تبلیغات
نحوه خرید بیت کوین در ایران از سایت اصلی آموزش ارزهای دیجیتال

نحوه خرید بیت کوین در ایران از سایت اصلی

 • توسط asie
 • 42 دقیقه

همان طور که می دانید ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان بهترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود. ارز دیجیتال بیت کوین تقریبا در تمامی کشور های جهان استفاده می شود اما هیچ دولتی تا کنون هیچ کدام از ارزهای دیجیتال را به رسمیت نشناخته اند. از ارز دیجیتال بیت کوین در ایران هم استفاده زیادی می شود و یکی از سوالاتی که همواره ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است استفاده از bitcoin در داخل کشور می باشد.

فهرست محتوا

استفاده از bitcoin و سایر ارزهای دیجیتال در ایران قوانین خاص خود را دارد و نمی توان به هر شکل که دوست داشت از آن استفاده کرد. استفاده از این ارز دیجیتال در ایران اگر برای خرید و فروش بیت کوین یا سرمایه گذاری باشد مشکلی نداشته و قانونی می باشد اما در صورتی که از آن برای پرداخت ها استفاده شود غیر قانونی بوده و با عوامل برخورد خواهد شد.

استفاده از بیت کوین در ایران با توجه به وضعیت ایران شرایط خاص خود را دارد. به طور مثال در ایران نمی توان برای خرید ارز دیجیتال و فروش ارز از هر صرافی ارز دیجیتال استفاده کرد و در این زمینه محدودیت هایی نیز وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال استفاده از بیت کوین در داخل کشور هستید حتما این مقاله را تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید.

در این مقاله به مهم ترین نکات و سوالات پیرامون استفاده از این ارز دیجیتال در ایران اشاره شده است که با خواندن آن می توانید جواب تمام سوالات خود را در این زمینه پیدا کنید.

برای خرید بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید بیت کوین چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید بیت کوین راه های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها خرید بیت کوین از صرافی می باشد و امروزه تعداد این صرافی ها و یا اکسچنج ها به شدت رو به افزایش است. البته نمی توان به هر صرافی اعتماد کرد زیرا این اعتماد می تواند منجر به از دست رفتن پول شما باشد. در کل برای خرید بیت کوین می توان ابتدا در صرافی های ایرانی با تبدیل پول ملی به دلار آمریکا و انتقال آن به یک صرافی خارجی اقدام به خرید بیت کوین کرد.

امروزه صرافی های ایرانی هم نیز این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده اند که بدون انتقال پول اقدام به خرید بیت کوین کرد اما با توجه به کارمزد بسیار بالایی که صرافی های ایرانی انجام داده اند این کار زیاد توصیه نمی شود.

یکی دیگر از راه هایی که می توان بیت کوین را تهیه کرد استفاده از صنعت ماینینگ و حتی نرم افزار استخراج بیت کوین است. به این گونه که فرد متقاضی با فراهم کردن وسایل مورد نیاز استخراج بیت کوین این رمز ارز را استخراج و سپس به کیف پول بیت کوین انتقال داده و می توان آن را به پول تبدیل کرده و استفاده کند.

در نهایت باید گفت همه این راه هایی که گفته شد بخش بسیار کوچکی از آموزش خرید بیت کوین است. بسیاری از سایت ها و نرم افزار های بازی نیز وجود دارند که می‌ توانند به عنوان پاداش این رمز ارز را به شما هدیه دهند.

بررسی شبکه انتقال بیت کوین

بهتر است بدانید که تمامی ارزهای دیجیتال از نظر شبکه و چگونگی نقل و انتقال به دو دسته تقسیم می‌ شوند. دسته اول کوین‌ ها و توکن ‌هایی هستند که شبکه بلاکچین اختصاصی خود را دارند، ارزهایی نظیر بیت کوین، اتریوم جز این دسته قرار می ‌گیرند. دسته دوم کوین‌ ها و توکن ‌هایی هستند که دارای شبکه اختصاصی هستند اما بر روی بستر سایر ارزها نقل و انتقال می ‌یابند. ارزهایی مانند بایننس کوین جز این دسته قرار دارد. در رابطه با شبکه بیت کوین باید گفت که در اصل نوعی پروتکل ساخته شده به صورت لایه ‌ای می‌ باشد که بر روی بلاک چین خود بیت کوین قرار دارد.

بنابراین زمانی که افراد برای نقل و انتقال بیت کوین خود از شبکه OMNI بهره می‌ برند در واقع توکن بیت کوین را بر روی بلاک چین خود بیت کوین ارسال می‌ کنند. بنابراین به نوعی می ‌توان گفت که شبکه OMNI در اصل نوعی کیف پول برای این رمز ارز خواهد بود که از مهم ترین ویژگی ‌ها و مزیت‌ های آن می ‌توان به پشتیبانی از پلتفرم‌ های امنیت مالی و همچنین امنیت و ثبات بالای این شبکه اشاره کرد. هرچند که معایبی نیز برای آن مطرح است که از مهم ترین آن ها می‌ توان به سرعت پایین و کارمزدهای بالا اشاره کرد.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

خرید بیت کوین بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

احراز هویت کلمه ای است که کاربران ایرانی به شدت با آن آشنایی دارند که البته در اوایل شهریور ماه بود که بزرگ ترین صرافی دنیا یعنی بایننس اطلاعی اعلام کرد که کاربران این صرافی همگی باید احراز هویت شوند. این امر موجب شد که بسیاری از کاربران حاضر در صرافی بایننس که ملیت ایرانی دارند و در داخل ایران زندگی می‌ کنند، دیگر نتوانند از امکانات این سایت استفاده کنند. البته صرافی هایی مانند صرافی کوینکس وجود دارند که کاربران ایرانی می‌ توانند در آن اقدام به خرید بیت کوین کنند.

نگاهی به عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین

از زمانی که اولین بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی طراحی و به دنیا معرفی شد تا کنون شاهد نوسانات زیادی در قیمت این رمز ارز بودیم. اگر مروری کوتاه بر نمودار قیمت این رمز ارز در طی این سال ‌ها داشته باشید خواهید دید که در دوره ‌ای شاهد رشد قیمت و بالعکس در دوره ‌ای با کاهش شدید قیمت ‌ها مواجه هستیم. بهتر است بدانید که قیمت تمامی رمز ارزها از جمله بیت کوین تابع شرایط و عوامل مختلف می ‌باشد که در ادامه به برخی از مهم ‌ترین این عوامل اشاره می ‌کنیم:

عرضه و تقاضا

مهم ترین عاملی که تاثیر بسیار چشمگیری بر روی نوسانات قیمت بیت کوین می ‌گذارد می ‌توان به میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. به این معنی که اگر به هر دلیلی میزان تقاضا برای این رمز ارز افزایش یابد به طبع قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. به خصوص زمانی که میزان تقاضای بازار در حجم بسیار بالا و در مدت زمان کوتاهی ایجاد شود. متقابلاً در صورتی که حجم گسترده ‌ای از آن در بازار ارائه شود شاهد کاهش قیمت خواهیم بود. نکته مهم دیگر این که با توجه به این که تعداد بیت کوین‌ های موجود در دنیا محدود هستند هرچه به پایان استخراج این رمز ارز نزدیک می ‌شویم قیمت آن نیز افزایش می ‌یابد.

اخبار و رسانه

دیگر عامل مهمی که بر روی قیمت این رمز ارز تاثیر می ‌گذارد عامل اخبار و رسانه در دنیا است. به این صورت که تمامی خبرهای سیاسی، اقتصادی و تجاری تاثیر مستقیم بر روند بازار رمز ارزها خواهد داشت حتی اگر این اخبار کذب و شایعه باشند نیز شاهد تاثیر آن هستیم. بنابراین ممکن است در برهه ‌ای از زمان انتشار خبرهای مختلف باعث تحول چشمگیر در بازار این ارز دیجیتال بشود. بنابراین می ‌بینید که اخبار بیت کوین تاثیر مستقیم از عامل اخبار و رسانه می ‌گیرد.

میزان محبوبیت و اعتبار

میزان محبوبیت و اعتبار هر رمز ارزی از جمله بیت کوین عامل مهم دیگری است که به شدت در قیمت آن تاثیرگذار است. با توجه به این که این رمز ارزها وجود فیزیکی ندارند و فقط در فضای دیجیتالی ذخیره می ‌شوند باید همواره سعی کنند با ارائه خدمات مختلف توجه سرمایه‌ گذاران را به خود جلب کنند. چرا که اگر به هر دلیلی میزان محبوبیت این رمز ارز در بین سرمایه ‌گذاران کاهش یابد به طور قطع قیمت بیت کوین نیز متاثر از آن کاهش خواهد یافت.

نگاهی به تحلیل روزانه بیت کوین

تمامی تریدرها و سرمایه ‌گذارانی که به طور عمده بر روی ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه‌ گذاری ‌کنند باید همواره بر نوسانات قیمت این رمز ارز و نمودار آن در بازه ‌های زمانی مختلف توجه داشته باشند. معمولاً تحلیل بیت کوین در تایم فریم‌ های مختلف انجام می‌ شود، به این معنا که کسانی که قصد سرمایه‌ گذاری در بلند مدت دارند بهتر است به نمودارها با تایم فریم‌ های طولانی ‌تر مانند بازه زمانی یک ماهه یا هفتگی توجه داشته باشند.

بالعکس کسانی که قصد کسب سود و ترید در این بازار را دارند باید کوتاه ‌ترین تایم فریم ‌های ممکن را حتی به صورت دقیقه ‌ای ساعتی و روزانه توجه داشته باشند. به این معنا که باید روزانه نمودار بازار این رمز ارز را مورد بررسی قرار دهند تا در بهترین زمان ممکن بتوانند اقدام به خرید یا فروش کنند.

خرید بیت کوین در کوینکس چگونه است؟

خرید بیت کوین در کوینکس چگونه است؟

این صرافی یک صرافی چینی می باشد که به گفته خود صرافی کوینکس بیشتر از ۶۰ درصد کاربران آن ایرانی می باشند به همین دلیل صرافی امکان نوشتار فارسی را در اپلیکیشن خود ایجاد کرده است تا کاربران ایرانی به راحتی اقدام به استفاده از این صرافی کنند. تا قبل از این ماجرا بیشتر کاربران ایرانی که مقدار پول زیادی را داشتند با توجه به عدم اعتمادی که به این صرافی داشتند پول های خود را در صرافی های معتبر تر نگهداری و در آن جا اقدام به معاملات می کردند.

البته ناگفته نماند بیشتر افرادی که پول های بسیار کلانی را در این بازار جابه جا می کنند به هیچ صرافی اعتماد ندارند و بیشتر از ۸۰ درصد پول خود را در بهترین کیف پول ارز دیجیتال نگهداری می کنند و فقط برای معاملات خود در صرافی ها پول را می گذارند. اما همان گونه که گفته شد صرافی کوینکس نیز به مانند همه صرافی ها امکان معامله بیت کوین را به کاربران خود می دهد و این یک امر بدیهی برای یک صرافی در حوزه ارز دیجیتال است.

برای خرید بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

برای خرید بیت کوین در ترکیه کدام صرافی پیشنهاد می شود؟

هدف اولیه تولید رمز ارز و آن چیزی که در فکر خالق بیت کوین وجود داشت، نبود زمان و مکان مشخص برای خرید و مبادله پول های مردمی بود. به این گونه که یک فرد در هر زمان و هر مکان مشخصی بتواند پول خود صرف خرید بیت کوین کند و یا در کمترین زمان ممکن این پول را از یک کشور به کشور دیگر با کمترین کارمزد ممکن انتقال دهد. بدین شکل که اگر شما بخواهید در یک کشور تحریم شده مانند ایران پولی را به آمریکا انتقال دهید باید حداقل یک ششم آن را کارمزد دهید و مدت زمان انتقال این پول بسیار طولانی خواهد بود.

اما از طریق رمز ارزها و شبکه بلاک چین شما به راحتی بدون در نظر گرفتن مکان در کسری از ثانیه می توانید اقدام به انتقال و در کمتر از ۲ ساعت فرد متقابل شما اقدام به برداشت کند که البته مدت زمان آن با توجه به شبکه بلاک چین کمتر و یا بیشتر می شود‌‌.

پس در کل این که بگوییم یک فرد در ترکیه می تواند اقدام به خرید بیت‌ کوین کند و یا در کشور ایکس یک حرف اشتباه است چون هر شخصی با داشتن یک اینترنت و آشنایی با پلاک چین به راحتی می تواند در هر کشوری پول خود را انتقال بدهد و یا اقدام به خرید بیت کوین کند.

نحوه خرید بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

نحوه خرید بیت کوین در ایران با چه محدودیت هایی همراه است؟

همانطور که می دانید ایران چندین سال است که با تحریم های به شدت سنگینی رو به رو است که نه تنها در حوزه ارزهای دیجیتال بلکه در حوزه نظام های بانکی ایران نیز تحریم های بسیاری را متحمل شده است. حتی برای فروش نفت خود نیز به مشکل برخورده است اما با این تفاسیر همیشه راهی برای دور زدن تحریم‌ ها نیز وجود داشته است. فعلاً در ایران حوزه ارزها دچار تحریم داخلی نشده است ولی آنچه که واضح است مطرح ترین و بزرگ ترین صرافی های دنیا مانند صرافی های بایننس، هوبی و … ایران را تحریم کردند.

با توجه به احراز هویت، ایرانی های ساکن خود ایران نمی توانند اقدام به خرید و فروش در این صرافی ها بکنند اما این ماجرا نیست و ایرانی‌ ها می‌ توانند از صرافی‌ های رنک پایین تر و یا حتی صرافی های داخلی نیز استفاده کنند. صرافی هایی که در داخل ایران با کارمزد های بسیار سنگین باعث شده‌ اند که کاربران ارزهای دیجیتال از این صرافی ها برای معاملات خود استفاده نکنند و به صرافی های قابل اعتماد خارجی برای خرید بیت کوین با کمترین کارمزد روی بیاورند.

در حال حاضر بیشترین استفاده کاربران ایرانی از یک صرافی خارجی مربوط به صرافی های کوینکس و کوکوین خواهد بود اما از لحاظ داخلی محدودیتی برای این صرافی‌ ها وجود ندارد و فعلا در کشور ایران، هیچ قانون مشخصی برای منع رمز ارزها وجود ندارد و به راحتی می توانید این رمز ارزها را ترید کنید.

منظور از غیر متمرکز بودن این ارز دیجیتال چیست؟

مهم ترین ویژگی که در رابطه با ارزهای دیجیتال مطرح است این که آن ها ارزهای غیر متمرکز هستند. اما این اصطلاح به چه معنا است؟! در پاسخ باید گفت تمامی ارزهای دیجیتال از جمله ارز بیت کوین به شکل غیر متمرکز یا مجازی هستند که توسط هیچ نهاد یا مرکزی صادر نمی ‌شوند. در واقع مرجع صادر کننده آن ها مرکز مشخصی نیست و تمامی تراکنش ‌های آن با استفاده از فناوری همتا به همتا صورت می ‌گیرد. این ارزها بر پایه فناوری بلاک چین ساخته شده ‌اند و دارایی تمامی افراد به صورت کاملاً محرمانه و سری باقی می ‌ماند و هیچ نهاد یا دولتی نمی ‌تواند به حجم این دارایی‌ ها دسترسی داشته باشد.

بررسی هاوینگ بیت کوین به صورت کامل

پدیده هاوینگ در واقع نوعی راهبرد یا روش برای کنترل سیستم عرضه و تقاضای ارزهای دیجیتال در بازار می‌ باشد. در واقع برای کنترل میزان عرضه و تقاضای موجود در بازار هر ۴ سال یک بار میزان پاداش استخراج بعضی از ارزها از جمله بیت کوین نصف می‌ شود. به این صورت که در سال ۲۰۰۹ که استخراج اولین بیت کوین صورت گرفت پاداش استخراج آن معادل ۵۰ بیت کوین بود.

در سال ۲۰۱۲ که اولین هاوینگ اتفاق افتاد پاداش استخراج به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت و این روند ادامه یافت تا سال ۲۰۲۰ که پاداش استخراج به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافته است. حالا در سال ۲۰۲۴ میلادی دوباره در آستانه وقوع هاوینگ هستیم که به احتمال زیاد تاثیر مهمی بر نوسان قیمت این رمز ارز خواهد داشت.

تاثیر جنگ ایران و اسرائیل بر روی بیت کوین

همانطور که گفتیم اخبار مربوط به مسائل سیاسی و مالی جهان تاثیر بسیار زیادی بر روی نوسانات خواهد داشت. در طول تاریخ همواره شاهد این موضوع هستیم که اخبار مربوط به منطقه خاورمیانه همواره بر روی بازارهای مالی تاثیر گذاشته است. در چند روز گذشته که اخبار مربوط به جنگ ایران و اسرائیل به طور گسترده در رسانه ‌ها مطرح شده شاهد تاثیر زود هنگام اخبار در بازارهای مالی هستیم.

بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در همین چند روز قیمت بیت کوین حدود ۱۰ درصد کاهش داشته و تا محدوده ۶۰۶۰۰ دلار کاهش داشته است. به عقیده بسیاری از اقتصاد دانان علت کاهش قیمت بیت کوین امروز مربوط به اخبار جنگ ایران و اسرائیل بوده است.

ریز قیمت این ارز دیجیتال به منزله چه دلایلی می تواند باشد؟

در مطالب بالاتر گفته شد که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلف تعیین می‌ شود. بنابراین اگر کسی به دنبال خرید بیت کوین و کسب سود و سرمایه از این بازار مالی است باید به تمامی جوانب و عوامل تاثیرگذار بر این بازار توجه داشته باشد. چرا که ممکن است در یک لحظه انتشار اخباری باعث نوسانات قیمت در این بازار بشود یا گاهی اوقات عواملی ممکن است بر میزان عرضه و تقاضا در بازار تاثیر بگذارد که این ممکن است منجر به افزایش کاهش قیمت عرض بشود. بنابراین باید با نگاه تیزبینانه ‌ای به این بازار توجه داشت و تمامی عوامل تاثیرگذار را مورد بررسی قرار داد.

کارمزد انتقالات بیت کوین چگونه تعیین می شود؟

قبل از اطلاع در رابطه با چگونگی نقل و انتقال و کارمزد این خدمات باید گفت که در بازارهای مالی هرگاه شخصی بخواهد مقدار بیت کوین را از یک آدرس به آدرس دیگر انتقال دهد چنین فرایندی را یک تراکنش در شبکه بیت کوین می ‌گوید. هر کدام از این تراکنش ‌ها اندازه‌ های متفاوتی دارند دقیقاً مانند فایل ‌هایی که در سیستم‌ های کامپیوتری ذخیره می ‌شوند. هزینه و کارمزد و نقل و انتقالات بیت کوین نیز بستگی به اندازه این تراکنش ‌ها دارد.

به این معنا که در هر نقل و انتقال ماینرها که در واقع رایانه ‌های قدرتمندی هستند تمامی محاسبات پیچیده ریاضی را به منظور اعتبارسنجی تراکنش ‌ها انجام می ‌دهند و در قبال این عملیات آن ها کارمزدهایی را از سوی افرادی که متقاضی ایجاد تراکنش هستند دریافت می ‌کنند. میزان این کارمزد بسته به حجم و سرعت تراکنش متغیر است به این معنا که هرچه اندازه تراکنش بزرگ تر و سرعت انجام آن نیز سریع تر باشد کارمزد آن افزایش می‌ یابد. اما در صورتی که حجم تراکنش کم باشد و سرعت انجام آن کاهش یابد میزان کارمزد نیز کاهش می ‌یابد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید تراکنش ‌هایی که معمولاً با کارمزد پایین انجام می‌ شوند از سرعت بسیار کمی برخوردارند. به این معنا که ممکن است ساعت‌ ها و گاهی اوقات روزها در صف مموری پول منتظر بمانند. همچنین زمانی که شبکه نقل و انتقال شلوغ باشد نیز میزان کارمزد افزایش می‌ یابد. در واقع در این شرایط کاربران می ‌توانند انتخاب کنند که در ازای پرداخت کارمزد بیشتر فرایند پردازش و انتقال نیز سریع تر انجام شود.

خرید بیت کوین از بایننس آسان است؟

خرید بیت کوین از بایننس آسان است؟

در حال حاضر در کشورمان ایران خرید بیت کوین از صرافی بایننس بدون احراز هویت امکان ندارد که البته این امکان تا دو ماه پیش وجود داشت. آقای ژائو یا همان سی زد معروف در توییتی احراز هویت را برای تمام کاربران بایننس اجباری کرد. پس از این اقدام آقای ژائو، کاربران داخلی محبورند یا با استفاده از وریفای شخص قابل اعتمادی خارج از ایران از امکانات این صرافی استفاده کنند و یا این که در خارج از ایران با پاسپورت یک کشور دیگر اقدام به عضویت در این صرافی کنند.

در کل تا قبل از این قضایا شما برای خرید بیت کوین در بایننس باید در ابتدا از یک فیلتر شکن مناسب و یا از وی پی اس ها برای ورود به این صرافی استفاده می کردید. به این گونه که شما باید با استفاده از وی پی ان یک کشور مبدا را به عنوان کشور خود انتخاب کرده و در همه حال با وصل شدن به این کشور‌ شما پس از ورود به صرافی اقدام به خرید بیت کوین کنید که این امر در صرافی با مهارت های ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.

سایت رسمی خرید بیت کوین چه نام دارد؟

سایت رسمی خرید بیت کوین چه نام دارد؟

امروزه سایت های زیادی برای خرید و فروش بیت کوین تعبیه شده اند. از جمله سایت هایی که به صورت مستقیم در آن می توان اقدام به خرید فروش بیت کوین کرد و یا به صورت ترکیبی بیت کوین و آلت کوین ها را خرید، سایت لوکال بیت کوین، سایت بایننس، اوککس و … هستند. در ایران نوبیتکس، اکسکوینو، ارزجو و … برای خرید بیت کوین سایت های معروفی می باشند. همچنین شما برای خرید و فروش بیت کوین می‌ توانید به سایت‌ های صرافی ها مراجعه کنید و یا این که به سایت های مخصوص خود بیت کوین بروید.

ناگفته نماند در حال حاضر در سایت ها خرید و فروش بسیاری انجام نمی‌شود، زیرا با ظهور صرافی ها مردم فقط به خرید و فروش بیت کوین اکتفا نکردند و نیاز داشتند که همراه آن آلت کوین ها را نیز خریداری کنند. در حالت کلی شما می توانید امروزه به سادگی در کمتر از یک ساعت به بیت کوین های خود برسید و تنها با یک احراز هویت ساده شروع به خرید و فروش بیت کوین کنید و یا در صورت داشتن بیت کوین آن ها را به بهترین قیمت روز بفروشید.

مراحل خرید بیت کوین شامل چه مواردی می شود؟

مراحل خرید بیت کوین شامل چه مواردی می شود؟

برای خرید بیت کوین ما نیاز به چندین مرحله داریم که این مراحل را به صورت زیر شرح می دهیم. سعی کرده ایم مهم ترین نکات را در قالب متن در زیر برای شما بیان کنیم تا در روند خرید ارز دیحیتال بیت کوین دچار مشکل نشوید.

پیدا کردن صرافی مورد اعتماد

ابتدا باید یک صرافی مورد اطمینان ایرانی را برای خود پیدا کرده و پس از احراز هویت در این صرافی پول ملی کشور یعنی ریال را به دلار تبدیل کنیم. البته ناگفته نماند در برخی از صرافی ها تبدیل مستقیم ریال به بیت کوین را نیز داریم.

انتقال پول دلاری به صرافی

در مرحله دوم شما باید پول تبدیل شده دلاری خود را از طریق یک شبکه هوشمند بلاک چین به یک صرافی مورد اطمینان انتقال دهید و در آنجا اقدام به معامله کنید.

انتقال به کیف پول های مطمئن

حال در مرحله سوم اگر چه پس از تبدیل پول دلاری خود به بیت کوین در صرافی خارجی مورد اعتماد توانستید این پول را از صرافی خارج کرده و به یک والت مطمئن مانند تراست والت و یا اتمیک انتقال دهید‌ که از لحاظ امنیتی کار شما بسیار قابل احترام می باشد. همچنین خرید بیت کوین از تراست والت بهترین خرید ممکن می باشد.

استفاده از والت ها و بازگشت سود

در مرحله چهارم شما پس از انتقال پول به والت های اختصاصی برای تبدیل پول خود هیچگاه نباید در این والت ها ترید کنید زیرا درصد کارمزد های این والت ها بسیار بالا می باشند. در نهایت باید گفت شما برای این که سود خود را از بازار بگیرید باید تمامی این مراحل را به صورت عکس انجام دهید.

دستگاه خرید بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

دستگاه خرید بیت کوین را از کجا تهیه کنیم؟

این روز ها اخبار مربوط به دستگاه خرید بیت کوین و یا همان بحث ماینر ها بسیار داغ می باشد و دلیل این امر این است که این ماینر ها می توانند درآمد بسیار بالایی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند. امروزه ماینر ها به یک بحث بسیار بزرگ تبدیل شده اند و جدا از ترید یک دنیا دیگر است و برای کسی که می خواهد ماین کند باید تحقیق بسیاری را انجام دهد‌. رایج ترین نوع ماین کردن ماین از طریق سیستم می باشد.

بسیاری از کاربران ایرانی برای خرید بیت کوین با ریال به صرافی ها می روند اما بسیاری این عمل را برعکس انجام می دهند و با استخراج بیت کوین آن را به ریال تبدیل خواهند کرد‌. اما با سیستم های پیشرفته خانگی با اضافه کردن انواع کارت های گرافیک و هارد و رم های معتبر اقدام به استخراج می کنند. البته خرید و فروش ماینر در ایران ممنوع نمی باشد اما استفاده از آن ممنوع می باشد مگر با مجوز اداره برق و پرداخت مالیات مربوطه که البته امروزه بسیاری از تجار با قاچاق برق از این بدهی فراری هستند.

خرید والت بیت کوین را چگونه انجام دهیم؟

خرید والت بیت کوین امکان پذیر نخواهد بود مگر این که شما بخواهید یک کیف پول داغ بخرید زیرا این گونه کیف ها مجازی می باشند. برای خرید بیت کوین و نگهداری آن در یک والت سرد باید برای خرید لجر اقدام کنید و این جا برای یک تریدر مساله به وجود می آید. اما برای خرید لجر نانو اس شما باید پس از خرید این گونه والت به صورت سخت افزاری وارد بازار شوید. این کیف پول فیزیکی یکی از معتبرترین ها به حساب می آید.

به این گونه که شما پس از خرید یک لجر نانو از هر سایت معتبر و یا یک مغازه سیستم فروشی می توانید با وصل کردن آن به یک سیستم کامپیوتری و انتقال داده های رمز ارز خود به داخل این فلش و ایجاد یک رنج بر روی آن رمز ارزهای خود را در یک جای امن بدون اتصال به اینترنت نگهداری کنید که به این نوع والت ها لجر می گویند.

اما گونه های دیگری وجود دارند که در داخل صرافی ها هستند و نتایج شما به صورت داغ نگهداری می شوند و اما میزان دسترسی هکر ها به این والت ها بسیار بالاست. در رده دوم والت هایی اختصاصی هستند که توسط شرکت‌ ها به وجود آمده اند.

یعنی تراست ولت، کوینومی و اتمیک که توسط یک شرکت خصوصی پشتیبانی و دارایی‌ های شما با ضمانت نگهداری خواهد شد. البته بهترین روش کیف پول های سرد می باشد که به دو بخش لجر و کاغذی تقسیم می‌ شوند که از لحاظ امنیتی هر دو بخش بسیار قوی می باشند. اما لجر های کاغذی به صورت یک بارکد تعبیر می شود که شما با گذاشتن یک دوربین بر روی آن ها می توانید به دارایی های خود دسترسی پیدا کنید.

آیا می توان خرید بیت کوین به مقدار کم را انجام داد؟

سوالی که همه کاربران تازه وارد و یا مبتدی حاشیه کریپتوکارنسی و یا همان ارزهای دیجیتال امروزه از قدیمی‌ تر های بازار می پرسند همین سوال خواهد بود که آیا با مقدار کم می توانیم بیت کوین بخریم و یا نه؟ پاسخ سوال بسیار ساده است! شما می توانید اقدام به خرید بیت کوین با هر مقداری هر چند کم بکنید. امروزه شما با داشتن حتی ده دلار و رعایت کارمزد های مختلف هنگام انتقال پول می توانید اقدام به خرید بیت‌ کوین کنید که البته مقدار آن بسیار ناچیز خواهد بود.

به همین دلیل بسیاری از کاربران حوزه کریپتوکارنسی به جای اقدام برای خرید بیت کوین، به آلت کوین ها روی می آورند که از لحاظ تفکری که یک تفکر غلط می باشد. آن ها عقیده دارند که هر چقدر مقدار ارز کمتر باشد سود آن نیز بیشتر خواهد بود. باید بدانید که این یک تفکر بسیار غلط است و اصلا به قیمت هیچ گونه ربطی نخواهد داشت و فقط به میزان درصد جا به جایی آن رمز ارز بستگی دارد.

بیت کوین کش چیست و چه کارایی دارد؟

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می ‌کنند که بیت کوین کش در واقع همان بیت کوین است، در حالی که این دو هر کدام یک رمز ارز جدا و مستقل از هم می ‌باشند. بیت کوین کش نیز نوعی رمز از غیر متمرکز می ‌باشد که برای بهره‌ برداری و استفاده از آن به هیچ شخص ثالث یا نهادی نیاز نیست. دقیقاً مانند عملکرد بیت کوین می ‌باشد. این رمز ارز که با علامت اختصاری BCH شناخته می ‌شود به هیچ واسطه ‌ای مانند بانک ‌ها و شبکه‌ های پرداخت وابسته نیست.

بنابراین تمامی سرمایه ‌ای که در این بستر ذخیره می ‌شود به هیچ عنوان توسط دولت قابل کنترل، ضبط یا مسدود شدن نخواهد بود. در واقع اینطور می ‌توان گفت که بیت کوین کش نوعی پول الکترونیکی همتا به همتا گفته می ‌شود که هدف از ساخت آن ارائه پولی جهانی با امکاناتی مانند حفظ حریم خصوصی، کارمزدهای پایین، افزایش ظرفیت مناسب برای تراکنش‌ های بالا و پرداخت سریع می ‌باشد. بنابراین افراد به راحتی می‌ توانند سرمایه ‌های بیت کوین کش خود را مستقیماً به شخص مورد نظر خود منتقل کنند.

امن ترین و سریع ترین راه خرید بیت کوین چیست؟

برای خرید بیت کوین امن ترین روش همان راه هایی است که به صورت مختصر توضیح داده شده است. به این گونه که اگر یک فرد قصد خرید بیت کوین می کند ابتدا باید به امنیت کار خود فکر کرده و بعد کار را انجام بدهد. به طور مثال فردی که می خواهد بیت کوین های خود را در صرافی نگه داری کند باید به بهترین و معتبر ترین صرافی مراجعه کند. بایننس از مقبولیت بسیاری در کشور های مختلف برخوردار است اما از این بهتر نگهداری آن در والت های متمرکز می باشد که فرد می تواند پس از تبدیل آن ها را به والت های خود انتقال دهد.

اما باز هم بهترین این روش ها آن است که فرد باید از طریق اینترنت و یا جاهای مختلف اقدام به خرید لجر نانو کند که پس از وصل کردن آن به سیستم خانگی و یا سیستم لب تاپ بیت کوین های خود را به آن انتقال دهد و آن را جدا کند. با این روش دیگر قابلیت هک شدن وجود ندارد اما امن ترین روش استفاده از کاغذ می باشد و توسط بارکد به آن می تواند وصل شود.

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال را چگونه ببینیم؟

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال را می توان از سایت های مختلفی رصد کرد. در حال حاضر بهترین سایتی که می توان از آن به عنوان یک مرجع مناسب و محلی برای دیدن قیمت های لحظه‌ ای بازار استفاده کرد، سایت تریدینگ ویو می باشد. سایتی که در آن می توان از هر برد و قیمت ارزهای دیجیتال سهام های خارجی استفاده کرد و قیمت ها را لحظه به لحظه چک کرد. این سایت به قسمت های مختلفی تقسیم می شود که در آن قسمت هایی به صورت وی آی پی می باشد و باید به ازای آن ها پول داد.

البته استفاده عادی از این سایت نیز بدون مشکل خواهد بود و تقریبا می توان اکثر کاربرد های مختلف بازار مالی را استفاده و بر روی آن پیاده کرد و با استفاده از آن تحلیل انجام داد. تحلیل هایی که با استفاده از آن ها، فرد می تواند درآمد دلاری داشته باشد و هر لحظه قیمت را در بازار چک کند که البته این امکان در اکثر صرافی های بزرگ دنیا قابل اجرا نیز می باشد.

اپلیکیشن های آنلاین معاملات کریپتوکارنسی امن است؟

در رابطه با اپلیکیشن خرید و فروش بیت کوین بستگی دارد که چگونه به این جمله نگاه کنیم. اگر بخواهیم با دید سرمایه گذاری به این قضیه نگاه کنیم باید گفت که نه، هیچگاه برای سرمایه گذاری بلند مدت نباید به این اپلیکیشن ها اعتماد کرد و پول های خود را به کیف پول های سرد انتقال داد. اما اگر به دید تحلیل نگاه کنیم باید گفت بله قابل اعتماد هستند و می توان از آن ها بدون این که مشکلی پیش بیاید برای تحلیل های جزئی استفاده کرد.

بیت کوین در ایران قانونی است؟

یکی از سوالاتی که همواره ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است قانونی بودن این ارز در ایران می باشد. برای پاسخ به این سوال باید گفت که این ارز دیجیتال به صورت رسمی در ایران شناخته نشده است اما از آن می توان برای سرمایه گذاری و خرید و فروش استفاده کرد.

در ایران این کار در ابتدا قانونی نبود و دلیل آن هم بخاطر برخی رشوه خواری ها و پول شویی ها بود اما از سال ۹۸ به بعد خرید و فروش و سرمایه گذاری با این ارز قانونی شد اما این توکن زمانی قانونی می شود که از آن  در راه های خلاف استفاده نشود مانند استفاده به عنوان پرداخت ها که این مورد در ایران غیر قانونی می باشد.

در صورت رخ دادن هرنوع کلاهبرداری از طریق این ارز یا هک یک فرد می‌تواند شکایت رسمی از آن ارائه دهد. پس از شکایت قوه قضاییه سریعا به آن رسیدگی کرده و با افرادی که از این ارز دیجیتال در راه های غیر قانونی استفاده کرده اند برخورد شدیدی خواهد شد.

ترید کردن بیت کوین در ایران حلال است؟

یکی از موضوعاتی که در رابطه با این ارز دیجیتال در ایران ذهن کاربران را مشغول کرده است حلال یا حرام بودن آن است.  در جواب این سوال باید گفت که برخی از مراجع تقلید استفاده از این ارز را حرام می دانند زیرا آن ها بر این عقیده هستند که این ارز منابع روشن و درستی ندارد و از این پول های اینترنتی بیشتر افراد سودجو و کلاهبردار برای پول شویی استفاده کرده که در این مورد مراجع تقلید استفاده از این نوع پول ها را غیر مجاز و حرام می دانند.

یکی دیگر از این عوامل مشخص نبودن طرفین معامله است. در برخی از معاملات بیت کوین طرفین معامله مشخص نیست و این مورد هم یکی دیگر از دلایل مخالفت این افراد در رابطه با حکم شرعی بیت کوین در ایران است.

وضعیت بیت کوین در ایران چیست؟

وضعیت بیت کوین در ایران چیست؟

بیت کوین نوعی پول دیجیتالی به شمار می رود که با سایر پول ها مانند اسکناس ها تفاوت زیادی دارد. پول ها و اسکناس های رایج در کشور ها در بانک ها معامله می شوند اما بیت کوین توسط دستگاه هایی به نام ماینر بیت کوین استخراج و سپس در صرافی های ارز دیجیتال که به صورت متمرکز و غیر متمرکز وجود دارند معامله می شود.

بیت کوین در ایران هم همین گونه است. این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی وجود دارد که کاربران ایرانی برای معامله یا خرید و فروش آن می توانند از این صرافی ها استفاده کنند.

بیت کوین در ایران قیمت بالاتری دارد؟

یکی از مسائل مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین در ایران قیمت این ارز می باشد. همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال با دلار معامله می شوند و در ایران هم این ارزهای دیجیتال با دلار معامله می شود. جدا از نوسانات قیمت خود رمز ارزها در ایران قیمت دلار هم با نوسانات زیادی همراه است.

این موضوع باعث شده تا قیمت بیت کوین در داخل کشور با توجه به نوسانات ارز و نوسانات دلار تعیین شود. به طور مثال حتی اگر قیمت بیت کوین ثابت باشد با توجه به نوسانات دلار قیمت این ارزها دچار تغییر خواهد شد.

خرید بیت کوین در ایران چگونه ممکن می شود؟

همان طور که می دانید بیت کوین توسط صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش می شوند. برخی از این صرافی های ارز دیجیتال با توجه به تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده اند آی پی کاربران ایرانی را مسدود و کاربران ایرانی امکان استفاده از این صرافی ها را ندارند.

این موضوع باعث شده تا خرید bitcoin در کشور ما به یک چالش بزرگ تبدیل شود. کاربران ایرانی برای خرید این ارز دیجیتال می توانند از روش مختلفی استفاده کنند. به طور مثال با استفاده استفاده از آی پی دیگر کشور ها می توان از این صرافی ها استفاده کرد.

از سوی دیگر امکان خرید بیت کوین از طریق برخی از صرافی های ارز دیجیتال هم وجود دارد. کاربران داخلی با استفاده از این کیف پول ها هم می توانند برای خرید بیت کوین اقدام و به مقداری که در نظر دارند این ارز را خریداری کنند.

فروش بیت کوین در ایران چگونه است؟

در قسمت قبل گفته شد که خرید و فروش بیت کوین در صرافی ها و کیف پول های ارز دیجیتال مانند کیف پول بیت کوین صورت می گیرد. همان طور که اشاره شد با توجه به عدم دسترسی کاربران ایرانی به برخی از صرافی ها به دلیل تحریم ها کاربران ایرانی نمی توانند با استفاده از این صرافی های بیت کوین خود را به فروش برسانند.

حال کاربران ایرانی از همان صرافی و کیف پول هایی که این ارز را خریداری کرده می توانند آن را به فروش برسانند. در ایران نیز سایت هایی هم مناسب کاربران داخلی وجود دارند که از طریق آن ها هم می تواند به سادگی بیت کوین خود را به فروش برسانند.

استخراج بیت کوین در ایران نیاز به چه شرایطی دارد و چگونه می توان در این راستا درآمد داشت؟

استخراج کردن بیت کوین روشی برای کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال است. همان طور که ممکن است بدانید شبکه بیت کوین به ماینر های خود به ازای استخراج این ارز مقداری بیت کوین به عنوان پاداش پرداخت می کند و این پاداش به نوعی درآمد ماینر ها می باشد.

اما شرایط استخراج این ارز در ایران کمی دشوار است. مصرف برق ماینر و هزینه بالای دستگاه های ماینر جزو مهم ترین عواملی هستند که شرایط را برای کاربران ایرانی سخت می کنند زیرا استخراج بیت کوین نیاز به برق زیاد و دستگاه ماینر دارد.

درآمد بیت کوین در ایران چقدر است؟

در ایران افراد زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال و ارز بیت کوین فعالیت دارند. درآمد این افراد از طریق بیت کوین معمولا با سرمایه گذاری، خرید و فروش و یا استخراج این ارز می باشد. درآمد حاصل از بیت کوین در ایران هم بستگی به مدت سرمایه گذاری و نوسانات دارد. با توجه به این موضوع نمی توان این درآمد را به صورت قاطعانه بیان کرد.

آینده بیت کوین در ایران به چه صورت است؟

بیت کوین یک رمز ارز جهانی می باشد و آینده این ارز ارتباطی با ایران ندارد. نا گفته نماند که با توجه به نوسانات دلار ممکن است قیمت این ارز در ایران دچار تغییرات زیادی شود.

دستگاه بیت کوین در ایران چند است؟

قیمت دستگاه های ماینر یکی از چالش کاربران ایرانی می باشد. با توجه به این که اکثر این ماینر ها ساخت کشور های خارجه می باشند قیمت آن ها هم بر اساس دلار مشخص می شود. همان طور که می دانید قیمت دلار در ایران ثابت نیست و همواره دچار تغییرات زیادی می شود.

از سوی دیگر با توجه به قیمت بالای دلار در ایران قیمت این ماینر ها هم زیاد است. در حال حاضر ماینر هایی پیشرفته حدود 450 میلیون تومان می باشند که قیمتی بسیار سرسام آور دارند.

انواع ماینر های بیت کوین در ایران

انواع ماینر های بیت کوین در ایران

در ایران ماینر های زیادی برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد. در این قسمت به معرفی بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین در ایران اشاره شده است.

 بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پلاس

بیت مین جزو بزرگ ترین شرکت های سازنده ماینر در جهان می باشد. بیت مین انت ماینر اس 17 پلاس در حال حاضر یکی از بهترین ماینر های بیت کوین در داخل کشور می باشد.

 • قدرت: ۷۳ تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: ۲۹۲۰ وات
 • قیمت جهانی: حدود ۲۶۰۰ دلار

بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پرو

بیت مین انت ماینر اس 17 پرو هم یکی دیگر از برترین ماینر های بیت کوین در ایران می باشد. مشخصات این دستگاه در قسمت زیر عنوان شده است.

 • قدرت: ۵۳ تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: ۲۰۹۴ وات
 • قیمت جهانی: حدود ۱۹۰۰ دلار

اینوسیلیکون تی ۳ پلاس

اینوسیلیکون یکی دیگر از بهترین کمپانی های سازنده ماینر می باشد. در حال حاضر ماینر تی 3 پلاس که توسط اینوسیلیکون ساخته شده است یکی از بهترین ماینر های بیت کوین در ایران می باشد.

 • قدرت: ۵۲ تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: ۲۱۰۰ وات
 • قیمت جهانی: حدود ۱۷۰۰ دلار

کنان آوالون ماینر ۱۰۶۶

از دستگاه کنان آوالون ماینر ۱۰۶۶ هم می توان به عنوان یکی دیگر از بهترین ماینر های bitcoin در ایران اشاره کرد. مشخصات این دستگاه محبوب در قسمت زیر ذکر شده است.

 • قدرت: ۵۰ تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: ۳۲۵۰ وات
 • قیمت جهانی: حدود ۱۴۰۰ دلار

ای بنگ ای بیت ای‌۱۲ پلاس

بیت ای 12 پلاس یکی دیگر از ماینر های بیت کوین در ایران می باشد. از این دستگاه هم در ایران زیاد استفاده می شود که مشخصات آن در قسمت زیر ذکر شده است.

 • قدرت: ۵۰ تراهش بر ثانیه
 • مصرف برق: ۲۵۰۰ وات
 • قیمت جهانی: حدود ۲۳۰۰ دلار

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعات قسمت زیر به مهم ترین نکات پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین در ایران اشاره شده است. هر یک از این موارد ذکر شده در جدول از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

موضوعبیت کوین در ایران
استفاده از بیت کوین در ایران قانونی است؟استفاده تنها برای خرید و فروش قانونی می باشد.
حکم شرعی استفاده از بیت کوین در ایران چیست؟به گفته اکثر مراجع جایز نیست.
آیا بیت کوین در ایران رسمی است؟این ارز تا کنون به صورت رسمی در ایران شناخته نشده است.
قیمت بیت کوین در ایران چقدر است؟1 میلیارد و 960 میلیون تومان

آموزش ترید بیت کوین در ایران

همان طور که می دانید ترید به معنای معامله کردن می باشد. در دنیای ارزهای دیجیتال معاملات بسیار مهم و حائز اهمیت می باشند و اگر به صورت اصولی انجام شود می تواند سود زیادی در پی داشته باشد به همین دلیل آموزش های ترید هم بسیار مهم می باشند. کاربران با آموزش های ترید می توانند آگاهی زیادی نسبت به انجام معاملات پیدا کرده و به راحتی معاملات بیت کوین یا سایر رمز ارزها را انجام دهند.

در داخل کشور افراد زیادی آمورش های ترید بیت کوین را منتشر کرده اند. اگر به دنبال این آموزش ها هستید به راحتی و با استفاده از منابع مختلفی مانند یوتیوب می تواند آموزش های ترید بیت کوین را فرا گیرید.

ویژگی های استفاده از بیت کوین در ایران

به صورت کلی بیت کوین دارای ویژگی های زیادی می باشد و حتی در داخل کشور به این ویژگی ها افزوده هم می شود. تقریبا در تمامی کشور های جهان کاربرانی که از بیت کوین استفاده می کنند مانند سرمایه گذاری و خرید و فروش به ازای مقدار بیت کوینی که دارند باید مالیات پرداخت کنند.

اما یکی از ویژگی های بیت کوین در ایران نبود مالیات است. در حال حاضرکاربران ایرانی بر خلاف کاربران سایر کشور ها برای استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین ملزم به پرداخت مالیات نیستند و این یکی از ویژگی های بیت کوین در ایران می باشد.

مقایسه کارایی بیت کوین و ارزهای دیگر در ایران

در حال حاضر یکی از رایج ترین کار ها در حوزه ارزهای دیجیتال مقایسه میان دو ارز می باشد. در ایران معمولا از این ارز بیشتر از سایر رمز ارزها استفاده می شود و حال در این قسمت مقایسه ای میان کارایی ارز دیجیتال بیت کوین با سایر رمز ارزهای معروف بازار در ایران صورت گرفته است.

مقایسه بیت کوین با ترون

اگر شما با پلتفرم ترون آشنایی داشته باشید به خوبی می ‌دانید که این شبکه از شهرت خوبی و بالا برخوردار است. ارز دیجیتال ترون جزو معروف ترین رمز ارزهای بازار می باشد که از این ارز هم در ایران استفاده های زیادی صورت می گیرد.

باتوجه به شهرت، امنیت و ارزش بالایی که این ارز دیجیتال دارد از این ارز بسیار بیشتر از ارز دیجیتال ترون در ایران استفاده می شود و اکثر کاربران ایرانی خرید و فروش و یا سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین را به ارز ترون ترجیح می دهند.

مقایسه بیت کوین با اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر جهان شناخته شده و پس از بیت کوین قرار گرفته است. در ایران از هر دو ارز دیجیتال بسیار استفاده می شود و کاربران ایرانی زیادی وجود دارند که گاهی استفاده از اتریوم را بر بیت کوین ترجیح داده و از این رمز ارز استفاده می کنند. البته در قیاس بین این دو ارز در ایران کارایی ارز بیت کوین کمی بیشتر بوده که دلیل آن هم قدرت بالای بیت کوین در مقابل سایر رمز ارزها می باشد.

مقایسه بیت کوین با NFT

همان طور که می دانید NFT به توکن های غیر مثلی گفته می شود که بر خلاف بیت کوین غیر قابل تعویض می باشند. این دسته از توکن ها هم کارایی خاص خود را دارند و در ایران هم استفاده زیادی از آن ها صورت می گیرد. کاربرد توکن های بیت کوین با توکن های ان اف تی بسیار متفاوت است و هر کدام در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و نمی تواند عنوان کرد که از کدام یک از آن ها در ایران بیشتر استفاده می شود.

مقایسه بیت کوین با بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیت کوین کش یکی از زیر شاخه های ارز دیجیتال بیت کوین می باشد. بیت کوین کش در جمع 10 ارز دیجیتال برتر جهان قرار گرفته است و از این رمز ارز در ایران هم استفاده های مختلفی می شود که اغلب برای سرمایه گذاری می باشد. ارز دیجیتال بیت کوین کش به نسبت خود ارز بیت کوین در ایران کارایی کمتری دارد و به نسبت بیت کوین چندان در ایران شهرتی ندارد.  

مقایسه بیت کوین با ICP

ارز دیجیتال ICP که با نام اینترنت کامپیوتر هم شناخته می شود جزو معروف ترین شت کوین های بازار می باشد. از اینترنت کامپیوتر در ایران چندان استفاده نمی شود و مانند بیت کوین از اهمیت و اعتبار بالایی در ایران برخوردار نمی باشد.

البته گاهی از این ارز در ایران هم استفاده هایی صورت می گیرد اما مانند بیت کوین چندان مورد توجه قرار نگرفته است و با توجه به این موضوع کارایی ارز دیجیتال بیت کوین به نسبت ارز اینترنت کامپیوتر بسیار بیشتر و مفید تر می باشد و اکثر کاربران بیت کوین را برای سرمایه گذاری و خرید و فروش های خود انتخاب می کنند.

نگاهی به رکورد انباشت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین ارزی است که میزان استخراج و تعداد آن محدود است و به همین خاطر ارزش و اهمیت آن در بین دیگر رمز ارزهای بازارهای مالی بیشتر است. از زمانی که اولین ارز بیت کوین استخراج شده تا کنون تقاضای زیادی برای خرید و انباشت این ارز در بازار وجود داشته و همواره نیز این تقاضا در بازار وجود خواهد داشت. اگرچه در برخی از بازه‌ های زمانی به دلیل تحولات بازارهای مالی نوسانات قیمت زیادی را داشته، اما همواره تعداد بالایی از این رمز ارز در آدرس ‌های انباشت ذخیره و نگهداری می ‌شوند. طوری که بر اساس آمار موجود حدود ۲۷.۷۰۰ واحد از این رمز ارز به ارزش بیش از۱.۷۵ میلیارد دلار به آدرس‌ های انباشت منتقل شده ‌اند که در واقع نوعی رکورد انباشت برای این رمز ارز محسوب می‌ شود.

معرفی بازی های که با بیت کوین کار می کنند؟

اگر دنبال کننده اخبار بیت کوین تلگرام و دیگر پلتفرم‌ های اجتماعی باشید خواهید دید که گاهی اوقات امکان کسب بیت کوین رایگان برای افراد وجود دارد. به این معنا که برخی از بازی‌ ها به گونه‌ ای طراحی شده ‌اند که در صورت پیروزی و کسب امتیاز در آن در ازای پاداش مقدار بیت کوین به افراد اختصاص می ‌یابد. بنابراین شما علاوه بر بازی و سرگرمی می ‌توانید اقدام به ذخیره بیت کوین نیز داشته باشید. در ادامه به برخی از این بازی‌ ها اشاره می ‌کنیم:

بازی Haste Arcade

بازی Haste Arcade یکی از محبوب‌ ترین بازی‌ های نرم‌ افزاری است که مجموعه ‌ای از بازی ‌های کلاسیک را در ژانرهای مختلف تیراندازی اول شخص، خودرو سواری، ورزشی و مبارزه در اختیار کاربران قرار می ‌دهد. این بازی کلاسیک مجازی از ویژگی ‌های منحصر به فردی برخوردار است که مهم ‌ترین آن پرداخت فوری تابلوی امتیازات می‌ باشد. به این معنا که این ویژگی به تمامی کاربران این امکان را می ‌دهد با توجه به جایگاه و سطحشان در جدول امتیازات بازی به صورت لحظه ‌ای پاداش خود را کسب کنند.

به این صورت که کاربران ابتدا با استفاده از کیف پول مخصوص وارد بازی می‌ شوند و در صورتی که بتوانند در جدول رتبه ‌بندی خود را به سطوح بالاتر برسانند در آن زمان از افرادی که در رتبه‌ های پایین ‌تر از آن ها قرار گرفته پاداش دریافت می ‌کنند که معمولاً این پاداش به صورت این رمز ارز خواهد بود.

بازی Cryptofights

یکی دیگر از محبوب‌ ترین و برترین بازی ‌هایی که با اتکا به این رمز ارز ساخته شده بازی Cryptofights می ‌باشد. این بازی نوعی بازی استراتژیک آنلاین می ‌باشد که کاربران می ‌توانند پس از ورود به آن شخصیت مورد نظر خود را تشکیل دهند. ضمن این که بازیکنان می‌ توانند از طریق پرداختن به این بازی بیت کوین رایگان نیز دریافت کنند. جالب است بدانید که روزانه حدود یک میلیون تراکنش بیت کوین در این بازی صورت می ‌گیرد. ضمن این که بازیکنان می ‌توانند میزان دارایی‌ های خود را نیز خرید و فروش کنند.

بازی BSV2048

BSV2048 نوعی بازی معمایی و پازل مانند می ‌باشد که محبوبیت زیادی در بین طرفداران این نوع از بازی ‌ها دارد. در این بازی که بر روی یک تخته ۴ × ۴ انجام می ‌شود بازیکن باید سعی کند بازی با اعداد را برنده شود. در واقع این بازی نوعی بازی پازلی مبتنی بر ریاضیات می ‌باشد. در نهایت این که در این گیم از پرداخت ‌های خرد بیت کوین برای پاداش به بازیکنان استفاده می ‌شود.

سوالات متداول

خرید اینترنتی دستگاه استخراج بیت کوین چگونه ممکن است؟

خرید آن بسیار آسان و راحت است و مثل این می باشد که بخواهید سیستم بخرید و فروشش جرم نیست اما استفاده اش بدون مجوز جرم است.

بیت کوین توسط چه کسی ایجاد شد؟

این رمز ارزی توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ با اهداف مختلف ایجاد شد.

بهترین آموزش تصویری خرید و فروش بیت کوین چیست؟

باید گفت که سایت ها و اساتید ماهر بسیاری در زمینه خرید و فروش بیت کوین فعالیت دارند و می توان با تهیه پکیج های اساتید حرفه ای در این راه قدم گذاشت.

بیت کوین با چه هدفی ایجاد شد؟

بیت کوین با هدف از بین بردن کارمزد های بالا برای انتقال پول و کوتاه کردن دست دولت ها در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد‌.

اولین مرحله برای خرید بیت کوین در ایران چیست؟

برای خرید بیت کوین ابتدا باید یک صرافی مورد اطمینان ایرانی را برای خود پیدا کرده و پس از احراز هویت در این صرافی پول ملی کشور یعنی ریال را به دلار تبدیل کنیم.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها