت نباید به این اپلیکیشن ها اعتماد کرد و پول های خود را به کیف پول های سرد انتقال داد. اما اگر به دید تحلیل نگاه کنیم باید گفت بله قابل اعتماد هستند و می توان از آن ها بدون این که مشکلی پیش بیاید برای تحلیل های جزئی استفاده کرد.

سوالات متداول

خرید اینترنتی دستگاه استخراج بیت کوین چگونه ممکن است؟

خرید آن بسیار آسان و راحت است و مثل این می باشد که بخواهید سیستم بخرید و فروشش جرم نیست اما استفاده اش بدون مجوز جرم است.

بیت کوین توسط چه کسی ایجاد شد؟

این رمز ارزی توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ با اهداف مختلف ایجاد شد.

بهترین آموزش تصویری خرید و فروش بیت کوین چیست؟

باید گفت که سایت ها و اساتید ماهر بسیاری در زمینه خرید و فروش بیت کوین فعالیت دارند و می توان با تهیه پکیج های اساتید حرفه ای در این راه قدم گذاشت.

بیت کوین با چه هدفی ایجاد شد؟

بیت کوین با هدف از بین بردن کارمزد های بالا برای انتقال پول و کوتاه کردن دست دولت ها در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد‌.

اولین مرحله برای خرید بیت کوین در ایران چیست؟

برای خرید بیت کوین ابتدا باید یک صرافی مورد اطمینان ایرانی را برای خود پیدا کرده و پس از احراز هویت در این صرافی پول ملی کشور یعنی ریال را به دلار تبدیل کنیم.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها